Kei 40-jarig jnbileum van „dokter" Bornwater. FLINKE DIENSTBODE] ZIE DE ETALAGES DE SPAARNEBANK 10 1IZ De St. Aloyskïs-kape! in St. Bavo. Kinder Oranjebond „Prinses Juliana" in het Amsterdamsche kwartier". Politiehonden Dresseerchtb „Zuiderbout". Gevonden dieren en voorwerpen. Vrees voor Narcissenbloemen uit Canada. Jubileum. De leerarenkamer der 2e H. B. S. met bloemen versierd. R. K. Bouwpatroons. BURGERLIJKE STAND. INSTELLING EENER PERSONEELSFORMATIE? ZEILEN. WIELRENNEN. SCHIETEN. Noord-Holl. Hockeybond. HALFWEG ZWEMMEN. H.-Z. V. De Delft. RINNENLANDSCH NIEUWS. De P. T. T.-kwestie in dén ministerraad. KUNST EN KENNIS. De Ned. St. Gregorius- Vereeniging. ZANDVOORT. HEEMSTEDE. VRAGENBUS. KERK EN SCHOOL. Liefdewerk gesloten retraiten. tül1. m13iu 408 132 Hl/4 167 157 53 li 408 498 415 3661/2 390 210 114 150 50l/g Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 59.50 9.25 11.40 36.—r 12.14 66.95 o2 65 50.90 48.15 2.50i/4 10 15 LAATSTE NIEUWS. DE POLITIEKE CRISIS. De toestand in Marokko. De gezondheidstoestand van Hindenburg. Ontrouw Bankdirecteur. DuitsehlandPolen. Kardinaal Dalbor. De melkoorlog in de Hoofdstad duurt voort. De Jouvenel te Constantinopel. De afwikkeling der Duitsche schadevergoeding. Nieuwe arrestaties te Boedapest. Het mijnconflict in Amerika. De Russische gezant te Oslo teruggeroepen. Wegens teleurstelling gevr. een fl. dienstbode voor dag en nacht of voor den dag. Zeifst. kur.n. werken en koken. Z.a.t.m. Westerhoutstraat 4£, tusschen 7 en 8 uur. y i; 01 Wij lezen in de Maasbode: Men weet dat Toorop de Aloysius-kapel in de St. Sova-Kathedraal te Haarlem zou versieren. Daermee zal het '-.u ernst worden. Het ont werp voor „De Dood van den H. Aloysius'' dat al jaren lang bestond (de prachtige tee kening is in particulier bezit en prijkte nog onlangs op de tentoonstelling bij Kleykamn) Is door den Heer Louryssen te Heemstede zeer tot genoegen van Toorop op grootei schaal overgebacht. De teekening, die op het oogenblik den wand van het Haagsche atelier van boven tot onder bedekt, is be stemd om naar Duitsehland gezonden te worden, waar een mozaïek van zal worden gemaakt. Dit komt dan in gedeelten bij Toorop terug, die er de laatste hand aan legt, vooral om de expressie der koppen e. d. goed te krijgen. Wanneer dit mozaïek voltooid is, zal do Kathedraal in Haarlem een belangrijk kunst werk rijker zijn. Het is te hopen, dat dé verdere versiering van de kapel (er moet nog een tweede mozaïek komen) dan niet lang meer op zich laten wachten. De teekening van dit mozaïek is reeds gepubliceerd in Sint Bavo 1922 en in bet beschrijvend gedenkboek „De Kathedraal van Haarlem", bldz. 113. Bij gelegenheid van het 25-jarig huwe lijksfeest van H. M. de Koningin en Z, K. H. do Prins der Nederlanden, werd door den Kinder Oranjebond „Prinses Juliana", in het Amsterdamsche Kwartier te Haarlem, aan het Kon. echtoaar, een telegrafischen geluk- wensch aangeboden. Als antwoord daarop mochten zij, namens H. M. en Z. K. H., het navolgende antwoord ontvangen: Ha re Majesteit de Koningin en Zijne Ko- ninkU'ke Hoogheid de Prins der Nederlan den, Hertog va': Mecklenburg, dragen mij cd, het bestuur van den Kinder Oranjebond „Prinses Juliana" in het Amsterdamsche Kwartier te Haarlem, Hunne dank over i' brengen, voor de getukwenschen, Hare Ma jesteit en Zijne Koninklijke Hoogheid aan geboden, ter gelegenheid va>~ de herdenking v?p. Hoogstderzelver 25-jarig huwelijk. De Ad'ud«nt van Dienst van H. M. de Koningin (get.) H. J. PHAFF, Ord Off. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der Politiehonden Drésseerclub „Zuider hout", hordt deze Vereen, oo haar terrein „Huis te Zaanen" aan den Middenweg ia Schoten, des morgens te 10 uur. een de monstratie met 3 rfedipl. en 2 ongedipl. hon den. Naast de oefeningen uit het keurings- reglement der K. N. P. V.i zullen cenige oefeningen^ aan de praktijk ontleend gede monstreerd worden. Des avonds houdt genoemde Vereen, een feestavond in de zaai ,,St. Bavo Smede- B clangs tellen den tot de demonstratie hebben vrijen toegang. F. Dcevendans, Jansstraat 31, lunderarm- oand A. J. Krom, Tyboutstraat 4 zw„ tramabonnernent H. Paradijs, K. Laken straat 4rd., étui met schrijfoehoeften J. C. Roest, Bakkumstraat 18, zakétui met kam Hesseling, Pieter Kiesstr. 43, ccntr. kaart „Ziekenzorg" J. Witkamrs Nassaulaan z5, sierkleedje v. d. Vcsse, Gad. Raamgracht 2ó, gr. witte poes. Fauna H. Verkooi, de Clerqkstraat 92, kindermuts J. delaRie, Melkboerensteeg 8, portemonnaie M. ha- gemans, Zomerstraat 10, potloodhouder N. Huyboom, Dr. Schaepmanstr. 13, por temonnaie m. i. F. J. Barn, Kennemerst. 13, idem N. Zwartser,. Gr, v. Wiedstr. 24, idem S. Top, Teylerhofjestr. 1, dasspeld A. Staphorst, v. Oorschotstr. 8, kaarstrik v. Orden, Wouwermanstr. 77, taschje nut. N. Huneker, Bisschop Ottcstr. 6 ballen, G. Nyhuis, Graaf Willemstr. 19, bal Hid- dinra, v. Zeggelenstr. 4, bal J. P. v. Egmond Zocherstraat 60, vulpen een bruine hond K. Fauna Kaasenbrood, Harmenjansweg 80, gele herder, IC. Fauna,- Kruizelberg, Leidscheplein 54, gele herder, K. Fauna Levenkamp, Schctersingel 155, zw. gele hond, K. Fauna J, Neele, y. Beerenstein- straat 38, rozenkrans; C. Mos, Jansweg 18rd-, rolletjes zijde J. Metselaar, Leid- schestraat 142, zweep A. Keuhnrer, Park straat 101, zweep Portegies, L. Boogaard- Straat 20, zakmes. De Hcllandsche bollenreizigers boeken gtoote orders voor Narcissen, levering 1926 tegen sterk verlaagde prijzen, schrijft het „Kweekersblad." De Canadeesche brceiers plaatsen deze orders met de bedoeling later de bloemen te verzenden naar Amerika,waar tengevolge van Act. 37 de narcissenbloemen schaarsch zullen zijn. Van de zijde van de snijbloemenkweekers in Amerika was er weinig ernstig bezwaar tegen het niet meer voorzien Van Narcisbcllen. De meesten van hen dachten een grooter vermin derde aanvoer van Narcissen zou tot gevolg hebben betere ontvangst voor de andere arti kelen, die zij kweeken. De kweekers in de Ver. Staten vreezen geen medsdeeting als de condities gelijk zijn, maar met geen belemmering van invoer in Canada dan alleen 40% invoerrecht op snijbloemen in Amerika, is een toestand ontstaan, die de Amerikaansche kweeker niet rechtvaardig acht. David J. Scctt zegt hiervan „wij nemen het onzen Canadeeschen broeder niet kwalijk. Op zijn best zal alleen hij, die de zaken door en door kent, er wel bij varen. De toekomstige winst is zichtbaar en met de verleidelijke aan- praterij van Hollanders zullen in Canada gracte hoeveelheden Narcissen geïmporteerd worden met het hiervoor genoemde oogmerk en dc invloed die dit op onze snijbloemen- ir.arkt zal hebben. Ket is een kwestie, die ons allen raakt en ik breng ze naar voren om de discussie te ope nen, en naar ik hoop zal eenige actie het ge- Volg ervan zijn. Op 1 Maart zal het 25 jaar geleden zijn Jat door den Raad dezer gemeente de commissie tot wering van schoolverzuim werd ingesteld. De heeren P. Knlbfleisch en E. van Btlderbeek zijn gedurende 25 jaar secretaris van een der subcommissies ge weest. Naar wij meenen te weten zal dit feit voor de betroffenen niet geheel onop gemerkt voorbijgaan. Gisterenmorgen, ter gelegenheid van het besluit, Woensdag in den gemeenteraad ge nomen om in beginsel over te gaan tot den bouw van een nieuwe 2e H. B. S., hebben de leeningen dezer school de leerarenkamer met bloemen getooid, als uiting van dank baarheid over het besluit van den Raad. Dr Bonk, de directeur der H. B, S., zeer getroffen over dit spontane huldeblijk en bewijs van medeleven met het lot der school heeft met een paar welgemeende woorden van dank het liefelijke geschenk der leerlingen aanvaard. Dokter Bornwater van Overveen vierde vandaag zijn 40-jarig ambtsjubileum. Reeds vroeg hedenmorgen was het op den Zijlweg 26 te Overveen te zien dat aan Dr, Bornwater heden een feestdag werd bereid. In tegenstelling met het verlangen van Dok ter Bornwater van hetgdfen die zich had voorgesteld, n.l. om dezen dag zqo mogelijk in intiemen huiselijken kring te vieren. De ingezetenen van Bloemendaal wilden echter door hun blijken van waardeering de ver diensten van den algemeen beminden arts ceren. Het interieur van dokters huis was her schapen in een bloementuin. Door vele parti culieren werden bloemstukken en planten gezonden. Van heinde en verre kwamen reeds met de eerste post vele felicitaties in. Omstreeks 10 uur kwam een deputatie van de ziekenfondsleden, die den jubilaris blijken van hoogachting en waardeering kwamen aanbieden. De heer M. Kokkelkoren sprak den jubi laris namens de leden als volgt toe: „Het is mij op dezen dag namens uwe ioncfslcden een aangename taak, geachte ju bilaris, u recht hartelijk geluk te wenschen met uw 40-jarig ambtsfeest. Ik herinner mij nog den dag, dat u, nu 40 jaar geleden, zich als arts n onze ge meente kwam vestigen. Het was vooral in die jaren Reen gemak kelijke taak. Maar al spoedig bleek, dat door u het ambt zeer ser.eus wejd opgevat, zcodat al spoedig een greote practijk aan uw zorgen was toevertrouwd. Geachte Dokter wij allen zijn .gr van overtuigd, dat u in het belang van het menschdom heeft gedaan, wat in uw vermogen was en dag en nacht uwe krachten hefct gegeven, waar zulks van u werd gevraagd. Als blije van dankbaar heid, bied ik u, geachte iubilar.s, een metalen bureaulamp aan met een prachtige dror den heer Lustingh vervaardigde oor konde, waarop in alphabet.sche orde de namen zijn geplaatst van hen, die tot deze huldiging nog hebben bijgedragen, versierd met de heugelijke jaartallen, de wapens van Bloemendaal, en van het Rcode en Witte Kruis, en aan de keerzijde twee w.ercok- vaten en het Aesculaap-teeken, alsmede een lauwerkrans en een bouquet orchideeën. Mogen deze bewijzen van belangstelling en waardeering een klem bewijs van dankbaarheid, die wij allen aan u verschul- d gd zijn en tegelijk spreek ik den wensch uit, dat het Gcd moge behagen u nog vele jaren in goede gezindheid in ons midden te sparen. Onder vriendelijken dank aanvaardde de jubilar.s deze cadeaux en de attentie door de fcndsledcn bewezen en dhnkte de com missie en de fondsleden voor de hulde en in het bijzonder den heer E. Cassee, die als bode hem dien tijd ter zijde had gestaan. Door een commiss.e, namens vrienden en patiënten, bestaande uit de heeren Jhr. Van Reigersberg Versluis, A, M. Bijvoet en 8, P. Ri;n_erse, werd door Jhr. Reigersberg een bloemstuk aangeboden, geschilderd door mevrouw Hetty Broeselet uit Den Haag. Vedschillende corporaties kwamen geregeld aan. Van vele huizen was de vlag uitgehangen De muziekvereeaging „Euphonia zal hedenavond een serenade brengen. Dinsdag j.l. hield de afdeeling Haarlem van den Nederl. R. K. Bond van Bouwpatroons een goed bezochte jaarvergadering, De voorzitter, de heer Klein Schiphorst, opende op gebruikelijke wijze de vergade ring, hield een kort overzicht over het af- geloopen jaar en deelde een en ander mede over de plannen voor 1926. De tweede secretaris las de notulen der vorige vergadering voor. Diverse ingekomen stukken en mede dee lingen kwamen toen aan de orde. De penningmeester gaf een goed verzorgd, gedetailleerd verslag over de inkomsten en uitgaven. Het bleek dat er een batig saldo was van c.a, 4100. Aan een tiental R. K. instellingen hier ter stede, werd voor 1926 een subsidie toegekend. De commissie tot nazien van de boeken bracht haar rapport uit en prees het be heer van den penningmeester. De voorzitter bracht onder applaus dank aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer en aan de commissie voor het nazien der boeken. De eerste secretaris bracht zijn jaarver slag uit. Drie nieuwe leden werden met algemeenc stemmen aangenomen. Het ledental is thans 51, terwijl er intus- schen weer enkele candidaten voor het lid maatschap zijn aangegeven. De le secretaris en 2e penningmeester waren aan de beurt van aftreding, doch wer den met algemeer.e stemmen herkozen. Bij de rondvraag werden diverse vakbe langen besproken. Als gasten waren op de vergadering aan wezig de Z.Eerw. heer Rector Kok cn de heer P. J. van Tetering, resp. als Geest. Adviseur en voorzitter van de R. K. Mid denstands vereenitfing. Ds heer van Tetering hield na dc rond vraag een propaganda rede voor R. K. orga nisatie. Na afloop van de vergadering vereenigden allen zich aan een gemeenschappelijke tafel op de bovenzalen van café „De Kroon.' Hier werd nog menig hartelijk woord ge wisseld. De WelEerw. heer Wennen hield tijdens den maaltijd een speech over den waters-1" nood. De collecte bracht 64 op. Geboren: 9 Februari, d. van J. M. C. HinrichsCruijssen. 11 Februari, d. van M. P. SwartScholte. d. van J. A. M. Baasv. d, Werff. d. van M. v. d. Brom- Matheij. - d. van S, A. ZuilhofLezwijn d van M G. W. MuskensMajolein. 12 Februari, d. van G. TimmermanKoster. Overleden: 11 Februari: N, Ter Horst, 82 j. Waldeck Pyrmontstfaat. 12 Februari. L. J. Pcsmanv. Zpijdam, 64 j,, Verspronck- weg. F. W. Hoogkamer, 60 j. Barendse- straat. J. J. Groenendaal, 32 j., Damast- straat. Gisteren vergaderde de Commissie voor het Georganiseerd Overleg, ter bespreking o.m. van de kwestie der instelling van een Personeelsformatie voor alle takken van dienst. Besloten werd een subcommissie te benoemen, die dan over deze aangelegen heid nader voorstellen zal indienen. De Intern. Zeilwedstrijden te Genua. Spanning bij den eindstrijd. Italië eerste. Het heeft maar weinig gescheeld of de Italianen hadden hun flinken voorsprong in de laatste race verspeeld. Er woei Donderdag een flinken bries, waarvan de zwaardere schepen der Denen en Hollanders dus konden profiteerep. De uitslag luidde 1. Bonzo (Denemarken) in 1 uur 56 min. 42 sec.; 2. Prinses Juliana in 1.57.5; 3. Braas- semerrneer in 1.59.21; 4. Nurdug (Dene marken) in 1.59.32; 5. Cora (Italië) in 2.00.35; 6. Mebi (Italië) in 2.00.46; 7. Saenden in 2.1.7; 8. Enigma (Italië) in 2.3.22; 9. Bambi (Denemarken) in 2.5.56. Het aantal in deze race behaalde punten was dus als volgt 1. Nederland 18 p.; 2. Denemarken 16 p.; 3. Italië 11 p. Het eindresultaat van den geheelen landen- wedstrijd is dus als volgt 1. Italië 46 p.; 2. en 3. Denemarken en Nederland elk 44 p. De Zesdaagsche te Breslau. De strijd begonnen. Gisteren is te Breslau voor een uitverkocht huis de Zesdaagsche Wielerwedstrijd aan gevangen. De stand na het eerste klassement was Faudet—Choury 17 punten Van Kem penFeja 11 p.; KnappeRieger 8 p.; Van NekMarcel Buysse 7 p.; HahnTietz p.; Saldow—Bauer 6 p.; TonaniOliveri 5 p. Er gebeurde verder weinig bijzonders tot de sprints van 2 uur 's nachts, welke als volgt werden beslist Knappe, Choury, Knappe, Van Kempen, Bauer, Gottfried, Van Nek, Van Kempen, Faudet en Van Kempen. De stand luidde daarna FaudetChoury 46 punten Van Kèm- penFeja 28 p.; RiegerKnappe 20 p.; Van NekBuysse 16 p.; SaldowBauer 14 p.; Persyn—Verschelden 3 p.; .Thomas Martin'3 p.; NebeBlekemolen en Stabe Pohl 0 p.; Op één ronde: GottfriedLang 10 p.; Behrendt-—Stolz 3 p.; Techmer— Hatisler 3 p. Er hadden verschillende valpartijen plaats, waardoor Nebe, de koppelgenoot van Ble kemolen, vrij ernstig aan het hoofd werd gewond. De Duitschers Rieger cn Knappe zijn er hierna in geslaagd een ronde uit te loopen. Men is echter van meéning dat hen onder leiding van de meer geroutineerde zésdagen- menschen, deze ronde voorsprong spoedig zal worden ontnomen. Morgen, Zaterdag 13 Februari, gezellig samenzijn en onderlinge wedstrijden voor leden en niet-leden (schutters) van den Haar!. Schietbond in het schietgebouw. Het belooft een prettigen avond te worden. Veel prijsjes zijn beschikbaar voor schieten, sjoel bakken en biljarten. Geluksbaanschieten is gratis. Waar deze avond ook ten doel heeft een flink batig saldo over te houden, wordt den leden verzocht zooveel mogelijk aan alle wedstrijden deel te nemen. Alle kleine beet jes helpen, doch de grooten het meest. Dat allen eens flink in de beurs tasten en zullen bijdragen tot vermindering van het groote nadeelige saldo, is de hartewensch van het bestuur. OVERZICHT, le klas. Indien Zaterdag en Zondag de velden be speelbaar zullen zijn, zal een flink program ma afgewerkt kunnen worden. Allereerst ontvangt Bloemendaal 3 Zater dag K.S.C. I, Naar we vernemen zal Bloe mendaal voor het eerst na weken weer eens volledig zijn, en we meenen ze dan een goede kans op de overwirftiing te mogen geven. Conc. zal in Bussum het tegen Kameleon niet gemakkelijk hebben, maar toch gelooven we, dat ze de puntjes wel mee naar Amster dam zullen nemen. Zondagmorgen om 11 uur komen M.H.C, 3 en H.B.S. I tegenover elkaar te staan. De Musschen hebben de laatste weken bitter weinig gepresteerd en ook Zondag zullen ze het tegen H.B.S. wel niet kunnen bol werken.! Bloemendaal 3 trekt naar Bussum. Indien de Qranjehemden met een niet te gehavend elftal in het veld zullen komen, zullen ze er wel in slagen één puntje mee naar Bloemen daal te nemen. De officieele competitiestanden luiden thans le klas. 5 4 10 5 2 3 0 4 2 11 Witte Kruis. In de gehouden leden vergadering van de afd. Halfweg e.o. van het Witte Kruis, alsmede van de afdeeling Wijk verpleging en Tuberculose-bestrijding, wer den de rekeningen over 1925 vastgesteld als volgt Witte Kruis Ontvangen f 3239.89 Uitgaven2088.95 j Batig saldof 1150.94 Wijkverpleging Ontvangsten f 4726.32 Uitgaven5433.42 Nadeelig saldo f 707.10 Tuberculose-bestrijding Ontvangsten f 1456.92 Uitgaven973.99 Concordia H.B.S. K.S.C. Kameleon Bloemendaal M.H.C. 3 6 7 7 9 10—3 1.80 7 7—3 1.40 5 11—3 1.25 5 9—11 0.80 4 9—14 0.57 4 8—20 0.57 Hilversum 3 Kameleon 2 Concordia 2 K.S.C. 2 2e klas A. 4 3 10 4 2 0 2 3 111 3 0 0 3 7 20—6 1.75 4 11—15 1.— 3 3—6 1.— 0 1—8 0.— 2e klas B. H.B.S. 2 3 3 0 0 6 25—3 2.— Bloemendaal 4 3 1 1 13 104 1. M.H.C. 4 4 0 1 3 1 0—28 0.25 A.s. Dinsdag 16 Februari houdt deze houdt deze vereeniging onde-linge zwem wedstrijden in Stoop's Bad, des avonds van 79 uur. In het reeds aan de leden gezonden pro gramma is als no. 4a ingelascht een wed strijd over 20 M. zijslag, voor dames bo ven de 16 jaar. De prij-suitreiking vindt onmiddellijk na afloop plaats in het gebouw Olympia, Kin derhuissingel, terwijl de avond ve der zal v/orden aangevuld met dans en attractie s. Vermeld zij nog, dat gelegenheid bestaat de wedstrijden bij te wonen. Naar het Hbld. verneemt, zal het gedwon gen verlof van den directeur-generaal der P.T.T., den heer ir Damme dat tot nog toe een zaak was van den Minister van Water staat alleen, binnenkort ook een onderwerp van bespreking uitmaken in den 'Minister raad. Tot Voorzitter van de Ned. St, Gregorius- Vereeniging is gekozen de Zeereerwaarde Heer Th. M. Beukers. Pastoor van St. Petrus te Leiden,' die tevens Voorzitter is van de Ned. Ned, St. Gregorhis-Vereeniging is het Bisdom Haarlem. Batig saldof 482.93 Vaststellingen begrootingen voor 1926 Witte Kruis in ontvang- en uitgaaf Op f 2935.94. Wijkverpleging in ontvang- en uitgaaf op f 4841.08. Tuberculose-bestrijding in ontvang f 2437.93 Uitgaaf 2242.70 Batig saldo......f 195.23 De contribution voor de Wijkverpleging hebben over 1925 bedragen f 1534.50, tegen f 1577.50 over 1924, alszco een verminde ring van f 43. De 2 wijkzusters hebben in 1925 afgelegd 5253 bezoeken, n.l. 5025 voor de wijkver pleging en 228 voor de t.b.c.-bestrijding. Het aantal afgelegde bezoeken voor wijk verpleging is te verdeelen als volgt Haarlemmerliede c.a. 1601 Haarlemmermeer 3179 Osdorp en Gr. IJpolder (Amsterdam) 245 5025 Vau de aangeschafte hoogtezon werd van 31 Mart.31 Dec. 1925 573 keer gebruik gemaakt, welk getal bestralingen te ver deelen is over 30 patiënten. Ten aanzien van de t.b.c.-bestrijding kun nen we nog melden, dat 9 gezinnen met 14 patiënten oqder toezicht stonden, terwijl 1 patiënt in een sanatorium werd opgenomen. Als bestuurslid van het Wittè Kruis werd herkpzsn de heer J. Schrijvers, terwijl mevr. van der Linden als zoodanig werd herkozen voor de wijkverpleging. Zandvoortsche Handelsvereeniging. Voor de Zandvoortsche Handels Vereeni ging sprak de heer M. Kropveld, vice voor zitter van de Kamer van Koophandel te 's- Gravenhage over het onderwerp „Kent u zelve." De heer Brokmeier heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder Wethouder Mole naar en den heer Jellema, secretaris, als ver tegenwoordigers van het' gemeentebestuur. De heer Kropveld bracht een woord van hulde aan het actieve bestuur der Zandvoort sche Handels Vereeniging. Van ijn eerst op gezette rede zou hij in zooverre afwijken, dat hij zijn onderwerp op oude Drentsche wijze zou behandelen n.l. pratende als men daar vroeger deed gezellig om den haard zittend als het dorp bezoek kreeg van „iemand uit Holland." Het „Kent U zelve" had spreker ook kun nen ontzetten in de vraag zKent ge U zelve middenstander Terug gaande naar vroegere toestanden was spr. op de groote waarde van deze vraag voor ieder mensch afzonderlijk, maar het meeste nog voor de gemeenschap Daarna ging spreker uitvoerig na, wie tot den middenstand gerekend moet worden aan de hand van uitlatingen van bekende mannen als rectorströmer en Göthe. Als schakel tusschen kapitaal en arbeid werd het recht van bestaan van den midden stand vaak betwist, maar spreker gaf een uit voerig overzicht van het werken en streven naar eigen zelfstandigheid doo ijver ?n werklust ooit vernietigd zou kunnen worden. Waar voor dienend personeel beschermende maatregelen noodzakelijk geacht werden, eischt spreker voor den middenstander een verzet tegen de beperkende maatregelen, die genomen werden om zijn eigen bedrijfsvrij- heid te beperken. Maar men moest bewust worden van de krachten, die in eigen vereeni ging verscholen waren. In de allereerste plaats was saamhoorigheid daartoe noodzakelijk. Het was noodzakelijk om op den goeden tijd een krachtig halt te kunnen toeroepen aan de bedreigers der be langen van den middenstand. Verder wijdde spreker zijn aandacht aan verschillende fei ten uit de practijk o.a. aan het zoogenaamde cadeau stelsel. Op een vraag van den heer Jellema uitte spreker zijn gedachten over vliegende win kels. Spreker achtte deze verderfelijk, waar zulke zaken meestal onder valsche leuze wer den gedreven. Nog enkele vragen werden gesteld en beantwoord. Met een hartelijk woord vati dank, door een krachtig applaus bevestigd, dankte de heer Brokmeier den spreker voor zijn interessanten avond, Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij T. Leuven, Res Novaplein 7, een rijwielbelastingmerk Leupen, Einden houtstraat 61, een zakmes Van der Graft, Eikenlaaft 20, Schoten, een reticule met beenen montuur S. Verhoef, Heerenweg 56, een bruine dameshandschoen T. Meen- horst, Craijenestersingel 8, een zakmes A. J. Holdorp, Zandvoortschelaan 130, een rijwielbelastingmerk Davelaar, Res Nova- pleib 33, een hondenpenningGerritse, Schoollaan 125, Ber.nebroek, een honden- penning Van Kampen, Qruquiusdijk 105, Haarlemmermeer, een ceintuur van een re genjas Ipenburg, Heerenweg 61, een mond orgel R. Bruinenberg, Heerenweg 53, een geel-bruine hond P. Reedijk, Kerklaan 17, een gonje paardendek Van Weerdt, Meer en Bosch, een wollen paar handschoenen J, Pqen, Pijlslaan 35, een lorgnet in étui Bureau van politie, Raadhuisstraat, een bruin taschje met riem en een bruin lederen pjitemonnrie, inh u'.ende pennen. |g|! Vr.; Hoeveel belasknz moet ik betalen naar een zuiver inkomen van f 1307,83, aan Rijksinkomstenbelasting, Veridedigicgsbelas- t ng, -Gem. Ink. belasting en forens-bel. te Beverwijk. Ik ben gehuwd, heb geen kinde ren, woon te Wijk-aan-Zee-en-Duin en werk te Beverwijk. Antw.: Uw aanslag voor de gemeente Wijk-aan-Zee-aan-Du:», bedraagt:' R, I. B. 12.-, Opc. 5.20. V. D. II 2.40, G. I. B, 34,67, totaal 54.27. Fcrensenbelasting. gemeente Beverwijk 12.13. Z. D. H, de Bisschop van Haarlem heelt benoemd tot lid van het hoofdbestuur van 't Liefdewerk der Gesloten Retraiten in het bisdom Haarlem den Wcleerw. heer E. P. Rengs, pastoor te Bergen. (St. Bavo). 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 414 Nederl. 1917 1% N.-L 1921 A. 6% N.-L 1923 D.. Holl Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigend. Mij „Nederland'', Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvuiil Oude Boot Holl. Stoomboot H. V. A. Java Cultuur Jurgens gew. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij Reso dito Phoenix Geconsolideerde Kon Oiie U. S. Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions id. Comp. Merc. Arg. Poerworedjo Oude Deli Senembab Deli Batavia A'dam Rubber Serbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anaconda Wabash Comm. Maxwel 16 103 i/M 991/s 102' 461/a 51*/« 401/4 l?0 164 146 196 80 61 6521 j2 „350 1581/g 198 1623/4 150 5Ql/2 100 195 4081/a 132 lH/s 168 158 6 112 4C91 ;2 4961/2 414 365 385 210 3*34 384 H6l/2 150 102 49 x/2. 61/2 'Oll/lB 1031/j6 991/s 102 10313/16 164 197 80 645i/2 351 1571/a 197 162 493/4 150 440sfe ST A ATSLOTFRTI. Trekkics van Vrüdss 12 Febr. 5e Klasse 17e Lilst, Hooge prijzen: 15762 met 70 cn pretnie van 3000. 74S9 7655 fl 00. 12049 3S033 f200. Prijzen van 1 f 70: 6549 949 3884 3711 4062 4843 6440 6625 6740 7620 7681 8170 9262 10328 10732 12163 12806 13425 13487 13534 13955 15957 '17029 1S076 20716 NIETEN: 900 29 325 404 56S 640 886 1038 1385 1434 T581 1920 1970 2319 3899 4174 4339 5024 5249 5325 5379 5555 5653 5989 6273 8097 8131 8353 8580 9098 9315 0657 10336 10795 10811 1-0812 11012 11079 ,115-18 1 V7.35 11860 12061 12068 1 '008 12546 17702 13103 14815 15577 1571.2 16127 16130 16757 16470 16S7.3 17126 l?z 15 17.109 1782.5 17871 17925 17943 18369 19012 19420 19481 20141 29186 20678 5e klasse, 16e lijst 6458 en 13967 m. z. met. 70. 12 FEBRUARI. EERSTE KOERS BERLIJN 1 PARIJS 1 i 1 BRUSSEL WEENEN LONDEN ..ti STOCKHOLM KOPENHAGEN JSLQ mhiiii BAZEL t t 1 1 .kW-YORK .it IOME 1 1 v 1 LATERE KOERS 59 42 9.20 11 36 3515 12.13i/2 "66 95 61.171/2 51 05 48.07 2.49'/16 1007 Een beslissing binnen enkele dagen !e wachten. Naar wij vernemen, doen zich bij de vor ming van het Kabinet sedert eenige dagen moeilijkheden voor. Intusschen zal dc beslissing binnen enkele dagen vallen. FEZ, 12 Febr. Artillerie heelt de vijanden In de omgeving van Bcni-Randa verspreid. Orkanen woedden in Noord-Marokko. De temperatuur is sterk gedaald, zoodat strijd onmogelijk is. BERLIJN, 12 Febr. De doctoren achtten Hindenburg's gezondheidstoestand niet be vredigend. Hem is geadviseerd eenigen tijd rust te houden. Tijdens zijn vorige bezoeken aan verschillende gedeelten van Duitsehland heeft de president een zware kou gevat, die in den laatsten tijd verergerd is. PARIJS, 12 Febr. Het Petit Journal ver telt, dat de Bangue-rLyonnaise een aanklacht heelt ingediend tegen een onder-directeur van deze instelling, die in 3 jaren een be drag van 1.800.000 francs verduisterde. BERLIJN, 12 Febr. De Duitsch-Nationale bladen eischen het intrekken van 't verzoek tot toetreden bij den Volkenbond, als Polen een permanente raadszetel zal krijgen. I WARSCHOU, 12 Febr. Volgens de laat ste berichten is de toestand van kardinaal Dalbor zeer ernstig geworden. De onderhandelingen, vanmorgen gehouden tusschen de besturen van den Bond van Melkveehouders en den georganiseerden melkhandel, hebben tot geen resultaat ge leid. De melkoorlog in Amsterdam duurt voort. KONSTANTINOPEL, 12 Febr. De Hooge Commissaris van Syrië De Jouvenel Is te Konstan'.inopel aangekomen op weg naar Angora. PARIJS, 12 Febr, Dë agent voor de schadevergoedingsbetalingen B'aher Gilbert U gister naar Berlijn vertrokken. Voor zijn ver trek uitte hij tegenover een vertegenwoor- i diger van Excelcior, zijn bevrediging over de afwikkeling der Duitsche schadevergoeding verplichtingen gedurende de laatste 18 maan den. Hij verklaarde optimist te zijn in zake de doorvoering van het Dawes-plan in de toekomst. Ook de tegenwoordige moeilijk heden in DutSschland mag men niet over drijven. De stemming in de Duitsche bladen tegen het Dawes-plan komen voort uit binnen- landsche politieke overwegingen. De Duit sche Regeering is daarvoor niet rerantwoor* delijk. BOEDAPEST, 12 Febr. In verband met het valsche muntersschandaal werd nog Béla-Varka, de secretaris van het Nationale Verbond gearresteerd, omdat bij een huis zoeking te zijnen huize aan 't licht kwam, dat hij destijds de reis naar Nederland heeft voorbereid, om daar de valsche bankbiljet ten uit te geven. Aan de Nederlandsche auto riteiten zal verzocht worden, op grond van de tot nu toe verkregen resultaten, Jan- kovitch en zijn mede-beklaagden over eenige kwesties te hooren. Er kan geen sprake zijn, dat Hongarije van de in Neder land gearresteerde personen, uitlevering zal verzoeken. NEW-YORK, 12 Febr. Uit Scranton wordt gemeld, dat de oplossing van het con flict in de anthracietmijnen heden verwacht wordt. De mijnwerkers en mijneigenaars houden heden afzonderlijke conferenties over de voorstellen der looncommissies. BERLIJN, 12 Febr. Volgens bericht uit Moskou besloot de Russische Volkscommis sie tot het terugroepen van den Russischen gezant te Oslo. GS C/3 o>

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2