EMGD SflIBWS Het Zilveren feest van het Koninklijk Echtpaar. Radio-omroep. De „blijde incomste" in de Residentie. Huldiging van H. M. de Koningin dan het Centraalstation te Utrecht Bezwaren tegen het melkbesluit De Fascistische Partij. Het vergaan van de Nijverheid. Brandkast en twee schrijf bureaux opengebroken. Engelsch stoomschip in nood. De inbraak te Kampen. De aanvaring op de Schelde. Een ernstige vervalsching. stijgend vloedwater in Leeuwen. Door de stoomtram overreden en gedood. Na den watersnood. Een oude moordenaar. De Muiderstraatweg. - Inbraak in Den Haag. Autobus tegen trein. De vechtpartij in de Limburgsche tram. KERK EN SCHOOL. De Paus en de Vrouwenmode. VOETBAL. Roode DuivelsZwaluwen. Perucel moet bedanken. WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Breslau. De Hollanders verzamelen punten. LAATSTE NIEUWS. Ernstig auto-ongeluk te 's-Gravenhage. De financieele voorstellen in de Fransche Kamer. De samenstelling van den Volkenbondsraad. Een verdachte goudsmelterij te Rotterdam. MARKTNIEUWS. -Maandagavond heeft de Residentie op Vaardige wijze de Koninklijke familie ont- .Vangen en haar een blijde mkomste bereid. Olschoon het weer niet al te zeer mede werkte en een fijne kille motregen het verblijf langs de straten niet veraange naamde, hadden zich tegen half zes reeds duizenden in de omgeving van het Koninklijk Paleis aan het Noordeinde, het Staatsspoor- station, en langs den weg, dien de stoet zou Volgen, opgesteld. Omstreeks zes uur kwamen de autori teiten op het bordes van het station aan. Daar waren de gouverneur der residentie, generaal Van Rijswijk de Jong, vice-admiraal Baduin, chef van het Militaire Hu.s van H. M. de Koningin, de burgemeester, mr. J, A. N. Patijn, de wethouders Quant, De Wilde en Van der Meulen, den gemeente secretaris, tevens voorzitter van het Haag- sche Comité voor Volksfeesten, mr. dr. G, A. W. ter Pelkwijk, allen in ambtscostuum, en de hoofdcommissaris van politie. Op het Stationsplein bevonden zich vele Vereengingen met banieren, vaandels en vlaggen, voorts een drietal muziekkorpsen, o. a, van de politie, en de Juliana Garde. De flambouwen, die meegevoerd werden, maakten dat het geheel een fantastisch schouws uel bood. Precies op tijd, te 6.20, kwam de trein, waaraan de koninklijke salonwagen was vastgemaakt, het station binnen. Naar het perron hadden zich begeven de burge meester, mr, Patijn, en de gouverneur der residentie, ter begroeting der Koninklijke Familie. De Koningin droeg een zeeblauw toilet <tn de Prinbes was in een cerise-kleurig tostuum, de Prins droeg de admiraalsuniform Ontvangst In de Koninklijke wachtkamer, i Nadat in de Koninklijke wachtl|\mer het dagelijksch bestuur van het Haagsch comité der Volksfeesten, de heeren Ter Perkwijk, Philippona, van der Heyden, Van Itallie en Natzeil aan H, M. de Koningin waren voor gesteld,betuigde H. M. hare tevredbnheid over de ontvangst, n Een dochter van wethouder De Wide bcod H. M. vervolgens een tuil bloemen aan en daarop hield burgemeester Patijn de volgende toespraak: Mevrouw), 1 Bij uw terugkeer ia de Residentie zij Tiet mij veroorloofd namens het gemeente bestuur een kort woord tot U te richten, in verband met de herdenking van het feest, zoo juist door U gevierd. Met eerbiediging van Uw wensch, dat deze herdenk.ng geen aanleiding zou ■^even tot een groote openbare hulde- oetooging, en begrijpende en waardeeren- de dat onder den verschen indruk van de ramp, die een deel van ons vaderland heeft bezocht, niet wilde, dat de burgerij hieraan veel ten koste zou leggen, heb ben wij niettemin gemeend, als bestuur van Uwe residentie, niet te mogen na laten, U onze oprechte gelukwenschen aan te bieden, dat het U gegeven is ge weest, Uw 25-jarig huwelijksfeest met H. M, de Koningin-Moeder en H. K. H. de Prinses, in welstand te vieren. Dat wij dezen wensh uitsprekende, de gevoelens der burgerij vertolken, de dui zenden, die langs den weg geschaard en voor het Pale.9 wachtten om U welkom te heeten, zullen u hiervan het bewijs leveren, Er blijkt uit deze huldiging, dat, welke politieke en andere verschillen de bur gerij van Den Haag ook moge scheiden', haar overgroote meerderheid eensgezind is in haar aloude liefde voor het Huis van Oranje. De gevoelens, die ons op dezen dag ver vullen, zoo eindigde spreker, hebben wij ons veroorloofd neer te leggen in een oor konde. Deze oorkonde bood de burge meester H. M. vervolgens aan. Deze oorkonde, gecalhgrafeerd op papier, dat het stadswapen in heraldieke kleuren bevat, luidt als volgt: 's-Gravenhage, 15 Februari 1926. Aan H. M, de Koningin en Z, K. H. den Prins der Nederlanden, Bij de herdenking van den dag, waarop Uwe Majesteit en Uwe Koninklijke Hoog heid 25 jaar geleden in den echt vereenigd werden, veroorlooven wij ons met den diepsten eerbied de tolk te zijn van de gevoglens, welke de burgerij van 's-Gra venhage voor Uwe Majesteit en Uwe Koninklijke Hoogheid in het hart draagt. De 's-Gravenhaagsche burgerij zag Uwe Majesteit opgroeien, gelijk zij er getuige van was, dat het huwelijk gesloten werd en het gezin zich vormde en welks vreugden en smarten zij gedurende die vijf en twintig jaar innig heeft gedeeld. Met Haar vereenigen wij ons in den oprechten wensch, dat lange jaren van voorspoed het deel moge zijn van het door ons zoo diep vereerd Koninklijk Gezin. Burgemeester en Wethouders van 's-Gravenhage, J. Patijn, 3e secretaris Ter Pelkwijk, H. M. de Koningin dankte met een kort j^oord den burgemeester voor de vriende lijke woorden tot haar gericht, waarna Prins Hendrik mede namens de Koningm nog net gemeentebestuur dank betuigde voor de wijze, waarop het de Koninklijke Familie beeft willen ontvangen bij den terugkeer de residentie. Ook voor de woorden door den burgemeester tot spr, gericht, zegde de Prins den burgemeester van ganscher harte dank. De tocht door de stad. Even over halfzeven verscheen de Ko ninklijke Familie met gevolg op het bordes van het station, en toen zette he politie- muz.ekkorps het „Wilhelmus" in. Een luid gejuich steeg uit de menigte op °t H. M., de Prins en de Prinses in de °Pen calèche a daumont bespannen, plaats namen, voorafgegaan door een rijtuig van den hoofdcommissaris van politie, den heer "an t Sant. .Er volgden dan voorts in den stoet rijtuigen met den burgemeester, den gou verneur der residentie, den secretaris der Koningin, Baron Van Geen. De Koninklijke stoet, gesloten door een zestal auto's, o. -a. van het bestuur van het Haagsche comité Mmr volkfeesten reed langzaam langs de Rijnstraat, het Bezuidenhout, de Konings kade naar het Voorhout. Overal stonden de toeschouwers in dichte Ragen, Hartelijk juichten de menschen bij et voorbijrijden. Voor den Koninklijken Schouwburg ston- ®n een eere-détachement van den Vrij- Yblligeu Landstorm, benevens ksn- J?ren van het R.-K, Weeshuis. geheele Voorhout zag men omzoomd j°or drommen van kijklustigen. Hotel des ades en restaurant „Royal" hadden schat tende verlichtingen aan hun gevels aange- 'acht. Bij den Kneuterdijk liet het muziek- ^arps van het Leger des Heils bij het voor- 'Pifden der vorstelijke famil e het „Dat da en zegen op U daal" hooren. Even ^Rarvoor had een groep der „Jonge Geuzen", aarachter de weesmeisjes stonden, het „In aam van Oranje" gezongen, fce v- publiek bevond zich wel voor Koninklijke Paleis, dat fantastisch ver licht was door de honderden brandende Oranjebalonnen in den kastanjeboom er vlak tegenover, hen deputatie van Scheven.ng- sche visschersvrouwen in haar schilder achtige Ideederdracht verhoogde het pitto reske effect. Het plein was voorts omringd door de afgevaardigden van een veertigtal vereeni- gmgen, met vaandels en banieren. Bij het Paleis. Het was vijf minuten voor zevenen, toen de Koninklijke Familie bij het Paleis arri veerde. De Koninklijke Kapel, onder luite nant Boer, zette het „Wilhelmus" in. Luide hoera's weerklonken, toen de Ko ningin, Prins en Prinses even later op het balkon verschenen. Nadat nogmaals het „Wilhelmus" was gespeeld, steeg een geest- dnftig gejuich op gevolgd door vele „hiep hiep hoera's" De Koningin wuifde vriendelijk naar het talrijke publ.ek. Even vlamde het .mag nesiumlicht der vele fotografen en toen zette de Kon.nklijke Militaire,, Kapel den bruids- marsch uit Lohengrin in. Opnieuw weerklonk een hartelijk gejubel, waarna de vorstelijke personen zich in het Paleis terugtrokken. Daar bood het bestuur van het Haagsche Comité, onder leiding van den voorz.tter, mr. Ter Pelkwijk, het door Van Konijnen burg geteekende portret van Prinses Juliana aan, benevens het album met de namen der deelnemende vereen.gingen, Het comité had reeds van te voren en groote tuil witte en lila seringen met de Haagsche kleuren aan het paleis laten brengen, als hulde aan het Koninklijk Echtpaar. Daar was bijgevoegd de in sierletters ge drukte wensch „Dat 's Heeren zegen op u daal". Het portret (buste) van Prinses Juliana een crayonteekenmg stelt haar levens groot voor, met opgestoken haar. Als sie raad draagt zij om den hals een collier van edelgesteenten. De eigenhouten lijst, waarin de teekening is gevat mede ontworpen door den heer Van Konijnenburg is ver vaardigd door den heer Toole. Nog lang nadat de huldiging was afge- loopen, was het bijzonder druk iti de binnen stad. Den geheelen avond waren de straten overvol; vooral in de omgeving van de Groote Kerk, waar tegen half negen de Koninklijke Familie arriveerde, ter bijwo ning van het concert, In de Groote Kerk had in tegenwoordig heid der Koninklijke Familie een bijeen komst plaats ter herdenking van het 25- jarig huwelijk van H. M de Koningin en Prins Hendrik, welke samenkomst door het geboden kunstgenot een avond vol stemming en wijding en plechtigen ernst geworden is, geheel in overeenstemming met het sobere en eenvoudige karakter, waarin de Koningin en de Prins hun huwelijksherdenking heb ben willen houden. Onder leiding van dr. Joh. Wagenaar \yérd een muziekuitvoering gegeven. Het slot van het programma werd gevormd door 't mach tige „Te Deum Laudamus" van Alphons Die per, broek, voor koor, soli en ofkest eh'waar in ook de tenor Louis van Tulder als solist medezong. Dr. Joh. Wagenaar leidde dé verschillende werken met groote bezieling. Maandagmiddag te 4.59 uur passeerde H. M. de Koningin op Hare reis van het Löo naar 's-Gravenhage het Centraal-Station te Utrecht waar een eenvoudige bloemenhulde plaats had door de verecr.iging Koningin nedag" Door weeskinderen - van'elke gé- ^irdte een meisje die daartoe door de. Vereen. „Koninginnedag" warén uitgenoo- digd, vierden H. M. bloemen aangeboden, waarbij de heer Klbkkè, voorzitter van „Koninginnedag" het woord richtte tot de Koningin, die Haar dank uitsprak voor deze aardige hulde. Hierna onderhield H, M. zich eenigen tijd met den burgemeester van Utrecht, Mr. J. P Fockema Andreae. Bij het binnenkomen en vertrekken van den trein werd de Koningin door het aan wezige publiek levendig toegejuicht. In een vergadering te Purtnerend van Noordhollandsche melkslijtèrs zijn dé velr- schillende bezwaren tegen uitvoering vin het melkbesluit besproken. Men was van meening, dat mildere bepalingen noodzake lijk zijn, om de naleving van ae voorschrif ten mogelijk te maken. Een commissie is benoemd om deze zaak met den Minister te bespreken. Naar de „Res, Bode" verneemt, is de sa menstelling van het bestuur als volgt: Hei- nen, Maastricht, voorz.; H, Dijk, Rotterdam, secretaris en C. J. F. van Dongen, penning meester, Breda. Het bestuur zal 17 Maart a.s. nog met enkele reserve-officieren wor den aangevuld. Bij het Roode Klif nabij Stavoren is een lijk gevonden van een varensgezel. Het is zoo goed als zekér, dat dit het lijk is van den machinist Klunder van Hooge- veen, die als zoodanig in dienst was op de in den storm van 25 November 1925 op de Zuiderzee gezonken stoomboot „De Nijver heid", K. was 22 jaren oud. (Asser Crt.) Inbraak in een kantoor te Rotterdam. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft men zich door middel van valsche sleutels toegang verschaft tot het kantoor eener N;V. aan de Van Vollenhovenstraat te Rotterdam. Uit de brandkast, waarin nabij het slot een gat geboord was, is 900 aan gouden tien tjes gestolen, terwijl uit twee schrijfbureaux, die opengebroken werden, ongeveer 120 aan goudmarken werd ontvreemd. De Nederl. sleepboot „Zwarte Zee" uitgevaren. De Nederlandsche sleepboot „Zwarte Zee" is Vrijdagavond van haar station Queen- stewn ter assistentie van het in den Atlan- tischen Oceaan in nood verkeerende „Engel- sche stoomschip „Manchestfer Producer" vertrokken De „Zwarte Zee" stoomde met volle kracht, niettegenstaande er veel zee staat met harden wind uit het Zuiwesten, Haar positie was 49.51 Woord en 1<>.51 West. Een groot aantal runderen aan boord van de „Manchester Producer" is reeds door ge brek aan water en voedsel gestorven; het is zeer te betwijfelen of de overige 350 stuks vee nog in het leven kunnen gehouden worden/totdat het schip een veilige haven wordt binnengebracht. Een ledige geldkist onder Diemen gevonden. Eenige dagen geleden melden wij dat op den Muiderstraatweg, tusschen Diemen en Muiden, vanwege de Centrale Recherche gegraven werd naar geld, dat van de inbraak in het correspondentschap van de Neder landsche Bank te. Kampen afkomstig zou zijn. Deze opgravingen hadden nabij de Vin- kebrug plaats op aanwijzing van een der gedetineerden. Er werd, zooals we mede deelden, niets gevonden. Maandagmorgen was personeel van de rijkstelegrafie bezig met het verleggen van kabels, toen een der werklieden op een geldkist stiet, die in het midden van de vaart lag. De politie te Die men 'wérd gewaarschuwd en deze nam de kisi in beslag. Zij bleek ledig te zijn. De Centrale Recherche te Amsterdam stelde "zich van het gebeurde op de hoogte. Het bleek, dat de vondst een ijzeren kistje be trof, terwijl op de aanwijzing naar een hou ten gezocht was. De plaats waar het kistje gevonden werd, bevond zich op meer dan honderd meter afstand van de aanvankelijk aangeduide plek, zoodat aan een toevallige omstandigheid gedacht moet worden. De „Antwerp" opgestoomd. Men meldt uit Hansweert: De Harwichboot „Antwerp" is met een voorloopige reparatie gedicht en met assistentie van vier sleepbooten naar Ant werpen opgestoomd. PLICHTSBESEF. Brandwacht-commandant: „Aqht groote pils asjeblieft, en as 't kan 'n beetje vlug, want wé benne op weg naar 'n brand!" De politie te Bussum is een ernstige ver- valschingszaak op het spoor gekomen. Eenige weken geleden, meldt de Gooi- en Eemlander, schijnt de fabrikant van de „Keizer, Borax" bij de justitie aangifte ge daan' te hebben, dat zijn praeparaat werd vervalscht en met het oogmerk dit voor echt te doen doorgaan bij het publiek, werd ver kocht. Het bleek toen, dat het vervalschte prae paraat in Bussum in den handel werd ge bracht en wel -door den drogist G. A. A, Toer. men eenmaal zoover was, kwam tevens aan het licht, dat door dezen drog>6t ook Vasanolpoedèr en waarschijnlijk nog andere specialiteiten werden vervalscht. De zaak scheen netjes op touw gezet: R, liet in Zaandam op éen Cartonnagefabriek de huis jes voor zijnartikelen vervaardigen. Dezé werden in Delft geplakt terwijl de waar- schrik' in te boezemen door een schot te lossen. Zij lieten hem geen rust en toen hij struikelde over een trottoirband, vielen zij op hem aan. Een tweede schot trof den mijnwerker B. in den buik, terwijl een derde, eveneens door den agent afgevuurd, zekeren J. V. in den arm trof. In volle woede bleven de anderen echter vechten. Zij poogden den agent de revolver te ontnemen, doch inmiddels naderde assis tentie, welke den agent wist te ontzeten. De toestand van is zeer ernstig. Hij moest in het hospitaal, waarheen hij werd vervoerd, onmiddellijk een zware operatie ondergaan. De man staat ongunstig bekend. In het laatste etmaal is het vloedwater in Maas- en Waal gewassen; de Konings straat te Leeuwen stroomt weer over. De vcederartikelen stijgen sterk in prijs. Rogge- stroo b.v. doet 40.— per 1000 K.G. (voor de doorbraak 18). De scheepsjager A. Gritter is nabij Diever- brug (Drente) onder de stoomtram geraakt, aan de gevolgen waarvan hij i» overleden. Ook het paard werd gedood. Verzande terreinen. Nu hqt overstroomingswater in den Ooy- polder (bij Nijmegen) is weggevloeid, blijken in de streek van de doorbraak bij Erlecom vele landerijen onder zand en grint bedol ven. Hier en daar staan de boomen tot aan de kruinen in de zandmassa. Het gat bij Erlecom is nog niet gedicht. De Ooypolder heeft thans veel van het kwelwater te lijden, dat groote oppervlakten heeft blank gezet. De schade aan de fruitboomen. Naar uit Maas en Waal wordt vernomen, is op initiatief van mr. Kolff, kantonrechter te Geldermalsen een comité opgericht om bijzonderen steun te verleenen aan de eige naren van vernielde boomgaarden. De Rijkstuinbouwconsulent voor Zuid-Gfelder- land, Ir. v. d. Veen, heeft zijn medewerking toegezegd. De eigenaren van boomgaarden kunnen formulieren bekomen om hun schade aan te geven bij den plaatselijken commis saris. Volgens de plaatselijke pers, meldt een „Times"-telegram uit Jerusalem, is aldaar een Arabier van 105 jaar in de gevangenis opgesloten om een straf van 10 jaar dwang arbeid te ondergaan wegens moord op zijn dochter- Aan dit bericht wordt nog toegevoegd, dat de grijsaard voor de derde maal tan den heeft gekregen. Een gevolg van de grondverzakking. De grondverzakking bij de Vinkebrüg onder Diemen is oorzaak geweest, dat er Maandagmiddag de watertransportbuis van Laren naar Amsterdam, de vroegere Nieu wer-Anistelsche waterleiding, is gespron gen. In de aanliggende plaatsen is de wa- tevoorziening gestoord. Met het herétel is ongeveer drie weken gemoeid, borg-etiquetten" en de papieren omslagen keurig nagemaakt in Amsterdam gedrukt werden. De rest heeft de verdachte waar schijnlijk -wel; zelf, gedaan. In ar deze fabrieken heeft de politie een onderzoek ingesteld^ Ook bleek, dat R„ vóórdat bij dezé leveranciers vond, bij ver schillende andere frima's geweest is, die echter geweigerd moeten hebben hem voor zijn minder gunstige oogmerken leveranties te doen. Daarom heeft hij toen ongetwijfeld onder een anderen naam zijn bestellingen gedaan bij een zijner leveranciers, die ech ter spoedig aachter zijn waren naam kwam. In hoeverre de bedoelde fabrikanten medeplichtig zullen kunnen worden gesteld, is niet bekend, doch dat de zaak een zeer ernstig karakter heeft gekregen wordt ver zekerd. De benadeelde fabrikanten hebben een klacht ingediend tégen den drogist R. Als rechtskundig adviseur zullen de benadeelden worden bijgestaan door mr. A. L. F. Brikke- 'naar van Dijk, advocaat en procureur te Amsterdam, terwijl bij de behandeling mr. Franqbis Pauwels de belangen van den be klaagde zal behartigen. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in de woning van den heer J, v. d. B, te 's-Hage, aan de Francois Valen- tijnstraat. De inbrekers zijn vermoedelijk door middel van een valschen sleutel bin nengekomen. Twee geldtrommels met onge veer 800 zijn ontvreemd benevens eenig tafelzilver. Weer een lokaalspoortje, dat hef opgeeft. In de jongstgeh ouden Raadsvergadering te Broek op Langendijk werd behandeld het schrijven van de Spoorweg Maaatschappij waarin, met het oog op het op 30 April a.s. afloopen van het contract van de gemeen ten Zuid-Scharwoude, Broek op Langen dijk en Alkmaar een garantie van 20.000 per jaar werd gevraagd, waarvoor de maat schappij dagelijks vier treinen in beide richtingen zou laten Ioopen. B. en W. van deze gemeenten hadden be sloten, de garantie te aanvaarden mits de directe bereid werd gevonden het dubbele aantal treinen te laten ioopen. Van het gemeentebestuur van Alkmaar was thans echter bericht ingekomen, dat het geen verdere stappen wenschte te doen, omdat gebleken was, dat 9 maanden in 1925 slechts een ontvangst van 3559.87 hadden opgeleverd, terwijl 1924 nog een ontvangst had gebracht van 9478.73. Met het oog hierop werd het risico te groot geoordeeld. Het teloor gaan van het spoortje werd betreurd doch in hoofdzaak toegeschreven aan het feit dat de maatschappij niet ge toond heeft haar belangen voldoende te begrijpen Gezien het door Alkmaar in te nemen standpunt besloot de Raad ook maar van verdere pogingen om het spoortje te hand haven af te zien. Het is thans, naar de „Tel." verneemt, nu wel zoo goed als zeker, dat met 1 Mei deze dienst wordt opgeheven. Alweer een overwinning voor de autobus. Omtrent de vechtpartij in de Limburg sche tram tusschen een agent van politie en een viertal personen, wordt nog ver nomen, dat agent Thelen de vier mannen wist te beletten ,in de tram te stappen. Teen vielen zij op hem aan en ontrukten hem zijn wapenstok. Thelen retireerde in de richting van den politiepost, post. Tevergeefs trachtte hij zitn aanvallers Z. D. H .de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor van Wognura en tot Déken van Dekenaat Wervershoef den Zeercerw. heer C. M. Jonckbloedt, die Rector was te Voorhout (St. Ger. Maj. St.) en verder tot Kapelaan de volgende Wel- eerw heeren: Te 's-Gravenhage (H. Agnes) H. J. M. Nieuwenhuizen; te Heemstede P. J. M. Heskes; te Alphen a. d. Rijn, A. Boekei; en te, Sassenheim W. C. van Castele, die kapelaan was te Maassluis, Naar een B. T. A.-telegram uit Rome meldt, heeft de H. Vader de'leiders der vasten-predikaties ontvangen. De Paus drong er bij hen op aan vooral het woord te voeren over de onbeschaam de vrouwenmode, welke schandelijk was niet alleen van christelijk standpunt be schouwd, doch zelfs van menschelijk stand punt- bezien. Naar de Tel verneemt, heeft Jan Perukel voor zijr. plaats in de Zwaluwenploeg moe ten bedanken. Reeds was hij druk doende voor de reis een bewijs van Nederlanderschap te ver krijgen toen hem tot zijn niet geringe ver bazing werd medegedeeld dat bij Belg was en dus het verlangde bewijs niet kon ont vangen. In den stand van den Zesdaagschen Wie lerwedstrijd is een belangrijke wijziging ge komen. De koppels ThomasMartin en Knappe Rieger hebben hun ronde voorsprong ver loren en het leidende peloton bestaat dus nog slechts' uit het koppel SaldowBauer. Of de andere er in zullen slagen deze beide geroutineerde renners te achterhalen, blijft een open vraag. IntusSchen blijven v. Kempen en v. Nek de meesté sprints winnen. De stand van Maandagavond na 120 uur rijden is: 1. SaldowBauer 160 pnt. Op één ronde: 2. Van KempenFeja 589 pnt;, 3. Tonani-^Oliveri, 309 pnt.; 4. Persijn Verschelden 300 pnt.; 5. RiegerKnappe 281 pnt,; 6. ThomasMartin 76 pnt. Op twee ronden: 7. Van NekBuysse 471 pnt,; 8, GottfriedLang 132 pnt.; 9. BehrendtStolz 82 pnt. Op vier ronden: 10. StabePohl 173 pnt. Op vijf ronden: 11. TechmerHauslcr 57 punten. In den afgeloopen nacht heeft nabij de Boschbrug te 's-Gravenhage een ernstige botsing plaats gehad tusschen een auto, be stuurd door Dr. W. uit Wassenaar en een taxi. De auto sloeg om en de heer W. en twee inzittende dames vielen op straat. Een der dames, de 20-jarige mej. S. uit Amster dam, kreeg een schedelfractuur en is na aankomst in het ziekenhuis overleden. De andere dame kreeg een vrij ernstig verwond gelaat. De heer W, bleef ongedeerd, even als de chauffeur van de taxi. Beide voer tuigen werden zwaar beschadigd. Tegen den heer W., die de taxi had moe ten laten passeeren, is proces verbaal opge maakt, wegens het veroorzaken van dood door schuld. PARIJS, 16 Febr In haar nachtzitting heeft de Fransche Kamer op verzoek der Commissie, de belasting op de betalingen met 389 tegen 112 stemmen verworpen. Nadat Briand de kwestie van vertrouwen gesteld had, sverd hei heele financieele voorstel over de nieuwe bronnen van in komsten, aangenomen met 258 tegen 145 stemmen. Doumer schat de geheele opbrengst der nieuwe belastingen op 1600 millioen francs. Op een deficit van 4 milliard. De gansche rechterzijde en de communisten stemden tegen de Regeering; de socialisten onthiel dén ziph van stemming. De Kamerzitting werd van morgen om 6.35 opgeheven, BERLIJU, 16 Febr, De Duitsche gezan ten te Londen en Parijs hebben opdracht gekregen informaties in te winnen of de Britsche en de Fransche regeeringen voor nemens zijn, de samenstelling van den Vol kenbondsraad te veranderen. ROTTERDAM, 16 Febr, Sinds eenige weken was het de politie hier bekend, dat in een pakhuis in de Gerard v. d. Linden- straat, groote partijen goud werden ge smolten. Men besteedde daaraan in den aanvang nog niet de noodige aandacht, doch toen Zaterdag te Parijs verschillende arrestaties plaats hadden, in verband met valsche munterijen, stelde de Rotterdam- sche recherche ook daar ter plaatse en on derzoek iö omdat de berichten luidden, dat naar Nederland verpakkingen plaats von den. Gisteren werd in bovengenoemd pand een inval gedaan, waarbij tot een belang rijke ontdekking werd gekomen. In 't pak huis waren 5 groote smeltovens, een polijst- machine en een galvaniseer-inrichting. Ook werd een enorme hoeveelheid goud, zilver en koper gevonden. De huurder van *t pak huis, de 52-jarige Belg J. C. werd aange houden. Hij bekende in dienst te zijn van zekeren Erler te Parijs!.Hij deed niets an ders dan de metalen sinelten. Het goud kwam uit Engeland, terwijl het koper in Rotterdam werd gekocht. De politie be greep echter niet, waarvoor de, galvani- seer-inrichting noodig was en stelde een verder onderzoek in. Ten slotte vertelde de Belg waarvoor deze gebruikt was. In Frankrijk werden gouden munten opge kocht tegen hooge prijzen; deze werden daar gesmolten en als t boven goud in den handel gebracht. Het complot te Parijs móest zich echter, dékken als geïnformeerd werd hoe jzij aan 't goud kwam. Daarvoor was aanvoer..uit Nederland noodig. Als dit' nu f echt goud geweest was, dan had dit coipplot niets verdiend, doch op de 'smel- terij te Rotterdam, werd het goud uit En geland gebruikt om er blokken zilver en koper mee te vergulden. Het ging dan per vliegmachine als echt gqud naar, Parijs. Da gelijks werden honderden kilogrammen uit Rotterdam vervoerd naar Parijs. Het com plot kwam daardoor in 't bezit van door de douane van de Fransche grens getee kende vrachtbrieven. Mén Is ér te Parijs toch achter gekomen,,'wat bet complot uit voerde en daar hebben repds 6 arrestaties plaas gehad. Ookde Belg wérd overge bracht naar 't hoofdbureau-, doch voor zoo ver bekend, heeft hij zich niet schuldig ge maakt aan overtreding der Nederlandsche wet. Vermoedelijk-zal de Uitlevering van C. door de Fransche Régeering worden ge vraagd. UIT DE FRANSCHE KAMER, PARIJS, 16 Febr. De Kamer heeft in haar nachtzilting de discussie voortgezet van 't fin.mciecle voorst'el. De Kamer verwierp met 359 tegen 199 stemmen een voorstel tot intrekking van het, art, hëtfèffende de be lasting op den uitvoer, OVEREENSTEMMING BEREIKT. CHARLEROI, 16 Febr. De stakende ar beiders in de ijzerfabrieken hebben het be middelingsvoorstel aanvaard en genoegen genomen met een onmiddellijke loonsverla ging van 4 pCt. DE JAPANSCHE KEIZER ERNSTIG ZIEK TOKIOi 16 Febr. De gezondheidstoestand van den Japanschen Keizer blijft een Voortdurende bron van ongerustheid. Ge meld wordt; dat men thans voor zijn leven vreest. Groote menschenmassa's verzame len zich dagelijks voor het paleis, om voor ac gezondheid Van den Keizer te bidden. AMSTERDAM, 15 Febr. (Boerennoteerin- gen). Voertarwe 121413/4.1 Baktarwe 14—15. Rogge 9—9K.Chevalier 11 12. Haver 94410%. Duiveboonen 13 15. Paardeboonen 1011. Groene erwten 12/415, alles per 100 kilo. Karwij 12— 12 per 50 kilo. AMSTERDAM, 15 Febr. (Binnenlandsche granen) Tarwe 13%14%. Tarwe voer 1113. Rogge 910%. Haver 9% 11. Wintergerst 1012%. Paardeboonen 1112%. Duiveboonen 1416. KI. groene erwten 1317%. Kaapscbe erw ten 2427, Capucijners 2036. Geel mosterdzaad 60—64. Bruine mosterdzaad 58—62. Blauw Maanzaad 6065. Karwij- zaad 24—25. Alles per 100 kilo. BEVERWIJK, 15 Febr, R.-K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerl&nd", Prijs- noteering van 15 Febr. Spruiten 1320 c.; Witlof 20 c.; Uien 6c.; Sjalotten 1012 c. per K.GGele kool 512; Roode kool 714; Groene kool 24 per 100; Rabar ber 926 c.; Prei 819 c, per bos; Aarór appelen 46 c.j -Biqten 3—4% c.; Schorse- neeren 412 c. per kilo; Boerekool 0.75 1.75 per kist. v AMSTERDAM, 15 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 380 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 124 130 ct., 2e kwal. 110120 ct., 3e kwal 90 110 ct, mindere soorten 7290 ct, per kilo slachtgewicht; 80 melk- en kalfkoeien 350 —525 per stuk; 112 vette kalveren 2e kwal. 90—100 ct., 3e kwal. 74—94 ct. per kilo levend gewicht; 142 nuchtere kalveren 12 22 per stuk; 620 varkens Holl. Ie kwal 103—104 ct., enkele 105 ct., 2e kwal. 102— 103 ct.; vette varkens 101102 ct. per kilo slachtgewicht; 90 paarden 70200 p. stuk. ROTTERDAM; 15 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 449 vette runde ren, 180 vette kalveren, 311 schapen of lam meren, 111 varkens. Prijzen per half kilo: koeien 35, 47%, 50, 57%, 60 ct.; ossen -46, 5Q, 55 ct.; kalveren 65, 75, 87%, 92% ct.; schapen in binn. 27, 33 ct., buit. 40, 42, 44 ct. WOENSDAG 17 FEBRUARI. Hilversum, 1050 M. 12,00 en 7.30 Politie- ber. - 5006.30 Vooravondconcert door het H. D. O. orkest o. 1. v, Fr. Lupgens 6.307.30 Proefles in de Duitsche taal 7.45 en 10.00 Persberichten.8.10 Chris telijke qadio-avond. Uitzending van een •amenkomst in de Luthersche kerk t« Deventer. Programma: 7.45 Orgelspel en vioolsolo door de heeren A. Mooy Sr. en A, Mooy Jr, 8.00 Opening der samen komst. Zingen Ps. 43:3 en 4. Lezen ge deelte H. S, Gebed. Openingswoord. 8.15 Dss C. van der Zaal, Chr. Geref. Predi kant te Deventer over: „De kloppende Heiland Zingen Ps. 95:4, 2a en 3b. 8.45 de heer P, C. Tijssen, Evangelist, Voor ganger der Ned, Hen-, Evangelisatie te Deventer. Onderwerp: De onmisbare Hei land. Zingen Luthersch gezang 133:4 en 6. Dankgebed. 9.45 Orgelspel. 9.55 Slui ting, Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weer- ber, 11.201.20. Het radiokwartet en so listen (sopraan, bariton, piano). 1.20 Kerk- dienst. Orgelconcert en preek. 2.00 Or gelconcert, 3.55 Lezing: Heroes of liction- Dickens' Pickwick. 4.20. Tijdsein „cau serie" Out of doors". 4.35 Muziek v. h. Capitcltbeater. 5.35 Kinderuurtje. 5.20. Dansmuziek. 7,13. Tuinpraatje. 7.20 Tijd sein Big Ben, weerber., nieuws. Lezing: The triumph of beauty, 7,45. Pianosona tes van Beethoven. 8.00. Lezing: Assy rian Christians. 8.20 Pianoconcert. Cho pin's pianoconcert in E-mol op 11, Stanis- law Niedzielski-pianist Het Symphony- orkest, 8.50. Variété. De Serenaders man dolineband, R. Percy-humorist 9.20 Wer ken van Edward German door bet orkest, gedirigeerd door den componist 9.50. H. Williams en koor. 10.05 Orkestconcert. 10.20 Tijdsein, weerber. 10.50 Wireless charades van F, H, Shaw. 11.2012,20 Dansmuziek van het Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris" 1750 M. 12.50 Con cert Lucien Paris (piano-viool-cello) 2.05 Nieuws. 5,05 Orkestconcert. 8.50—10.20 Orkestconcert Konigswusterhausen, 1300 M. 7.50 Ka mermuziek. (Viool, viola, cello, contra bas, fluit, clarinet, hoorn, fagot-piano. F. Stoot, tenor. Werken van Beethoven er Spohr. 9.5011,20. Dansmuziek. Brussel, 262 M. 8.20 Fragmenten van „Aïda", opera van Verdi, Na de le acte lezing: La protection des sites et des fo- rets. 10.20 Nieuws, Munster 410 M. 12.351.50 Operettemu ziek. 3.20 Kinaervertellingen. 5.10 Voor lezing uit: Fasching, van Hauptman. 7.5t' Gedichten en orkestconcert. TIEL, 15 Febr. (Weekmarkt) Varkens. Op de markt waren aangevoerd 235 varkens en 113 biggen. Prijshoudend. Varkens f30 —120, biggen f 12—26. Granen. De stemming van tarwe en rog ge was flauw. Het aangevoerde werd tot vo rige prijzen niet geheel verkocht. Groene erwten met weinig handel. Voederartikelen flauw. Tarwe f.1012, rogge f 6.506.75, haver f 45.50, boonen f 1010.50, groe ne erwten f 1111.50. Boter en Eieren. Op de markt waren aan gevoerd 25 Kg. boter, prijs als vorige week f 2—2.20; thans 6%8 ct. per stuk. Vee. Op de markt werd heden besteed VQpr vet vee le l«!w. 57.V>—60 ct., id. 2e kw. 521-255 ct», alles per pond kalfkoeien f340—380, kalfvaarzen f285340, Handel vlug,7 aanvoer redelijk. TIEL, 15 Febr. Fruit. (Veiling Tielsche Veilingsvereeniging) Goudreinetten 1724 ct., id. extra 2836 ct., Bellefleur 1723 ct, Jasappelen 1216 ct., Stoofperen 32 38ct., Hol gaten 1215 ct., alles per Kg. TIEL, 15 Febr. Fruit (Veiling Tiel en Omstreken) Goudreinetten le soort 1926 ct., bellefleur Fr. 1823 ct., bellefleur Eng. 16—21 ct., binderzoet enk. 1315 Yz ct., jasappelen 1620 ct., conces de pari 4058 ct., stoofperen 42 ct., alles per Kg. (Veiling Ons Belang). Goudreinetten le soort 2228 ct., 2e soort 1015, binder- zoet enk. 1518 ct., grauwe reinetten 14 17 ct. alles per Kg. PURMEREND, 15 Febr. „Afslagve* eeniging Beemster. Purmerend en Omstre ken", Aardappelen 1.13 per 25 K.G.: Witlof 0.17—024 per K.G.; Roode Kool 1.80—8.90; Szvoyc Kool 3.20—8.50 per 100; Spruitkool 0.655.10 per 15 K. G.; Boerekool 1.703 60 per 100 struiken; Wortelen f 0,70—1; Uien 1.35—1.60 per 25 K.G.; Prei 8.60—25.70 per 100 bos. ALKMAAR, J5 Febr. Vee. Aanvoer 25 koeien, f 200—450, 6 vette kalveren, f 80— 120 per kilo f 1.401.70, 118 nuchtere kal veren. f 828. EDE, 15 Febr. (Weekmarkt). Eieren f 7 8.50 per 100 stuks. Biggen f 2030 per stuk. Aangevoerd 60.000 eieren, 75 biggen. GORINCHEM, 15 Febr. (Weekmarkt) Aangevoerd 238 koeien, 3 nuchtere kalve ren, 221 biggen, 208 overloopers. Men be steedde voor kalfkoeien f 400425, kalf vaarzen f 180300, guiste vaarzen f 150 200, melkkoeien f 300400, pinken f 100 180, nuchtere kalveren fok f 1828, idem export f 1018, overloopers f 30—45, big gen f 1630 per stuk. Boter per Kg. f 1.30—1.35. Eieren f 0.07 V2—0.08 per stuk De handel was matig. KAMPEN, 15 Febr. (Weekmarkt) Eie ren. Aanvoer 15000 stuks f 89 per 100 st. Kippen f2.503.25, konijnen f 1.752 per St., Asscher matten f 810 per rol. NIJMEGEN, 15 Febr. (Weekmarkt). Varkens. Aanvoer 483 biggen f 1627, 90 vette varkens 4043 ct. per V2 Kg. Vee. Aanvoer 19 vette koeien 5258 ct., per y2 Kg.; 18 vette kalveren 4243 ct., per y2 Kg. 180 nuchtere kalveren f 1223; 5 geiten f817. Handel matig. Eieren. Aanvoer 100.000 kipeieren, per 100 stuks f 7.258. ROTTERDAM, 15 Febr. Veevoeder. Lijnkoeken (Bericht van den mak. Gebr. Krijger). Noord-Amerikaansche loco f 12.70 stoomd. f 12.70. Maart levg. f 12.60, Maart,' April levg. f 12.50, id. id. Mei/Aug. lev.g. f 11:75, Mei/Dec. levg. f 12, Sept Dec. levg. f 12.25, id. id. van N.-Amer., zaad, loco f 13.25, stoom, 13,25, id. id. merk SK loco f 12.85, stoom, f 12.85, ladend/geladen f 12.80, id. id. van N.-Amer. zaad, merk SK stoom, f 13.85, Russische lijnlkoeken loco f 12.25, Bombay lijnkoeken stoomend f 12.60 Bombay lijnkoekschilfers loco f 13.75 dito stoomend f 13.25, Katoenzaadmeei (50 Texas) loco f 12.10 stoomend f 12, inlarid- sche Voorslag Lijnkoeken, loco f 12.50, Mei. Aug. levg. f 11.50, id. Grondnotenkoek locc f 11.75, id. Lijnkoekschilfers f 13.75, id Soyakoeken loco f 12.75, id. Cocoskoeken loco f 10, id. Raapkoeken f 7.25, id. Palm- pittenkoeken f7.50 alles per 100 Kg. en ge deeltelijk tweede hands. ALKMAAR 15 Febr. Aanvoer 617 vette varkens. Prijs 8390 ct.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3