W fhw II I' RECHTZAKEN Een zaak, die de aandacht verdient. Hel nieuwe Wetboek van strafvordering. Vervalsching van vet, LEGER EN VLOOT BINNENLANDSCH NIEUWS. Tegen de moderne mode. Watersnooduitgaven Ttgen A. L. dc G. !e Voor burg was procesverbaal opge maakt, omdat bij in de onbe woonbaar verklaarde woning. Achterweg 181, welke zijn eigendom is iemand liet wo nen De verbalisant verklaarde, dat degeer,. die er woonde, ze kere V„ er thans nog woont. Hij woont er gratis. Vroeger woonde hij in een schuur van de Gr. De onbewoonbaar ver klaarde woning is vee! beter en daardoor is de V. er eigen lijk op vooruitgegaan. Kantonrechter: „ls erdan voor dien man in Voorburg geen andere woning te krij gen?'1 Getuige: „Neen, hij heeft geen geld.' Kantonrechter: „Wat ge beurt er met die woning, als de V. er uit is?" Getuige: „Dan zal die over eenigen tijd als pakhuis kun nen dienst doen." Kantonrechter: „Dc gemeen te Voorburg zal de V. zeker ook geen woning geven?" Getuige: „Neen, Edelacht bare.-' J. L. de V. vertelde, dat hij vroeger in een schuur van dc G. woonde. Maar de G. moest die hebben voor zijn auto en dus verhuisde de V. naar de woning, die veel beier was Kantonrechter: „Je zou ze ker liever een mooie woning hebben hé? Getuige: „Neen. neen. neen, ik ben best tevreden." Vervolgens vertelde de V„ dat hij wel werken wil, maar daar hij 75 jaar is, gaan de jon gere krachten hem altijd voor. In zijn requisitoir vond de ambtenaar het een groote lief dadigheid van de G, dat hij de man er gratis laat wonen, en requireerde hij 1.boete De verdediger, mr. H. W. C. J. de Jong. wees er op, dat het toch eigenlijk een noodtoe stand is. Want als de man er uit moest zou hij geen onder aak hebben. Er wordt in Voor burg nergens voor hem ge- zo-go Pleiter vroeg derhalve of het niet mogelijk is, dat deze zaak beschouwd wordt, als een huurcommissiczaak en dus on bepaald wordt aangehouden. Allicht zal, wanneer de zaak bekend wordt, men in Voor burg de handen uit de mouw steken. De kantonrechter vroeg den verbalisant, wat het gevolg zou zijn als een vonnis werd uitge sproken en wat eigenlijk de bedoeling van het verbaal was. De verbalisant antwoordde, dat het zijn plicht was verbaal op te maken, doch na de uit spraak wilde hij de zaak in be handeling geven bij B. en W. van Voorburg. Kantonrechter: Als B. en W. van Voorburg niet de moeite doen hem iets te geven, is het beter dat hij er blijft. Derhalve werd de G. schul dig verklaard doch hem geen -■t: af opgelegd. MINISTER LAMBOOY heeft Maandag Amsterdam bezocht en daar bii den schilder Eden de schilderij bezichtigd, door de Marine-oflicieren aan H. M. de Koningin aan te bieden ter gelegenheid van haar zilveren huwelijksfeest. PRINS LEOPOLD VAN BELGIÉ, Te Brussel is een koloniaal congres gehouden, waarop ook Prins Leopold het woord heeft gevoerd. De prins aan het woord HET STATION TE SITTARD. Begin Maart zullen de nieuwe perrons van het station Sittard in gebruik worden genomen. Een kijkje op de nieuwe perrons. Als één der eerste successen van 'iet nieuwe Wetboek van Strafvc, dering kan het volgen- da worden medegedeeld: Als verdacht van bedriegelij- ke bankbreuk was iemand reeds ctnige weken in Den Haag gedetineerd. Overeenkomstig het nieuwe wetboek had de rechtbank, na dat de rcchi er-commissaris de voorioopige hechtenis _had be volen. bevel gegeven tot ge vangenhouding van den ver dachte, welk bevel gedurende een termijn van 30 dagen van kracht was Na afioop van dien termijn moest ecu nieuwe beslissing worden genomen, waardoor heden de za.:k weder Lo laad- kanier werd behandeld. De verdachte werd thans bij gestaan door mr. J. Wey! en na een 'oelichting van dien raadsman besliste de Haagsche Rechtbank, dat de verdachte uit de voorioopige hechtenis uioest worden ontslagen. Voor het Kantongerecht te Harlingen heeft Dinsdag te recht gestaan de vethandelaar J. R. van Franeker. Op 1 Oc tober heeft de keurmeester W. Enklaar van den Provincialen Keuringsdienst in Friesland ten huize van R. een monster „run- i derniervet" genomen, dat bij scheikundig onderzoek 50 pro cent stoffen bevat.e, vreemd aan runderniervet. R. beweert dat de vermenging met plan- 5 tenvet op een vergissing moet j|!p berusten Tevoren was een partij bak- en graadvet afgele- J verd en vermoedelijk heeft het i/ personeel daarna een restant door hel runderniervet laten lm J&L.. loopen. L sMgijK Als getuige werd gehoord de i beer Dr Kauffman, Directeur van den Provincialen Keurings dienst te Leeuwarden, die niet aannemelijk achtte dat er een vergissing bad plaats gehad, zulks op grond van het feit dat meerdere malen monsters zijn genomer. en van door R. ge- -r leverd runderniervet Over een tijd van zes weken zijn op ver- ££N NIE schillende plaatsen monsters genomen, welke van 50 tot 80 pCt. stoffen bevatten, vreemd aan rumderniervel Getuige zegt dat in hoofdzaak cocosvet is gebruikt vooi de vervalsching. De kan tonrechter Mr Cuipers wees op een in Januari in de Leeuwarder Courant voor komende advertentie, waarin R. zijn pro duct als volkomen zuiver aanbeval. Hel O M., waargenomen door Jbr. Mr. E J C Grever., achtte het feit zeer ern stig. Gemeen was het van R. om, waar een voor hem zeer bezwarend onderzoek had plaats gehad, hij toch nog een adver tentie durfde' plaatsen, waarin hij zijn waar volkomen deugdelijk noemde. Dat doet geen fatsoenlijk man. Een zware straf werd noodig geacht en tegen R. een boete ■eeihclil .van 1000.— of 200 dagen hecli- EEN AARDIGE JACHTFOTO. De Engelsche minister-president Baldwin heeft op officieelc buitenverblijf Chequers een groote jachtpartij georganiseerd. Wij zien hier premier voor den aanvang van de jacht, met zijn honden. EEN IJZIG MENSCH. E en zwemmer, die alle da gen van een hoogte van 9 M. in een bijt in het ij: duikt.... om gezond te blijven. moeten als watersnooduitgaven worden aangemerkt. Verhoogde uitgaven wegens voeding van militairen mogen echter niet als zoodanig worden beschouwd. Al zijn dus de kosten van voeding iets hooger dan bij verblijf in het garnizoen, dan komen niettemin alle uitgaven daarvoor ten laste van de gewone artikelen der Oorlogsbegrooting. Extra uitgaven voor huisvesting komen mder de watersnooduitgaven. in geval van inkwartiering met voedin.. Ivomt derhalve 0.60 als kosten van voe ding ten laste van artikel 32 en f 0.20 ten laste van watersnooduilgaven. onze moderne beschaving met Ondergang belreigt hebben de besturen der Federatie van R- K Vrouwenbonden, in Nederland, en van den Ned. Christen Vrouwenbond een gezamenlijk rondschrijven gericht tot allé dames der hoogeie standen in den lande om moreelen steun in den strijd tegen de moderne mode. Constateerend dal op bet gebied van ze delijkheid en vrouwelijke eerbaarheid ook onder de toonaangevende daines betreu renswaardige ideeër in&ing hebben gevon den, wijzen de Bonden zeer nadrukkelijk op het feit, dat het begrip welvoegelijkheid Ivoor een groot deel afhankelijk is van bel tenis. Uitspraak over 14 dagen Tegen dezelfde R. is nog 100.boete oi 20 dagen hechtenis geëischl wegens het zonder vergunning in werking hebben van een inrichting tot bereiding van Margarine Men meldt ons; Teneinde te trachten paal en perk te stel ten aan den vloed van onzedelijkheid, die voorbeeld en de gedragingen der hoogere i standen. Bij legerorder is bepaald, dat allen admi nistrateurs van korpsen, korpsgedeelten, be nevens de commandanten van zelfstandig jdminitratie voerende detachementen, ver zocht wordt de bewijzen wegens watersnood- uitgaven zoodra mogelijk in te 'zendien hij iet D. v. O en te verrekenen met den. be heerder van de algemeene rekening. Zoowel de gewone verblijfsvergoeding als de toelage, welke daarboven is toegekend,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 8