Hoesl-Keelpijn Anqa-bonbonsjgi GEMEENTERAAD VAN BLOEMENDAAL. Vaststelling uitbreidingsplannen. Het in- en uitstappen in en uit rij dende trams bij politie-verordening verboden. Het klassenstelsel bij de politie gehandhaafd. GEMEENTERAAD VAN BEVERWIJK. Geen gemeenteitjke vuilnisophaaldienst. De Winkelsluitingsverordening gehandhaafd. R.K. Coöp. Tumdersvereeniging „Kennemerland". Doos 60-90ct. Bij Apoth.en Drogisten, w VELSEN. - 7 VELSEROORD. VIJFHUIZEN. Donderdagmiddag vergaderde de Ge meenteraad van Bloemendaal onder voor zitterschap van den burgemeester, Jhr. A Bas Backer. Afwezig de heeren Molierus en Schulz. Eervol ontslag Aan den heer A. J. de Waal Malefijt wordt eervol ontslag verkend als ambtenaar van den Burgerlijken Stand, onder dankbetui ging voor de vele diensten, in die functie be wezen Verkoop grond. B. en W. stellen voor, aan S. Duim te verkoopen 630 M2. grond, gelegen aan de Noordertuindorplaan, voor den prijs van f 5 per M2. Goedgekeurd. Aankoop grond, B. en W. stellen voor, van W. F. van Wa- veren voor den prijs van f 1 aan te koopen 1190 M2. grond, gelegen aan den Zilkerweg. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor, van J. Groen voor f 829 aan te koopen 200 M2. grond, gelegen aan den Zandvoorterweg. Goedgekeurd. Overneming grond. B. en W. stellen voor, van de familie Bis pinck over te nemen 460 M2. grond, gele gen aan den Bloemendaalscheweg. Onder dankbetuiging wordt de grond, welke gratis aangeboden wordt, aanvaard. Voorschotten volgens de L.O.-wet 1920. B. en W. stellen voor, ten behoeve van de bijzondere scholen over 1926 voorschot ten te verkenen op de gemeentelijke vergoe ding volgens de L.O.-wet 1920. Die voorschotten bedragen voor de St- Theresiaschool te Bloemendaal f 3.947.33, de St. Aloysiusschool te Overveen f 3979.36, de R.K. Meisjesschool te Overveen f 3637.89 de St. Jozefschool te Vogelenzang f 3320. Aldus besloten. Verandering inrichting St. Jozefschool. B. en W. stellen voor, aan het bestuur der parochiale St. Jozefschool medewerking te verkenen tot het beschikbaar stellen van de benoodigde gelden voor het aanschaffen van eenige banken en eenig meubilair, alsmede voor de aansluiting der school bij het elec- trisch net. Verder stellen zij voor aan het bestuur dier school medewerking te weigeren voor de aanschaffing van een electrischen stofzui ger en een projectielan aarnl Wethouder LAAN acht de gasverlichting in de school, welke verlichting toch niet veel gebruikt behoeft te worden, nog uitstekend geschikt. De heer PRINSENBERG pleit voor het aanbrengen van electrische verlichting. De kunstverlichting is volgens de toelichting op het verzoek niet voldoende. Het voorstel wordt goedgekeurd. Aanstelling vijfde leer kracht. S. en W. vragen machtiging, de noodige stappen te doen, om tot benoeming van een vijfde leerkracht te geraken aan de openbare lagere school D en met de Ned. Herv. Ge meente een schikking te treffen omtrent het nog bij deze Gemeente in gebruik zijnde lokaal. Het voorstel wordt goedgekeurd. Belooning schoolartsen. B. en W. stellen voor onder intrekking van het besluit van 18 December 1.1. de be looning der schoolartsen met ingang van 1 Januari 1926 te bepalen op f 1.per leer ling van de school, waarvoor zij zijn aange steld, met dien verstande, dat het aantal leerlingen wordt bepaald op het gemiddeld aantal, hetwelk een school op 16 Maart, 16 Juni, 16 September en 16 December van het jaar, waarvoor de belooning geldt, heeft bezocht. Aldus besloten. Vaststelling uitbreidingsplan. B. en W. bieden t,er vaststelling aan de herziening van het uitbreidingsplan betref fende de terreinen in het park Rijnegom. Aldus vastgesteld. Wijz'ging bouw- en we genplan. B. en W. bieden ter vaststelling aan eenige wijzigingen in het bouw- en wegenplan op gronden, gelegen tusschen den Oosterduin weg en de Houtvaart. De heer VAN KESSEL is van oordeel dat uit de wijzigingen meer risico voor de gemeente voortvloeit dan uit de oorspronke lijke overeenkomst. Spr. vraagt nadere in lichtingen omtrent het storten van waar borgsommen Wethouder LAAN geeft de gevraagde in lichtingen. De vn'jzigingen worden vastgesteld. Het in- en uitstappen in en uit rijdende trams. B. en W. bieden ter vaststelling aan een verordening tot wijziging en aanvulling der Algemeene Politieverordening. Hierdoor wordt verboden het in- of uit een tramwagen stappen of pogingen daartoe aanwenden, terwijl die tramwagen in be weging is. De heer DE ROO heeft zich afgevraagd, of weer een verordening betreffende de tram moet vastgesteld worden. Daar kan toch niet de hand aan gehouden worden. De men- schen moeten zelf weten, wat zij doen. Zij zullen zich trouwens toch niet aan de verordening houden. De heer VAN KESSEL merkt op, dat, wanneer een niet-ingezetene in de gemeen te een ongeluk krijgt, de gemeente aanspra kelijk kan zijn voor de verplegingskosten. De verordening wordt vastgesteld. Wijziging Bouwverordening. B. en W. bieden ter vaststelling aan een verordening, tot wijziging der Bouwveror dening. Aldus vastgesteld. Klassenstelsel politiekorps. De heer VAN KESSEL stelt voor 1. Het klassenstelsel bij het politiekorps af te schaffen. 2. In verband hiermee aan de twee agen ten, die in het bezit zijn van een diploma, echter zonder aanteekening, het volle sala ris uit te keeren, nl. f 2400, op grond dat deze personen reeds een belangrijk aantal jaren in gemeentedienst hebben doorge bracht, dat zij hun dienst evenals de andere agenten zeer correct verrichten en de eischen voor het behalen van de aanteekening op het diploma zeer zijn opgevoerd, waardoor het voor menschen op hun lee tijd moeilijker Was om bedoelde aanteekening te behalen. 3. Bij het eventueel aanstellen van nieu we agenten het diploma met aanteekening te blijven vorderen voor hun aanstelling. De commissie van overleg in zake van Politiepersoneel adviseerde,het klassenstel sel niet af te schaffen. De meerderheid der Financieele Com missie was van oordeel, dat geen verhooging van salaris moest worden toegekend. De heer VAN KESSEL kan zich, hoewel warm voorstander van het Georganiseerd Overleg zijnde, toch niet met dit advies ver eenigen. De drie Politiebonden zijn voor af schaffing, dus moet er in het Georganiseerd Overleg iets haperen. Spr. schetst het ge vaar, als menschen in een commissie tegen over hun superieur komen te zitten. Ter wille van zijn superieur heeft iemand tegen het voorstel van afschaffing van het klas- senste'sel gestemd, paarom zou het beter geweest zijn, indien indertijd besloten was, de Hoofdbestuurders in het Georganiseerd Overleg op te nemen. De le klasse doet niets meer dan de 2e klasse en waar er van deze laatste maar 2 agenten zijn, is het een pas kwil, dit stelsel, dat slechts animositeit kweekt onder het korps, te handhaven. Spr. wijst op vele gemeenten, waar het klassen stelsel is afgeschaft. Spr. verdedigt verder het tweede deel van zijn voorstel. Die agenten hebben 15 a 16 jaar practijk, doen denzelfden dienst als de anderen en daarom gaat het niet aan, hun f 150 minder salaris te geven. Het gaat hier met om een gratificatie, .doch het betreft hier salaris-uitkeering, welke de menschen door hun lange pvactijk verdienen. De heer NÜIJEN5 sluit zich aan bij wat de heer Van Kessel over het Georganiseerd Overleg gezegd heeft. Spr. is overtuigd, dat een der leden in het Georganiseerd Overleg zich heeft laten be- invloeden. De VOORZITTER weet niet, of dit juist is. Maar één der vertegenwoordigers van den Alg. Politiebond heeft gevraagd, of f 2.400 salaris gewaarborgd kon worden. Daarop is geantw ord, dat dit een zaak van den raad was. Spr. weet niet, of dit antwoord invloed op de stemming gehad heeft. Het Georganiseerd Overleg werkt verder goed volgens spr. De dienst der agenten 2e klasse is niet gelijk aan dien der le klasse. De manier van uitvoering van den dienst is anders. Waar indertijd besloten is tot het invoeren van het klassenstelsel, meent spr., dat nu niet tot afschaffing moet worden overgegaan. De heer HOGENBIRK wijst er op, dat het salaris f 2100f2300 bedraagt en bij het hebben van een diploma met aanteekening f 2400. Daar gaat het nu om, naar spr. meent. De afschaffing van het klassenstelsel laat den agenten wel koud, maar dien 2 agenten wil men f 100 meer geven. Dat acht spr. niet billijk tegenover de agenten, die de moeite hebben moeten doen, om het diploma te verkrijgen. Spr. heeft in het Georganiseerd Overleg heelemaal niet de bedoeling gehad, de stem ming te beinvloeden. De heer NUIJENS wijst er op, dat in. het Georganiseerd Overleg gevr»gd is, of door dit voorstel kans bestond tot verlaging van de andere salarissen met f 100. Dat heeft volgens spr. de stemming beinvloed. Punt 1 van het voorstel-Van Kessel wordt met 94 stemmen verworpen. Voor de hee ren Bornwater, Kremer, Nuijens en Van Kessel. De heer NUIJENS stelt voor, dat de raad zich uitspreekt, dat een 10-jarige politie- practijk gelijk staat aan een theoretische aan teekening op het politiediploma en besluit, dat die gelijkstelling vanaf 1 Januari 1.1. geldt. De VOORZITTER merkt op, dat er niet van gelijkstelling gesproken kan worden. Een stommerik blijft een stommerik. De heer VAN KESSEL wijs er op, dat de verzorging van geheel Vogelenzang toe vertrouwd is aan iemand, dien de Voorzitter een stommerik noemt. Spr. ve.dedigt verder de verhooging van het ralaris. Punt 2 wordt verwporpen me 103 stemmen. Voor dc heeren Bornwater, Nuijens en Van Kessel. Punt 3 wordt ingetrokken. Goedkeuring beroep schrift. B. en W. stellen voor, goedkeuring te verkenen aan het door B. en W. dezer ge meente bij H. M. de Koningin ingediende beroepschrift tegen de uitspraak van Gede puteerde Staten van Noord-Holland dd. 1 Juli 1925, waarbij werd vernietigd de den heer I. P. van den Bosch opgelegde aanslag 1922/'23 in de gemeentelijke inkomsten belasting wegens hoofdverblijf te Bloemen daal, onder bepaling, dat de aangeslagene geacht moet worden op 1 Mei 1922 hoofd verblijf te hebben gehad te Amsterdam. Goedgekeurd. Afschrijvingen Honden- be asting. Vastgesteld worden de afschrijvingen op de Hondenbelasting. Ontheffingen Bouwver- orden ng, B. en W. stellen voor, ontheffing van be palingen der Bouwverordening te verkenen aan J. F. Rootlieb, J. F. Hedlund, J. Mar- tijnse, N. Roodenburg, J. Klaassen en G. de Keijzer en die ontheffing te weigeren aau Tj. de Hoop, F.'v. d. Waals en C. Adriaanse. Het verzoek van De Hoop wordt ingewil ligd. De andere voorstellen worden aange nomen. i Bouwen in dc gemeente. Ingekomen is een verzoek van een drietal organisaties in het bouwbedrijf om a. werkver uiming te bevorderen b. in de bestekken op te nemen de con- tractueele bepalingen geldende voor, het bouwbedrijf c. aan den dienst „Bouw- en Woning toezicht" opdracht te verstrekken, nauw lettend toe te zien op de veiligheid en voor ziening van schaftgelegenheid. Naar aanleiding van dit adres deelen B. en W. mede, dat, als bouwwerken van ge meentewege ondernomen worden, met de wenschen van die organisaties ekening al worden gehouden, doch dat het toezicht op de naleving der arbeidswet geen Gemeente-, doch Rijks-zaak is. Uitbreidingsplan Naal- dcnvcld. B. en W. bieden ter voorloopige vaststel ling aan een wijziging van het uitbreidings plan voor het Naaldenveld, De heer VAN KESSEL bepleit de nood zakelijkheid van het aanwijzen van gedeelten grond op dit terrein voor den bouw van ar beiderswoningen. Wethouder LAAN zegt toe, dat deze zaak met den heer Cuijpers zal worden besproken. Voorloopig vastgesteld. Bouwterreinen aan den Hooge Duin- en Daalsche- weg. Op voorstel van wethouder LAAN wordt besloten, de gronden aan den Hooge Duin en Daalscheweg voorloopig niet meer als bouwterrein te bestemmen ter bescherming van het natuurschoon. De Julianalaan. De heer DE ROO informeert naar de doortrekking van cte Julianalaan. Wethouder LAAN antwoordt dat hier over nog besprekingen gevoerd worden met den heer De Jong. De heer DE WAAL MALEFIJT stelt voor, afgezien van de besprekingen met den heer De Jong, te besluiten de huisjes aan den Bloemendaalscheweg tegenover de Julianalaan te laten sloopen. Wethouder VAN NEDERHASSELT ontraadt aanneming van het voorstel thans. Het is mogelijk, dat nog een gedeelte der perceelen kan blijven staan. De heer PRINSENBERG onderschrijft dit. Daarenboven weet men niet, wat men na afbraak ral krijgen. Wethouder LAAN ontraadt eveneens aan neming van het voorstel, ook in verband met het verkeer daar te plaatse. Een overijld be sluit moet niet genomen worden. Daaren boven kan men elke maand de huisjes af breken, als het noodig is. Hierna sluiting der vergadering. Gisteravond vergaderde de Gemeenteraad onder voorzitterschap van den Burgemees ter. Afwezig was de heer Steenvoorden. De heer, STEYN zegt dat in de notulen van de vorige raadsvergadering een zinsnede voorkomt, vólgens welke de raad en blanco credietverleend voor het ontwerpen van een uitbreidingsplan. Spr. heeft gemeend dat in die vergadering wel over die kwestie is gesproken, doch dat reeds een crediet zou zijn verleend, kon spr. zich niet herinneren. De VOORZITTER antwoordt dat de heer STEYN het niet moet opvatten alsof B. en W. maar vrijelijk geld voor het genoem de doel zullen uitgeven. De heer STEIJN verzocht dan in de notu len op te nemen, wat in deze de bedoeling is. Zulks wordt toegezegd. Commissies van overleg. Benoemd worden in de commissie van overleg voor de ambtenaren de leden C. A. Zwager, C. Gorter en C' Slingr in de commissie van overleg voor de werk lieden de leden J. v. Zutphen, J. Groot en K. Steijn. Op verzoek van den heer Groot, deelde de voorzitter mede dat het presidium van de commissies van overleg als volgt is verdeeld Commissie voor de ambtenaren Wethou der. Pattes voorzitter wethouder Eykitjg plaatsvervangend voorzitter. Commissie voor de werklieden Wethou der Eyking voorzitter wethouder Pattes, plaatsvervangend voorzitter. Dat de burgemeester dit presidium niet op zich heeft genomen zal -misschien verwon dering wekken doch de voorzitter verklaart het beter te achten die functie niet te aan vaarden, daar hij principieel tegenover ver schillende gedachtengangen in deze' staat. De heer GROOT spreekt dan zijn teleur stelling uit over de benoeming van een der voorzitters, die volgens spr. een princi pieel tegenstander varkhet georganiseerd over leg is. i Zulks kan nooit in het belang van het ge organiseerd overleg zijn en het spijt spr., dat B, en W. dit niet beter hebben ingezien. Spr. heeft een motie opgesteld die hij den raad zal aanbieden. De VOORZITTER zegt dat deze kwestie nog eens in B. en W. ter tafel zal worden ge bracht. Waarop de heer Groot zijn motie inhoudt. Benoeming. Als leden van de commissie van toezicht op de Nijverheids avondschool voor am bachtslieden worden gekozen de heeren B. v. Exter, J. C. v. Hattum, en W, L. Z. v. d. Vechte. Gemeentelijke vuilnisop haaldienst. B. en W. stellen voor het ophalen van vuil nis en haardasch in eigen beheer te nemen en hun een crediet te verkenen voor de aanschaf fing van materieel en de aanstelling van perso neel. De heer BRAUN 2egt, dat er nog wel twee man bij zullen moeten komen, Ook zal het wel noodig worden dat er een opzichter wordt benoemd. Het zal dan ook geen f 10.000. Maar wel 14 a 15.000 gulden kosten. Waar bij de gehouden inschrijving van den laagsfen inschrijver f 6.000. Spr. kan zich dan cok niét vereenigen met het voorstel om een gemeentelijken ophaal dienst van vuilnis en haardasch in te stellen. De VOORZITTER antwoordt dat er inlichtingen zijn ingewonnen bij den gemeen telijken reinigingsdienst te Haarlem. Er be staat thans in Beverwijk een miserabelen toe stand op dit gebied Spr. kan zich niet herinneren dat er ooit een aannemer is geweest die de zaak behoor lijk behartigde. Dit slaat op den laatsten tijd, dat de gemeente groot?r is geworden. Alle in woners klagen erover en het wordt dan ook tijd, dat hierin verandering komt. Wethouder EYKING acht de manier van vuilnis ophalen in deze gemeente ook zeer primitief. Ds, wagens kuftnen voor een lagen prijs worden aangekocht, zoodat men er wel overheen kan stappen. De laagste inschrijver bij de aanbesteding is volgens spr. niet op de hoogte van het be drijf van thans die baseert zijn kosten op de vóór-oorlogsche jaren. De heer SLINGS betwijfelt het, dat men dezen ophaaldienst thans'in eigen beheer moet nemen. Spr. meent dat de kosten te licht zijn opge vat. Het bezine verbruik b.v. is veel te laag, geraamd. Het is dan ook spr's overtuiging dat de heer Braun met zijn f 14.000.er niet zoo ver af is. En spr. kan zijn stem aan het voorstel dan ook niet geven. De VOORZITTER wijst er nog eens op, dat B. en W. döor onafhankelijke deskundi gen zijn ingelicht. De cijfers zijn niet geflat teerd. De lieer GROOT uit vervolgens eveneens zijn misnoegen over den toestand van het oogenblik. Die heeft zelfs de aandacht van andere gemeenten al getrokken. $pr. be veelt het voorstel van B. en W. aan. De heer GORTER wijst er op, dat men adviezen heeft gevra agd bij de gemeente Haarlem. Spr. zou we nschen, dat B. en W. zich eens tot kleinere gemeenten hadden gewend. Onze gemeente is met Haarlem niet te vergelijken. Spr. haalt verschillende cijfers aan van uitgaven, welke in andere gemeenten zijn gedaan voor den gemeentelijken vuilnis ophaaldienst en welke cijfers het gemeente bestuur van Weesp b.v. aanleiding hebben gegeven om den raad van die plaats ten sterkste te ontraden om een gemeentelij ken dienst in te stellen. De begrooting, welke B. en W. thans j overleggen moet dan ook geflatteerd zijn.l En wanneer particuliere aannemers het niet goed doen, laat men dan een boetestel el invoeren en den aannemer er op wijzen, dat daaraan nauwkeurig de hand zal worden gehouden. Spr. is dan ook tegen het voorstel. De VOORZITTER verdedigt het voorstel nog eens. Ook wethouder Eyking bepleit nog eens aanneming en wijst den heer Gorter ér op, dat in de door hem aangehaalde gemeenten het z.g. tonnenstelsel nog be staat, welk stelsel groote uitgaven meebrengt. Hierdoor verliest het argument zijn kracht. De heer GROOT onderstreept dit. De heer STEYN raadt aan het nog een paar jaar te probeeren en in overleg met den laagsten inschrijver ovèrleg te plegen. Daar is men in ieder geval bij een zeer betrouwbaar adres. Na nog eenige bespreking wordt het voorstel in'stemming gebracht en verworpen met 5 tegen 7 stemmen. Vóór stemden de heeren Visser, Pattes. Groot, Eyking en v. Zutphen. B. en W. zullen nu aan den laagsten in schrijver vragen of -hij zijn aanbieding ge stand wil doen. Over den uitslag zal in de volgende raadsvergadering mededeelingen 'worden gedaan. Reglement van orde. B. en W. stellen voor over te gaan tot wijziging van het reglement van orde voor den raad. Goedgekeurd. Pensioentoeslag. B. enW. stellen voor aan den heer E. J, Knipper een toeslag op zijn pensioen als gemeenteveldwachter te verlêenen van 184 per jaar. Goedgekeurd. Grondaankoop. B. en W. stellen voor ten behoeve van de verbreeding van den Velserweg en van een verbetering in het beloop van den toe gang naar de Vondellaan, aan te koopen van Mevr. de wed. A. A. van Hattum-Dekker, een gedeelte grond, ter grootte van 27.50 M2, voor den prijs van 7.50 per M.2. Goedgekeurd. De winkelsluiting. B. en W. stellen voor in principe te be sluiten tot intrekking der verordening op de winkelsluiting. Na aanneming van dit besluit zullen B. en W. den raad een concept verordening tot regeling van de arbeids tijden van het winkelpersoneel ter vaststelling aarftiieden. Zooals bekend zijn er adressen ingekomen van winkeliers om dit voorstel niet aan te nemen. De heer STEYN had het rationeeler ge vonden, wanneer B. en W. een prae advies hadden gegeven over het adres van de winkeliersvereeniging „Eendracht maakt macht". Het voorstel van B. en W. wordt dan dadelijk in stemming gebracht en verworpen, Alleen de beide wethouders stemden voor. De voorzitter doet dan de toezegging om het voorstel van de vereeniging „Eendracht maakt macht" in het college ter tafel te brengen. Dit voorstel beoogt, zooals men weet, een oplossing te zoeken met betrekking tot de winkeliers in visch en fruit, op de manier zooals B. en W. van Amsterdam dat willen doen. De heer ZWAGER vreest dat men op den weg van verlof geven aan deze winkeliers, niet spoedig stil staat. Dat opent dén weg van ontduikingen. Spr. voelt de nood zakelijkheid, dai de verordening, zooals die er is, blijven moet. Spr. haalt een adres van de Zaansche winkeliersvereeniging te Amsterdam aan, die staat op' het standpunt van „gelijk recht voor allen". Slechts verlof geven aan die zaken, die kunnen gerekend worden onder het café- en restaurantbedrijf, dus die in richtingen van verkeer, waar het gekochte ter plaatse kan gebruikt worden. Dat is, volgens spr,, liet juiste standpunt. De heer EYKING bestrijdt dit en wijst op de kleine neringdoenden, die in hun broodwinning getroffen worden. De heer SLINGS doet een voorstel om het raadsbesluit van 15 September, waarbij aan winkelierst in visch en fruit,tevens verlof houders, eenige vrijheden werden verleend, in te trekken, terwijl B. en W. worden uit- genoodigd te overwegen, op welke manier nadere regelingen zijn te treffen. Dit voorstel wordt aangenomen. Ingekomen stukken Onder dc ingekomen stukken is een adres van de vereeniging Volksonderwijs, om vaststelling van een maximum-aantal leer lingen per klasse, en per leerkracht. Dit voorstel wordt in handen van B. en W. gesteld om prae advies. Van de heeren Maters, Braun, Steyn en Visser is een verzoek ingekomen om verlof tot het stellen van eenige vragen in verband met de opdracht aan Ir. Lodder tot het opmaken van een uitbreidingsplan, welke vragen wij reeds volledig hebben gepubli ceerd. Dit verlof wordt verleend. Rondvraag. De heer GORTER verzoekt te bepalen, dat de Bloksteeg maar in één richting zal mogen worden bereden. De VOORZITTER antwoordt dat spoe dig een besluit van B. en W. moet worden verwacht, waarbij bepaald wordt dat de Bloksteeg maar in één richting zal mogen worden bereden,; hoogst waarschijnlijk al léén in de richting van de Breestraat. Nadat nog eenige vragen waren beant woord werd de openbare vergadering ge sloten. Gisteravond hield d« R.-K. Tuindcrsver- eeniging „Kennemerland" haar jaarvergade ring in het K. S. A.-gebouw, alhier. De voorzitter, de heer Jac. Nyssen, onent de vergadering op gebruikelijke wijze met den Ciir. groet en heet de leden hartelijk welkom; ook de genoodigden. Vooral den heer Balk, secretaris van de Provinciale Commissie. Spr. wenscht de leden een voor- deelig jaar en verzoekt deq secretaris de notulen voor te lezen, welke worden goed gekeurd. De secretaris heeft een dankwoord ir. ontvangst te nemen voor de accurate notulen Hierna wordt het woord gegeven aan den directeur, den heer W. de Groot, voor het uitbrengen van het jaarverslag. Het jaarverslag constateerde allereerst, dat de teelt van aardbeien een ruime oogst be zorgde en de afzet van het product een goe de opbrengst en doorsneeprijs mogelhk maakte. De groententeelt was over het al gemeen genomen, geen succes. Vooral de teelt van boonen heeft de tuinders in de uitkomsten bedrogen. Over het algemeen genomen zullen de doorsneeresultaten voor de leden bevredigend zijn. Dit heeft ook zijn terugslag op het be drijf der vereeniging, zoodat dit jaar dc ba lans een belangrijk beter resultaat geeft dan in de jaren, die achter ons liggen, Was de netto-winst verleden jaar ruim 12.000, dit jaar is dat bedrag belangrijk meer dan ver dubbeld. Over de resultaten van het bedrijf mogen wij dus alleszins tevreden ziin, aldus het ver- 'lag. Het bestuur koestert dan ook da hoop, dat na al het moeizame werk, in de jaren die achter den rug liggen, het nu tot de leden zal doordringen, dat het bestuur den juisten weg heeft ingeslagen en dat zeer zeker de vereeniging binnen afzienbaren tijd flink en gezond uit den strijd te voorschijn zal komen. Er hebben zich weer eenige nieuwe leden opgegeven. Aan aardbeien werd in 1925 geveild 2 258.000 K.G. met een opbrengst van 955.966.26. De doorsneeprijs was 42.33 per 100 K.G. Aan groenten werd totaal geveild voor f 517.545.29; totaal 1.473.511.55. Wat betreft de afzet van aardbeien, kan worden medegedeeld, dat en Duitschland en Engeland steeds aan de markt waren Na even stil gestaan te hebben bij de tariefs moeilijkheden in Duitschland, merkte het verslag op, dat alhoewel de handel met Duitschland over het algemeen levendig en veelbelovend was, de betalingsmoeilijkheden de schoone beloften den bodem hebben uit geslagen, Dc grootste fabrieken moesten him toe vlucht nemen tot het betalen per wissel en veelal was er zelfs geen geld om den wisse' te honofeeren op den vervaldag. Zijn dc in lichtingen juist, dan hebben vele exporteurs vooral van boomen daardoor groote verlie zen geleden. De morgenveilingen, die in 1925 gehouden zijn, speciaal ter voorziening van het Ruhr- gebied, dienen in 1926 te worden doorgezet. Óók de maatregel, getroffen om de veiling op tijd te doen beginnen, iö.l. het inhouden van lK pet. om daaruit een z.g. premie te betalen aan de eerste 30 wagens, is een suc ces geweest. De veilingen konden steeds op tijd beginnen. De bijbetaling heeft slechts M pet. van den omzet gevorderd; de restecren- de 1 pet is terugbetaald. Ten aanzien van de financiën constateerde het verslag met voldoening, dat de vereeni ging steeds vooruit ?aat. De schuldrekening bij de bank is in 19^5 weer met ruim 43000 omlaag gegaan. Op 31 December 1920 stond de bankrekening nog 272.000 nu op 31 De cember 1925 staat ze juist 172.000 dus 100.000 lager. Dit is het beste bewijs, dat de vereeniging steeds vooruitgaat, trots de slechte jaren. In het a.s. voorjaar zal een ernstige pro paganda worden ter hand genomen voor het werven van nieuwe leden. Na een beschouwing over het verloop der veilingen, constateerde het verslag met vol doening, dat de belangstelling voor glascul tuur in onze omgeving gestadig toeneemt. Het bestuur hoopt, dat de energie van alle flinke tuinders dermate geprikkeld worde, dat de pogingen die tot bevordering der glas- cultuur zoo lofwaardig worden aangewend met succes bekroónd, belangrijk moge bij dragen tot de welvaart in deze streek Zeer veel producten moeten in het voor jaar van andere plaatsen op de Bevcrwijk- sche markt worden verkocht, voor de voor ziening van Beverwijk en omstreken en ver der voor de handelaren op Amsterdam. Daar ligt een terrein braak voor glascultuu om de Beverwijksche markt van die artikelen te voorzien. De bloembollenveiling mag zich ook in een stijgend succes verheugen. Er waren veilin gen van meer dan 1200 manden leverbaar. De omzet bedroeg ruim 210.000 tegen 100.000 in 1924. Alles zal in 1926 in 't werk worden gesteld om dc veiling steeds meer aan het gestelde doel te doen beantwoorden Aan het einde van het vérslag bracht de directeur eên woord van dank aan het be stuur en de leden voor de prettige samen- Werking en het vertrouwen, in hém gesteld. Op 7 November a.s. herdenkt de vereeni ging het feit, dat het 10 jaren geleden is, dat de gebouwen werden ingewijd. In die 10 jaar is heel wat voorbijgegaan, doch dc directeur uitte den wensch, dat na nog een goed seizoen in 1926 de vereeniging op 7 November 1926 evenveel frissche levens kracht vertoont als in 1916 het geval was De voorzitter dankt den directeur voor zijn uitvoerig en overzichtelijk jaarverslag. Na goedkeuring van balans en winst- en verliesrekening is aan dc orde de bestem ming van het batig saldo der rekening over 1926. Het bestuur stelde voor; le. Om op het deficit af te schrijven een bedrag van 16200, zoodat het aandeel van elk lid juist met 40 wordt verminderd. De rente, die op bet deficit wordt geheven, zal daardoor ook dalen tot pl.m. f 1600 1700. 2c. Aan hen, die hun 320 hebben ge stort op dc leening voor het deficit een be drag terug te betalen van 40. 3e. Om aan de nieuwe leden een procent van hun omzet terug te betalen, hetgeen een goede aansporing zal zijn voor hen, die als gast veilen, als lid toe te treden. De omzet der gasten bedroeg in 1925 niet minder dan 154.817.69, n.l. aan groenten 51805.94 en aan aardbeien 103.001.75. 4e. Om het restant van het z.g, batig saldo ad ruim 12000 op te boeken als reserve, eensdeels tegen net deficit en verder tot ver- stêrking van de financieele positie van de vereeniging. Overeenkomstig deze voorstellen wordt besloten. Tijdens de vergadering wórdt door nota ris Donker voorlezing gedaan van de te pas- seeren acte. Deze acte was noodig, omdat bij uittreden van leden het geheele bestuur moest teekenen.Door deze acte wordt nu bepaald, dat dc voorzitter en de secretaris tot teekenen gemachtigd zijn van het register bij in- en uittreding. Dit wordt met alge meene stemmen aangenomen. Overgegaan wordt tot het verkiezen van een voorzitter. Aftredend dc heer Jac. Nijs- sen. Deze wordt met groote meerderheid herkozen. De aftredende bestuusleden, de heeren J. Steenvoorden, J. Metselaar en A. Meiland, worden eveneens herkozen. Als commissarissen worden herkozen de heeren. Jac. Beentjes en J, Rijs. Hierna volgen verschillende mededeelin gen. O. a. dat sloffen aangekocht zijn voor 11.95 ranco wagon. Zooals per circulaire aan telers van witlof wordt be.kend gemaakt, mag het witlof alleen op gelijk gewicht worden aangevoerd. Door de Federatie van handels- ren in groenten en fruit te Amsterdam is reeds meerdere jaren ernstig aangedrongen op het afleveren van witlof in gelijke kisten en manden. De Veilingsbesturen hebben inge zien, dat het voor den bona-fide handel on mogelijk is om al de kisten en manden apart na te wegen, ioodat voor allerlei vergissin gen en zelfs kwade practijken de deur wijd openstaat. De eerlijke handelaar is daarvan altiid de dupe. Het is daarom, dat door de gezamenlük* veilingen van Beverwijk en omgeving beslo ten is vast te stellen, dat in het vervolg al leen witlof mag worden aangevoerd op ge lijk gewicht en wel: kisten le soort 20 pond, idem 2e soort 15 pond; manden le soort 12 pond, idem 2e soort 10 pond. Aan de orde is hierna het voorstel tot wij ziging der statuten, In verband met de nieu we v/et op de Coöp. Vereenigingen stelde het bestuur voor, de statuten algeheel te wijzigen en in overeenstemming met de nieu we wet te maken. De vereeniging telt 453 leden. Volgens de statuten moet 2/3 van het aantal leden te genwoordig zijn. Aangezien het vereischte aantal niet aanwezig was (27 leden ontbra ken), moest dit voorstel worden aangehou den. De heer Balk krijgt thans gelegenheid 'n woord tot de vergadering te spreken. De heer Balk dankt den voorzitter voor de uitnoodiging en voor de gelegenheid tot de vergadering te mogen spreken. Spr. heeft alle respect voor 't beheer van 't bestuur, dat blijkt uit den vooruitang van de ver eeniging. Spr. brengt een woord van hulde aan den voorzitter voor zijn leiding, den wensch uitsprekende dit nog vele jaren te mogen doen. Ook de directeur verzorgt al ler belangen op de veilingen. Spr. zou gaar ne eens spreken over glascultuur op een la- teron, avond, met goedvinden van voorzitter en leden. Nog vele andere vraagstukken heeft spr. te behandelen, welke vraagstuk ken bevorderlijk zr'n voor den finaneieelen toestand van de leden. Spr.'s wensch is al leen aan te halen, dat hij in de toekomst „Kennemerland" zonder schulden zsl mogen aantreffen. Verder wenscht de heer Balk het bestuur opmerkzaam te maken op -het ver plicht veilen, wat voor de toekomst zeer be langrijk is en wenscht verder het bestuur en de leden een goede toekomst. De voorzitter dankte den heer Balk voor zijn vriendelijke woorden en zou gaarne van zijn aanbod gebruik maken op de vergadering welke binnen 14 dagen verplichtend is en dan door projectieplaten de vergadering te veraangenamen-, omdat statutenwijziging toch al dor genoeg is. Onder luid applaus wordt deze mededeeling aanvaard. De voorzitter is nog even in de gelegen heid om den HoogEerw, heer Deken welkom te heeten, waartoe hij niet in de gelegen heid is geweest. De rondvraag levert niet veel op. De heer Wahlen raadt alle het bestuur aan, zeer voorzichtig te zijn met het voornemen om leden te royeeren; ook zou deze spr. de boete willen verhoogen voor verplichte ver gaderingen niet alleen, maar voor alle ver gaderingen, dat door het bestuur zal worden overwogen. Na de rondvraag krijgt de heer Kruithof, voorzitter van de Vrije Veiling, even hef woord. Allereerst feliciteerd hij den voor zitter met ziji benoeming en ook de ver eeniging met haar gedane keuze. In goed gekozen woorden spoort hij de leden aan, om de ongeorganiseerden te laten zien, wat door samenwerking is te bereiken. Bij de rondvraag werden eenige interne aangelegenheden besproken, waarna de H - Ecrw. heer Deken en de Z.Eenv. heer Pz1»- toor Wouterlood nog eenige woorden tot vergadering richtten. Dan volgde sluiting. Een jubileum. Donderdag herdacht de heer W. Schoen, arbeider-rangeerder aan het station Velsen, den dag, waarop hij, 25 jaar geleden, in dienst kwam tëij de H, IJ. S, M, Des morgens werd de jubilaris, namens de directie der Ned. Spoorweg, door den heer S. A, Raat, controleur hij de afdeeling ver voer, gelukgewenscht, die hem daarbij de gebruikelijke enveloppe met inhoud over handigde. Burgerl, stand, Ondertrouwd: J. Brou wer en M. v. Offerbeek; C. v. d. Pijl en A. Ree; H. J. Meyer en F. Slinger. Getrouwd'. P. J. van Campen en M, Tys- meyer; G, Stam en M. Gravemaker; J. P. Kek en J. P. Toon; E. A. Dekker en D, Zeegers. Geboren; F, C. KaagmanBrands, z:; J. de GrootJonker, d.; B. BrauniusMebold z.; M. WardenaarKlaassen, d.; S, Wouda Talma, d.; A. v. d. Hoek—Beekman, zr, M. J. van SomMeesters, d.; M. J. C. Oudendijkv. d. Pol, d.; W, H. Vosvan Diessen, z.j J. M. WiegmanHoveling, d. Overleden: Harmen Hermanns Meurs, 88 echtgen. van P. v. Eek; Marijtje de Dood, 54 j., echtgen. van T. Visser; Elizabeth Sto ker. 1 j., d, van A. Stoker; Marie Hoste, 76 j„ wed. van C. Brouwers; Hendrik Blok zijl, 13 j,, z. van H. Blokzijl. Naar 't concours. De Harmonievcreenf- ging St. Fidelis van Velseroord, gaat met Pinksteren naar het concours te Sloterdijk, om mede te dingen in de 3de afdeeling. Te water. Terwijl ,het 13-jarig meisje C. de R., des avonds aan den Spaarnwouder- weg een boodschap had gedaan, geraake zij, door de duisternis misle.d, te water. Ge lukkig kon ze zichzelf redden, zoodat ze er met een nat pakje en den schrik afkwam, De tulpen, die geplant zijn rond den Wilhelminabcom, komen al zeer mooi op; wel is er nogal over heen geloopen, doch blijkbaar heeft dit geen nadeel ge' gevolgen gehad voor de opkomst der bloemen. Wel janimer is hét, dat door een Schooljongen een'ge bollen zijn uitgetrokken. Het zou aanbeveling verd enen om de kettingen, die reeds geruimen tijd geleden zijn aangekomen aan de palen te bevestigen, want zoo het nu is, is het wel wat al te vrij.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6