RECLAME AANBIEDING SCHOENEN 575 55 545 T 44 VROOM DREESMANN 780 Sport en Spel Gymnastiekschoenen vanaf 79 HAARLEMMERMEER. VELSEN. IJMUIDEN. VIJFHUIZEN. SANTPOORT. BEVERWIJK. Arrestatie van den directeur van het Luxor-Theater. HILLEGOM. SPAARNDAM. OVERVEEN. HEEMSTEDE. ZANDVOORT. SCHOTEN. HALFWEG VRAGENBUS. INGEZONDEN. VOETBAL. BILJARTEN. KERK EN SCHOOL. LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Ontevreden Zuiderzee' visschers. Wisselkoersen en koersen van Bankoapier. TE KOOP 2de handsch meubelen P. LAMMERSE Ridderstraat 24 en Jacobijnestraat 22 te Haarlem. 490 80 290 28"30 >125' 3i"33 160. 190 ct L. VEERSTRAAT HAARLEM GR. HOUTSTR. RIJKSVOORJAARSLENGSTEN- KEURING. Vrijdagmorgen had te Hoofddorp op het Marktplein plaats de rijksvoorjaarshengsten- keuring voor het type trekpaard. Aangegeven en opgekomen waren 8 heng sten. Goedgekeurd werden „Nico," vader Narseau, eig. Amsterdamsche rijtuigmaat schappij „Carlos," vader Rêve d' Or. eig. Vereeniging „Hoofddorp" te Haarlemmer meer „Albert," vader Nickel, eig. H. F. Bultman te Haarlemmermeer„Bolivar," vader Avenir de Bruges, eig. Hengstenver- eeniging Sloterweg te Haarlemmermeer „Grelon," vader Avenir de 1' Ecluse, eig. G. den Dekker te Haarlemmermeer „Indigène de Thoricourt," vader Indigéne du Fosteau, eig. J. H. W. Geerlings te Purmerend. De hengst „Bolivar" bovengenoemd werd goedgekeurd op cornage. Afgekeurd werden „Landru," vader Cava lier de Grubben, eig. J. F. Haartsen te Half weg en „Brutus d' Ahea, vader Cavalier de Grubben, eig. J. F. Haartsen te Halfweg. Bij de premiekeuring verwierven de navol gende hengsten een premie f 150.„Nico" van Amsterdamsche Rijtuigmaatschappij f 100.„Grelon" van G. den Dekker te Haarlemmermeer. Inenting.In het tijdvak van 917 Maart a.s. zal op de daartoe gebruikelijke plaatsen in Haarlemmermeer door de gemeen telijke geneeskundigen gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en herinen ting. Personalia. In de plaats van Mej. E. van Straten, is tot telefoniste aan het Post en Telegraafkantoor te Hoofddorp, met in gang van 1 Maart a.s. benoemd Mej. H. D. Romkema aldaar. De brand bij den landbouwer Groen. Donderdagavond is de brandweer van Hoofd dorp andermaal met de automobielspuit uit gerukt naar het terrein van den brand bij de familie Groenveld aan den Hoofdweg, omdat een smeulende hoop graan, die na het verricht blusschingswerk geheel gedoofd scheen, op nieuw had vlamgevat. Door de enorme watermassa was het vuur spoedig gedoofd en het gevaar voor uitbrei ding weldra geheel geweken. Watersnoodcollecte.Het is thans mo gelijk de totale opbrengst te vermelden van de in deze gemeente gehouden collecte ten behoeve van de slachtsoffers van den watersnood. Er werd ingezameld in de omgeving van Nieuw-Vennep en Abbenes f 3.155.77 Vijf huizen f 1.529. 81 Zwanenburg f 509.57% Rijk f 715.44 Aalsmeerderdijk f 446.01 en Hoofddorp f 1.107.75%, totaal f 7. .464.36. Hierbij mag feitelijk nog worden meegere kend een bedrag van ruim f 70.hetwelk buiten vergunning van den burgemeester werd ingezameld langs den Aalsmeerderdijk door het bestuur van de internationale arbei dershulp te Aalsmeer ook hadden enkele ingezetenen hun gave reeds aan een der iagbladen opgezonden. Bij de in September 1925 gehouden col lecte, in verband met de stormramp was de totale opbrengst f 3.563.91 Hartelijk dank aan de milde gevers en de vele mannen en vrouwen en jonge meis jes, die weer en wind en slechte wegen hebben getrotseerd om dit resultaat te Verkrijgen. Landbouwvergaderingen.De afdee- littg Zuidelijk deel van de provincie Noord- Holland van den Christelijken boeren- en tuindersbond zal op Dinsdag 23 Februari a.s. te Hoofddorp een algemeene vergadering houden, alwaar de heer Chr. van den Heuvel, lid van de Tweede Kamer, een redevoering hoopt te houden over positie en toekomst van den landbouw. Velsen's Ziekenfonds. In de groote zaal van Bloemoord te Wijkeroeg, hield Velsen's Ziekenfonds Donderdagavond haar Jaarvergadering. Na de opening door den voorzitter den heer van Gameren, bracht de secretaris, de heer Leering, het jaarverslag uit. Hieruit bleek lat het fonds in 1925 met 109 leden was •ooruitgegaan ën thans bestend 1<798 leden ngeschreven waren in 1925, 1822 leden en afgevoerd 1213. Volgens den penningmee:!:r, den heer 'I. Koster, was in 1925 entva; n 38.734.84 ■n uitgegeven ƒ38.121.40 zlzi- een batig sa'-lo van 663.44. •or de afd. verpleging was voor 120 iten met een totaai aantal verpleeg- -a cn van 3326, uitgegeven 16.085.27. De aftredende bestuursleden v. Gameren en Koster benevens de commissarissen van Wijngaarden en Rozemeijer, werden her kozen. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting al spoedig volgde. Ruzie aan boord. De stoomtrawler Proef, IJ.M. 36, kwam van de visscherij terug, omdat eenigen van de bemanning elkander zoo slecht verstonden, dat eerst ander personeel moest worden aangenomen. Machineschade. De stoomtrawler Zaanstroom I, IJ.M. 110, kwam in het begin der week uit zee terug, wegens keteldefect. Het werd gerepareerd, doch zeer spoedig moest men opnieuw terugkeeren. Thans heeft men besloten eerst tot een afdoende reparatie over te gaan. Nijverheids-onderwijs. Voor den nieuwen cursus van de nijverheidschool, alhier, hebben zich 70 leerlingen aangemeld. Gebroken reis. De stoomtrawler Schiedijk, IJ.M. 482, kwam na 2 dagen uit Zee terug, wegens defecte winch. Gevonden voorwerpen, Bij de politie Zijn inlichtingen te bekomen omtrent ae vol gende gevonden voorwerpen een paar kin derhandschoenen twee bankbiljetten van 10 rijwiellantaarn rijwielbelastingplaat- je herdershond portemonnaie met inhoud damesportemonnaie met inhoud 2 kin- derportemonnaies met inhoud meisjesmuts damesparapluiedamesportemonnaie met inhoud. Bengels. Donderdagavond we'rden nier zwervend aangetroffen 3 jongens van 9 en 10 jaar, afkomstig uit Haarlem. Zij waren aldoor op een auto geklommen en zoo naar Ijmuiden gereden. De politie zorgde, dat de bengels weer veilig in het ouderlijk tehuis kwamen. Zedenmisdrijf. Aan het politiebureau alhier is gebracht een zekere P.F.H., oud 18 'aar, die te Santpoort was aangehouden ter- Zake openbare schennis der eerbaarheid. Na ^erhoor door den commissaris van politie is °e jongen naar Haarlem getransporteerd en ter beschikking van zijn ouders gesteld. Aanbesteding. De boerderij van den beer A. Ooms, welke eengien tijd geleden ls afgebrand, zal zoo spoedig mogelijk weer Worjen opgebouwd en deze bouw is bij onderhandsche aanbesteding opgedragen aan den heer P. v. Geldorp, aannemer te Haarlemmerliede, als laagsten inschrijver. R. K. Mannenzangvereeniging.Op Donderdag 18 Februari hield bovengenoem de vereeniging een vergadering in café „Zo- merlust." De voorzitter, de heer v. -d. Raadt, heet allen welkom,, in 't bijzonder den Z. E. Heer Pastoor en den heer Nelissen, van Bloemendaal. Hij brengt dank aan het bestuur der R. K. Propagandaclub „St. Engelmundus" waar door thans de vereeniging als zoodanig is opgericht. De statuten en huishoudelijk reglement werden vastgesteld en goedgekeurd evenals de wekelijksche contributie. De naam der vereeniging is Arti et Religioni beschikbaar wordt gesteld als repetitielokaal, de gymna stiekzaal der zusterschool, terwijl hij de kos ten van eerste muziek zelf zal betalen. Hij spreekt den wensch dat degenen, die thans in een neutrale vereeniging zingen, de Roomsche club zullen komen sterken. De heer Joh. Nelissen geeft te kennen, dat hij zich voorloopig beschikbaar stelt be langloos de leiding op zich te nemen. De voorzitter brengt hartelijken dank aan den Pastoor en den heer Nelissen voor hun buiteng ewoon aanbod en hoopt van har te, dat het den heer Nelissen gegeven moge zijn een koor te stichten, waarop de Z. E. Heer Pastoor trotsch zal kunnen zijn. De Zeereerw Heer Pastoor zegt daarna den heer v. d. Raadt als voorzitter dank voor zijn liefdevolle toewijding in deze mooie zaak en feliciteert de leden met zoo'n voorzitter onder wiens bestuur de R. K. Mannenzang- ver. zal bloeien hetgeen dan ook voor den voorzitter het waardig loon zal zijn. Hierna sluiting der vergadering op ge bruikelijke wijze. Donderdagmiddag heeft hier een arrestatie plaats gehad, die, toen zij bekend werd, groot opzien baarde. Aan de politie hier ter plaatse waren n.l. sedert eenigen tijd mededeelingen gedaan, welke aanleiding gaven tot het instell van een onderzoek naar de identiteit van den directeur van het Luxor-Theater, aan de Breestraat. alhier; Deze bioscoopdirecteur verbleef hier onder den naam van B. Wijnkamp en als zoodanig heeft hij voor een paar jaar zich in de ge meente Wi;k aan Zee en Duin laten in schrijven. Het onderzoek leidde naar Alkmaar, waar de z.g. heer Wijnkamp beweerde van daan te komen. Daar ter plaatse was deze naam wel bekend, maar hij bleek te hebben be hoord aan een persoon, die reeds lang over leden was. Overigens woonde er geen Wijn kamp te Alkmaar. De politie vond toen termen aanwezig, om den theater-directeur te arresteeren. Voor den burgemeester geleid ontkende hij aanvankelijk, maar een streng verhoor ont lokte hem tenslotte mededeelingen, waaruit bleek, dat hij hier onder valschen naam ver bleef; in werkelijkheid bleek hij Paul Rade- macher te heeten en afkomstig te zijn uit Duisburg in Duitschland Hij verklaarde, dat hij in de oorlogsjaren naar Nederland was gekomen om werk te zoeken, maar zijn nationaliteit was oorzaak, dat hij geen werk vond. In Mei 1924 kwam hii in Wijk aan Zee wonen en in October 1925 vestigde hij zich te Beverwijk. Toen zijn ware naam bekend was, bleek het spoedig dat hij in het Algemeen Politie blad gesignaleerd stond, wegens een vonnis van de Rechtbank te 's Hertogenbosch,- die hem terzake van diefstal tot 6 maanden ge vangenisstraf had veroordeeld. Deze straf was door hem nog niet ondergaan. De arrestatie verwekte groot opzien. Zoo als bij dergelijke gebeurlijkheden meer voor komt, doen allerlei sensalioneele geruchten de ronde. Deze moeten als grootendeels uit de lucht gegrepen worden beschouwd. Zoo wordt bijv. beweerd, dat een Duitsch in genieur, verbonden aan het Hoogovenbedrijf, hem herkend zou hebben. Hier is niets van waar. De politie heeft een uitgebreid onder zoek ingesteld, daar het vermoeden bestond dat de gearresteerde ook in Duitschland neg iels op zijn kerfstok had. Of dit onderzoek resultaat heeft gehad, kon ons niet worden medegedeeld. De politie bewaarde trouwens aanvanke lijk het stilzwijgen. Alleen in de geheime raadsvergadering van Donderdagavond is den leden mededeeling van de arrestatie gedaan; echter werd geheimhouding opgelegd. Het theater bleef Donderdagavond ge sloten. Tooneelclub St. Jos. Gez. Gister avond vergaderde de voor kort opgerichte tooneelclub, onderaf deeling der St. Joseph- Gezellenvereeniging in het patronaat aan de Hoofdstraat. De opkomst was best. Te rond 8 uur opende de voorzitter, de heer L. J. de Jong met den Chr. gr. en een woord van welkom. Spr. sprak op de eerste plaats woor den van dank tot de heeren Hoogervorst en Lommerse voor hun bijstand als regisseurs en hoopte, dat deze heeren nog dikwijls hun ne hulp als zoodanig wilden geven. Vervol gens dankte hij de leden voor hun mooi spel van 8 Februari en vertrouwde, dat ze nog vele malen hunne beste krachten op tooneel- gebied zouden schenken. Nadat de secretaris de notulen gelezen had, werd de club ge doopt en ontving den naam van W.I.K. (Willen is Kunnen). Hierna werden nog eeni- ge huishoudelijke zaken Behandeld, waarna de vergadering met een opwekkend woord op de gebruikelijke wijze .werd gesloten. Onderscheiding. Onze plaatsgenoot, de heer A. van Kesteren aan de Noorderlaan, verwierf op de te H aarlem gehouden keuring in klasse L en klasse LLL een 3den prijs voor zijne inzending Zangkanaries. Verkooping. Gisteravond werd door de Notarissen Mr. J. A. de la Hayze te Heemstede en A. Goldenberg te Hillegom bij afslag geveild a. Het Keerenhuis, genaamd „Groenhoven" aan de Weerestein- straat met tuin en erf, groot 9 A. 30 c.A. In bod gebracht op 14200 niet gemijnd, b. Een perceel bouwterrein ten Z.W. van perc. I, groot 13 A. 44 c.A. In bod gebracht op 4000 niet gemijnd. Combinatie 1 en 2 gemijnd op 1, door den heer P. A. Zee straten, die eig naar werd voor ƒ18201. Een adres. Een aantal bewoners dezer gemeente hebben een adres gericht aan de gezondheidscommissie te Blcemendaal 'n varband met de ophoog'ng van 't voormalig haventje met wintervuil van Haarlem. Zij zijn van oordeel, dat zulks nadeelig is voor de volksgezondheid, temeer nog, daar de gemeente voornemens is cp dat terrein een 24-tal arbeiderswoningen te plaatsen. Witte Kruis. Woensdag a.s. vergadert het Witte Kruis in de zaal van den heer B. Honderdors. De agenda vermeldt o.m.: Ver kiezing bestuursleden wegens pe.iodiek af treden van de heeren J. Zwaan en A. Kip- hardt, beiden herkiesbaar. Jaarverslag. Vaststelling rekening 1925. Vaststelling be grooting 1926. Verkiezing afgevaardigden algemeene vergadering. Aller opkomst wordt dringend verzocht. Keuring. De keuring voor de ingeschre venen van de lichting 1927 is voor deze ge meente bepaald op Donderdag 8 April a.s te Haarlem. R. K. Kipsvereeniginp. Maandag 22 Febr, a.s. houdt de R K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" haar jaarvergadering in de R. K, Jongensschool. De agenda vermeldt o, m. een politieke rede door den begaafden rpreker Ir, L. J. M. Feber over den politie- ken toestand en onze partij-eenheid. Burgerl. Stand, Ondertrouwd; S. Hofer en H. M. PI. v. Exeel. Getrouwd: W. P. C. Kuvener en S. J. Kolijn. Geboren: J. Hofstee—Bos, d. C. v. VastenhovenDelissen, d.; L. C. Oosten rijkv. d. Berg, d,; S. G. Sevenhuysen Kuipers, z.; E. v. d. BosZwanenburg, z.; A. K. VerkaikCattel, z. Overleden: J. Schippers, 31 M. H. v. Saasen, 64 j.; P. Eijken, 84 j. Verkoop grond. B. en W. stellen den raad voor, aan de N.V. Internationale Kunst vereeniging alhier, voor den prijs van 40 per M2 te verkoopen, ongeveer 95 M2 duin helling, gelegen voor den lunchroom van MULURI, onder voorwaarden, dat de te verkoopen grond uitsluitend wordt gebezigd voor de verbreeding van het terras van de lunchroom, dat op den g'ond, onder geen enkele voorwaarde, ooit bouwwerken mo gen worden gesticht. Dat de duinhelling, na plaatselijke bebouwing door en voor reke ning van de koopster moet beplant en vast gezet worden, onder nadere goedkeuring van B. en W. en dat eventueele bebouwing van het talud moet geschieden overeenkom stig het bestaande bouwwerk en de kosten van overdracht voor rekening van de koop ster komen. Toezicht Lager Onderwijs. In verband met het bedanken van den heer A. van der Plas als lid van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, beve len B. en W. ter voorziening in die vacature ter benoeming aan als No. 1 den heer J. Groen en als No. 2 den heer J. H. van Wijk. DE RIJKSSTRAATWEG. Tusschen de Spaarnhovenstraat en de nieuwe brug over de Jan-Gijzenvaart is men thans bezig met de voorzieningen der gasleidingen. Met het wegruimen der hoo rnen hoopt men binnen enkele dagen gereed te komen, waarna, naar gehoopt wordt, spoedig met de asphalteering zal worden begonnen. Burgerl. Stand. Geboren: Alegonda Euphemia, d, v. H. L. van der Horst en J. H. Sleper, Halfweg Geertruida Francina d. v. J. A, N. Dijkzeul' en G. M. Kiebert, Spaarnwoude. Ondertrouwd: J. Joppe 20 j. (Amsterdam) en M. P. Cornelxssen 21 j. (Veldweg). Overleden: T. K. J. van Dijk 19 j., d. v. J J. van Dijk en J. Keesmaat, Stadskwar tier. Vr. Moet ik nog zegeltjes plakken voor een persoon die wel eens bij mij werkt, soms volle weken, soms enkele dagen van de week. Die persoon is 27 jaar oud en ver dient 35 cent per uur en heeft 10 per week van de ongevallenwet, omdat hij vroeger een groot ongeval heeit gehad op de fabriek. Moet ik nu zegels plakken, zoo ja, hóéveel voor dag én hoeveel voor week- zegels? Antw.: dndien bedoelde persoon meer dan 1/3 Verdient van hetgeen gezonde perso nen van dezelfde soort (dus b.v. van den zelfden leeftijd) en van dezelfde opleiding ter plaatse gewoonlijk verdienen, dan moe ten ook voor deze persoon zegels geplakt worden, en wel een zegel van 60 ct. per week. Vr. Ik heb een kat, die last heeft van wormen van ongeveer 6 c.M. lengte. Na het eten braakt hij de wormen met het voedsel weer uit. Wat is er aan te doen? Antw. Geef uw kat een Vt grein Santo- nine door een schoteltje lauwe melk Her haal dit tweemaal om de 14 dagen. Vraag uw drogist. Vr 1. Naar ik verneem, bestaan er plan nen, om in Rusland 30 electrische Centra les te bouwen. Kunt u mij hieromtrent na der inlichten? 2. Indien u mij zoudt aanraden, mij tot den Russischen gezant of consul hier te lan de te wenden, kunt u mij dan zijn naam, adres en titel opgeven? Kan hem in de Nederlandsche taal worden geschreven? Antw. 1- Wij kunnen u daaromtrent niet inlichten. Misschien dat de redactie van een cf ander technisch blad voor electro-tech- riiek u kan inlichten. Misschien ook het Bureau van de Kamer van Koophandel aan den Kruisweg no. 70. 2. De heer Paul Poustochkine is belast met de afwikkeling der zaken van het voor malig gezantschap in Den Haag; consul-ge neraal is de heer J. Peterson, te Rotterdam, maar dit is gesloten. Vr. Kunt u mij het adres opgeven van een bond of vereeniging van postzegelverzame laars? Weet u ook of de postzegel-prijs courant van Ivy in den handel verkrijgbaar is? Zoo ja, waar? Antw. Wendt u voor inlichtingen tot de postzegelbeurs, die iederen Donderdaga vond van 711 uur en iederen Zaterdag middag van 16 uur zitting houdt in café „De Korenbeurs", Spaarne 34, alhier. Vr Wanneer is de R.K. Kerk in het Kle- .verpark in gebruik genomen? Antw. De R.K. Kerk van het H. Hart aan het Kleverpark, werd geconsacreerd op 11 September 1902 en plechtig in gebruik ge nomen op 28 September 1902. Vr. Ik werk te Amsterdam en woon te Haarlem en ben dus forens te Amsterdam, Ik heb over het belastingjaar 19251926 'n zuiver inkomen van 1560. Aftrek noodza kelijk levensonderhoud 700; rest dus 860. Hiervan moet ik een bedrag van 28.-— aan forensenbelasting betalen, zijn de 2/3 van den aanslag over een vol jaar 1 Is dit bedrag juist? 2. Kan ik deze 28 aftrekken Van den aanslag van Haarlem? 3. 13 Februari heb ik mijn ontslag gekregen wegens slapte. Als ik vóór 1 Mei 1926 geen werk krijg, kan mijn zifiver inkomen dan verminderd worden, zoowel voor Haarlem als voor Amsterdam? 4. Wanneer ik bin nen eenige dagen werk te Haarlem krijg, kan ik d^n van die 2Vt maand ontheffing krijgen van de forensen-belasting Amster dam? 5. Kan het reisgefd Amsterdam-Haar lem ad 120 per jaar, ook op het zuiver inkomen gekort worden? Antw. 1. Is de opgave van 700 van noodzakelijk levensonderhoud juist? In Haarlem wordt afgetrokken voor gehuwden 800; voor ongehuwden 500. Bij aftrek van 500 is het bedrag van 28 juist. 2. Neen. 3. De aanslag 19251926 loopt over bet kalenderjaar 1924. Hieruit volgt dat dit gedeelte van uw vraag ontkennend moet v/orden beantwoord, evenals vraag 4 5. Neen. Vr. Ik heb over 1925 verdiend 2790 Ik werk en woon te Haarlem. Hoeveel in komsten- en verdedigingsbelasting moet hiervoor betaald worden? Ik heb twee kindcen beneden de 10 jaar. Van boven staand bedrag is niets afgetrokken, zooals bijv, noodzakelijk levensonderhoud, verze- keringspremiën, enz. Antw. Voor deze inkomsten over 1925 wordt u aangeslagen in liet belastingjaar 19261927. Hoe hoog uw aansdag zal zijn is nog niet op te geven, omdat nog niet be kend is hoeveel belasting de gemeente Haarlem zal heffen. Veronde-stcllende dat deze belasting even hoog is als in 1925 1926,. zoudt u moeten betalen 150.10. Ver moedelijk zal echter de aanslag in Haarlem iets lager dan verleden jaar iijn Op de vraag, hoeveel successierecht moet worder betaald door neven en nichten, die van een oom erven is, door raadplee ging van een verkeerde tabel, het antwoord niet juist geweest. Het antwoord luidt: Het recht bedraagt: J 1000 of minder 27 plC.; meer dan 1000 (doch niet meer dan 2000) 28 pCt.meer dan 2000 (doch niet meer dan 5000) 29 pCt.; meer dan 5000 (doch niet meer dan 10.000) 30 pCt.meer dan 10.000 (doch niet meer dan 25.000) 31 pCt.meer dan 25.000 (doch niet meer dan J SOCOO) 32 pCt.meer dan 25.000 (doch niet meer dan 50.000) 32 pCt.meer dan 50-C0C (doch niet meer dan 1CO.OOO) 33 pCt.; meer dan 100.000 (doch niet meer dan J 200.000) 34 pCt.; meer dan 200.000 (doch niet meer dan 500.000) 35 pCt. en verder 36 pCt. Vr. 1: Kunt U mij zeggen, hoe groot het bedrag moet zijn bij het sterfgeval van een vader, om in de termen voor successie-recht te vervallen? 2. Hoeveel pCt. moet daarvan worden be taald? De kinderen zijn erfgenaam. 3. Moet er ook successie-geld betaald worden aan obligaties die vast staan op een R. K. Kerk en ze bij uitloting betaald? 4. Zijn dezelfde obligaties bij zoo'n sterfge val ook opeischbaar? Antw. 1: Van sucessierecht is vrijgesteld al wat door iemand in 'de rechte lijn wordt geërfd indien het zuiver saldo der verkrij ging volgens aangifte, 1000.niet te bo ven gaat. Dit bedrag van 1000 wordt ver hoogd voor verkrijgingen door kinderen met 300.voor ieder jaar dat de verkrijger jonger is dan 21 jaar (gedeelte van een jaar voor een vol jaar gerekend). 2. Het bedrag is van 1000.of minder 3.50 pCt.; 1000—20Ö0 4 pCt.; 2000— 5000 4.5 pCt.; 5000100CO 5 pCt.; 10000—25000, 5.5 pCt.; 25000—50000, 6 pCt.5000—500000, 7.5 pCt.; meer dan 500000 8 pCt. 3. Ja; 4. Neen, maar allicht zijn ze te ver koopen. Vr. Ik ben al jaren in 't bezit van een lot Holl. Grond-Crediet-bank, No. 23, serie 44250. Is dat al uitgeloot? Antw. Nog niet uitgeloot. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. LUSTRUMVIERING SINT FRANCIS- CUS LIEFDEWERK. Geachte Redactie, Nu de lichten in de feestzaal van het „Fran- ciscushuis" weer gedoofd, en de jongens hurt tooneelpakken verwisseld hebben voor de daagsche plunje, wenscht het bestuur van het S.F.L., langs dezen weg, hartelijk dank te zeggen aan allen, die hetzelve in staat hebben gesteld, de lustrumfeesten der jon gens (en ouders) zoo buitengewoon aange naam te doen slagen. De „Watersnoodkreet", dien het bestuur in de immer gastvrije kolommen van de „Nieuwe Haarlemsche Courant" onlang mocht uitgillen, heeft weerklank gevonden in de liefdadige harten van Haarlem's Katho lieken. Dank zij hun extra-giften en toege zonden versnaperingen is het S.F.L. in de gelegenheid gesteld, de jongens een opge wekt en prettig lustrum te laten vieren. Nogmaals wij betuigen allen, die tot het welslagen van dit jongensfestijn hebben medegewerkt, onzen oprechten dank. Pater Th. Noordermeef,O.F.M., Nieuwe Sroenmarkt 12, Teleph. no. 11450. H. W. M. van Os, Ged. Oude Gracht 76 E. C. A. M. Schlatmann, Zijlweg 56,' Teleph. no. 12058. F. Beaufort, Kinderhuisvest 49, Teleph. bno. 10717. S. H. Middeldorp, Ruychaverstraat 5. F. A. Lampe, Gierstraat 2931, Teleph. no. 11018. P. S. Mochten bij de laatste, grootscheep- sche kleeding- en schoeneninzameling nog eenige jongenskleeren en jongensschoenen aan uwe toenmalige charitatieve opruimings woede ontsnapt zijn, zoodat ze thans de correctheid uwer modieuse garderobe of het rustig aspect uwer glimmende schoenen- verzameling dreigen te verstoren, wilt dan even bedenken, dat het S.F.L. (nog) steeds dankbaar bereid is, dezelve in ontvangst te nemen. Indien u een van bovenstaande personen waarschuwt, wordt aanstonds zorg gedragen, dat de kleedingstukken en schoe nen bij u worden weggehaald. R. K. V. V.—„D. S. S." De wedstrijd D. S. S. Ill—V. V. F. I gaat a.s. Zondag niet door, Z. F. C.—HAARLEM. De roodbroeken hebben morgen tegen Z„ F. C. het onderstaande elftal; x de Vries, D. Houlkooper, v. Daalen, Dik, Bieshaar, Torringa, Lamp, Brakel, Dankelman, Wheeler, Onkenhout. QUICK (Nijmegen)—HAARLEM. Op 28 Febr. a.s. speelt Haarlem een vriendsch. wedstrijd tegen Quick te Nijme gen, VAN CALCAR—DE FOELJAEGER. In een mooien wedstrijd heeft Donder dagavond de Haarl, oud-kampioen met een flinken voorsprong gewonnen van den heer de Foeljaeger. Uitslag: van Calcar 500 car, 50 beuren. Moyenne 10; de Foeljaeger 362 car., 49 beurte. Moyenne 7. De returnmatch wordt Dinsdagavond a.s. gespeeld in het clublokaal van „Krijt op Tijd" te Zaandam. D. O. S.—D. E. S. (Klasse B.) In café van Trigt aan het Soendaplein werd Donderdagavond een wedstrijd ge speeld tusschen bovengenoemde 4-tallen. Na een spannenden strijd behaalden de bezoe kers de overwinning. De uitslag is als volgt: No 1. D. O. S. 109 D. E S. 150 No. 2. -144 150 No. 3. 150 101 No. 4. 76 150 479 551 D. E. S. won dus met 72 car. Beide par tijen speelden met een reserve. Vermelding verdient een mooie serie van den heer Mienes (D. E. S.) van 27. VRIENDENKRING—OLYMPIA (Klasse B.) In ongelijken strijd behaalde Vrienden kring gisterenavond een groote overwinning op een gehandicapt „Olympia", waardoor eerstgenoemde club vrijwel zeker kampioen wordt in deze Klasse. Hieronderde uitslag: No. 1. Olympia 119 Vriendenkring 150 No. 2 19 150 'No. 3 150 133 No. 4. 108 150 396 583 P. Kobus speelde zeer goed, moyenne 7,5, hoogste serie 46. Ook de heer Timmer scoorde een fraaie 30. DE EUROPEESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Het verdere verloop. De verrassing van gisteren was wel de groote nederlaag welke Robijns tegen Fa- roux kreeg te slikken. De Franschman was er geweldig in, scoor de o.a. series van 119, 63, 94 en 63. Zijn gemiddelde bedroeg 44.44. Robijns moest zich met een schamele 103 caramboles tevreden stellen. Laffer kreeg Robijns zijn 3de nederlaag te slikken in dit tournooi; ditmaal van Luy- paerts. Dommering speelde eed middelmatige partij tegen Soussa en won met eer» verschii van 119 caramboles. De volledige uitslagen zijn; Pnt. brt. H. S Gem. Hoorns 400 11 147 36.36 Fouggret 199 10 95 19.90 Dommering 400 25 90 16. Soussa 281 24 72 11.70 Faroux 400 9 119 44.44 Robijns 103 8 54 12.88 v. Belle 400 25 88 16— I-uypaerts 307 24 70 12.79 Soussa 400 21 87 19.04 Fougeret 231 20 32 11.55 Luypaerts 400 17 60 23.58 Robijns 379 17 127 22.29 NEDERLANDSCHE ZEELIEDEN BIJ DEN PAUS. Omtrent de audiëntie van een aantal Ne derlandsche zeelieden bij Z. H. den Paus waarvan we onlangs melding maakten, ver neemt „De Tijd' de volgende bijzonder, heden: Zaterdag in den namidag kwamen te Rome van Napels de dienstdoende aalmoe zenier Pater van Gent, O. P. en eenige offi cieren en manschappen van Hr. Ms. „Tromp" en „Heemkerck," die sedert een dag te Napels voor anker lagen. De Nederlandsche zeelieden werden aan het station opgewacht door Pater Huisman Poenitencier van Sint Pieter, die hen bracht naar het Pauselijk Hospitium van Santa Marta, waar kamers voor de officieren en een groote slaapzaal voor de matrozen in gereedheid was gebracht. Onder geleide brachten de Nederlandsche zeelieden een bezoek aan de stad. Zondag om 7 uur celebreerde Pater van Gent de H. Mis voor de officieren en matrozen in de crypte van Sint Pieter op het graf van den H. Apostel Petrus. Velen onder de officie ren en manschappen naderden tot de H. Communie. Met den nachttrein van Napels was naar Rome gekomen de bevelhebber van Hr. Ms. „Tromp" Dr. Jager, aan wien men telepho- nisch meldde dat de audiëntie voor de Ne derlandsche zeelieden bij den H. Vader was vastgesteld op 1 uur. Den geheelen Zondagmorgen bezochten officieren en matrozen onder geleide de Euwige Etad in een groote auto van de firma Carcani. Tegen 1 uur vonden officieren en manschappen bij de bronzeik poort van het Vaticaan den bevelhebber van de „Tromp" met den scheepsdokter, en beklom men te zamen de trappen van het Vaticaan. Allen waren in onberispelijk uniform. Pater vair Gent in ordes-habijt. Bij den ingang van de Pauselijke vertrekken werd de bevel hebber van de .Tromp" voorgesteld aan Mgr. Caccia Dominióni, Maestro di Camera van Z. H. dén Paus. Allen werden toen in de Sala degli Araz- zi, of der weeftapijten gelaten. Na eenige minuten wachtens werd Z.H. de Paus aan gekondigd, De H. Vader was omgeven door edelwachten en dienstdoende Kamerl^eeren Pater Huisman stelde Z. Heiligheid den be velhebber Dr. Jager voor en de Paus onder hield zich eenige minuten met dezen, zeg gende het glorierijk verleden van de Ne derlandsche marine wel te kennen en dat Nederland reeds genoeg gedaan had op dit punt om een grooten naam te dragen in de geschiedenis. Alsdan begaf de H. Vader zich, vergezeld van Bevelhebber Dr. Jager en van Pater Huisman, langs de twee rijen officieren en manschappen van de Nederlandsche Marine. De officieren werden door den Bevelhebber voorgesteld. De H.Vader gaf allen minzaam de hand ie kussen, terwijl Z.H. eenige woorden tot de officieren sprak Bij de manschappen gekomen zei de Paus tot den Bevelhebber, doelende op eenige mariniers: Wat zijn dit, commandant? Marinesoldaten Heilige Va der, zei Dr. Jager. Een van deze mariniers de hand op het hoofd leggend zei de Paus: Deze ziet er erg jong uit, hoe oud is hij? De marinier, een Limburger, was erg oude* den indruk en kon nauwelijks zeggen dat hij één en twintig jaar was, hetgeen door den bevelhebber in 't Fransch voor den H. Va» der vertaald werd. Rede van den Paus. Toen de H. Vader de rijen officieren en manschappen was langs gegaan en allen tot 'en handkus had toegelaten, stelde Z.H. zich tegenover de Nederlandsche zeelieden en Bevelhebber Dr. Jager eenige stappen link» van den Paus. Alsdan sprak de Paus onge veer de volgende woorden in de Fransche taal: 't Is niet de eerste maal dat Wij het genoegen hebben 'hier de vertegenwoordi gers der Nederlandsche marine te mogen begroeten. De Nederlandsche marine heeft in de geschiedenis bladzijden geschreven, die nimmer zullen worden vergeten of uit- gewischt Tromp Heemskerk Van Galen, Piet Hein zijn namen, welke elke andere natie aan de Nederlandsche marine mag be nijden. Heden ten dage voert het vredelie vende Nederland geen oorlog-meer, noch op het land noch ter zee. Uw vaderland heeft, gelijk recht en billijk, een marine voor eigen zelfbehoud en verdediging van uwe rijke koloniën Wij zegenen U allen hier tegen woordig en Wij strekken dezen, Onzen Va derlijken Zegen uit tot geheel de Nederland sche marine door U vertegenwoordigd, tot al uw wapenbroeders te veld en te water. Wij zegenen uwe huisgezinnen, uw fami lieleden en nabestaanden, uwe vrienden en kennissen en allen aan wie gij op dit oogen- blik denkt. Blijft altijd trouwe zonen van uw groot en voor vele werken verdienstelijk vaderland." Alsdan schonk de Paus plechtig den Ze gen. Blijkbaar waren allen diep onder den indruk van het vaderlijk woord des Pausen. In den namiddag werd door de Nederland sche zeelieden een bezoek gebracht aan de Catakomben en andere bezienswaardighe den van Rome. Na de audiëntie was nog een fotografische opname gemaakt van de groep audiëntie-gangers. Bevelhebber Jager ver toeft nog te Rome voor de officieele bezoe ken aan de marine-autoriteiten. De officie ren en manschappen vertrokken 's avonds met den sneltrein naar Napels en hunne schepen. In visscherskringen te Enkhuizen, heerscht naar de Tel. verneemt, ontevredenheid over de samenstelling der bij artikel 3 van de Zuiderzee-Steunwet ingestelde Generale Commissie In een alhier door de plaatse lijke visschersvereeniging „Ons Belang" ge houden vergadering, werd een vrij scherp gestelde protestmotie aangenomen, waarin de wensch werd uitgesproken, dat, in over leg met bet Centraal Comité in zake af sluiting en drooglegging der Zuiderzee, en den Visscberijraad meer visschersvertegen- woordigers in de Centrale Commissie zul len worden benoemd. 20 FEBRUARI. EERSTE KOERS BERLLTN PARUS tiit BRUSSEL WEENEH LONDEN i i STOCKHOLM KOPENHAGEN OSLO imiihi BAZEL •■«it W-YORK 10ME i i 59.50 9.— 11.45 36 12.15 66.90 64 9( 52 65 48.15 2.501/g 10.15 LATERE KOERS als eikenh. eetkamer ameublement, buffetten. diverse salonmeubelen, stoelen, crapeauds, fauteuils, tafels, linnen- en penantkasten, Boekenkast, bureaux-ministre, cilinder-bureaux, groote tafels, waschkasten en tafels, nachtkastjes, ledikanten enz. Voorts een SPIEGELRUIT, breed 4.80 M. en hoog 1.75 M. en 2 stuks 90 X 1.75 M. Aanbevelend, ZWART CHROOM DA- MESSCHOENTJE, Het nienwste model. BRUIN CHROOM DA MESSCHOENTJE. Lage hak. GRIJS EN BEIGE DA MESSCHOENTJE. Nieuw model. BRUIN BOXCALFS DA MESSCHOENTJE. Suède inzet. ZWART BOXCALFS DA- MESSCHOENTJE vanaf ZWART CHROOM KIN- ÜERSCHOENTJE, vanaf ZWART LOXCALFS HEEREN MOLIERE. Nw. model. BRUIN BOXCALFS £25 HEEREN MOLIERE. Nw. U model. BRUIN BOXCALFS 775 HEEREN MOLIERE, Sné de inzet. ZWART BOXRUNDS y|4<; HEEREN BOTTINE. Ge pende zool. J ONoENS SCHOOL- QIC SCHOENEN. Gep. zool. «5 BRUIN KINDER RIEM SCHOEN 34-35

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3