BOITEMLANDSGHE POST sport en Spel. VOETBAL-UITSLAGEN 5 SPECTATOR H. F. C.—H. V. V. 5—3 't GooiSparta 22. D. F. C.—V. O. C. 6—2 Blauw WitStormvogels 0-3. UnitasR. C. H. 33. d c H 2 0 0 0 0 0 0 0 0 w Cl. a 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 FeyenoordE. D. O. 11. DOOR^Ni -9e Belgische voetbaliers in het geweer. Geen rooskleurige resultaten. Daalt het Belgische spelpeil? Een wedstrijd Parijs-Keulen. Het sportieve succes van de Oostenrijksche clubs op hun buitenlandsche uit stapjes. Het succes van i'Incomparable Suzanne. Een oordeel over haar spel. s *°g f AFDEELING 1. Ie klasse. Dordrecht: D. F. C.—V. 0. C6—2 Hilversum: 't GooiSparta 22 Haarlem: H. F. C.—H, V. V5—3 Gonrichem: Unitas—R. C H33 Amsterdam: BI.-WitStormvogels 03 2e klasse. A Haarlem: SchotenBloemendaal.23 Hoorn. HollandiaW. F. T. C20 3 Amsterdam: A. F. C.Hilversum.. 02 Utrecht: HerculesD. 0. N. A. R. 31 Amersfoort: H. V. C.—Z. V. V. 2—4 3e k 1 a s s e. A Purmerend: PurmersteynZaanlandia 3—1 B Edam: E. V. C—O. S. V1 0—3 Velsen: V. S. V.—H. R. C6-0 B Amsterdam. D. W, V.O. DE... 42 Weesp: RapiditasSloterdijk 11 Amsterdam: T. O. G.Amstel 42 C Amsterdam: ZeeburgiaNeerlandia 30 Amsterdam; S. D. W.W'meer 21 D Baarn: BaarnQuick (A.).51 B'ussunj: B. F. C.Laren 11 4'e klasse. A Amsterdam. S.E.V.-K.V.V. 3-8 Amsterdam: A.P.G.S.Z.R.C. -13 ZZaandijk: ZaanlandiaSwift 32 B Amsterdam: D.S.V.Halfweg 31 Amsterdam: OosterparkAhrends 6—1 Reserve le klasse. Amsterdam: D.E.C. IIAjax II 12 Haarlem. E.D.O. II—Z. F H. II 3—5 Amsterdam: V.V.A, IIRapiditas 13 Res. 2e klasse. A Amsterdam: W'meer II Stormvogels II 21 A dam: Blauw Wit IIIAjax III 21 Alkmaar: Ale. Victrix IIW, F. C. II 30 Koe 4p h occp A Zaandam: Z.F.C. II—Blauw Wit IV 3-2 Helder. H.R.C. II—Z.V.V. II 0—2 B Amsterdam: D.W.S, IIW.-Frisia '31 Amsterdam: Amstel IIA.F.C. III 09 Amsterdam: D.E.C. IIIT.O.G, II 22 C Utrecht: Hercules III—U.V.V. IV 0—0 Utrecht. Voorwaarts IIKampong II 21 AFDEELING II. le klasse. Rotterdam: ExcelsiorU.V.V. 50 Amsterdam. SpartaanAjax 26 Rotterdam: FeijenoordE.D.O. 11 Zaandam: Z.F.C.Haarlem 31 Leiden: A.S.C.H.B.S. 24 J O u' I O CC P A Den Haag: Quick-V.U.C. 4-2 Delft: D.H.C.—O.D.S. 2—1 Leerdam. L.S.V.—S.V.V. 1—0 S Gouda: OlympiaB. M T 12 Rotterdam: R.F.C.<C.V.V, 23 Den Haag: V.I.O.SConcordia 15 Rotterdam: XerxesS.V.W. 16 .Utrecht. VeloxA.D.O. 2—0 3e klasse. A Den Haag: CeleritasAlphen 21 Delft: D.V.C.Bodegraven 22 Den Haag: V.D.S.Hillinen 22 Leiden: U.V.S.Lugdunum 02 B Den Haag. R.V.C.Fortuna 11 Vlaardingen: VlaardingenL.F.C. 13 C Rotterdam: D.C.L.Gouda 24 Rotterdam: S.I.O.D.St. Volharden 21 D Dordrecht: EmmaVriendenschaar 03 Dordrecht: O, S. S.Leerdam,. 14~ 4e klassg. A Haarlem: D. I. O.E. .H. S13 Haarlem: T. H. B.H. D, V70 C Gouda: O. N A.M. A. A. S. 32 Maassluis: V. D. L.Naaldwijk 31 Delft: Concurrent—B. E. C42 P Roterdam: D. J. S.B. O S. B'. 30 Rotterdam: OvermaasFluks 131 Res. le klasse. Rotterdam: C. V. V. II—D. H. C. II 4—2 Rotterdam: Sparta II-Feijenoord II 42 Rotterdam: V. O. C. II—H. V. V. II 4—0 Res. 2e klasse. A Den Haag: A. D. O. II-A. S. C. II 3-0 Utrecht: U. V, V. II—S. V. V. II.. 4—1 Den Haag: H. V. V. Ill—Quick II.3—1 B Rotterdam: St. Hooger II-Feijen III 24 Res. 3e klasse. A Alphen: Alphen IIH. B. S. II.... 21 B Gouda: G. S. V. IIGouda II.... 14 Schiedam: H.D.V.S. III—S.V.V. III 2—4' Rotterdam: Transvalia IIFort II 81 C Rotterdam: Feijen. IV-Excelsior III 20 Rotterdam: Leonidas IIS.I.O.D. II 31 Rotterdam: V.O.C. IIILeerdam II 21 AFDEELING III. le k 1 a s s e. Deventer: Go AheadVitesse12 Enschede: EnschedeD. O. X- O. 60 Nijmegen: QuickZ. A, C15 AFDEELING IV. le klasse. Maastricht: M. V. VN. O. A. D. 21 Tilburg: Willem IIEindhoven 11 Valkenswaard: De Valk—Brediania 40 Breda: N. A. C.Wilhelmina 14 's-Bosch: B. V. V.Roermond.... 62 AFDEELING Vf le klasse, Groningen: Be QuickFrisia 70 Leeuwarden: FrieslandVeendam 21 Assen: AchillesLeeuwarden 32 Hoogzand: H. S. CVelocitas.23 't Was wel vol aan de Spanjaardslaan, doch geenszins een uitverkocht huis, het geen wij feitelijk verwacht hadden waar dit maal geen concurrentie bestond. Voor beide partijen stond er niets, meer op het spel of het zou moeten zijn revanche-idee van H.V.V. voor den destijds in Den Haag geleden nederlaag. In de eerste helft zijn de Hagenaars over het geheel genomen het meest in den aan val geweest, doch in de tweede helft herstel den de H.F.C.'ers zich volkomen, en wist vooral de aanval de geboden kansen te be nutten. H.F.C. heeft dezelfde opstelling als ver leden week, zoodat wij het volgende elftal zien H.F.C. V. d. Meulen Weber de Koning Engel v. Houten, Reuvekamp Gille, Mizerus, v. Beekum, Eysvogel, Sigmond v. d. Berg. Bij H.V.V. zien we Boelie Kessler weder van de partij. De namen der spelers luiden Kremer Neuerberg Campioni Sandberg, Neuerberg, Campioni Schill Vis Kessler Jansen Julius De leiding is in handen van den heer Ka toen. Even een verkennen van eikaars krachten, waarna de Hagenaars het spel in hoofdzaak op Haarlemsche helft'verplaatsen. Toch blij ven de H.F.C.-uitvallen gevaarlijk. Jammer dat v. Beekum heden geheel uit vorm bleek. Hierdoor werd de taak van Miezerus dubbel verzwaard. Wanneer H.V.V. op een gege ven oogenblik een hoekschop te nemen krijgt wordt de bal niet voldoende wegge werkt en Vis is er vlug bij om v. d. Meulen geen kans te geven. (10). De Hagenaars zijn zoo verstandig hunne vleugelspelers flink aan het werk te zetten. Zooals wij reeds dikwijls hebben opge merkt is het zwakste punt der H.F.C.-mid- denlinie het plaatsen. Reuvekamp Gille werkt in deze linie nog het best. Van der Meulen in het H.F.C.-doel verricht intusschen eenige staaltjes fraai voetbal, doordat hij keurige inzetten van den den Haagschen rechtsbinnen schitterend verwerkt. Aan den anderen kant krijgt Sig mond, die overigens uitstekend speelde, een fraaie kans die hij echter naast schiet. Bij een Haagschen uitval krijgt kort voor doel Jansen de bal goed voor z'h voeten en via v. d. Meulen's been belandt de Bal in het H.F.C.-doel. (2—0). 't Begon er alzoo voor H.F.C. kwaad uit te zien. H.V.V. bleef sterker, doch de H.F.C. uitvallen werden talrijker. Bij een dezer gaat Eysvogel er alleen met den bal vandoor. Hij is eenige tegenstanders te vlug af, en op rus tige wijze weet hij met een goed gericht schot den Haagschen doelverdediger het na kijken te geven (21). Vrij spoedig hierop is het rusten. Deze rust blijkt de H.F.C.'ers goed te hebben gedaan. Zij traden althans onmid dellijk enthousiast en goed spelend op. Mi zerus en v. Beekum hadden van plaats ver wisseld, waardoor het binnen-trio al heel ge vaarlijk werd. Dit ondervonden de Hage naars al heel gauw, want het duurde geen twintig minuten of M.F.C. had een 2—1 achterstand in een 42 voorsprong omge zet. Fabrikant van het tweede punt was Mi zerus, die een goede voorzet van v. d. Berg wist te benuttin. Ook zorgde Miezerus na goed samenspel met Eysvogel voor no. 3. Toen H.F.C. nu eenmaal de leiding had ging het vlugger. Een rush van v. d. Berg werd met een hooge voorzet beëindigd die Eysvogel heel listig inkopte (42). Wel trachten de Hagenaars het verloren terrein te herwinnen, doch hoe Jansen ook goede schoten loste, hoe Kessler ook steeds rushes ondernam de H.F.C.-ver- dediging wist meester van het terrein te blij ven. Van een onhandigheid van een der H.V.V.-backs maakte Miezerus gebruik en no. 5 was ter wereld. Dat vonden de Hagenaars toch wel wat te bar, en waar H.F.C. iets verslapte beleef de het H.F.C.-doel nu enkele gevaarlijke oogenblikken waarbij eenmaal Jansen v. d. Meulen wist te passeeren. (53). De laatste minuten verliepen nog in groo- te spanning. Verandering kwam er echter niet meer in den stand. Het was ten slotte een aardige wedstrijd, waar het op doelpun ten belustte publiek waar voor z'n geld heeft gekregen. H.F.C. speelde in de tweede helft beter dan in de eerste. Moeten wij namen noe men, dan zijn het bij H.F.C. de Koning, Reuvekamp Gille, Eysvogel en Miezerus. De rest goed, alleen v. Beekum uit vorm. Bij H.V.V. in den aanval vooral Jansen, in de verdediging Sandberg en de beide Campio- ni's. De zenuwen waren den gasten de baas en de Gooische voorhoede stichtte eenige ver warring in de Rotterdamsche verdediging zonder evenwel tot doelpunten te komen.1 Daarna oefende Sparta een tiental minuten een druk uit op het Gooidoel, waar echter met hand en tand werd verdedigd. Van den Brink, de Gooische doelverdediger, kreeg veel werk. Na een half uur spelcns begrijpen Mek king en Delsen elkander niet; v. d. Mark plaatst den bal naar links en Schoonheim doelpunt onhoudbaar. Nauwelijks is de bal weer aan het rollen of Ruffelse maakt er 02 van. 'i Gooi biedt Ruffelse nog een kans, dit hij niet accepteert. Na de rust is Wentink een Voortdurend gevaar voor Roem, die een enkele maal door snel uitloopen moet redden. Als Fucks den bal tot hoekschop heeft verwerkt, doel punt Wentink met een fraaien kopbal, 1—2. 't Gooi is nu in de meerderheid, maar weldra verplaatst het spel zich weer. Formennoy en Schoonheim schieten, maar Van den Brink laat zich niet passeeren. Wanneer Van Zwieteren een hoekschop veroorzaakt, schiet Meilof hard in, 22. Er wordt dan hard om de leiding gestreden, maar er wordt niet meer gedoelpunt. Reeds spoedig na den aanvang neemt D. F. C, de leiding, als de V. O. C.-doelman een bal uit de handen laat vallen en Van Twist het ieder in het net loopt. Kort daar na ziet Van Herwaarden kans de partijen op gelijken voet te brengen. D. F. C. komt dan fanatiek opzetten en alhoewel Swart- touw uitstekend verdedigt, brengt D. F. C. met twee kort op elkander volgende doel punten den stand op 31. Weer komt D. F. C. terug en nog voor de rust brengen Ruysch en Donker den stand op 51, Na de hervatting is V. O. C. aanvanke lijk in de meerderheid, doch slecht schieten is oorzaak dat dit slechts één doelpunt op levert. Dan komt D, F. C. weer in den aan val en Riiysch slaagt er in den eindstand op 62 te brengen. Tegen de verwachting in heeft Stormvo gels op Blauw Wit een sprekend^ overwin ning behaald, die echter, de krachtsverhou ding in 't veld in aanmerking genomen, wel iets geflatterd mag heeten. In den beginne leek het er zelfs veel op, of Stormvogels geen voet aan den grond zou Ur jjen Houtkamp was de held van den dag. Hij speelde een beste partij, die technisch ver boven het spel der anderen uitblonk. Bo vendien scoorde hij drie goals. Had Blauw Wit een dergelijk speler in de gelederen ge had, dan had zij gewonnen. Om 2 uur stelden de volgende elftallen ■*ich op: Schindeler, Gull, v. Asselt, Mazurel, Garritsen, van Dort, Verguost, Vega, Smit, Fenverda, Homburg. De Boer, Houtkamp, Blïnkhcff, Oldenburg, Broek. Bakker, Snoeks, Struys, Koster, Haak, Tbijssan' Het is bijna kwart over 2, als dc h,:er Vuyck laat beginnen. De eersten goeden aanval onderneemt Stormvogels. Via Hout kamp en Blinkhoff kom de bal bij Olden burg, die echter Van Asselt niet kan pas seeren. Deze zet zijn voorhoede aan het werk. Haak maakt hands, maar Thijssen is in uit muntende conditie en stopt het schot. Kort hierna maakt Snoeks free-kick, maar hoe hard de bal ook ingeschoten wordt, Thijssen stopt wederom. Dan probeert Stormvogels het weer eens. Oldenburg stelt Houtkamp in staat een schot te lossen, hetwelk Schin deler met veel moeite onschadelijk maakt. Nauwelijks heeft hij dit gedaan, of Olden burg schiet een voorzet van de Boer in eens keihard naast. Langzaam maar zeker komt BI. Wit nu in den aanval. Smit verdeelt het spel goed en waar dit bovendien zeer snel is, wordt de Stormvogcls-middenKme nog al eens ge passeerd Zoowel Homburg als Vergunst geven mooie voorzetten, maar steeds is er óf een Stormvogels-been, dat schieten be let, óf een doelman-Thijssen, die den bal stopt. Een hard schot van Smit houdt hij ér al bijzonder mooi uit, evenals een als voorzet bedoeld schot van Homburg. De BI. Wit middenlinie met Mazurel aan het hoofd en waarin de oude Van Dort nog best mee- kan, steunt in deze periode voortreffelijk. Dan zal Stormvogels het probeeren Blinkhoff geeft een mooien center aan den Boer, die, na geschoten te hebben, Schin deler den bal uit handen loopt, waarna Toutkamp het vonnis voltrekt, 01. Dit doelpunt geeft den Vogels moed. De Stormvogels-voorhoede stelt Schipdeler ge ducht op de proef. Na een corner maakt Houtkamp op zeldzame wijze den' bal vrij, om dan keihard te doelpunten, 02. BI. Wit doet dan heftige: pogingen den achterstand te verkleinen. De Stormvogels verdediging houdt echter stand. Als Schin deler dan op keurige wijze een schot van Struys heeft gestopt, is het theetijd. Als weer wordt begonnen, blijft het spel rferuimen tijd in het middenveld. Zoo af en toe volgt een gevaarlijke situatie voor een der beide doelen. Zoo bij dat van Storm vogels, als Homburg den bal vrij krijgt, maar slecht schiet en bij BI. Wit, als Blink hoff op een paar meters afstand een voor zet van rechts overschiet. Een prachtkans ging hier verloren. Houtkamp laat dan zien, hoe hij zijn hoofd bij zijn werk houdt. Nadat Snoeks door handige schijnbewegingen drie B). Witters in de luren heeft gelegd, plaatst bij naar Houtkamp, die opnieuw scoort, 0-3. Stormvogels blijft sterker. Na goed werk van Blinkhoff en Struys kan de Boer alleen op Schindeler afstevenen. Hij <,schuivert" hard in, maar de BI. Wit-doelman redt. Nu is het Bk Wit weer, dat aanvalt. In deze periode valt het uitstekende back- spel- van Koster op, die, hoe de ove rigen zich ook weren, ver boven hen uit steekt, soms bij 't koppen zelfs in let terlijken zin. Thijssen krijgt dan ook betrek kelijk weinig te doen, maar doet het wei nige op vertrouwen wekkende wijze. Hout kamp is voor en achter tegelijk. Pas heeft hij als 3den back gefugneerd, of hij stelt Broek in de gelegnheid een rush te onder nemen. Jammer genoeg schiet deze in plaats van voor te zetten. De laatste minuten gaat Stormvogels ver dedigen, zoodat Blauw Wit menigen aanval kan ondernemen. Doelpunten blijven echter uit, zoodat Stormvogels met 0-3 wint. R, C. H. heeft zich tegen de Unitasscrs met een gelijk spel tevreden moeten stel len, Gezien het feit, dat nogal met een flink aantal invallers werd uitgekomen, mag deze uitslag, nog wel bevredigend ge noemd worden, waarbij ook dient opge merkt, dat het glibberige terrein goed voet bal niet direct in de hand werkte. Als men bovendien bedenkt, dat na een 20 achterstand, tegen het einde een 3—2 voorsprong was verworven en de Unitassers gelijk maakten na een arbitrale vergissing van scheidsrechter Rommcs. die op onjuist appel van den Unitas-grensrechter een cor ner toekende, waaruit het derde doelpunt der Gorkummers ontstond, dan is daarmede aangetoond, dat het aan spanning niet heelt ontbroken. Het door Unitas !n dezen wedstrijd ver toonde spel, was niet bepaald uitstekend, doch mocht er toch wel zijn en hadden de Gorkummers over een beetje schotvaar- dige voorhoede beschikt, dan -was de uit slag voor hun wellicht nog 'gunstiger ge weest. Het R. C. H.-elftal was te zeer verzwakt om daarover een oordeel te vellen, hoewel we aan keeper Kos een pluim moeten ge ven voor zijn hitstekend werk. Van de an deren speelde feitelijk niemand in zijn ge wone vorm. Even na tweeën stellen de volgende elf tallen zich op, nadat eerst Krom de opgooi verloren heeft. AFD. I. t-1 O e—1 O O VI Vereeenigingen J m Et, D O H cl, T T O cc DC CL, T K O H rr\ H H Z E3 lil 4-3 4-2 1-2 2-1 2—3 j ~i 0-3 5-4 3-4 5-2 4-2 2-2 - 2-8 2-7 6-2 1-1 5-1 1-1 1-1 1-1 2-2 - 3-0 HF. C. 1-4 4-3 5-3 2-2 0-2 1-1 3-1 3-1 HV-V...,,..»#,,.. 2-1 7-3 3-4 - 0-2 1—2 - 4-1 R. C. H. 1-3 4~6 1-1 3-0 6-4 0-0 4-1 2-3 4—0 5-2 5-2 0-1 3-2 4-0 0 - 5-0 STORMVOGELS 1-0 4-0 2-2 2-1 1-0 3-0 0-4 3-3 2-0 A—3 4-3 3-2 2-2 3-2 3-2 2-1 3-2 0—4 2-5 0-5 0-5 1-4 3-3 1-3 0-6 1-1 AFD. II. X O t/j O Q w W U Z W i— VI CQ H EZ, Vereenigingen <t <C cxi 'X M T EC V) D N 3-0 1-2 0-1 2-2 2-1 1-1 1-0 5-3 A. S. C 1-5 1-0 - 0-4 6-5 2-4 4-1 3-1 2-2 E.DO. 1-2 2-1 2-2 1-1 4-1 2-0 4-0 EXCELSIOR 1-1 1-1 1-0 2-3 2-2 2-4 1-2 5-0 7-1 FEIJENOORD 2-0 1-1 4-3 6—1 2-3 2-2 2-2 2-3 0-5 1-4 2-3 4—5 0-1 2-0 3-0 H. Ba S. 4-3 3-2 1-2 4—1 2-2 3-0 5-1 1-2 3-1 DE SPARTAAN.... 2-6 2-0 - 2-3 3-2' 4-1 7-1 1-3 U V. V 1-3 6-1 3-2 1-3 1-1 '5-2 2-2 2-1 2-8 Z. C. 0-5 4-2 1-1 2-2 3-2 3-1 2-2 1-1 Unitas: Muller, Lefevre de Montingny, de Jong, Rozasz, Boecheim, Hassen, de Man, Meyer, Kapel, van Dort, Kraaiveld. R. C. H.: Brugman, Ruys, Roelfsema, de Koning, Koning, Muller, Nieuwenhuis, de Boer, Imig, Krom, Kos. R. C. H. trapt dus af, doch onmiddellijk neemt Unitas den bal over en gaat het op Kos af. De R. C, H.-achter'noede staat aan vankelijk v/at raar te schutteren en al spoe dig heeft Kos het noodige te doen gehad. Eenige corners op het R. C. H.-doel maakt hij o.a. onschadelijk, een is hem echter te machtig. Kraaiveld doelpunt daaruit met een fraafen kopbal. Dc Unitassers blijven ent housiast doorspelen en hebben ongetwijfeld het beste van het spel. De R. C. H.'ers zijn doorloopend iets te laat en als het dan nog eens tot dicht voor het Unilas-doel komt, ontbreekt ook de finishing touch. Het min of meer hobbelige terrein speelt de R. C. H.'ers ook wel parten en zoo is lang spel vrijwel onmogelijk. De Gorkummers spelen dan ook meestal dén bal door de lucht en hebben daarmede het meeste succes. Meerdere corners krijgen de rood-witten dan nog te nemen, doch steeds worden deze onschadelijk gemaakt of door hen zelf on voldoende afgewerkt. Plotseling gaat Krom er dan met den bal vandoor, passeert het halve Unitas-elftal, doch daarbij blijft het dan. Kos staat inmid dels zéér succesvol zijn doel te verdedigen, zoodat met het aanbreken van de rust hij nog slechts eenmaal gepasseerd is. Het begin der tweede helft is nagenoeg hetzelfde als dat der eerste. Nadat eerst eenige aanvallen zijp afgeslagen, heeft na een 'algemeenen aanval de rechtsbinnen suc ces met een goed, hard schot. Met dezen 20 achterstand staan de R. C. H.-papieren verre van fraai en ziende dat op deze wijze voortgaande onherroepelijk verloren zal worden, komt R. C. H. wat meer opzetten. Roelfsema wisselt met de Koning van plaats en als kort daarna Brugman een scherpen voorzet geeft, verkleint Roelfsema met een tam schot daaruit den achterstand. Vlak daarna stelt Koning zijn buurman de Koning, na fraai werk van hemzelf, instaat om gelijk te maken, hetgeen geschiedt. R. C. H. blijft dan geruimen tijd meer in het offensief en hoewel ook Unitas nog meerdere malen Kos aan het werk zet, zijn de R, C. H.-aanvallen nu veel gevaarlijker. Het gevolg daarvan blijtf niet uit als Koning een van den kee per terugspringenden bal langs dezen laat- sten plaatst, waardoor R. C. H. dus met 32 de leiding neemt. Heftig komt dan Unitas opzetten. Alles wordt te werk ge steld om gelijk te maken, 'waaraan ook de grensrechter op de bovenomschreven wijze het zijne toe bijdraagt. Uit een corner maakt Unita# dan kort voor het einde nog gelijk en waar verder niet mefer gescoord wordt, is de einduitslag dus 33. Zij nog vermeld dat Unitas dit gelijke spel 'volkomen ver» diende. In het begin leek het er op dat E.D.O. er dik op zou gaan. De Rotterdammers waren ver in de meerderheid en door het spel goed open te houden waren Petterson en Verbeek telkens in staat om goede voorzet ten te geven. Bij E.D.O. wilde het in de voor hoede niet door het gepingel van Steffens welke het te veel alleen wilde doen en daar door het spel ophield. Dat het Feijenoord slechts lukte om een doelpunt te maken getuigd voor hét goede spel der achterhoede. Na1 de rust gaf de strijd een ander beeld en Feijenoord merkte dat zij nog lang niet binnen was. Steffens verdeelde het spel nu veel beter en heel dikwijls moest Klop zijn talenten toonen. Feijenoord zette nadat er gelijk gemaakt was er alles op om te winnen en tót het einde bleef de uitslag onzeker. De leiding was in handen van den heer v. d. Ende en de minste fout of vermeende fout ten nadeele van Feijenoord lokte een gewel dig gefluit uit waar deze zich niets van aan trok. Er is veel publiek aanwezig als de vol gende elftallen zich volledig opstellen. Feijenoord Klop Noteboom Dijke Visscher Bul v. Heel Petterson, Koonings, Pijl, Barendrecht, Ver beek A. Swart. C. v. d. Hurk, Perucel, Steffens, Tanis, C. v. d. Laan Dinkla J. Perucal Boeré 0 Kuil Meenhorst E.D.O. Feijenoord wint den toss en Steffens brengt den bal aan 't rollen, direct neemt Feijenoord den aanval over en Meenhorst krijgt 't eerste schot te stoppen. Nadat Klop een schot van Steffens gestopt heeft krijgt E.D.O. een prachtkans, J. Perucal plaatst goed naar zijn broer welke echter hoog over schiet. Feijen oord komt in de meerderheid en door het spel goed open te houden is het voortdurend gevaarlijk voor Meenhorst. Toch wordt het wel wat overdreven want kort voor doel wordt nog overgezet. Het is een lust te zieo hoe vlug de vleugels zijn van Feijenoord en hoe goed zij hun voorzetten geven. Ei is pas 8 min. gespeeld als Petterson voorzei en Barendrecht Feijenoord de leiding geeft, Feijenoord wordt steeds sterker en het'ziet Het Belgen-land heeft zoo pas wel in het teeken van internationaal voetbal gestaan. Eerst de ontmoeting tegen de Hongaren op dienzelfden dag een ander elftal tegen Luxemburg, terwijl op Mardi Gras de fa vorieten van papa Blöte, alias de Zwaluwen, naar Brussel gestoomd zijn om voorloopig weer de rij te sluiten. Vele lauweren hebben onze Zuidelijke buren anders in die drie wedstrijden niet geoogst. Aan de eerste ont moeting was voor hen wel het meest gelegen, weshalve zij voor die gelegenheid hun krach tigste elftal in het veld zonden. In tegenstel ling echter met het enthousiaste en productie ve spel, dat zij tegen Oostenrijk te ontwik kelen wisten in December van het vorig jaar, heeft het team dit keer wel erg teleur gesteld. Eenige uitzonderingen daar gelaten, kan men dan ook gerust zeggen, dat deze combinatie gefaald heeft en zulks, terwijl er tal van beproefde krachten waren opge steld. Dit klinkt heel eigenaardig en moet om een of andere reden het zelfvertrouwen in de ploeg geschokt geweest zijn. Want als 't vroeger eens niet bijzonder voor den wind ging, dan laaide op een gegeven oogenblik die bekende Belgische geestdrift op dat on weerstaanbare feu-sacré, hetgeen bijkans al tijd tot resultaat had, ook al werd de zege niet behaald, dat men nog vrij behoorlijk voor den dag kwam. Die kolossale inspan ning was voor menigeen al een voldoening m gelaten schikte men zich dan in het on- ïermijdelijke. Na dezen strijd was daarvan geen sprake. Overigens zijn er in het spel der Hongaren vele goede eigenschappen te prijzen geweest en met een verdiende overwinning zijn zij hun internationaal programma van 1926 aange vangen. Alleen zijn de roodhemden niet erg te spreken over hét soms wat al te pootig op treden der Hongaren. Ook wist de andere ploeg 't tegen Luxemburg niet tot een over winning te brengen. Tot een minuut voor het einde hadden de gasten nog een 10 voorsprong, doch tenslotte kon men de ver woede aanvallen der gastheeren niet meer weerstaan en in het laatste oogenblik nog de gelijkmaker gescoord. Toch is men in Lu xemburg algemeen van opinie, dat het elftal meer gekregen heeft, dan 't krachtens zijn capaciteiten verdiende en zou een kleine Bel gische overwinning de spel-verhouding be ter hebben uitgedrukt. Intusschen is men in Luxemburg over den vooruitgang van het spelpeil zeer content. Even willen wij er aan herinneren, dat in de laatste ontmoeting October 1924 de Belgen een gemakkelijke 41 overwinning behaalden, terwijl toen de verrichtingen van de bewoners van het Groot Hertogdom nog verre bij die hunner tegen standers ten achter stonden. Natuurlijk geeft een dergelijke vooruitgang hen hoop voor de toekomst. Tenslotte heeft men het Belgische elftal, dat tegen Hongarije de nederlaag leed, nog eenigszins herzien, voordat 't tegen onze Zwaluwen onder den naam van Roode Dui vels in het veld trad. Doch ook deze wijziging mocht niet baten. Want tégen deze tamlijke goede, hoewel lang niet de sterkste Neder- landsche combinatie, kon men 't, daarbij nog gesteund door eenige arbitrale blunders, niet verder dan een draw brengen. Moeten wij in deze resultaten een teruggang zien van het Belgische spelpeil Want zoo langzamer hand hebben de Belgen al heel wat reserve materiaal in de vuurlinie gebracht, zonder echter succesvolle ontdekkingen te doen. Niettemin is nog voorzichtigheid voer de Hollandsche voetballers geboden en zal pas na 14 Maart, wanneer de officieele elftallen van beide landen elkander te Antwerpen ontmoet hebben, een definitief oordeel kun nen worden uitgesproken. Ook in Parijs zijn gasten geweest en nog wel Duitsche. Een vertegenwoordigend elftal uit Keulen heeft tegen een Parijsch elftal strijd geleverd. Een dergelijke verbroedering doet wel zeer prettig aan, vooral omdat zulks door de sport verkregen wordt. Gelukkig huldigt men in dc sport loyaler opvattingen dan in de wetenschappen o.a., waarvan mij zoo juist nog een typisch staaltje te binnen schoot. Toen in-1891 te Berlijn de groote Kunst tentoonstelling gehouden werd, noodigde de bekende kunstschilder en professor aan de Berlijnsche Academie voor Beeldende Kunsten, Arnold von Werner, ook zijn Pa- rijsche kunstbroeders uit. Deze invitatie werd echter van de hand gewezen. De heer von Werner was over deze afwijzende hou ding geenszins te spreken en wendde zich tot den Directeur van de Parijsche Kunstaca demie om opheldering. Het antwoord stelde hem wel zeer teleur, toen hij geinformeerd werd, dat het aannemen dezer uitnoodiging éen storm van verontwaardiging in Frankrijk zou verwekken. En dit, terwijl men op dat oogenblik al twintig Jaren van den Fransch- Duitschen oorlog gescheiden was. Daarom de tegenwoordige voormannen uit de sport-wereld heil 1 Intusschen heeft 't bij den strijd tusschen deze twee steden niet aan belangstelling ont broken en waren er cirvca 8000 tot 9000 toe schouwers om de arena geschaard. Vooral de Duitschers legden een buitengewoon mees terschap aan den dag demonstreerden weer hun groote bal-confröle, factoren, waarover de meeste Duitsche ploegen over het alge meen beschikken. Dat de Fransche voetbal lers hier niet tegen opgewassen waren, kon van-te-voren reeds met groote zekerheid worden vastgesteld en in vele opzichten toon de de Parijzenaars dan ook groote tekort komingen. Met een 31 overwinning keer den de Deutsche Sportfreunde naar hun stad terug. Ook hebben wij in deze rubriek al eens melding gemaakt, dat 't bij de Oostenrijksche clubs zoo langzamerhand usantie wordt om van Kerst tot Nieuwjaar, soms diep in Ja nuari, óp toer te gaan, om behalve het pret tige deel van deze uitstapjes ook de club kassen eenigszins te vullen. Natuurlijk zijn ook dit seizoen de vereenigingen weer van honk geweest én thans zijn ze allen weer be houden en wel in eigen home teruggekeerd. De meeste aansdacht schonk men natuurlijk aan het financieele gedeelte, doch dit heeft dit jaar lang niet aan de verwachtingen beant woord en bleef men ver van de gouden ber gen, welke deze uitstapjes vroeger oplverden. Natuurlijk heeft men er geen geld op toe ge legd, doch van flinke batige saldo's kan even min gesproken worden. Uit een sportief- oogpunt bekeken zijn de verschillende uit stapjes anders wel een groot succes geworden. Niet minder dan 24 wedstrijden werden door de Oostenrijkers buitenlands gespeeld, welke 22 overwinningen hebben opgeleverd en 2 nederlagen. Dat is wel een zeer fraai resul taat De Vienna speelde 7 ontmoetingen in Spanje, België en Frankrijk, waarbij zes over winningen werden behaald en men slechts één nederlaag kreeg te slikken. Door de Ama- ture waren 10 ontmoetingen georganiseerd in Zwitserand, Elsas en Frankrijk, welk tournée negen overwinningen opleverde en ook maar een nederlaag. Simmering zag kans om alle vier zijn wedstrijden in Zwitserland te winnen, terwijl het Praagsche Slovan ook nog erie wedstrijden soeelde en deze eveneens wen. Deze successen spreken voor zich zelf en wanneer wij ze bovendien nog vergelijken met de resultaten van vroegere uitstapjes, blijkt wel, dat tegenwoordig door de Oosten rijksche voetballers aan een zege veel meer aandacht wordt geschonken dan voorheen. Hetgeen voorzeker wel zijn bedoeling zal hebben. Een ontevreden mensch is niet waard, dat hij leeft, heb ik eens een verstandig man hooren beweren. Maar als je toch leest van die heerlijke temperatuur daar diep in hei Zuiden aan de Riviera van dien verkwik- kenden zonneschijn en dat milde klimaat en je vergelijkt daarmede, hoe wij arme bewo ners van het noordelijk halfrond voortdurend niezen en ons behagelijk voelen, ja, dan moeten wij toch eerlijk bekennen, zoo niet ontevreden, toch zeker jaloersch te zijn op de gélukkige bewoners vah de Cöté d'Azur. Doch misgunnen doen wij hpn niet, die ge- benedijden, die in Cannes bij het Carlton Club-tournament de flanellen aangetrokken hebben en in hun sweaters de tennis-grounds zulk 'n kleurig aspect geven. Intusschen is de rust daar in Zuid-Frank rijk teruggekeerd en de athmospheer ontla den. Want la grande Suzanna, de groote ster, die sinds een tiental jaren aan den tennis-he- mel van de oude waereld staat te schitteren, heeft gezegevierd over de dochter van Uncle Sam. Niet zoo gedecideerd, als vele harer aanbidders wel verlangd haden, doch twee sets waren al voldoende om haar opnieuw en voor dé hoeveelste maal te befuifen. Uw sport-redacteur heeft verleden week, direct na het groote gebeuren, een gedetail leerd verslag gegeven van den strijd, zoodat 't interessanter is eenige bijzonderheden over de overwinnares zelf te vernemen. Daarom willen wij den secretaris van de AU-England- Club even aan het woord laten, een cri ticus bij uitnemendheid. In Mele Lenglen hebben wij een kampioene, die ongetwijfeld de beste speelster is, welke ooit bestaan heeft. Zij begon op zeer jeugdigen leeftijd te spelen, werd uitnemend geoefend, doch' afgezien hiervan heeft zij een buitengewonen aanleg voor het spel. Daarbij komt een uitnemende physiek. Haar kijk op den bal moet wel won derlijk goed zijn, want het aantal malen, dat zij in den wedstrijd den bal niet precies met het midden van haar reacket slaat, is te tel len. Deze phenomehaie kijk is zonder twijfel buitengewoon nuttig voor de juistheid van al haar slagen en daartoe draagt tevens haar groote activiteit bij. Er is echter nog een fac tor, die verbazend veel bijdraagt tot haar overwicht en wellicht aan de aandacht van tal van toeschouwers ontsnapt wegens het een voudige» en natuurlijk schijnende. Dat is juiste beoordeeling van den slag, dien zij ge ven moet. Toeschouwers zien gewoonlijk het spel eenvoudig. Een toeschouwer, die een wed strijd onpartijdig volgt en die bekend is met eerste klasse spel, zal in negen van de tien ge vallen een juist oordeel hebben over het ge bruik van den juisten slag op het juiste mo ment. Als gij een wedstrijd van twee eerste klassers volgt, zelfs van de beste spelers ter wereld, dan zal hij op verschillende momen ten nog kunnen denken dat was verkeerd hij had een lob moeten geven, of hij had langs de lijn moeten slaan en niet dwars over het veld. Nu is een van de meest karakteristieke eigenschappen van Mile. Lenglen's spel, dat men haar in een geheel belangrijken strijd kan volgen, vooral in, enkel spel, zonder dat men zeggen kan, dat er iets verkeerds ge beurt. Zelden of nooit is de opmerking ge wettigd dat was beter anders geweest, in tegendeel, grif zal men altijd moeten beken nen zooals zij 't speelde was nog juister dan ik het zag 1 Haar aangeboren natuur, of wat 't ook zijn moge, om den juisten tegenslag te geven, óf om het juiste moment aan te vallen op het kwetsbare punt harer tegenpartijen, is buitengewoon. Het is de meest geniale trek in hare geheele techniek en tactiek. Natuur lijk slaat zij nu en dan eén bal „out" of in het net, zooals iedereen dat trouwens doet, doch altijd weer blijkt, dat richting en bedoeling van den slag de juiste waren. Geenszins wil dit echter zeggen, dat haar techniek niet feil loos is. Zoo zijn haar forhandvolleys, hoewel zeer vast, lang niet zoo secuur en zoo „kil ling" als die van de meesters in slag-techniek. Het is nog te veel een slag met den geheelen arm, meer een „hook", dan een slag met pols of onderarm, zooals de meest effectieve volley bewezen heeft te moeten zijn. Haar backhand is door het gemak, de gratie, zekerheid en vaart, die zij er naar believen aan geven kan, bijkans een volmaakte slag en zéker een voor beeld voor een ieder, voor nu en alle tijden. Óf Mile. Lenglen, bekend en gevreesd om haar vlugheid, dan ook inderdaad sneller is dan vroegere grootheden onder de dames wij noemen slechts Miss Sutton of dat zij sneller lijkt, is moeilijk te zeggen. De zeer korte en lichte kleeding van den tegenwoor- digen tijd, is natuurlijk een enorm voordeel voor de ylugheid. Die klceding is nog minder bezwaarlijk dan die van de heeren Dit is een prachtig oordeel over de Fransche tennis-kampioene 1 En haar toekomst? Suzanne heeft op het oogenblik nog een leeftijd, dat zij haar on geslagen records en het aantal kampioen schappen nog ferm kan uitbreiden, hierbij ge steund natuurlijk door een goede gezondheid. En dat wenschen wij haar allen toe. Want haar geestdrifthaar groote ijver om haar tactiek en techniek te volmaken, is daar van zijn alle bewonderaars van lawn-tenni.' overtuigd de beste stimulans voor het spel V tov pla wee gen war den 0 kan hoo VOO ker noo 5 d te keb taai len< lans ge Har zee doo tiaa het dik het E Wij] bee den Wet Ver daa Wet Jr.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6