llustrAti LOTTGERING fi VOOR KATHOLIEK HAARLEM Oe Kleeren maken denman DE KATHOLIEKE .ra Verkeersongevallen VerkrijgbaarSt. JaGohs Godshuis, Tel. 10740 EEN INTERESSANTE LOUDSPEAKER DE SPAARNEBANK VERSCHENEN; Mr. J. J. Willinge. f Doodelijke trap van een paard. De Crisis. Petroleum voor Turkije. Overreden en gedood. Handelsverdrag Oostenrijk- Hongarije. Fransch-Russische conferentie. De IJsel stijgt onrustbarend. Heftige incidenten in de Fransche Kamer. Demonstratie in Mexico Ja, maai HET DRUKWERK maakt de zaak D. O. N. K.—T. Y. B. B. uitgesteld. Nationale Vereeniging tot Bestrijding van den Woeker, afd. Haarlem. „Zeeuwsche Vereeniging Haarlem." De Raad van Arbeid en de Bedrijfsveiligheid. Een voordracht van Ir. Gorter. Vereeniging tot Bevordering der Belangen van Slechthoorenden. -<u Hs o' Q c 110.000 ABONNÉ'S 440.000 LEZERS VRAAGT TARIEVEN AAN BIJ "WERFKRACHT" Verkocht. Aanrijding. Het ongeluk op de Zandvoortschelaan. Het tramspoor in de Jansstraat. Mannenkoor „Philip Loots". Liefdadigheidsavoud van het Dames- Ensemble van Mevr. SchuilHol. KANTONGERECHT. Hinderwet. Politie Leidsclie Buurt. Telling vau het aantal reizigers. Haarleinsche Journalistenkring. Gewestelijke plannen in Noord-Holland. Gevonden Dieren en Voorwerpen. Paard door de ruit. BILJARTEN. Nederl. Reisvereeniging. VOOR STOOMEN EN VERVEN BURGERLIJKE STAND. Personalia. 99 Va 99 V, io13/16 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. SCHOTEN. MARKTNIEUWS. VRAGENBUS. KEURIG, HANDIG BOEKJE. GEHEEL OMGEWERKTE EDITIE. ONMISBAAR IN ELK KATHOLIEK GEZIN PRIJS EEN GULDEN Men seint ons uit Den Haag: In den ouderdom van 76 jaar is heden ilhier overleden, het lid van den Raad van State, mr, J. J. Willinge, oud-Tweede-Ka- merlid voor 't voormalig kiesdistrict Assen en oud-Eerste-Kamerlid voor de Provincie Drenthe. LEMMER, 24 Febr, De 40-jarige vee- Jiouwer Th, Vallinger te Tjerkgaast, kreeg gister een trap van een paard tegen 't hoofd, Hij is heden aan de gevolgen over leden. Uit welingelichte bron verneemt „De Volkskrant", dat de burgemeester van Breda mr. dr. A, C. v. Sonsbeeck. door den kabi netsformateur mr, Limburg aangezocht zou zijn, de portefeuille van Binnenlandsche Za ken te aanvaarden. De „Standard Oil Compy" heelt van de Régeering te Angora het monopolie gekre gen voor alle petroleum-leveringen in geheel Turkije. Nabij Hilversum is Dinsdagavond door trein 1675, die om 7 uur 16 van Amsterdam naar Amersfoort vertrekt, een circa 19- iarig jongmensch overreden en gedood. WEENEN, 24 Febr. De onderhandelin gen over het sluiten van een handelsverdrag met Hongarije hadden overeenstemming tot resultaat inzake het meeltarief, dat tot de helft verminderd wordt. Totale overeen stemming is hierdoor verzekerd. PARIJS, 24 Febr. Heden begint aan de Ouai d'Orsay, onder voorzitterschap van Briand, de Russisch-Fransche conferentie. 60 Gedelegeerden en deskundigen zijn aan wezig; het is de grootste conferentie sinds den wereldoorlog. Op de agenda zijn de belangrijke politieke, juridische, financiëele en economische kwes ties. Frankrijk eischt de volledige erkenning der vooroorlogsschulden van 10 milliard. De conferentie zal vermoedelijk verscheidene maanden duren. DIEREN. 24 Febr. Het water is zooda nig gestegen, dat de uiterwaarden langs den IJsel, evenals de lage los-wal en den weg naar Olburge onder water staan. De over tocht met de pont is gestaakt er. heeft al ken met een roeiboot plaats. PARIJS, 24 Febr. De Fransche leger- fommissie heeft gister een zitting gehouden die tot heftige incidenten tusschen de ver tegenwoordigers van de Rechterzijde en van het Kartel leidde. Besproken Werd het op roepen der Reservisten voor 1926, hetgeen door Painlevé reeds tweemaal geëischt was. De meerderheid sprak zich tegen de oproe- oing uit. Slechts het oproepen der reserve officieren werd toegestaan. MEXICO-CITY, 24 Febr. In een Katholieke Kerk alhier had gister een groote vrouwen- demonstratie tegen de vijandelijke Kerkpo litiek der Regeering plaats De politie tracht te de kerk te ontruimen. De politie maakte gebruik van de wapenen en wondde 5 de monstranten. De wedstrijd D. O. N. K,T. Y. B. B., fs wegens Kerkelijke redenen uitgesteld. Door den competitie-leider is ingelascht T. Y. B. B,Duiven (Rotterdam). Aan het verslag over het jaar 1925 van bovengenoemde vereeniging ontleenen wij het volgende: Het ledenaantal bleef gelijk aan dat van 1924 n.l. 77, waarvan 7 instellingen of vereenigingen. Het saldo der vorge rekening bedroeg 135.73; aan contributies en rente wer den ontvangen 186.11. Samen 321,84. Betaald werd aan advertenties 131.55; onkosten secretaris en pennigm. 30,55. Samen 162,10. Zoodat op eind 1925 een batig saldo bleef van 159.24, Geregeld werd voortgegaan met het plaatsen van advertenties in de drie plaat selijke bladen; het bezoek op de zittings dagen van 't Informatiebureau, zijnde den 2en en 4en Dinsdag van iedere maand was meer- malen zeer druk; 152 personen (v. j. 203) werden in het Register ingeschreven en in totaal, vanaf de oprchtng in 1917, 760 per sonen. Door het borgstellingsfonds werd, in 1925 zrijwel steeds in samenwerking met een door aanvragers opgegeven borg voor 19 aersonen 2.981 aan leeningen geborgd, tot iaal 228 personen met 32.091 vanaf 1917, waarvan op eind 1925 nog waren af te lossen 21 leeningen met 2.295. Het kapitaal verminderde door afschrij ving van 435 aan onkosten en verliezen en na bijvoeging van 325 aan bijdragen en in trest tot 587.66. Op verzoek van den voorzitter van den Armenraad ter plaatse werd in den loop van 1925 eene bespreking gehouden met andere personen uit Haarlem over de in deze gemeente te nemen maatregelen tot in tensieve bestrijding van den geldwoeker. Het afdeelingsbestuur hoopt, dat daar van het gevolg moge zijn, de oprichting eener crediet-nstelling, welke over ruimer middelen beschikkende dan het Fonds en de afdeeling, in meerdere mate dan moge lijk was, credietbehoeftigen uit de handen van den geldwoeker kan houden. Door deze vereeniging wordt morgen avond een feestavond gegeven in gebouw „Bloemhof," Bloemhofstraat. De aanvang is bepaald op kwart over 8. De „Jongere Zeeuwen" zullen onder lei ding van den heer J. W. Hengelmolen, oud leerling Vlaamsche Tooneelschool, Brussel, weder optreden ditmaal in „De Zoen," iooneelspel in 1 bedrijf, door J. M. Goed- hart-Becker en „Voor het diner," tooneel- spel in 1 bedrijf door J. A. SimonsMees, Invitatie van niet-Zeeuwen is toegestaan, In de gemeentelijke Concertzaal werd gis teravond door den Raad van Arbeid te Haarlem een openbare vergadering georga niseerd, teneinde een beeld te geven van dc steeds toenemende industrialiseering van ons land en het steeds voortschrijdend ge bruik maken van mechanischcn arbeid. Voor een stampvolle zaal voerde Ir. R, A. Gor ter, directeur van het Veiligheidsmuseum le Amsterdam, het woord over bedrijfsveilig heid. Zóó vol was hei, dat de heer A, B. Mi- chielsen, directeur van den Raad van Arbeid die een openingswoord sprak, moest mede- deelen, dat volgens de politieverordening het maximum aantal bezoekers overschre den was en dat een klein deel van de be zoekers de zaal moest verlaten. De heer Michielsen sprak verder in zijn openings woord dank uit aan de firma Heenk's Ijzerhandel, die een microfoon met verster ker beschikbaar stelde, aan de firma Ma thot, die een propagandistische étalage maakte en aan de directie van de N. Z. H. T, M,, die bewerkstelligde, dat in de wacht huisjes propaganda werd gemaakt. Spr. zou ook de verschillende organisa ties hartelijk welkom willen heeten, doch moest tot zijn spijt mededeelen, dat eenige organisaties geen medewerking hadden wil len verleenen. Onder de aanwezigen waren, behalve verschillende andere autoriteiten, de direc teur van het P. E. N., de directie van de N. Z. H. T. M„ de inspecteur en inspectrice van dc Arbeidsinspectie en leiders in de gemeentelijke en provinciale elcctricitcits- Se drijven. Ir Gorter sprak er zijn leedwezen over uit dat een gedeelte van het publiek had moe ten verdwijnen. Spreker wilde hedenavond een 60-tal plaatjes op he( doek brengen en daarbij o.m. eens vertellen over de instel ling, welke hem zoozeer ter harte gaat, na melijk het Veiligheidsmuseum. Dit museum moet voortbestaan eigenlijk van liefdega ven eu daarom spoorde spr. aan het mu seum wel te willen steunen. Daarna hield de spreker een korte inlei ding over het ontstaan van het Veiligheids- museum in 1891, toenmaals gevestigd in een gebouw aan den Groenburgwal, vervolgens overgeplaatst naar het tegenwoordige adres aan de Hobbemastraat, te Amsterdam. Het museum ondervindt groote belangstelling Van het oude en nieuwe gebouw en ook van zijn toekomstdroom, te weten de uit breiding van het perceel, waarvan alles reeds op papier was aangeteekend, vertoon de spreker reproducties. Spr. herinnerde vervolgens aan het Nati onaal Congres, dat op 26 en 27 Maart te Amsterdam wordt gehouden, juist 25 jaar na het eerste congres, dat bezocht zal wor den door alle groote organisaties van werk gevers .en werknemers. Dan werd een vluchtig beeld gegeven van soortgelijke musea, in het buitenland, o.a te Weeiien, welk museum echter alleen de ffi idellen der werktuigen heeft. Spr. merkte op, dat de fabrikanten in andere landen gaarne hun machines in technische musea opgesteld zien, waarvan de Flollandsche fa brikanten schijnbaar het groote nut nog niet inzien Hij hield zich echter aanbevo len voor aanbiedingen in dit opzicht, Hoe de nadoelen van het werk met phos phor en loodwit kunnen bestreden worden was het volgende punt van bespreking. Ook de groote gevaren van electriciteit werden onder het oog gezien. Wanneer men het Veiligheidsmuseum steunt door jaarlijks 5.donatie te geven, kunnen deze geva ren steeds meer worden gedemonstreerd, waardoor een betere toekomst wordt ver zekerd. Fen grafische voorstelling van het aantal leden van dit museum gaf een duidelijk beeld van de gestadige ontwikkeling er van. Spr liet ook nog iets zien van het zooge naamde reizende Veiligheidsmuseum, een zeer vernuftig- vinding, welke het mogelijk maakt op iedere willekeurige plaats zeer snel een tentoonstelling in elkaar te zet ten. Spr. bracht hulde aan de vakscholen die dit kisten-museum hadden helpen ver vaardigen. Vervolgens kwam spr tot het vraagstuk- „hoe ongevallen te voorkomen?" Men dient er rekening mede 'te houden, dat ongeveer 80 pCt van de ongevallen plaats vinden, waarvoor het aanbrengen van veiligheids machines niet gebaat zou hebben. De Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen heeft den strijd aangebonden te gen ongevallen en uit dezen strijd blijkt wel hoezeer beveiliging mogelijk is. De 6000 on gevallen in een zekere spanne tijds waren nu gereduceerd tot 600 ongevallen. De veiligheidscommissies bij het Werk spoor werken eveneens met groot succes. Door verkeerde werkwijze, en foutieve, ge brekkige gereedschappen ontstaan ook zeer veel ongelukken, Na een korte pauze besprak Ir. Gorter de gevaren van het autogeen-lasschen, dat in Holland zeer veel wordt gédaan en dat ge schiedt met behulp van zuurstof en acety leen gas. Welke ontzettende gevolgen het lasschen kan hebben bij onvoldoende beveiliging werd eveneens getoond. Ook de kleeding kan veel gevaar opleve ren. Flodderige kleeren, wijde mouwen en dassen kunnen tot gevolg hebben, dat iets tusschen een as raakt, waardoor de vreese- lijkste gevallen zich kunnen voordoen. Tegenwoordig worden veelal nauwslui tende costuums gedragen, waarin geen zak ken zitten. Tot slot behandelde spreker enkele werk tuigen in de metaalbewerking. Het dragen van deugdelijke veiligheids- brillen wilde spr. nog warm aanbevelen. „Voorkomen is beter dan genezen", zoo luidde h.et laatste lantaarnplaatje, waarna Ir. Gorter nog eens extra aanmoedigde om lid te worden van het Veiligheidsmuseum, De heer Michielsen kreeg geen gelegen heid meer om den spreker dank te zeggen voor zijn interessant betoog, daar men het noodig vond om direct vol lawaai af te trek ken. We meenen in den geest van den heer Michielsen te handelen als we van deze plaats Ir. Gorter dank betuigen, Verschenen is het jaarverslag over 1925 van de afdeeling Haarlem en Omstreken der Vereeniging tot bevordering der belan gen van slechthoorenden. De afdeeling, die thans 300 leden en een aantal begun stigers heeft, mag zich verheugen in een steeds toenemende belangstelling. Tot de werkzaamheden der vereeniging behooren o, a.: lipleescursussen, jeugdwerk, arbeids bemiddeling, verkoop hoorinstrumenten, voordracht- en radio-avonden. Sedert Febr. 1926 verschijnt het orgaan der Vereeniging elke 14 dagen, onder Jen titel ..Naar het C3 ft 4? E ADVERTEEREN IN DE KATH. ILLUSTRATIE IS GOUD WAARD! INSTITUUT VOOR COMMERCIEELE PROPAGANDA MAURITSKADE 39, 'S-GRAVENHAGE volle Leven" in greater formaat en rijker van inhoud dan het sedert 15 jaar verschenen „Ons Maandblad". J.l. Zaterdag hield de heer Heythekker in de tooneelzaal van Brinkmann, eene lezing met lichtbeelden over zijn reis rond de wereld, die door een volle zaal met zeer veel belangstelling werd aangehoord. Dc heer H.. die zelf slechthoorsnd ;s, heeft door het aandurven van deze zakenreis weder aangetoond, dat er voor de slecht hoorenden, uitgerust met een goed hoor. instrument de uoodige energie en vrijmoe digheid, plaats is in „het volle leven". Het secretaraat der Afdeeling ih thans gevestigd Wcuwcrmanstraat 77. Dcor bemiddeling der scheepsmakelaars firma F. P, N. Geerlings, is verkocht naar Rotterdam, het s.s. „Narcis", welk vaartuig gedurende eenige jaren was opgelegd in het Z B. Spaarae, alhier, Het vaartuig, dat voorzien is van een diagonaal compoundmachine van 325 P.K., zal, na te zijn gerepareerd, wederom in de vaart worden gebracht. Gisterenmorgen heeft op den Kleverpark weg een aanrijding plaats gehad tusschen een tramwagen, komende van Bloemendaal en een paard van een melkwagen. De wa gen stond onbeheerd en juist toen de tram naderde, liep het paard de trambaan op. Tramverkeer en melklevering hadden geen stagnatie. Wij vernemen dat de toestand van den chauffeur Hessels, die op de Zandvoortsche laan met een auto een ongeluk kreeg, thans iets beter is. De verbetering van de tramrails in de Jansstraat, waar men reeds langen tijd mee bezig is, is gisteren tot een einde gekomen. Voor bet eerst werd gisterenmorgen het nieuwe spoor in gebruik genomen. Voor het tramverkeer is het zeer zeker een goede verbetering, maar of dit voor hef gewone straatvervoer eveneens kan gezegd worden, betwijfelen wij. Het gedeelte tusschen Jans- brug en St. Josephkerk is zelfs gevaarlijker geworden, omdat aan weerszijden van de tramsporen te weinig ruimte overblijft voor voertuigen. Opletten is hier de boodschap. Maandagavond had dc oprichtingsvergade ring plaats van bovengenoemd Mannenkoor. De vergadering was goed bezet en de aan wezigen enthousiast gestemd voor het doel. Na een uitvoerige inleiding van den voor zitter der commissie van voorbereiding, wees hij er op, dat een goed mannenkoor te Haar lem wel degelijk reden van bestaan heeft. Er zijn tal van zangers die reeds eerder on der Henri Pielage gezongen hadden en nu moeilijk aan een ander dirigent konden wennen. Na een ruime gedachtenwisseling traden alle aanwezigen als lid toe. In totaaal zijn nu ruim 50 leden toegetreden. Alzoo is het man nenkoor Philips Loots opgericht met Henri Pielage als dirigent Besloten werd 's-Maandagsavonds te re- peteeren, hoogstwaarschijnlijk in de Koren beurs, Vanuit de vergadering werden woorden van dank gesproken aan het adres van de Commissie van voorbereiding. Een voorloopig bestuur werd gekozen, be staande uit de heeren: W. J. Knape, voor zitter, J. van Eden Secretaris, Saenredam- straat 82, D. J. Weijers, J. H. Glas en A. v. d. Werf, welk bestuur toezegde, reeds op de vergadering van Maandag a.s te zullen ko- mm met Statuten, Huishoudelijk Reglement, Contributieregeling enz. Mevr. SchuilHol heeft met het concert van gisterenavond bewezen, tot welke re sultaten een goed geleid koor, waarvan ie der zijn taak met vreugde en liefde ver vult, kan worden geleid. In elk der uitge voerde werken vonden we deze toewijding, maar vooral een fond van gedegen studie terug Vooral in het werk „Dans les blés", waarin het koortje met de solisten een zoo juiste sfeer wist te scheppen. Het overgroote deel van den avond kwam voor rekening van de medewerksters. Mej. Rie Tuyl-Schuitemaker zong liederen van Brahms met beschaafde, sobere voordracht. Het „Frühlings-sehnsucht" van Schubert werd van een groote ontroering door haar gave zangkwalitciten en sterke zeggings kracht. In mej. Annie Wout vonden we een temperamentvol geluid en in „Liber Scrip- tus" uit Verdi's Requiem gaf ze dan ook blijk te beschikken over een groot, tech nisch kunnen, gepaard aan een juiste op vatting. Schumann's „Ich grolle nicht" dwong om herhaling; een bloemenhulde en applaus was ongetwijfeld een weergave van den in druk, dien zé op het dankbaar publiek maakte. Nog gal ze met Cor Igesz een ver tolking van het duet: Recordare Pie Jesu uit Verdi's werk van groote innigheid. Wanneer vóór de pauze Mevr. Schuil een herhaald bewijs geeft, hoe ze door haar lei ding haar ensemble tot een eenheid wist te brengen, brengt het publiek haar daarvoor in een bloemenhulde een blijk van dank baarheid. Een drietal liederen van Wolf door Mej. Cor Igesz, sopraan, waren van juist muzi kaal voelen en begrijpen en ze gaf hiervan een sobere, .doch zéér gevoelige voordracht. De keus van Mej, Betty Dijkstra met „Gebed", van Brücken Fock mag nu juist niet gelukkig worden genoemd. Het vraagt toch een voordracht van grooter innigheid en rust, schoon ze twee liederen van Mahler pittig en geestig met groote stemkwaliteiten zong, De heer Martin Lürsen was in de bege leiding der solisten van zuiver begrip en volgzaamheid. Het koor zong van hem nog een merkwaardige compositie met begelei ding van trio, fluit en piano. Lager bier. Een caféhouder uit Velsen kwam den kantonrechter een omstandig verhaal ver tellen, hoe voor cenigen tijd een man, die te veel lager bier gedronken had, zijn café op eenigszins luidruchtige wijze binnen stapte, Het optreden van den bezoeker gaf den kastelein aanleiding hem te verzoeken, zijn café te verlaten, welk verzoek toen de man weigerde er gevolg aan te geven, werd omgezet in een daadwerkelijke uitzetting. De verstootene trachtte nog tweemaal bet Sokaal binnen te komen en 2 maal werd hij de straat verwezen. Den derden keer werd hij boos, pakte den caféhouder aan, scheurde zijn vest aan fla-rden en trapte ver volgens een ruit in. Hij nam bij wijze van overwinnstroffee een glasscherf en ver trok. Een dame bevestigde het verhaal met gebroken stem vanwege een chronische aandoening of de zenuwen. De lager-bicr- man was niet verscheenen. Hij werd veroor deeld tot een boete van 8 subs 8 dagen hechtenis en een schadevergoeding ad 6.50 te betalen aan den caféhouder, voor een nieuw vest en een nieuwe ruit. Rentezegels, Volgden vier zaakjes over niet geplakte rentezegels. De een had het vergeten, de ander vond het de moete niet waard, van een derde was de rentekaart verbrand. Eén zaak werd uitgesteld tot nader onder zoek; de drie andere wetsovertreders wer den ieder beboet met 2.—. Het O, M. vond hierbij gelege- heid een vaderlijk woord te spreken over de zorg van den Staat, waarvoor zij door geen zegels te plakken, zoo weinig waar deering toonden. B. en W. van Haarlem doen te weten, dat bij hunne beschikking van heden aan D. B'ruijn, een definitieve vergunning is ver leend tot oprichting van een inrichting voor machinale houtbewerking uitsluitend voor zijn aannemersbedrijf (geen loonzagerij of schaverij) in het perceel aan de Kenau straat no 14 kad. sectie B no. 3001 waarin electromotoren wroden gebezigd met een ge zamenlijk vermogen van 10 P.K. B. en W. van Haarlem doen te weten, dat bij hunne beschikking van heden aan de Sinclair Union Petroleum Company S. A, te Amsterdaqj vergunning is verleend tot uitbreiding van de smederij in het perceel' aan de Spaarnwouderstraat no. 142, kad. secti D, no. 3546, door het daarin oprichten van een benzine-tankinstallatie inhoud 2000 Liter en het plaatsen van een Bowser- meetpomp en vulput in het trottoir achter genoemd perceel aan de Lange Heerenvest. Van het nieuwe politiebureau op het Leidscheplein, aannemer de heer Mooy, is dc eerste steen gelegd. Het nieuwe gebouw zal eenige malen grooter zijn dan het oude houten, dat nu even op zij is gezet. In verband met de a. s. electrificatie van het traject RotterdamDen Haag- LeidenHaarlem—Amsterdam van de Ned. Spoorwegen, worden deze week op die baanvakken alle reizigers per dag en per trein gesteld, De Haarlemsche Journalistenkring heeft gisteravond zijn jaarvergadering gehouden, onder voorzitterschap van den heer L. M, Wetering». Zeven nieuwe leden werden geballoteerd. De jaarverslagen van den secretaris, den heer P. C. Akkerman, en van den gedele geerde, den heer J. H. van Oosten, werden goedgekeurd. Als voorzitter werd de heer Welerings herkozen en als bestuursleden de heeren Akkerman en Van Oosten, terwijl in de plaats van den heer C. J. v. Tilburg, die be dankt had, gekozen werd de heer J. C. Evers. Voorts rverden tal van huishoudelijke zaken behandeld, Gistermorgen is te Haarlm in het gebouw van de Prov. Griffie van Noord-Holland de gewestelijke commissie geinstalleerd, die de gemeentelijke uitbreidingsplannen in deze provincie zal hebben te beoordeelen en ad vies zal kunen uitbrengen bij den opzet, de inrichting en de uitwerking van dergelijke plannen. De voorzitter, de Commissaris der Konin gin, jhr. mr. dr. A. Roëll, gaf een korte uiteenzetting van de taak der commissie, waarna den leden gelegenheid werd gege ven hun meening over de werkwijze uit te sprken. Daarna werden verschillende sub commissies benoemd. De regionale commissie heeft hiermede haar arbeid aangevangen. J. Ploeg, Lange Vcerstraat 8a rd., auto- dop; J. v. d. Berg, Karei v. Manderstr. 7rd„ autokenteeken; Politiebureau, Smedcstraat, broche; J. Vrouwensteeg 15, buikbanden; Verbeek Ged Oude Gracht 19, bal; A. Jor- daan, Ursulastraat 14, bruine ceintuur; San ders, Kenaupark 28, gestr, hond, Fauna; F. Autbach, Sophiastraat 53, grijze d. hand schoen; A. v. Velde, Bakenessergracht 75, 1 paar br. handschoenen; T. In den Bosch, Schermerstraat llrd., kaas; L. Wijkhuizen, Kinderhuissingcl 621, kap vSn een V. T.- lamp. H. Dieben, L. Heerenstraat 13a, kin- derportemonnaie, J, v, Wort, Gen. Joubert- straat 17rd„ portefeuille m. i.; Th. Bour gogne, Nassaulaan 5zw, portemonnaie met geld; G. Witlouw, Graaf Willemstr. 13, kin- derportemonnaie m, i. H. v. d. Vlist, Greb- berstraat 5, zilverbon. Hedenmorgen 8 uur sloeg door onbekende oorzaak een paard, bespannen voor een slagerskar, dat onbeheerd in de Gen. Cron- jéstraat stond, op hol. Zijn vaart werd ge- sluit door het botsen tegen een winkelruit van den heer Lam, slager, wonende in de Gen. Cronjéstraat. De ruit kon dit vrachtje niet houden en werd onder veel lawaai ver brijzeld. Een meisje, dat in de nabijheid van den winkel stond, kwam in onzachte aanra king met den wagen en werd daardoor licht gekwetst Tegen den voerman is proces-verbaal op gemaakt ter zake het onbeheerd laten staan van zijn paard. BEEKHOFF-DE ROOD. Beekhof! begint met een poedel, terwijl zijn partner direct 17 scoort. ïn de 5c beurt passeert de Nat, Kampioen voor dc eerste maal de 20, waarop de Rood 15 car. maakt de stand is dan 3552 in zijn voordeel. Na dat we voor Beekhoff 15 hebben geno teerd, produceert de Rembrandt-matador een goede 28 en vergroot zijn voorsprong een weihig; bij de 9e beurt is de stand 7395 voor de Rood. Beekhoff is er niet ,in" en moet zich Inet 9 tevreden stellen. De Rood echter speelt kalm en zeker, waardoor hij spoedig een fraaie 43 bij elkaar heeft. Juist evenveel als de hoogste serie van deze wedstrijden. De Vondel matador maakt dan 11 en 12. zoo dat zijn totaal 105 wordt. Dan krijgt de Rood de ballen in goede positie en speelt het kleine spel zóó uitstekend, dat het einde spoedig in zicht is. Onder luid ap plaus beëindigt hij de partij dan ook mei een schitterende 58. De uitslag is, de Rood 200 car. 12 beurten. Moyenne 16.67. Beek hof, 105 car. 12 beurten. Moyenne 8.75. Door deze fraaie prestatie heeft de Rood de achterstand van 24 car. zijner club in gehaald, waardoor „Rembrand1." in dc demi- finale om den zilveren Diebenbeker komt. Maandagavond hield de Afdeeling Haar lem der Ned. Reisver. haar jaarvergadering in Hotel Lion d'Or, die ditmaal zeer goed was bezocht. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd, evenals de jaarverslagen van Secretaris en Penningmees ter, aan wie door den Voorzitter dank wordt gebracht voor de uitstekende wijze, waarop zij hun taak het afgeloopen jaar hebben ver richt. Het aantal leden op 1 Jan. 1926 bedroeg 2460, terwijl dit aantal 15 Febr. tot 2539 was gestegen. De kascommissie concludeert tot volkomen décharge van den Penningmeester. De toestand der geldmiddelen is bevredigend. Bij de Bestuursverkiezing worden herko zen Mej. T.P. v.d. Oord en W.E. Zuurcn- donk, in de Commissie voor de kleine toch ten de heeren W.F. Bremer Jr., J.A. Mulder Jr., D. de Vos, en H. van Donkelaar en in de plaats van Mej. M. Paërl, die bedankt heeft de heer P;J, Leverington. Vrij mandaat wordt aan de Afgevaardigden naar de Alg. verg. te-'s-Gravenhage gegeven voor de herkiezing van leden van het Hoofd bestuur. Gesteld wordt als candidaat voor het Hoofdbestuur de heer Joh. G.P. Sabel, tot afgevaardigden naar de Alg. Verg, geko zen de heeren Sabel en Soeilaert, plaatsver vangers Mej. van der Oord en W.E. Zuuren donk. In de Kascontrole voor 1926 worden geko zen de heeren Donkelaar, Leverington en Wijkhuizen, plaatsv. leden Mej. Heukers, en de heeren Mulder en Scheer. Een commissie wordt gevormd tot op richting van een N.R.V. strijkje, bestaande uit de dames v.d. Oord en Schouten en de heeren Leverington, Bogaard, Vos en Carton. Na een geanimeerde rondvraag sluit de voorzitter te 12 uur deze op de meest prettige wijze verloopen vergadering. GR HOUTSTRAAT 5a TEL 10771. - Ondertrouwd: 24 Febr.: A. v, d. Putten en B. M. T. P. Nagel. K. Oosterwijk en M. v. Ooststroom. A, J. Smolders en J. M. C. Speelmans. H. T. v, d. Moolen en A. A v. d. Vaart. Getrouwd: 24 Febr.: H. Baas en I, v. d. Heide. J. B. Staubesand en J. T. Ponger A. Bakker en F. Jacobs, D. F. v, Nes en A. C. v, Loevezijn. W. v. d. Anker en G. Piersma. L. B. Moscr en A. M, J. Rijbroek. Geboren: 21 Febr. z. van J. F. W, Stor tenbeker—Middelbeek. 23 Februari, z. van C. M, E. BertholeeWagenaar, z, van G. P. M. Samson—Vasen, z. van J. M. v, d. WijdenOut, z, van W. A. Vreenegoorv. Loon. d. van E. C. SauerDijkman. Overleden: 23 Febr. A, M E. Bcugelink, 71 j., Tweede Zuidpolderstraat. Bij Koninklijk besluit is aan prof. mr. F. G. Scheltema, te Leiden, lid en secretaris der Staatscommissie, bij Koninklijk besluit van 21 April 1892 ingesteld, ten einde de Regeering van advies te dienen omtrent de wettelijke regels, die ten aanzien van liet waterstaatsbestuur behooren te worden ge steld, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als secretaris van die commissie, on der dankbetuiging voor de in die hoedanig heid door hem bewezen diensten, en zijn benoemd: tot leden der Staatscommissie voornoemd: 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 4 'A Nederl. 1917 7% N.-I. 1921 A. 6% N.-l. 1923 D. H oil. Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigend. Mij „Nederland", Scbeepvaart-Unie Rofterd. Lloyd Palqelvaait Ouce Boot Holl. Stoomboot H. V. A Java Cultuur Jurgens gew Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij Reso dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Oiie U. S. Steel Marine comm Vorstenlanden Actions id Comp. Mere. Arg. Poerworedjo Oude Deli Senembab Deli Batavia A'dam Rubber Serbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtsche Pefr. Southern Rails Union Anaconda Wabash Comm. Maxwel 101 I011/* I031/16 103i/16 102 102 !C43/4 1043/4 463/4 461/, 48 361/4 1695/s 169 5/, 1621/2 163 149 195 196 80 80 V* 60i/4 641»/, 6371/, 3453/4 345 1671/, 165 I9312 193 160i/2 160 1481/4 148 148 148 97 1921/, 193 4061/2 4031/2 1291/2 128»/, IOV2 1641/2 163 155 152 6x/8 6 '077/s 400 400 493 490 414 411 3433/, 3431/2 358 360 198 1161/, 310 384 - 114 1131/2 '511/s 150 981/s «9/16 46 73/ 16 24 FEBRUARI. EERSTE KOERS LATERE KOERS BERLIJN e 59.44 59.42 PARIJS ié 9.10 9 13l/2 BRUSSEL '4. 11 351/2 11.36 WEENEN 35 20 35 15 LONDEN 12.141/g 12.14 STOCKHOLM 66 82 66 85 KOPENHAGEN 64.95 64 921/, OSLO s f 53 75 53 40 BAZEL 9 48 67 48.35 NEW-YORK 2 495/2 2.493/4 ROME A 10.05 10 04 PRAAG 1 7.42 7.39 WARSCHAU t 31.— 31.— mr. dr. C. W. van der Pot Bz„ hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen; ir. G. Roóseboom, inspecteur-generaal van den Rijkswaterstaat in algemeenen dienst, en mr, M. W. Scheltema Jz„ administrateur ter provihciale griffie van Noordholland, te Haarlem, en tot secretaris: mr. A. F. Visser van Ijzen» doorn, advocaat te 's-Gravenhage. R.-K. Bouwvereeniging „St. Bavo." Vrijdagavond houdt de bouwvereeniging „St. Bavo'1 eene vergadering in de bovenzaal van het café van den heer J. v. Trigt Soenda- plein, voor degenen, die in aanmerking ko men voor bet verkrijgen van een woning, die door de gemeente zijn gebouwd bij het Meidoornplein, in totaal 132 stuks. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 262 Vette kalveren 891.15; 8296; 65 80, een enkel prima bovennoteering; 106 nuchtere kalveren 1222; 451 vleeschvar- kens 105—107; vette en spekvarkens 1.02— 1.C4; Overzeesche en Geldersche 105107. Vr,: Wat is de kortste weg van Beverwijk naar Deventer? Hoeveel K.M. is dat? Antw,; Beverwijk, Velsen (langs Noord zeekanaal), Hembrug, Amsterdam, Diemer- brug, Muiden, Hakkelaarsbrug, Naarden, Laren, Eemnesbuiten, Eemnesbinnen, Soest- dijk, Soest, Amersfoort, Hoevelaken, Voort huizen, Oud-Milligen, Nieuw-Milligen, Apel doorn, Teuge, Twello, Deventer. Afstand 130.4 K.M. K.S.A. Jaarboekje 1926

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2