L Schoonmaak Klooster&alsem V erkeersoiige vallen I MODERNt LAMPtN IGEBRs.BOSSE, Spierpijn en Stramheid DAMMEN. VISSCHEN. Agenda 28 Februari Agenda 1 Maart De Bibliotheken der St. Vincen- tiusvereeniging zijn geopend Nieuwe Groenmarkt 22Woensdag- en Vrijdagavond van 7%9 uur. Personeel Van Gent Loos. Personalia. Douche-baden. Tuinbouw en Plantkunde. Een vangst. 73 Drukwerk ïs het zaad voor Uw orders Nationale Vereeniging tot bestrijding van den Woeker. Schoorsteenbrandje. Het ongeluk in de Jansstraat. Kennel Haerlent. Verlof Drankwet. Het raadslid Peper. DE ZWEMINRICHTING AAN DE HOUTVAART, f 131.000 gevraagd voor verbouwing. Jubileum. DE BONDSDAG VAN ST. RAPHAEL NIET IN HAARLEM. Gevonden dieren en voorwerpen. POSTERIJEN. Haarlemsche Bachvereeniging. HET ONGELUK AAN DE ZANDVOORTSCHELAAN. Het slachtoffer hedenmorgen overleden. DE LIGHAL-UITVOERINGEN De Meerweg weer opengesteld. Personalia. verdrijft de pijn Twee kinderen aangereden. Vergoeding volgens de L. O.-wet 1920. De huldiging van het personeel Motordienst in den Stadschouwburg;. EEN GEMEENTELIJK PLANTSOEN TE BLOEMENDAAL. I RRAWJESTRAAT - i TEE: IZËga. BLOEMENDAAL. SCHOTEN. LAATSTE NIEUWS. Chamberlain en het aantal zetels. De zetel van Spanje. Economisch accaord tusschen Frankrijk en Dmtsckland. De uitsluiting in de Engelsche machine-industrie. Gasreservoir ontploft. Vliegtuig neergestort. Verloving van Prins Henry. De voorz. der Tweede Kamer ter audiëntie bij H. M. SPORT EN WEDSTRIJDEN, Om den St. Bavo-beker. ATHLETIEK. Haarlemsche R.-K. Athletiek- vereeniging „Holland". BILJARTEN. Haarl. Hengelaarsbond. INGEZONDEN. Telegrafisch Weerbericht JL I i Si Jozei-gezellengebouw, Jansstraat 59, Voor de gezellen geopend: 's mifidags van 122 uur en 's avonds van 5A-—10 uur recreatie-avond. Van 89A uur verplich te opkomst. Om hall 9 uur gelegenheid tot sparen. Van 7half acht gelegenheid voor de ouders der gezellen den Eerw. Pracses te spreken. Eiken Zondagavond gelegen heid zich op te geven als lid der St. Jo- zefs-Gezellenvereeniging. Vereischte leef tijd is 17 jaar. Gem. Concertgebouw, Namiddag-concert H. O. V. half 3 uur. Museum van Kunstnijverheid, Tentoon stelling van kunstfoto's door Jan van der Pant 124 uur. geeft mtni e huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhinden Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank doorPuro! Sociëteit „St. Bavo", R, K. Rgisvereeni- ging 8 uur Postzegelveiling 8 uur Proza en Poëzie8 uur Euter pe 8 uur. St. Jozef-gczellengebouw Janstraat 59 cursusavond 8 uur. Gem. Concertgebouw Weldadigheidscon cert 8 uur, Bovenzaal „De Kroon" 41e Algcmeene vergadering Holi, Bloemboilenkweekers Genootschap 2 uur, Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk, Zoetestraat 11 El- ken Donderdag van 89A uur. R.-K. Arbeidsbeurs voor mannen en jen- <®ns. Sociëteit ,,St. Bavo", Smedestraat 23. Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9half 1 uur, 's-middags van 35 uur, 's-avonds van hall 8half 9 uur. 's Zaterdags alleen van 9'A12 uur. R.-K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem- hofstraat 1. Alle werkdagen van v.m, 1012 uur, des middags van 24 uur en s avonds van 89 uur, behalve Zaterdag avond. Tel. 11671. Arbeidsbeurs voor R.-K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned. R.-K, Bond van Ziekenverpleegsters] Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau Bl.weg 309, Overveen (dr. C. Bosch], R.-K. Leeszaal en Uifleenbihliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 10—12, van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen, Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St, Marthavereeniging, Bloemhofstraat 1. Zondags en Woensdags van 810 uur «,m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen tehuis hebben. Tel. 11671 R.-K, Bevolkingsbureau. —Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 8—10 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrijdag avond. St, Elisabeth's Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S E. V. Maan dags van 2—3 uur, Donderdags van 12 R.-K, Kraamverzorging van de Derde Orde St. Franciscus Aanvragen ook voor niet-leden van de Derde Orde te richten tot Mevr. Coebergh. Ged. Oude Grqjrtit 74. des Dinsdags van 23 uur. Eerste Hulp bij Ongelukkea (Snelverband) Centrale post Tel. 11111 en verder bij de leden, te kennen aan het zwart schild met wit_ kruis aan den huisgevel. Reddingsbrigade voor Drenkelingen ver stikking, electriciteitsongevallen, Tel. 10231. t)e Zondags en Nachtdienst der apotheken wordt deze week waargenomen door de firma P. Th. A. van Rijn, KI. Houtweg 15. Telefoon 10539; fa. C, G. Loomeyer en Zoon, Zijl weg 88. Telefoon 12495 en de Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 35, Telefoon 12711. Hagestraat 49; Woensdag- en Vrijdagavond van VA9 uur. Klarenbeekstraat 60; Woensdagavond van TA9 uur. Gen. de la Reystraat 2 (Schoten): Dinsdag en Vrijdagavond van 8 tot 9 uur. De Kroon Bioscoopvoorstelling 8 uur. Door de afdeeling Haarlem van den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders werd in „De Centrale" een goed bezochte ver gadering gehouden voor het personeel ven Van Gent en Loos, onder voorzitterschap van den heer Wallenburg. Na een kort openingswoord van den voor zitter werd het woord verleend aan den heer Mars, die begon met verslag uit te brengen van het behandelde op de recht bankzitting, waar één van het personeel als heklaagde terecht stond. Spreker begon met een woord van hulde te brengen aan den raadsman van bekl. mr. F. A. Bijvoet. De zaak heeft in zeer sterke mate de aandacht van het geheelm personeel ge trokken, ten eerste omdat net personeel de overtuiging heeft dat K. onschuldig is, doch daarnaast omdat deze onvcrkw'kkelijke geschiedenis een ieder van het personeel kan overkomen. Hiertegen moet volgens den heer Mars iets gedaan worden en hij is van meening, dat dit op gemakkelijke wijze kan geschic- den door een wijziging in Je adreskaart aan te brengen, welke wijziging door hem met ven voorbeeld werd duidelijk gemaakt. In de gisterenavnd gehouden vergadering Van de afdeeling Haarlem van den Vrij heidsbond werden de aftredende bestuurs leden, mevr. C. S. de Veer—Blok Wybrandi en de heeren C, Sorgdrager en A. Schipper herkozen. Tot nieuwe bestuursleden werden geko zen de heeren J, W. v. Santé Jr. en J. G. J. C. Nieuwenbuis. In de afgeloopen week werden in het douche-badhuis aan den Koudenhorn 411 baden genomen, in dat van den Scbóter- singel 1186; in dat van htt Leidscheplein 806 en in dat van het Hofdijkplein 702. De afd. Haarlem en Omstreken van de Koninklijke Nederl, Maatschappij vooi Tuinbouw en Plantkunde, houdt een verga dering op Dinsdag 2 Maart, des avonds te kwart over 8 uur, in de kleine Kroonzaal, van café Brinkmann. De .agenda vermeldt o.m rekening en verantwoording over 1925; bestuursverkie zing en behandeling voorstel zomer-excur- sie naar Nijmegen toegelicht met licht beelden. Gisterenavond iiet een bezoeker van café „Royal" op het Stationsplein, toen hij het estaurant verliet, zijn rijwiel staan. Later werd door den gemenete-veldwachter van Bennebroek een zekeren TL N, aan het po litiebureau in de Smedestraat gebracht. H. N. werd betrapt, toen hij een rijwiel in Benne-> broek trachtte verkoopen, dat het eigendom bleek te zijn van den vergeetachtigen be zoeker van café Royal. H. N. bekende de fiets gestolen te hebben. Bij een huiszoeking in zijn woning te Schoten, vond men op zol der een uit elkaar genomen rijwiel, dat even eens van diefstal afkomstig was. H. N. is in verzekerde bewaring, gesteld. Gisteravond hield de afdeeling Haarlem en Omstreken van bovengenoemde vereeniging onder leiding van Mr. J. D. Pasteur haar jaar- lijksche algemeene vergadering in het ge bouw van de Nutsspaar ak aan de Nieuwe Gracht. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden uitgebracht en goed gekeurd. De periodiek aftrèdende bestuursle den, de heeren L, A. Bouricius en Mr. F. Fuhri Snethlage werden herkozen. Besloten werd een openbare vergadering te beleggen in samenwerking met de vereeniging van verzekeringsagenten; een commissie werd sa mengesteld om deze zaak verder te regelen. Het Centraal Bureau meldt, dat gisteren morgen half negen een onbeduidend schoor steenbrandje is uitgebroken in perceel 11 van de Alb. Thymstraat. Het vuur werd ge- bluscht door den bewoner, K. W„ door den schoorsteen onder en boven af te sluiten. De staf van de Brandweer was aanwezig. De toestand van het meisje Drogtrop, dat in de Jansstraat een tram-ongeluk kreeg, is goed. Het dierenasyl „Haerlem" is verplaatst naar de Wilhelminalaan 22, Overveen. Heden zal de nieuwe inrichting geopend worden. Het asyl is geheel naar de moderne eischen van hygiëne ingericht, De hokken zijn voor zien van getraliede ijzeren deuren, zoodat licht en lucht altijd kan toetreden. Achter het asyl is een ruime ..luchtplaats" gelegen. De heer J, Jongkind, dierenarts, heeft zich bereid verklaard om van advies te die nen omtrent hygiënische zaken. B, en W. van Haarlem brengen ter open bare kennis, dat is ingekomen een verzoek schrift van K. H, Gill om verlóf, ingevolge art. 34 dier wet, tot het verkoopen van al coholhoudenden drank anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel aan den Wagenweg 92. Naar wij vernemen, is de toestand van den heer L. Peper, die, tengevolge van de glad heid een ongeluk kreeg, vooruitgaande. De toestand van de zweminrichting aan de Houtvaart, meer in het bijzonder van de af deeling voor kosteloos gebruik is van dien aard, dat het doen van uitgaven voor herstel niet meer gewettigd is. Eene afdoende ver betering is slechts te verkrijgen zoo schrijven B. en W. door afbraak van de afdeeling voor kosteloos gebruik en het bouwen eener nieu we zweminrichting, eveneens voor kosteloos gebruik. Wij gaven daarom opdracht tot het ontwerpen van een plan voor den bouw aan de Houtvaart van eene dubbele, zwemin richting, n.I. met een bassin voor mannen en een voor vrouwen. Dat plan, waarmede de Commissie van bijstand in het beheer der openbare werken èn de Commissie inzake lichamelijke opvoeding, zich kunnen vereeni gen is voor Uwe leden ter inzage gelegd. De bassins voor geoefenden zijn beide 25 M. lang en 15 M. breed. Ten einde de mo gelijkheid te openen, dat in die bassins zwem wedstrijden kunnen worden gehouden, zal tusschen die bassins een wegneembare af scheiding worden aangebracht, waardoor bij wegneming dier afscheiding dus één bassin ontstaat van 50 bij 15 M. Verder zijn twee kleinere bassins ontworpen van 20 bij 10 M. De kosten van uitvoering van dit plan zijn globaal geraamd op 125.000.-. Wordt de bodem in de bassins van beton gemaakt het geen ons gewenscht voorkomt, dan zullen de kosten ongeveer 6.000.- meer of 131.000.- bedragen. Voor afbraak van de bestaande inrichting voor niet betalenden zijn geen kosten ge raamd, omdat die kosten de waarde van de afkomende materialen wel niet zullen over treffen. Teneinde Uwen Raad een denkbeeld te geven vafi de ontwikkeling in de toekomst van den toestand in de omgeving van het te stichten gebouw is de situatie-teekening een gedeelte van een uitbreidingsplan aangege ven. Me; uitzondering van enkele kleine afwijkingen komt die situatie overeen met het uitbreidingsplan dat bij het verkeers- rapport is gevoegd. De later te graven vaart is daarop zoo aangegeven, dat de bestaande Zweminrichting voor betalenden zoo lang mo gelijk kan blijven bestaan. De voorkant van de te bouwen inrichtin gen is ontworpen op ongeveer 4 M. van de eigendomsgrens. Uit de situatie blijkt ver der, dat het geprojecteerde bouwterrein zoo is gekozen, dat eventueel later tegen de te bouwen inrichting nog een tweede zwem inrichting van dezelfde afmetingen kan wor den gebouwd. Kan ook Uw Raad zich met het ontworpen plan vereenigen, dan stellen wij U voor een crediet van 131.000.- te onzer beschikking te stellen. Nassauplein 2 836.76; Cruquiusstraat 2 3087.93; Cruquiusstraat 2 nihil; Leidsche- straat 59 522.11; Nagtzaamstraat 54 612.02. Totaal 93,655.22. Vandaag is het 25 jaar geleden, dat de heer A. Klabou als lichtdrukker bij de firma Emrik en Binger in dienst kwam. Van de firma ontving de jubilaris de gebruikelijke enveloppe. In verband met het feit, dat de burge meester van Haarlem geen verlof heeft ge geven, des Zondags met ontplooide banieren en muziek te demonstreeren, zal de Bonds dag van het spoor- en tramwegpersoneel, georganiseerd in „St. Raphael", niet hier ter stede gehouden worden. Waarschijnlijk vindt hij nu plaats te Rot terdam. Terug te bekomen bij: Politiebureau, Smedestraat rol draad. J. v. Leeuwen, Vijf- huizerdijk 208, handvat en sleuteltjes. K. Mulder, Leidschevaart 94, gedeelte rijwiel- lantaarn. IT, Faase, L. Margarethastraat 1, jongensmuts. N. v. Dijk, Ridderstraat 10, manchetknoop, Kuipers,Hooimanstraat 22, kinderschoentjes. J. v. Dam, Nassaulaan 20, knot wol. Naar wij vernemen, heeft de Minister van Waterstaat aan den heer J, W. Lucas, accountant alhier, de reorganisatie opgedra gen van da. administratie en boekhouding van het Staatsbedrijf der Posterijen, Tele grafie en Telefonie, zoowel aan het Hoofd bestuur, bij de kantoren, als bij den tech- nischen dienst etc. Door onvoorziene omstandigheden is wij- ziging gebracht moeten worden in het pro gramma van het concert dat op Dinsdag a.s. 2 Maart door de Haarlemsche Bachvereeni ging zal worden gegeven. Na de pauze zal n.I. in plaats van de Eerste Symphonie van Gustav. Mahler wor den uitgevoerd: de Vijfde Symphonie van P. I. Tschaikowsky. De chauffeur J. Hessels, die de vorige week op de Zandvoortschelaan een ernstig auto-ongeluk kreeg en in het St. Elisabeth's Gasthuis ter verpleging werd opgenomen, is aldaar hedenmorgen te ongeveer kwart vóór 9 uur, aan de bekomen verwondingen overleden. De Lighaluitvoerkigen, georganiseerd ten bate der Vereeniging tot bestrijding der Tu berculose in Haarlem en Omstreken, hebben netto opgebracht de som van 3064.55, welk bedrag aan de Vereeniging is afgedragen, Hartelijken dank verdienen allen, die tot het welslagen der uitvoeringen en het bijeen brengen der gelden meewerkten. De Meerweg is in zooverre gereed, dat hij weer voor het rijverkeer is opengesteld. De weg. die er keurig uitziet, heeft een flinke rijbreedte, met aan beide zijden rij wielpaden en breede trottoirs. Aan de Zuidzijde is een regel boomen ge plant; de trottoirs zijn nog niet geheel ge reed. De bocht nabij het „Oude Slot'', een ge vaarlijk punt, is ondervangen door een dub belen rijweg met in het midden een ruimte voor plantsoenaanleg. Met ingang van 1 Maart a.s. is aan de Muziekschool van de Maatschappij tot be vordering der Toonkunst, afdeeling Haarlem, als leeraar in het vioolspel benoemd de heer Douwe Draaisma, alhier. Deze benoeming is een gevolg van het toenemen van het aan tal leerlingen. Vrijdag kwam een auto van de •richting Caslricum en van de richting Beverwijk een paard en wagen, waarachter 2 kinderen lie pen, Op een zeker oogenblik kwamen de kinderen achter den wagen vandaan, toen juist de auto passeerde, met het gevolg, dat beide kinderen, alhoewel de chauffeur uit alle macht remde, zoodat zijn auto erg be schadigd werd, een aanrijding niet konden misloopen. De bestuurder van den auto treft geen schuld. De kinderen kregen ernstige kneuzingen aan het hoofd. B. en W. stellen voor, de vergoedingen voor kosten van instandhouding, bedoeld in art. 101 der L O.-wet 1920, over de ja- req 1922, 1923 en' 1924 als volgt te bepalen: Jacobijncstraat 28/30 55947.45; Westen- gracht 1 3220.78; Rozenhagenstraat 15 2541.01; Linschoten straat 23 4497.92; Antoniestraat 12a 4515.49; Bakenesser- gracht 81 5733.16; Antoniestraat 28 (vroe ger Spaarne 91) 5683.90; Heerensingel 75 4686.80; Nieuwe Gracht 16 5349.62; Jansstraat 83 nihil; Ripperdastraat 13a f 3492.04; Groot Heiligland 10 3689.70; Dreef 20 2124.25; Dreef 20 1059; Kla renbeekstraat 62 4480.35; Florapark 14 2692.60; Veherstraat 55 3259.24; Vel- serstr. 55 578,44; Zijlsingel 2 5292.96; Ko ningstraat 20 4260.73; Koningstraat 20 1658.19; Kleine Houtweg 22 2995.69; Kleine Houtweg 22 1719.89; Ged. Oude Gracht 120 f 4309.04; Ged. Oude Gracht 120 f 2228.91: Nassauplein 2 2549.24; Bij 3e voorstelling van „Blanke Bakast door Het Nieuwe Nederl. Tooneel, in den Stadsschouwburg gegeven, was de zaal dicht bezet. De Fauteuil de Balcon was uitsiu tend ingenomen door het personeel der School- compagnie van den Motordienst hiertoe u.tgenoodigd door Burgemeester en Wethou ders van Haarlem. Ook was aanwezig de garnizoenscommandant majoor G. A. de Reedc. De officieren en onderofficieren waren vergezeld van hunne dames. In het geheel bevonden zich in den schouwburg 3 officieren, twaalf onderofficieren en veprtig korporaals en manschappen. Toen te ruim 8 uur het doek openg.ng, betrad mr, J. N. J. E. Heerkens Thijissen, wethouder, het tooneel, voor het uitspreken eener huldigingsrede tot de miiita ren. Dit stuk krijgt, aldus zeide hij ongeveer, een korte proloog buiten het stuk staande, welke toch niet achterwege mag blijven en ten doel heeft de gasten der gemeente Haarlem hartelijk weïkorn te heeten. Die gasten zijn- heb ik nog veel woorden noodig om te verklaren waarom zij de gasten van B. en W zijn, de kran.ge borsten, the 'bit den vreese- lijkcn watersnood getoond hebben hun han den uit de mouwen te kunnen steken Mr. Heerkens Thijssen schilderde in so bere, maar veelzeggende taal de ramp, die een deel van ons land getroffen heeft en hoe van alle kanten hulp toesnelde om goed en have aan te bieden. En anderen waren er, die hun ichaamskrachten beschikbaar stelden. Wij hebben allen gehoord hoe de rappe gasten onder goede leiding, want zon der goede lcid'ng is n éts te beginnen, hun liefderijk werk moedig en onverschrokken hebben verricht, zonder dit alles zelf te verkond gen want dat wil de Hollandsche aard niet Ook Haarlem heeft zijn dappere helden, die naar het oord des gevaarp zijn gesneld. Is het dan wonder, dat het gemeentebestuur ging zinnen om hun van ziin bewcridering en hulde blijk te geven? Het gemeente bestuur heeft gemeend in den geest der burgerij te handelen door die mannen op een eenvoud'ge wijze te moeten huldigen door de officieren en minderen met hunne dames een schouwburg voorstelling aan te b-eden. Allen deelen in de hulde. Ik breng u hier, militairen, namens het gemeente bestuur groote hulde voor hetgeen gij ge daan hebt en als straks de pauze is ge komen, hoop ik u beneden te vinden om u de hand te drukken en persoonlijk ken nis met u te maken. Een uitbundig applaus volgde, terwijl het publiek zich met de gezichten tot de mili tairen richtte. Tijdens de pauze ontvingen de burge meester en mr. Heerkens Thijssen allen, ook de dames, in de met palmen vers erde benedengang, die naar het kantoor leidt en onderhielden zich met hen De conversatie vlotte u tmuntend; onderwijl werden ver- verschingen en sigaren aangeboden. Door deze hartelijke plechtigheid duurde de pauze langer dan gewoonlijk het geval is, waardoor dus ook de voorsteling iets later eindigde, meldt de 0. H. Crt." Het gemeente-terrein, gelegen aan den Midden-Duin-en Daalschen weg tegenover de „Boekhorst," bestemd als bouwterrein, maar tot dusver gebruikt als aardappelland, wordt nu door de gemeente Bloemendaa) aangelegd als plantsoen. Een groot aantal arbeiders is bezig met de daarmee gepaard gaande werkzaamheden. Hoewel dit ter- reintje bestemd was geld op te brengen, kost het de gemeente nu een niet onbe langrijk bedrag. Maar niemand zal er rouwig om zijg. Immers het mooie uitzicht vanat den Hoogen Duin- en Daalschen weg blijft nu behouden, UoEDftOOPSTE £1^ GROOTSTE SORT EER JNGi Bloemendaalsche Middenstands vereeniging. Op de jongste vergadering memoreerde de voorzitter, dat sedert de oprichtj g het ledenaantal gestegen is van 29 op 37, De door het voorloopig bestuur ontworpen statuten en huishoudelijk reglement werden na enkele wijzigingen goedgekeurd. Daarna trad het voorloopig bestuur af cn werden gekozen de heeren; J, Keiler, Over veen voorzitter; G, M. W. Margadant, Aer- denhout, secretaris; J. A. Stoel Jr., Bloe- mendaai, penningmeester; J. A. Boskamp, Overveen, 2e secretaris; A. F. Beekman, Bloemendaal, J. B, Sluiter, Aerdenhout, A. Cassee, Bloemendaal, commissarissen. Aan het bestuur werd opgedragen de Ko ninklijke goedkeuring aan te vragen, terwijl als leden van de kascommlssie werden be noemd dc heeren: T, Timmer, J. J. Lans dorp en F, J, Cassee. allen te Bloeendaal. R.-K. Bouwvereeaiging „St. Bavo". Vrijdagavond vergaderde genoemde ver eeniging in het vergaderlokaal van den heer J. van Trigt, Soendaplein. Na een inleidend woord van den voorzitter, den heer Chr. Huijboom, omtrent het doel van deze bijeen komst, werd aan de hand van de presentie lijst de sterkte van de gezinnen opgenomen, in verband met de aanwijzing van de pcr- ceelen speciaal aangewezen voor de groote gezinnen. Voorgesteld werd om tijdens den bouw, welke op heden op drie maanden ge schat wordt, eene contributie te heffen vajr, 1 per maand. Verder een waarborgsom te storten van 15 bij het betrekken van de woning. Dit voorstel werd geaccepteerd. Daarna vindt de aanwijzing plaats van de huizen voor groote gezinnen. Medegedeeld werd, dat de huur zal varieeren van 5.50 t0t 6.—. Deze huizen zullen met circa twee maanden betrokken worden. Voor dc leden, die spoedig hun woning moeten verlaten, zal getracht worden uitstel te verkrijgen totdat de woningen gereed zijn. Niets meer aan de orde zijnde werd deze vergadering onder dankzegging voer de op komst gesloten. LONDEN, 27 Febr. Daily-Graphier meldt, dat Chamberlain gedreigd heeft te zullen aftreden als minister van buitenl. zaken, aangezien de andere ministers z n standpunt niet deelen in zake de uitbreiding van den Volkenbondsraad. MADRID, 27 Febr. De minister van buitenl, zaken verklaarde tegenover de jour nalisten, dat de Spaansche Regeering zal vasthouden aan haar standpunt, totdat dit land een permanenten zetel in den Volken- bondsraad gekregen heeft. De kabinetsraad heeft Quinones Leon aangewezen als verte genwoordiger van Spanje in de zittnig van 8 Maart. PARIJS, 27 Febr Frankrijk en Duitsch- land hebben de ratificaties uitgewisseld be treffende het voorloopig economisch ac- coord tusschen beide landen. LONDEN, 27 Febr. De federatie van werkgevers besloot de algemeene uitsluiting in de machine-industrie niet te laten door gaan, als de stakende machine-arbeiders vóór 13 Maart het werk hervatten. De lci- dqrs der vakbonden hebben direct gecon fereerd. WASHINGTON, 27 Febr. Gister had te Potsnoad een ontploffing plaats in een gas reservoir. 20 personen werden gewond. LONDEN, 27 Febr. Luit-vliegenisr Hemming werd gedood en de officier-vlie genier Allin ernstig gewond door het neer storten van hun vliegtuig nabij Southamp ton. LONDEN, 27 Febr. Naar verluidt heeft prins Henry, de derde zoon van Koning George V, zich verloofd met lady Mary Scott, een dochter van Duke Buccleuges. De Koningin heeft, gistermiddag 3A uur den voorzitter der Tweede Kamer, Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck in audiëntie ont vangen. Gisteravond kampten St. Bavo en Ons Genoegen om bovengenoemden beker. St. Bavo kwam met 4 en Ons Genoegen met 2 invallers op. De met gemerkte partij is afgebroken en zal arbitrair beslist worden. Echter is ze remise, waardoor Ons Genoegen den beker voor een jaar in bezit krijgt. De gedetailleerde uitslag is als volgt: 1. J. VeenW. N, Stuifbergen 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 0—2 d. Zwam-M. v. d. Pavert 20 2—0 1—1 0—2 2—0 0—2 0—2 1—1 P. Veen—N. R. v, d. Berg J. C. Drayer"C. Stijnman H. v. RoodenE. Stolvoort L. TimmermansL. C. Stevens G. de HaasW. v. Gastele N. N.H. Meure J, DiependaalJ. v. Buuren W, v, RoonC. van Gastele HET Voorl. uitslag 810 VAN KAMPIOENSCHAP AMSTERDAM Aan den wedstrijd om het kampioenschap van Amsterdam, welke aanstaanden Maan dag den len Maart aanvangt, zal alsnog worden deelgenomen door den heer Herm. de Jongh ex-kampioen van Nederland, Het totaal aantal deelnemers bedraagt hierdoor in de Hoofdklasse 13. Van de Athletiek-Vereeniging „Achilles" te Amsterdam, is bericht ingekomen, dat zij voornemens is een wegwedstrijd over 2 K.M. te houden, aan de Kalfjeslaan. Aanvanke lijk werd als datum genoemd 21 MaaTt, doch in verband met den Stillen Omgang, zal het wel noodig blijken, om het één week later te stellen. Er gaan natuurlijk ook eenige „oranje broeken" naar de Amstelstad. Met het oog op dezen wedstrijd is het noodig dat er serieus getraind wordt. Naast de gewone Zaterdagmiddag-oefening op het Lyceunwterrein, bestaat er ook gelegenheid om Donderdagsavonds te trainen. Plaats en tijd moet nog nader worden bepaald. Ieder die niet in de gelegenheid is, om van deze oefenavonden gebruik te maken, kan in overleg met den leider, op een ande ren dag oefenen. W, KOBUS - BEEKHOFF. Kobus maakt een serie van 190 car. Onder zeer groote belangstelling wtrd gisteravond üif café „De Kastanjeboom" de match tusschen genoemde heeren gespeeld. Na een slecht begin van beide zijden, is de heer Kobus het eerst ingespeeld en maakt een mooie serie van 35. De scores van den heer Beekhoff blijven gering, zoodat de stand bij de 12e beurt is 10966 voor Ko bus, De laatste komt er steeds beter in en maakt in de 13e en 16e beurt resp. 43 en 50 car. Jammer dat de heer Beekhoff een absolute .offday" heeft. Na een serie van 23 in de 18e heurt, scoort de Heemsteder dc zeer fraaie serie van 190, welke we reeds releveerden. Deze serie muntte uit door fraai klein gehouden spel. Direct hierop volgde een nuttige 47 en nadat de Nat. kampioen zijn hoogste serie, n.m. 28, heeft gemaakt, beëindigde de heer Kobus de par tij met een eindserie van 97. De uitslag is: W. Kobus 600 car., 23 brt. Moyenne 26.09 Beekhoff 148 car., 22 brt. Moyenne 6.73 Donderdagavond hield bovengenoemden Bond haar twintigste jaarvergadering, in het schoolgebouw aan den Burgwal. De voorzit ter, de heer A. Russ, opende met een harte lijk woord van welkom tot de leden. Daarna werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en goedgekeurd De jaarversla gen van secretaris en penningmeester konden de goedkeuring van de vergadering wegdra gen. De contributie voor het jaar 1926 bleef constant. De secretaris van de waterpacht- commissie deelde mede, dat er reden was tot tevredenheid. Er zijn reeds 8 vereenigi,ti ger. toegetreden. De voorzitter van deze commissie deelde nog mede, dat een regle ment in vcorbereiding was, dat zou vast stellen, dat het lidmaatschap voor vijf jaar wordt aangegaan tegen een matige contribu tie. De heer A. Russ werd weer voor drie jaar als voorzitter hereozen, de heer Venema tot secretaris en de heer Timmer mans tot penningmeester, die te zamen het dageliisch bestuur vormen. Tot overige bestuursleden werden gekozen de heeren v. Luik Jr., Looifian, v. Luik Sr., Coele, Sloo- ten, Eichom, Knoppert. Smit Jongbloedt. De heer Coele bracht verslag uit omtrent den medaille-wedstrijd, welke 7 Maart a.s. gehouden zal worden; 9 vereenigingen ne men er aan deel Voor den Haarl. Henge laarsbond werden vijf leden aangewezen om mede te dingen. Mededee'ing werd gedaan, dat een schrij ven is ingekomen van het Vischcollege „Zil veren Rietvoorn" uit Rotterdam, dat ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan een Hengelconcours organiseert op 6 Juni a.s. Naar aanleiding van een bericht in de ,,St.- Editie" van Dinsdag j.l., als zou de vischtijd \cior den. hengel 1 Maart a.s. eindigen, deelt de secretaris van den Haarl Henge laarsbond mede, dat de datum van sluiting ongewijzigd is gebleven. In Friesland is een kleine wijziging ingevoerd, daar wordt de vischtijd inplaats van 15 Februari. 1 Maart gesloten. Dus in Noord- en Zuid-Holland kunnen de hengelsportliefhebbers tot 15 Maart genieten. De rondvraag leverde niets bijzonders op. Ten slotte sprak de voorzitter tot de schei dende bestuursleden een hartelijk afscheids woord en sloot hij om 11 uur de vergadering. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. District Haarlem en Omstr van den D.H.V.B. SPELERSGEKNOEI. De laatste weken bereiken mij herhaalde lijk klachten over onsportief handelen van verschillende vereenigingsbesturen in ons district. De zaak is deze Nu de hoogere elftallen zoo zoetjesaan «itgespeeld raken gaan diverse vereenigingen hun lagere elftallen versterken door verschillnende le elftal-spelers voor hun reserve-elftallen op te geven, waardoor men plotseling ziet gebeueren dat die lagere elftallen, die sterk lijdend waren aan bloed armoede en om en nabij de onderste plaats Zw eefden, door nieuwe „geestdrift" bevangen worden en niet meer te verslaan zijn. Dit gaat dan natuurlijk, en dit is hetkardinale" punt, ten koste van die clubs, welke met hun eerste elftal in die zelfde afdeeling uitkomen en niet bij machte zijn haar elftal te verster ker*. Begrijpen de vereenigingsbesturen da® niet aan welke onsportieve en minderwaardige handelingen zij zich schuldig maken? Ik zal u hieronder een voorbeeld noemen, waaruit duidelijk blijkt, welke gevolgen dit geknoei, want anders is het niet, kan hebben. Veronderstel eens dat D.S.S I of T.Z.B. I kampioen der 3e klas se wordt, terwijl bv. W.F.C 2 als hekkesluiter fungeert der 2e klasse D.S.S. I of T.Z.B. I moet dan pro motiewedstrijden spelen tegen W.F.C. 2. Het W F. C.-bcstuur heeft echter voor deze speciale gelegenheid haar halve eerste elftal opgegeven voor het tweede. Wat zal dan het gevo g zijn Dat de kampioen der derde klasse het onderspit zal moeten delven en gedoemd is het volgend seizoen weer in de zelfde klasse uit te komen, niettegenstaande zij onder normale omstandigheden misschien sterker is dan W.F.C. 2. Men begrijpe mij wel dat ik noch de vereenigingen D.S.S., of T.Z.B. noch W.F.C. op het ocg heb, doch deze slechts als voorbeelden gebruik. Iedereen die het goed meent met de Room- sche sport zal het met mij eens zijn dat zulke toestanden niet langer mogen voortduren. Er zal dan ook vanaf heden streng tegen deze uitwassen worden opgetreden en het lijkt mij niet ondienstig in dit verband nog eens te wijzen op het artikel in het Bondsregle- ment, luidende Spelers die meer dan 4 wedstrijden ge durende een seizoen voor een hooger elftal zijn uitgekomen worden gerekend tot dat hooger elftal te behooren en mogen gedurende dat seizoen niet voor een lager elftal uitkomen. Overtreding van dit artikel zal boete oplegging ten gevolge hebben. Ik reken er op dat de vereenigingen in deze zullen medewerken en het zoover niet zullen laten komen. Laten de clubs steeds fair en eerlijk elkaar bestrijden en moet een uwer elftallen degradeeren, tracht dan het verloren terrein op geoorloofde wijze te herwinnen, dat is meer in het belang uwer vereeniging dan dat gij door kunst- en vlieg werk een elftal dat normaal te zwak Is voor haar afdeeling daarin tracht te handhaven. Mochten er echter vereenigingen zijn die ondanks alles toch met het geknoei doorgaan, geeft hiervan dan dadelijk kennis aan den competitieleider, den heer Kruijver, die, indien het feit juist blijkt te zijn de reglemen taire boete zal opleggen en herhaling zal voorkomen. H. VAM TURNHOUT, Secretaris District Haarlem, Emmaplein 38, Haarlem. Medegedeeld door het Kon. Meteorol. Instituut tc De Bilt Naar waarnemingen verricht in den morgen 26 Februari. Hoogste Barometerstand 791.8 m.M, te Memel. Laagste Barometerstand 738.4 m.M. te Akureyri. Verwachting van den avond van 27 tot den avond van 28 Februari. Zwakke tot matigen, „uidelijke tot zuid westelijken wind, half tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk droog weer, zelfde tempera tuur. Tot onze groote droefheid overleed na een kort, doch ge duldig lijden, in de Mariastich- ting, na voorzien te zijn van de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden, mijn innig geliefde Vrouw en der kinderen zorgvolle Moeder ELISABETH BALM-v. d. Enden in den leeftijd van bijna 28 jaar. De dierbare overledene beve len wij ten zeerste in uwe godvruchtige gebeden aan. H. BALM en kinderen Bloemendaal, 25 Febr. 1926. De H.H, Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Maan dag i Maart a.s., in de parochie kerk van de Allerh. Drievuldig heid te Bloemendaal, te 'half 8, en te 9A uur gezongen H. Re quiem, waarna de begrafenis op het St. Adelbertus KerkKof. Tot onze groote droefenis overleed heden in de Maria- stichting, na een kort, geduldig lijden, na voorzien te zijn ge weest van de laatste H. H. Sa cramenten der Stervenden, onze lieve Dochter, Behuwd-dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante ELISABETH BALM-v. d. Enden in den leeftijd van bijna 28 jaar. Uit aller naam; J. A. v. d. ENDEN E. v. d. ENDEN-van Hooi J. BALM C. BALM-Hellegers Bloemendaal, 25 Febr. 1926. Dinsdagavond 2 Maart wordt voor de leden van Geloof en Wetenschap in den Schouwburg Jansweg een QUATRE-MAINS PIANO-AVOND gegeven, met werken van Gluck, Mo zart, Caplet, Debussy, Strawinsky Satie, Aubert, door de heeren MARIUS MONNIKENDAM, hoofdleeraar van het Cqpservatroium te Rotterdam, en JAN NIELAND, organist van het Concertgebouw te Amsterdam. De heer Monnikendam houdt daarbij eene instructieve inleiding. Voor dege nen, die zich thans tegen het volgende seizoen (aanvang October) als lid op geven, stelt het bestuur nog de gele genheid open tot bijwoning van: 1. den Piano-avond op 2 Maart door de hee ren M. Monnikendam en J. Nieland. 2. de Voordracht van Mgr Baudrillart, Rector van het Institut Catholique te Parijs, over „La France Catholique d'aujourd'hui et de demain", op 11 Maart en 3. den Declamatie-avond door den Heer Albert Vogel en Mevr. Ellen Vareno, vermoedelijk op 24 Maart, tegen 2.voor het diploma (2 personen) en 0.75 voor een bij kaart. Aanmelding voor net lidmaat schap bij den Secretaris: F. M. S. D^ ders, Fuhrhopstraat 8. Schoten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2