Sport- en wedstrijden Uit het Roomsche Voetbalkamp. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Viörde Blad Zaterdag 27 Februari 1926 R. K. F. R- K. F. OVERWICHT. D. H. V. B. R. K. Sportvereeniging „The Yellow-Rlack Boys." R.K.V.V. „Victrix". R. K. V. V.-'-Geel Wit. R.-K. V. „Zwaluwen". R.K.V.V. „The Zandvoort Boys" R. K. Voetbalvereeniging ,,Door Samenspel Sterk". J. A. VOETBAL. R. K. V. V. „Onze Gezellen". N. V. B. Wedstrij d programma voor Zondag. N. V. B. OVERZICHT. H. V. V.—R. C. H. Haarlemsche Voetbalbond. 8 2 5 18 48—36 1.20 5 4 5 14 44—39 1.— 3 2 6 8 26—30 0.72 3 4 7 10 37—39 0.7' 3 2 7 8 19—36 0.61 KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. HONDENSPORT. DAMMEN. Wedstrijdprogramma voor Zondag. Overgang. B. De MeerE. M. M. 2e Klasse, G. Alw, ForwardR. K. W. S. V. Wilskracht 2Volendam. H. T. Y, B. B—Duiven. Het programma voor Zondag is bijzonder klein. H. B, C. is weer vrij en houdt haar beide wedstrijden tegen De Meer nog te goed. 't Is niet plezierig voor de H. B. C.-ers om te moeten wachten op dat ééne puntje wat hen definitiet het kampioenschap zal bezorgen. Niettemin is er kans dat Zondag toch de titel wordt behaald. De Meer, de eenige concurrent voor zoover daar nog sprake van kan zijn, speelt thuis tegen E. M. M. Mochten de Hilversummers den Amster dammers een puntje afhandig maken dan is de zaak eveneens voor elkaar. In den stand der 2de klasse G. is weinig verandering gekomen. V, V Z. bezet de bovenste plaats en Be verwijk volgt, met één verliespunt meer, de Zaandammers op den voet. Het programma van Zondag vermeldt in die afdeeling slechts een tweetal wedstrij den. De ontmoeting Alw. Forward—R. K. W. S. V, is nog het meest belangrijk. Op papier heeft Hoorn nog een kans en zij zal zich die wel niet laten ontnemen. In 2H. slechts één wedstrijd. T. Y. B. B. speelt thuis tegen Duiven uit Rotterdam. De Haarlemmers hebben zich na een minder goed begin thans volkomen ingespeeld en wij achten hen, vooral op eigen terrein, in staat om-elk tegenstander té kloppen. Dui ven dat ook reeds in Rotterdam door T. Y. B. B. werd geslagen, zal dus wel niet veel plezier van haar kostbare uitstapje hebben. BESTUURSVERGADERING D.H.V.B. Het Bestuur van den Diocesaan Haarlem- schen Voetbalbond hield dezer dagen te Amsterdam een vergadering, waarin ver schillende belangrijke punten aan de orde kwamen. Met voldoening nam het bestuur kennis van de gewijzigde houding van de vereeniging Leonidas te Rotterdam, die nu wwer in roomsch verband kan worden op genomen. In bespreking kwam daarna het feit, dat een speler van P. V. C. B. te Am sterdam is overgegaan naar P.V.C. te Ut recht. Het eerste elftal van P.V.C.B. is terug getrokken uit de competitie der overgangs klasse B. en speelt nu, buiten mededinging in de eerste klasse A van den D.H.V.B. Hèt bleek dat bij het overgaan van den spe ler naar de Utrechtsche club volstaan kan met de goedkeuring van den R.K.Utr. v.V. Noch de Amsterdamsche club, noch de D. H. V. B. noch de R.K.F. waren in dit geval ge kend, hetgeen uitdrukkelijk met de regle- mentsbepalingen in strijd is. Het bestuur keurde het eigenmachtig en onbevoegd op treden van den R.-K. UV.B. af en besluit vbij de R.K.F. op handhaving van het re glement aan te dringen. Vervolgens besprak men de inrichting van de promotie- en degradatie-regeling der R.K.F., voor wat betreft de noordelijke af- deelingen. Het bestuur sprak zich ten stellig ste uit voor de instelling van 3 klaassen van de overgangsafdeeling, en wel een voor Zuid- Holland, een voor Noord-Holland en een voor Utrecht. In aansluiting hierop en óp een ontwerp-indeeling van de R. K. F. tweede klasse behandelde het bestuur een promotie- en degradatie-regeling van den D.H.V.B. voor 1926, die als volgt werd vastgesteld. Ie Klasse De kampioenen van IA, IB en 1 C. komen in aanmerking voor promotie wedstrijden voor de R.K.F. 1 A geen degra datie- 1 B. geen degradatie-1 C. No. 9 speetl degradatie-wedstrijden. 2e Klasse De kampioenen van 2 A en 2 B promoveeren naar 1 A. De kampioen van 2 C. promoveert naar 1 B. De kampioenen van 2 D. en 2 E spelen promotiewedstrijden met nog van 1 C. om 1 plaats in C. No. 8 van 2 A. speelt degradatiewedstrijden tegen kampioen 3 A om 1 plaats in 2 A. No. 9 van 2 B. speelt degradatie-wedstrijden tegen kampioen 3 B. om 1 plaats in 2 B. No 7 van 2 C. speelt de gradatiewedstrijden tegen kampioenen van 3 C en 3 F. om 2 plaatsen in 2 D. No. 7 van 2 E. speelt degradatiewedstijden tegen kam pioen 3 G. 3e Klasse voor promotie zie hiervoren. No. 6 van 3 A speelt degradatiewedstrijden tegen kampioen 4 A. No. 7 van 3 B., speelt degradatiewestrijden met de kampioenen van 4 B., 4 C. en 4 D., om 2 plaatsen in 3 B. No. 6 van 3 C. speelt degradatiewedstrijden met de kampioenen van 4 E en 4 F, om 2 plaatsen in 3 C. 3 D. geen degradatie-. No. 3 van 3 E speelt degradatiewedstrijden tegen kampioen 4 B. No. 6 van 3 F. speelt degra datiewestrijden tegen kampioen 4 J. 3 G. geen degradatie. 4e Klasse Voor zoover hierboven niet anders bepaald is promoveeren de kampioe nen 4e klasse naar de 3e klasse. De geestelijk adviseur, rector Braakman deed eenige mededeelingen over de adviseurs vergadering, onlangs in den Haag gehouden. Daar waren ten aanzien van de kleeding ver schillende wenschen uit. Aan de clubs zal worden 'voorgeschreven, donkere pantalon tot aan de knieën en gesloten shirt te dragen. Het bestuur bepaalde, dat de scheidsrechters hebben toe te zien, dat de kleed ingbehoorlijk 2ij. Ter sprake kwam vervolgens mede in verband met een schrijven van H. B. C. de verwerping van de reorganisatie-voorstellen der R.K.F. o. m. mede veroorzaakt, doordat bij de eindstemming de bondsafgevaardigde van den D.H.V.B. niet meer aanwezig was. Het bestuur accepteerde de verklaring van den afgevaardigde, dat niemand voorzien had, dat nog een eindstemming zou worden ge- tiouden hij moest om dringende reden ver trekken. Gezien de omstandigheden, waar onder thans de verwerping kon plaats hebben, zulks geheel in strijd'was met de geest der vergadering, besloot het bestuur onverwijld aan het R.K.F.-bestuur te verzoeken, de eindstemming opnieuw bij referendum te doen plaats hebben. Van de D. H. A. C. was een schrijven in gekomen, behelzend het ontslag van de leden dezer commissie deze kan haar arbeid niet volvoeren, omdat zij niet over financiën be schikt, daar de D.H.G.B. zich aan de mede werking in deze moest ontrekken. Pogingen zullen thus worden aangewend, om een R.-K, Athütiekbond in dit bisdom op te richten. In de gegeven omstandigheden zal het bestuur deze pogingen met belangstelling volgen. Goedgevonden werd, dat op 2 Mei te Amsterdam zal plaats hebben de return wedstrijd D. H. V. B.Rhein Weser van Deutsche Jugendkraft, op het nieuwe R.-K. Sportpark, dat dan officieel zal worden ge opend. Verder behandelde het bestuur verschil lende wedstrijdzaken. DE NIEUWE HAARL. COURANT BEKER WEDSTRIJDEN. Het schijnt een goed idee van de Beker commissie te zijn geweest om de wedstrijden na afloop van het seizoen te doen plaats vin den. Reeds hebben een aantal vereenigingen ingeschreven en het aantal deelnemende clubs belooft beduidend grooter te worden dan den vorigen keer. De inschrijving is opengesteld tot en met Maandag a.s. De loting zal worden gehou den, waarschijnlijk Zaterdag d.a.v. op een nader te bepalen plaats en uur. Dit zal alsnog in de N. H. Crt. worden ge publiceerd. Inschrijvingen moeten worden gezonden aan den heer H.J. van Tol, Joh. de Breukstr. 33 Haarlem. Wedstrijdprogramma voor Zondag. Ie klasse. B. SantpoortR.K.V.Z. 2e klasse, A Beverwijk 3S.V.A. VitesseD.E.M. V.V.Z. 2—G.V.O. C Santpoort 2Concordia 2 T.Y.B.B. 2—Vicirix H.B.C. 2Teylingen 3e klasse. C. Ceel-Wit 2—D.S.S. T.Z.BW.F.C, 2 D. Leiden 2S.J.C. 2 Lisse 2E.M.S. 2 4e klasse. E W.F.C 3—R.C.O. t H.B.C. 3—T.Z.B. 2 F. Geel-Wlt 3Alliance 2 R.K.V.Z. 3—T.Y.B.B. 3 Victrix 2B.S.M. 2 OVERZICHT. Ook hier valt ditmaal niet veel te over zichten en daarom zullen we beginnen met het over een ander onderwerp te hebben. In dit blad is n.l. een ingezonden stukje geplaatst onder den titel „Spelersge'*'oei', dat wij niet alleen in de aandacht van onze overzichtlezers aanbevelen, maar waarover wij ook nog wel een kleinigheid willen zeggen. Natuurlijk moeten wij voor het geknoei met spelers, zooals de geachte inzender dit bedoelt, onze afkeuring uitspreken. Derge lijk minderwaardig geknoei is niet alleen in strijd met alle begrippen van sportiviteit doch o. i. komt de eerlijkheid er eveneens door in het gedrang, hetgeen men zal moe ten toegeven wanneer men het stukje van den heer T. leest. De verenigingsbesturen hebben er dus goed op te letten, dat zij geen ongerechtigde spelers laten uitkomen. Boete en ongeldig verklaren van den wedstrijd zullen zeker niet achterwege blijven. Het spreekt vanzelf, dat de wedstrijd-formulieren aan een nauw keurig onderzoek zullen worden onderwor pen. Het le klas programma bevat slechts één wedstrijd. Santpoort speelt thuis tegen R.K. V Z. De Haarlemmers hebben zich verleden week reeds in veiligheid gebracht door hun overwinning op W.F C. Dat zij thans weer zoo'n gunstig succes zullen boeken, gelooven wij niet. Santpoort zal wel zorgen, dat de beide puntjes thuis blijven. Secretariaat: H. v. Turnhout, Emmaplein 38, Haarlem. Hedenavond van 78 uur contributie-be talen m het gebouw St, Bavo. Smedestraat. Maandagavond 8 'A uur precies bestuurs vergadering ten huize van den heer Huy- bens, Spaarnwouderstraat. Donderdagavond TA uur clubavond in het gebouw der R.K. Militaircn-vereeniging Zoetestraat. Donderdagavond 9 uur precies vergade ring feestcommissie in de Mil. vereen.ging. Voorgesteld als werkend Tïï: B. Huybens, Linschotenstraat 73, Haarlem. Programma voor morgen: T. Y. B, B. I Duiven I, 2 uur. T. Y. B. B. II Victrix I, 12.30 uur, R. K. V. Z. Ill T, Y. B. B III. 214 uur D. S. S. Ill T. Y. B. B. IV, 2 uur Het eerste elftal speelt zijn laatste thuis wedstrijd voor de competitie tegen Duiven I, Rotterdam. De Boys zijn van dit jaar nog niet geslagen en zullen natuurlijk nun sup porters in den laatsten thuiswedstrijd niet willen teleurstellen. Het reserve-elftal ontvangt om half een Victrix I. v. d. Drift c. s. verkeeren nog steeds in degradatiegevaar. Dit zal natuur lijk aanleiding voor hen zijn om zich mor gen tot het uiterste in te spannen, misschien blijft er dan één puntje aan de Zandv. laan. Het derde elftal ontmoet op het 'Sport park R. K. V. Z. Ill en is met het oog op haar kampioenskansen verplicht te winnen. Laat het echter niet zooals verleden week, op het laatste kwartier aankomen, jongens, en vooral de zenuwen thuis laten. Het Herde elftal bezoekt D. S. S. III aan de LeiJSche vaart. Ik reken in ieder geval op één puntje. „HENK" Secretaris O. E. Sinck. Hagestraat 10. Haarlem. Programma voor 28 Februari a.s. T. Y. B. B. II Victrix I, half een. Victrix II B. S. M. II. half drie Het eerste elftal gaat op bezoek bij de Yellow-Black reserves en dient de beide puntjes mede te nemen, willen ze tenmin ste in de „running" blijven om het kam pioenschap. Het tweede zal goed doen revanche te nemen op de nederlaag tegen B. S. M. II te Bennebroek geleden. Zaterdagavond van 7.309 uur contribu tie betalen in het St. Jacobs Godshuis. Secr.: Lange Marggrethastraat 1. Programma 28 Februari a.s. Geel Wit III Alliance II,, Sportpark, te 12 A uur. Geel Wit II D. S. S. I, Sportpark, 2A u. Zaterdagmiddag contributie betalen van 56 uur in de St. Bavo. Volgens het laatste besluit van de D. H. V. B. behoeft Geel Wit I geen degradatie wedstrijden te spelen, zoodat zij definitief voor de le klasse behouden is gebleven, Geel Wit II speelt haar laatsten wedstrijd tegen D. S. S. I en kon wel eens voor een verrassing zorgen. Geel Wit III speelt gelijk tegen Alliance II. Secretaris: J. C. Kruijvcr Jr. 2de Zuidpolderstr. 16. Officieel Nieuws. Wegens wanbetaling zijn bij onze veree niging voor royement voorgesteld: J. Huis mans en J. Turnhout, beide te Bennebroek en Willem Driessen te Heemstede. Als nieuw lid is voorgesteld: J. Appel, v. d. Hulststraat 3, Haarlem. Als voorloopige datum voor de jaarver gadering is vastgesteld: Woensdag 10 Maart Programma voor 28 Februari a.s. Santpoort I R. K. V. Z, I, 2.30 uur. R. K. V. Z. Ill T. Y. B. B. III, 2.30 uur. Het eerste elftal is de gast van Sant poort. Op het Sportpark wisten de Zwalu wen met 31 te winnen en de wedstrijd Zondag j.l. in Beverwijk tegen W. F. C. wisten zij in hun voordeel te doen eindi gen, dus ook thans mag ik de beste ver wachtingen zijn toegedaan. Ik verwacht minstens één puntje naar Haarlem. Vertrek per autobus om half twee vanaf het Kenne- merplein. Zwaluwen III ontvangt de a.s. kampioe nen, Alhoewel de Zwartjes tot op heden niet veel presteerden, zijn zij sterker als de stand wel zou doen vermoeden. Ook zou het niet onnaardig zijn als de Zwaluwen eens voor een hunner gevreesde verrassin gen zorgden. De eerst vastgestelde wedstrijd der ju nioren tegen T. Y. B. B. gaat niet door. Komen jullie op het Sportpark het derde elftal aanmoedigen? JOOP. Secretariaat: N. W. Castieu. Prinsen hof straat 4. Zandvoort Programma Zondag a.s. T.Z.B. I W.F.C. II 2.30 uur. H.B.C. Ill T.Z.B. II 12.30 uur. Het eerste krijgt W.F.C. uit Wijkeroog op bezoek. Er moet gewonnen worden, wil len jullie nog kans hebben op het kampi oenschap. De reserves gaan op bezoek bij H.B.C. III. Laastgenoemde zal wel revanche wil len nemen van de geleden nederlaag bij T.Z.B. thuis. Maar jongens verkoop je huid zoo duur mogelijk. „Nico". Programma 28 Februari 1926. Geel-Wit 2—D.S.S. I 2A uur. D.S.S. 3T. Y. B. B. 4, 2 uur, terrein Leid- schvaart. Het eerste elftal speelt Zondag tegen Geel Wit 2. Wie er zal winnen valt moeilijk te voorspellen, volgens de papieren heeft D. S. S. de meeste kans, doch hoewel G. W. bijna geen kampioenskansen meer heeft, zal zij het D. S. S. toch nog danig lastig maken. D. S. S. zorg er voor dat er geen enkel puntje verloren gaat, want dat deze zeer kostbaar zijn, bliikt uit de volgende stand: D.S.S. I 6 5 1 0 26—8 11 1.83 T.Z.B. I 8 5 3 0 35—14 13 1.62 Geel Wit II 9 6 1 2 31—15 13 1.44 O.G. I 10 3 2 5 22—19 8 0.80 W.F.C. II 8 1 1 6 12—28 3 0.38 R.K.V.Z. II 9 1 0 8 9—51 2 0.22 Het derde elftal speelt een thuiswedstrijd tegen T.Y.B.B. IV en kan wanneer zij haar best doet wel 2 puntjes veroveren. Secr. J. J. Loerakker, Schoterwegpad 4, Schoten. Wedstrijden voor Zondag a.s. Limmen IOnze Gezellen I (vrieVidsch.) 2A uur. V. V. F. IIOnze Gezellen III, 2 uur. Daar het eerste elftal al zijn wedstrijden voor de competitie gespeeld heeft, zal het zijn heil moeten gaan zoeken in het spelen van vriendschappelijke ontmoetingen e.d. Zondag gaat het eerste elftal dan ook op bezoek bij Limmen I voor het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd, welke naar ik hoop een genoeglijk verloop zal hebben. Het tweede elftal is vrij en allen gaan dus mede naar Limmen om het eerste aan te moedigen. Het derde elftal gaat naar de reserves van V. V. F. en zal misschien wel 1 puntje kun nen bemachtigen. AFDEELING I. le Klasse. H F. C.—D. F. C. 't GooiBI. Wit H. V. V.—R. C. H. SpartaStormvogels. 2e Klasse A. W. F. C.—Alc, Victrix BloemendaalW. Frisia, 3e Klasse A. E V C.Helder O. S. V.Dé Kennemers PurmersteijnV. S. V. Reserve ie klasse. Blauw Wit 2Ajax 2. Rapiditas 2R. C. H. 2 De Spartaan 2D. E. C. 2 V. V. A 2—H. F. C. 2. Reserve 2e klasse A. Haarlem 2W» F. C. 2. Hollandia 2BI. Wit 3 AFDEELING II. le Klasse. A. S. C.Excelsior E. D. O.Feijenoord Z. F C—H. B. S. 3e Klasse A. Alphen—U. S. V. LugdunumHillinen. CeleritasD. V. C, 4e Klasse A. AuroraD. V. V. H. D. V—D. I. O. T. H. B—E. H. S. AFDEELING III. le Klasse. DotoGo ahead. Ensch. B.Wageningen. Z. A. C.Vitesse HeraclesHengelo AFDEELING IV, le Klasse. M. V. V.Bredania't Zesda, EindhovenWillem IL ■N.OA.D.Roermond B. V. V—Wilhelmina N. A. C.—De Valk. AFDEELING V. le Klasse. AchillesBe Juick VelocitasH. S. C. VeendamW. V. V. Indien we in enkele woorden op de wed strijden van Zondag j.l. terugkomen, dan dient in de eerste plaats de fraaie overwin ning van Stormvogels op Blauw-Wit ver meldt. Mede door het gelijke spei van Spar ta tegen 't Gooi zijn de IJmuider papieren belangrijk in waarde gestegen en moent Stormvogels er nu nog in slagen van Sparta in -Rotterdam te winnen dan.... Daatover straks iels meer. Ook de prestatie van E. D. O. verdient een speciale vermelding. Het is alleen maar jammer dat de rood-zwarten zoo wisselval lig spelen, waardoor de kansen tegen heel wat mindere clubs dan het Rotterdamsche Feijenoord, royaal werden vergooid. H. F. C. won de traditioneele ontmoe ting tegen de Leeuw van Wassenaar. De H. F. C.'ers eindigen ditmaal in elk geval op een zeer goede plaats. Dat R. C. H. het niet verder kon brengen dan tot een gelijk spel tegen Unitas is voor ons het bewijs dat er nog het één en ander aan hapert in de blauw-zwarte ploeg. Ech ter dient er de aandacht op gevestigd dat Unitas zich op de degradatie-wedstrijden prepareert en gedurende de laatste weken in elk geval beter speelt dan voorheen. Dat Haarlem niet van Z. F. C. won, zegt natuurlijk niets. De roodbroeken schijnen daar echter lang niet slecht te hebben ge speeld. Natuurlijk letten wij nu speciaal op de verrichtingen van C. V. V. en A. D. O. De club uit Charlois zal het zeker wel ha len, doch erg sterk schijnen ons die Rotter dammers toch niet. Ongetwijfeld is er reden om te veronder stellen dat de roodbroeken zich zullen hand haven. En wat zal Haarlem's penningmees ter zich dan in de handen wrijven. H. F. C. heeft thans nog 2 thuiswedstrij den, n.l. tegen D. F. C. en V. O. C. De Dor- tenaren komen Zondag op bezoek. De blauw-witten hebben nog een goede kans op de 3de plaats. Dan zullen echter D. F. C. zoowel als V. O. C. moeten worden geslagen. Met de bezoekers van Zondag heeft H. F. C. nog wat goed te maken. In Dordrecht werd n.l. met 42 verloren. Wij rekenen op een normale revanche. Ook E. D. O. speelt thuis. Hier komt Feijenoord op bezoek, waartegen Zondag j.l. op vreemden grond werd gelijk gespeeld. Men zou dus geneigd zijn ook hier een Haar lemsche overwinning te voorspellen. Echter dient er rekening mede te worden gehou den dat de Rotterdammers ditmaal hun uiterste best zullen doen om de overwin ning te behalen. Want geschiedt dit niet dan worden de kampioenskansen van Feijen oord heel wat minder, vooral waar nog ai- tijd een kleine mogelijkheid beslaat dat AjaxExcelsior zal worden overgespeeld. In elk geval belooft het een spannenden strijd te worden aan de Kleverlaan. De wedstrijd van Zondag is natuurlijk die tusschen Sparta en Stormvogels te Rotter dam. Hier kan de beslissing Zondag vallen en dit geschiedt wanneer Sparta wint. De Rotter dammers hebben dan 26 punten, welk aan tal door Stormvogels dan .niet meer kan worden behaald. Wint Stormvogels echter dan valt de be slissing niet en moet deze worden gebracht door de ontmoetingen GooiStormvogels en SpartaUnitas. Neemt men in aanmerking dat de IJmui- denaren op eigen terrein zoo'n zware ne derlaag leden, dan ziet het er voor Storm vogels niet heel gunstig uit. Voetbal is ech ter een spel van verrassingen en zooals de Rotterdammers in IJmuiden voor een ver rassing zorgden, kunnen witte Jan c.s, het morgen op Spanger doen. Stormvogels heeft trouwens bovendien verleden week bewezen voor behoorlijke resultaten te kunnen zorgen. Dus zullen we de nederlaag in IJmuiden maar vergeten. Stormvogels zelf behoeft dit natuurlijk niet te doen. vooral niet wanneer het revanche idee hen tot meerdere kracht aanspoort. Aan een voorspelling wagen we ons liever niet. Wij Haarlemmers hopen natuurlijk op een TJmuiden-overwining. Of R, C, H. er in zal slagen van H. V. V. :n Den Haag te winnen, moeten we betwij felen. De R. C. ff.'ers.zijn er wat uit. Als nu weer tens flink wordt aangepakt, kan het toch zeker wel een gelijk spel worden. Het programma in 2A raakt op z'n eind. Bloemendaal heeft nog 2 wedstrijden. Zondag wordt de laatste thuiswedstrijd gespeeld. West-Frisia, waarvan Bloemen daal in Enkhuizen met 72 won, komt op bezoek en hoewel de uitslag ongetwijfeld van wat meer bescheiden aard zal zijn, re kenen we toch in eik geval op een overwin-, ning voor de thuisclub. In 3A spelen zoowel Kennetners als V. V. V. uit resp. tegen O, S. V. en Purmer steijn. Erg gemakkelük zullen ze het geen van beide hebben. Wanneer elk een puntje uit de modder meeneemt zijn wij al te vreden. In de 3e klasse A van Afd. II heeft Hil linen zoo goed als geen kans om in Leiden van hef sterk Lugdunum te winen. De 4de klasse wedstrijd T. H. B.G. H. S. kan T. H. B. het kampioenschap brengen. De thuisclub behoeft dan slechts gelijk te spelen. Wij achten haar hiertoe wel in staat. Wint E. H. S. dan kan deze vereeniging het nog halen, doch zij heeft nog een lan gen weg af te leggen. In elk geval, blijft het kampioenschap in de Spaarnestad. T. H. B. heeft het reeds voor 90 pet, in den zak. H. F. C. D. F. C. In den wedstrijd H. F. C. D. F. C. wel ke morgen op het terrein aan de Span jaardslaan wordt gespeeld, hebben de blauw-witten het onderstaande elftal: v, d. Meulen. Weber. de Koning. Engel. v. Houten. Reuvekamp. v. Beekum. Miezerusv Eysvogel Sigmond. v. d. Berg E, D. O. A.s. Zondag ontvangt E.D.O. Feyenoord. Een zeer belangrijke wedstrijd, althans voor de Rotterdammers, want H. B. S. en Ajax liggen op de loer en wachten op een struikelen van Feyenoord. E.D.O. zal het zich tot een eer rekenen de Rotterdammers zonder de punten te laten vertrekken. E.D.O. komt met het volgende elftal uit: Meenhorst Kuil. Boeré. J. Perucel. J. Dinkla. C. v.d. Laan A. Swart. D. Tanis. 'Sleffens, Perucel C, v. d. Hurk. Bovenstaande wedstrijd, die voor geen der beide partijen feitelijk nog van eenig belang is, wordt a.s. Zondag in Den Haag gespeeld. Zo'oals bekend is, won R. C. H. indertijd op eigen terrein met 64 van H.V.V, Na een spannenden, emotievollen kamp. Onder de gegeven omstandigheden zal men echter nu geen emotioneerenden wedstrijd behoe ven te verwachten, hoewel H.V.V. wel alles te werk zal stellen om revanche te nemen voor de geleden nederlaag. Waar we aannemen, dat R. C. H. toch wel haar bést zal doen om tenminste nog zoo veel mogelijk punten bijeen te krijgen nit de resteerende wedstrijden, valt ten slotte jvan de vermoedelijke uitslag weinig te zeg- gen. We achten ook nu een gelijk spel het 1 meest waarschijnlijk. I R. C. H. komt uit met: Kos, Kuijt, Hazevoet. N. N,, Nieuw enhuis, Krom. Koning, de Koning, Roelfsema, Ruy.s, Brugman. R. C. H. fl speelt u.'l tegen Rapiditas II. SPARTA—STORMVOGELS. In het Stadion schijnen de IJmuidenaren niet te mogen verliezen. En zoo zijn er cfus van c'iwedstrijden, waar een noodlot oprust V.O.C. en dezulke, waarin verliezen onmogelijk schijnt. Dat is tegen BI. Wit dit seizoen tweemaal het geval geweest. In IJmuiden verdiende Bi. Wit zeker een gelijk spel en in Amsterdam speelden van Dort c.s. de eerste 20 minuten een spelletje, dat aan een groote Stormvogels-nederlaag deed den ken. Maar toen die fatale blunder van Schin- deler, waardoor Houtkamp het eerste doel punt ken maken Ja, dat. eerste doelpunt heeft het gedaan. En daarom, Stormvogels, ook tegen Sparta voor het eerste doelpunt gezorgdDaar gaat kracht van uitDat schenkt vertrouwen aan je zelf en ontmoe digt de tegenpartij 1 Tegen de hechte Sparta- verdediging zal dit echter uiterst moeilijk vallen, zoodat inspanning van alle krachten geboden is. Een nederlaag en een gelijk spel beteekenen zeer waarschijnlijk het kam pioenschap minstens voor een paar vaarwel te moeten zeggen. Slechts een overwinning doet de kans groot worden, dat IJmuiden weer z'n kampioen krijgt. Het elftal ziet er ais volgt uit Thijssen Haak Koster Struys Snoeks Bakker Broek, Oldenburg, Blinkhoff, Houtkamp, Boekelaar. Programma voor Zondag, la. Haarlem 4—R.C.H. 3 I.V.O.—E.D.O. 4 V.V.H.H.F.C. 3 Zandvoort 3Kinheim 1b. Haarlem Vet.Zandvoort 2 H.F.C. 4Bennebroek E.D.O. 3Bloemendaal 2 T.H.B. 2Schoten 2 HillegomHaarlem 3 2a. Hillinen 2—D.I.O. 2 E.H.S. 2Spaarnestad Stormvogels 3Stormveld 2b. V.S.V. 2—Haarlem 5 H.G.S.C.—H.F.C. 5 D.O.A.Ripperda Kennemers 2Schoten 3 2c. E.D.O. 5—T.H.B. 3 2d. Haarlem 7Kennemers 4 Kinheim 2D.I.O. 3 H.F.C. 6Ripperda 2 3a. Stormvogels 5E.G.K. 2 (E.G.K.-terr.) 3b. R.C.H. X—E.G.K. 3 3c. I.V.O. 2—T.H.B. 4 V.V.H. 3—Aurora 3 R.C.H. 7—Stormveld 3 3d. Bloemendaal 3D.S.K. 3 3e. Geen wedstrijden. 3f. ZeemeeuwenSpaamevogels SwastikaDroste DamiatenD.S.K. 3g. D.S.K. 2—E.H.S. 3 Hillegom 2Bennebroek 3 3h. Geen wedstrijden. OVERZICHT. De vorige Zondag was weer eens een ouderwetsche voetbaldag. Het weer was bij uitstek geschikt voor de voetballers, terwijl het programma eenige zeer belangrijke wed strijden bevatte. Vooral in afdeeling B was het een gewichtige dag. De wedstrijd Ben nebroekHaarlem 3 vormde daar de hoofd schotel. Het is Bennebroek gelukt, om, evenals op het Haarlem-veld, met 2—1 te winnen. Het was een slecht gespeelde wed strijd, vooral van de zijde d^r roodbroeken. Met de rust was de stand reeds 21. Na de rust was het vertoonde spel nog slechter dan er voor. Gedoelpunt werd er niet meer. Door deze overwinning heeft Bennebroek een geduchten voorsprong op zijn concurrenten. Evenwel is er met zekerheid nog lang niets te zeggen, want de Bennebroekers moeten nog 6 wedstrijden, waaronder eenige zeer zware spelen. Hillegom won maar met 10 van R.C.H. 4. Hierdoor hebben de Hiüegomrners hun uitstekende kans op de eerste plaats behou den. De wedstrijden tusschen Bennebroek en Hillegom en Haarlem 3 en Hillegom zul len van zeer groot belang worden. De wed strijd Haarlem-veteranenT.H.B. 2 ein digde in een 21 overwinning voor de be zoekers, duie dus hun positie aanmerkelijk hebben verbeterd. De veteranen zijn door deze nederlaag gezakt tot de voorlaatste plaats. Zandvoort 2 won zeer verdienstelijk met 30 van Bloemendaal 2. De badplaats- menschen hadden deze 2 punten hard noodig. E.D.O. 3 wist wederom één punt te bemach tigen door 22 te spelen tegen Schoten 2. Ofschoon de E.D.O.'ers door het succes van T.H.B. 2 nog steeds onderaan de lijst vertoeven, ziet het er toch meer en meer uit, dat dit niet lang meer zal duren. In afdeeling A was het programma niet zoo belangrijk, doordat de wedstrijd E.D.O. 4Zandvoort 3 niet doorging. De kampioe nen ondervonden, dat de titel niet voldoende is om wedstrijden te winnen. H.F.C. 3 deed hetgeen ik in mijn vorig overzicht reeds voorspelde en bracht Kinheim een 41 nederlaag toe. Ofschoon verdiend, was de overwinning iets te geflatteerd. R.C.H.- 3 won met 32 van Schoten 2a. Hierdoor brachten de blauw-zwarten zich zoo goed als buiten gevaar. Toch behield Schoten 2a de 2de plaats, doordat I.V.O. met 21 van Haar lem 4 verloor.Laatstgenoemd elftal heeft zich na een slecht begin uitstekend hersteld en nu reeds 3 maal achtereen gewonnen, met het resultaat, dat momenteel de 4de plaats wordt bezet en het degradatie-gevaar voor goed verdwenen is. Het programma voor Zondag vermeldt een dertigtal wedstrijden, waarvan 9 in de eerst klas, 11 in de 2de klas en eveneens 11 in de derde klas. Ofschoon de grootste attractie er in 1 A reeds af is, staan er toch een 4-tal aardige wedstrijden vastgesteld. De voor naamste hiervan is die te Zantdvoort waar het derde elftal van die naam bezoek krijgt van de kampioenen. Zandvoort 3 heeft zeer veel belang bij dezen wedstrijd, terwijl de Velsenaren juist zeer onverschillig tegen over den uitslag zullen staan. Dit kon wel eens tot gevolg hebben, dat de beide puntjes voor de badplaatsmenschen zijn, ofschoon ik er van overtuigd ben, dat Kinheim als een sportieve tegenstander, al zijn best zal doen de overwinning te behalen. I.V.O. ontvangt E.D.O. 4. De laatste weken is het I.V.O.- elftal niet zoo goed op dreef, hetgeen even wel cok van E.D.O 4 gezegd kan worden. Een gelijk spel of kleine overwinning der gastheeren zal wel het resultaat worden, Haarlem 4 speelt thuis tegen R.C.H. 3. Aan den Middenweg behaalde Haarlem 4 zijn eerste zege van dit seizoen tegen de te genstanders van morgen. Ik geloof, dat de Racine op het Haarlem-veld revanche zal nemen. H.F.C. 3 gaat naar den Vergierden- weg» alwaar V.V.H. de blauw-witten een warme ontvangst zal bereiden. Aan de Span- taardslaan verloor V.V.H. met groot ver schil. Zoet zai de wrake zijn In afdeeling B worden 5 wedstrijden gespeeld, waaronder eenige zeer belangrijke. Geen wonder ook. Van Be 11 clubs in deze afdeeling zijn er 3 in de running voor net kampioenscnap, (Ben- j neoroek, Haarlem 3 en Hillegom), terwijl er j o elftallen zijn, welke alle nog in aanmerking liio. zn voor de onderste plaats. Alleen R. C. i-i -■ en Schoten 2 met respectievelijk 18 en 14 punten uit 15 en 14 wedstrijden komen j noch voor de eerste, noch voor de laatste plaats in aanmerking. Van de kampioens- candidaten spelen er twee tegen elkaar n.l. Hillegom en Haarlem 3. Mocht één van deze eiftailen verliezen, dan is dit zoo goed als uitgeschakeld voor den eeretitel. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van Hillegom. Haarlem 3 heeft m.i. de beste kans op de overwinning. Bennebroek gaat naar de Span jaardslaan, om H.F.C. 4 partij te geven. Ofschoon H.F.C. 4 best 2 puntjes zou kunnen gebruiken, lijkt het mij buitengesloten dat Bennebroek hier zijn kampioenskans zou verkleinen. De Haarlem-veteranen krijgen bezoek van Zandvoort 2. Immer is dit een interessante wedstrijd, waarbij vooruit van den uitslag weinig valt te zeggen. Een kleine Haarlem-zege kan het resultaat worden. Bloemendaal 2 gaat naar E.D.O. 3. Geen der 2 elftallen is nog „binnen" ofschoon de Bloemendalers er beter voorstaan dan de rood-zwarten. Een overwinning® zou de witten buiten gevaar brengen. Ais zij dat zelf beseffen, durf ik hun een overwinning voorspellen. T.H.B. 2 ontvangt Schoten 2. De twee achtereenvolgende overwinningen zullen dit Boys-elftal wel het noodige zelf vertrouwen hebben geschonken, zoodat Scho ten 2 geen gemakkelijke taak wacht. Onder staande lijstje geeft een beeld van de spanning in 1 B. 10 15 14 11 Bennebroek Haarlem 3 Hillegom R.C.H. 4 Schoten 2 Zandvoort 2 Bloemendaal 2 14 H.F.C. 4 12 T.H.B. 2 14 Haarl.-vet. 1) 12 E.D.O. 3 10 1) Haarl, vet. 14 12 1 1 25 57—28 1.78 12 9 I 2 19 58—16 1.58 7 1 2 15 33—32 1.50 4 0 8 8 23—64 0.57 2 4 6 6 27—36 0.50 1 3 6 5 18—31 0.50 2 winstp. in mindering. Programma voor Zondag. Morgen wordt gespeeld: Westelijke le klas Noord-Holland. Amsterdam: D.T.V.Hercules, Ready— Westerkwartier; Koog-ZaandijkExcelsior. Westelijke le klas Zuid-Holland. Leiden: VitesseFluks; Delft: D.K C. H.K.V.; Dordrecht: DordrechtVelox. Overgangsklas Noord-Holland. Amsterdam: D.V.D.D.D.V., SwiftKV.O. Westeikwartier UAdvendo. Oosterpark— Haarlem, Overgangsklas Zuid-Holland. Rotterdam. RozenburgH.S.V.; Den Haag: Vitesse (H.)AL.O. Westelijke 2e klas, A. HerculesIIOranje Nassau. B Amsterdam: L. U. T. O.—Bilthoven; Amersioort: AmersfoortDe Gooiers; Hil versumOlympia. C. Amsterdam'. Swift IID.E.D Haarlem Advendo IISportief. D. Amsterdam: D.D.V. II—Eendracht. E. Amsterdam: Westerkwartier IIIZ.KA D V.D. II—O.S.C.A. F. Hoorn: Velocitas—B.E.P. G. Leiden: Fluks IIEmma, Vitesse II (L.) Die Haghe. V. D. H. Op verzoek van de Vereeniging van Fok* kers en Liefhebbers van Duitsche Herders honden,- afd. „Haarlem en Omstreken", hield den heer H. de Groot, Kynologisch adviseur, tevens keurmeester te Amsterdam, een lezing over Duitsche Herdershonden, aan de hand van levend materiaal, in het ge bouw van den Haarlemschen Kegelbond, aan de Tempelierstraat alhier, op 25 Febr. j.l. des namiddags 8 uur. Nadat door den voorzitter, den heer Kok de bijeenkomst met eenige hartelijke woorden was geopend, nam de heer de Groot het woord. Alvorens hij zijn lezing begon, vroeg hij de eigenaars van de honden en de aanwezigen, of zij critiek uit konden staan, want het doei is om de goede eigenschappen naar voren te brengen, maar ook het slechte, want het is hedenavond de eerste keer hier in Holland, dat er zoodanige lezing wordt gehouden, want over het algemeen kunnen de eigena ren niet uit staan dat er iets slechts van hun dieren naar voren wordt gebracht.Daar er nie mand op tegen was, begon de heer de Groot, met de reu „Harald van Maastrichterhof", eigenaar P. Lodder, alhier, welke hij ais een prima hond kwalificeerde, maar de hoogte en lengte kwamen van deze hond niet overeen, wanneer hij een paar c.M. langer was, zou hij in kwaliteit nog beter zijn, doch door al zijn goede eigenschappen, in 't bijzonder zijn mooie kop en zijn prima afstamming is het een zeer goede hond voor de fokkerij, doch voor zijn bijpassende bloedvoering. Als nummer twee kwam „Erlo vom Kro- r.amt", een prachtige reu van 1 H jaar oud, eigenaar G. Hofwegen alhier deze hond is in kwaliteit beter als zijn voorganger, doch be zit hij nog jeugd fouten, hij moets vap voren iets hooger zijn en den rug moet nog vastet worden, doch in de toekomst zal Afd. Haar lem, aan deze hond een prima vaderhond krijgen. Daarna kwam „Jos" eig. T. de Bonte al hier, aan de beurt. Onmiddellijk begon de heer de Groot, met de fouten van deze hond aan te wijzen, welke hij vergeleek met de vorige honden. Als nummer vier kwam een mooi gebouwde teef, van 3 jaar, „Roland" eig. v. d. Water te Santpoort, deze teef reeds vijf jaar, is nog voor zijn leeftijd onovertrefbaar met een mooie kop en een vaste rug, vlakke ribben, mooie diepe borst, doch mist voor borst. Als nummer vijf kwam „Alida van de Spaarnestroom" eig Wielders te Schoten, waarvan hij de jèugafouten uiteen zette, daar deze hond nog maar den leeftijd van 11 maan den had bereikt, kon hij niets met zekerheid zeggen, doch voor zijn leeftijd is het een zeer goede hond. Nadat nog enkelen der aanwe zigen eenige vragen hadden gedaan over de ze lezing, sloot ,de voorzitter deze bijeen komst om kwart over 11 uur. DE COMPETITIE. Voor de competitie van den Nederland- schen Dambond afd. Noord won D.D.W, van D.S.T.O. met 128. De Haarlemsche Dam club III had D.O.S. II van Amsterdam ont vangen, dat met slechts negen man, waar onder drie invallers, naar Haarlem was ge gaan. Het resultaat was 1010,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 7