GROOT E HOUT./T* KORTE. VELOR./TR 1111 r 11 linaMt6*- l i l uHaft y tuHiT 1 MARKTNIEUWS. Door uitbreiding van onze magazijnen in de GR. HOUTSTRAAT, zuilen wij zoowel in onze magazijnen Groote' Houtstraat als Korte Veerstr. onze enorme voorraden binnen korten tijd moe ten verkoopen. Onze prijzen zijn zoo Taag gesteld, dai wij vernachten, binnen 14 dagen dus danige ruimte te hebben gewonnen, dat wij met onze afbraak kunnen beginnen BEVERWIJK. WIJKEROOG. VELSEROORD. IJMUIDEN. VELSEROORD. VELSEN. HEEMSKERK. BENNEBROEK. HALFWEG HOOFDDORP. HAARLEMMERMEER. SPAARNDAM. BINNENLANDSCH NIEUWS. Huldiging van oud-minister Aalberse. VISSCHERIJ. Koop tn&i Ziet onze étalages en den speciale Prijscourant die u een dezer dagen wordt toegezonden .U 11 11 tl i 'f1 n *i'nl t\ 1 Land en Tuinarbeiders. Gisteravond hield de R. K. Land en Tuinbouwarbeiders- bond, een ledenvergadering in de K.S.A. De vergadering was, dank zij de opkomst van genoodigden vrij goed bezocht, ook al omdat de heer Salsman als spreker zou optreden. Na c.erst de huishoudelijken zaken te hebben afgehandeld, werd door dezen heer, een pit tige uiteenzetting gegeven van het doel en streven van de R. K. land en tuinbouw- arbeiders. Het bleek tijdens de vergadering dat er nog al grieven waren, bij de arbeiders van de afdeeling Beverwijk en omg.Wij zullen slechts enkele noemen. Het zijn vooral de bloemistarbeiders, ilie veel bij hun collega's in het zuiden ten achter en te staan. Daar is ten eerste een collectief contract dat loonen- en arbeidstijden regeld hier bestaat dit niet. Dan is een gegronde grief, dat zij genieten van 6 ve-.lofdr.gen per jaar, en hier, bij som mige patroons, kan men amper bij feeste lijke gelegenheden een hrlven dag vrij krijgen ten minste bij enkele patioons. De vrije Zaterdagmiddag bestaat hier niet. In de zuid zeven van de 12 maanden wel. Nu werd gevraagd waarom kan dat hier niet De arbeiders moeten hier toch ook hard werken, en nog wel zoo lang het kan, n.l. van 's mo:ver.s 6 lot 's avonds 7 u. Getracht zal nu worden om hierin met hun collega's in het zuiden gelijk isteld te worden, en tevens om een wederzijds contract te sluiten. Zou dit gelukken clan zou dit voor de ar beiders e|p belangrijke verbetering zijn als, dan tenmir.ste het loon en de werktijden hier en ginds gelijk komen. Wel wordt door enkele patroons gezegd wij gaan met de„Zuid" op en neer in de praktijk blijkt dit zoo te zijn. Het loon verschilt in doorsnede f 1 per week en de werktijden blijken ook lang niet over een te komen. Dan is in de „Zuid" j door de patroons een fonds gesticht voor., kindertoeslag, wat een prachtige instelling zal blijken te zijn. De uitkeering bij ziekten is daar vastgesteld op 13 weken bij langer ziek zijn kan dit verlengd worden tot 20 weken. Doch van vastlegging per contract is hier niets bekend. Nu wil men trachten en werden de leden aangespoord, om verschil lende verbeteringen te verkrijgen. De pa troons zal een contract ter teekening worden aangeboden, wat dan wederkeerig geteekend wordt door hun arbeideis. Wij kunnen niet anders als deze verzoeken billijken. Vooral j ten aanzien van de bloemisten. Zij ten minste hebben in hun bedrijf geen reden tot klagen, en zij zijn het ook, die het meest vast perso neel in dienst hebben. Zij behooren te zorgen dat hun personeel niet te klagen heeft over loon en arbeidstijd. Wei weten wij dat zij het zijn die ket locn nog wel willen betalen. Overigens is het bekend, dat bij énkele veehouders nog zeer lr.s.e loor.en worden uitbetaald. B.v. voor 7 dagë.i werken van 's morgens 5 tot des avonds minstens 6 uur, f 22.Zeker niet te veel. En er zijn gevallen bekend, van nog lager loonen. Door de 'Land- en Tuinbouwarbeiders- organisatie is er dus nog weiwat te doen.- Daarom is het noodzakelijk dat alle onge- orgaftiseei den zich aansluiten., die de orga nisatie den rug toegekeerd hebben, dat zij te- - rugkomen en den toestand helpen verbeteren. Nu is het tijd Diefstal in dienstbetrekking. De politie alhier heeft aangehouden de 20- iarige bakkersknecht T. G. M. A. R., in dienst van den bakker M. aan den Wijker- straatweg alhier. Voor den commissaris van politie geleid, bekende hij een bedrag aan geld te hebben ontvreemd, ten nadeele van zijn patroon. Hij is naar zijn ouders in Hil versum teruggebracht. Gevonden voorwerpen. Bij de po litie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen zil veren dameshorloge brilkoperen dop zweep zwarte studentenmuts vulpotlood voorts is komen aanloopen een bruin hondje. Rijwieldiefstal. A. v. P. alhier, heeft aangifte gedaan van de vermissing van zijn heerenrijwiel, dat hij onbeheerd op de Wil- helminakade had neergezet. Diefstal aan boord van een trawler. De stoker T. A. van de stoomtrawler (Gloria" IJM. 325, welk schip hier gisteren is binnengekomen, deed bij de politie aangifte, dat ter zijner nadeele een portemonnaie in houdende f 17 is ontvreemd. De diefstal is gepleegd aan boord van het schip. De politie onderzoekt de zaak. Gevonden voorwerpen. Bij de po litie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden vooswerpen bril dr.s portemonnaie met inhoud; bruine damesportemonnaie met inhoudhand schoen dop van een kinderwagen cen timeter. De arbeidsregeling aan den Visscbersha- ven. Daar heden, 28 Februari, de proef tijd voor de vischlosregeling afloopt heb ben de vorige week de arbeidersorganisa ties in het visscherijbedrijf vergadert over de vraag, welke veranderingen in de be staande regeling gebracht dienen te worden. De vergaderingen, die zeer druk bezocht waren, spraken zich met algemeene stem men uit, dat men de bestaande regeling wil handhaven, doch gewijzigd in dien zin, dat er twee soorten van kaarten zullen zijn, n.l. 320 voor bonafide vischiossers, terwijl de overigen een zoogenaamde re^ervekaart ontvangen. Door omstandigheden kon men eerst Woensdag j.l. een bespreking met de ree- ders over dit onderwerp hebben. Dienten gevolge was het onmogelijk tijdig geheel ge reed te zijn vooral omdat ook nog opnieuw met de betrokken arbeiders vergadert moet worden. In verband daarmede is besloten de oude regeling nog, tot zoolang de nieuwe ingevoerd kan worden, te doen functionee- ren. R.K. Volksbond. Woensdag a.s. na het Lof wordt door de afdeeling IJmuiden van den R.K. Volksbond een hoogst belangrijke vergadering gehouden, welke ook voor de aangesloten vakvereenigingen van het hoog ste gewicht zal zijn. Reeds verluidt dat centralisatie van de afdcelingcn van den Bond in onze gemeente een ingrijpende verandering zal te weeg brengen. Over dezen gewichtigen stap zullen dien avond da tongen geroerd worden. Dan valt de beslissing. Het Hoofdbestuur van den R.K. Volks bond is zelf ter vergadering aanwezig. Hier om reeds mogen wij verwachten, dat Woens dag een drukbezochte, veel omvattende ver gadering belooft, die dieo ingrijpt in bet be staan van d>n Volksboncl ter plaatse en van de geheels gemeente Velsen. Verkooping. Gistermiddag werd ten overstaan van notaris M. Donker, te Bever wijk, met medewerking van de makelaars Bakker, Dijks en Co. een openbare ver kooping gehouden van de volgende perceelen Een pakhuis met 2 bovenwoningen, staan de aan de Prins Hendrikstraat no. 19 te IJmuiden, groot 1 Are 37 c. A kooper W. van Voorst, te Haarlem, voor f 4650 2. Woonhuis met magazijnen, smederij en boetschuur met erf, waarop loodsen en berg plaatsen, staande aan de Zuid-zijde van de Visschershaven, Trawlerkade IJmuiden, ge meente Velsen. Kooper Niepfcaus en(B!an- sert, te Haarlem voor f 5200. 3. Twee Woningen met Bovenwoning, staande aan de Schoolstraat 19 en 21 hoek Pres. Steijnstr. te IJmuiden,. Kooper W. v. Voorst, te Haarlem, voor f 8230. 4 Een winkelhuis met erf staande en ge legen aan de Oranjestr. Kooper A. Ros, te IJmuiden voor f 5570. 5. Een winkelhuis met erf en afz. boven woning. staande en gelegen aan de Zee straat tc IJmuiden. Kooper W. v. Voorst, te Haarlem, voor f 5500.—. 5. Een winkelhuis met erf en afz. boven woning, staande en gelegen aan de Zeestraat C 10 te IJmuiden. Kooper, W. v. Voorst, t Haarlem, voor f 5550. 7. Een woonhuis met erf staande en ge legen aan de Annastr. 27 IJmuiden. Opge houden. Een woonhuis met erf aan de Huygen- straat C. 28, te IJmuiden werd eveneens opgehouden, Vereeniging tot bestrijding der tuber culose. ln het consultatiebureau, in de Briniostraat, had Vrijdagavond de jaarver gader,ng plaats van de vereeniging ter be strijding van de t. b. c. in de gemeente Velsen. De voorzitter, de heer J. H. Unger, heette de aanwezigen allen welkom. waarna de secretaris, de heer W. Ckr. Suiverink het jaarverslag uitbracht. Aan dat verslag ont lenen wij: Met buitengewoon'veel toe wijding verrichten de huisbezoeksters, die sinds Februari 1925 in dienst der vereeni ging zijn, hun moeilijk werk. Men betreurt zeer, dat een van haar, zuster Fransen, zich genoodzaakt ziet gen paar maanden rust te nemen. Als haar tijdelijke plaatsvervangster is benoemd zuster A. W. de la Biie-Donker, die thans met zuster A. Benus het werk doet. Daar de concierge-propagandist naar Rot terdam is vertrokken, is thans, met een proeftijd als zoodanig aangesteld de heer A. Péek. Een zeer belangrijk werkMer vereeniging is het consultatiebureau, waarvan zoo druk gebruik wordt gemaakt, dat het bestuur in Wovember j.l. moest besluiten tot een tweeden zittingsavond per week. Deze staat, evenals de eerste avond ender leiding van Dr. A. van Slcoten. Het gevolg dezer uitkeering was, dat de achterstand is in gehaald. e provinciale subsidie-regeling had voor de vereeniging zeer gunstige gevolgen, hoe- wel het noodzakelijk blijft het ledent;(l op te voeren. Een gevolg van deze regeling is o. a. ook, dat armlastige t, b. c.-patiënten nis geheel voor rekening der vereenig.ng zijn, in tegenstelling b.v. met Haarlem In den a. s, zomer zal opnieuw het ligtenten- terrein in gebruik worden genomen; men onderhandelt echter al met het bestuur der Haarlemsche vereeniging over de mogelijk heid, gebru.k te kunnen maken van de in richting dezer vereeniging. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn mooi verslag en hoopte, dat dc heer Suwer-nk nog vele jaren deze functie wil en kan vervullen. Daarna bracht de heer R. 'S. van der Veen, als penningmeester, een opgewekt jaarverslag uit, terwijl zijn rekening, bij een i edrag aan inkomsten en uitgaven van i 13947, 12 een batig saldo aanwijst van 68.20>L Ook den heer Van der Veen werd een woord van dank gebracht en de wensch voor nog vele dienstjaren, als penning meester, door den voorziter. wederom geuit Als bestuursleden werden herbenoemd mej. G. J. Kerbert en de heeren J, H. Unger en D. Schuyt. Allen ramen deze be noeming aan. Bij de rondvraag vroeg dr. Van Sloolen inlichtingen omtrent de gemeente-subsidie bij verpleging, die door den heer v. d. Veen erstrekt worden. Verder gaf deze des kundige nog een staaltje, waaruit blijkt, dat, in Noord-Holland, Velsen bovenaan staat, zoowel 'wat betreft het aantal leden der vereeniging als het aantal behandelde ge vallen, per 10,000 inwoners. Subsidieering van bewaarsclioolon- derwijs. B. en W. stellen voor hen te machtigen aan de besturen der hieronder vermelde scholen over het jaar 1926 een sub sidie te verkenen als volgt 1. Mevr. van Tuijlibewaarschool ƒ5280.2. Insinger- bewaarschool 5127.94 3. R. K. Bewaar school te Velseroord 4651.24 4. Bewaar- en naaischool „Spaarnberg" 4525. Geldleening. B. en W. stellen voor met de Mij. voor Gemeentecrediet te Am sterdam een geldleening aan te gaan van 300.000.a 5 tegen den parikoers. Onbewoonbaarverklaring. B. en W. stellen voor over te gaan tot onbewoonbaar- verklaring van de woningen Hofgeesterweg, wijk I r.os. 17 en 18. De stichting van een O. L. school te Santpoort. In de vergadering van 15 Januari j.l. werd in handen van B. en W. om advies gesteld, een door de leden W. F. Visser c.s., voorgestelde motie, houdende verzoek aan het college, om voorstellen in te dienen, strekkende tot de stichting van eene openbare lagere school te Santpoort in de afdeeling Jan Gijsenvaart, waaraan verbon den een gelegenheid voor schoolbaden. Over deze motie is advies gevraagd van de commissie van bijstand voor onderwijs zaken. De commissie geeft in haar rapport een uiteenzetting van den oogenblikkelijken toestand en verklaart ten slotte "van mee ning te zijn, dat in de naaste toekomst de bouw van een openbare lagere school in het zuidelijk deel der gemeente noodig is, maar dat het, alvoerens tot de uitvoering van dit plan over te gaan, gewenscht is, nog eenigen tijd de ontwikkeling van dat deel der ge meente af te wachten, teneinde met meer ze kerheid omtrent de plaats van vestiging dier school te kunnen oordeelen. B. en W. kunnen zich met dit advies ver eenigen en stellen den raad voor dien over eenkomstig te besluiten. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. v, d. Wint en M. J. Zorgdrager. A. Jongejan ea N. Harlaar. Getrouwd: C. E. Visser en J. J. Plokker. IL Th. Honing en T. Botter. Geboren: C. S. Markxvan Zutphen, z, C. VosKlein, d, G. M. Keesen Groenland, z. J. A. Lute—Borgsteijn, z. N. BlinkhofPrins, z. H. Tervoort Baltes, d. A, ZwaanVisser, d. T. Schoon—Kos, d. A. ServaasHakker, z. C. Klavervan Gerven, z, C. J. v. d. Zwet SlotenmakerOldenburg, z. C. GoedkoopBaljet, d. Overleden: Cornelia Wijker, 75 j., wed. P. Hcere. Lena van der Valk, 8 mnd., d. van L. J. v. d Valk. J. H. A. Keesen, 12 uur, z. van P. J. Keesen. Cornelia Garst 83 jaar, wed. Th. Iluyhoom, Barth. Cor- Gevonden voorwerpen. Verloren: een paar pantoffels. Gevonden: een bond, een pak zakken en een gerep. schoen. Inlichtingen zijn te'verkrijgen bij den ge meenteveldwachter R. van der Werf, alhier. Damnieuws. Een vergadering werd ge houden in het café Henneman. De voorzit ter opende de vergadering, waarna de no tulen der vorige vergadering werden voor gelezen. Tot secretaris werd benoemd de beer M. Schipper. De voorzitter deelde mede, dat Maandag een begin moet gemaakt worden met wedstrijden, een en ander kan voor de leden onderling geregeld worden. Spr. vroeg of een der leden een naam wist voor deze vereeniging. Daar toch aan deze vereeniging een naam gegeven moet worden. Na bespreking kreeg zij den naam van D. I. D. (Dammen is denken). Inenting. Woensdag 3 Maart, 's namid dags om 3 uur kosteloozc inenting in de openbare school. Propaganda-vergade ring. Morgenavond 7 uur houdt de R. K. Kiesvcrecniging „Zwa nenburg" baar jaarvergadering, welke tevens -een propaganda-vergadeHng zal zijn. Deze- vergadering it toegankelijk voor alle R. K. J mannen en dames der parochie, dus ook voor niet-leden. Personalia. De heer E. Wilmink sta tionchef der Ned. Spoorwegen te Hoofd dorp, is overgeplaatst naar Coevorden. Witte Kruis. Donderdagavond hield de afdeeling Haarlemmermeer van de N.H. Vereeniging „Het Witte Kruis" in „De Beurs" te Hoofddorp een algemeene leden vergadering, die zeer goed was bezocht. Door den secretaris werd een drietal ver slagen uitgebracht en wei van „Het Witte Kruiswerk" de Wijkverpleging en de tu berculosebestrijding, een en ander over het afgeloopeu jaar, waaromtrent eenige belang rijke mededeelingen kunnen worden gedaan. De minimum contributie voor het lid maatschap der afdeeling werd verhoogd en op 2.- gebracht. Wel heeft het bestuur aan vankelijk geaarzeld om ook voor de minder- gegoeden een voorstel daartoe te doen, maar de financieele toestand der afdeeling noopte er toe om daarmede niet langer te wachten. Het ledental der afdeeling is vrijwel sta- tionnair gebleven. Was de afdeeling Haarlemmermeer door haar buitengewoonen groei reeds eenige ja ren de grootste afdeeling van het Witte Kruis thans heeft ze deze plaats moeten afstaan aan Alkmaar, die haar ledental zoodanig heeft weten op te voeren, dat zij de eerste plaats kon innemen. Men mocht er zich we der in verheugen dat van verschillende zijden buitengewone giften zijn ingekomen, waar onder ook een belangrijke gift groot ruim 240.- van de Christelijke zangvereeniging te Nieuw-Venr.ep, die door een gehouden bazar aldaar in staat was deze bijdrage in de kas van het Witte Kruis te storten. Volgens van de wijkzusters ingekomen opgaven werden in 1925 niet minder dan 16157 bezoeken voor de wijkverpleging af gelegd in de poliklinieken in de wijkge- bouwen werd 666 maal raad verschaft of hulp verleend 22 maal werd assistentie ver leend bij transporten naar ziekenhuizen of bij particulier vervoer van zieken en gewon den 147 bezoeken werden afgelegd voor maatschappelijk werk ook werden ver schillende heelkundige behandelingen met en bij de doktoren verricht, waaronder één sectie-onderzoek. Volgens de door de huisbezoeksters ver strekte opgaven werden 2028 bezoeken bij tuberculose-bestrijding afgelegd346 be zoeken werden afgelegd voor maatschappe lijk werk, aangepast aan de tuberculosebe strijding 2 maal werd, een kleine woning verbetering aangebracht in verschillende huishoudingen werd hulp verleend en het qntstnetten van woningen, goederen en lig- tenten had waar noodig ook geregeld plaats. De verkregen resultaten omtrent de wer king van het bureau van den consultatiearts Dr. van Slooten waren zeer bemoedigend. Door de gewijzigde voorschriften van de provinciale regeling op het verleenen van subsidiën voor het uitzenden van patiënten naar sanatiria of daarmede gelijkgestelde in richtingen, heeft het gemeentebestuur me dezeggenschap gekregen, met betrekking tot die uitzending, hetgeen voor de afdeeling wel eenige verlichting heeft tengevolge gehad. Door aankoop van een ligtent is het aan tal draaibare tenten met 28 gestegen, welke vrijwel alle in gebruik zijn en na gebruik van waar meermalen gunstige resultaten worden geconstateerd. De door den penningmeester overlegde rekeningen werden na raadpleging van de rapporten van de door het nazien dezer re keningen benoemde commissie goedgekeurd tot de volgende bedragen Witte Kruis ontvangsten 11907.28, uitgaven 11702.54, voordeelig saldo/204.74. Wijkverpleging ontvangsten 17049.42, uitgaven 17971.16, nadeelig saldo van 921.74. Tuberculosebestrijding ontvangsten 8171.18, uitgaven 9250.15, nadeelig saldo, f 1078.97. Tot lid van het bestuur werd in de plaats van den heer J. Brands, die als zoodanig be dankte wegens zijn vertrek uit deze gemeen te, benoemd de heer A. Breure aan den Anls- meerderiveg. VIJFHUIZEN. H. Augustinus. ZONDAG. De H.H. Missen om half 8 voor Jac. Stokman, 10 uur voor Th. Schoorl 2 uur oefening v. d. H. Kruisweg. DONDERDAG. Om 8 uur gez Requiem als Maandstond voor Henricus Melinan. ZATERDAG. Van 34 uur biechthooren voor de kinderen v. d. 2e, 3e en 4e klasse van 47 uur biechthooren voor de overigen; 7 uur Lof met Rozenhoedje voor de bekeering der zondaren. ZONDAG a.s. Om half 8 H. Mis voor Hermanus Meiman, 10 uur voor Th. Schoorl. HILLEGOM.. R. K. Vrouwenbond. Deze hield den laatsten cursusavond in café „Flora." De opkomst was best. De ZeerEerw. Heer Pastoor Krook opende met den Chr. groet en een woord van wel kom en deed vervolgens eenige mededeelin gen. Op 25 Maart zal het een bijzondere vrouwendag zijn. Alsdan zal des morgens te 6 uur de H. Communie worden uitgereikt, terwijl om 7.45 uus een H. Mis voor de vrouwen zal plaats hebben in beide parochies. Des avonds te 7 uur is er lof, eveneens in beide kerken, met predikatie welke in de St. Martinuskerk zal gedaan worden door den ZeerEerw. Zeergel. Heer Prof. Laurier van het Seminarie Hageveid. Nog werd medegedeeld, dat de beide aftredende be stuursleden uit de parochie van St. Joseph zich niet meer herkiesbaar stelden, zoodat vóór 25 Maart lijsten met namen van can- didaten geteekend door 5 handteekeningen, kunnen worden ingeleverd bij Mevr. Lit- jensvan den Donk. De candidaten moeten bijvoorkeur wonen in de St. Joseph parochie. Hierna verkreeg Prof. Laurier het woord om te spreken over het sociale leven van de vrouw. Spr. wees hierbij op de verschillende verplichtingen, welke de vrouw heeft ten opzichte zoowel van het Geestelijke alswel van het sociale leven. Vooral de opvoeding van de kinderen nöêmde spr. een hoofd- vereischte voor de vrouw. In dj en de vrouw, vooral de jonge vrouw, zich beweegt in het sociale leven, zal zij zich daardoor ontwik kelen, terwijl dit ten goede zal komen aan de huishouding. Van de vrouwen met zware huishoudens wordt niet geëischt, dat zij hare gezinnen aan het sociale leven opofferen, doch zij, die hiervoor beter in de gelegenheid zijn, moeten zich dan ook meer geven. Er is nog zooveel steun noodig,en om dezen steun te verleenen, kan men zich zoo mooi aan sluiten bij St. Elisabeth Vereeniging, of andere nuttige instellingen. Met een schit terende peroratie eindigde spr. zijn mooi en leerzaam betoog. Pastoor Krook dankte den Prof. voor deze heerlijke en leerzame cursus en hoopte dat Z.Eerw. nog veel voor den Vrouwenbond zal mogen doen. Hierna sluitmg met den Chr. groet. Witte Kruis.De afdeeling Spaarndam van de N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis" vergaderde in cafe Honderdors. De vergade ring was vrij goed bezocht. De voorzitter, de heer J. Koning, opende de vergadering en heette de aanwezigen hartelijk welkom notulen der vorige vergadering werden gelezen en onveranderd vastgesteld. De sec retaris bracht een jaarverslag uit, waaruit wij het volgende aanstippen. Het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1926, 175 tegen 194 op 1 Januari 1924. Een achteruitgang dus van 19 leden. In 1925 werd ontvangen aan contributie f 273.25, tegen f 294.in 1924. In het afgeloopen jaar werd voor dc t.b.c. bestrijding aan subsidie een belangrijk bedrag minder ontvangen dan in 1924, n.l. van het Rijk f 51.tegen f 103.in 1924, van de provincie f 15.50, in 1924 f 56.De Emmabloem-collecte bracht eveneens be langrijk minder op als het voorgaande jaar. Tot groot genoegen werd vanwege het Rijk toestemming verleend tot het plaatsen van 2 ligtenten, één voor t. b. c. lijders en één voor andere zieken, op fort Noord. De mo gelijkheid om een wijkverpleging hier te krij gen was bijna werkelijkheid geworden, als niet de nog steeds aanhangige annexatie plannen hierop geboden te wachten. Ver der werden de periodiek aftredende heeren J. Zwaan en A. Kiphardt als bestuursleden bij acclamatie herkozen. De penningmeester Dr. Smit bracht ver slag uit van de in het Nafgeloopen jaar ont vangen en uitgegeven gelden. De ontvang sten van het Witte Kruis waren f 306.35, de uitgaven f 279.441J, batig saldo f 26.90 U en de ontvangsten van de T. B. C. Bestrijding waren f 747.53 en de uitgaven f 144.79, al zoo sluitende met een batig saldo van f 602.74. De heer Meijer bracht namens de commissie tot het nazien der boeken en be scheiden van den penningmeester verslag uit en deelde mede dat alles keurig in orde was. Voor het volgend jaar werden benoemd dc heeren Schoolmeester en Bakker. Daarna kwam de begrooting 1926 aan de orde welke onveranderd werd vastgesteld. Tot afge vaardigde der alg. vergadering werd geko zen de heer Schoolmeester en tot diens plaatsvervanger de heer J. K. de Vries. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. BLOEMENDAAL. ZÓNDAG, Eucharistische dag. H.H. Mis sen om 7 en 9 uur, half 11 dc Hoogmis. Schaalcollecte voor de kerk. Om 3 uur luide aanbidding, 7 uur Lof met lijdens meditatie. MAANDAG om half 8 en half 10 uit vaartdiensten voor Elisabeth Balm-v. d. Enden half 8 Lof ter eere v. d. H. Joseph tot opening van de maand Maart 8 uur vergadering van de Derde Orde. DINSDAG half 8 vrije Kruiswegoefening. WOENSDAG half 8 gezongen H. Mis ter eere v. d. H. Joseph 's avonds om half 8 Lof ter eere v. d. H. Joseph. DONDERDAG half 5 biechtoefening voor schoolkinderen half 8 Lof en gelegen heid om te biechten 9 uur het Heilig uur. VRIJDAG. Eerste Vrijdag, toegewijd a. h. H. Hart. Half 8 gezongen H. MiS met algem. H. Communie voor de leden v. d. Bond v. h. H. Hart half 8 Lof met toespraak. ZATERDAG-avond half 8 Lof met Rozenhoedje van 5 uur tot half 10 gelegen heid om te biechten. ZONDAG a.s. Eerste Zondag v. d. maand, 4 uur Zieken-Lof. Aanbieding van een boekwerk. Een deputatie uit de hoofdambtenaren van, het departement van Arbeid, Handel en Nijverheid bestaande uit den Secretaris- Generaal mr. Scholtens, den Directeur-Ge neraal der Volksgezondheid mr. Lietaert Peerbolte en den secretaris van den Hoo- gen Raad van Arbeid inr. Jospehus Jitta heeft Vrijdag den oud-minister mr, Aalber se, als blijvende Herinnering aan den tijd van zijn ministerschap, een boekwerk aan geboden: Het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid onder minister Aal berse, waarin de verschillende afdeelings- chefs ieder een hoofdstuk hebben geschre ven. Het boekwerk zal ook in_ den handel verkrijgbaar worden gesteld. De aanbieding geschiedde bij monde van mr. Scholtens, die mr. Aalberse hulde bracht voor hetgeen hij als Minister heeft gepraes- teerd. Met een woord van hartelijken dank voor deze aangename verrassing nam dr. Aalberse het souvenir in ontvangst. LEEUWARDEN, 26 Febr. Vee Aange voerd 95 stieren f 190500, 308 vette koeien f200430, per kg. f 0.801.08, 1189 melk en kalfkoeien f 200—480, 20 vette kalveren f 40—80, 48 pinken f75—170, gras kalve ren711 nuchtere kalveren f 613, 234 vette schapen f 25—45, 65 weideschapen f 30—42, lammeren f 451 vette var kens f 60170, per kg. f 0.800.89, 36 mage re varkens f 3063, 435 vette biggen f 33 63, 312 kleine biggen f 1220, 26 paarden, 19 bokken. De handel in gebruikvee en vette koeien was slepend in stieren kalm in vette kalve ren bij weinig aanvoer iets williger in nuch tere kalveren slechtin varkens flauw, zou ters 8688 c., Londensche varkens 8890 c. per kg., wolvee traag. Eieren. Aanvoer 30.000 kippen- f 5 7.50; 600 ee den f 7—9. LEEUWARDEN, 26 Febr. Boter. Aan voer 15/3 en 69/6 v. Fabrieks- f 1.612.25. Noteering van de commissie f 2.35, Com missie (Bond v Coöp. Zuivelfabr.) f 2.35. Kaas. Sleutelj;aas f 0.36—0.58, Nagel kaas f 0.330.43, Goudsche f 0.330.90, Edam mer f 0.350.92 Aanvoer 20.334 kg. UTRECHT, 26 Febr. Kaas. Aangevoerd 7 partijen, tezamen 1645 kg. Prijzen 2e soort f 4648, rijksmerk f 4555. ZWOLLE, 26 Febr. Boter Aangevoerd 35/8 v. 20/6 en 120 stukken, samen 960 kg. Prijzen per 1/8 v. f 4146 (i, per kg f 2.30 2.50. Vee. Aangevoerd 718 runderen, 197 graskalveren, 315 nuchtere kalveren, 22 schapen, lammeren, 160 varkens en 462 biggen. Men besteedde voor vette koeien f 0.80— 1.06, idem kalveren f 1.201.60, id. varkens f 0.820.86 per kg, schapen f 2048. De handel was algemeen slecht. R.-K. Coöp. Tuindresvereeniging „Kenne- merland'1. Prijsnoteering van 26 Febr. Spruiten 10—35; Witlof 15—24; Uien 4—6; Appelen 2040; Sjalotten 710, alles per K. G,; Gele kool 38; Roode kool 310; Roodc kool 24, alles per 100 stuks; Ra barber per bos 1540; Wortelen 4—6; Prei per bos 1223; Selderie 68; Knolselderie 38, alles per bos; Aardappelen per Kilo 46; Bieten per kilo 34; Schorseneeren per kilo 712 Boerekool per kist 11.85} IJMUIDEN, 26 Febr. Heden kwamen van de treilvisscherij hier aan den afslag de stoomtreilers IJM. 324 (Amalia) met 1741 IJM. 149 (Victor) met 1452 IJM. 501 (Flora) met 1418 IJM. 133 (Catharina Duyvis) met 1381 IJM. 325 (Gloria)met 1373 IJMl 503 (Holland) met 1752 en IJM. 22 (Ita) met 2011 aan besomming. Van de beugvisscherij liepen heden hier binnen de stoombeugers VI. 39 (Joannes Georgius) en VL 114 (Voorlichter) en be- somden resp. 364 en 278 voor de aange voerde versche visch. ENKHUIZEN, 26 Febr. Totale haring- aanvoer van gisterenavond 17.600 stuks reepharing. Getal vaartuigen 87. Laatste markt 8 90 (voorafgaande markt ƒ10.25 a 10.80) per tal. Van de Noordzee werd nog aangevoerd 1500 pond schol Prijs 7.5017 per 50 kg. Uit de vangsten van Woensdag en Donder dag is gebleken dat nieuwe haringscholen uit de Noordzee zijn binnengekomen, maar tevens dat de groote trek nog niet is begon nen. Woensdag werd bij te Marsdiep 7 tal haring gevangen, en Donderdag bedroeg de vangst reeds 80 tal (16.000 stuks), wat wel een verblijdend teeken is. Heden kwamen hier de eerste 30 vaar tuigen binnen met gemiddeld ruim 2 tal reepharing. Marktprijs 9,209.70 per tal. Van de Noordzee werd aangevoerd 1320 pond schol, prijs 7.5015.50 per 100 pond. In de laatste dagen weinig aanvoer van poidervisch.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 8