Haversctimidt Klaje. SCHOONMAAK lawsriimidi i Klaje. Sproeten VERB0UWINGS UITVERKOOP VROOM DREESMANN HAARLEM GOROIJNWASSCHERIJ RINGERS' SYMPH0N1EC0NCERT SPRUTOL NAVOLGING ONMOGELIJK IS Chocolade wafels ADVERTENTIËN. DANKBETUIGING. oankbetuigingT WEES SLIM GEBRUIK GLIM JOS. DE GRAAFF, MEUBELEN TE KOOP GEDURENDE DE 16 ets. 19 ets. 16X/« ets. 19 ets. 78 ets. 24 ets. 50 ets. 125 kATHÖLÏËKËN GEVRAAGD DE R00MSCHE BOERIN BEVERWIJK. R.K. Coop. Tuindersvereeniging „Kennemerland". AALSMEER. VELSEROORD. IJMUIDEN. ZWANENBURG. LAATSTE NIEUWS. Na de kabinetscrisis. Het kabinet Briand demissionnair. Storm op de Franscke kust. Het offensief in Marokko. De ziekte van Bratianu. Scheepsramp bij Zeebrugge. De uitsl&ting in de Engelsche machine-industrie. Het kabinet-Briand. Misdadigheid in Amerika. Hevige sneeuwstormen. Storm en sneeuwval. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor Uwe deelneming ons betoond, bij het overlijden van onzen dierbaren Echtgenoot, Vader, Behuwd- en1' Grootvader. Uit aller naam: Wed. 0- v. d. BERG- v. d. WEIDEN. Heemstede, Maart 192b. SPECIALE AFDEELING /«Epukkclijk- cacaosmaalo Korte Poellaan 3 Damesfiets te Koop De Cenrale T andheelkundige Kliniek Kenaupark 26 (zij ingang) T. KROON Riviervischmarkt 5. BUITENGEWOON op ZONDAG 7 MAART, in het Gemeentel. Concertgebouw Solisten Mevr. JO VINCENT-VAN YZER en MAURICE VAN YZER, Wegenafsluiting Lisse. hAARL.Co 27. Dinêr-Vea 3< VAN 8 TOT 14 MAART Corona Schrijfmachine MOTORSCHEEPJE ZIT- EN SLAAPKAMER Te Huur aangeboden ZIJN DIT PRIJZEN WAARVAN Fant Mouseline moderne dessins fcfifen Zephir in alle kleuren waschecht en zonecht Pyama Flanel pracht streepen Gestreepte Percal voor Overhemden, pracht kwal. Effen Wollen Crêpe 100 cM. breed in 25 kleuren Brabantsch Bont voor Schorten en Jurken Effen Wol Mouseline in fijne modekleuren Crêpe de Chine 100 cM. breed in diverse kleuren ZuiverWoll. Mouseline! 100 cM. breed voor Japonnen en Blouses 97 '2 ets. GABARDINE REGENJAS EIKEN KAPSTOK 2.69 ..MEI JRFJ HUIS" f CHEF MACHINIST BANKWERKER. ,n de Zanderij „DE ZILK". Alleen zij die ervaring hebben in t onderhoud van materiaal en locomotieven komen in aan merking. Schriftelijke aanmelding Kantoor Spaarne 2. HOE WILT GE CONCURREEREN ZONDER ADVERTEEREN Uitgave van de N.V. DRUKKERIJ „DE SPAARNESTAD". Haarlem MEERDERE BESTAANSZEKERHEID VAN DEN TUINDER. Gisteravond vergaderde de R. K. Coöp. Tuindeisvereeniging „Kennemerland" in het K.S.A.-gebouw. De opkomst was seer goed. De voorzitter, de heer J. P. Nijssen, open de de vergadering met den Christelijken groet en sprak vervolgens een welkomstwoord in het bizonder tot den burgemeester van Heemskerk, die door zijn tegenwoordigheid op deze vergadering blijk gaf van zijn mede leven met de tuindersbevolking in zijn ge meente. Voorts heette de voorzitter ook in het bijzonder welkom den heer W. Balk, secretaris van de Provinciale commissie uit de veilingen in Noord-Holland, die dezen avond een lezing zou houden. Medegedeeld werd hierna, dat dit jaar groente-veilingen gehouden zullen worden in Beverwijk, Wijk aan Duin, Heemskerk, Limmen en Santpoort. Aan de orde was vervolgens de Statuten wijziging. Eenige kleine wijzingen en aan vullingen waren nog in het voorstel ge bracht, hetwelk aldus na eenige bespreking, met algemeene stemmen werd aangenomen. De acte van wijziging werd door notaris Donker gepasseerd en daarmede was deze Zaak afgehandeld. Alsnu kreeg de heer Balk het woord. Deze hield een lezing om het onderwerp „Meer dere bestaanszekerheid voor den tuinbou wer." De spr. begon met een terugblik te werpen in het verleden, toen men het veilingwezen nog niet kende en de producten naar de be volkingscentra moesten worden gebracht om daar aan commissionairs te worden verkocht of door den tuinder zelf te worden uitgevoerd. In dien toestand was het voor den tuinbou wer haast niet mogelijk, om aan zijn produc ten de noodige aandacht te schenken. Enkele voormannen #ijn destijds opge staan, die de wenschefijkheid inzagen om den afzet van de tuinbouwproducten in be tere banen te leiden zij stelden daartoe po gingen in het werk, met 't gevolg, dat gelei delijk het veilingwezen ontstaan is. Het heeft moeilijke periode meegemaaktomdat de tuinders aanvankelijk slecht^ aarzelend toe traden, maar nu kennen wij het veilingwezen dan toch in elke plaats. Het kan niettemin niet worden ontkend, dat bij den huidigen toestand niet altijd loon naar arbeid wordt gegeven en daarom wenschte de spr. zijn gehoor met nadruk te wijzen op enkele dingen, welke in het bedrijf kunnen worden aangewend en die kunnen meewerken tot het verkrijgen van meerdere bestaanszekerheid. Spr. betreurde het allereerst, dat nog niet genoeg geprofiteerd wordt van de gelegen heid, welke er zoo ruimschoots bestaat, om voorlichting te ontvangen door middel van het tuinbouwonderwijs. Ouderen en jon geren moeten in veel grooter aantal fdaarvan gebruik maken zij kunnen zich dan veel teleurstellingen en nadeelen besparen. Een belangrijk vraagstuk is dan kunnen wij op den huidigen weg voortgaande de toekomst gerust tegemoet gaanblijft onze bestaansmogelijkheid verzekerd? Hier bij is het gelukkig te kunnen bedenken, dat de tuinder over het algemeen geen hooge eischen van het leven stelt. Maar er geheel aan ontkomen kan hij niet, daar de wereld steeds vooruit gaat. En ook het grondbezit wordt steeds meer verdeeld, zoodat het noo- dig is om naar middelen uit te gzien, die de productie kunnen verhoogen. De voedingskwestie van den plant kan men gerust als bijzaak beschouwen immers naast de natuur mest heeft men de hulp meststoffen en de voedingskwestie is hier mede eigenlijk tot een rekensom terugge bracht. Maar wel moet het mesten doel matig geschieden en wederom is hier het tuinbouwonderwijs met zijn bemestings leer er, om den tuinder van de juiste methode op de hoogte te brengen. Een van de voornaamste vraagstukken is het water. De aanwezigheid van water in den grond is vereischt, voor het oplossen en omvormen van de meststoffen in planten- voedingsstoffen. Men zal hierin misschien afleiden dat gronden, die tot in den kop in het water staan, de beste zijn. Het is hier mee als met alles er kan teveel "van ghet goede z jn. Teveel water belet het toetreden van lucht in den grond en het maakt den grond ook te koud. De planten hebben een zekere mate van warmte noodig. In deze streek vindt men verschillende gronden, die in zekere perioden een teveel of een te weinig aan vocht hebben. Spr. heeft eens bestudeerd, waarom hier de aardbeien in een droge zomer altijd mis lukken. Op grond van die studie raadde spr. zijn toehoorders aan eens een eenvoudige proef te nemen, door, wanneer de planten gaan uitloopen, in de paden wat stroo te leggen, waardoor de uitdamping van den grond wordt tegengehouden. In vele gevallen zal leze prjef niet vol- doeele zijn en kan het vochtge Jalte alleen behouden, eventueel verhoogd, worden door irrigatie, door het aanbrengen in den grond van draineerbuizen. Dit systeem vraagt natuurlijk geldelijke offers doch men bereikt ermede, dat het product wordt everzekerd. Besproeiing achtte spr. niet het juiste systeem. Daarbij immers wordt de grond strandig en slint dicht, terwijl het grootste gedeelte van het water spoedig verdampt. Greppels voor het aanvoeren van vaten voldoen alleen bij graslandenechter niet in' onze tuingronden. Draineerbuizen, bij voorkeur te leggen op een plank, achtte spr. het beste systeem. Het tuinbouw leven heeft echter ook nog een andere zijde en nu kwam spr. aan het af zetgebied en de reclame. Men moet er op uit zijn om nieuwe afzetmogelijkheden te be vorderen. Hiervoor is het noodig, dat het product waardig is, d.w.z. van zoodanige kwaliteiten en zoodanig gesorteerd en ver pakt, dat het de concurrentie van de produc ten uit andere tuinbouwstreken kan doorstaan Spr. wees in dit verband op het bestaan van het controlebureau en de noodzakelijk heid van reclame. Met nadruk wees spr. ook op de noodzakelijkheid van het gezamenlijk aankoopen van zaden, niet omdat het goed- kooper is, maar om deugdelijk zaad, onder controle, te verkrijgen. Want reclame moet gepaard gaan met deugdelijkheid van het product. De spr. behandelde hierna de glascultuur, een zeer belangrijke, maar ook zeer moeilijke aangelegenheid. Het wijzigen van de cultuur op deze manier is kostbaar. Wanneer men echter in de streken komt, waar de glascultu- tuur wordt toegepast, dan ziet men een ge weldige uitbreiding ervan en daarmede het bewijs, dat deze cultuur voldoende rente af werpt, om uitbreiding mogelijk te maken. En het is juist met deze cultuur, dat de tuin der zijn bestaanszekerheid kan verhoogen. Wanneer hier de aardbeien cultuur mis lukt, is ook het heele tuindersjaar mislukt. Deze streek is in hoofdzaak aangewezen op de aardbeien cultuur, zoodat de bestaansze kerheid groote risico meebrengt. Wanneer nu andere culturen worden toe gepast, vermindert die risico en verkrijgt men ook een betere arbeidsverdeeling. Spr. wilde niet zeggen bouwt nu alle maal warenhuizen Hier is heel wat voor noodig. Maar juist hierom ook wilde spr. zijn toehoorders aan sporen, om de gelegenheid aan te grijpen, welke bij het tuinbouwonderwijs geboden worden door de cursussen in glascultuur. Deze cultuur geeft minder bestaansze kerheid en betere arbeidsverdeeling. Er zijn hier zooveel producten van deze cultuur vele soorten vroege groentenaardbeien, tomaten, kool en vooral ook booneri. In verband met dit alles wees spr. er zijn toehoorders met klem óp, dat het afzetge bied hier geheel in orde is. Het veilingwe zen is hier zoodanig ingeburgerd en de koop lieden kennen onze plaats, dat men voor den %fzet van zijn product niet bang behoeft te wezen. Spr. wees ten slotte ook nog op het over leg tusschen de tuinders onderling, over de manier hoe zij het benoodigde kapitaal voor uitbreiding kunnen bekomen. In Heemskerk is een regeling gemaakt, waarvoor spr. bewondering had. Na nog eens op de noodzakelijkheid van de toepassing dezer cultuur te hebben ge wezen, vertoonde spr. een collectie licht beelden die zijn rede goed illustreerde. Een luid applaus vertolkte den dank der vergadering. Nadat de voorzitter een hartelijk dank woord had gesproken, werd de bekende aardbeien-film vertoond. Kil n volgce sluiting. „Centrale Aalsmeersche Veiling." Donderdagavond werd de Buitengewone Ledenvergadering gehouden, welke reeds vroeger was aangekondigd, die hoofdzakelijk ten doel had, den strijd te beslechten, die reeds geruimen tijd in de C. A. V. is gevoerd, welke strijd zich in hoofdzaak bepaalde bij het punt „Zal de Veiling lid zijn van de Coop. Tuinbouw Aankoop Vereeniging, ja of neen." De voorzitter, de heer J. Alderden riep het welkom toe aan het groot aantal aanwe zigen. Spr. herinnert aan het feit, dat op 4 November besloten werd dat de C.A.V. lid zou zijn van de C.T.A.V. Een groep leden betreurde dit besluit en heeft thails gebruik gemaakt van haar recht om deze zaak opnieuw aan de orde te stellen. De voorzitter bracht dank aan de beide Commissien en aan den Secretaris. In behandeling wordt dan genomen het ingekomen verzoek van een groep leden der C.A.V. om het genomen besluit van 4 No vember 1925, aansluiting als lid bij de C. T. A. V. in te trekken. De voorzitter geeft een uiteenzetting van den stand van zaken. Tot voor korten tijd stelde het bestuur der C.A.V. zich op het standpunt, dat het lidmaatschap bij de C.T. Aan koop-Vereeniging moet blijven bestaan om de volgende redenen De Veiling is lid gelijk als ieder ander lid en derhalve zal het de Veiling financieel niet ernstig kunnen schadenmoreel komt het de Coop. Ver- eenigingen in Alsmeer ten goede en het vormt bovendien den grondslag voor een krachtig organisatorisch leven. Er heerscht hier in de gemeente een flink Coop, leven. Ten eerste is daar de C.A.V., die in 1924 een winst maakte van f 60.000.en in 1925 een winst van f 47.600.kon boeken de Coop. Tuin- bouwbank die in 1924 een winst opleverde van f 11.000.en in het vorige jaar f 17.000 de Coop. Veilingvereeniging „Bloemenlust" met belangrijke winstcijvfers en ten slotte de C.T.A.V., die in 1924 f 3000.winst maakte en in 1925 f 16.000. Al deze vereenigingen hebben den wel stand der bevolking van Aalsmeer in hooge mate bevorderd. Dan bestaat nog de T.A.C., die minder gunstig werkt, doen ook werk zaam is geweest in het belang van de kwee kers. De krachtige actie, -welke zich onder een groot deel der leden der C.A.V. heeft ontwikkeld, ten doel hebbende om toch voor al met het lidmaatschap der C.T.A.V. te breken, is niet aan de aandacht van het- veilingbestuur ontgaan en heeft ook het Be stuur niet met rust gelaten, wijl het voor alles de eenheid in de C.A.V. wil bewaren. Bij beide partijen heerschte dezelfde mee ning om toch vooral de eenheid in de C.A.V. te behouden. Op 4 November was de beslis sing genomen met kleine meerderheid, doch het is niet aangenaam voor het bestuur te weten dat er een groote minderheid is, die anders wenscht.. Twee vragen kwamen telkens bij beide partijen naar voren en wel deze „Wat zijn de Financieele gevolgen, als de C.A.V. voor het lidmaatschap van de C.T.A.V. bedankt maar ook, wat gebeurt er, als de Veiling blijft aangesloten bij de C.T.A.V.? Het resultaat der gehouden besprekingen is geweest, dat men eenparig van oordeel was, dat het lid maatschap der Veilingen bij de C.T.A.V. over het algemeen voor het Coöperatieve leven in Alsmeer niet wenschelijk werd ge acht. Het Bestuur der Veiling met de leiders der oppositie zijn het thans hierover eens ge worden, weshalve het Bestuur het voorstel der oppositie meende te moeten overnemen en te verzoeken dit voorstel te willen aan nemen, waardoor vertrouwd wordt, dè zoo noodzakelijke eenheid bestendigd zal blijven. Wijl niemand het woord verlangt of een ander voorstel wenscht te doen, constateert de voorzitter, dat met algemeene stemmen be sloten is, om het besluit van 4 November weder in te trekken en geen lid te blijven van de C.T.A.V. Nadat nog een paar vragen zijn gesteld, sluit de voorzitter de belangrijke vergadering. Vergadering van den Stillen Omgang' afd. Velseroord. De Voorzitter opent de vergadering met den Christelijken groet en heette alle aanwezigen van harte welkom, waaronder den Pater Gardiaan, en zeide dat deze vergadering beter is bezocht dan de vori ge, alhoewel die belangrijk genoeg was daar het toen ging over de jaarverslagen en de fi nanciën. De notulen werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deelde mede dat er dit jaar een pater zou mee gaan, wat ten zeerste werd gewaardeerd. Het Lof is dien avond dus Zaterdag 20 Maart om half elf en het vertrek is bepaald om kwart over elf, voor de voetgangers. Voor hen die per autobus gaan is het vertrek be paald om één uur van af het Patronaat. De kaarten hiervoor noodig kosten f 1.25 re tour en 80 cent enkele reis en zijn verkrijg baar tot en met 17 Maart. De voorzitter deelt vervolgens mede zich stipt te houden aan de voorbidders en Commissarissen, op dat het zingen en bidden ordelijk moge volbracht worden. De H. Mis wordt te vijf uur opgedragen bij de Eerw. Paters in de Tegelstraat. Na nog eenige besprekingen gehouden te hebben over de Consumptie kwam men aan de rondvrrag, waarvan door verschillende leden gebruik gemaakt werd en waarin de voorzitter nog mededeelde, dat de afd. Vel seroord dit jaar met ongeveer 130 a 140 man zou optrekken naar de stad van Mirakel. De Eerw. Pater Gardiaan sprak zijn te vredenheid uit over de afdeeling en hoopte dat evenals het vorige jaar onder God's zegen ook dit jaar den Stillen Omgang moge slagen, waarna de voorzitter den Eerw, Pater dankte voor zijn rede en de vergadering op de ge bruikelijke wijze sloot. Vergadering van den R. K. Volksbond afd. Ijmuiden. Woensdag 3 Maart 1.1. heeft de R.K. Volksbond van Ijmuiden ver gaderd ter zake de reorganisatie van den bond in de gemeente Velsen. De opkomst was ech ter zeer teleurstellend. De heer Aengenent, Secretaris van het Hoofd bestuur was aanwezig om de vergadering van advies te dienen bij deze gewichtige verandering, doch achtte de agenda te be langrijk, te veel omvattend om deze ter beslissing te stellen van zulk een gering aantal leden. Derhalve gaf hij het bestuur in overweging de vergadering niet te doen doorgaan. Ten slotte bleek hij wel bereid een korte uiteenzetting te geven V3n hetgeen hij zich voorgesteld had te behandelen. Het gaat er om naar de plannen van het R. K. Werkliedenverbond als overal elders een Bestuursraad voor Velsen in te stellen, nadat de R. K. Volksbond tot één centrale afdee ling zou zijn omgevormd voor de geheele gemeente, terwijl de Parochiale afdeelingen met de onderhoorige vakafdeelingen als Kringen met een zelfstandig Kringbestuur zouden voortbestaan, zónder iets van haar direkten invloed in te boeten binnen den Kring. Dat dit werk een veelomvattende arbeid is, moet wel iedereen opvallen. De leden van Ijmuiden hebben dit niet geweten öf niet begrepen dit staat vast. Te Velser oord en te Wijkeroog heeft de zaak reeds haar beslag. Moet Ijmuiden nu achter blijven? Of zal men zonder Ijmuiden toch doorzetten, en Ijmuiden links laten liggen? Dit ware toch wel fataal. Een goed kwartier is er vergaderd, en toen de bespreking geschorst. Spoedig zal de kwestie opnieuw in behandeling komen. Dan zullen de bondsleden en de leden der vak verenigingen van Ijmuiden, hunne mee ning kunnen bepalen voor deze centralisatie, die niet slechts hun vereenigingsbelangen raakt, doch ook een financieele zijde heeft; dit mogen allen wel beseffen. zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: een jon gensjekker, doublé armband-horloge, zilve ren armband, portemonnaie, kindermuts, bos sleutels, armband, twee huissleutels, damestaschje met inhoud. Herdenking zilveren jubileum. Donder dag 1.1. 4 Maart, mocht den heer P. Uiter- mark den dag herdenken, dat hij vóór 25 jaar als rijknecht in dienst trad bij de familie Faas, molenaar alhier. Van zijn patroon, de heer W. Faas, mocht de jubilaris als blijk van erkentelijkheid een fraai gouden horloge met inscriptie ont vangen. terwijl talrijke bewijzen van be langstelling den jubilaris dien dag van verschillende zijden werden betoond. DieistaL Door den schipper van de sleepboot „Gloria"' is bij de politie aangifte gedaan van don diefstal van een koperen stoomleiding van 3 meter lengte, welke ver moedelijk in den nacht van Donderdag op Vrijdag van de sleepbooqt is ontvreemd. Er wordt een onderzoek ingesteld. Gevonden voorwerpen. Bij de politie De oplossing. Hef gezantschap. De Res.bode weet te melden, dat ook het kabinet-de Geer nog bijna was mislukt. In de bijeenkomst, die Woensdagavond plaats had, heeft, aldus het blad, deze mislukking ernstig gedreigd, doordat de heer de Geer niet zonder de medewerking van de katho lieken een kabinet wilde formeeren, terwijl de wijziging, die de heer de Geer in het program Limburg aanbracht en de wijziging in de samenstelling van zijn kabinet, waar door het karakter aanzienlijk gewijzigd werd ten nadeele van een vooruitstrevende so ciale politiek, de medewerking van de ka tholieken zeer moeilijk maakte. Ten slotte is toch de heer Waszink be reid gevonden zijn medewerking te verlee- nen om de oplossing van de crisis mogelijk te maltsn. De heer Waszink heeft, schrijft het blad verder, op krachtigen aandrang van den voorzitter van de R. K, Staatspartij in dit kabinet zitting genomen. Nadat de heer Limburg Vrijdag zijn opdracht aan de Konin gin had teruggegeven en deze daarna jhr. Ruys de Beerenbrouck in audiëntie had ontvangen is deze laatste Zaterdag naar Heerlen vertrokken, waar hij Zondag een langdurig onderhoud met den heer Waszink heeft gehad. Het is ook de heer Ruys ge weest, die na een onderhoud met den heer de Geer Maandagmiddag den heer Waszink telegrafisch heeft verzocht, direct naar Den Haag te komen, en het is ten slotte ook de bemiddeling van den heer Ruys geweest, welke den heer Waszink deed besluiten tot dit kabinet toe te treden, waardoor Donderdagochtend de besprekingen konden beëindigd worden en de heer de Geer de Koningin het door hem gevormde kabinet kon aanbieden. Hiermede is natuurlijk allerminst beweerd vervolgt het blad dat dit kabinet de bijzondere sympathie zou hebben van de R. K. Staatsparij; integendeel, naar wij heden morgen vernamen, heeft het bij niemand van ons bijzondere instemming verworven. Wat het program betreft vernam het blad, dat daarover heel weinig gesproken is, be langrijke zaken zullen niet worden aange sneden en de voornaamste taak van het ka binet zal zijn de reeds ingediende begroo tingen af te werken en verder te doen wat de hand te doen vindt, Men heeft niet gezocht naar personen op bepaald program, maar men heeft getracht 9 mannen te vinden, bereid om de regee- ringsmachine weer op gang te brengen, zij het dan zoo goed en zoo kwaad als dit mo gelijk is. Zooals we Donderdag reeds mededeelden schrijft het blad verder zal dit kabi net inderdaad een voorstel inzake het her stel van het gezantschap bij het Vaticaan doen. Blijft de Kamer ter zake weigerachtig, dan zou althans het kabinet hierin geen re den voor aftreden zien. De heer Waszink zou echter in dezen zijn vrijheid van han delen hebben voorbehouden, en, naar wij vernemen, is het zoo goed als zeker, dat hij uit een afstemming van het gezantschap consequenties zal trekken. Ook achtte men het in parlementaire kringen zeer onwaarschijnlijk, dat de ka tholieke Kamerfractie in dit geval terug zou komen op de verklaring van mgr. Nolens om dan tégen de begrooting van buiten- landsche zaken te stemmen. STIJGING VAN HET ZUIDERZEEWATER POLDERS OVERSTROOMD. NIEUWENDAM, 6 Maart. Het Zuider zeewater steeg Vrijdag tot 150 c.M. boven A. P., zoodat de scheepvaart door de Oranje-sluizen gestremd was. Dc polders IJdoorn, Nes en Eempolders zijn over. stroomt. DOOD GEVONDEN. LEIDEN, 6 Maart. Gisteren is de 59- jar.'ge v. H., op den Papenweg te Wasse naar dood naast zijn rijwiel gevonden. Van H. was werkzaam te Wassenaar en woonde te voorscheten. Hij oefende het beroep uit van opperman. Omtrent de oorzaak tast men neg in het duister. PARIJS, 6 Maart. Dc Fransche Kamer heeft ondanks het feit, dat Briand de kwes tie van vertrouwen stelde, met 274 tegen 221 stemmen, besloten het art. in zake de belasting op de betalingen te schrappen Het kabinet Briand is demissionnair. PARUS, 6 Maart. Een hevige storm woedt op dc Fransche kusten. De schade is groot. TANGER, 6 Maart. Uit Engelsche bron wordt gemeld dat de Riffs tot staan ge bracht zijn; de Franschen zijn 5 K.M. voor* uit geschoven. BOEKAREST, 6 Maart. Uit goede bron wordt vernomen, dat de toestand van Bra tianu zich verergerd heeft. De doctoren heb ben zelfs zijn beste vrienden verboden aag 't ziekbed te komen. BRUSSEL, 6 Maart. De schoener Dailha heeft hedenmorgen schipbreuk geleden op de kust bij Zeebrugge; 5 zeelieden zijn ge red van de 9. De anderen zijn verdronken. Omtrent de scheepsramp bij Zeebrugge meldt men ons nog uit Vlissingen: dc ge zonken Dailha kwam uit Rusland en was geladen met hout van Suriname naar Mid- delbjifg. Onder de kust van Zeebrugge is het schip vergaan. De kapitein -en 3 matro. zen verdronken. LONDEN, 6 Mart. In alle fabrieken van de werkgevers die aangesloten zijn bij de federatie van werkgevers in de machine-« industrie, was gisteren bekend, dat de uit sluiting 13 Maart zal ingaan, indien niet voor dien tijd overeenstemming is bereikt PARIJS. 6 Maart. Briand heeft verklaard den President het ontslag van zijn geheele kabinet te zullen aanbieden. Tevens zeide hij niet naar Genève te zullen gaan. Tien dieven drongen op klaarlichten dag het kantoor der International Harvester Company te Chicago binnen en gingen at met een som van 100.000 dollar vandoor. Vrijdagmiddag heerschte te Berlijn een sneeuwstorm, vergezeld van een onweer, zooals men sedert jaren niet heeft beleefd. Boomen werden ontworteld en een 6 M. hooge schoorsteen omgeworpen, welks steenmassa de daken van twee huizen ver nielde. Op verschillende punten der stad sloeg de bliksem in. Te Hamburg sloegen verschillende sche pen van de kabels los. De rivierbooten kon den ten gevolge van het hooge water niet onder de bruggen doorvaren. Dergelijke berichte'n komen ook uit de overige deelen des rijks. Hier en daar daal de de thermometer tot beneden het vries punt. Uit verschillende plaatsen van Frankrijk worden stormen gemeld. In de streek van St. Etienne en van van Perpignan werd groote schade aangericht. Op verschillend» plaatsen viel sneeuw. Ondergeteekende betuigt bij deze zijn hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, onder vonden bij diens zilveren jubilé in dienst van den Heer W. FAAS, inzon- der aan zijn patroon en familie, P. UITERMARK. Zwanenburg, 6 Maart 1926. Namens de Wed. J. GLORIE, brengt de Commissie hartelijk dank voor de milde bijdrage (groot 514.48) Donderdag j.l. voor haar gezin ingezameld. Heemskerk, 6 Maart 1926. DE COMMISSIE. Hiermede betuigen wij onzen oprechten dank voor de vele blijken ran belangstelling, ondervonden bij let overlijden van ons dierbaar kind. P. C. VLASVELD. H. J. VLASVELD-Duivenvoorde. Zilk, 6 Maart 1926. VERHUISD: Stucadoor, van KL Houtweg 12, naar b.d, KI. Houtweg. Witwerk scherp concurreerende prijzen. Wegens vertrek, prachtige 37.50; gevraagd een Lutkoffer, ZUI DERSTRAAT 33. TEL. 12644 - Voorheen Zijlstr. 53rood Verstrekt zoowel aan Ziekenfondsle den als aan Middenstanders eerste klasse kunsttanden en gebitten tegen een minimum tarief. Behandeling uit sluitend op de volgende spreekuren; lederen dag van 9—11 en 1—2, Dins dags en Vrijdagsavonds van 6H814; Zaterdagsmiddags geen spreekuur. De spreekuren der Particuliere praktijk (voor ingang) zijn van 12 en Dinsdags en Vrijdagsavonds van 78. Zaterdags middags geen spreekuur. Uitgebreide behandelingen geschieden op afgespro ken uren. Pracht Eiken Buffetten, Dressoirs, kus ten, Ledikanten, Meublementen, Brandkasten, enï. Tevens inkoop van Mahonie Meubelen, heele en gedeel telijke inboedels. tegenover de Groote Kerk, des middags te half drie (ZANG) (PIANO) Toegangsprijs 50 ets pl. rechten Kaartverkoop bij de firma's ALPHENAAR en LANGEVELD BURGEMEESTER en WETHOU DERS van LISSE maken bekend, dat de LOOSTERWEG binnen die ge meente vanaf den Stationsweg tot de Zwartelaan met ingang van 8 Maart a.s. tot nadere aankondiging voor het verkeer met rij. en voertuigen GE SLOTEN is, wegens vernieuwing van de zich in dat weggedeelte bevindende brug. Burgemeester en Wethouders van Lisse, EENHUIS De Secretaris J. C. DE HAAN Bakenessergr Telefoon MAANDAG: Erwtensoep, Rosbief, Koolraap, Chocoladevla. DINSDAG: Vermecellisoep, Gebraden Sausijzen (op verzoek gekookt hamspek), Stamppot van Zuurkool, Sneeuwpud- ding met Vanillesaus. WOENSDAG; Kerrysoep, Kalfsgehakt, gedroogde Appeltjes, Pannekock. DONDER DAG: Londonderrysoep, Kalfslappen, Raapsteeltjes, Gestoofde Pruimen. VRIJDAG; Bruine Boo.nensoep, Ge stoofde Kabeljauw (op verzoek ge kookte Ham), Worteltjes, Tapiocapap. ZATERDAG'. Tomatensoep, Runder lappen, Spersieboonen (op verzoek capucijners), Chipolatapudding met roze saus. ZONDAG: Koninginne soep, Kalfsfricandeau, Brusselsch Lóf, Griesmeelpudding met Abrikozen. komen vroeg in 't voorjaar koop tijdig een pot Bii Alle Drogisten te koop. Prijs 55. HOOFDSTRAAT 148, Hillegom, Te koop een goed onderhouden, circa 10 ton, p. a. D. v. ZANTEN, Gorsdijk, 's-Graven- deel. Net heer zoekt gemeubileerde met pension te Beverwijk. Brieven m. prijsopgave onder lett. P. aan B. JAN SENT bijkant, v. d. bl. te Beverwijk. 2 Nette voorkamers voor dame, of dame en heer. Br. onder No. 2504 aan het Bur. v. d. blad. 24 - 36 29 - 34 29 - 39 34 - 49 98 - 110 29 - 34 69 - 971/, 160 - 195 115 - 180 nieuw, maat 48, te klein gekocht, 12.50. BERKHEIJDESTRAAT 5. Piëdestal 1.89 - Parapluiebak 2.99 Salon Spiegel 10.90; Voltaire met leer 14.90; 2 Crapeauds en 4 stoelen met moquette 82,50. Theekasten 10.50. KLEIN HEILIG LAND 61. koopt niet in winkels waar onzede lijke oi N. Maitbusiaansche artikelen worden verkocht of voorhanden riin Koopt aan stationsboe''e-' -sten ALLEEN DIE LECTUUR. WELKE GEKN GEVAAR OPLEVERT. VERSCHENEN en overal verkrijgbaar: voor drie belangstellenden, met een voorwoord van Pater DAMASUS PRIJS 35 CENT

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3