SCHOONMAAK Haverschmidt Klaje. Haverschmidt Klaje. Meisjes gevraagd NETTE JONGENS MEÏ16D gf|IE.UWS Schrale Huid PUROL Strijksters gevraagd. BEKWAME NAAISTERS Henseu's Electr. Atelier, Lange Annastralt 35 COSTIIUMNAAISTER BENNEBROEK. ZANDVOORT. H1LLEGOM. 7 SANTPOORT. IJMUIDEN. HAARLEMMERLIEDE. SPORT'EN WEDSTRIJDEN. Haarlemsche Voetbalbond,, Zandvoort IIHaarl. Vet. 30. Hjllegom IBloemendaal II 3—3. V. V. H. I—E. D. O. IV 1—2. Autobotsing te Wassenaar. Wieringen aan het vasteland. Nederlander te Antwerpen gearresteerd. Tragisch ongeval te VGravenhage. Brand te Heerlen. Gevolgen van den storm. De financieele toestand van Vaals. Onder de Radio-berichten: De besprekingen over de uitbreiding van de vaste Raadszetels te Genève zal vermoedelijk worden opgeschort. Arrestaties van «socialisten te Boedapest; vrees voor bolsjewisme. Groote branden te Praag en New-York. De a.s. Volkenbondsvergadering De oorlog in China. Arrestaties te Boedapest. Groote brand te New-York. De brand te Praag. Een belangrijke post der Riffi genomen. Het rapport der Engelsche kolencommissiegereed. Herriot kabinetsformateur. De Bedoeienen opstand. Overeenstemming te Genève? Hevige storm. Ernstige toestand te Budapest. ADVERTENTIËN. Maatregelen besmettelijk hoofdzeer. Heeft U wet eens een Heerenco&tuum door ons laten stoonien? Wij kun nen het U aanbevelen. U ontvangt het gestoomd en keurig geperst terug. Het ziet er dan uit als nieuw DIENSTBODE Keukenmeisje R.-K. De Cenrale T andheelkundige Kliniek Kenaupark 26 (zij ingang) DAGMEISJE R.-K. DIENSTBODE TWEEDE MEISJE R.-K. Tweede Meisje R.-K. MEISJE Sfoomwasschersj Wed. J. H. M. VAN HOUTEN, Blockers vaartweg 45, Heemstede. ZONDAGSBESTELLING. N.V. Stoom wasch- en Strijkinrichling voorh. J. PEEPERKORN ZOOM, Heemstede. Zich aan te melden: BLEEKERSVAARTWEG 39. gevraagd voor het maken van vakkieeding. EEN MEISJE voor de knoopgatenmachine bij G E SONNEMANS, Koudenhom 16 rood. 1 Aanmelding lusschen 6 en 8 uur. GEVRAAGD eenige nette meisjes, om. opgeleid te worden, voor de be diening van automatische breimachines. Alleen serieuze, ijve rige meisjes komen in aanmerking. Ha volbrachten korten leertijd hoog loon gegarandeerd. Verder kunnen op verschil lende afd. nette meisjes geplaatst worden. niet ouder dan 15 jaar, kunnen terstond geplaatst worden bij EMRIK BINGER, Konipgstraat. R.-K. MEISJE R.-K. DAGMEISJE R.-K. DIENSTBODE KOSTHUIS BOERENKNECHT. Flink Dienstmeisje Bekw. Timmerlieden R.-K. MEISJE H. H. SLAGERS R.-K. MEISJE Mach. fabr. alhier vraagt JONGSTE Kantoorbediende (geen meisje). Leeftijd ca. 15 j. Br. onder No. 28029 Bur. van dit blad. MEISJE DIENSTBODE R.-K. ZIT- EN SLAAPKAMER Op fabr. kant. alhier kan voor tijdelijk worden geplaatst een JONGMENSCH (m.) ieeft. ca. 18 jaar, voor administr. werjt. Br. met opg. van verl. sal. onder No. 28630 Bur. van dit blad. TE KOOP Salonorgel te koop KËTÉLS MOOI PAKHUIS TE KOOP TE HUUR R.K. Bloemistenarbeidersvereeni- ging „St. Jeroen". Vrijdagavond hield de R.K. Bloemisten arbeidersvereeniging „St. Jeroen" een buitengewone algemeene vergadering in het gebouw van den R.K. Volksbond. Omstreeks 8 uur opende de Voorzitter, de heer J. Huisman, de vergadering met den Christelijken groet, en wenschte de leden een hartelijk welkom. Het speet spr. dat niet al de arbeiders aanwezig waren, alhoewel er vele nieuwe gezichten onder de leden waren en wenschte allen een woord van dank voor hun komst. Hierna zette de Voorzitter het doel uiteen waarvoor deze vereeniging was belegd. Spr. toonde aan hoe er door de georganiseerde patroons en arbeiders was gewerkt om het nieuwe contract voor allen zoo gunstig moge lijk te maken, terwijl dit alles zonder strijd is bereikt. De Patroons hebben goedgevonden, dat vele nieuwe punten in het contract zijn aangebracht, welke alle ten goede komen aan ke arbeiders. Daar dit alles verkregen is door de beide organisaties is het noodig dat hier aan de hand wordt gehouden, en ook de onge organiseerde patroons te brengen op het standpunt ook de voordeelen toe te passen, welke hun georganiseerde collega's geven. Hiervoor is strijd noodig. Spreker spoorde de arbeiders aan om toe te treden, voor zoover zij nog niet georganiseerd zijn, bij de Vereeni ging „St. Jeroen." Daar er yoor de niet katho lieken de mogelijkheid tot organiseeren uitge sloten is heeft de Vereeniging „St. Jeroen" dispensatie gekregen deze leden op te nemen als hospitantlid. Niet-Katholieken kunnen zich dus aansluiten, en ook voor hen zal dan het Bestuur, indien het noodig is in de bres springen. Hiermede heeft de Voorzitter den toestand duidelijk uiteen gezet, en gaat over tot het stellen van 2 vragen n.m. Zijn er arbeiders, die den vrijen Zaterdag middag van hun patroon niet zullen krijgen en Zijn er arbeiders die vermoeden hebben dat het verkregen recht hun zal worden ont houden. Op vraag één volgt geen antwoord, wat den Voorzitter verheugde. Spr. hoopt dat dit het teeken zal zijn, dat al de arbeiders den vrijen Zaterdagmiddag zullen krijgen. Wat vraag twee betreft zijn er wel enkelen, die het ver moeden, echter in zoover dat hun patroon er nog niets van heeft gezegd. Hierna stelde de Voorzitter de actie voor, die thans uitgevoerd kon worden en wel door Zaterdagmiddag op pad te gaan om te zien of er hier of daar wordt gewerkt. Bleek dit, dan moest dat opgegeven worden bij het be stuur. Met deze manier van voorloopige actie kon de vergadering accoord gaan. Wanneer echter bleek dat er gestreden moest worden, hoopte de Voorzitter steun te mogen krijgen van al de leden. Hierna werd het contract besproken en door den Voorzitter werd gewezen op de nieuwe verbetering die er zijn ingebracht, o.a voor het vaste personeel 6 dagert verlof en drie dagen extra voor hen die een retraite willen gaan houden, een salaris van 26.- als gemiddeld, 13 weken uitkeering van 70% salaris bij ziekten, en flinke hoeveelheden grond voor vóór en nateelt. Ook de losse ar beiders hebben eenige verbetering gekregen. Hierna wordt de gelegenheid gesteld om vragen te richten, waarvan druk gebruik wordt gemaakt. Een der leden vroeg of onge organiseerde patroons, welke hebben ver klaard met het contract mede te zullen leven, ook verplicht zijn al deze voordeelen te geven aan hun personeel, waarop de Voorzitter ant woordt, dat zulk een patroon het geheele con tract moet naleven. Ook wordt gesproken over de oprichting van een bond van losse arbeiders,opdat deze hun eigen belangen dan beter kunnen behar tigen. De Voorzitter maakt dit lid erop at tent, dat deze reeds bestond. Wel oordeelde de voorzitter het noodig dat er weer leven in kwam qn er meer gewerkt wordt, doch als parool „Steeds binnen de lijnen van het loo- pende contract." Als slot kwam de vraag, waarom of het Bestuur geen daadwerkelijke actie op touw zette, want wat moet gedaan worden wan neer er Zaterdagmiddag gewerkt moet wor den? De Voorzitter deelde mede dat hij zijn handen niet wilde branden. Eerst moeten er feiten zijn, zoolang deze niet bestaan kan spreker geen daadwerkelijke actie opgeven. Hierna deelt het Bestuuf mede dat al de arbeiders op moeten geven hoeveel kinderen er zijn in hun gezin beneden de 14 en boven de 18 jaar. Dit moet uiterlijk Woensdag 10 Maart bezorgd zijn in het R.K. Volksbond gebouw, waar de heer J. Huisman de opga ven, welke met het oog op de voordeelen, gemeld in art. 2 van het contract, aanwezig moeten zijn, in ontvangst zal nemen. Na nog een hartelijk woord door den Voorzitter sluit deze de vergadering met gebed. Zandvoortsche Muziekkapel en Kunst na Arbeidt D'e gecombineerde uitvoering van deze twee in Mcncpole, is een succes geworden. De verschillende nummers, zoo wel van de muziek als van de zangers, werden zoo uitgevoerd, dat zeis aan den leek duidelijk moest werden, hoe uitstekend deze -twee gezelschappen hun plaats waard zijn. Beide toch dingen mede jn de hoogste van hunne afdeelingen. De heer Dees toonde zijn koor in een' goede leiding 'weer heel veel verbeterd ie hebben. Enkele der nummers werden zelfs uitgevoerd, zonder dat er ook maar een enkele aanmerking van een criticus gemaakt zou kunnen worden. Trouwens het pleit, voor een directeur als den heer Dep, dat 1 Tf een koor als Kunst na Arbeid in drie jaren na de oprichting tot de hoogste wed- strijd-afdeeling weet te brengen. Ook de Zandvoortsche Muziekkapel had een bijzonder goeden avond. De verschil lende nummers werden nauwkeurig en juist uitgevoerd. Werkelijk, als er dezen zomer een muziektent zal komen, dan hopen we, dat de heer Van het Hof zijn mannetjes daar dikwijls zijn aanvoeren. De Zandvoortsche Muziekkapel, ook ge komen tot de eere-afdeeling waar het wedstrijden en co nccursen betreft, zal met haar muziek heel veel bijdragen tot het veraangenamen van den Zandvoortschen badtijd. Een welverdiend applaus bewees, hoe de gasten in „Monopole" de verschillende nummers, bok die der quartetten waardeer den. In de Muziekkapel en in Kunst na Arbeid heeft Zandvoort twee vereenig'ngen, die met dg heeren Van het Hof en Dees, wel gewaardeerd mogen worden. sloeg dus achteruit, met de bedoeling het schip aanstonds, midden in de haven, zee waarts te richten. De „Perseus'' IJM. 45 was eerder zoover en stoomde reeds de haven' uit. Daar juist toen de „Liesbeth Bettp" dwars'voor de Perseus" achteruit kwam, voer laatstgenoemd schip met een gang er boven op. De „Liesbeth Betty" kreeg ter hoogte van de machinekamer aan bakboord-- zijde averij en moest weer vastleggen om gerepareerd te worden. De „Perseus be kwam niet merkelijke schade en kon de reis voorzetten. Vereeniging Ziekenzorg, In de jaarver gadering der vereeniging „Ziekenzorg", bleek, dat dit jaar aan 285 zieken 4361 L: melk en 1750 eieren zijn verschaft. Voor 5 patiënten werd 70 maal gekookt. Van de linnlhkast werd maar zelden gebruik ge maakt. Als bestuurslid der vereeniging werd gekozen Mevr. Dalhuizen, terwijl de dames Doevendans en "Zwager herkozen werden, Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. Ultee en E. van Dijk. Geboren: d. van A. van der Meer-van Rhijn. •»- d. van A. J. van Kempen-van Wetering. d. van M. Winkelaar-Klops. z, van J. H. Louis-Pahn. Sport. De R. K. Sportvereeniging „Santpoort" was in vergadering bijeen in café „Rozenstein," ook de donateurs waren hiertoe uitgenoodigd. In zijn openingswoord betreurde de voorzitter de matige opkomst der donateurs, en vooral die der leden. Het hoofddoel dezer vergadering, aldus spreker, zal een bespreking zijn over zomersport en gymnastiek. Seeds meerdere stemmen zijn opgegaan, dit in de zomermaanden te be oefenen. De oproep tot stichting eener neutrale gymnastiekvereenigiging: gedaan in Januari 1.1. deed het bestuur besluiten de R. K. jon gens te wijzen op onze R. K. Sportvereeni ging. De vereeniging „Santpoort" is niet alleen een voetbal-vereeniging, doch een sportvereeniging in den uitgebreidsten zin des woords. Allen die dus iets voor athle- tiek, gymnastiek of een dier onderdeden voelen en werkelijk zooiets willen beoefe nen, kunnen zich bij de vereeniging aan sluiten. Ook de heeren niet-voetballers, doch wel liefhebbers van andere sport, jkunnen zich melden, het bestuur zal zeker zorgen, dat gelegenheid voor allen geboden wordt. Hierna ^werden de ve'rschillende elftallen en hun verrichtingen besproken, waarvan het eerste en de junioren voor de uitste kende saamhoorigheid en opgewekten. geest een bijzonder woord van lof cn dank in oht- yangst te nemen hadden en ten voorbeeld werden gesteld aan 't tweede en derde elf tal, waar alle begrip van organisatieplicht bij enkele leden geheel zoek is en het zelf vertrouwen dier elftallen dus danig in de war is. De heer Handgraaf, bestuurslid, werd een bijzonder dankwoord toegesproken voor zijn onvermoeid werken en krachtige leiding. Medegedeeld werd dat' het eerste elftal heeft ingeschreven voor de wedstrijden om den N. H. Ct. beker. De vereeniging „Lim- men" heeft wedstrijden uitgeschreven ter gelegenheid van haar vijfjarig bestaan, waar voor bij de leden wel ambitie is hieraan mede te doen. Tot slot werd bekend ge maakt, dat binnen eenige weken weer twee wedstrijden gespeeld worden om den beker van „Koninginnedag" tegen E. G. K. De wedstrijden mogen alleen door leden bijge woond Worden die het zich als plicht moe ten rekenen er toe te hebben bijgedragen, dat de laatste wedstrijden tegen E. G. K. de aangenaamste zullen blijven. Met den wensch"dat donateurs en leden de volgende vergaderingen in grooter getal zullen bij wonen, werd met den Christelijken groet gesloten. Jubileum. Vrijdag herdacht notaris W. A. Dolleman, alhier, zijn 12 lA-jarige ambts vervulling. Door zeer velen werd hij dien dag gecomplimenteerd. Wij noemen daarvan de besturen van „Idmuiden's Bloei", de Ree- dersyereeniging en de Onderlinge Oórlogs- molestrisico. Aanvaring. Zaterdag zou de stoomtraw ler Liesbeth Betty IJM. 183 vertrekken en Belastingen. De heer T. A. G. Bekker te Den Haag is benoemd tot rijksklerk aan het kantoor der Directe Belastingen alhier. Radio voor ziekenhuizen etc, Vanuit Hilversum werd een draadloozc omroep uit gezonden voor ziekenhuizen en dergelijke inrichtingen. Onze plaatsgenoot, de heer L. Schoonderbeek, had voor die gelegenheid in het St. Joseph-gesticht een toestel ge plaatst waardoor de inwonenden van Huize St. Joseph ook van de radio konden profi- teeren voor de oudje die er in verpleging zijn, een uurtje van genot. De patiënten van de lighal hebben cr mede van geno'en. Pastoor J. H. H. Sauienc. Naar wij ver nemen is de toestand van pastoor Saulenn, ^.ie ter verpleging in de Maria-Stichting is opgenomen, dezelfde. Zandvoort trapt tegen wind af, doch de Haarl. achterhoede verplaatst het spel en cck deze halfs geven goed aan hun voor hoede, zoodat Haarlem iets sterker is, doch met'schieten is men te langzaam. Dit kon den de Zandvoorters beter; met de rust had den zij tweemaal het net gevonden. Na de rust is Schravcndijk door Hartog vervangen. Ook tegen wind kunnen de Vete ranen het Zandvoortsche net niet vinden. Zcrdvoort "brengt door toedoen van Teroi de stand op 30. Er waren heel goede mo menten. doch Zandvoort was vleugellam en Haarlem schotloos. Daar de aangewezen scheidsrechter niet aanwezig" is wordt begonnen onder de lei ding van den heer Beclen. Direct wordt er stevig aangepakt en goed spel vertoond. Het is Bloemendaal welke het eerst succes heeft ajs de rechtsbuiten voorzet en de midvoor maar voor 't intrappen heeft, 01. Even hierna vergroot Bloemendaal haar voor- spreng op dezelfde wijze als de eerste goal, 2—0 voor Bloemendaal. Tot rust blijft de stand ongewijzigd. Na de thee zet Hillegom er alles op om 't verloren terrein in te ha len, Na een 20 minuten spelens heeft zij succes, als de midvoor onhoudbaar doelpunt 12. Kort hierop krijgt Hillegom een vrije trap t'e nemen, welke de Groot tusschen een van spelers door keihard den gelijkmaker ter wereld brengt. Spoedig heeft Hillegom n,u de leiding door een móoic kopbal, 32. Bloemendaal komt nu opzetten en even voor voor tijd is het 33 door een goed aange geven bal. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel met E.D.O. iets in de meerder heid. Haar voorhoede speelt goed samen. Na ongeveer 20 minuten weet v. d. Nannia- gen, met een voor Schoustra onhoudbaar schot, zijn club de leiding te geven. De voorhoede van Hercules, waarin maar liefst 3 reserves speelden, spant zich dan -.rog eens extra in en na harden strijd doelpunt Zwaan uit een voorzet van links met een mooien kopbal. Enthousiast wordt verder gewerkt, doch de rust breekt aan mét ongewijzigden sta-rd. ,Na de thee krijgt V.V.H. den wind mee en is dan ook het meest on den aanval. Het be slissende schot ontbreekt echter. Hierin wordt de Groot erg gemist. Zelfs mist de rechtsbinnen op onbegrijpelijke wijze een fraaie kaas van korten afstand. Direct daar op een aanval van E.D.O. en Dernison doel punt met een harde schuiver. In de laatste •10 minuten zét V.V.H. er alles op om gelijk te» maken, maar de achterhoede van E.D.O. weerstaat den druk. Scheidsrechter Koeman leidde correct. 3VJ Een dame bewusteloos. De auto van den heer Sythoff uit Rotter dam werd Zaterdagmiddag bij het verlaten van de Koekoekslaan te Wassenaar aangere den door een auto uit Delft. De auto, waarin mevr. S. gezeten was, kwam tegen een boom terecht qn werd gedeeltelijk in elkaar ge drukt. Mevr. S. geraakte bewusteloos en werd eerst na IA uur met medische hulp weer bijgebracht. Beide auto's zijn zwaar beschadigd. De eerste auto bver den dijk. Donderdagmiddag is door den eerstaanwe zend ingenieur bij de Zuiderzeewerken, den heer Thierry, van 's-Gra'venhage, de nieuwe afsluitdijk Wieringen van Ewijcksluis en den nieuwen verbindingsweg, welke Wieringen met den dijk verbindt, geschouwd en goedge keurd. Tevens stelde de heer Thierry den dijk voor het algemeen verkeer open, zoodat de communicatie met den vasten wal thans voor goed is ingegaan. Deze openstelling kwam geheel onverwachts, niemand had zulke vroegtijdige opening verwacht. Alles ging dan ook zonder eenige officieele plech tigheid of feestelijkheid in zijn werk. Hij opende den bestaanden afsluitboom en de eerste auto ree$ °ver den dijk. Vrijdag is te Antwerpen, op het oogen- blik dat hij aan boord wilde gaan om naar Amerika te vertrekken, een Nederlander, ze- itere J. N. gearresteerd, die zich in 's Herto genbosch had schuldig gemaakt aan verduis tering. (Msb j Een 56-jarig heer onder de tram geraakt. Hei slachtoffer overleden. Zaterdagmorgen omstreeks kwart over 9 is op het Bezuidenhout in Den Haag een- ernstig ongeluk gebeurd, dat aan den 56-jari- gen heer H, de R., wonende in de Gerard Reynstraat, archivaris bij het Octrooi, aan ren Nieuwen Uitleg, het leven heeft gekost. Dé heef de R. die zich naar i;'n bureau wil de begeven, wandelde door het plantsoen langs de hertenkamp in de richting van de Heerer.gracht. Daar het regende had hij een parapluie opgestoken. Blijkbaar iu gedachten verzonken liep hij door. Zonder zich eerst te overtuigen, of de weg veilig was, stak hij de trambaan van de N.Z.H.T.M. over. Op dit oogenblik naderde een tram in de richting Scheveningen. De bestuurder van de tram die in de mee ning verkeerde dat de heer de R. de tram Iiad zien aankomen, reed, nadat hij signalen had gegeven zachtjes door. Eén der passa giers, die den heer de R. persoonlijk kende, begreep, dat er een ongeluk gebeurd moest zijn. Hij schreeuwde den bestuurder toé te stoppen. Deze voldeed hieraan onmiddellijk Spcedig bleek, dat de heer de R. onder den wagen lag. De dood moet onmiddellijk zijn ingetreden. .Het lijk was vreeselijk verminkt. Men heeft een uur noodig gehad om de tram op te vijzelen en het slachtoffer onder den wagen.uit te halen. Het lijk werd naar het hoofdbureau van politie gebracht. Het tram verkeer ondervond groote stagnatie. Het in tercommunale verkeer ScheveningenVoor burgLeiden moest worden omgelegd. Op het terrein van het ongeluk waren o.a. aanwezig de Officieren van Justitie: mr. Bau- duin en mr, Hermans, de hoofdcommissaris van politie cn de commissaris van afd. C. Zondagmiddag is in het kantoor en het expediiielokaal van het Warenhuis „te Poel" te Heerlen, -een brand uitgebroken, welke zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien, daar ock de belendende perceelen, een bankgebouw en c dro-gistwinkel, dreigen te worden aangetast. Door spoedig krachtig cptieden der politie-brandweer. bleef de brand tot het achterhuis beperkt. Een en ander was op bcurspolis verzekerd. Omtrent de oorzaak wordj^ vernomen, dat kindeen van den eigenaar eenige uren te voren 'spelenderwijs een hoeveelheid hout wol in het expeditielc&aal hadden aange stoken. De eigenaar had zelf het vuur in het houtwol, naar hij meende gedoofd, doch dit schijnt later toch weer te zijn gaan smeulen. Groote schade voor de Zuiderzeevisschers. Een gedeelte van de Zuiderzeevisschers en wel voornamelijk die op Urk hebben ten gevolge van den aanhoudenden storm ern stige schade aan het vischtuig geleden. Voor sommigen van hen is het geheel ver loren gegaan. Daar het pas in den voortijd is van dc haringvisschcrij, mag het gemis van al het voor de vischvangst zoo noodige materiaal een ramp heeten. Bedoelde visschers, die al een slechten winter achter den rug hebben, zijn thans niet Indien de huid van handen, gelaat of lippen, schraal, ruw^of gesprongen is, gebruik dan de terstond verzach tende en spoedig genezende Doos 30 ct. in staat om nieuw vischtuig aan te schaffen om hun brood te verdfcnen. Naar het Limb. Dagblad meldt, zal in de morgenavond te houden gemeenteraadsver gadering van Vaals o.m. een voorstel in be handeling komen om de faillissementsaan vrage van die gemeente in te trekken. I GENèVE. 7 Maart. Het schijnt meer ca meer waarschijnlijk dat indien het program ma van de officieele bijeenkomsten vgm As- scmblée en Volkenbondsraad niet wordt ge wijzigd, en het zal dat wel --iet, de onder handelingen speciaal betrekking hebbende op de uitbreiding van den Volkenbondsraad, voor het oogenblik opgeschort zullen worden. Zoo is althans de overheerschende meening in Volkenbondskringen. De beslissende slag nog niet begonnen, PEKING, 7 Maart. In communique's van de Kwo-Min-Tsjuun (nationale partij) wor den verdere successen voor de nationale strijdkrachten te-TOatsjang beweerd, doch berichten van onafhankelijke zijde wijzen er op, dat het Kwo-Min-Tsjuun-leger nog gee" contact heeft gekregen met de hoofdmach1' van generaal Li-Tsjing-lin. d'e Tientsin op de nationale troepen tracht» te heroveren BOEDAPEST 6 Maart. Volgens de bladen heeft de politie hedennacht meer dan 50 huiszoekingen verricht, waarbij groote t.oe- vc-elheden socialistisch propaganda-materiaal cn brochures met extremistische strekking in beslag zijn genomen. In een der in beslag genomen werken wordt het doel der on afhankelijke socialistische partij uiteengezel en gezegd, dat met name de banden met Moskou hersteld en versterkt moeten wor den. Hedennacht werd ook gearresteerd de lei der der orafhanktl: ke socialistische parti1, Vagi en ongeveer 30 zijner partijgenooten NEW YORK, 7 Maart. Een op een hoogen heuvel gebouwd kasteel, I ryen Half. is gisteren door vuur verwoest. Het kasteel werd 25 jaar geleden gebouwd voor den bekenden renstaihouder B llings en heef. een milkccn dollar gekost. Op "Jezcfde plaats stond indertijd het fort iryon bekend uit een gevecht, dat de Amerikaansche sol daten in 1776 hebben geleverd tegen En- gelsche troepen. Eenige jaren geleden wel Tryn-Hall door Jhn D. Rockefeller Jr. ge kocht, d e het met de omliggende gronden aan de stad New-York aanbood. Van dit éanbpd werd echter tot dusver geen gebruix gemaakt. Het bluschwerk werd zeer belemmerd door de hooge ligging van het gebouw. PRAAG, 6 Maart. In verband met de ontplcffingsramp zijn alle militaire feeste lijkheden, die morgen cp den verjaardag van den president zouden plaats hebben, afgelast. In 't ziekenhuis ligen thans 69 gewonden De socialistische partijen bereiden infer- pellaties voor aan den mn'ster van Natio nale Verdediging. Met dezelfde soort handgranaten, die thans de ramp hebben veroorzaakt, zijn reeds eerder ongelukken voorgekomen; deze handgranaten hebber, nl. de eigenschap gm te vroeg te ontploffen. TANGER, 7 Maart. De Spanjaarden hebben groote vorderingen gemaakt in het gebergte ten Zuiden van Tetoean. De om- slngelingsbeweg ng is rijdag en Zaterdag voortgezet en de belangrijke post der R11*1, Dar-Ra d werd ingenomen. Dar-Raid is langen tijd het'hoofdkwartier der Rifn geweest en was met het Rif door een tele foonlijn verbonden. Aan het rransche front heeft de stam der Mt oes met behu.p der Fransche troepen weder zijn dorpen bezet, waarbit zij door Riffi verdreven waren. De Riff. hebben zch in de richting van de Spaansche zone teruggetrokken. I ONDEN, 8 Maart. Dc commissie die een onderzoek moest instellen naar de toestan den in de Brtische steenkolenindustne, heeft haar rapport voltooid. PARIJS, 8 Maart. President Doumergue en Herriot zijn van Lyon.naar Parijs ver trokken. Briand die naar Parijs terugge keerd is, heeft verklaard, dat de crisis bin nen enkele dagen opgelost zal zijn. In poli tieke kringen verluidt het, dat de mogelijk heid nieY uitgesloten is, dat Hcrrioi be noemd zal worden tot kabinetsformateur. Nader verluidt dat Doumergue Briand zal belasten met de kabinetsformatie. Deze zal echter weigeren en alleen bereid zijn, de portefeuille van buitenlandsche zaken te aanvaarden. Daarna zou de president, aan Herriot de opdracht tot formatie verleencn. JERUSALEM, 8 Maart. Een Britschc mi litaire ccllcnne, vergezeld van gewapende auto's is door Aman getrokken, een van de voornaamste steden van trans-Jordanië waar een opstand der Bedoeïenen gemeld wordt. De toestand is ernstig. De Bedoeïnen hebben een post te Guera verrast en dc be zetting vermoord. PARIJS, 8 Maart.-Sauerevein meldt aan :ijn blad dat te Geiièvc volledige overeen stemming bereikt is tusschen Chamberain. Briand- er. Van der Velde over het opnemen van Polen, Spanje cn Brazilië ir, den Vol kenbondsraad gelijk ir.et Duitschland. LONDEN, 8 Maart. Daily-Mail meldt uit Rome, dat hevige stormen gewoed hebben boven Napels en Messir.a. Er zijn 11 do"- den. Zes visschersbooten zijn verongelu BOEDAPEST 8 Maart. De. stad geleek gisteren op een plaats in staat van beleg. Duizenden soldaten marcheerden door de straten en gepantserde auto's reden op en aan. Dè ruiterij reed door dc stad met ge trokken sabel. Men vreesde voor een revow lutionnaire beweging. Heden is afgekondigd de Verorde ning tot wijziging der Algemeene Poli- tie-Verordening betreffende maatrege len bij besmettelijk hoofdzeer of eene andere besmettelijke huidaandoening, (Register der Verordeningen No. 410). Haarlem, 8 'Maart 1926. Den grooten historicus en redenaar Mgr. Baudrillart te hooren is een voor- reclA, dat weinigen te beurt valt. Le den en geïntroduceerden van G. en zullen de gelegenheid hiertoe op 11 Maart in De Kroon zeker niet verzui men. Wegens huwelijk der tegenw. 1 April gevraagd een ne"tte of juffrouw. Hulp van tweede meisje. Br. ond. No. 2492 Bur. van dit blad. Mevrouw CONIJN—SCHRODER, Nassaulaan 19, Alkmaar, vraagt zoo spoedig mogelijk epn van goede getuigen voorzien. TEL. 12644 - Voorheen Zijlstr. 53rood Verstrekt zoowel aan Ziekenfondsle den als aan Middenstanders eerste kldsse kunsttanden en gebitten tegen een minimum tarief. Behandeling uit sluitend op de volgende spreekuren: lederen dag van 911 en 12, Dins dags en Vrijdagsavonds van 6'A8'A Zaterdagsmiddags geen spreekuur. De spreekuren der Particuliere praktijk (voor ingang) zijn van 12 en Dinsdags en Vrijdagsavonds van 78. Zaterdags middags geen spreekuur. Uitgebreide behandelingen geschieden op afgespro ken. uren. gevraagd van 84 uur. Boven 16 jaar. Zondags vrij. ANSLIJNSTRAAT 14, bij den Zijlweg, Wordt gevraagd een nette bij J. C. J. VESSEUR, Sloten 1247 bij Amsterdam, Gevraagd te Aerdenhout een net tegen 15 April. Liefst Hollandsche en katoen dragende. Mevr. LANDEWEER Huize Grutto, Boekenrodeweg 6, Aer denhout. Er biedt zich aan tegen Mei of meisje alleen, in klein gezin. Liefst Haarlem. Br. ónder Jïo. 2549 Bur. van dit blad. GEVRAAGD voor den winkel en lichte huiselijke be zigheden, Adres: KL. HOUTSTR. 8. Bij voldoende deelname zullen wij des Zondags de voor U aange komen poststukken aan het kantoor Haarlem in ontvangst nemen en aan Uw huis bezorgen. Condities Fl. 3.50 per kwartaal. Zij. die in principe bereid zijn zich aan te sluiten, worden verzocht hun naam- of firmakaartje onder No. 28027 te zenden bureau v.d. blad. Prospectus wordt dan toegezonden. Gevraagd een bekwame N.V. KOUSE#ABRIEKEN Biedt zich aan tegen 1 of 15 April een als hulp in de huishouding, voor dag en nacht, Omtrek IJmuidcn, Brieven onder No. 189 Boekhandel Dr. Schaep- man, IJmuiden. Gevraagd wegens huwelijk der te genwoordige een net niet beneden 18 jaar, v.g.g.v. Brieven onder letter L. aan B. v. d. LANS, agent van dit blad te Hillegom. Mevrouw Dr. v. BEERS, Turfmarkt 6 vraagt met 1 April g.k.k. Hulp werkster aanwezig. Aanm. tusschen 7 cn 8 uur 's avonds of per brief. Net R.-K. persoon zoekt een net R.-K. Kosthuis (geen berijfeps kosth.), 'omtrek Nieuwe Groenmarkt. Brieven onder No. 2547 Bur. van dit blad. gevraagd, goed kunnende melken, met Mei, door J. v. DUIJNHOVEN Jr., Vinkebrug, Halfweg. GEVRAAGD goed kunnende koken, van goede ge tuigen voorzien. Mevr. GROUSTRA, Plein 8. Terstond gevraagd hij J. P. Y. DE VRIES, Romerkerk- weg, Wijk aan Duin. Gevr. 15 Maart of eerder een eenv. dat kan koken, voor d, en n. Adres: KLEVERPARK 44. Een vette koe bij IJSBR. SCHUIJ.T, Molenweg, Heemskerk. Gevraagd een net voor dag of dag en nacht. Adres: Mevr. H. G. DE BOER, Hoofd R.-K. School, Zeestraat 38, Noordwijk-Bin- nen. gevraagd, voor kleermakerij. PAPEN- TORENVEST 19. Wordt gevraagd een flinke bij N. KONIJN, 2e Oosterparkstraat 180, Amsterdam. Buitenmeisje komt ook in aanmerking. Net heer zoekt gemeubileerde met pension te Beverwijk. Brieven m. prijsopgave onder lett. P. aan B. JAN SENT bijkant, v. d. bl. te Beverwijk. Zecuwsche kleipoofaardappeler., uit voorraad te leveren. Bravo's, Eigen heimers en Redstar, te veld gekeurd. Benevens prima consumptie-aardap pelen, bij P. WARMERDAM, voorh. Kortenbacb, Noordwijkerbout. „Mannberg", notenhouten kast, 2 spel. Prijs 180. Leidscheplein 50. 4 stoomketels, 15 leden ketels voor centrale verwarming, benevens pijpen, fittings enz. Gebruikt, doch in prima staat te koop aangeboden door P. N. JONKHEER, Kerkstraat. Hillegom. te huur a 5.per week. Ook zeer geschikt voor autoslalling. Goed licht, brecde inrii, waterleiding en stookgc- legenheid. Brieven onder No. 2544 Bureau van dit blad. 7 beste zware schrammen. Aan het zelfde adres een flinke JONGEN ge vraagd. P. WARMERDAM, Oosteinde No. 44, Hillegom. keurig onderh. bovenwoning. Pracht- uitzicht, omtrek Spaarnwoudcrstraat. Huur 5.p.w. Brieven onder No. 2545 Bur. van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3