VAN f m i i Stormvogels kampioen van Afdeeling I. Tennis aan de Riviera. 8» Gymnastiek, KORFBAL. HET FEEST IN IJMUIDEN. N. H. Crt.-Beker. Tweede Blad Maandag 8 Maart 1926 1 De wedstrijd StormvogelsOooi, door de IJmuidenaren met 2-1 gewonnen Doelman Thijssen in actie bij één der Gooische aanvallen. Haar!. R.-K. Gymn. Vereen. „Ursus". BILJARTEN. De plaatselijke ontmoeting: tusschen E. D. O. en Haarlem. De Haarlem-keeper De Vries in actie. CRICKET. T estmatch-varia. ..V, 4 Het Stormvogels-elftal dat gisteren beslag op den kampioenstitel legde. Spelers van 1, n. r.: Broek, Haak, Koster, Thijssen, Snoeks, Oldenburg, Houtkamp, Blinkhof, Bakker, Striivs en Boe kei aar. Ook dit moment is genomen voor het doel der roodbroeken in den wedstrijd E. D. O.Haarlem. Grootsch huldebetoog aan Stormvogels voor het behaalde kampioenschap. R. K. F. (Van een specialen medewerker.) Onder de vele attracties van de Cóte id'Azur, neemt tennis een van de eerste plaatsen in. Op de tournaments, die van November tot midden April iedere week gehouden worden, Cannes, Monte Carlo, Menton, Nice, Hyeres, etc., ziet men van den eierstien dag -af een talrijk mondain pu bliek, vrijwel geheel bestaande uit vreem- dvlingcn, met name Engelschen, Italianen, Hollanders en ook Duitschers, al zijn de laatsten hier nog niet in die mate vertegen woordigd als vóór den oorlog. De La Festa wedstrijden te Monte Carlo tionale eer op zulk een fraaie wijze heeft opgehouden. Na eenige weken in Engelberg en Mürren met succes aan skiwedstrijden te hebben deelgenomen, was het zeer twijfelachtig, of Timmer ooit een zedelijk spelpeil zou berei ken. Verrassend en verblijdend is zijn spel inderdaad geweest. Het schitterende spel in heerendouble met van Alen in de finale tegen de Morpurgo en van Kehrling wekte aller bewondering en terecht werd de de Hollander de verrassing van het tourna ment genoemd. Nimmer zagen wij hem een rok jvel de Monte Carlo Championships ge heet,en waren dit jaar belangrijker dan ooit. Een groot aantal landen van Europa was vertegenwoordigd, zoowel wat de speelsters als de spelers betreft, Wij noemen o.a. Miss Wills, U. S. A., Mile d'Alvarez, Spanje; Mile Contoslavos, Spanje; Mile Lenglen en Mille Vlastro, Frankrijk; Miss Harvey, Miss Bennett, Mrs. Lambert Chambers, Mrs. Sat- therswaite, Engeland en tenslotte Frau Neppach, de Duitsche kampioene, die on danks de bedreigingen met schorsing als ongerechtigd speelster, welke alle Duitsche kranten en enkele Fransche bladen als offi cieel bericht opgenomen hebben, iedere week aan een tournament deeineemt, zon der notitie te nemen van die berichten, zoo lang zij tenminste nog niet bevestigd zijn door een officieel schrijven van den Duit- schen Bond, welke laatste echter op komst schijnt te zijn. Onbegrijpelijk is inderdaad deze houding van den Duitschen Bond, die Frau Neppach als Oostenrijksche van na tionaliteit, als lid van eenige Duitsche clubs wil schorsen, terwijl van Kehrling, Hongaar van nationaliteit, lid van dezelfde clubs als de Duitsche kampioene, met rust gelaten wordt. Belangrijk was het La Festa tournament door de deelneming van het groote aantal spelers van internationale sterkte als von Kehrling, de Morpurgo, Gaslini, Balli (Ita lië) turnbull, Hillyard, Kingsley, Lowe Wal lis Meyers, Crawford (Engeland), van Alen (Zunid-Afrika) Morice (Canada) en last not least Timmer, onze landgenoot, die de na- dergelijke double spelen, geen zwak punt in zijn spel. hij had de smaak van Diemer Kool, de drive van Van Lennep te pakken. Hoe jammer was het daarom, dat op de winningstroke in de vierde set (bij 6.5, 40-30) juist hij de misser sloeg, toen von Kehrling op een harde, geplaatste service een snel- dalende return gaf, welke Timmer in het net volleerde. Reeds in het begin van de partij, die d« beste was van het tournament, had van Alen de overwinning in handen. Bij winningstro ke van de eerste set sloeg hij op een tekorte lob den bal in het net en de volgende twee sets werden gewonnen.... Helen Wills, de Amerikaansche kam pioene, speelt aan de Riviera beter dan ver leden jaar in Amerika, deelde de vertegen woordiger van den Amrikaanschen Lawn- tennis Bond ons mede. Eveneens een ver rassing, want vefeweg het grootste deel der deelnemers kost het veel moeite om aan de snelle banen en het scherpe licht te wen nen. Het is dus een bewijs van de groote capaciteiten van de Amerikaansche, dat zij zoo snel haar vorm gevonden heeft. Haar groote rivale Suzanne Lenglen is sinds den wedstrijd te Cannes tegen Helen Wills minder op dreef. Aan haar spel is het duidelijk merkbaar, dat zij niet gedisponeerd is om serieus wedstrijdtennis te spelen. De prachtige zekerheid, welke het spel van de Fran<;aise immer kenmerkte, is afwezig, dientengevolge achten wij Miss Wills met haar snc|le forehand drive in staat Mile Lenglen te slaan, gebruik makende van een tijdelijke inzinking. le afdeeling b medaille, J. Mooiweer, dipl. gumn., A. Tabernal, dipl. athl. G.Dil lewijn. 2e afdeeling medaile, W. van Asselt, dip gymn. P. Tak, dipl athl. j. Biermans. 3e afdeeling; medaille R. jagtenberg, dipl. gymn. J. Ruberegen, dip athl. B, Vink. Kweekschool-uitvoering. De uitvoeringen der Kweekschool, zoo wel voor onderwijzers als voor onderwijzer essen trekken steeds groote belangstelling, een belangstelling die zij ook ten volle ver dienen, want niet alleen dat de heer Goething, onder wiens bejewame leiding de uitvoerin gen steeds worden gegeven, propaganda maakt voor de lichamelijke opvoeding maar ook voor het liefdadig doel, immers het batig saldo dezer uitvoeringen wordt steeds een of andere instelling van liefdadigheid afgestaan. Ten voordeele van „Weldadigheid naar Vermogen" had Zaterdagavond in de Ge meentelijke Concertzaal de uitvoering plaats van de Nuts-Kweekschool voor onderwij zeressen, het Haarlemsch Instituut voor Li chamelijke Opvoeding en de gymnastiek- vereenniging „Germania" „The Fire-Jazz", amateur-band der Kweekschool voor onder wijzer verleende haar welwillende medewer king. De zaal was als steeds geheel met belang stellenden gevuld. Het ui 16 nummers be staande programma werd vlug afgewerkt. Wij zagen zoowel het oude als het nieuwe staafzwaaien volgens het oude systeem, rhytmische gymnastiek (Loges) en vrije oefe ningen volgens Niels Bukh Ook het nummer zaal-athietiek viel zeer in den smaak. In de pauze bracht Notaris Wildschut, bestuurder der vereeniging „Weldadigheid naar Vermogén" dank aan den Directeur der Nuts-Kweekschool, den heer Goeting, aan het Gemeentebestuur voor de vrijstelling der belasting en aan alle medewerkenden j voor dezen avond en vooral voor de groote (propaganda welke voor deze uitvoering ge- maakt was, met het gevolg een flink voor- deelig saldo wat de kas der vereeniging ten goede komt. Over het geheel genomen was het een zeer goede 'uitvoering. Secr.; W. de Zwager, Vooruilgangstraat 79. Hedenavond zal bij de D&mesafdeeling worden begonnen met de oefeningen voor de binnenkort te houden onderlinge wedstrijden. Dinsdagavond om 8 uur vergadert de Kas- commissie ten huize van W. de Zwager. Vrijdagavond begint de voorturnsterscursus welke voortaan iederen Vrijdag van 78 uur wordt gehouden in de zaal van het voor malig Zander-Instituut (ingang Badhuisstr.) Gymnastiek- en Schermvereeniging „Concordia." Nog eenige weken, en eert van Noord- Hollandsch grootste gymnastiekvereenigin- gen n. 1. de Gymnastiek- en Schermver eeniging „Concordia" te Haarlem jubileert 40 jaar heeft Concordia in én om Haarlem met wisselend succes gewerkt tot heil der Turnzaak vele jonge vrouwen en mannen hebben zich in dien tijd onder haar vaandel geschaard tot beoefening der zoo nuttige en schoone gymnastiek. In dat afgeloopen tijdvak zijn vele stor men over haar heen gegaan, maar ondanks alles hield zij steeds het hoofd omhoog. 1 April 1886 opgericht als volksklasse der nu reeds lang ontbonden gymnastiekver- eeniging „Sparta", was haar ledental soms sterk wisselend. Werd zij in 1901 de grootste der elf in Haarlem gevestigde vereenigingen genoemd, in 1910 verkeerde zij in zoo'n treirigen toestand, dat het weinig gescheeld had of zij ware ontbonden geworden. Doch dank zij eenige getrouwen bleef Concordia be- Paaschtoer te ondernemen. Daar deze voet- balafdeeling ook nog een bekerwedstrijd spelen moet tegen de „De Votewijckers" te Amsterdam zullen de leden en donateurs uitgenoodigd worden als supporters de voetballers te vergezellen. Het is de bedoe ling dat tevens van deze wedstrijden een clubdag gemaakt wordt, door na afloop een bezcek aan het aquarium te brengen en ver der nog eenige uurtjes gezellig door te bren gen. De tocht gaat niet per fiets doch met spoor. Bloemendaalsche Gymnastiek Vereeni ging. Het gymnastiek gedeelte der onderlinge wedstrijden voor adspiranten der B.G.V., waarvan het athletische gedeelte den afge loopen zomer reeds gehouden was, had Woensdagavond plaats. In elke, afdeeling was voor de best geplaatste in gymnastiek en athletiek een medaille beschikbaar ge steld, terwijl de beste gymnast en de beide staan en van dien tijd dateert haar gestadigen athletieken een diploma verwierf. groei, zoodat zij thans' met haar 400 werkende leden tot één der grootste vereenigingen in den lande mag gerekend worden. Ook is Concordia met haar tijd meegegaan, want behalve het zaalturnen worden ook de lichte athletiek en het openluchtspel zoo wel door de adspiranten als door de dames en lieeren flink beoefend, terwijl tevens voor de zwemsport steeds propaganda wordt ge maakt. Op Bonds-Gewestelijke en Kring- betoogingen onbreekt zij nimmer, aldus ook daar mede propageereud voor de lichamelijke oefening. Concordia mag bogen op een hechten en gezelligen clubgeest, welke reeds bij de min ste clubgebeurtenisse tot uiting komt. Veel dank is Concordia verschuldigd aan den man. die gedurende een 16-tal jaren als leider aan het hoofd der vereeniging staat, de laatste twee jaren bijgestaan door den heer T. Dekker, als leider der heeren en jon- gensafdeelingen, omdat de vereeniging voor één directeur te grooj werd. Dat de heer J. Hop bij zijn Concordianen bemind is, getuigde de spontane hulde hem gebracht op den dag, dat hij zijn 10-jarig jubileum als directeur herdacht. Met dankbaarheid kan Concordia op het tijdperk dat achter haar ligt terug zien en vol goeden moed gaar zii een nieuwe periode te gemoet. Gym. Vereen. „Pax". Het ligt in de bedoeling der Gym. Vereen. „Pax" om met haar voetbalafdeeling een De totaal uitslag is als volgt le afdeeling a: medaille, J. Kohier, dipl. gymn., L. v. d. Mey, dipl. athl. H. Mooi weer. Afdeeling Zuid. Fluks—O. S. R. Rlü—1 D. K. C.—Dordrecht 7—2 Overgangsklas. Afdeeling Noord. D. D. V.Haarlem 72 D. V. D.Westerkwarlier 2 44 SwiftOosterpark 42 AdvendoK. V. 032 Afdeeling Zuid. RozenburgOns Eibernest 26 Tweede klas. Aideelfng B. Excelsior 2—Bilthoven 56 Afdeeling C. Swift 2Sportief 25 Afdeeling D. EendrachtDe Fazanten D. F. n.o. Afdeeling F. Allen WeerbaarVelocitas 44 Togo—B. E. P2—1 Afdeeling G. Fluks 2—H. S. V. 2 9-1 Fluks 3Die Haghe 18 S. D. O—H. K. V. 2 0-8 EmmaVitesse (L.) 8—0 Afdeeling H. T. O. V.—Het Zuiden 2 8—4 Velo 2Dordrecht 2 Dordr. n.o. Afdeeling I. QuickDeetos 3 25 Odo-T. O. V. 2 9—0 Kampioenschap 2e klasse. K. V. K. V.De Gooiers 24 Oostelijke le klasse. Afdeeling B. If. K. C.—Naas 1—1 Groen ZwartAchilles 63 Tweede klasse. Afdeeling A. MercedesUnitas 54 Onder OnsDe Korf 43 Heden, Maandag 8 Maart 1926 heeft in het clublokaal van de Biljartvereniging „Vriendenkring", café Dieben, Groote Hout straat 183, het vervolg plaats van de op Vrij dag 26 Februari jl. gespeelden wedstrijd in café „Kastanjeboom" te Heemstede, tusschen de heeren W. Kobus „Vriendenkring" en Beekhof (kampioen 2e klas klein biljart). Er worden 500 of 600 carombolles cadre ge speeld. Daar de heer Beekhof wel revanche zal nemen van zijn geleden nederlaag, be hoeft het geen betoog, dat dit een zeer span. ■m Vanaf Zaterdag a.s. zullen de jongens aspiranten van 56 uur en de heeren van 67 uur oefenen in de St. Josephschool, Nieuwe Gracht. Maandag 15 Maart zal de heer H. v, Rijn beginnen met de leiding der Damesafdeeling op zich te nemen. Westelijke le klasse. Afdeeling Noord. Koog ZaandijkNausikaa HerculesWesterkwartier 4—0 nende ontmoeting zal worden en voor bil jartliefhebbers een zeer genotvolle en leer zame avond. De wedstrijd vangt'aan om half negen. Dit jaar zal Engeland weer de beroem de testmatches aanschouwen. Een sterk Australisch team, welker samenstelling wij reeds meldden, is gekozen en ook in Enge land wordt druk gewerkt om een zoo sterk mogelijk elftal samen te stellen. Een keuze- commissie, bestaande uit Perrin, Arner en Gilligan is gekozen, terwijl hieraan zijn toegevoegd de professionals Hobbs en 13 Rhodes. Door hen wordt eerst een aanvoer- der gekozen, welke ten opzichte van de verkiezing der overigen een beslissende stem heeft. Werd in den beginne Carr als captain gedoodverid, thans mogen we tenminste de „Daily News" gelooven maakt ook Gilligan, welke in 1924 de Engel- schen aanvoerde in Australië, doch daar met zijn captaincy niet bijzonder gelukkig was. een goede kans. Hij schijnt op het oogenblik weer geheel fit te zijn. hetgeen vcor het Engelsch cricket een buitenkansje is. daar Gilligan de eenige fastbowler van „Albion" is. Reeds 7 Maart vertrekken de Australiërs in de richting van het Moederland, na eerst in Tasmanië nog een tweetal matches te hebben gespeeld. De eerste eindigde in een groote inningsoverwinning van Collins en zijn mannen. Gedurende de reis wordt slechts eenmaal gespeeld. 28 Maart wordt in Engeland ge speeld legen de „Minor Conuties Eleven," terwijl het officieele programma 1 Mei wordt geopend legen Leicestershire. J. A. B. Reeds vroeg in den morsen van Zondag 7 Maart ken men een groote bedrijvigheid waarnemen. Daar :s Vrijdagavond door de Auto- en Motorclub besproken was om gezamenlijk cp te trekken naar Hilversum ten einde den wedstrijd t Gooi—Storm vogels mede te maken, kwamen overal de luxe auto's en vrachtauto's en motorfietsen naar buiten en een ieder gelokt door het mooie weer, ging naar het Sluisplein. H.er zcu de stoet worden opgesteld. Voorop de motorfietsen, dan de luxe-auto s en vervol gens de vrachtauto's die voor dit doel voor passagiers-auto's waren ingericht, ^lle ver voermiddelen werden van een nummer en de noodige vlaggetjes (blauw wit) voorzien, toen het sein van vertrek werd gegeven, was het een geronk en gebrom van belang en hier en daar gingen juichtonen op. Overal hoorde men roepen: tot straks. want te 11.26 uur zou de exprestrein vertrekken en daar hadden zich reeds 400 man voor op gegeven. In Haarlem stopte de trein en nam hier nog ruim 75 voetballiefhebbers in om dan zijn reis te vervolgen naar Hilversum. Het voorspel. Men kent de geschiedenis. Stormvogels, de IJmuider voetbalvereeniging, die na een vlugge gang door de verschillende lagere regionen van den H.V.B'. en N.V.B. in 1923 promoveerde tot de Westelijke le klasse, na harden strijd, werd in 1924 afdeelingskam- pioen en eindigde in 1925 als tweede. In den zomer bleken er barsten in de club te zijn gekomen en men opende dit seizoen in een strijd tegen R. C. H. allermiserabelst. In de pers en ook onder de trouwe vrienden van Stormvogels vernamen klanken over het uiteenspatten van deze sterke combinatie, die een paar jaar als een meteoor geschit terd had. Doch, de doodsklok bleek voor barig geluid. De club herstelde zich en wist een paar doede krachten te behouden en anderen aan het eerste elftal toe te voegen. Eerhet jaar ten einde was en de competitie half af gewerkt, had Stormvogels haren faam her wonnen en de leiding genomen. Ze werd op den voet gevolgd door Sparta, de oude Rot- terdamsche club met ettelijke kampioen schappen in het verleden en idealen voor de toekomst. Toen het dezen gelukte Stormvogels van de eerste plaats af te werken, zonk ook de geestdrift der IJmuidenaren, terwijl die op Spangen rees. We kunnen zelfs niet ontko men aan den indruk dat de Sparta-menschen plotseling de Stormvogels wel wat erg voor een zacht eitje hebben aangezien. Deze illus- sie werd echter de vorige week zeer wreed verstoord en men moest in Rotterdam ont waren, dat er nog een heele afstand kan lig gen tusschen den (kampioens) beker en den mond. Men moest erkennen, dat eigen krachtsinspanning niet meer kon brengen, wat men nu hoopte van het homespel van 't Gooi. Toen deed zich een typische ver wikkeling voor. De groote pers, die tot dien dag alle kracht in Sparta zag, begon de overwinning van Stormvogels te gelooven. Sparta bleef echter hopen aan haar neder laag en, natuurlijk uit andere motieven, 't Gooi ook, terwijl men in IJmuiden het geloofde. Niemand die het ernstig wilde uiten, maar men vreesde. Deze vrees, ge voegd bij de herinnering aan de Spartaan- sche teleurstelling, maakte dat niemand hier maatregelen nam, als ze zouden winnen. Het eenige wat men vernam was een syra- phatiek meeleven, dat men tot uiting zag komen in de ongeveer» 1000 supporters, die hun club op dezen zonnigen Zondag, per auto of per extratrein vergezellen. Eindelijk éven over tweeën had het spel een aanvang genomen. Intusschen groeide er in de Kanaal straat een menigte van menschen samen. Immers in de zaak van Jac. Tellier komen de officieele berichten binnen, het wachten duurde als gewoonlijk nog al lang, totdat de tijd van rust aangekondigd werd met 20. voor Stormvogels. Nu kwamen de togen los. Er werd gewikt en gewogen wat de uitslag kon zijn, totdat een kwartier na rust het bericht kwam van 21. Bij sommigen begon de moed te zakken, weer anderen spraken nu komt het nog maar op verdedigen aan. Intusschen waren er zoveel menschen bijeen gekomen, dat er geen doortocht in de straat meer was. Met groote moeite zagen wij er een auto doortrekken, doch gelukkig zonder onge lukken. Eindelijk naderden de laatste oogen- blikken en een oorverdoovend gejuich steeg uit de menigte op. Stormvogels is kampioen want zij heeft gewonnen met 2-1, Alles her ademde, want had men niet op een neder laag gerekend, toch twijfelden velen ook aan een overwinning. Hier en daar werd de vlag geheschen en zag men alles klaarma ken voor de ontvangst der spelers, want deze zonden om 6.02 uur per extra trein hier arriveeren. De aankomst der spelers te IJmuiden. Te 5.30 uur was er een enorme massa menschen bij het station. De huldigir.gscom- missie had voor een grootschen intocht ge zorgd en toen de trein naderde was de menigte niet meer tot bedaren te krijgen. De hr. Jongstra, vice-voorzitter, heette alle spelers van harte welkom en feliciteerde hun met het behaalde succes, waarna het zoontje van den heer Jongstra den captain van 't elftal een lauwerkrans overhandigde. De captain Visser van het 2e elftal zette een driewerf hoera in, waarna het muziek korps Concordia de spelers een ovatie bracht. Nu ging het in een zegetocht door IJmui den. Voorop reed in een open landauer de huldigings-commissie waarachter het mu ziekkorps ..Concordia' volgde: De rijtuigen waarin het elftal met hunne dames hadden plaats genomen, werden omringd door ge heel IJmuiden. Zelden was er zooveel pu bliek op de been, als bij deze tocht. In het Hotel No. 1 aangekomen, wat voor dezen avond was afgehuurd, werd het «11- tal gecomplimenteerd door den voorzitter, den heer v. d. Plas. Deze feliciteerde de jon gens met hun behaalde overwinning en sprak 'n woord van hulde toe aan den eminenten doelverdediger Tijssen. Niet alleen (aldus spreker) dat dit kampioenschap een stap in de goede richting is voor de vereeniging Stormvogls, maar tevens voor geheel IJmui den. die er wel bij zal varen. Voorts werden de ingekomen gelukwen- scben voorgelezen en wel van de voetbal clubs Feyenoord, V, O. C. en één van den heer Olie als supporter. Waarna men toen gebruik maakte van het aangeboden diner. De voorzitter sprak toen nog een woord van hulde aan den trainer Magner en den scheidsrechter, den heer Mutters, waarna de rest van den avond werd doorgebracht in een gezelligen kring. DE LOTING- Zaterdagavond heeft de loting plaats ge» had voor de wedstrijder, om den N. H. Crt. Beker. Het aantal inschrijvingen was ditmaal buitengewoon groot. De bekercommissie kan helaas de inschrijving van R. O. D. A., de sympathieke club uit Bovenkerk, niet ac cepteeren, omdat deze vereeniging nog 8 competitiewedstrijden moet spelen. De onderstaande vereenigingen schreven verder in: W. F. C., R. C. Y„ Santpoort, Victnx. H. B. C„ T. Y B. B.. Geel-Wit, Teylingen, R. K. V. Z„ D. E. M., Concordia, Beverwijk, Alliance en Lisse. Bepaald werd dat de wedstrijden op de terreinen der deelnemende clubs zullen wor den gespeeld. De eindstrijd zal op een na der aan te wijzen terrein worden gehouden. Voor de eerste ronde werden de onder staande wedstrijden geloot: A.: B.: C.: D.: E.: F.: G.: R. C. Y.-R. K. V. Z. AllianceT eylingen. ConcordiaVictrix. D. E. M.Beverwijk. T. Y. B. B.t—Lisse. Geel-WitSantpoort. H. B. C.—W F. C. In de 2de ronde komen: Winnaar A.—Winnaar B., terrein A» Winnaar C.Winnaar D., terrein D. Winnaar E.Winnaar F., terrein E. Winnaar H. B. C.W. F. C. is dus in 2de ronde vrij. Se Na de 2de ronde wordt opnieuw geloot. In tegenstelling met vorige jaren zullen de wedstrijden 2X3 kwartier duren. Uitslagen van Zondag. Overgang. W ilskrachtLimvio R. K. A. V.—R. K. B. V. I Tweede klasse. G, VolendamBeverwijk 5—0 5—2 4—3

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 5