STADSNIEUWS. yNGEZONDEN" NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT .Jterde Blad Maandag 8 Maart 1926 Hongaarsche kinderen. Gevonden dieren en voorwerpen. Brandje. Montessori Vereeniging. De asphalteering van den Rijks straatweg te Schoten. Vereeniging tot Bevordering der Gezondheid in de Grafische vakken. De Indische Prinsen te Haarlem. UIT DEN OMTREK. SCHOTEN. SPORT EN WEDSTRIJDEN. R. K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys". R. K. V, V. „Onze Gezellen". R. K. Voetbalvereeniging „Door Samenspel Sterk". t HOCKEY. Noord-Holl. Hockey-bond. H. O. C.M. H. C. 9—1 Hockey-nieuws. GYMNASTIEK. Gymnastiekvereniging Bato. SCHIETEN. BILJARTEN. Massakamp: D.O.S. (Haarlem)- D.O.S. (Schoten). WIELRIJDEN. 1 H. S. C. Excelsor. VRAGENBUS. De Kring „Haarlem" van het R, K, Huis vesting-Comité verzoekt opname van het fplgende: Op 17 Maart zal een trein,uit Buda-Pest lankomen, waarmede eenige vooraf aan gevraagde kinderen zuilen medekomen. Op 22 Maart a.s. zal er weder gelegen heid zijn, om Hongaarsche kinderen naar hun land te laten terugkeeren. Van Overheidswege wordt er op aange drongen, dat ook deze actie, gezien de nood in eigén land, geleidelijk wordt beëindigd. In verband hiermede rneenen wij u te mo gen verzoeken er op te rekenen, dat een beëindiging der Hongaarsche actie binnen zeer korten tijd te wachten is, en achten wij het zeer gewenscht, dat deze trein zoo veel mogelijk, met terugkeerende kinderen zal worden bezet. Daar 5 dagen voor "het vertrek van den trein het reisbiljet moet worden aange vraagd, is het zeer gewenscht, dat alle kin deren, die voor vertrek worden opgegeven, ook werkelijk afreizen. Wat bagage betreft, welke de kindereu zelf niet kunnen mededragen, deze moet met duidelijk adres er op bevestigd, zoo spoedig mogelijk franco worden gezonden aan het R, K. Huisvesting Comité, Centraal Magazijn, Nieuwstraat, 's-Hertogenbosch, Aan genoemd bureau moet tevens worden kennis gégeven, dat deze bagage behoort bij een vertrekkend kind. Bagage, welke na 15 Maart wordt inge zonden, kan niet behoorlijk worden gere gistreerd, en voor eveniueeele vermissing kan geen enkele waarborg worden gegeven. Ook zij er op gewezen, dat het verboden 5s sigaren, tabak en spiritualiën in de ba gage te verpakken, daar bij aankomst de goederen worden gecontroleerd, en de kin deren of hunne ouders daardoor in gróote moeilijkheden kunnen geraken. Opgaven van vertrekkende kinderen kun nen nog uiterlijk deze week worden inge zonden aan het secretariaat, Jansweg 38, telefoon 12716. T. Betlem, Pres. Steynstraat 25, bril in etui; P. G. Sweers, KI. Houtstraat 117rd., oankbilletC. v. Wanrooy, H Gr. Heiligland 24 zw., R. K. Gebedenboekje Ruigrok, Zo- mervaart 40, boorden Politiebureau, Smede- jtraat, broche Maurits, Z. Brouwerstr. 40, truine ceintuurJ. Prinsen, Prinsenbol- werk 54/ gele hond Fauna G. Rutte, Assen- delverstr. 25, kinder handschoen J. Hoog duin, Romolenstraat 39, wit wollen hand schoen J. Bakker, Oranjeboomstr. 135e, rijwielhand beschermer P. H, v. d. Werff, Teylerplein 65 zw., motorhandschoenen G. Rietveld, Zuidpolderstr. 40, 1 paar da meskousenVeegersteen, Santpoort, witte poes Fauna v. d. Nes, Bakkerstraat 60, grij ze poes Snijders, Amsterd.-vaart 30, kwi tanties van de „Stads-Editie."Miedema, Gr. Willemstr. 43, klos Weyers, St. Antho- nïesteeg 24, koffertje niet flesch melk enz. G. Koopen, Karei v. Manderstr. 51, lorgnet in étuiPolitiebureau, Smedestraatmotor broek C. Oudolf, Eendrachtstr. 54, kinder- portemonnaiePolitiebureau, Smedestraat, portemonnaie m. i. en rozenkrans ïn étui v. Essen, Hier. v. Alphenstr. 29, rijwielbel. merkVinckx, L. Heerenstr. 24 boven, ro zenkrans A. Landwehr.; Hof v. Egmond 31, gymnastiekschoenPolitiebureau, Smede straat, huissleutelKijk, Oost Indiëstr. 59, shawl 5 L. J. v. Norde, Leliestraat 27, dames- tasch m.i.Politiebureau, Smedestraat, idemJ, Knape, v. Zeggelenstraat 29, kin- derVest» Vrijdagmiddag omtreeks 2 uur geraakte ten dame, die op een woonschuit aan'den Harmenjansweg aan het photografeeren was, in brand. De 48-jarige smid P.H. Kelder man, in betrekking bij de fa. Gebr. Moole- naars, smeden, Prinsen Bolwerk alhier, en die in een perceel aan den Harmenjansweg werk zaam was, zag het ongeluk en trachtte met water het vuur te dooven. Ongelukkigerwijs sloegen de vlammen ze» uit, dat hij aan zijn oogen verwond werd. Per auto naar het Gast huis vervoerd» bleek opneming van den smid noodzakelijk» De dame kwam er betrekkelijk goed a£» De afdeeling Haarlem en Omstreken van de Montéssori Vereeniging, houdt een al gemeene ledenvergadering op Woensdag 10 Maart, des avonds 8 uur, in de Montessori school, Middellaan 70, Heemstede. Op de agenda staat o.m. jaarverslagen van Secreta resse en penningmeesteresse, verkiezing van twee bestuursleden wegens het aftreden van Mevr. J. Sterck-Proot en mej. A. Eveling. Door mej. M. Rodermond, zal daarna een voordracht worden gehouden over Hoe wordt het Montesso ri-materiaal. in de klasse toegepast Het ligt in de bedoeling van het Rijk om binnenkort over te gaan tot asphalteering van het gedeelte van den Rijksstraatweg vanaf de Overtonstraat tot aan de Jan Gijzenvaart, schrijven B, en W. van Schoten den raad. Thans ligt er vanaf den Korteweg tot aan laatstgenoemd punt een klein riooltje, dat eigendom." is van den Rijkswaterstaat, doch van te geringe afmeting dan dat het op den tuur het rioolvocht met inbegrip van dat, fkomstig van de langs dit gedeelte van den sveg staande perceelen, behoorlijk zou kun nen afvoeren. Indien de gemeente niet zou overgaan tot hat maken van een nieuw riool, zou de Rijkswaterstaat hierin zelf voorzien, docli op zoodanige wijze dat er geen gelegenheid zou zijn tot afvoer van afvalwater enz. van bovenbedoelde perceelen. Daarom meenen wij, dat van gemeentewe ge tot bedoelden aanleg dient te worden over gegaan. De kosten hieraan verbonden worden ge- aamd op f 2710, In deze kosten én in die van den aanleg van het riool aan de overzijde van de Jan Gijzenvaart, waaryoor in de verga dering van 22 December jl. het noodige cre- diet verleend, is onzerzijds bereids een bijdra ge gevraagd aan het Rijk. De kosten van het verbfeeden der trot- ons langs eerstbedoeld weggedeelte, alsmede het opnieuw aanleggen en betegelen daarvan, •dragen volgens raming f 2200, Mitsdien stellen wij U voor ops tot geuoem- oe- doeleinden een crediet te verleenen van f 4910.—. Door de afd. Haarlem van de Vereeniging tot Bevordering der Gezondheid in de Grafi sche vakken in Nederland, was een groote verloting georganiseerd ten bate der instand houding van het Sanatorium „Eerbeek" te Eerbeek, De verloting heeft een dezer dagen plaats gehad. De eerste prijs, een eikenhouten huis kamer ameublement is gevallen op No. 434; de 2de prijs, een heeren- of damesrijwiel (naar keuze) op No. 8885 en de 3e prijs, een schilderstuk in lijst (van Jaarsma) No. 612. Tegen inlevering van het lot, kunnen de prijzen afgehaald worden bij den heer H, van' Delden, Potgieterstraat 26, 's avonds van 68 uur en Zaterdagmiddag van 35 uur. Goederen, die Vrijdag 19 Maart niet afge haald zijn, worden voor het doel dezer loterij verkocht. Door de Indische Prinsen is heden een be zoek aan Haarlem gebracht onder leiding van dep heer J. Oudemans. Om half 11 arriveerden zij hier ter stede, waarna het gezelschap zich begaf naar de fa. Joh. Enschedé en Zonen, waar het be drijf bezichtigd werd. De lunch werd gebruikt ten huize van den heer mr. H. J. D. D. Enschedé, te Aerden- hout, terwijl in den namiddag door den Com missaris der Koningin een thé werd aange boden aan het gezelschap. Ongeveer 5 uur verlieten de gasten Haar lem weer. Gemeentezaken, B. en W, stellen voor, de voorschotten ingevolge art. 101 der L. Ó.-wet 1920, ingediend door a. de R.K. school voor gewoon lager onderwijs aan de Lerkelaan 49 b, idem idem De la Reijstr.; c. idem idem De la Reijstraatd. idem idem Tugelastraat 5 e. idem idem Timorstraat 17; f. de Chr. idem idem Hertzogstr, 1. Te bepalen als volgt de school sub a op f 2475.58 a „3476.35 c „3581.70 d „2725.78 e 3278.83 f 2594.10 B. en W. stellen voor, de thans bestaande scholen A en B elk in tweeën te splitsen en de dan 5 in totaal bestaande scholen te noemen A, B, C, DenE. Verder stellen zij voor, dat zal zijn ge vestigd School A in het schoolgebouw aan de Overtonstraat no. 42 School B in datzelfde gebouw School C in het gebouw aan de Soenda- straat no. '4a School D in datzelfde gebouw School E in het gebouw aan den Rijks straatweg 374 en hen te machtigen in de bestaande schoolgebouwen de noodige ver deeling der lokalen tot stand te brengen' en verder het noodige te verrichten tot uit voering van dit besluit, en hen uit te noodigen, voor zooveel -noodig, met voorstellen te ko men. B. en W. stellen voor, krachtens het bepaalde in art. 4 der regeling voor het cursus onderwijs in de Fransche taal, het aantal leer krachten vast te stellen op 4, de aanstelling der 4 in functie zijnde leerkrachten met een jaar te verlengen en als hoofd van het cursus onderwijs aan te wijzen den heer Chr. Pels. B. en W. stellen voor, den straatmaker- handlanger P. J, A. Passant en den straat maker J. de Gauw met ingang van 1 Januari 1.1. in vasten dienst der gemeente aan te stel len. B. en W. stellen voor, aan P. v. d. Lende een jaarlijksch pensioen van f 562 uit te betalen. B. en W. bieden ter vaststelling aan een wijziging der algemeene politieverorde ning. Volgens deze wijziging is het den eigenaar of gebruiker van eenig onroerend goed, ge legen binnen de bebouwde kom, verboden daarop of daaraan te hebben van straten of wegen af zichtbare muren, getimmerten, borden of andere voorwerpen, bestemd of gebezigd tot reclame, welke naar het oordeel v* B. en W. den welstand schaden. B. en -W. stellen voor, den termijn voor ontruiming van de perceelen Rijksstraatweg 298, 320, 344, 354, 375, 379 en Middenweg 212 met 6 maanden te verlengen. B. en W, stellen voor, de belooning van den accountant van het gasbedrijf voor 1926 te bepalen op f 1200. V B. en W, stellen voor, in de gemeente- begrooting voor 1926 eenige door B. en W. verlangde wijzigingen aan te brengen. B. en W. stellen voor, een bijdrage van f 50 te verleencn aan het Eerste Ned. Pae- dagogisch Congres te Amsterdam. B. en W. stellen voor, een bijdrage van f 50 te verleenen aan de R. K. Vereeniging voor Kindervacantie- en Herstellingsoorden, te Egmond-aan-Zee. B. en W. deelen den raad mede, dat Ged. Staten het presentiegeld voor de raadsleden, met ingang van 1 Januari 1.1. bepaald hebben op 5 per lid en per zitting. B. en W. deelen mede, dat de laagste in schrijver voor den bijbouw aan en den ver bouw van school C ruim 10.000.boven de begrooting was, zoodat het werk zal wor den uitgevoerd gedeeltelijk in eigen beheer, gedeeltelijk bij onderhandsche aanbesteding. Gevonden vooi'werpen en dieren. Te rug te bekomen bij W. Wijkhuizen,Athjeh- straat 47, een jongenspetB. van Donse laar, Korteweg 7, een rijwielb elastingmerk M. van Baak, Cronjéstraat 5, een honden halsband J. L. van Hovers, Zocherstraat 65 te Haarlem, een brilG. van Roodselaar, 2e Hoogerwoerddwarsstraat 45, een dames bont W. van Velzen, Lombokstraat 2, een beursje met inhoud. Borsboom, Banka- straat 28, eensi a en centimetermaatT. Heijselaar, Kloosterstraat 27 een hond C. Klassen, Gerrit van Heesstraat 21 te Haarlem, een koralen liaskeetting W. van Leeuwen, Raadhuisplein 4, een bruine hee- renportemonnaaieW. van der Weijden, Dr. Leijdsstraat 65, een kinderhandtaschje N. Terpoorten. Bothastraat 9, een mondhar monica. Aan het Bureau van Politie een muts, een studentjemnuts, een dameshandschoen, een halsdoek, een étui met schrijfgereed schap en twee ceinturen. gelden bij aansluiting van eén perceel aan het hoofdriool. Verder stellen zij voor, de invordering van de rechten voor het hebben van op- en in ritten en wijders van alle rechten, die krach tens die verordening volgens kohier worden ingevorderd, willen over te brengen van ge meentewerken naar den gemeente-ontvan ger. Daarvoor is noodig, dat de verordening op de invordering wordt gewijzigd. Vermits dit de 3e wijziging van bedoelde invorderings verordening zou zijn, achten B. en W. het, overzichtelijkheidshalye, gewenscht een ge heel nieuwe verordening vast te stellen, welke zij daarom den raad aanbieden. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Schoten op Vrijdag 12 Maart, des namiddags 7V uur, ten Raadhui- ze. Onderwerpen ter behandeling 1. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders, tot het verleenen van voorschot aan bijzonder lagere scholen, ingevolge art. 101 der lager onderwijswet 1920. 2. Idem, tot splitsing, van de scholen A en B. 3. Idem, tot benoeming van leerkrachten voor het cursus onderwijs in de Fransche Taal. 4. Idem, tot het verleenen van een -vaste aanstelling aan twee gemeentewerklieden. 5. Idem tot het verleenen van een toelage aan den gewezen gemeentewerkman P. van der Lende. 6. Idem tot vaststelling van een vierde wijziging der verordening op de heffing van precariogel- den, en van een nieuwe verordening op de invordering daarvan. 7. Idem tot afwijzing van het verzoek van de bouwvereenigingen Volkshuisvesting, -Eigen Haard en St. Bavo om medewerking der gemeente tot het er langen van verlaging van de huurprijzen voor haar met Rijksvoorschotten gebouwde wo ningen aan en bij de Eikenstraat. 8. Idem tot vaststelling van de 8e wijziging der alge meene politieverordening. 9. Idem tot hét verleenen van een crediet voor verbetering van den Rijksstraatweg. 10. Idem tot ver lenging van den termijn voor ontruiming van onbewoonbaar verklaarde woningen. 11. Idem tot vaststelling van de belooning voor den accountant van het gasbedrijf. 12. Idem tot wijziging en vaststelling opnieuw der be-, grooting voor 1926. 13. Ingekomen stukken en mededeelingen. 14. Belastingzaken. Precariorechten. nadere regeling B. en W. bieden ter voor de heffing van DE HUURVERLAGING BIJ WONING- BOUWVEREENI GINGEN. B. en W. schrijven den raad Wij bieden u hierbij wederom aan het verzoek d.d. Juni 1925 van de bouwvereeni gingen Volkshuisvesting, Eigen Haard en Sint Bavo, om maatregelen., te. nemen, dat door haar tot huttrverlaging zou kun nen worden overgegaan van haar in. tótaal 136 met Rijksvoorschotten ge bouwde woningen aan eri bij de Eiken straat, alhier. Na uw besluit, d.d. 24 Juli j.l„ om bedoeld verzoekschrijft in onze handen te stellen om prae-advies, hebben wij nagegaan hoe de gezinsinkomsten zijn van de onder scheidene bewoners van bedoelde huizen, met het resultaat, zooals in bijgevoegde Staten is aangegeven. Daarna hebben wij ons gewend tot den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, met verzoek om, bij verlaging van de huren, het vergrootte nadeelig saldo op de exploitatie rekening dezer woningen ook voor rekening van het Rijk te nemen. Volgens beschikking van den Minister, medegedeeld bij het verleenen destijds van de benoodigde voorschotten ten behoeve van de stichting dezer woningen, bedraagt de minimum huur voor de woningen van de bouwvereeniging Volkshuisvesting f 6.33 per week die van Eigen Haard f 6.20 en die van St. Bavo f 6.16, tot een gezinsinkomens grens van resp. f 52.—, f 50en f 50.per week, waarboven 1/6 a 1/7 van het gezins inkomen aan huur moet worden verwoond. Onder gezinsinkomen wordt verstaan ,het inkomen van het Hoofd van het gezin ver hoogd met de helft van dat van de inwonende kinderen boven de vijftien jaar. Uit de mede bijgevoegde brieven van den DirecteurGeneraal van de Volksgezond heid, d.d. 24 December hj.l., en 15 Januari d.a.v. blijkt, dat het Rijk slechts dan met ver laging van de minimum-huren kan accoord gaan, als de gemeente het verschil tusschen dat minimum en de te betalen huur voor haar rekening neemt. Zooals bekend, wordt het nadeelig saldo op de exploitatie-rekening van bedoelde huizen-complexen tot dusver geheel door het Rijk gedragen. Naar ons gevoelen is er geen grond om speciaal voor deze woningen een gedeelte van de huren voor rekening van de gejneente te nemen. Wij verhalen de opmerking, die wij maak ten in ons prae-advies van 12 Januari j.i-, dat er geen termen zijn om de huur van deze woningen die al zooveel mogelijk is gedrukt thans nog meer te verlagen, vooral Waar dit geschieden zou gedeeltelijk ten laste van anderen, die nu reeds verplicht zijn om onder veel ongunstiger omstandigheden en dik wijls tegen veel hoogeren prijs een minder geschikt huis iri de gemeente te huren. Mitsdien stellen wij u voor ons te machtigen genoemde bouwvereenigingen te berichten, dat Uw collega geenjaanleiding heeft kunnen vinden op haar verzoek in te gaan. Wethouder Klein stelt voor, tot huurver- aging over te gaan, hetgeen de gemeente f 2100 per jaar zal kosten. Voor den fnhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. NOGMAALS DE FA ZANT. Mijnheer de Redacteur. Na lezing van het ingezonden stuk van den heer J. van Striks, in Uw nummer van 4 Maart 1.1. bevreemdde het mij ten zeerste, dat de geachte'inzender het doodvonnis wil uitgesproken zien over alle fazanten, omre den deie vogels een gedeelte van zijn opko mende erwten vernield hebben. Indien de regeering toestond om iederen vogel te dooden, die schade verricht aan landbouw, fruitteelt of dergelijke, dan zou er geen vogel naar mijn bescheiden meer in 't leven blijven, want gaarne vernam ik van den geachten inzender de soort van vogels, welke niet bestaan van een der bovengenoemde zaken. Ware het niet heter, indien allen, die schade ondervonden van deze vogelsoort zich ver- eenigden en door hunne onderlinge bespre kingen een practisch middel vonden om den vogel van het in cultuur gebrachte land te weren Dit doet men toch ook voor andere vogelsoorten (b.v. in de vruchtboomgaarden) Zonder tot de uiterste noodzaak over te gaan van algeheele uitroeiing. U, Mijnheer de Redacteur beleefd dan kend voor de mij verleende plaatsruimte Hoogachtend Een Natuurliefhebber. Het debat over den fazant is hiermee nu gesloten, Redactie, Secretaris; H. van Turnhout, Emmaplein 18, Haarlem, UITSLAGEN VAN ZONDAG. LeidenlT, Y. B. B. I 2—5. T. Y. B. B. II—Alliance I 1—7. T. Y. B, B. Ill—D. S. S. II 3—1. T. Y. B. B. IV—V. V. F. I 0—2. T Y. B. B. V—R. K. V. Z. IV—.... 0—11. In een' fraaie ontmoeting is het eerste elftal er 'in geslaagd, de beide puntjes mee naar de Spaarnestad te nemen. Door deze 2ege is de derde plaats door de Yellows be reikt, wat gV'en slecht resultaat genoemd kan worden. Wat zal de laatste wedstrijd bren gen? Alle goede voornemens ten spijt, hebben de geel-zwarte reserve's aan de Lyceïsten de overwinning moeten afstaan. De groen zwarte voorhoéde was danig in vorm en wist zevenmaal den ge,el-zwarten doelman te passeeren. De uitslag is wel wat geflat teerd. Dan het derde elftal. De zoo lang ver wachte strijd tegen D. S. S. II is eindelijk gestreden en in een geel-zwarte zege ge ëindigd. Het heeft anders gespannen hoor. Met rust was de stand nog blank. Een goede kans voor de Boys om de leiding te nemen, werd gemist. Na de rust waren de jongere geel-zwarten iets steerker en ondanks dat overwicht wordt het eerste doelpunt na pLm. 20 minuten, door D. S, S. II gemaakt. Zal dan de eerste nederlaag voor het derjle een feit worden? De felste aanvallen der Boys hebben geen succes. En dan.... nog één kwartiertje is er te spelen! O, dat laatste kwartiertje!! Het schijnt of als altijd het noodige zelfvertrouwen bij de Yellow Blacks wederkeert. Vijftien minuten! Hoe veel malen is bet nu al gebeurd dat in 'die laatste oogenblikken d« voorhoede voor de noodige goals zorgde? Traditie getrouw-, ligt tien minuten voor het einde de gelijkmaker in het doel; de hoopt keert weer!! Even later nemen -de' Boys de leiding, maar de D. S. S.'ers blijven partij-geven, meni benauwd oogenblik wordt er beleefd. De T. Y. B. B.'ers werken onver moeid en vlak voor dat het eindsignaal ge geven wordt, mogen de rood-groencn voor de vierde maal aftrappen. Een fraai succes voor van Honschoten c.s. De tiende zege is binnen. de vlaggestok staat nog steeds op kleedhuis, hoor! Moed gehouden! 1 De Franciscaantjes gaven de oude junio ren met 20 slag; ik meen dat dit de eersie overwinning is die in de Zoctestraat wordt gebracht. Voor 't vierde wordt de toestand uiterst critiek. De jongste „Boys" werden door de a.s. junioren-kampioen verpletterd. De piepjonge Zwaluwen kunnen zoo langzaam aan vae tel wel eens kwijt raken. Krijgen we de volgende weck eens twéé junioren-overwinningen Seer. J. J. Loerakker, Schoterwegpad 4, Schoten. Litslagen. Onze Gezellen 11Geel-Wit lil, 2—2 V". V. F. II—Onze Gezellen III. (V. V. F. niet opgek.) Het is het tweede elftal niet mogen geluk ken beide punten in Schoten te houden. Voor rust wist Geel-Wit zelfs de leiding te 'nemen door een penalty. Rust kwam dan ook met 1—0 voor Geel-Wit, Na rust ver groot Geel-Wit zijn voorsprong door een vrije trap. Nu komt Onze Gezellen geweldig opzetten en met een onhoudbaar schot ver kleinde de mid-half den achterstand. Even voor het einde krijgt O. G. een penalty te nemen, welke onhoudbaar werd ingezet. Kort hierna komt het einde met een gelijk V. V. F. had de beleefdheid hét derde elftal voor dé tweede maal voor niets aan den Spaarnhovenweg tc latei» komen. Uitslagen 7 Maart 1926. D. S. S. I—T. Z. B. 1, 1—2. T. Y. B B. 3-D S. S. 2, 3-1. Het eerste elital heeft gisteren in een. zeer ruw gespeelden wedstrijd van T. Z. B. verloren, en heeft daardoor veel yan haar kampioenskansen verlóren. Voor rust wist T, Z, B, de leiding te namen. Na rust maak te D. S. S. gelijk, doch T. Z. B. nam weder om de leiding Het einde kwam met een ge flatteerde T. Z. B.-overwinning. ,Een gelijk spel had D. S. S. zeer zeker verdiend. Ook het tweede heeft haar eerste neder laag geleden tegen het sterke T. Y.'B. B. Nadat D. S. S. de leiding had genomen, wist T. Y. B. B. gelijk te maken, en later zelfs de leiding te nemen. De uitslag- geeft dc verhouding vrijwel weer, Ie klas. K.S.C.H.B.S, (1—3). Na een wedstrijd, die in de beste verstand houding gespeeld werd, is H.B.S. erin ge slaagd een geflatteerde overwinning te boe ken, waardoor ze hun kleine kans op het kampioenschap behouden hebben. H.B.S, telt 3 invallers en heeft de volgende ploeg Mulder (d.); Cornelisse, Cannégieter (a.)j Hoppe, v. d. Borden Sr. v. d. Ham (m.); Nooy, v. d. Aardweg, Over de Linden, v. d. Stadt, v. d. Borden Jr. (v). De eerste aanvallen .zijn voor H.B.S. en uit een dezer weet v. d. Aardweg te scoren, een goal die wegens off-side geannuleerd werd. Tot rust was K.S.C. in de meerderheid en het is vooral aan het goede keepen van Mul der bijgestaan door de beide backs te dan ken, dat met de rust de stand maar ((10) was. Na rust speelt H.B.S. tegen den straffen wind in eh direct zijn ze in de meerderheid. Al heel spoedig maakt v. d.- Borden gelijk (1—1), Even later onderneemt Nooy een goede rush zet keurig voor en Over de Lin den zorgt voor de rest (12). Nu valt K.S.C. heftig aan en wel eenigszins tegen de ver houding in, wist v. d. Stadt op keurige wijze er 13 van te maken en zoodoende H.B.S. in veilige haven te brengen. Met K.S.C. in de meerderheid kwam het einde. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. MIXED HOCKEY. A.M.H.C.H.B.S. 5—2, Na een geanitneerdeu wedstrijd heeft Alk maar een verdiende, doch geflatteerde over winning geboekt. Nadat Alkmaar eerst de leiding genomen had, wist Mulder op fraaie wijze gelijk te maken (11). Even later hernam A.M.H.C. de leiding en nu was het Over de Linden die voor H.B.S. gelijk maakte (22). Rust stand (22). Na rust was A.M.H.C. ïh de meerderheid en hoewel de H.B.S.-achter- hoede waarin mej. D. v. d. Haar en de heer Cornelisse uitblonken, deed wat ze kon, konden ze niet verhinderen, dat A.M.H.C. nog 3 goals aan haar totaal toevoegt en zoo doende een flinke zege boekte. Deze wedstrijd is een vrij droevige ver tooning geworden. De Musschen spelen met 10 man, zoodat zij Let een-back-systeem moeten volgen. De II. O. C.-voorhoede heeft hierdoor geheel vrij spel. hoewel hel zich niet onmiddellijk liet aanzien, dat de estbroek, 1 43; T. H. Kipshagen, 1 48: score zoo hoog zou oploopen. Na ongeveer j F- de Nijs, 18 11. 5 minuten openen de Hagenaars de doel- J Dé stand der competitie is thans puntenregen, 1—0. Even laler kan door V7. v. Dok 12 p., W. Sleutel II p., C. de toedoen van Strumpfter de M. H. C. zelfs j Nijs 11 p., A. C. Kruijer 6 p., C. Wijers 5 p., nog gelijk maken. 1—1. De Musschen wor- j j. h. Kipshagen 5 p., G. Makkelie 5 p., J. den nu geheel op eigen helft teruggedrongen Westbroek 5 punten. 1 I. i .1.1, I Ja L«-. 1 - Jft voor de winter-competitie. Er werd door 12 renners aan deel genomen, deze vertrokken om de 2 minuten. Voor dezen wedstrijd kwamen de 5 snelste tijden in aanmerking voor punten. Door de zeer sterken wind waren de tijden nu gemaakt niet zoo goed als hij de vorige gehouden wedstrijden. De uitslag was als volgt 1, A. C. Kruijer, 15 min. 58 sec.; 2. C. de Nijs, 15 min. 59 sec.; 3. W. Sleutel, 16 min. 28 sec.; 4 W. v. Dok 16 57 sec.; 5. C. Wijers. ^7 min. 1 sec.; G. Makkelie 17—8; J. v. Tol, 17—20; P. Passant 17—21; C. v. Veen, 17—25; J. en slechts sporadisch komt de bal bij de Haagsche achterhoede. Met rust is de stand 31 voor II. O. C. Na rust blijken de ruines» geheel uitgespeeld. H. O. C. heeft het spel absoluut geheel in handen eil speeR het spél van kat en muis mgt haar tegenpartij. Successievelijk wordt de score opgevoerd en als gelukkig eindelijk het slot van deze treu- rige geschiedenis met scheidsrechters fluijte wordt vermeld, heeft M. H. C. haar laatste le klasse wedstrijd dik verloren. Voorwaar een treurige begrafenis! Wij vernemen, dat de heer Elias, keeper j van het M. H. C.-elftal in de Hollandsche Aldus een spannende strijd, voor eerste en midden plaatsen. Zondag 14 Maart a.s. laatste wedstrijd voor de winter-competitie en wel 2 ronden tijd rijden. De eigenaar van het Roomfauis te Overveen steld een wissel-beker beschikbaar te verrijden tus schen H.S.C. Bataaf en H.S.C. Excelsior De Zesdaagsche te Dortmund. Wie gedacht had, dat de nacht an Za terdag op Zondag belangrijke wijzigingen in den stand van den Zesdaagschen zou bren gen, zal teleurgesteld zijn. Alleen de beide koppels Dederichs—Hürtgen en Remold Thiel verdwenen uit de hoofdgroep door 'n Competitie, het Hollandsche hockeyspel ge- stl.;frondc. He; koppel Schamdorf-Müuhoff heel vaarwel gaat zeggen en het volgend seizoen, ook al mocht het Hollandsche spel- reglement gehandhaafd blijven, niet meer voor het Hollandsche M. H. C.-elftal zal uitkomen. Bondsvergadering K. N. G. V. Onder voorzitterschap van den heer L. C. v. d. Meulen, Bondsvoorzitter kwam Zondag in de Industrieëeie Club te Amsterdam het Kon. Ned. Gymn. Verbond in algemeene vergadering bijeen. Als belangstellenden wa ren aanwezig de heer Nijstcn, Rijks-Inspec teur der Lich. Opvoeding en de Eere-leden van het Verbond de heeren A. Dirks, Karei Muller en H. van Hall. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter het overlijden van de eere-leden de heeren Prof. Mr. D. Josephus Jitta en A. van Loenen en den heer van Leeuwen, Insp. Lich. Opvoeding te Amsterdam. De heer Joh. B. van Zuylen, Bondspen- ningmeester, reeds eere-lid van het verbond juist heden 20 jaar deze functie vervullende werd een souvenir aangeboden. De heer K^rel Muller leest een schrijven voor van de Fransche Regeering waarin het Kon. Ned. Gymn Verbond wordt gehuldigd in den persoon van den heer J. H. Vis, Bonds- secretaris, door zijn benoeming tot Officier de 1' Academie. Het Verbond is wederom aan gegaan voor den tijd van 29- jaar en zal op nieuw de Konk. goedkeuring op de statuten worden aangevraagd. De kascommissie be staande uit de heeren Jung., Spaander en Lam brengt een gunstig verslag uit. De jaar verslagen van secretaris, penningmeester en Technische Commissie worden zonder discussie goedgekeurd. De nieuwe kascom missie wordt samengesteld uit de heeren Lam, Steffens en Metz. Na langdurige en uitgebreide bespreking j voor de Bestuurs en T. C.-couflicten wordt besloten nog niet tot stemming over te gaan, mede in verband met het door de Rotter- damsche Turnbond ontworpen en door het Gewest Zuid-Holland goedgekeurde en in gediende reorganisatie voorstellen welke van een ingrijpende aard zijn en waarover de Bondsvergadering over enkele maanden zal moeten beslissen. Na het hooren, van af gevaardigden van Donar te Leiden en den Leidsche Turnkring besluit de vergadering Donar Leiden van haar lidmaatschap ver vallen te verklaren. De redacteuren van Het Turnblad, de, heeren J. J. Th. Bakker en J. M. Scheffer worden herkozen. In verband met de reeds genoemde re organisatievoorstellen worden verschillende igenda-punten aangehouden waarna de ver gadering tot nadere aankondiging werd ge schorst. Vrijdag vergaderde ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan de Gynin. Ver. „Bato". In zijn openingswoord brengt de voorzitter de heer W. Vesteeg, zijn dank aan allen yelke de vereeniging, ook in moeilijke dagen trouw zijn gebleven in het bijzonder hen, die „Bato" in haar 30-jarig bestaan hun moreele als financieele steun hadden geschonken. Breedvoerig wijdde de voorzitter uit over het wel en wee van „Bato" gedurende dit tijdvak, de -verschillende directeuren welke de vereeniging geleid hadden, de oefenloko- len, hoe „Bato" b.v. begon te turnen in een schuur in den tuin van Mej. Coenen aan de Twijnderslaan, het oprichten der meisjes- en dames-afdeeling en de verschillende triomfen welke „Bato" vooral in haar glans- periode tijdens het Directeur schap van den heer H. B. Dreijer, had behaald. Hierna deed de voorzitter mededeeling van een ingekomen telegram van het Kon. verlo'ns bij een jacht opnieuw drie ronden en wel door de schuld van Schamberg, die volkomen uitgeput was. Zondagochtend vroeg gai hij den strijd op. Zijn partner Mülhoff blijft voorlocpig alleen rijden. Omtrent den afloop van der. Zesdaagsche is men het te Dortmund tamelijk eens. In dien zich geen. incidenten voordoen, is men van oordeel dat Van NekTollenbeetk of DegraeveRuysse als eersten zullen eindi gen. Deze twee koppels beheerschen volko men de situatie. Uiterlijk bood de nacht een uitstekend beeld. De reuzenhal. die meer dan 10.000 menschen kan. bevatten, was tot de laatste plaats uitverkocht. Midden in het nacht-klassement ontspon zich een groote' jacht, die na de vijfde sprint door Krupfcat werd ontketend en door Van Nek en Thollembeeck voortgezet. De jacht had voor bijna, alle koppels ge vaarlijk kunnen afoopen, wanneer zij cor rect hadden afgelost. In de sprints bewezen Van Nek en Degraeve wederom hun grootte snelheid. Elk hunner oogstte 21 p., Cugnot 11 p. zijn partner Louet en Bauer elk 9: Rieger 8. Het bezoek was ook Zondagmiddag bij het 9e klassement zeer druk. Van de 10 sprints won Van Nek er 3, Cugnot 2, Tom Möller, Thollembeeck. Louet en Degraeve een. Het puntenverschil tusschen de lei dende koppels is na het klassement groo- ter geworden. De .stand was na 67 uur. waarin 1653.280 K.M. werd afgelegd, als volgt. CugnotLouet 171; Van NekThol lembeeck 159, RiegerKnappe 103, De graeve Buysse 102, MöllerLewanof 77, OliveriTonani 52, BauerKrupkat 50, PersynVerschelden 39. Sadow Lorenz 23, ^ass-—Jensen -3. Op 1 ronde Dederichs Hurtgen 28, ThielRemold. 6 HAARL. COMPETITIE. Gen. de Wet is thans op den goeden weg, we zouden haast zeggen overtreft zich zelve. Zij heeft zich den laatsten tijd zeker stevig op oefenen toegelegd., en de resultaten zijn niet uitgebleven. De derde ronde werd nog met eenige pech geschoten toch werd hét eindtotaal nog 927 p, een uitkomst waarop een 2e klasser zeker trotsch mag zijn. De heeren- Klauwers en Smit hebben uitstekend geschoten en behaalde resp. 9795 p. en 9796 p. Ook. de heer v. Noordt heeft met 9891 p« ruim voldoende geschoten. Van de be;de andere heeren hadden beter verwacht zij kunnen het wel. De vierde ronde over treft verre de derde en een eindcijfer van 942 p. is voor een zoo jeugdige vereeniging een prachtige prestatie. Nu zijn het de Heeren Klauwers en v. Noordt die met series t resp. als 9597 p. en 9697 p. een goed voorbeeld hebben gezien. De andere heeren hebben thans ook naar behooren geschoten en maken 181188 en 188 p. Het zal misschien de heeren wel interfes- ^eeren indien wij hier een opsomming geven van de prestaties der vijf schutters in de 4 ronden. Deze zijn n.m. C. Smit 9695 95—91 97—96 95—93 totaal 758 p. H. Klauwers 93—91, 96—91, 97—95, 95—97 tot 755 p.L. v. Noordt 9790, 8688,98 91, 9697 tot 743 p, P. Koning 9393, 94—94, 87—92, 94—94 tot 741 en j. Hand- graaf 9184. 8487, 8886, 9190 tot 761 p. Nu de vijfde ronde nog met succes en de heeren mogen over het afgeloopen seizoen zeer tevreden zijn. Wij zullen het beste ho- pen. Reeds meermalen hebben wuj gezegd, dat Graaf Floris geen 2e klasser meer is en zelf in de le klasse een hooge toon zou aanslaan thans hebben zij de 3e ronde weer schitterend afgewerkt. Zij waren met niet minder dan 943 p. tevreden. De heeren N. v. Keulen en H. J. v. Tongeren maakten de mooie series resp van 9798 en 9996 p. Ook de andere Ned. Gymn. Verbond en een schrijven van j heeren waren voldoende en behaaldd 181- den Kennemer Turnkring inhoudende ge- 186 en 186 p. In de 3 ronden werden thans ge- lukwenschen met „Bato's jubileum. De jaarverslagen van den secretaris, den heer C. Th. Smal, en den penningmeester, den heer A. J. van Doorn, worden goedge keurd eveneens het vêrslag van den heer W. Slobbe, comm. van materiaal. Als leden der Kascommissie worden gekozen de dames C. Braun, C. de Liefde en de heer J. J. van Doorn. De regeling voor den feest-avond, welke 24 April zal worden gehouden, werd goedgekeurd. Tijdens deze feestviering verscheen nog „Bato's" Oud-directeur, de heer H. B. Dreyer, Eere-lid, en Mevrouw, welke door den voor zitter met hartelijke woorden werden be- groer. De besturen van de biljartvereenigingen D.O.S., Haarlem en D.O.S., Schoten zijn over eengekomen een massakamp te spelen. Als prijzen zijn beschikbaar gesteld; 1 groole zil veren medaille en 4 draagmedailles. Daar beide vereenigingen aardige spelers bezitten, belooft hel eer spannende kamp te worden. Morgenavond. Dinsdag, heeft de eerste ont moeting plaats in het café van den heer v. d. WanScm. hoek SchotarwegKloostersir. De wedstrijd vangt aan te h'a!f acht. V&ii zien met spanning den uitslag teg.moet. Zondag hield de H.S.C. „Excelsior" een wedstrijd Over een ronde van den Zeeweg haald 934914 en 943 p. een resultaat waarop ook deze jeugdige schutters trotsch mogen zijn. De oudere vereenigingen zullen voor taan het beste been moeten voorzetten ande worden zij glansrijk door de jongeren gesla gen. Maar ook bij Gen. Cronje teekeuen van vooruitgang te bespeuren zijn, zal het niet lang duren of de Haarl. Schietbond beschikt over een keur van le"klas schutters. Het is jammer, dat we zoo weinig hooren en van Dranje te IJmuiden. Indien ook hier eenmaal de goede geest in zit zullen ook zij een woordje meespreken. Ook in Lisse schijnt het wapenstilstand te zijn. Hoe staat het daar met de Vereeniging Vr.; Ik heb een schrijven ontvangen van. den Raad van Arbeid uit Alkmaar. Ik ben aangeslagen voor mijn zoon van 17 Februari 19241 Julj 1925 voor gcvarencijfer 62. Hij is nu nog 19 jaar en doet bij mij dienst als chauffeur voor 4213.—; vermindering wegens reductie over 1925 met 25 pet.; blijft j 3823.Is dit juist? Omdat hij nog geer. 21 jaar is, dacht ik, dat hij nog niet in de verzekering viel. Kan men mij er toe evrplichten, mijn zoon ie verzekeren? Kan ik ook in een'particuliere verzekering. Zoo ja, welk? Antvr.: Dezerzijds is de vraag slechts ge deeltelijk te beantwoorden. Wij éeveu abenné in overweging zich rechtstreeks t wenden tot den Raad van Arbeid i Alkmaar.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 9