Keepen mei Cadeasi «■Pm Uit den Omtrek VAN ALLES EN VAN OVERAL. vóór 1 AUGUSTUS 1926 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Tweede Blad Dinsdag 9 Maart 1926 UITKNIPPEN EN BEWAREN! Inzenders van 250 Sterretjes geknipt uit de achterzijde der 5 ClS. Kwatta Reep-etiketten en met) deze advertentie ingestuurd 1 PR hul A VERZILVERD VULPOTLOOD ZANDVOORT. BILJARTEN. SCHOTEN. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Wat er van een vrachtauto overbleef, na een,botsing. Maandagmorgen botste een vrachtauto door den slechten toestand van den weg op den Rijksstraatweg onder oud-Schoten tegen een boom. Hierboven zfet men wat er van overbleef. VELSEROORD. BEVERWIJK. Na rust eenige Beverwijk aanvallen, maar Volendam speelt met den wind in den' rug en bedreigt gevaarlijk 't Beverwijksch- doel en een hard schot tegen den paal had een beter resultaat verdiend. Volendam is sterker, weet zich beter aan 't zeer gladde veld aan te passen en doelpunt onder luid gejuich der Volendammers, 21. De Vo- lendammers zijn nu beslist in de meerder heid en weldra vergrooten ze hun voor sprong, 31. VOGELENZANG. DRIEHUIS—VELSEN. IJMUIDEN. HAARLEMMERMEER. VOETBAL. DAMMEN. HEEMSKERK. VIJFHUIZEN. HEEMSTEDE. WIELRIJDEN. De zesdaagsche te Dortmund. GEMENGD NIEUWS. Ernstige vechtpartij. Vriendelijke chauffeur. MARKTNIEUWS. Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvrees, gebruikt men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten 75. JAARBEURS. Een Schoen- en Lederbeurs kennen we in Arasterdam al lang, en toch, de Jaarbeurs in Utrècht is blijven groeien, niettegenstaande deze scheurmakers, van wie er trouwens al weer veel naar Utrecht zijn teruggekomen. Nu hebben we in Amsterdam een Textiel beurs gehad en nog pas port geleden ook een Meubelbeurs en weer is de echte Jaar beurs, die met een hoofdletter, grooter dan alle vorige sedert zij internationaal gewor den is. Dat zou je kunnen noemen: Groeien tegen de verdrukking in. Evenwel neemt dit niet weg, dat de Jaar beurs-mannen, ik bedoel de mannen in Utrecht die de Jaarbeurs „maken", zich in de maanden, die zijn verloopen tusschen de 13de en de heden geopende 14de Jaarbeurs, wel eens achter de ooren hebben gekrabd. Het was dan ook werkelijk geen kleinig heid, toen daar tweemaal achter elkaar een ernstige aanslag op de eenheid dat is dus op het bestaan der Jaarbeurs werd ge daan, temeer waar men zich in deze beide gevallen heftiger en nadrukkelijker tegen Utrecht uitsprak, dan dat bij vorige derge lijke gelegenheden het geval was. Ons land en onze inheemsche nijverheid zijn nu eenmaal te klein, om straffeloos ver snippering te kunnen verdragen. Want om nu maar eens bij de meubel beurs te blijven niet alle meubel-men- schen werden afvallig, een deel bleef Utrecht trouw, maar hoevelen gingen er niet naar Amsterdam? Omdat zij daar goedkooper te recht konden, beweerden ze en ze het dan met eenmaal per jaar afkonden. En wat is nu het resultaat van deze scheu ring op de 14de Utrechtsche Jaarbeurs? Dat er nog geen enkele maal zoo'n groote meubel-aideeling op eenige Jaarbeurs is ge weest als juist op deZe. Dat had zelfs het Jaarbeursbestuur nog maar een week geleden niet vermoed. Toen waren er op de vijfde verdieping nog mon sterkamers open en nu,is die niet alleen ge heel door de meubél-industrie ingenomen, maar heeft deze zelfs nog een deel van de vierde in gebruik. Hoe dat gebeurd is? Nog voor de Meubelbeurs te Amsterdam was afgeloopen, kwamen al een aantal der afgescheidenen met hangende pootjes naar Utrecht terug en vroegen of ze nog mochten komen. Nou, ze mochten, het jaarbeursbestuur doet, heel verstandig, niet aan rancune, maar.al mochten ze, niet allen konden worden toegelaten, daar de beschikbare ruimte reeds voor een goed deel door an deren was ingenomen, zoodat meerderen niets kregen en anderen het met een kleinere ruimte moesten stellen, dan ze op vorige Jaarbeurzen gehad hadden. Waarom die inenschen, die aan éénmaal huur betalen in Amsterdam de voorkeur ga ven boven tweemaal in Utrecht, nu dit jaar drie maal hun geld uitgeven wilden, eerst eenmaal in Amsterdam ep nu tweemaal in Utrecht (voor- en najaarsbeurs) heeft nie mand me willen vertellen, toen ik gisteren, als gewoonlijk, met tal van collega's der bin nen- en buitenlandsche pers een voor-bezoek aan de Jaarbeurs bracht, maat dat het is, omdat ze in Amsterdam zulke buitengewone zaken gedaan hebben, kan ik toch niet ver onderstellen. Maar hoe dan ook, voor Utrecht is het ze ker verblijdend, dat de meubel-afdeeling daar, niettegenstaande de concurrentie, nog gegroeid is. Trouwens, dergelijke afzonderlijke beurzen, ze mogen dan misschien, wat ik niet kan be- oordeelen, vroeger eenig recht van bestaan gehad hebben, n u is dat zeker niet meer het geval. De Utrechtsche Jaarbeurs werkt in de laatste jaren zelf in de richtingi'van groeps vorming voor afzonderlijke bedrijven maar dan binnen het kader van de algemeene Jaar beurs. En met succes. Met zóó groot succes, dat dit jaar zelfs een nieuw gebouw moest verrijzen! Neen, het is nog wel niet het „Tweede Jaarbeursgebouw", waarvan de Raad van Bestuur al zoo lang, en misschien wel wat al te gauw nadat het eerste was verrezen, had gedroomd, maar toch, er moest gebouwd worden; men kon eenvoudig de deelnemers anders niet bergen. En dat wel in hoofdzaak juist door de uit breiding van het instituut der groepsvorming. De groep bouwmaterialen toch, die eerst in het gebouw der Handelsbeurs whs gehuis vest, heeft zich zoo uitgebreid, dat ze daar niet meer in kon en nu heeft men dit ge bouwd, waarover het jaarbeursbestuur van de Gemeente het vaste beschikkingsrecht kreeg voor alle jaarbeurzen, door een semi- permanenten tusschenbouw met het hoofdge bouw verbonden, zoodat nu een prachtig ge heel is verkregen. Handelsbeurs en nieuwe aanbouw worden nu aangenomen door de groep bouwmaterialen, die bovendien nog, voor de groote machines, een goed deel van het Vreeburg in beslag nemen. Maar er is nog meer gebouwd. Want niet alleen dat de versghillende gevormde groe pen bleven, er is ook weer een nieuwe bij gekomen, n.l. die der galanterie-waren. In het hoofdgebouw was daarvoor geen plaats, zoodat men is overgegaan lot den bouw van een nieuw paviljoen op het Vreeburg, waarin deze groep is gehuisvest. Weliswaar is het daardoor noodzakelijk geweest, de bekende Rue des Nations, de „straat" waar de vertegenwoordigers van vreemde landen „huisden", te laten verdwij nen, maar voor hen vond men elders, deels op het terrein, deels in het hoofdgebouw, nog een onderkomen. Er is nog meer nieuws. Men heeft n.l. een begin gemaakt met een geheel nieuwe groepsvorming, n.l. naar de nationaliteit. Door het te Parijs gevestigd Comité perma nent der Foires etrangers is n.l. een Fransche sectie ingericht, waarin alle Fransche deel nemers bij elkaar zijn gehuisvest, terwijl dit comité bovendien een excursie naar de Jaarbeurs heeft georganiseerd wel een bewijs, dat onze Utrechtsche Jaarbeurs ook in het buitenland meer en meer de aandacht gaat trekken. Er is nóg meer. De gemeente Schoonhoven is ook op de Jaarbeurs vertegenwoordigd. Niet dit op zichzelf is vermeldenswaard; er zijn al lang andere gemeenten vertegenwoor digd. Het bizondere in 't geval van Schoon hoven is, dat de Gemeente de industrie van haar stad vooral de goud- en zilver industrie (er zijn daar niet minder dan 180 goud- en zilver-bedrijven) onder haar be schermende vleugelen heeft genomen. Gis teren was zelfs de burgemeester van Schoon hoven persoonlijk aanwezig, om de pers de noodige inlichtingen te verstrekken. Waarlijk een prachtige opvatting van de taak van een gemeente-bestuur en een mooi voorbeeld, hier door het bestuur van een stad van nog geen 5000 inwoners gegeven. Alles bij elkaar genomen, is er dus heel veel nieuws op deze 14de Jaarbeurs te zien, wat zeker, nu men in Duitschland algemeen overgaat tot inperking der Jaarbeurzen, een verblijdend verschijnsel mag worden ge noemd voor onze nationale instelling. En eigenlijk heb ik hier nog niet eens alles kunnen noemen. Ik heb bijvoorbeeld nog niet verteld, dat de gloeilampenfabriek Philips Co., die, zooals iedere jaarbeursbezoeker weet, steeds schitterend voor den dag komt in haar groote stand gelijkvloers, nu boven dien op de tweede verdieping een buitenge woon belangwekkende stand heeft, waarin in een zestal miniatuur-straten met ver schillende wegbedekking, de oude, naast de moderne straatverlichting wordt gedemon streerd, Ik heb nog niet verteld, dat in d« bouw materialen-afdeeling ook een tentoonstelling is georganiseerd van verschillende gemeente werken, een tentoonstelling, die uitgaat van de „Vereeniging van Gemeentelijke Bouw technische Hoofd-ambtenaren", een waarop veel belangwekkends ten aanzien van ste denbouw/uit de voornaamste steden van ons iand, ook uit Haarlem, is te zien. En zoo zou ik nog wel meer kunnen ver tellen, maar me dunkt, dat het nu al welle tjes is, om u een denkbeeld te geven van de belangrijkheid van speciaal deze 14de Utrechtsche Jaarbeurs, die, hoezeer ook be doeld als beurs, d.w.z. als een plaats yaar de verkoop er, de grossier, contact vindt met den fabrikant, en niet als een tentoon stelling, toch ook voor den niet-zakenman, voor den niet-vakman, veel belangwekkends te zien geeft. ARTHUR TERVOOREN. ontvangen gratis en franco merk „Marquise" Het beste Fransche Vulpotlood, winkelwaatde f 3.— Koopteen HEELE DOOS Kwatta's 5Cts Reepen (Melk of Javareepen) en gij zult daarbij nog een verrassing verpakt vinden bestaande uit i/2 K.G, PRIMA KWATTA CACAO Deze advertentie wordt maal geplaatst. Inzendingen met opgaaf van juist adres aan KWATTA - BREDA. Afdeeling RECLAME KWATTA SOLDAATJES blijven ALTIJD geldig. Gebouw Protestantenbond. De afd. Heemstede van den Protean tenbond zal eerstdaags over gaan tot stichting van een nieuw gebouw. De gronden zijn reeds aan gekocht Ons plantsoen. Na de Zandvoortsche- laan krijgt nu ook de Haarlemmerstraat en de Oranjestraat een beurt De Haarlemsche Kampioen schappen le klasse.(). Bovengenoemde wedstrijden beioven dit jaar bijzonder spannend te worden, daar vrij wel alle sterkere spelers van den Haarl. Bil jartbond hebben ingeschreven. Het Bestuur ontving inschrijvingen van de volgende hee- I ren W. Kobus (titelhouder, P. Kobus, H. W. Verheijde en H. Boerwinkel (allen „Vriendenkring") J. Metz, G. Metz, Heden is men daar begonnen met het fjn;ou aanplanten van boompjes op de plaatsen, die leeg waren gekomen door het rooien i rT van boomen, nu eenige jaren terug. Maar i J* Ja8e-> (allen H.B.C., de roeljaeger en na het planten komt de zorg. Laten we Lubbers van D.E.S. Aangezien voor de -male hopen, dat er gedurende den zomertijd j siechts 8 spelers geplaatst kunnen worden, vooral eenige aandacht aan de boompjes vinden er eerst vóorwedstrijden plaats, welke gewijd wordt. gehouden worden op Donderdag en Vrijdag avond a.s. in café „Monopole", Stations- Voor den brand. Maandagmorgen werd de brandweer opgeroepen voor een begin van brand in een perceel aan de Haarlem merstraat. Hoewel de brandweer spoedig aanwezig was, bleek optreden niet nood zakelijk Door overmatige voeding was een kachel zoo gloeiend gestookt, dat zelfs de pijp rood verhit was. Dit gaf aanleiding tot schroeiing van houtwerk en dat was werr de oorzaak van het brandalarm. Met het temperen van den kachelgloed was ook het brandgevaar bestreden. Badhuisplein. Men is begonnen met de verbetering van het Badhuisplein. Een gedeelte van het plein zal worden aige- graven, zoodat een meer glooiende helling zal ontstaan. Naar men ons mededeelt, zal deze verbetering ongeveer 8000 kosten. Vergadering Ned. R. K. Volksbond. Hedenavond te 8 uur wordt de jaarverga dering gehouden van den Ned. R. K. Volks bond afdeeling Schoten en omstreken in het Patronaatsgebouw. De agenda vermeldt ondermeer Jaarverslag secretaris en penningmeester. Verkiezing bestuur aftredend zijn de heeren B. Burgen J. v. d. Berg, H. Haver, en P. Ruigrok (allen herkiesbaar). Verkiezing afgevaardigde v.d. Centrale Raad aftr. B. Burger. Verslag commissie voor Ziekenhuisverpleging en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Aangezien de belangrijke agenda worden alle Bondsleden op deze vergadering ver wacht zoowel van de onderafdeelingen als van de Bouwvakken. Bestuur treedt in z'n geheel af, en uit de aanwezigen zal een nieuw gekozen worden, alsook een elftal-commissie. Beverwijk 4 speelt Zondag 14 Maart te 2 uur tegen Zwaluwen'5 in 't Sportpark te Heemstede. Schaaknieuws. Maandagavond had, thans in Lunchroom Eijnthoven alhier de 2e ontmoeting plaats tusschen de Adspi- rantenafdeeling van „Lasker" te Uitgeest en de ads. afd. van S.A.S. alhier. Eindigde de eerste ontmoeting in een stand van 55, thans werd door Velseroord verloren met 41 tegen 5%. Hoewel uit deze cijfers duidelijk het geringe krachtsverschil blijkt, is de ne derlaag der Velseroordsche jongens te wijten, ,.dc bovengenoemde vereeniging in het gym aan hun te vlug spel waardoor zelfs grove fouten niet uit kunnen blijven, en speelden ook de zenuwen hun nog leelijk parten. Maar dit alles zal met denj tijd wel beteren. Volledige uitslag is als volgt UitgeestVelseroord wit zwart. 1. TwiskOlgers 10. 2. Schenk Boogaard JU 3. Ooms Angerman 01. 4. BungencrVcogd 01. 5. Spijkerde Vries 01. 6. Bonkenburg Wijnekes 10. 7. J. SpijkerHes 01. 8. Broessche G. Rossier 10. 9. A. Bonkenburg v. Leeuwen 10. 10. Stam J. Rossier 10. VOLENDAM I—BEVERWIJK I. 'n Lokkend voorjaarszonnetje had '1 aan tal supporters om de reis per boot naar Volendam mee te maken, tot een goede zeventig opgevoerd. Onder groote belangstelling van de aan wal staande nieuwsgierigen, bracht de mo tor met zijn bekende tuf-tuffers de boot tegen halftien in beweging en onder een luid hoera en gewuif van handen en hoeden gleed de „Flora" door 't zich in het zon licht spiegelende water. 't Zal ongeveer 12 uur geweest zijn, als we 't Tolhuis in Amsterdam passeerden, om daarna langs Buiksloot en Broek naar Monnikendam te tuffen. Van hier door de Gouwzee langs Marken naar Volendam. Heerlijk was 't, het zoo rustige Gouw zeetje te doorglijden, boven 't steeds meer koesterende zonnetje, onder 't zacht dei nende, spiegelende watervlak, links den kronkelenden, groenenden zeedijk en rechts in de verte, 't zich scherp afteekenende Marken te zien.... Tegen tweeën werd Volendam bereikt en toen door dc enge, ongelijke straatjes en steegjes met hun vaak bouwvallige, som bere huisjes naar 't Volendams terrein, waar reeds de wijdgebroekte visschers met hun typische, met zilveren, ja soms met gouden muntstukken versierde buizen en hun mollige mutsen gemoedelijk rondstap ten op hun klappende sandalen. En dan die Volendaminervrouwtjes (excuseer me, dat ik ze niet eerst genoemd heb!) met ge plooide rokjes, hun modern geknoopte dassen, hun heldere kanten mutjes; ook zij waren aanwezig om den strijd, die weldra zou beginnen, te zien en die in 'n onver wachte nederlaag voor Beverwijk geëin digd is. Even voor half drie stellen de elftallen zich op 'n absoluut onbespeelbaar stuk grond op, onder leiding van den heer de Rooij. Volendam trapt af en direct gaat een vliegend schot maar juist over. Al gauw is Beverwijk sterker, maar van samenspel van schieten kan niets komen, 't is-onmo gelijk voor de Beverwijkers om zich staan de te houden, geregeld vaHen ze in de mod der of blijven steken in de zuigende veen- massa. Volendam wordt iets sterker en weet wederom 'n hoekschop te bewerken, doch Bcverwijk's linksback werkt goed weg. Dan valt Bleijendaal lang uit met den bal onder z'n arm op den grond en een Volendammer bezorgt hem een fiksen trap tegen 't lijf, hij kan daardoor niet opstaan en de Bever wijk-backs gaan naar hem toe en ook de anderen denken er niet aan om verder te spelen, doch één der Volendammtrs, die reeds voorbij den op den grond liggende keeper was, gaat terug en deponeert den bal in doel en scheidsrechter kent 't doel punt toe! 't Was onbegrijpelijk, maar t bleef zoo, 't was dus 10 voor Volendam. Dan onderneemt Beverwijk een aanval en Teeling weel met een hard laag schot gelijk te maken. Direct is Beverwijk weer voor 't vijandelijk doel. Volendam's keeper slaat v. d. Laan als hij inloopt, gewoonweg in 't gezicht, maar tot ieders verbazing stuurt de scheidsrechter v. d. Laan, die niets misdaan had, uit 't veld en tenslotte, omdat men hiertegen natuurlijk met het volste recht, protesteerde ook Volendam's keeper. Enfin, verder wordt voor rust niet gedoelpunt, aldus nog 11, Even later een corner op 't Wijksche doel, maar geen succes. Bleijendaal verde digt vaak keurig z'n doel. Volendam krijgt dan een strafschop te nemen wegens een bal, dit niet hands was. Enfin, de bal gaat hard over. Beverwijk werkt, voor zoover 't gaat, zoo hard ze kan en bij een goed opgezetten aanval doel punt Kuyer, 3—2. Dan direct weer een aanval en Niesten doelpunt met een hard schot, 33. Even komt Volendam opzetten, maar al gauw is Beverwijk sterker en krijgt een paar Corners te nemen, doch Volendam's backs zijn in goeden vorm. Toch weet Beverwijk te doelpunten, maar, de arbiter fluit.... voor buitenspel. Nog een paar minuten, een uitval van Volen dam, er gebeurt beslist niets, maar de scheidsrechter fluit voor den zooveelsten maal onjuist, en 't is; strafschop. Keihard doelpunt Volendam, dat blij is zoo goed koop opnieuw te leiden, 43 Nog even wordt er gespeeld en dan ein digt deze onprettige wedstrijd in een 43 overwinning der thuisclub.Volendam viel zeker niet tegen, maar was 't veld bespeel baar en de leiding goed geweest, dan had de uitslag zeer waarschijnlijk anders yge- weest. Dinsagavond te kwart over acht verga dering van 't bestuur en andere heeren. 't 51/2—41/0. Donderdagavond 8 uur zal de Bloemen- daalsche Schaakvereeniging thans in Lunch room Eijnthoven alhier voor de 2e maal in het krijt treden tegen de leden van S.A.S. I Aangezien ook hier de krachten niet veel verschillen belooft ook dit een scherpe maar aangename strijd. Bezoekers zijn als altijd welkom. I Baldadigheid. Een viertal jongens, die bezig waren een afdak op een terrein achter de H.B.S. te vernielen, werd door de politie ingerekend, doch na ernstig onderhouden te zijn, weer aan de ouders teruggegeven. Hardhoorig. De heer H.J. v. G. uit Haarlem, die hier voor eenige weken een au to onbeheerd aan den Zeeweg had laten staan, werd thans beneurd, omdat hij op een motor fiets reed, met valsch nummer. Besproken zal worden de tocht naar Am sterdam. Met 't oog hierop vertrouwt 't bestuur op een goede opkomst. Tevens is er gelegenheid dien avond zich als lid op te geven. „Graaf Fï.oris V". ln de gehouden jaar vergadering van de schietverecniging „Graaf Floris V" werden de verschillende jaarver slagen onder dankzegging goedgekeurd. In kas is ejjra klein batig saldo. De aftredende bestuursleden werden her kozen. Stille Omgang. Gisteravond vergader- Eindelijk gepakt. De minderjarige J.G. B., oud 18 jaar, werd op verzoek van den of ficier van justitie te Utrecht aangehouden. Hij was sinds October uit het opvoedingsge sticht „De Glindhorst" bij Amersfoort ont vlucht. De IJslandvaart. Naar we vernemen is nu de regeling voor de IJslandvaart tot stand gekomen. De directie van de V.E.M. heeft de toezegging gedaan, dat op de schepen die bij IJsland visschen, een man meer zal worden meegegeven. Deze zal op de uit- en thuisreis in de machinekamer en tijdens de visscherij aan dek dienst doen. Hij ontvangt daarvoor stokersgage. nastieklokaal. Na opening en gezang van het Saciamentslied, werden de notulen goedge keurd. Hierna werden de voorbidders be noemd. Medegedeeld werd dat het lof in de parochiekerk te half tien aanvangt. Om tien uur wordt met loopen aangevangen, terwijl voor hen, die niet vanaf Driehuis wenschen te loopen, de auto's te elf uur voorkomen. Ongeveer te twee uur is de bedevaart op 't Spui te Amsterdam en te vier uur begint de H. Mis in dé kerk „De Zaaier." Zij, die de terugreis per bus wenschen te doen kunnen voor 15 Maart een plaatsbewijs halen voor Santpoort bij C.G. v. Warmer dam, voor Driehuis bij Jac. Oudendijk en voor Velsen bij Rodenburg. Als geestelijk leider zai vermoedelijk een pater van het Missiehuis medegaan. Na gezang „Roomsche Blijdschap" volgde sluiting op gebruikelijke wijze. Ziekenhuisfonds. In een daartoe ge houden vergadering is te Rijk, alhier op gericht een fonds voor ziekenhuisverpleging „Ziekenzorg" voor Rijk en omstreken. Het bestuur werd samengesteld uit de hee.en A. W. Mostert, le voorzitter, J. Kooij, 2e voorzitter, D. Ph. Slipsig, le secretaris, A. Onkenhout, 2e secretaris, P. Lakeman, le penningmeesters, J. v. Willigen, 2e penning meester, C. Kooij, commissaris. TEYLINGEN I—SANTPOORT II 3—0. Direct neemt Teylingen den bal over en gaan op het Santpoorterdoel af er wordt goed doorgegeven waarvan de linksbinnen handig gebruik maakt en reeds in eerste minuut spe- lens inhoudbaar inschiet 10. Als Santpoort tot voor het Teylinger doel is opgedrongen redt de keeper op schitteren de wijze dan krijgt Teylingen een corner wel ke net naast wordt geschoten en even later wederom een welke over wordt gekopt. De rust treedt in met 10 in Teylingens voor deel. Na den rust zet Santpoort zijn beste been tje voor en gaat op het Teylinger doel af doch schiet naast en even later moet de keeper zelfs corner werken om erger te voorkomen, deze goed genomen corner beland echter midden in 't veld weer staat Teylingen voor het Sant poorter doel schiet echter naast en daarna over. Een strafschop vanuit de cornerheek ge nomen levert niets op en als Santpoort op flinken afstand van het Teylingerdoel goed schiet is het de keeper die redt door cor ner te werken. Deze corner wordt wegge werkt en Teylingen staat weder voor Sant- poorts doel de rechtswing zet goed voor en de linksbinnen schiet onder den vallenden keeper door 20. Dan gaat Teylingen er weer vandoor en uit een corner weet de middenvoor het derde doelpunt te maken 30 nu noch een aanval van Santpoort maar zij schieten juist over Teylingen neemt den bal over en als zij bij 't Santpoorterdoel belanden fluit de scheids rechter einde. En heeft Teylingen weer een wedstrijd verdiend gewonnen, nu jongens nog twee wedstrijden en jullie zijn.... Het tweede elftal wist ook twee puntjes mede te brengen en wel met 210 tegen Leiden III zeer zeker een goede dag. Zaterdag j.l. vond in het clubgebouw van D. J D. aan de Leidsche Vaart den tweeden competitiewedstrijd plaats tusschen D. J. D. en S. D. 0. I. De voorloopige uitslag is als volgt: Zeker geen bevel uit Moskou. De heer G. Blaas, secretaris van de IJmuïder Federatie van Transportarbeiders, was boos op ons dat we, zonder zijn toestemming, be richten hadden gepubliceerd omtrent het be sluit, door de opvarenden genomen, om Vrij dag j.l. uit te varen. Op onze vraag of de berichten dan onjuist waren, kregen we ten antwoord, dat hij pu blicatie van deze, door de arbeiders hem op gedrongen vergadering ongewenscht achtte en, als dat toch geschiedde, het noodzakelijk vond daarbij te vermelden dat hij, als leider, ten sterkste het bedoelde besluit had ontraden en er de menschen op gewezen had, dat de 'rceders volgens letter en geest van het ccl- ectief contract, volkomen recht hadden om uitvaren te eis hen, terwijl het weer op dat oogenblik geen ernstig beletsel meer was. Het nieuwe mijnspsteem. Vanmorgen werd voor de eerste maal het nieuwe ai- slag-systeem aan de Vischhal geprobeerd. Het voldoet nog niet erg, maar men hoopt dat het wel beter zal gaan. Stillen Omgang. Woensdagavond 7 uur houdt 't Genootschap van den „Stillen Om gang" 'n ledenvergadering. Burgerlijke stand. van 58 Maart 1926. Geboren Hendrikus Laurentius, z. v. H. G. Bohte en H. M. Strieker Hendrikus, z. v. A. van Zanten en D. W. Jansen Hen drik, z. v. J. C. Doeleman en M. Middel koop Maria Jacoba, d. v. H. Jonkman en J. M. ReichweinCatharina Mechelitia, d. v. A. H. van Walstijn en P. rioefeijzers Grada, d. v. J. B. van Zijl en W. Berendsen. Regina Margaretha Maria, d. v. H. A. J. Franken en G. A. W. M. Sieters. Overleden Adrianus Eijk, 53 j„ geh. m. J. Struik Simon van der Linden, 68 j., wedr. v. M, Havelaar Jaapje van der Lelij, 75 j. wed. van C. van Dijk. R. K. Ziekenhuiszorg.Op de bestuurs vergadering van de R. K. ZiekenhuiszorgSt. Gerardus Majella te Haarl. meer gehouden op Vrijdag j.l. werd vastgesteld dat het aantal etalende leden op heden bedraagt 21§, met 230 leden beneden 18 jaar. Alzoo een totaal aantal leden van 449. Voorzeker een goed be gin. Verkeersongeval.Terwijl de land bouwer H. v. d. W. aan het mest rijden was, -'eraakte hij met z'n wagen in de sleuf aan de waterleiding buizen. Het gevolg was dat de wagen weg zakte en toen de paarden door trokken deze brak. Dikwijls hoort men de klacht dat met het dicht gooien van de sleuf er geen voldoende zorg aan besteed wordt dat het harde materiaal boven op komt want als dit steeds gedaan werd dan zouden onge twijfeld minder ongelukken plaats hebben Badhuis. In het badhuis in de Postlaan werden in de week van 16 Maart genomen 334 douchebaden en 23 kuipbaden. Aan o5 kinderen werd een gratis schooibad ver strekt. Gelegenheid voor kosHooze scho 1- baden bestaat op Woensdagmiddag. D. J. D. I S. D. O. I 1. Th. A. KókP, G. van Engelen XX 2. J. SmitG. Roet XX 3. J. KleinW. Hopstaken XX 4. Th. TurnhoutD. Schiering 2—0 5. C. KokG. Rump X—X 6 J. van DijkA. v. Haak 2—0 7. J. FictoorJ. Opdam 2—0 8. R. KokG. Kraak 0-2 9. P. BeelenJ. Swart 0—2 10. J. VeenendaalG. Jansen 2—0 plein De Wijnberg, BarteljorisstraatDie ben, Gr. Houtstraat en gebouw „Olympia", Kinderhuissingel. De titelhouder is vrijge steld van het spelen van voorwedstrijden Van de overige deelnemers worden er dus 7 in de Finale geplaatst, waarvoor het behaald moyenne in de voorwedstrijden beslist. Reeds een 10-tal fraaie prijzen werden voor deze wedstrijden beschikbaar gesteld. De finale wordt gespeeld van Maandag 22 Maart tot en met Zondag 28 Maart a.s. in Café Dieben, Groote Houtstraat. BeekhoffW. Kobus. Een spannende match. Onder groote publieke belangstelling had Maandagavond in Café Dieben de tweede ontmoeting plaats tusschen bovenge noemde spelers. Er werd nu een partij van 500 car. Cadre gespeeld. Alhoewel beiden niet hun sterkste spel vertoonden, heeft het aan spanning toch niet ontbroken, terwijl beide spelers zoo nu en dan ook zeer fraaie stooten lieten zien. Over het verloop van de match het volgende Na eenigszins weifelend begin maakte Beekhoff de eerste serie boven de 20, terwijl Kobus in de 13e beurt dit voor beeld volgde en al spoedig over de 20 heen was, doch op 28 bleven zijn ballen „dudans" liggen. De stand was 8081. Dan schoorde Beekhoff kort na elkaar fraaie 33 30 20 car. waarop Kobus antwoordde met 28, 27, 23. De strijd was uitermate spannend hetgeen tot de pauze zoo bleef. Met een stand van 254220 in het voordeel van Beèkhoff werd even gepauzeerd. We noteerden o.a. voor Beekhoff, 21.9, 14.31, 8 en 18. terwiji Kobus 13.8/11 en 29 car. scoorde. Direct na de pauze zijn beide spelers er goed in en Kobus begon met een fraaie 31, gevolgd door 24 en 16. Beekhoff stelde daar series van 18 en 22 tegenover, zoodat de spanning/ steeds groot was Stand in 30 beurten 280278, zoodat van de uitslag nog niets te zeggen viel. Dan maakt Kobus ech ter de hoogste serie, nl. 86 car., waarbij vooral zijn rappelieeren bewondering af dwong. Kobus behield zijn voorsprong en passeerde al spoedig de 400. Een mooie se rie van 28 van dezen speler moest door „touché" worden afgebroken. De scores van de 2e kl. kampioen bleven laag, alleen een goede 21 verdient vermelding. Nadat de heer Kobus nog een buitenge woon fraaie piquéstoot heeft gemaakt, is de partij spoedig ten einde, waarna de aanwe zigen nog eenige fraaie fantasiestooten van beide spelers te zien kregen. De eindstand is: W. Kobus '500 car. 48 beurt, moyenne 10.40 Beekhoff 300 48 8.— v. NekTbollembeek leiden. In den nacht van Zondag op Maandag is het HollandschBelgische koppel er in ge slaagd de leiding te veroveren. In de sprints van vannacht wist het N«- derlandsch-Belgische koppel zich aan het hoofd te plaatsen. Ze werden gewonnen door Muller, Rieger, Degraeve, Tonani, Knappe, Van Nek, Degraeve. Cugnot, Muller en Van Nek. Intotaal boekten Van NekThollembeek 20 punten, zoodat ze thans met 206 punten vóór CugnotLouet (pnL) de leiding hebben genomen. Derde is het koppel Rieger Knappe met 153, 4 DegraeveBuvsse 139, MüllerLewanow 124, Oliveri—Tonani 87, BauerKrupkat 59, PerseynVerschelden 47, LorenzSaldow 38, JensenSteinbach 17; op een ronde: DederichsHurtgen 28. RemoldThiel 6. Hedenmorgen zes uur wa ren afgelegd 2150 K.M. 26 M. Voorloopige uitslag 102 De afgebroken partij tusschen J. Smit en G. Roet zal door de arbitrage-commissie te Den Haag beslist worden, terwijl de andere daar de speeltijd te kort bleek te zijn, zul len wordert uitgespeeld. OM HET CLUBKAMPIOENSCHAP DER HAARLEMSCHE DAMCLUB. Een fraai spelgedeelte. Onderstaand partijgedeelte is uit de par tij tusschen de heeren J. B. Sluiter, Aerden- hout, met Zwart en mr. P. J. van Dartelen, Haarlem, met Wit, gespeeld in den wed strijd om het clubkampioenschap der Haar lemsche Damclub Zwart (J. B. Sluiter) 3 schijven op 4, 18 26. Wit (mr. P. J. v. Dartelen) 3 schijven op 25, 27 en 28. Oogenschijnlijk lijkt deze stand op remise aangewezen. De Haarlemsche Meester won echter op schitterende wijze als volgt: Zwart. Wit. 49. Op 410 volgt Wit 2530 en wint 25—-20! 9—13 Op 18—22 Wit 28:17, Zw. 9—13, W. 17— 12, Zw. 13—19. W- 20—14, 12—7 en 7—1 en wint. 1822. Gedwongen. 26—31 31—37 37—*11 41—47. Gedwongen. 4741. Gedwongen. 4147. Gedwongen. 20-14- 27:9 9—4! 4—15! 14—10! 28-22- 10—5! 5—28 en wint!! Inderdaad een schitterend staaltje eind spelkennis van den Haarlemschen Meester! Evenals verleden week Zondagavond ont stond Zondagavond j.l. weer een vechtpartij te Heerlcrheide. De twist ontstond tusschen de gebroeders N. uit Kerkrade en zekeren H. en diens zoon uit Heerlerheide. De mes sen werden getrokken met bet gevolg, dat H. Sr. een steek in den rug en diens zoon een steek in een der longen kreeg. Laatst genoemde is in zorgwekkenden toestand opgenomen in het ziekenhuis. De twee ge broeders N. zijn gearresteerd. Een dezer had nog een steek in een der beenen. Dc toestand van den ergst getroffene H. was, volgens het L. D„ redelijk. Te Heerlerheide (Limb.) kantelde Zondag een autobus, waarbij drie personen lichtge wond werden. Toen de autobus weer op zijn wielen stond, vertrok de chauffeur, zonder zich van de drie gewonde personen iets aan te trekken. Dezen hebben nu een aanklacht bij de politie ingesteld. PURMEREND, 9 Maart 1926. - Kleine Fabriekskaas, aanvoer 3, prijs 45, Kleine Boerenkaas, aanvoer 13, hoogste pr. 46, met merk 48, alles per 50 K.G. De handel op de kaasmarkt was stug. Boter. Aanvoer 762 K.G. Prijs 2.20 2.30 per K.G. Vee. 135 vette koeien 0.90—1.70 per kilo handel matig. 263 melk- en gelde- koeien 115425 per stuk, handel matig 8 Stieren, 25 Paarden 100250 per stuk, handel matig. 10 Vette Kalveren 1.401.60 per kilo, handel matig. 1164 Nuchtere Kal veren 1015 per stuk, handel vlug. 478 vette Varkens 0.850.90 per Kilo. Han del vlug. Zouters 0.850.87 handel vlug. 78 magare Varkens 1048 per stuk, han del vlug. 602 Schapen 35—45 per stuk, handel matig. Kipeieren 5.506.60 per 100 stuks. Eend eieren 5 50 per 100 stuks. Appelen, aanvoer 25 kisten. Prijs 24 per kiSL Piepkuikens 2.252.65 per zak. BODEGRAVEN, 9 Maart, Kaas. Aange voerd 111 partijen, 4869 stuks. Eerste kwa liteit 5459, tweede kwaliteit 4552, zwaardere Rijksmerk 4046. .Handel flauw.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 5