DOET HET DAN SPOEDIG! <r ZWITSERSCHE CHOCOLADE ZWITSERSCHE ZWfTSllME HAXSLMGOT dfffiJSkwsiÖiïSe Remington Schrijfmachines Noord-Holiandsch ■i Dagblad m ME0IELIU1SES (El OUDE DRACHT (0 HO PJ E HEBT GIJ EEN VAN DEZE REEPEN NOG NIET GEPROEFD f' Noord-Holland J Spreekuur Zijl weg 90 Wilhelmtnastraat 43 Het drama aan den Overtoom te A'dam. HOLLAND HOLLAND jmLLAHBi WOLLMMBA Wanneer gij een rijwiel wilt koopen E. DE GRAAFF WEGENö OPHEFFING K. ACKEMA, RECHTZAKEN. Muylwijk voor het A'damsche Gerechtshof. MARKTNIEUWS. oe i Jsch ADVOCMT, FRAMBOZEN .SIMAASAPPEL, CITROEN en ANANAS Schrijfmachinehandel Zijlstraat 90 Telef. 11161 Bijzondere aanbieding eo Prijzen vanaf 150 Gulden Ziet onze etalage E. DE GRAAFF's Rijwielhandel PIETER KIESSTR. 4 TELEFOON 13609 PIETER KIESSTR. 4 TELEFOON 13609 W. C. BERGISCM - BANDAGIST NASSAUSTRAAT 12 rd. - HAARLEM - TELEFOON 11288. MEYR1GNAC—BREUKBANDEN Ons adres waarborgt U goeden pasvorm Tandtechnische Inrichting Wïihelminastr. 43, Haarlem 's SViaandags van 10-3 uur 's Woensdags van 2-4 uur Zaterdags van 2-4 uur Geen avondspreekuren meer Spreekuur te Beverwijk De eerste zitting. Het gerechtshof te Amsterdam heeft he den, Dinsdag, een aanvang gemaakt met de behandeling in hooger beroep van de be kende Muylwijk-zaak in verband met het in 1915 plaats gehad hebbend drama in een perceel aan den Overtoom, waarbij de Koopman Busch om het leven is gekomen. Zooals men zich herinnert, heeft de Vier de Kamer der Amsterdamsche Rechtbank, na niet minder dan vijftien zittingen aan de behandeling dezer zaak gewijd te hebben, den 43-jarigen MarccÜs Muylwijk veroor deeld tot een gevangenisstraf voor dei; tiid van zes jaren, met aftrek van acht maan den, welke hij toen (op 2S November 19251 in de preventieve hechtenis had doorge bracht. Blijkens het vonnis achtte de Rechtbank zoowel den ten laste gelcgden moord als den doodslag en den diefstal, gepaard gaan de met geweid, niet wettig en overtuigend bewezen en was de veroordeeling uitge sproken terzake van mishandeling, den dood van Busch tengevolgen hebbende en we gens den diefstal. Hoewel de feiten reeds date eren uit het iaar 1915, mogen 2ij algemeen als bekend verondersteld worden. Zoowel het O. M. als beklaagde meen den echter in dit vonnis niet te kunnen berusten en teekenden beide hooger be roep aan. andaar dat de zaak thans aan net oor deel van het Gerechtshof wordt onder worpen. Ook thans wordt van de zijde van het publiek en van de balie groote belangstel ling aan den dag gelegd. Het Gerechtshot is samengesteld als volgt: Mr, J. M. Jolles, president; Jhr. J. F. Leive van Nijestein en Mr. M. J. v. Bins- bergen; raadsleden: Mr. A. Baron v. Ha- rinxma Thoesloten, advocaat-generaal; Mr. M. J. Claassen, substituut-griffier, als ver dediger treedt ook nu weer op Mr. Alfred Levy. Er zijn gedagvaard 19 getuigen en des- kundigen en wel 10 a charge en 9 a dé charge. De advocaat-generaal deelt mede, dat ge tuige Blaser niet ter zitting kan verschijnen in diens plaats zal worden gehoord mej. Ter- steeg, de huisvrouw van De Lange. Verhoor van beklaagde. Dan richt de president het woord tot be klaagde en zegt: Waarom is u eigenlijk in booger beroep gegaan? Bekl.: Omdat ik veroordeeld ben wegens mishandeling van Busch en omdat ik hem lichamelijk leed heb gedaan, wat niet is ge beurd. Pres.: U meent, dat u onschuldig veroor deeld is? Bekl Heelemaal niet, maar ik heb hem niet opzettelijk mishandeld. Ik heb hem geen kwaad.... Pres.: Dat hebt u vroeger nooit op deze wijze gezegd. Muylwijk. U gaf vroeger een ruiterlijker verklaring. Bek!.: Het is mijn bedoeling niet het mis drijf te vergoelijken. Het is nu al meer dan tien jaren geleden. De puntjes op de i kan ik niet meer zoo nauwkeurig zetten. Maar Ik kon indertijd niet nalaten aan den rcch- ter-commissaris te bekennen dat ik een moordenaar was. Pres.: Daarover zullen we straks praten. Ik wil u even zeggen, dat ik er niet op ge steld1 ben dat u voortdurend blijft staan. U kunt gerust gaan zitten. Muylwijk prefereert te blijven staan. Pres.: Blijft u bii uw opgave die u tot dusverre bij den rechter-commissaris gedaan bebt? Bekl.: Ja. Pres.: Dan zullen wij rustig en kalm de zaak verder behandelen Ik hoop vooral kalm, meneer de verdediger! Vertelt u maar alles in uw eigen bewoordingen, Muylwijk. Bekl legt daarna zijn bekende verklaring af. Hoe er een taxi voorreed, waaruit Busch stapte en hoe Claassen buiten bleef. Althans beklaagde vermoedde dat het Claas sen was, want te voren had hij hem nooit gezien. Pres.: Is er boven op het kantoortje over het accept gesproken? Bekl.: Ja. Pres.: Op Vrijdag 23" October heeft u nog een telefonische boodschap gekregen. Om half zeven zoowat Bekl.: Ja. Tusschen 6 en 7. Pres.: Heeft u hen», opgebeld of hij u? Bek!.: Hij mij. Dat is me duidelijk geble ken. Pres,: Dienzelfden dag heeft een zekere Steunenberg of Steunenbrink door de tele foon naar hem gevraagd. Die boodschap heeft u hem niet overgebracht? Bekl.: Jk weet het niet zeker meer. Ik ge loof wel, dat ik het hem gezegd heb. Pres.: Kent u Steunenberg en Steunen brink niet? Bekl.: Neen. Pres.: Nu komt Busch om 7 uur op uw kantoor, Overtoom 25 Had hij geen sleutel? Bekl.: Ja, Pres.: Is hij met dien sleutel binnen ge komen? Bekl.: Dat weet ik niet meer. Pres.: U hebt met hem op het kantoortje aan de straatzijde gezeten? Bekl.: Ja Pres.: Waar is toen over gesproken? Bekl.. Over zaken. Pres.: Toen kwam gauw het accept voor den dag? Bekl.: Ja. Pres.: Zeide hij, dal hij geld noodig had? Bekl., Ja, hij zei, dat hij het goed kon gebruiken. Pres.: En ook heeft hij gezegd, dat hij met zaken veel geld kon verdienen. Bekl.: Ja. ook dat Pres.: Wanneer had u dat accept afgege ven? Bekl.: In den loop van 1915, Pres.: Hangende het faillissement? Bekl.: Neen, dat was al afgeloopen. Pres.: Vertelt u nu maar verder. Het is van het hoogste belang, dat het Hof precies op de hoogte wordt gebracht. De worsteling met Busch, Muylwijk vertelt dan voor den zooveelsten keer hoe Busch naar beneden liep en hoe hij hem volgde. Pres.: Hebt u hem boven niettegenge- houden? Bekl.: Neen. Beneden heb ik hem den pas afgesneden. Ik posteerde mij voor de open deur. Per ongeluk stiet ik met mijn voet tegen den verhoogden drempel en viel met een smak tegen de openstaande deur. Ik kwam woedend op hem toe en greep hem beet. Ik pakte hem bij de keel, vermoede lijk omdat ik hooger stond en Busch iets kleiner was. Pres.: Kom, kom, u moet, wat die verhoog de drempel betreft, nu niet overdrijven, Bekl.: Hij was 13 c.M. hoog. Pres.: Waarom is u er op gaan staan? Bekl.: Onwillekeurig, toen ik weer op de been kwam. Pres.: En wat deedt u toen met hem? Bekl.: Ik schudde hem, maar niet met de bedoeling om hem lichamelijk leed te doen. Dat beetpakken heeft misschien twee secon den geduurd. Pres.; Welke verschijnselen deden zich voor? Bekl.: Busch werd wit en er kwam een beetje schuim op zijn mond. Ik dacht in het begin, dat het van woede was. In elk geval heb ik niet geweten, dat hij stervende was. Gesmoord heeft hii nog geroepen: Laat, los Muylwijk. Mijn bedoeling is het niet ge weest, om hem na dat roepen nog lang vast te houden. Ik had hem net zoo lang willen duwen, tot hij op straat stond. Hij voelde slap aan en werd nog bleeker. Ik dacht, dat dit van kwaadheid was.... Pres.: Als hij zoo kwaad was geweest, had hij zich toch wel verweerd. Hoe viel hij op den grond. Bekl.: Ik heb altijd vermoed dat hij met zijn slaap op den grond was terecht geko men. Pres.: Dacht u, dat dit de oorzaak van den dood was? Door de deskundigen is u misschien tot andere gedachten gekomen? Bekl.: Tien jaa heb ik met de gedachte geloopen dat ik hem in mijn drift vermoord had. Pres.: Ja. u kunt het alleen weten; u is de eenige, die er bij is geweest. Maar toen u Busch in uw handen had en merkte, dat hij dood was, vond u dat niet onbegrijpelijk? Dacht u niet: dat kan niet een menséh kan toch niet dood gaan wanneer ik hem heen en weer schud. Bekl Neen Ik was er te veel van ge schrokken. Pres.: Tientallen malen hebt u het ver haal geschreven en verteld. Maar nog nooit heeft men van u gehoord: Het was mij on begrijpelijk, dat Busch dood was. U hebt al les gerelateerd, tot zelfs kleinigheden, doch dat eene hebt u nooit gezegd. Bekl. gaat yerder met zijn verklaringen en legt er, naar aanleiding van een vraag van den president, den nadruk op, dat hij abso luut alleen het levenlooze lichaam naar den kelder heeft gedragen. Waarom het geld weggenomen? Pres.: Toen u het accept uit zijn zakken nam, was het uw bedoeling toch niet, dit papier te bewaren'' En de portefeuille met het geld, wahrom nam u die van het lijk af? Bekl.: Omdat ik het zonde vond die ook in de kist te doen. Pres.: Er zijn twee mogelijkheden: of u nam het geld weg om het voor de kinderen te bewaren, en het hun later te geven, of u nam het weg, om u zelf te verrijken. U hebt hieromtrent verschillende verklaringen afgelegd. Hierna, zijn luguber verhaal omtrent het kisten van Busch, vervolgende, verzekert bekl. dat hij zonder hulp het lijk in de kist heeft gestopt. Pres.: Dat zal niet zoo gemakkelijk ge weest zijn. Bekl.: Ik heb het in haast gedaan, moeilijk was het niet. De kist wordt als stuk van overtuiging ge haald en bescheidenlijk in een hoek van de zaal gedeponeerd. Uit hetgeen bekl. verder vertelt, blijkt, dat twee maanden na het misdrijf, het geld uit de portefeuille verbruikt was. Drie maanden er na kwam als een donderslag uit een helderen hemel de dreigbrief van De Kort. De president interpelleert bekl. over het feit, dat de dreigbrief aanwezig is gebleven in de geheime lade van de brandkast, die Muylwijk later in bruikleen heeft afgestaan aan den makelaar Schopman, Mr. Jolles kan zich niet goed indenken dat die brief er niet uit was gehaald. Het bleef toch altijd een risico zoo'n belangrijk schrijven aan een ander in handen te geven. Bekl. qualificeert den makelaar Schopman als een laaghartig man. Pres.: Wat denkt u over de gezondheids toestand van Busch? Bekl.' Ik heb er nooit wat van geweten, dat hij iets mankeerde. Getuigenverhoor. Hierna worden aan inspecteur Slobbe, en den rechercheur Kuiper eenige formeele vragen gesteld. Bij deze gelegenheid ver klaart laatstgenoemde getuige nog, dat er steenen onder de kist lagen, waarop bekl. zegt, dat hij die er onder heeft gelegd, om dat de kist scheef stond. De rechter-commissaris, mr. Dons, zegt, dat hij den indruk had gekregen, dat Muyl wijk een waarachtige bekentenis had afge legd. Het vertrouwen, dat get. aanvankelijk in hem.had, is iets geschokt naar aanleiding van een paar details waarbij bekl. terug krabbelde. Pres.: U hebt gehoord, dat hij ook nu weer eenigszins gaat terugkrabbelen. De president laat voorlezing doen van Muylwijks verklaringen tegenover den rech ter-commissaris aangaande het wegnemen van het geld. In deze verklaring komt de volgende zin vooi: ik heb dat gedaan uit zelfzucht en andere onedele motieven, want ik kreeg nog geld van hem. Bekl. en diens verdediger meenen, dat uit dezen zin het woord ,,niet" is weggevallen. De president zegt tot get. Dons, dat dit hem niet onaannemelijk voorkomt daar de con structie van den zin „ik heb niet enz." dan logischer wordt Onder de vrouwelijke getuigen bevindt zich mej. v d. Avoort, die evenals bij de rechtbank als haar meening te kennen geeft dat Busch meer 6000 bij zich had. Mejuf frouw De Lange zegt, dat zij naar 'n som nambule is geweest. Deze verklaarde haar, dat zij een man zag, die een poort binnen ging en die van zijn geld beroofd werd. Het slachtoffer zou later aan zijn sieraden her kend worden. Pres.: Dat komt aardig uit. Vondt u geen aanleiding direct naar de politie te gaan? Get.: Ik heb er later met de politic van de Pieter Aertzstraat over gesproken en ze hebben er om gelachen. Na de pauze werd de schilder J. J. B. Franswa gehoord. Deze was in October 1915 in het bewuste gebouw aan den Overtoom werkzaam geweest. Hij heeft den kuil op Zaterdag 23 October 1915 gezien. Des Maan dags daarop volgende was het gat dicht. Toen de kranten vermeldden, dat de ma kelaar Busch verdwenen was, dacht het werkvolk algemeen: „misschien ligt hij wel in dat gat". De metselaar J. J. de Kort zegt niet zeker te weten dat bekl. hem op Zaterdag 23 Oc tober 1915 opdracht gal den put te graven. Toen hij Maandag weer in de garage kwam, was de kuil dicht. Het is niet onmogelijk, aldus get., dat hij er zelf de tegels op heeft gelegd. Pres.: Ik denk de Kort, dat je eenigszins in de war bent. De politie is er in dien tusschentijd geweest en als zij dat on bete gelde zandvlak had gezien, zou ze er zeker wel iets van gezegd hebben. Kun je je her inneren, dat Muylwijk bij het versjouwen van de kist door een jongen is geholpen? Get.: Neen. De Kort vertelt verder, dat des avonds Muylwijk zich op de plek bevond, waar de kist stond. Muylwijk commandeerde, dat er steenen gehaald moesten worden en toen deze er waren legde hij de eerste laag. Pres.: Heeft u toen gemerkt, dat er iets onder het muurtje lag? Get.: Heelemaal niet. Pres.: En wat was dat, voor een gekke geschiedenis een paar jaar later, toen Muyl wijk op de trap stond te gillen. Get.: Dat weet ik ook niet. Wel weet ik, dat hij deed alsof hij achterna gezeten werd en daarbij maakte hij gekke gebaren. Onthullingen inzake den anoniemen brief. Get. zegt verder, dat hij wat meer weet van den anoniemen brief. De schrijver er van is een zekere Wijmer. Om dit aan te too- nen legt deze get. eenige foto's van schrif turen over, daarbij opmerkepde, dat dit nu een bewijs is, dat hij (De Kort) het geheim niet aan Schopman heeft verkocht. Pres.: Niemand beweert toch, dat u dien brief zelf geschreven heeft. In 191? hebt u gezegd, dat er verdenkingen jegens Muyl wijk waren. Op z'n knieën zou deze zijn misdrijf bekend hebben. Heeft Muylwijk toen verklaa*. d. dat hij het iijk van het geld had beroofd? Gel. De Kort: Neen, hij ontkende het. Pres.: Toen u naar Transvaal ging, heeft Muylwijk u toen financieel geholpen? Get.: Heelemaal niet. Hij is borg gebleven Pres.: Dat is ook helpen. Hij laadde toch verplichtingen op zich. Later hebt u het ge heim gebruikt om geld los te krijgen. Get.: Ik heb steeds moeten pingelen om geld, dat ik met werken verdiend had, in handen te krijgen. Pres.: Doch Muylwijk beweert dat u hem een brief hebt geschreven. Get.: Dat is absoluut gelogen! Dat komt door den haat, omdat hij denkt, dat ik hem verraden heb. Pres.: Maar'welk belang zou Muylwijk er bij gehad hebben om te zeggen, dat hij een brief van u had gekregen? Get.; Omdat hij gezworen beeft, mij de gevangenis in te helpen. Het is een truc geweest. Voorts zegt get., dat hij, meneer Levy tot een leugenaar maakt, omdat deze ver klaard heeft, dat hij op een te grooten voet had geleefd. Er is een tijd geweest, dat hij en zijn beide zoons veel geld hebben verdiend bij den bouw van de Duitscbe banw. Op zekeren dag kreeg hij van Muyl wijk een sigaar en daarna heef hij den ge- heelen nacht overgegeven. Spoedig daar op heeft hij tot Muylwijk gezegd: denk er om, als jullie me dood vinden, zal je er toch geen plezier van hebben, want bij een vrind van me ligt een vergezegelde brief, waarin jij als de dader wordt aangewezen. Get. gelooft „al z'n leven'', dat beklaagde hem heeft willen vergiftigen Mr. Levy merkt op, dat voor de recht bank opgaven zijn gedaan omtrent De Kort's verdiensten bij de Duitsche bank; deze klopten rniet met de opgaven van ge tuige zelf. Vragen aan beklaagde. Pres.: Muylwijk, staat u' tegenover dezen getuige nog hetzelfde als tijdens de zittingen van de Rechtbank? Bekl.: Ja. Pres.. U hebt hem geld gegeven dat hem niet toekwam omdat u bang voor hem was. Bekl.: Ja. Pres.: En die geschiedenis met die sigaar. Bekl,: Daar is niets van aan. Pres.: En die brief, die verzegeld was en die De Kort bij een vriend zou hebben ge deponeerd. Bekl.: Ik weet, dat De Kort over dien brief gesproken heelt. Hij heeft hem aan een vriend gegeven, omdat hij zijn vrouw niet vertrouwde Verdediger: Kan getuige misschien verdui delijken waarom die brief naar Schopman is gestuurd en niet naar de Justitie? Get. De Kort: Dat zal ik effe gauw 'aan Wijmer gaan vragen. (Hilariteit). De timmerman G. A. Bruigom als get. gehoord zegt Busch lang geleden gekend te hebben. Busch was tenger, of zooals deze getuige dat uitdrukt: een poppetje. Voor get staat het vast dat Muylwijk hel slachtoffer is geworden van Busch en niet Busch van Muylwijk. Pres.: Laten we nu de rollen niet omdraai en. Busch is dood en Muylwijk leeft. Over bepaalde zaken Busch betreffende, wil get. zich niet in openbare zitting uitlaten. Get Disco kénde Busch eveneens zeer lang; als knaap maakten zij kennis. Busch was vroeger een flink persoon, later werd dat minder. Get. heeft Busch' „vliegdemon- slraties" medegemaakt, waarbij Busch „al tijd" viel. Deze dronk niet, pruimde en rook te niet. doch ging „verschrikkelijk" veel met vrouwen uit. Hij had er een „reuzensucces" bij, aldus deze get., die bovendien zijn ka meraad steeds naar het Binnengasthuis „on der de klok" vergezelde, Over deze uitdrukking „onder de klok' heersciite ter terechtzitting eeq verkeerd be grip Men dacht, dat dit de kwalificatie van een behandeling was. In den volksmond Ie Amsterdam echter wordt met „onder de klok" bedoeld de ingang naar een bepaald zittingslokaal, zulks in tegenstelling met; „onder de roode lantaarn" (Red.) Een conclusie. Ten slotte, nadat het gebeurde tusschen Busch en Muylwijk nog eens nagegaan is, stelt mr. Jolles vast, dat Muylwijk Busch in woede opzettelijk aan den hals had vast gegrepen en hem krachtig heen en weer had geschud. Hierna wordt de zitting met gesloten deu ren voortgezet, ten einde get. Bruigom ge legenheid te geven te vertellen, wat hij niet tijdens de openbare zitting wilde zeggen. De voortzetting wordt bepaald op Don derdag a.s. AMSTERDAM, 9 Maart. (Bericht v. d. mak. Jac. Knoop, i Aardappelen, Zeeuwsche Bonte 44.25, id. Blauwe 3.504, id. Eigenh. 2.653,25, id. Bravo's 3.50 3.60, id. Roode Star 2.903.20, id. blauwe Eigenh. 2.903.30; Frische Borgers 2.50 3; Zeeuwsche Eigenh. poters 2.402,70, id, blauwe Pifters f.902,10, id. Bonte Poters 1.902.10, id Roodstar poters 2.202.50; Drentsche Eigenh. 22.50, Eigenheimer en Roode Star zetpoters uit de Hoeksche Waard J' 2.70, alles per hl. Win ter Malta-aardappelen 1112 per 100 kg. BODEGRAVEN, 9 Maart. Kaas. Ter markt waren 111 wagons. Prijzen 4046, rijks- merk le sport 5459 2c soort 45—52. Handel flauw. ELST, (Bet.), 8 Maart. Fruitveiling V. V. O. B. Goudreinetten 1ste soort 2737, 2e s. 1923, 3e ,s. 7)416, extra 3948, belle fleur le s. 2124, 2e s. 1317, extra 28, Ra bauwen 1e's. 1012, 2e s, 78/4, E£Per- appels 11, kastanje paradijs le s. 2(F—23, 2e s. 1318, Holgaten 1213, Keulemans 1314, grauwe reinetten 1928, Court pendu 1014, enkele benderzoet 1620, Huismans 1723 Gerrit Roelófs 1920ct. per kg. GRONINGEN, 9 Maart. Vee. Kalf- en Melkkoeien le soort 425450, 2e 340 —375, 3e 225275; vroegmelkkoeien le s. 325—375, '2e s. 250—300; kalfvaar- zen le s. 325—350, 2e s. 210—260; varrekoeien le s, 300325, 2e s. 250 270; stieren le s. 0.840.88, 2e s. 0.70 0.76, slachtvee le s. 1.041.06, 2e S. 0.961 per kg. slachtgewicht; melkscha- pen 4050; vette schapen le s. 46 52, 2e s. 3842; weideschapen le s. 40 50; 2e s. 3038; vette kalveren le s. 1.251.30, 2e s. 1.101.20; vette lam meren 2832; loopvarkens 2018, vette varkens 0.860.88, 2e s. 0,820.87, big gen 1520, 2.50-3 per week. Aanvoer 108 vette koeien, 394 kalveren, 523 melk- en kalfkoeien, 49 stieren, 154 schapen, 620 vette en Londensche varkens, 403 magere varkens en biggen. Het kalf- en melkvee, slachtvee en de stieren werden niet vlug, maar prijshoudend verhandeld. De prijzen der vette en die der nuchtere, kalveren waren iets vaster. Wol vee bij kleinen aanvoer, prijshoudend. De prijzen der vette varkens- bleven onveran derd, terwijl de zouters en Londensche var kens ruim prijshoudend werden opgeruimd. Biggen prijshoudend. Cons. Veiling.) Aanvoer 100.000 stuks. Prij- ijen kippen - 5.507, eenden- 67, ganzen- 1315. (Rott. Veiling). Aanvoer 200.000 stuks. Prijzen kippen- 67,80, id. kleine 5.50 5.95, eenden- 5.506.60. Vee. Ter markt waren aangevoerd 247 paarden, 5 veulens, 1133 magere runderen, 774 vette runderen, 200 vette en graskalve ren, 2275 nuchtere kalveren, 64 schapen of lammeren, 56 varkens, 137 biggen. De prij zen waren als volgt; koeien le qual. 11712 —122)4 11., 2e qual. 107)4—100 ct„ 3e qual. 90—80 ct., ossen 1ste qual. 112)4117)4 ct„ 2e qual 105—95 ct., 3e qual. 8575 ct., stieren le qual. 95105 ct., 2e qual. 8575 cl,, 3e qual. 6566 ct. per K.G.; vette kal veren le qual. 165185 ct., 2e qual. 145 125 ct., 3e qual. 11090 ct., melkkoeien 210415, kalfkoeien 225425, stieren 185390, pinken 160—180, vaarzen 165200, werkpaarden 100 -300, slacht- paarden 95160, hitten 95180, nuch tere kalveren 12—19, fokkalveren 19 30, biggen 1528, overloopers 2940. Vet vee en vette kalveren met iets wil liger handel en wederom W'einig prima soor ten aangevoerd. Melk- en kalfkoeien bij redelijken aanvoer matig verhandeld. Nuch tere kalveren met redelijken handel in slacht- en matige handel in fokbeesten. Biggen en overloopers met matigen handel, goede soorten werden duur verkocht. Paar den redelijk verhandeld. GRONINGEN, 9 Maart. Granen. De laagste en hoogste prijzen waren als volgt: Witte tarwe Ind. rogge Witergerst Zwanb. gerst Zomergerst Witte haver Gele haver Zwarte haver B, peulerwten Gr. erwten Paardeboonen Wierboonen Waal, boonen Koolzaad Karwijzaad Kanariez. Lijnz. blauwp. Idem witbl. 9 Maart 2 Maart f 12.50—13.00 12.50—13.30 12.50—13.10 12.50—13.50 7.50— 8.20 7.50— 8.20 8.50—10.00 8,50—10,00 9.00—10.25 9.00—10.00 8.50— 9.10 8.50— 9.10 8.50— 9.50 8.50— 9.40 8.50— 9.75 8.50— 9.75 8.50— 9.60 8.50— 9,60 10.21.50 10.00—15.50 10.00—16.00 10.00—12,00 10.50—12.00 10.00—12,00 10.50—12.00 14.00—19.00 13.00—18.00 20.00—25.00 20.00—25.00 16.00—23.00 16.C0—2300 12.00—15.50 12.00—16.00 12.00—15.50 12.00—15.50 12.00—15.00 12.00—15.50 De korting en bijbetaling bedraagt thans voor tarwe natuurgewiebt 7 k.g. rogge, boekweit, kanariezaad inlandsche gerst, alle haversoorten 10 ct, per k.g. GOUDA, 9 Maart 1926. Coöperatieve Tuiniersvereeniging „Gouda en Omstreken", Spinazie 1530, Dunsel 3343, Wit loof 1ste soort 1819, id. 2de soort 6—9, Spruiten 1ste soort 1021.70, :d. 2de soort 38.40, alles per 100 K.G. Selderie 1.502,40, Peterselie 0.904, Prei 6,806.10, Rabarber 2.806.30, alles per 100 bos. Kropsla 2.106.50 per 100 bos. Eieren 5.605.90 per 100 stuks. TIEL, 7 Maart. (Weekmarkt.) Varkens. Op de markt waren aangevoerd 178 varkens en 139 biggen. Prijshoudend. Varkens f 30 120, biggen f 1425. Vee. Op de markt was van vet vee groote aanvoer. Handel vlug. Vet vee 1ste qual. 57 V260 c., 2de qual. 5055 c., alles per 1kg. Kaifvee aanvoer grooter, handel flauw. Kalfkoeien f 340400, vaarzen f 190340. Pinken handel traag. Pinken f 80110. Granen. Tarwe was bij klein aanbod beter te plaatsen. Rogge zonder aanvoer. Haver meer gezocht, In groene erwten gaat weinig om. Voederartikelen onveranderd. Tarwe f 10.5012.25, haver f 4.505.50, boenen f JO10.50, groene erwten f 10.5011 alles per hl. Boter en eieren. De aanvoer van boter (30 kg.) was iets grooter, den prijs was hoo ger dan vorige week, thans f 2.202.40 per kg. De aanvoer van eieren steeg tot 30.000 stuks, de prijs was een halve cent per stuk hooger, thans 56V2 c., per stuk. Fruit. (Tielsche Veilingsvereeniging). Goudreinetten extra 26—42 c., ,1ste soort 18-26 c., bellefleur 1828 c., jasappelen 1624 c., gertroelofs 1824 c., alles per k.g. (Tiel en Omstreken). Goudreinetten extra 3243 c., bellefleur 1824 c., goudreinetten lste soort 2223 c., jasappelen 1922 c., gertroelofs 1720 c., alles per kg. VENLO, 8 Maart. Eieren. (Coop. Vei lingver.) Aanvoer 800,000 stuks, kippen- f 6.106.80, kleine f 5.506, eenden- f 6.50 6.80, ganzen- f 23. HULST, 8 Maart. Granen. De aanvoer was heden ruim. Genoteerd werd voor tarwe 11.5013, rogge f 8.50, gerst f 9, haver f 9, erwten f 12.50. PURMEREND, 9 Maart. Kaas. Aanvoer 13 stapels fabrieks- f 46 met merk f 48, 3 stapels boeren- met merk f 45. Boter. Aanvoer 762 kg. f 2.202.30 per kg. Eieren. Kippen- f 5.506.50, eenden- f 5.50 per 100 stuks, PURMEREND, 9 Maart. Eieren. Aan de eierenveilingen waren heden aangevoerd 115.000 eendeneieren, f 5.605.90, en 99.000 kippeneieren f 5.906.60. ROERMOND, 8 Maart. Eieren. Aanvoer 3.250.000 stuks. Hoogste prijs f 7, middelprijs f 6.50, laagste f 6. Kleine eieren f 5.505.90, eendeneieren f 6.207. SNEEK, 9 Maart. Vee. Ter markt waren 204 melk- en kalfkoeien, f 210420 52 vette koeien, f 220400 stieren - vette kalveren, f 974 nuchtere kalveren f 716 pinken f graskalveren 296 schapen, f 3045 lammeren 280 varkens f 60-<—135 79 biggen f 10—20. Men besteede voor vette runderen 4550 ct., idem kalveren c., id. varkens 3644 c., zouters 40—42 c., Londensche varkens 4546)4, c- pet Vt kg. Melkvee met goeden handel vette koeien en varkens prijshoudend nuchtere kalve ren met redelijken handel weideschapen traag biggen duur. 's HERTOGENBOSCH, 9 Maart, (Bericht v. d. Coop, Roomboterfabr.) Boter. Aan voer 26.756 k.g Hoogste prijs 2,26, laagste 2.10, middelprijs 2,21 p. k.g, HQOGEVEEN, 9 Maart. Eieten. Aanvoer 342.000 stuks, 5.75—6.50 per 100 stuks. Handel vlug. ROOSENDAAL, 9 Maart. Botermijn. Hoogste prijs 2.31, middelprijs 2.25, laagste prijs 2.10 per k.g. Aanvoer 40.725 k.g. VEENENDAAL, 9 Maart. (Weekmarkt). Eieren 66.50 per 100. Aanvoer 150.000 stuks. Handel vlug. Biggen 2030 p. stuk. Aanvoer 130 stuks. Handel vlug. GRONINGEN, 9 Maart. Eieren. In den groothandel ongeveer 5—5.75 per 100 st. in den kleinhandel 1.30 per 20 stuks. REPARATIE-INRICHTING VOOR ALLE MERKEN T"j waarop gij het grootst aantal K.IVI. wilt afleggen zonder onkosten, dan zal dat een rijwiel moeten zijn uit: Dus stelt gij hooger eischen, voorziet U dan bij ons van een nieuw rijwiel of laat Uw oude bij ons in- en uit wendig schoonmaken en grondig nazien, Al onze Reparation worden 1e klas onder garantie uitgevoerd, tegen scherp concurreerende prijzen. Zoekt U een afdoende en suc- sesvolle reclame in Noord- Holland boven 't Y Plaatst Uwe aanbiedingen, aanvragen, bekendmakingen enz enz. in het het meest gelezen Dagblad m Noord-Holland boven het Y, met editie's voor Alkmaar. Helder, Hoorn, Purmerend en provincie. Aanvragen voor advertentietarie ven richte men aan de admin; stratie. Onze CORSET-BUIKBANDCOMBINATIE, (naar Maat vervaardigd in eigen Atelier), steunt en verzorgt het lichaam en geeft tevens een goed figuur. Prima Buikgordels en Breukbanden naar maal. Elastieken kousen etc., etc. N.B. Alleenverkoop voor Haarlem en Omstreken der beroemde Abonneert U op dit blad Finale Uitverkoop van Ameublementen, Buffetten, Tafels Spiegels, Schilderijen, Dressoirs, Tafelkleeden, Divankleeden enz. enz. Ziet de prijzen in de Etalage. Alles moet weg. 2de huis vanaf de Zuiderstraat HOFPLEIN 6 - ALKMAAR Telefoon 433 en 633 SPREEKUUR BREESTRAAT 34 Dinsdags van 10-2 uur„

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 8