Haverschmidt llaje. SCHOONMAAK Haverschmidt4 llaje. Noord-Holland Noord-Hollandsch Dagblad NIEUWE KRACHT DOOR SANATOGEN. athletiek. Zijden Overhemden Jaeger Ondergoederen "gevraagd IJMU1DEN. SCHOTEN. SPAARNDAM. NIEUW-VENNEP. WIJK AAN ZEE EN DUIN. WIJKEROOG. IJMUIDEN. HEEMSTEDE. ZANDVOORT. VELSEN. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Krachtsport. Onze stadgenoot H. M. de Wolf verbetert een wereldrecord gewicht heffen. WIELRIJDEM, De Zesdaagsche te Dortmund. D. H. V B. DAMMEN. GEMENGD NIEUWS. Urit staat blank. De „Margarethe" hoog tegen de duinen bij de Koog. Alcoholsmokkelaars aangehouden. ADVERTENTIËN. worden met de meeste zorg behandeld door Chem. Wasscherij - Ververij KENNISGEVING. UITLOTING KERKBESTUUR ST. MARTINUS, HILLEGOM. DIENSTBODE Hulp in' de huishouding BEKENDMAKING. N.V. HAARLEMSCHE v STOOMVERVERIJ EN CHEMISCHE WASSCHERIJ Julius Wulff Co. Buitengewone Algemeene Vergadering v. Aandeelhou—rs RESTAURANT HILDEBRAND Dreef Menu a 4.50 voor a.s. Zaterdag en Zondag. MEISJE R.-K. MEISJE DIENSTBODE Een R.-K. Dagmeisje R.-K. MEISJE FLINKE JONGEN Chauffeur-Mecanicien SPOED! Wegens vertrek Weet U wel, dat de grootsu zaken voor ouiz '-in guldens 'sjaars ad verteeren? Waarom? SPOTKOOPJES! Autogarage Daan Houtkooper Leidschevaartweg Het zenuwsterkend voedsel. Scheepje gezonken. Gisternacht lag aan den toeristensteiger, in de buitenhaven alhier, gemeerd het kleine, overdekte mo tor-kustvisschersvaartuig IJM. 302. Door den hevi£en storm sloeg het vaartuigje los en dreef de haven in. Eerst voer het tegen een der meerstoelen en daarna zonk het na bij de loodsboot. Het gelukte de beide man nen die aan boord waren niet het scheepje in de macht te krijgen, doordat er geen olie aan boord was om de motor aan te zetten, waardoor ook het roer geen effect meer had. Eveneens was een poging tot hulp van de sleepboot Cycloop vruchteloos. Met veel moeite ontkwamen de mannen aan het water. De IJM. 302 was een vaartuig van de allerkleinste soort, die bij rustig weer in of vlak voor de haven kon trawlen. R.-K. Woningbouwvereniging „St. Bavo." Vrijdagavond, 8 uur heeft in het café van den heer Stals, Rijksstraatweg 360 te Oud-Schoten, eene vergadering plaats van de gegadigden weke in aanmerking wenschen te komen voor het huren der 99 woningen bij de Vergierdeweg. De bouw van deze hui zen maakt reeds flinke vordering en naar ons verzekerd wordt zijn de bewerking en materialen van ,deze perceelen zeer solied. 'Dc r Dr. van Haer'ngen werd een eerste verbano gelegd Door de gemeente-pol'tie werd de mis handelaar een verhoor afgenomen. De mis handelde werd naar Leiden in het Zieken huis overgebracht. WIJZIGING VERORDENING PLAATSE LIJKE BELASTING, Krachtens artikel 11 der op 12 Februari j.l. vastgestelde verordening op de heffing eener plaatselijke belasting naar het inko men, is een ieder gehouden aan den ge meente-ontvanger of aan de door dezen aan te wijzen ambtenaren der gemeentebelas tingen desgevorderd mondeling of schrifte lijk inlichtingen te verstrekken en inzage te verleenen van gevorderde boeken en alle andere bescheiden, welke noodig zijn voor de regeling van aanslagen op te leggen aan natuurlijke personen die belastingplichtig worden geacht op grond van het bepaalde bij art. 244a, 3e en 4e der Gemeentewet. Hoewel op het overtreden van deze be paling geen straf is gesteld, behoort zij naar het oordeel van Gedeputeerde Staten te worden geschrapt, omdat de in het arti kel neergelegde verplichting h. i. aan nie mand kan worden opgelegd. B. en W stellen voor aan het verlangen van Gedeputeerde Staten te voldoen en mitsdien te besluiten tc intrekking der op 12 Februari j.l.' aangenmen verordening op de heffing eener plaatselijke belasting naar het inkomen. Vermits Gedeputeerde Staten verlangen, dat de invorderingsverordening dezelfde dagteekening draagt als de heffingsverorde- nng, is het noodzakelijk, de mede op 12 Fe bruari j.l. vastgestelde verordening op de invordering eveneens in te trekken en haar opnieuw ongewijzigd, vast te stellen. Guus Goebers. Onze plaatsgenoot Guus Goebers, heeft het tijdelijke met het eeuwige verwisseld, en voor velen was hij een goede bekende. De overledene was o.a. lid van de R.-K. Tooneelvereeniging, R.K. Mandolineclub, R.K. Zangkoor enz. ook was hij voor zijn ziekte een trouw ouffet-chef. Inplaats van bloemen of kransen zullen de verschillende vereenigingen H.H. Mis sen voor z'n zielerust laten opdragen. Vrijdag a.s. zullen verschillende vereeni gingen bij de H. Requiem-Mis vertegen- vertegenwoordigd wezen. En van de overledene kan niet beter ge zegd worden Huic ergo paree, Deus Pie Jesu, Domine dona eis requiem. Dat hij ruste in vrede. Ernstige mishandeling. Woensdag morgen werd bij een huiselijke twist in het gezin van G. tn de Kerkstraat alhier, door een 18-jarigen zoon van de vrouw van G„ zijn zuster Mej. J. G. met een riek in haar been geworpen. Door een buurvrouw werd de riek die diep m het vleesch was gedron gen er uit getrokken. De storm. Tijdens den hevigen N.- westen storm, zijn van vele woningen al hier, paniren van daken de geslingerd. Bij den landbouwer C. N., aan den Sloterweg. alhier, zijn is 't rieten dak van de groote land- bouwschuur op verschillende plaatsen gaten gewaaid. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Hendrikus, z. van H Duin en C. van Baar. Cornells Jacobus, z van P. C. Zuurbier en C. Pel. Gerrit, z. van W. A. Oostveen en M. J. Hoogland. Wouter Casparus, z. van J. S. Schram en C. G. Niesten. Dirkje Maria, dochter van J. Ph. van Laar en A. M. L, Schumacher. Ondertrouwd: W. Kweldam en M. M. Blauw. Naar concours. De Harmonie-kapel „de Eendracht", der Kon Papierfabrieken, dir. de heer Kerkhoff, zal 27 Juni a.s. deelne men aan hel Internationaal concours, het welk gehouden, wordl tt Vilvorde (België), terwijl dit korps tevens mede zal dingen in de hoogste eere-afd. op het Nat. Concours hetwelk in Augustus te Krommenie gehou den wordt. Onbestelbare stukken. Lijst van onbe stelbare brieven er, briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven Bin nenland: 1. Zuider Nassaustr. 218, Alphen a d. Rijn. Briefkaarten Binnenland; 2. G. J. v. d. Kruk, Briefkaarten Buitenland: 3. Elisabeth Boöhder. Altona elbe. 4, E. Eek- hoff, Altona elbe Vergadering Vreemdelingenverkeer. Gis teravond vergaderde de atd. Heemstede en Bënnebroek van de Vereeniging tot ver fraaiing van H. en B. in hotel v. Ree. De heer G. N. Abersoil opende met een welkom aan de nu niet talrijk opgekome'n leden, waarna notulen volgde, welke onver anderd werden goedgekeurd. In een uitvoerig jaarverslag van den secretaris, den heer Ir W. J, A, Duynstee, werden de leden in kennis gesteld met wat dit jaar, een jaar van zoo groot belang voor Heemstede, met het oog op de ge houden bloembollententoonstelling is ver richt. Zeer tevreden was hij met de me dewerking van het gemeentebestuur voor de royale financiële hulp in den vorm van subsidie's, benevens van de opbrengst der collecte, die de groote kosten heeft kun nen dekken. Minder zacht is de secretaris te spreken over de medewerking van een groot deel der burgerij, i. c. die der middenstanders, voor wien het zelf van groot belang is, vreemdelingen te trekken. Met het oog op het verminderde ledenaantal wenschi de secreta ris meer intensieve propaganda. Uit het verslag van den penningmeester, den heer Leistikow, dat, met het oog op de gehouden groote bloembollententoonstel ling zeer uitgebreid is, blijkt dat de finan- cieele toestand der kas stabiel is, dank zij ook de "financieele hulp van het gemeente bestuur waarvoor hij wethouder Dr. E. A. M. Droog en het raadslid Jac, Molenaar daftk brengt voor hun medewerking. Als kascommissie werden gekozen de heeren Stoutjesdijk en Jac. Molenaar, die, na afloop dier controle dank zeggen voor het goede beheer. Als bestuursleden werden herkozen de heeren H .M. Ruijsenaars Hz., Dr. E. A. M. Droog, D. J. v. d. Stam en Jhr. P. N. Quarles Ufford en in de plaats van den heer L. de Wilde de heer Jac. Molenaars. In een uitvoerig verslag, allergezelligst saamgesteld, deelde de heer Leistikow zijn bevindingen mede over het gehouden con gres, gehouden in Juni te Valkenburg. Ieder der aanwezigen kreeg een duidelijk beeld over hoe mooi Nederland, of het Klein Zwitserland er daar uitziet en bij ve len zal dit den lust opgewekt hebben, eens een kijkje te gaan nemen in ons mooie Lim burg, Als afgevaardigde werd wederom den heer Leistikow gekozen en als plaatsver vanger de heer Stoutjesdijk. De rondvraag leverde volop stof tot uit voerige besprekingen. De heer Vos wil op de agenda voor het volgende congres geplaatst zien een stre ven tot verlaging der tarieven voor vervoer bij de spoorwegen, omdat, ook al is er bij „Spoorwegen" niet veel te bereiken, zulk een groote vereeniging misschien eenigen in vloed kan uitoefenen. Ook de banken, ge plaatst door de vereeniging, voldoen niet, vooral niet wat de artistieke uitvoering be treft. De Voorzitter zegt toe, te trachten iets mooiers te krijgen, waartoe reeds stappen gedaan zijn. Zeer betreurd wordt, dat de banken zoo vaak beschadigd worden door het publiek, waartegen zelfs politietoezicht wei nig baat. Stemmen gaan op tot grootere propaganda voor uitbreiding van het leden aantal, met als resultaat dat een commissie werd gekozen, bestaande uit de heeren N. Vos, Jac. Molenaar, D. J. v. d. Stam en v, Waveren, die in samenwerking met het dagelijksch bestuur die propanganda ter hand zullen nemen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Verlof. Aan den Gemeente Secretaris, den heer Jellema, is overeenkomstig zijn ver zoek een verlof verleend van 16 Maart tot en met 27 Maart a.s. Bloempjesdag;. Aan het comité van het R.K. Ziekenfonds alhier is vergunning verleend tot het houden van bloempjesdagen op 13 Mei en 11^ Juli a.s. Aan het comité van „Vrouwenhulp'' is toegestaan bloemp jesdagen te organiseeren op 9 Mei en 1 Au gustus. Raadslid. Het stembureau ter benoe ming van een lid van den raad in de plaats van den heer J. Bramscn zal zitting houden op Vrijdag 12 Maart a.s. des voormiddags 10 uur op het Gemeentehuis, Het Wachthuisje bij de halte Tol. Aan de Directie van de Noord Zuid Hol- landsche Tramwegmaatschappij is vergun ning verleend tot het verplaatsen van het wachthuisje bij de halte Tol. Het wachthuis je zal thans aan de andere zijde van de Haar lemmerstraat geplaatst worden. Een zeer groote verbetering zal nu ook spoedig tot stand komen, n.l. het doortrekken van het fietspad. Scheidsgerecht. Aan den heer J. M- Heek alhier rs overeenkomstig zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van het scheids gerecht. In zijn plaats is benoemd de heer G W. van Toombergen. Onderlinge Werklieden-Vereeniging. Men schrijft ons Schreven wij dezer dagen dat voor de jaarvergadering van de vrouwen-afdeeling een voorstel tot wijziging en aanvulling van art. 15 van het reglement zou worden behandeld, thans kunnen wij uit betrouwbaren bron mededeelen dat dit voor stel het Bestuur is toegezonden voorzien van een zestig-tal handteekeningen, waaruit blijkt dat de initiatiefneemsters zijn Mej v. t. VeldSchuiten en Mej. Versteeg-Cortic Een Arbeidsbeurs? De afd. Velsen van den Nat. Bond van Handels- en Kantoor bedienden „Mercurius" heeft een adres aan B, en W. van Velsen gestuurd, waarin wordt aangedrongen op instelling van een eigen arbeidsbeurs. „Wij zijn dan ook van meening, aldus het adres, dat in onze gemeente, die wegen» de toenemende ontwikkeling der industrie als anderszins ongetwijfeld de belangrijkste plaats onder de betrokken gemeenten in neemt. bovendien met een zielental van 30068, de instelling eener eigen gemeente lijke arbeidsbeurs die uit den aard der zaak ook beter dan een correspondentschap met de elders gevestigde organisaties der ar beidsbemiddeling contact kan onderhouden, alleszins gerechtvaardigd mag worden ge acht. Wii mogen Uw college in herinnering brengen hoe tal van gemeenten, die in in wonertal Velsen niet tc boven gaan, ten deele daarbij zelfs in belangrijke mate ten achter blijven, in dit opzicht Velsen ver vooruit zijn. Wij mogen slechts wijzen op-. Bergen op Zoom met 19.539 inwoners; Breda met 30.400 inwoners; Emmen met 44.383 in woners; Gouda met 27.153 inwoners; Hoorn met 11.632 inwoners; Roermond met 16.384 inwoners; Terneuzen met 9.995 inwoners, Venlo met 21,588 inwonets; Venray met 10.711 inwoners; Zutphen met 19.349 inwo ners, die alle op een eigen arbeidsbeurs kunnen bogen, evenals Emmen, dat welis waar in aantal inwoners (44.383) Velsen overtreft, maar anderzijds in een financieel litermate ongunstigen toestand verkeert." De heer H. M. dc Wolf (bautamgew.) lid van de Haarl. Krachtsportvereeniging „Haar lem" heeft gisteren te Amsterdam het we reldrecord twee handig trekken, hetwelk op naam stond van K, Strobl. Oostenrijk, met 0 K. G„ gebracht op 70.5 K.G. De l eer Guus Scheffer verbeterde zijn eigen Ned. record, tweehandig drukken, en bracht het van 90 K.G. op 92.5 K.G. Voor genoemde Heeren en voor de H. K. V. „Haarlem" een schitterend succes. Ock Thollenbeek staakt den strijd. In een persconferentie heeft v. Nek ver klaard absoluut onschuldig te zijn aan de hem ten laste gelegde poging tot omkooperij Naderhand heelt ook Thollenbeek, die al leen was blijven doorrijden den strijd ge staakt. In het klassement is wederom wijziging gekomen. In de laatste klassementen heeft het koppel Rieger-Knappe zich bijzonder on derscheiden. De sland is thans: 1. RiegerKnappe, 339 pnt.; B. Buysse Degraeve 309, 3. MöllerLewanow 288, 4. PerseynVerscheilden 155, 5. BauerKrup- kat 131, 6. SaldowLorenz 84, 7. Jansen Steingass 59. Nog geen jaar is het geleden, dat het Diocesaan-Haarlemsche Athletiek-Comité door de bestaande R K. Sport Organisaties in het Bisdom Haarlem te weten den D. H. G. B. en D, H. V. B. werd gevormd. Ofschoon dit Comité reeds dadelijk na de samenstel ling zijn werkzaamheden met veel enthou siasme is begonnen, stuitte het aldra op groote moeilijkheden, welke ten laatste van dien aard werden, dat het zich ten slotte genoopt zag „en bloc" zijn ontslag te nemen Hèt kortstondig bestaan van dit Comité is een aaneenschakeling geweest van finan- cieele zorgen en zonder hier in bijzonder heden te willen treden van wie in het ver leden in gebreke gebleven is, mogen wij op grond van de ervaringen gerust concludce- ren, dat de bestaande organisaties niet bij machte zijn de betrekkelijk dure athletiek- organisaties te financieren zonder hierbij bijdragen te vorderen van de specifieke athletiek-beoefenaars. Waar een gezonde financieéle basis een levensvoorwaarde moet geacht worden voor een gezonde athletiek-organisatie op Roomsch Katholieken grondslag en de laat ste voorschriften van Mgr. Callier meer dan ooit een dergelijke organisatie noodzakelijk maken, waren de leden van bovengenoemd Comité eenparig van meening, dat de bonds- vorm de meest gewenschte oplossing is. Zij meenden daarom het initiatief te moeten nemen tot de oprichting van een Roomsch Katholieken Athletiek-Bond in het Bisdom Haarlem. Binnenkort zal een vergadering worden uitgeschreven om tot dit doel te geraken, althans indien voldoende belang stelling daarvoor bestaat. Daarom wordt verzocht, dat zij, die met het idéé sympathi- secren, hiervan doen blijken door hun adres kaartje te zenden aan ondergeteekende, of wel een der andere leden van het vroegere Comité te weten: E. Schut, v. Hillegaertstraat 48, Amster dam; J. v. Oerle, Kalf, Zaandam; W. de Zwager, Vooruitgangstraat 79, Haarlem; P. Olthof, Quellijnstraat 19, Amsterdam; C. Groenewegen, Huismanstraat 44, Schiedam en P. Burgman, Amsterdam. De zaak dringt en daarom gelieve men niet te talmen met inzending van zijn sym pathie-betuiging. Het behoeft geen betoog, dat deze oproep alleen geldt voor vereeni gingen of personen in het Bismom Haarlem. VERGADERING „HAARLEMSCHE DAMCLUB". Gisteravond hield de „Haarlemsche Dam club" eene ledenvergadering. Te 8 yt uur werd deze vergadering door den lsten voorzitter, den heer J. W. van Dar telen geopend. De notulen der vorige vergadering, uitge bracht door den lsten secretaris, den heer S. M. Mons, werden onder dank goedgekeurd. De kascommissie, bestaande uit de heeren J. Poppen en B. W. Kensen, bracht bij monde van den heer Poppen verslag uit over het be heer van den afgetreden penningmeester, den heer Jac. Fr. van Garderen. Deze com missie bracht hulde aan het accurate beheer van den heer van Garderen, waarna onder applaus den heer van Gasderen decharge werd verleend. In principe werd besloten pogingen in 't werk te stellen voor de oprichting van een Districtsbond Haarlem en Omstreken, om- Vattende de geheele streek ten Noorden van Haarlem tot Alkmaar en ten Zuiden van Haarlem tot Leiden, als onderdeel van den Nederlandschen Dambond. De volgende commissie werd samengesteld om de noodige voorbereidende werkzaamhe den te^verrichten en te trachten tot een op richtingsvergadering te geraken J, W. van Dartelen, J. B. Sluiter, J. van Looij, W. van den Eijnde en W. J. A. Matla. In verband met de herdenking van het 20-jarig bestaan werd aan de volgende com missie opgedragen middelen te beramen tot de vorming van een fonds Jac. Fr. van Gar deren, J. P. van Eijk, J. Wielenga, J. van Looij, J. L. Versteeg. De ballotage-Commissie werd als volgt samengesteld Jac. Fr. van Garderen, W. J. A. Matla en W. van den Eynde. Na enkele besprekingen van huishoude- lijken aard werd de vergadering te ruim 11 (2 uur met een opwekkend woord van den voor zitter gesloten. Het Zwartewater sterk gezwollen. Zwolle gedeeltelijk onder water. Uit Zwolle wordt gemeld' De hevige storm heeft het water in de Zui derzee opgejaagd tot een zeer weinig voor komenden waterstand aan den Overijsel- schen kant. Het eiland Urk is gedeeltelijk ondergeloo- pen: het eiland staat grootendeels blank, en het water staat tot aan de huizen van het dorp. Gevaar, dat deze onderloopen, is ech ter uitgesloten Persoonlijke ongelukken zijn tot heden niet voorgekomen. Talrijke vischers Van Urk en ook vreemde visschers hebben enorme schade beloopen Het is de tijd der haringvisscherij, waarin de netten worden uitgezet Door den storm is het nu niet mogelijk geweest, deze in te ha len, zoodat de meeste stuk zijn geslagen De zeewind heeft het water met groote kracht het Zwarte Water opgestuwd, zoo dat de stand te Zwartsluis gisteravond 2.35 plus A. P. was. In den dijk werd een gat ge slagen. De Waterstaat, onder leiding van Ir. van den Linden van den Heuvel slaagde er echter in het gat weer tijdig te dichten. De waterschappen Hasselt, Zwartsluis, Vollenhoven hebben een permanenten dijk- wacht ingesteld. Te Zwolle was Woensdagmiddag de stand 2 M. plus A P en om 10 uur 2.30 M. plus A.P. Het water stroomt op tal vaD plaatsen door de riolen. Woensdagmorgen om 10 uur moest de St. Josephschool ontruimd worden, en later ook de bewaarschool. Thans is feen deel der stad niet anders te bereiken dan pei boot Hc-t Roode Toren plein staat ook reeds onder water, evenals de Tweede Melkmarkt, terwijl in het Ter Pelkwijk park voor het huis van den Com missaris der Koningin de zwarte zwanen uit de grachten over den weg zwommen. Tal van schepen zitten voor den spoorbrug over den IJsel en hebben het met het zware weer hard te verduren. Een tjalk werd drif tig en geraakte tusschen de kribben. De wind, die den geheelen dag N.N.W. was geweest, is nu iets naar bet Noorden omge- loopen, waardoor het gevaar minder is ge worden. Uit Kampen wordt gemeld: De rivierkaden staan blank. De zeedijk begint over te loopen. Blijft de storm nog eenigen tijd met dezelfde kracht aanhouden, dan wordt Kampen opnieuw door het water ingesloten; ditmaal door zeewater. Ook het Kampereiland heeft reeds veel last van instroomend water. Nader wordt uit Zwolle vernomen: Tengevolge van bet stormweer is het wa ter in het Zwartewater buitengewoon opge stuwd. Reeds Dinsdagavond moesten de sluisdeuren aan de Keersluisbrug gesloten worden, waardoor de vaart in de Willems vaart gestremd werd Woensdagnacht liepen Buitenkant. Tborbeckege.acht, Weezenlan- den, Vaikensmarkt geheel onder, terwijl ook enkele straten in de binnenstad iast van het water kregen. Woensdagmorgen om 8 uur is men begohnen dammen te plaatsen, ter be veiliging van de laagst gelegen stadsgedeel ten. Van half negen tot negen uur, toen de vloed merkbaar werd, steeg het water ruim 15 c.M. Het bereikte toen een hoogte van 2 M. pi. N.A.P. De bemanning wil niet van boord. Het Duitsche stoomschip ,Matgarethe", dat Woensdagmorgen bij de Koog te Hel der op het strand is geloopen, is door dc hooge zee nog meer naar land gedreven en ligt thans tegen de duinen De beman ning van dc reddingboot kreeg om 4 uur verbinding, doch de opvarenden, waaron der twee vrouwen, wilden bet schip niet verlaten Aan boord van de „Margarethe" be vonden zich twee mannen, die een beer hadden gebroken. Dezen hebben met veel moeite het schip kunnen verlaten, om zich onder geneeskundige behandeling te stel len, De „Margaretha" is ongeladen. Goede vangst aan de grens bij Sas van Gent. Dinsdagmiddag .s, naar uit Sas van Gen; gemeld wordt, door de douane een Fransche auto met 8 vaten bevattende 1000 liter alcohol aangehouden. De invoerrechten of deze partij bedragen 6000 gulden. Ue aanhcud.ng geschiedde na een emotie volle jacht, waarbij zelfs revolverschoten gelost moesten worden. De alcohol was aan de Fransche grens ter verzegeling voor transito-verkeer dooi België aangegeven en moest na even over Nederlandsch geb ed gevoerd te zijn, frau duleus in België worden teruggebracht, Dc chauffeur gaf dan ook vol gas en vloog het douane-kantoor voorbij zonder zich aan dc op hem afgevuurde waarschuwingsschcter te storen. Intusschen was onmiddellijk last gegeven de af'uitboomen van den spoorweg over den weg naar Begië te sluiten, waardoor de smokkelaars niet aan hun plan, om België te bere.ken, konden gevolg geven Teen er aan geen ontkomen meer tc denken viel, sloegen de chauffeur en zijr maat cp de vlucht. Een werd spoedig ge grepen, doch de ander sprong in het kanaal Gent-Terneuzen. Door de koude bevangen meest hij echter al spoedig zijn pegmg op geven. Hij werd op het droge gebracht en in verzekerde bewaring gesteld. Hij verklaarde 200 francs te hebben ont vangen om het waagstuk te beproeven. Tevens is thans gebleken, dat den 2en Maart j.l. een gelijke hoeveelheid Fransche alcohol op dezelfde wijze langs dezen weg fraudu leus naar België werd ingevoerd. 1901 1926 Den 13den Maart hoopt M. E. Wustrow den dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaar haar zaak, „Wasch-, Glans- en Strijkinrichting" hier ter stede op- richtte. Brouwersvaart 126. Hedenavond 8)4 u. in De Kroon (bovenzaal): Rede van Mgr. A. Bau- drillart over: „La France catholique d'aujourd'hui et de demain Introduc ties aan de zaal. Van leeningen 1921 No. 59, groot 1000; No. 117, groot 500. Van leening 1924, No 207, groot 1000; No. 275 A, groot 500; Nos 431 B, 433 B, 434 B, 410 B, 409 B, ieder groot 100. Betaalbaar vanaf 1 April met verre kening van tot 1 April vervallen rente; le HILLEGOM bij Coöp. Raiffeisen- bank, Hoofdstraat en den Penning meester F, J. PAYENS, Lo.osterweg II, No. 1. Gevraagd 15 Maart llinke v.d.e.n. Mevr. STOVEN, Hoogte Ka- dijk 9, Amsterdam. Er biedt zich aan een R.-K. juffr., oud 26 jaar, als Ook goed met kinderen kunnende omgaan. Adres Mej. C. STEYGER, Vrouwenhekstraat 113, Haarlem. De Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland brengt ter openbare kennis, dat wegens daaraan uit te voeren werkzaamheden de Rijks weg van Haarlem naar Velsen, tus schen H. M. 28,30 en H, M. 31,40 in de gemeente SCHOTEN, van MAANDAG 15 MAART 1926 af tot nadere aankon diging voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn AFGESLOTEN, Haarlem, 10 Maart 1926. De Commissaris der Koningin voornoemd, A. RÖELL. Gevestigd te Haarlem. op VRIJDAG 19 MAART 1926 fe 10 u. voorm. ten kantore van Not. Mr. M. Slingenberg, Gcd. Oude Gracht 81, te Haarlem, alwaar de punten ter behan deling voor aandeelhouders ter inzage liggen. DE DIRECTIE. Grenspaal Heemstede. - Tel, 10268. Hors d'oeuvre varies Crème de volaille Homard thermidor-Risotto Chateau Briand sc. Béarnaise Petits pois Pommes chateaux Asperges a la Hollandaise Pêche Melba Fruits. Gevraagd net eenvoudig voor dag of dag en nacht. Adres: Zijl- weg 10. b.z.a. voor d, en n. V.g.g.v. Eenigszins k. koken en zelfst. k. werken. Liefst Zondags vrij. Br. onder No. 28119 Bu reau van dit blad. Gevraagd flinke niet onder de 20 jaar, v.g.g.v. Koken geen vereischte. Flink loon, nader overeen te komen. Mevr. STEVENS, le Constantijn Huygensstraat 73, Am sterdam. gevraagd. KLEINE HOUTSTRAAT 91 Gevraagd in klein gezin net voor dag en nacht. Z.a.t.m. 's avonds tusschen 7-8 uur. A. VAN DEN BERG v. Amerongen. Camplaan 12, Heem stede. in gezin van 3 kinderen, net meisje als meisje alleen. Netjes kunnen werken v. dag of d, en n., V.g.g.v. Z. a. te m. des avonds na 7 uur, JOHAN VAN VLfETSTRAAT 85. Gevraagd om terstond in dienst le treden, een om het bakkersvak te leeren. Brieven onder No. 2591 Bur. van dit blad. B.z.a. een net R.-K. bekw. voor luxe- of vrachtauto. Brieven on der No. 2586 Bur. van dit blad. Te koop beste TREKHOND, 4 gulden moet weg. Leidschest^aat 93. Prachtige Damesfiets 40, Heerenfiets f 35. Tevens gevr. zee baboe, voor de eis. Pension ZUIDERSTRAAT 33. Zoekt IJ een afdoende en suc- se8volle reclame in Noord- Holland boven 't Y Plaatst Uwe aanbieding ij, aanvragen, bekendmakingen enz enz. in het' het meest gelezen Dagmao m Noord-Hoiland boven het Y, met editie'* voor Alkmaar Helder. Hoom. Purmerend en provincie. Aanvragen voor advertentietartw ven richte men aan de admim stratie. HOFPLEIN 6 ALKMAAR Telefoon 433 en 633 Ford Touring 1926, als nieuw 1300. Ford Touring 1924, uitstekend 750. Ford Touring 1923 uitstekend 400, Ford Touring met opgebouwde gesloten carosserie 400. Ford Tudor 1925 (blauw) 1400. 2 Ford Touringcarosserieen (1925) per stuk 150.— 1 Ford bestelwagentje (1925) 1000, 1 Ford Truck met gesloten laadcarossene en Overman- banden1000. 1 Selve-bestelauto met eerste klas carosserie 350. 1 N. A. G. verhuurauto 350. 1 Overland Touring in zeer goeden staat500. 1 Harley Davidson met zijspan zonder gebreken en geheel electr400. Douglas motorrijwiel, heel mooi en zonder gebreken 2'A H. P250— TELEFOON 14596 SANATOGEN IN HET VATICAAN. Neem eens gedurende enkele weken Sanatogen. Gij zult reeds spoedig den buitengewoon gunstigen ir*/loed van Sanatogen op Uw gezondheid en kracht ondervinden. Gij zult U opgewekter voelen, en levens lustiger, omdat Sanatogen zoowel Uw bloed als Uw zenuwen nieuwe kracht geeft. Gij zult nieuwen eetlust krijgen en 's nachts beter slapen door Sanatogen. Prof. Giuseppe Lapponi, lijfarts van Z. H. Paus Leo XIII en Z, H. Paus Pius X schreef ons: „lk ben ervan overtuigd, dat Sanatogen dc allerhoogste aanbeveling verdient en ik kan verzekeren als resultaat van mijn persoonlijke -proeven en ondervindingen dat Sanatogen ver uitstetkt boven alle andere versterkingsmiddelen." Het oordeel van zulk een beroemd dokter, zooals Prof. Lapponi. is op zichzelf reeds doorslag gevend. Nog overtuigender wordt uitspraak echter wanneer wij bedenken dat 24.000 andere doctoren eenzelfde gunstige oordeel over Sanatogen hebben uitgesproken. Volg den raad van den lijfarts van twee Pausen en begin nog van daag Sanatogen te gebruiken. Dan zult gij U weldra sterker en ge zonder voelen. SANATOGEN Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten vanaf 1.— per bus> Jkm

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3