WÊÈsma Verschillende Hollandsche spelers falen. v. d. Meulen en Denis voorkomen erger. Tweede Blad NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Maandag 15 Maart 1926 v. d. Meulen Denis 'i&'m iet Ned. Elftal, dat tegen de uitstekend spelende Belgische ploeg een gelijk spel wist te bevechten. De spelers en reserves: Krom (reserve), trainer Glendening, de Haas, Groen, Sigmond, Denis, v. Haeren, Bul, v. d. Meulen, Gielens, Boeljon (hoofdconsul). Knielend: Tap, Oldenburg en Van Heel. Eén der vele malen, dat de Hollandsche doelverdediger v. d. Meulen in actie was. ^aptain Denis met de Belgische aanvoerder v. Halme en scheidsrechter Lucas. Een fraai overzicht van den door ongeveer 45.000 toeschouwers bijgewoonden strijd. De Hollanders trekken Onder de groote menigte toeschouwers bevonden zich duizenden Hollanders. Een overzicht van de ten aanval. „Hollandsche Hoek" op de staantribune. minnende Belgen en Hollanders; tot groot ..'enoegen van de venters in strikjes en an dere nationale Belgische en Hollandsche waren. trum der stad en wegen die voor het tegen woordige verkeer uitermate ongeschikt ble ken. Verreweg het grootste aantal bezoekers legde de alles behalve aangename reis te voet af. De trams in Antwerpen worden op dergelijke dagen gemakkelijk voorbij geloo- pen. Wat de regeling hieromtrent betreft zouden de Antwerpenaren in Amsterdam een goed lesje kunnen nemen. Vier of vijf doen in onze Hollandsche oogen toch menschen op de treeplank getuigen welis- vreemd aan. waar van en zeer gemoedelijke uitlegging Niettemin de 45000 toeschouwers kwamen van het reglement voor de tramwegen doch er aJien en jjgt was een imponeerend ver schijnsel deze hoog rond het mooie Stadion geschaard te zien. Huizen hoog was het veld omringt door een duizendkoppige menigte waardoor het veld zelf wel eenigszins op een bergdal geleek. Kwart voor drie zag men reeds geen plaatsje meer onbezet. Vervelen deed men zich geenszins. De tijd werd op de gebruikelijke manier gekort. Voor een niet onaardig intermezzo zorgden een honderdtal bezitters van goedkoope sinaasappelen De Hollandsch gekleurde ap pelen werden bij tientallen vanaf de hoogte in het veld gegooid waarbij de hoofden der fotografen als mikpunt dienden. De gendar- mm maakte helaas spoedig een eind aan dit stukje bioscoop. Intusschen worden de officiëele personen voorgereden. De Belgen hebben thans ook voor muziek en hoornblazers gezorgd. Alle berichten ten spijt verschijnt de kroonprins niet. Even voor drieën komen de Hollanders in het veld in hun bekend oranje-wit. Ze wor den met een luid gejuich en ons volkslied ontvangen. Dan verschijnen de Belgen als „roode dui vels"' en ook zij moeten eenige minuten in de houding staan. De fotograven doen hun plicht en het spel kan beginnen. Denis krijgt van v. Halme een fraai bloemstuk en is dan zoo beleefd om den toss te verliezen Onder leiding van den Engelschen scheids rechter Lucas stellen zich de onderstaand* elftallen op: VOOR DEN WEDSTRIJD. Antwerpen heeft Zondag weer haar Hol landsche invasie gehad en ditmaal was ze al weer beduidend grooter dan de vorige keer. Twee extra treinen van de American Express Qomp. de gewone Hollandsche och tendtreinen plus een geweldig aantal auto mobielen en bussen, vooral uit onze Zuide lijke provincies, hebben er voor gezorgd dat Zondagmorgen op de mooie Keizerlei, oranje weer troef was. Daar in de buurt van de Centraal Statie is in de vroege ochtenduren wederom de verbroedering gevierd tusschen de voetbal- Het prachtige voorjaarsweer was oorzaak dat dit bijkans nationale feest voor een groot deel op straat kon worden gevierd. Keizerlei en andere straten in den om trek van het Centraal Station vertoonden meer Belgische en Hollandsche kleuren dooreen dan ooit te voren. De uittocht naar het Antwerp Stadion begon wat eerder dan men voorheen naar het Beerschotveld trok. De geruchtep omtrent het minder gunstig en tamelijk ver afgelegen Stadion was hier van de oorzaak. En inderdaad bleken de mededeelingen hieromtrent niet overdreven te zijn geweest. Een flink uur van het cen-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 5