BÜITEMLAMD5CME POSl! VOETBALUITSLAGEN SPECTATOR SpartaanExcelsior 2—3. Blauw WitUnitas 31. Hilversum IE. D. O. I 13. HaarlemV. O. C. 6-2. one DOOR|^ x: V7/1 De algemeene vergaderingen in Oostenrijk. Treurige resultaten. Hoe men in de Elzas straft. De Engelsche Voetbalbond in moeilijkheden. De Engelsche amateur-competitie. De stedenstrijd BerlijnParijs. 1 46—31 27 1 50—26 21 1 65—52 21 46—25 21 66—47 2f 50—32 41 51 22—29 15 25—24 14 33—48 14 1 30—54 11 1 37—62 9 1 28—49 7 18 -59 If -39 17 BELGIË! Caudron Van Coillie P. Braine Van Halme (aanvoerder), Gillis Adams R. Braine Grensrechter: Hubrechts. Scheidsrechter: Lucas (Engeland). Demol Van Averbeke Thijs Diddens Sigmond Groen NEDERLAND; Grensrechter: Verstappen De Haas Tap Oldenburg Gielens- Bul Van Heel Van Haeren Denis (aanvoerder) Van der Meulen Kuchlin die niet geheel fit is moest dus op het laatste moment door Oldenburg wor den vervangen. Het windvoordeel dat de Belgen hebben is maar zeer gering. Tap brengt den bal aan het rollen. Even een min of meer zenuwachtig heen en weer getrap op het middenterrein doch dan trek ken onze jongens ten aanval, welke wordt besloten met een goede voorzet van Sig mond. Caudron vangt het leder. De bal komt bij de Belgische voorhoede doch verder dan Denis brengt zij het niet. Nadat Tap zicb het leder door treuzelen ziet ontlu.selt maakt Sigmond hierop den bal fraai voor den Hagenaar vrij. Even be weegt hij zich in de richting van Caudron, doch dan volgt een schuin laag schot waar uit de bal in den hoek van het Belgische doel belandt. Na enkele minuten spelen leidt Holland met 10, Een groot gejuich der Hollanders beloont dit fraai doelpunt. Direct blijkt dat de Belgen er weinig voor gevoelen om door dit onverwachts Holland- sche succes den wedstrijd in hun nadeel te doen eindigen. Fanatiek vallen zij aan. Spoe dig suist een gloeiende kogel van Thijs over v. d. Meulen's heiligdom uit een vrijen schop tegen Oldenburg. Als Denis het spel heeft verplaatst geeft Bul den bal zeer goed aan Sigmond. Een even mooie voorzet volgt, doch de Belgi sche achterhoede is op haar post. Het spel gaat vliegensvlug pp en neer. Vooral de jongste Braine is in de Belgische voorhoede zeer actief. Wanneer v. Haeren wordt ge passeerd redt Denis op het laatste moment. Het publiek leeft geheel mee in den snel len strijd. De heer Lucas ondervindt spoe dig dat de Belgen hun critiek op een luid ruchtige wijze uiten. Bij een Hollandsche aanval verrichten Tap en Sigmond fraai werk, doch de bal gaat corner. Deze levert niets op, Kort hierop veroorzaakt Tap een vrije trap, hetgeen hem een fluitconcert bezorgt, v. Haeren probeert het eens met een ver schot. De bal gaat corner. Bii een voltenHen Belgischen aanval schiet Thijs van korten afstand den bal hard in het Hollandsche doel, doch Lucas had juist voor buitenspel gefloten. Reeds nu worden de Belgen sterker. Bul werkt hard, doch evenals Groen wordt hij nogal eens gepasseerd. Na een hands tegen Bul en het eerste bui tenspel-geval van Sigmond kogelt R. Braine den bal hoog over. Even hierna moet v. d. Meulen een ver schot van denzelfden speler stoppen. Als deHaas, die tot nog toe weinig van zich heeft doen merken, goed op Caudron doorloopt heeft de Groninger bijna succes. Hoewel de Belgen ongetwijfeld het meest aanvallen zijn de Holandsche doorbraken zeer gevaarli'k. Zoo heeft v, d. Meulen een hard laag schot van Adams gestopt of Cau dron moet van den overzij een voorzet van Gielens onderscheppen. v. Haeren schijnt niet geheel zeker van zijn zaak, doch Denis en in laatste instantie v. d. Meulen zijn geheel de ouden. Uit een fraai door Thijs, uit een hoek schop, ingekopten bal krijgt v. d, Meulen gelegenheid een mooie safe te verrichten. Onder geweldig gejoel der Beien bliwen de roode duivels maar steed* aanvallen, v. d. Meulen is echter ongenaakbaar. Door de verschillende fraaie momenter welke er thans in voorkomen en mede door de snelheid waarmede alles elkaar volgt, Is de strijd nu zeer opwindend. De menigte gaat er geheel in op. Nauw hebben Tap en Sigmond het Bel gische doel belaagt of v. d. Meulen brengt de Hollanders in extase door een doelpunt te voorkomen van Gilles Tap kriigt hierop een goede kans als bi' v. Coillie is gepasseerd doch zijn schot faalt jammeriiik. De Belgen blijven maar steeds aanvallen. Van hun middenlinie gaat een geweldige stuwkracht uit. Ondanks het Belgische overwicht maakt Tap bijna no. 2 uit een goed aangegeven bal van de Haas. De Hagenaar raakt den bal echter maar half en Caudron kan het nu niet harde schot stoppen. Thijs krijgt hierna een kans. Hij schiet ver buiten v. d. Meulens bereik tegen de lat en de bal komt tot verademing der Hollan ders in het veld terug. Het loopt dan naar half time. v. d. Meulen en Caudron moeten beide nog een hooge voorzet onderscheppen. De snelle Diddens krijgt een kans uit een voorzet van Gillis, doch de bal gaat naast. Caudron loopt hierop meters uit zijn doel doel en is Gielens juist iets te vlug af. Onder voortdurende druk op het Holland sche doel waarbij Bul wanhopige pogingen doet om het spel te verplaatsen, komt half time en hebben onze jongens nog de leiding. Na een vrij lange rust, wordt om 7 min. over vier weer begonnen. Direct zweeft de bal weer op de Hol landsche helft. v. Haeren maakt free kick, doch het loopt goed af. Aan den anderen kant geeft Sigmond een hooge Scherpe voorzet. Caudron laat den bal leelijk-glippen, doch het leder rolt juist langs den verkeerden kant van de paal. Nada.' Oldenburg een voorzet van Sigmond juist heeft naast getrapt, komt de gelijk maker. De Belgen vallen verwoed aan. Eerst redt v, d. Meulen, doch dc bal is onmiddellijk weer voor zijn heiligdom en wanneer Adams dan het leder vrij krijgt bedijkt hi: t\rh geen oogenblik. Met een hard onhoudbaar schot vliegt de bal hoog in de Hollandsche touwen en is de stand gelijk 11. Nog fanatieker vallen de rood-zwarten nu aan en wij krijgen den indruk dat Denis een oogenblik de kluts kwijt is. v. d. Meulen onderschept een hooge voor zet van Gillis er on/nf ellijk bit-roe onde- gaat ons doel een „narrow escape" wanneer een schot van P. Braine de paal milimetert. Het gejuich is niet van de lucht. Hopeloos tracht onze middenlinie de voorhoede aan het werk te zetten. Steeds komen de Bel gen terug. Braine in de voorhoede is ge weldig. We verwachten elk oogenblik een tweede doelpunt voor België, doch Denis is weer de oude en ook v. Haeren is er nu wat beter in. En dan staat tenslotte v. d. Meulen als een rots. Dit alles neemt echter niet weg dat de Belgen met wat meer geluk in deze periode zeker een doelpunt hadden gemaakt; Nu is het steeds „bijna" en talrijke schoten vlie gen naast en over het Hollandsche doel of worden door v d. Meulen gestopt. Tot overmaat van ramp kan Bul het tem po niet meer volgen en is steeds iets te laat. Diddens is een geweldig snelle linksbuiten doch gelukkig heeft hij Denis tegenover zich, die meestal de situatie blijft overzien. Hoewel de Hollandsche aanvallen lang niet meer zooveel hebben te beteekenen als voor de rust leveren ze toch nog ver schillende hoekschoppen op. De stevige Bel gische achterhoede weet hier echter wel raad mee. Ook de corners op het Hollandsche doel hebben geen resultaat. Thijs schiet eens van vrij korten afstand hoog over. Tap doet beter. Een schot van hem laat Caudron vallen, doch de bal wordt verwerkt. Tap is vrijwel de eenige In ons binnen- trio van wie nog iets is te verwachten. Noch met de Haas, noch met Oldenburg hebben de Belgische verdedigers eenige moeite. Bij schitterend werk van P Braine komt deze tegenover v. d. Meulen, doch de H.F.C.-er komt zegevierend uit den strijd. Denis verplaatst het spel en werkelijk krij gen de ónzen nog een kleine kans, wanneer Oldenburg den bal goed doorgeeft naar de Haas. Caudron loopt uit en kan het leder nog juist voor de voeten van den Groninger wegstompen. Even slagen de Hollanders er in het spel op de Belgische helft te houden. Een be hoorlijk schot wordt echter niet gelost. Tap speelt wat te zelfzuchtig en door treu zelen laat hij een enkele maal een kans on benut. Bij de Belgen loopt alles vot van stapel. Met schieten is men er echter nogal eens naast en wat op 't doel komt is voor v. d. Meulen. Intusschenen verstrijkt de tijd meer en meer In 't algemeen is men er van over tuigd dat het volgende doelpunt voor de Belgen is. Dit laat echter op zich wachten. Als Oldenburg een moeilijke kans onbe nut heeft gelaten door half raak te trappen, schiet Gillis aan den overkant in het zijnet. Uit een snellen aanval knalt direct hierop het leder van Adam's voet tegen de buiten kant van de paal. Ook de oudste Braine probeert eens te schieten, doch zonder succes. Tegen het einde zetten de Belgen er nog eens alles op. Hun middenlinie stuwt den aanval 'op. Braine schiet een voorzet van enkele meters afstand, geweldig hard, doch juist langs'de paal Diddens krijgt een kans, doch Lucas fluit terecht voor buitenspel. Adams zoekt het doel verschillende meters te hoog. Er zijn dan nog slechts enkele minuten te spelen. In de laatste oogenblikken zetten de Belgen er nog eens alles op Het mag ech ter niet baten Gielens probeert het met eer schot van grooten afs'and. Caudron kan er niet bij, doch de bal gaat over. Nog 1 minuut is er dan te spelen Ook de laatste popineen der Belgen om den strijd in hun voordeel te doen eindigen, leiden niet tof resultaat. Onder groote spanning verstrijkt de laat ste minuut. Dan blaast Lucas af en heeft de 30ste ontmoeting een gelijk spel opgeleverd. Er komt golving in de compacte men- schenma9sa en het Antwerp Stadion stroom' leeg Niet ver van het veld zijn de Ant- werpsche b'aden in extra edities te koop met een verslag van den wedstrijd. Vlugger kon hel al niet. HET SPEL EN DE SPELERS. Zeer zeker hebben wij in dezen wedstrijd meer kregen dan we verdienden. Op en kele uitzonderingen na heeft het geheelc Belgische elftal beter gespoeld dan het onze en waar niet alleen hun voetbal technisch hooger stond dan het onze, doch zij de Hollanders ook nog met bun enthousiasme overbluften, Iaat het zich gemakkelijk ver klaren dat het grootste gedeelte van den strijd op de Hollandsche helft is uitgevoch ten. Eén doelpunt was wel het maximum dat onze vrij slappe voorhoede met de Haas en Oldenburg als absolute faillures verdiende. Daarentegen hadden de Belgen er zeker 2 of 3 mogen maken. In geen enkel opzicht wenschen wij iets af te dingen op het fraaie werk van ons duo v. d. MeulenDenis. Dit was inderdaad subliem, doch niettemin was het geluk aan onze zijde. Bij schoten tegen lat of paal speelt het geluk een grooten rol en het zou onzin zijn te ontkennen dat wij vrouwe fortuna daarbij met op onzen hand hadden. Onze achterhoede behoeft niet voor die der Belgen onder te doen. We moeten dan echter v. Haeren buiten beschouwing laten. Het groote verschil zat 'm vooreerst in dc middenlinie Als zoodanig heeft de onze zeker gefaald, terwijl die der Belgen juist op den voorgrond trad. En dan de voorhoede. Dat was geen peu terig klein gedoe wat de Belgen vertoonden, doch een goed sluitend, soms zelfs over rompelend optreden. En hadden de vast niet slechte schutters het geluk aan hur. zijde gehad, dan waren wij er zoo gemakkelijk niet afgekomen. Willen wij aanstonds in het Stadion te Amsterdam de roode duivels met sücces bestrijden dan zal onze ploeg nog diverse wijzigingen moeten ondergaan. Van de Hollandsche spelers dienen v. d. Meulen en Denis in een adem genoemd. Zij hebben ons voor een stevige nederlaag behoed. v. d. Meulen heeit veel en ook moeilijk werk te doen gehad. Steeds vielen de Bel gen verwoed aan, doch ook steeds was het in laatste instantie v. d. Meulen die redding bracht. Denis heeft een gewonen internationalen wedstrijd gespeeld, d, w. z. bijzonder goed. v. Haeren was in alle opzichten zijn min dere. Wel wisselde hij verschillende goede momenten met slechte af, doch over het ge heel kan zijn optreden ons niet bekoren. Van de balf-spelers was v. Heel de beste. Bul en Groen waren minder. Eerstgenoemde was meermalen te langzaam. Door zijn harde werken vergoedde hij wel iswaar veel en ook zijn openen naar de vleu gels was niet slecht. Tegen den snellen Belgischen aanval had de Rotterdammer het slecht getroffen. Van Groen ging veel te wéinig kracht uit. Juist in deze ontmoeting Zöuden wij aan Krom de voorkeur hebben gegeven. In de voorhoede begon Tap vrij goed, doch hij eindigde middelmatig. Het door hem ge maakte doelpunt was er een van de goede soort. Sigmond kan op een goeden wedstrijd terugzien en zijn verkiezing voor het volgen de elftaj staat o. i vrijwel vast. Gielens deed wat wij van hem hadden ver wacht. Vooral niet te veel Er zijn momen teel veel beteren spelers voor die plaats. Het duo dc HaasOldenburg heeft abso luut gefaald De kleine Oldenburg kon tegen de ste vige verdediging der Belgen zoo 'goed als niets uitrichten. Over het spel van de Haas ligt een zekere matheid. De man om er gang in te krijgen is hij zeker niet. Wout Buitenweg werd wel gemist. Bij de Belgen was de geheele voorhoede uitstekend, met Braine en Thijs en Adams als uitblinkers. In de middenlinie viel de oudste Braine het meest op, doch ook v. Halme kan op een goeden wedstrijd terugzien. Demol vonden wij beter dan zijn partner Coillie, hoewel deze ook zeer trapvast bleek. Caudrion maakte één grove fout. Aan het doelpunt had hij geen schuld. Van de kwa- litiet als De Bie in zijn besten tijd, schijnt ons deze doelman niet. De Engelsche scheidsrechter Lucas heeft den spannenden strijd uitstekend geleid, al chenen de Belgen er wel eens anders over te denken. JAN B. ONAANGENAME TERUGREIS. Van de duizenden Hollanders, die gister avond uit Antwerpen vertrokken, hebben de meesten een minder prettige terugreis ge had. Van de trein welke 6.45 van het Centraal Station te Antwerpen vertrekt raakte nog voor Esschen één der wagens defect. Er ontstond een vertraging van bijna 2 uur, waarvan ook de reizigers der volgtrein en de twee extra-treinen van de American Express Comp. de dupe werden. Deze treinen konden niet passeeren, zoo dat ajles met groote vertraging in de plaats van bestemming arriveerde. De gewone Antwerpsche trein was hier eerst om 1 uur, de extra treinen waren pl.m. half twee. INTERLAND WEDSTRIJD, Antwerpen: BelgiëNederland AFDEELING I. le klasse. Amsterdam: Blauw WitUnitas 2e klasse. A Hoorn: HollandiaWest Frisia Koog a.d. Zaan: K. F. C.Bl'daal 8 Amsterdam: V. V. A.H. V. C. 3e klasse. A Beverwijk: Kennemers—Purmersteijn Oostzaan: O. S. V.E, V. C B Amsterdam: D. W. V.Sloterdijk Wormerveer: Q. S, C.—-T. O. G Amsterdam: NeerlandiaZeburgia.. C Amsterdam: HortusW'veer D Culemborg: CulemborgQuick (A.) 40 Klasse. A Assendellt: AssendelftA. P. G. S. Zaandijk: ZaandijkS. E. V B Amsterdam: T, C. A.Halfweg- Amsterdam: D. S. V.Oosterpark Res. le Klasse. Amsterdam: Ajax IIZ. F. C. II Amsterdam: D. E. C. IIH. F. C. II Res. 2e Klasse. A Wormerveer: W.F.C. IIHaarlem II Amsterdam: Ajax IIIAle. Victrix II B Hilversum: 't Gooi IIHercules II Res. 3e Klass*. A Amsterdam: Spartaan IIIH.R.C. II B Amsterdam: S. D. W. IID. E, C. III AFDEELING II. le Klasse. Amsterdam: SpartaanExcelsior 2e Klasse. A Den Haag: V. U. C.—L. S. V Rotterdam:.NeptunusH. D. V. S. Delft: D. H. C.Transvalia 3Rotterdam: XerxesConcordia 3e Klasse. Leiden: LugdunumD. V. C Leiden: U. V. S.—Hillinen Den Haag: CeleritasBodegraven B Schiedam: Schiedam—Vlaardingen. Delft: Delft—Fortuna Leiden: L. F. C.R. V. C C Rotterdam: D. C. L,—St. Volharden ..Rotterdam: 't NoordenU. D. L 4e Klasse. B Den Haag: OoievaarsH. v. Holland C Maassluis: V, D. L.M. A. A. S. D Rotterdam: D, R. V,Fluks Gorinchëm: D. O. S. B.Sliedrecht .Rotterdam: W.E.S.C.O.Overmaas Res. le Klasse. Rotterdam: C. V. V. IIV. O'. C. II Schiedam: H. D. V. S. II—D. F. C. II Res. 2e Klasse. A Leiden: A. S. C, II—S. V. V. II B Rotterdam: St. Hooger IISparta III Gorinchëm: Unitas IINeptunus II Rotterdam: Excelsior IIR. F. C. II Dordrecht: D.F.C. IllFeijenoord III Res. 3e Klasse. A Delft: Concordia IIH.B.S. III B Schiedam: H.D.V.S. Ill—G.S.V. II.. C Rotterdam: U.S.C. III—Excelsior III Rotterdam: V.O.C. Ill—S.I.O.D. II AFDEELING III. le Klasse. Arnhem: VitesseD.O.T.O. Zwolle: Z. A. C.Heracles Wageningen: Wagen.-Ensch. Bouys AFDEELING IV, 1 p Irla ccp Tilburg: N.O.A.D.—Willem II 's-Bosch: B. V. V—M. V. V 1—1 3—1 2—1 2—1 2—4 1—2 2—4 3—0 4—0 0—3 2—1 6—0 2—1 '8—0 2—3 1—3 0—3 2—2 3—2 3—0 2—1 1—3 0—1 2—3 5—2 2—3 3—1 2—2 2—0 2—2 0—l 2—2 1—1 2—0 6—1 2—1 1—5 3 1—6 4—2 0—3 2—2 1—1 3—2 3—4 1—2 1—2 1—5 1—7 9—1 0—4 5—0 4—1 3—1 2—1 3—0 1—4 AFDEELING V. le klasse. Hoogezand: H. S. C.Frisia 12 Groningen: G. V. V.—W. V. V0—4 Leeuwarden: Leenwarden-Veendam 21 BUITEN DE COMPETITIE. Hilversum: HilversumE.D.O. 13 Haarlem: HaarlemV O. C62 Den Haag: H. B. S.Quick33 Den Haag: H. V. V.—A. D. 01—2 Den Haag: H. B. S.—A. D. 04—2 Rotterdam: SpartaVelocitas (Gr.) 11 Dordrecht: D. F. C.Velocitas (B.) 55 Schiedam: S. V. V.Velox 101 Helder: HelderZaanlandia 71 Antwerpen: Belg. Journ.-Ned. Journ. 00 Alkmaar: Alc. VictrixZ. V. V32 Sneek: SneekHeerenveen 50 Groningen: Forward—G. V. A, V. 41 De eerste aanvallen van beide partijen zijn niet gevaarlijk. Excelsior laat reeds in den beginne een kalm maar tevens goed technisch spel zien. Nadat beide doel- verdedigers voor minder gevaarlijke scho ten in actie zijn geweest lost Bak het eer ste goede harde schot op het Spartaandoel, maar het leer vliegt over de deklat. Ook een schot van Wijnkoop onschadelijk te maken. In het veld is Excelsior beter dan de thuisclub. Na een minuut of vijftien mist Bak een prachtkans een paar meter van doel verwijderd. Opnieuw krijgt Bak een goede kans, maar de richting van het doel vindt de Rotterdammer -niet. Eindelijk wan neer Bak den bal aangegeven krijgt, geeft hij een through pas naar Manssen, die den ingeloopen keeper verschalkt en met een schot Excelior de leiding geelt,*01. Kort daarop een schitterende voorzet van Huisman Manssen loopt in en mist door naast te schieten een bijna zeker doelpunt, De Spartaan heelt nog steeds met veel n. te brengen maar ondanks dat zitten ze plots voor doel. Vonck maakt den bal vrij en uit een kluwen van spelers maakt Wijnkoop gelijk, 11. Onmiddellijk ma de hervatting krijgt de Spartaansche middenvoor den bal voor zijn voeten en kan het winnende punt sco ren Hij faalt evenwel hopeloos. Spartaan pakt nu beter aan en houdt het spel meer open. Excelsior komt gevaarlijk voor het Amsterdamsche doel. Mout loste een goed schot, doch het is even te hoog. Een been tocheert he leer en dan loopt op waarlijk grootsche wijze den bal langs den Am- sterdamschen doelman, 12. Bak is dra weer in actie. Een hard schot kan Oom Jr. net corner werken. Na dit doelpunt is Excelsior weer in de meerder heid, maar d° aanvallen blijven voorloopig zonder resultaat. Spartaan komt tegen het einde meer opzetten, maar alle pogingen blijven vergeefs. Bak scoort dan opnieuw door een blunder van Oom Jr., die na een zacht schot den bal tusscben zijn handen door laat glippen 1—3. Dan komt Spar taan voor v. d. Bergen, doch de lange Rotterdammer weet van geen wijken. De laatste oogenblikken zijn weer voor Ex celsior, maar als Spartaan een uitval doet brengt de rechtsbinnen van dé gastheeren den stand op 23, waarmede einde komt. Unitas begon een aanvallend spel te ontwikkelen en de Blauw-wit-verdediging moet he-haaldelijk krachtdadig optreden. Het duurde evenwel niet lang of Homburg nam voor Blauw Wit de leiding. Unitas probeerde gelijk te maken en zou daarin geslaagd zijn, indien de Jong niet naast trapte toen de Blauw Wit-keeper den bal liet vallen. Daarna gin-g het weer met een vaartje op het Unitas-doel af en spoedig werd de stand door Vergunst op 2—0 ge bracht Onvermoeid speelde Unitas verder en tenslotte werd er na een algemeene aan val en goed samenspel door Kappel gedoel punt. 2I. Lang werd er echter niet van Geprofiteerd, want binnen de minuut had Doorenbosch wederom voor Blauw Wit ge scoord. Na de rust was Blauw Wit het meest aanvallend, doch de voorhoede was schot loos en de enkele goede schoten waren voor de Unitas-keeper gemakkelijk te hou den. Veel pit zat er in de tweede helft niet in. Bovengenoemde wedstrijd was een goede oefenwedstrijd voor Hilversum en niet on- noodig. Het spel van Hilversum was min stens een klasse minder al van E.D.O Er was bijna geen verband in het elftal en de enkele gevaarlijke momenten voor het E. D.O.-doel kwamen door het hard vooruiltrap- pen van den bal. Het is te hopen voor Hilver sum dat zij een olday hadden, want anders is hun kans in de promotiewedstrijden zeer gering. E.D.O. speelde een goeden wedstrijd hoewel de vleugels wat zwak waren, werd er goed eerste klasse spel gegeven, wat door het publiek wel gewaardeerd werd E.D.O. had invallers voor Tanis, Kuil en v d. Hurk, voor wie invielen H. -Oomen, Corsten en S. v. d. Laan. Van deze drie was v. d. Laan de beste; hij speelde een goede partij back. Door het goede weer was een talrijk pu bliek getuige van deze ontmoeting welke geleid werd door den heer Stroink. De vol gende elftallen stellen zich op: Hilversum: v. Rijn, Th. Huizinga, H. Rennes, Wallenburg, De Zeeuw, Bitter, Spier, Tokking, N. N., Kramps, Wildeman. E. D. O.: H. Oomen, Perucel, Steffens, A. Swart, J. Corsten, C. v. d. Laan, Dinkla, J. Perucel, Boeré, S. v. d. Laan, Meenhorst. Nauwelijks is het spel begonnen of het blijkt dat E.D.O. stukken beter speelt. De weinig talrijke aanvallen van Hilversum wer den gemakkelijk gehouden door de rood zwarten verdediging. De E.D.O.-aanvallen waren zeer gevaarlijk en er werd telkens mooi gecombineerd, voorloopig zonder suc ces. Dan heeft E. D. O. succes als Perucel v. Rijn passeert. Met dezen stand gaat de rust in. Na.de hervatting hetzelfde spel als voor rust, E. D. O. steeds in de meerder heid. Hilversum trachtte het spel te ver plaatsen met maar raak te trappen. Door een misverstand in de E.D.O.-achterhoede gelukte het om gelijk te maken. Dan valt E.D.O. heftig aan en de achterhoede wordt zoo in het nauw gebracht dat een der backs in eigen doel trapt. Weer valt E.D.O. aan en na eenige vergeefschè aanvallen wordt het mooiste doelpunt van den wedstrijd gemaakt door Perucel uit een voorzet van Swart. On danks dat E.D.O. in de meerderheid blijft, lukt het niet om nog meer te scoren, dan gaat het fluitje daar en heeit Hilversum een goeden oefenwedstrijd gehad. (Vriendschappelijk.) De Roodbroeken hebben de vrije Zon dag uitstekend besteed met het spelen van een oefenwedstrijd tegen V. O, C. Dc Rot terdammers hadden ingezien dat het spe len van dezen wedstrijd voor Haariem al leen dan waarde had, wanneer een zoo rierk mogelijk elftal in het veld werd ge bracht en warg Swartouw op het allerlaat ste moment niet verhinderd geweest dan was V. O. Cf zelfs geheel volledig ver schenen, Thans was Wisbrun de eenige -eserve in het team. Bij Haarlem was Hout- kooper eveneens verhinderd, waardoor Huisman zijn plaats innam. Ook nu speelde de Haarlem-verdediging een goeden wed strijd en vooral Reder op de linksmidden plaats viel op doo<- zijn enthousiast en suc cesvol spel. De bezetting van de rechtsbui- ienplaats door Bieshaar komt ons voor 'n versterking te zijn van den aanval en dfe combinatie Brakel-Bieshaar klopte vrij goed. De weg naar het doel werd eindelijk gevonden en wanneer in de degradatiewed strijden even hard en enthousiast wrfrdt ge speeld zijn wij voor de resultaten niet be vreesd. Voor een vriendschapnelijke 6nt- moeting was het een aantrekkeliiken wed strijd met vaak goed voetbal. Onder lei ding van scheidsrechter Westerbeek, die correct .leidde, komen de volgende elftal len in het veld. Haarlem. De Vries. D. Houtkooper. Van Dalen Dik. Gras. Reder. Bieshaar. Brakel, Huisman. Wheeler. On- kenhout. Kortman, Van der Eb. Van Herwaarden. Weidema Van Everdingen Wisbrun. v. d. Drift. de Haas. Bakker. Gib. V O. C. Bikkers. Na eenig terreinverkennen onderneemt Haarlem eenige goed-opgezette aanvallen en reeds na eenige minuten plaats Brakel den bal uit een goeden voo-zet van On- kenhoul onhoudbaar langs Bikkers,. 10. Na een fraaie trough-pass van Wheeler, die weer opviel door de wijze waarop hij zijn medespelers den bal aangaf, schiet Huisman over De voorhoede van V. O. C, valt dan aan en de Vries moet eenige goed gerichte schoten uit zijn doel houden. Haarlem is goed op dreef en Bikkers kan een schot van Brakel slechts ten koste van een hoekschop verwerken. Wheeler krijgt 2 kansen maar kopt te zacht in. V. O. C. komt dan wat krachtiger opzetten en de voo-hoede speelt een snel spel, maar kan voor de rust de Haarlem-achterhoede niet passeeren. Kort voor de rust stont Bikkers f-aai schoten van Bieshaar en Onkenhout.. Rust 10. In de tweede helft loopt V.O.C. hard van stapel en de Vries heeft moeite om een schot van Korfman uit zijn doel te houden Toch slaagt Kortman er even later in gelijk te maken, maar onmiddelliik hergeeft Bies- haa-" na een doelworsteling Haarlem de lei ding en wanneer Bikkers een schot van Bieshaar niet kan wegwerken, maakt Wheeler er 31 van. Bakker en de Haas weten dan het spel te verplaatsen en van Herwaarden verkleint den achterstand tot 32. Na goed combinatiespel tusschen Bra kel en Bieshaar scoort laatstgenoemde spe ler en Huisman verhoogd de score tot 5—2. Wheeler benut nog een goede center van Bieshaar om den stand op 62 te brengen, V.O.C. werkt hard om de nede-laag kleiner te doen zijn, maar slaagt hierin niet, zoo dat het einde van dezen aardigen wedstrijd den roodbroeken een flinke overwinning b-engt. Vergaderen zit den meesten Hollanders niet in het bloed en als ze er half aan ont komen kunnen, ziet men ze in het geheel niet. Dat dit geen gezonde verhouding is, spreekt van zelf. Doch het eigenaardigste van het geval is echter, dat men zoo gaarne critiek uitoefentdat gemopperd wordt op- Bestuur over de leiding en tal van andere dingen, die zoo nauw aan het vereenigings- leven verwand zijn. Alleen als het program ma eens bijzondere punten aankondigt, als de vereeniging of partij door een of andere wereldschokkende gebeurtenis in rep en roer wordt gebracht, ja dan zijn ze er als de kippetjes bij. Dan zijn ze gereed om giftige pijlen op de zondaren af te schieten heel wijsgeerig te betoogen, dat men zus en zoo had moeten doen en de toestand op vree- selijke wijze te hekelen. Of een vereeniging met dergelijke menschen, die de wijsheid in pacht denken te hebben, gebaat is, is punt twee. In Oostenrijk kan men op het oogenblik weer naar hartelust profiteeren, want daa: leeft men in de periode der Jaarlijksche al gemeene vergaderingen, hetgeen natuurlij! een geliefkoosde gelegenheid is om flink van leer te trekken. De belangstelling is dan ook buitengewoon groot, hetgeen hoofd zakelijk zijn oorzaak vindt in het feit, dat thans men het eerste seizoen afgesloten heeft sinds de openlijke erkenning van- het professionalisme. Voor het eerst hebben de leiders open kaart moeten spelen en de re sultaten moeten publiceeren. Wel hebben nog niet alle eerste klassers hun boeken afgesloten, niettemin geven de reeds plaats gehad hebbend? vergaderingen een interes sant beeld van de algemeene situatie. Boven dien was dit voor de opposanten een welkome aanleiding weer eens op hun achterste beenen te gaan staan, zoodat er hier en daar een zeei verbitterde stemming heerschte. Doch aan een kant valt dit ook heusch niet te verwon deren, want de uitkomst is in een woon allerdroevigst. Als verzachtende omstandig heid moeten wij allereerst echter opmerken, dat de besturen, na erkenning van het be- roepsspel in 1924, al niet met een schoone lei begonnen, want toen reeds bevonden de clubs zich in een weinig deshonorabelen toestand. Een verbetering heeft de erkenning van het professionalisme allerminst gebracht. integendeel, de schuldenlast der meeste vereemgingen is aanzienlijk toegenomen en niet dan met zorg, vraagt men zich af wat er van het heele zaakje moet terecht komen. Wij zullen ons niet in de schuldvraag ver diepen maar eenige cijfers geven, welke 'n oeter idee geven dan ellenlange betoogen. Op het oogenblik staan te mijner dispositie Je verkregen resultaten der drie belangrijke Weensche clubs, te weten de Amateure, Hakoah en Vienna. De gezamelijke ontvang sten der Amateure bedroegen f 157.200. waarvan in wedstrijden f 153.000.van leden f 1800.en diverse inkomsten f 2400. De uitgaven beliepen f 167.000.waarvan aan spelers-salarissen f 68.000.huui 16.000.belasting en bondslidmaat schap f 62.000.en diverse onkosten f 21.000.De schuldenlast is het afgeloopen jaar met f 9000.toegenomen en besomt momenteel f 33.000.Ook Haoah, de grootste en beste all-round vereeniging uit de Oostenrijksche hoofdstad heeft haar schul denlast zien vermeerderen en deze bedraagt thans f 39.000.Als bijzonderheid moeten wij hierbij aanteekenen, dat de voetbal exploitatie geen verlies heeft opgeleverd. Ten deele bestond dit nadeelige saldo reed- bij de vorige afsluiting en is thans vermeer derd met het verlies uit andere onderdeelen dezer sport-organisatie, benevens uit eenige ondergeschikte belangen. Doch de Vienna ipant wel de kroon en vindt momenteel een bedrag van f f 78.000.in haar credii staan. Niettegenstaande de sombere wolken, welke boven de vereeniging Hahoah drijven, gaan de heeren toch maar een paar vroolijke lagen in Amerika doorbrengen. Aan alle onzekerheid omtrent het slagen van dit plan is thans een einde gekomen en er wordt nu ïard aan de omvangrijke voorbereiding gewerkt. Want de reis, die oorspronkelijk in de maanden Juli en Augustus zou plaats /inden is op verzoek van Amerikaansche zijde vervroegd en zal nu in April aanvangen. Deze vervroeging schijnt verband te houden net de groote concurrentie van rugby, aan gezien dezen zomer groote wedstrijden ge houden zullen worden en voetbal bij de Yankees op het tweede plan staat. De ge- ïeele reis wordt door een Amerikaansch- ioodsche organisatie gegarandeerd, want Hakoah is, zoo als men wellicht weet, een specifiek Israëlitische vereeniging. Des niettegenstaande hebben de Oostenrijkers den voorzichtigen weg bewandeld en den wensch te kennen gegeven, alvorens van huis te gaan, een voorschot te willen ontvangen. Hetgeen inmiddels is geschied en zoo zal be gin van de volgende maand een gezelschap /an 22 personen, waaronder 18 spelers, de groote reis aanvangen. Wie regelmatig de „Sportkroniek" leest kan zich ook overtuigen, hoe druk tegen woordig de strafcommissie 't heeft. Er gaa nu geen nummer voorbij, of deze heeren geven acte de presence, hetgeen met het oor- op een zuivere toestand in onze voetbal gemeenschap niet voldoende geapprecieer< kan worden. Doch ook de strafcommissie in de Elzas blijkt drommels goed te weten hoe zij haar pappenheimers moet aanpakken. Te Mulhausen hebben einde Februari groote onregelmatigheden plaats gehad, toen de Ra cing Club Straatsburg daar een wedstrijd owam spelen. Doch wat de zaak nog erger naakte, toen deze onregelmatigheden on derzocht werden, trachtten de vertegen woordigers der A.S. Mulhausen de heeren een beetje voor het lapje te houden, ver- trekten althans geen juiste gegevens. Thans ïeeft de commissie uitspraak gedaan en were in de eerste plaats een der bestuursleden Ier betrokken vereeniging voor een jaa geschorst. Doch daarenboven kreeg hij van Jen Bond nog een boete van Frs 250.te betalen. Bovendien werd bepaald, dat het terrein van de A.S. Mulhausen gedurende de in Maart te spelen wedstrijden voor hei publiek gesloten moest blijven. Tevens ont ving het bestuur nog de mededeeling, da) pij herhaling nog veel strengere straffen zullen worden toegepast. AIzoo treft men in de Elzas ook al geen lalve maatregelen. Ook is 't vermeldenswaard, wat de Engei- ;che Voetbal-Bond pas weer ondervonden eeft. Bereids maakte ik melding, dat de Written de reden verschreef ik toen even eens een elftal naar Canada zouden zenden. De F. A. wendde zich met een rondschrijven tot de vereenigingen en riep gegadigden o; /oor deze reis. Het antwoord echter bleek een groote teleurstelling en bevredigende be richten kwamen hoofdzakelijk van de tweede dassers. Algemeen is men dan ook van oor- ieel, dat de anders zoo practische F. A. hier -.en fout gemaakt heeft en met dit rond schrijven beter had kunnen wachten tot eëindiging van het seizoen. In de eerste -laats hebben de clubs, die over de beste trachten beschikken, meer aandacht voor kampioenswedstrijden enCup-ontmoetin- ;en dan voor het Canadeesche reisje, doei ook moet het risico niet uit het oog verloren vorden, welke de vereenigingen loopen. Vant men weet wel, hoe de spelers de groote :ee oversteken, maar niet, hoe men ze za terugzien. Voorloopig blijven de voorbe- -eidingen dan ook nog rusten, want de F. A. ïeeft nog belangrijker aangelegenheden or iet programma staan. De F» I. F. A.-con- erentie, die als deze rebels de lezers het- ,en bereikt waarschijnlijk alweer tot het verleden zal behooren. Indertijd maakte ik al melding, dat de Zuid-Afrikaansche V. Y. den wensen Dij de autoriteiten nad xen- ;aar gemaakt om een Bond te stichten, welke uitsluitend het Britsche Rijk, de koloniën en dominions zou omvatten. Thans is ook een bericht ingekomen, dat Zuid Afrika geen iid van de F. I, F. A. wenscht te worden. Duidelijk spreekt hieruit, dat dit een tegen- vicht tegen de F. I. F. A. beteekent en indien le internationale bond John Buil niet in zijn eigenwaarde erkent, de Engelschen weten, /at hen te doen zal staan Een waarschuwin lus, welke in Brussel wel niet zoo zwaai :al hebben gewogen. In de Engelsche amateur-afdeeling, de :ompetitie, waarin tal van vereenigingen spelen, welke voor ons, Hollanders, zulke zrettige herinneringen hebben en waarvan vij zoo bitter weinig hooren, heerscht op het jogenblik weer buitengewone spanning. De lezers zullen 't zeker wel interessant vinden de onderlinge krachtsverhouding eens in ieeld te zien. Dulwich Hamlet 18 13 4 London Caledonians 15 10 4 ilford 17 10 6 Clapton 15 9 4 Wycombe Wanderers 18 9 7 St. Albans City 15 8 5 Woking 19 7 8 Leytonstone 17 8 8 Tufnell Park 15 6 6 Nunhead 15 5 6 Casual's 19 5 10 Civil Service 17 5 11 Wimbledon 17 4 12 Oxford City 12 3 8 Al deze namen zijn bekende klanken. Herinneren de H.F.C.'ers zich nog de wed strijden tegen de Hamlet en Londen Caleys; de' R.C.H.'ers hun ontmoetingen teger Dlapton, Wycombe Wanderers en Tufnel' °ark en Haarlem de kamp tegen Wimble- lon Ook Ilford en Nunhead zijn bekende zlftallen en velen mijner stadgenooten zullen leze teams destijds op den Ajax-ground in ïctie hebben gezien. Zooals men zich kan •vertuigen bestaat er voor het kampioenschap -an de Isthmian-League groote spanning Dogenschijnlijk lijkt Dulwich favoriet voor le eere-titel, doch als men de resultaten /an de laatste wedstrijden nagaat is zulks nog lang niet zeker. Zoo werd gepasseerden Laterdag Dulwich in een bijzonder spannend ontmoeting door de Caledonians met 5—2 geklopt. Ook Clapton acht men nog serieus zandidaat. Na een heel zwak begin, kwam deze club in de tweede heflt geducht opzetten, net het gevolg, dat de leiders met spanning de toekomst tegemoet zien. Clapton is altijd een gevreesd tegenstander geweest. Civil Service, die pas een nieuw sportpark ie Chiswich heeft geopend en waarover ik vorige week uitvoerig schreef, brengt er niet veel van terecht. Op het oogenblik sluiten Je Oxfordsche studenten de rij. Echter ziet nen, dat zij nog maar twaalf wedstrijden ebben gespeeld, zoodat zij het lot in eigen and hebben om alsnog een betere plaats te eroveren. Zeker zouden wij niet volledig zijn als wij len strijd onvermeld lieten, welke gisteren te Parijs in het Stade Colombes tusschen de vertegenwoordigende elftallen van Berlijn en Parijs heeft plaats gevonden. Deze ver loedering tusschen beide naties doet be haald weldadig aan. Nadat eerst Keulen de Cransche hoofdstad heeft bezocht, is thans ierlijn gevolgd. De Duitschers hebben voor leze gelegenheid hun elftal met de grootste zorgvuldigheid samengesteld en telt 't ook twee voor ons bekende namen, Lux en So- >eck. In dit opzicht bleven de Franschen natuurlijk niet achter, ofschoon 't mij hard ontschieten zal als de Berlijnsche voetballers Je voetsporen hunner Keulsche sport-broe- Jers niet drukken zullen en de overwinning nee naar het Duitsche Rijk nemen. Haarlem, 13-3-'26. Corresp. Hr. K. te Heemstede. U kunt u wenden tot de volgende heeren: J. W. Roelofs Valk, Tjikini 8, Weltevereden en J. A. van Santwijk, Boulevard 8 ook te Weltevreden. Genoemde heeren zijn be stuursleden van de Nederl. Indische Ath- letiek Unie. S.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6