s W. F. C. ïï- 3 n a O f» d ïl 3 0 v o.c 0 0 w 3 a 0 9 ■si 0 0 0 0 0 0 0 Zandvoort IIBennebroek I 2-3 E. D. O. III—Haarlem III 1—7. H. B. R. K. F. C.ae Teer 40. K. F. C. IBloemendaal I 21. E. D. O. II—H. F. C. II 2—2. U. V. S. IHillinen I —2. De KennemersPurmersteyn 1—2. -Haarlem II. -2. d Haarlemsche Voetbalbond. g ZandvoortVios 01. T. H. B. II—Hillegom I 0—3. D.O.N.K. IT.Y.B.B, I 2—0 BeverwijkVolendam 22. D. H V. R. District Haarlem. J unioren-Competitie. W. H. Crt. Beker-wedstrijden. R. K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys". D. H. V. B. R.-K. V. V. „Victrix". AllianceVictrix 24. R.-K. V. „Zwaluwen". R.-K. S. V. „Vitesse." R. K. V. V. „Door Samenspel Sterk". R.-K. Voetbal vereeniging V. V. F. H.B.C. II—T.Y.B.B. II 1—2 Korfbal-uitslagen. l ATHLETIEK. AFD. L Vereeemgingen 3L WIT O cü O O O ï- JU 3 O 05 <c t™ a O. rt1 O UNITAS BLAUW WIT D F C 'i—3 4-2 l--„ z-1 2— 3 0-3 ,--4 3-1 3-4 >—2 4—2 2-2 6 -2 2-8 2-7 6-2 1-1 'T GOOI - 5-1 1-1 1-1 1-1 2-2 1 -2 3- -0 8-2 H. FC. 1-4 4-3 4-3 0 5-3 2-2 J—2 1-1 3-1 3-1 H V V. R. C. H. SPARTA STORMVOGELS 2-1 1-3 - 7-3 3- -4 1 -3 0-2 -0 1-2 2-3 4-1 4-6 1-1 3-0 6-4 4-1 3-1 4-0 5-2 4-0 4-3 5-2 0-1 3-2 1-0 4-0 '■31 0-1 5-0 3-1 1-0 2-2 2-1 3-0 0-4 3-3 2-0 3-3 3~: 2-2 3-2 3-2 2-1 3-2 0 - UNITAS 0—4 2-5 0-5 O Q. 0-5 ■si w O X r-1 1-4 Z o. 3-3 J 1-3 CD 0-6 t- a 1-1 Bj AFD. II. Vereenigingen X O A J AX A. S. C 3-0 1-2 0-1 2-2 0-4 2-1 t-i 1-0 4—1 >-3 3-1 1-3 1-5 1-0 1-2 6—5 2-4 2-2 ED. O. EXCELSIOR FEIJENOORD HAARLEM 1-2 2-1 2-2 3-2 2-0 1-1 4-1 2-0 4-0 1-1 1-1 1-0 0 2-3 2-2 2-4 1-2 5-0 7-1 2-0 5-0 1-1 - 4-3 6—1 2-3, 2-2 2-2 2-3 0-5 1-4 2-3 1 4—5 0-1 2-0 3-0 4-3 3-2 1-2 4—1 2-2 3--0 5-1 1-2 3-1 DE SPARTAAN.... 2-6 - 2-0 2-3 O C; 3-2 4-1 0» 7-1 1-3 U V V Z. F.C 1-3 6-1 4-2 3-2 •1-1 1-3 1-1 5-2 2-2 2-1 2-8 0—5 2-2 3-2 3-1 2-1 2-2 1-1 Zandvoort begint onvolledig doch neemt ondanks de leiding, terwijl zij deze tot voor de rust behoudt Als Bennebroek gelijk maakt is het rusten. Direct na den aanvang neemt Bennebroek de leiding. Bennebroek speelde geen beste partij en wanneer het Zandvoort II in betere conditie geweest was, had het er voor Bennebroek leelijk uitge zien. Nu eindigde deze wedstrijd met 32 in het voordeel van Bennebroeke. Als ruim tien uur begonnen wordt, blijkt Haarlem over een sterk elftal te beschik ken. Waar de thuisclub niet tegen opgewas- schen bleek. Met de rust was de stand 02. Na de hervatting schoorde de Haarlemmers er lustig op los. Wel wist de thuisclub de eer te redden, doch verder als één doelpunt brachten zij het niet. En als de scheidsrech ter voor het laatst fluit, heeft E.D.O. een gevoelige nederlaag geleden. Wanneer scheidsrechter Hakhoff beginnen laat, stelt K.F.C zich volledig op, terwijl Bloemendaal 3 invallers telt. Nauweijks is het spel eenige minuten oud of de gastheeren scoren hij een snellen aan val door hun rechtsbinnen. Eenigen tijd gaat nu het spel gelijk op, doch langzamerhand krijgt Bloemendaal eenig overwicht. Het blijkt echter dat goed combineeren door de slechte terreintoestand vrijwel onmogelijk is en stranden ook eenige aanvallen op bui tenspel. Meermalen nadert de witte voor hoede het K. F. C. doel, maar het schieten is slecht en wordt het doel nogal eens te hoog gezocht. Door stevig doorzetten van den Bl'daal rechtsbuiten wordt de K. F. C. doelman m het nauw gebracht en verder gaat de bal via genoemden peler in het net De scheids rechter geeft rst goal, doch later her roept hij zijn beslissing wegens een ver meend hands-geval van den Bloemendaler, tot groote verbazing van allen. Rust komt hierna met 10. Na de rust, heeft de thuisclub het voor deel van den wind, waardoor nu een Bloe mendaal overwicht voorloopig geen sprake meer is. De Koogers zijn echter weinig gevaarlijk voor doel en verder dan de Bloemendaal- backs brengen zij het meestal ook niet Wanneer de achterhoede iets beter is op gedrongen komt de K. F. C. linksbuiten vrij voor doel en schiet hard tegen de boven lat, waarmee de middenvoor den terug- springenden bal inzet. Bloemendaal tracht nu ten minste de eer te redden en uit een algemeen opbrengen weet Sunter met een fraai schop tegen te scoren. Het laatste kwartier speelt Bloemendaal met 10 man en krijgt K. F. C. gelegenheid tot aanvallen. De reserve-doelman weet echter zijn doel goed vrij te houden en wanneer de scheidsrechter laat eindigen, heeft Bloemendaal haar laats'.en competitie wedstrijd met ,21 verloren, hetgeen nu juist niet de verhouding weergaf. De scheidsrechter kon ons door zijn onzekere beslissing slechts matig voldoen. Bij K. F. C. waren de keeper, de backs en linksbuiten goed. Bij Bloemendaal vooral de beide backs en voor rust de midhalf. De roodzwarten-reserves he n geen revanche kunnen nemen, van de geleden nederlaag van de vorige week. En noesten zich tevreden stellen met een gelijk spel. Met eenige invallers zag het Edo-eftal er als volgt uitt Beets, Zoet, Zwart, Gerritse, Mollema, Dcrn'son, Fortfiens, 1 Oome, Steffens Jr., Breems, v. d. Water. Als afgetrapt wordt, werpen beide par tijen zich vol enthousiasme in den strijd met H. F. C. een tikjq in de meerderheid. Wat zij vóór de rust in twee doelpunten weet uit te drukken: 02. Na de -thee speelt Water linksb nnen en Breems linksbuiten. Eerstgenoemde weet al spoedig den achterstand te verkleinen met een hard schot 12, terwijl Breems uit een toegestane vrije schop, de oartijen op gelijken voet weet te brengen: 2. Beide keepers beleven nog eenige angst ge oogen- bl'kken, doch gescoord wordt er niet meer, zoodat met gelijken stand het einde komt. Hillinen trapt af en gaat meteen op het U. V. S.-doel af, maar vindt de achter hoede van de gastheeren in vorm. Beide elf tallen beginnen met flink aan te pakken. Na een kwartier spelen neemt U. V. S. onverwachts de leiding bij een misverstand in de achterhoede der thuisclub. 10 voor U. V. S. Niet ontmoedigd speelt Hillinen verder, maar ziet geen kans een goal te maken, hoewel de voorhoede van Hillinen kansen genoeg krijgen. Dan na een half uur spelen bewerkt één der'achterspelers van U. V. S. den bal met de hand uit 't doel. Den scheids rechter ontgaat dit niet. Elderbroek plaatst zich achter den bal en met een hard schot fn het uiterste hoekje breng hij den stand op 11. Na nog even een heen en weer getrap breekt de rust aan. Na een vrij lange rust wordt weer begon nen. Beide clubs gooien er een schepje op. Om beurten brengen de voorhoeden de doelen in gevaar. Bij een mooie aanval van U. S. V. denken wij U. V. S. de leiding te tien nemen, want de midvopr schiet kei hard langs den paal maar Hillinens keepertje redt op schitterende wijze door vallende den bal uit het doel te stompen. Nu komt Hillinen weer opzetten. Elder broek speelt mooi door naar Knoppers, de keeper loopt snel uit, grijpt mis en de bal rolt kalm in het verlaten doel, 21. U.S.V. geeft nog lang niet gewonnen en valt ontstuimig aan Nog tien minuten zijn er te spelen. Een aanval van U. V S, volgt, dg scheidsrechter fluit en geeft penalty, u. V. S linksbuiten geeft met een mooi bard schot den keeper geen kans, en het is weer gelijk. 22. Nu wordt er onstuimig gespeelt, maar niets helpt, het blijft 22. De thuisclub, die weer eens volledig ver- -cheen, pakt direct flink aan en de doelman 'er gasten stopt schoten van Groenevcld en Schmitz. Aan de andere zijde redt Lindner een ze ker doelpunt, als de Kennemer keeper reeds gepasseerd is. Purmersteyn komt dan meer in het offen- sier en de rechtsbinnen scoort met een bij zonder fraai schot (O1). Lang blijft de stand niet zoo, want bij een worsteling slaat de keeper der gasten den bal voor de voe ten van Schmitz, die den tand gelijk maakt. Hierna rust.. In de tweede helft zijn de Kennemers voortdurend in de meerderheid. De doelman der bezoekers verricht uitmuntend werk en redt keer op keer. Purmersteyn komt vrij gelukkig aan de winnende goal, als de rechtsbinnen den bal :n doel slaat, hetgeen den arbiter ontgaat (1-2) Onstuimig valt de thuisclub aan, doch slaaft er niet in nog te scoren, zoodat het einde daar is en de Kennemers hun laatsten wedstrijd onverdiend verloren hebben. De Haarlem-reserves hebben hun compe- L'tieprogram met een nederlaag beëindigd. Na een uitstekend begin is het spoedig 20 voor Haarlem, dank zij Borghouts en Dan- kelrnsn. W. F C. 2 komt dan krachtig op zetten en waar de Haarlemachterhoede nog al rammeid (Hoeben uitgezonderd) is mef rust de stand gelük. 22, In de tweede helft slaagt W. F. C. 2 er in de leiding te nemen. De aanval van Haar lem 2 heeft te weinig steun van de midde- linie, waarin vooral de spil faalde, om den achterstand in te halen, zoodat het einde een onverwachte nederlaag bracht. De op stelling was: Hoeben Vlasman. Balen Blanken Torrinrfa, Van Dorp. Terwee Robles, Borghouts, Dankelman, Smits, Fievez Uitslagen van Zondag: 1 a Haarlem 4Zandvoort 3 5—0 R.C.H. 3—V.V.H. 1—2 Schoten 2aH.F.C. 3 0—3 1 b Haarlem VeteranenR.C.H 4 6—0 H.F.C. 4Schoten 2 2 -6 E.D.O. 3Haarlem 3 1-7 Zandvoort TIBennebroek 2—3 F.H.B. 2Hillegom* 0—3 2 b Schoten 3H.F.C. 5 4-3 Haarlem 5D.O.A. 3—4 2 c V.V.H. 2Haarlem 6 2-2 E.D.O. 5Aurora 2 0-3 T.H.B. 3—R.C.H. 5 0—10 2 d Kennemers 4R.C.H. 6 3—0 3 b Bloemendaal 4E.D.O. 8 6—0 R.C.H 10Swastika 2 6—3 R.C.H. 9—D.W.O. 1 1—6 3 c T.H.B. 4Spaarnestad 2 S. n. o. ED O, 6-«-Stormveld 3 2—3 3 d H.F.C. 7Haarlem 8 2—5 R.C.H. 8—D.S.K. 3 4-2 3 e Bloemendaal 5I.V.O. 3 5- -3 3 f ZeemeeuwenV.O.G. 1-0 Swastika—Spaarne vogels 2—5 3 V.O.G 2Bennebroek 3 -2 E.H.S. 4—D.S.K. 2 5—3 Eén zeer goeden wedstrijd, maar matge belangstelling. Dergelijke wedstrijden ver dienen een beter lot, daar zij anders .n het vervolg geen doorgang meer kunnen heb ben. Bij Zandvoort heeft Wat..r de plaats van Keesman ingenomen en speelde Kees man weer in de voorhoede. Na een aan vankelijk overwicht van Zandvoort, ont plooit Vios een zeer goed spel en doen z., hun u tertste best om aan de leiding te komen, dofch door slecht schieten blijven doelpunten uit. De doelen zijn beurtel.ngs in gevaar en beide vleugels van Zandvoort zijn zeer actief. De vorhoede van V os zet slevig door en heeft e ndeijk succes met een mooi onhudbaar doelpunt. Dan begaat Zandvoort de fout het geheele elftal door elkaar te haspelen, waardoor het noodige verband owtbreekt. Ook is er een inzink ng bij de meeste Zandvcort-spelers waarneem baar, waaraan de feestavond wel debet zal zijn. Ten slofte kamt het einde met een welverdiende overwinning voor V. I. O. S. Ondanks de wind is Hillegom sterker en moet T, H. B. alle zeilen bijzetten om mees ter te blijven van het terrein als de rechts buiten van Hillegom, welke een pracht kans had, gehaakt werd, wordt de toegestane strafschop goed benut, In dezen stand komt voor rust geen verandering meer. Na rust is Hillegom dadelijke weer sterker wat zij spoedig in een doelpunt ui'.d-ukt, kort hierop doelpunt Hillegom weer en het is 30 voor Hillegom. Het wordt nu een saaie vertoo ning, even voor tijd een korte opleving van T. H. B., een paar aanvallen en een Hille- gommer veroorzaakt een strafschop, welke de Hillegom-keeper schitterend hield. Spoe dig is het lijd en heeft Hillegom gewonnen. Scheidsrechter Peper leidde correct. Hillinen II......S. H 22. H. B. C, tot nogtoe ongeslagen, maar in ieder geval kampioen van hare afdeeling. Zondagmiddag is het pleit beslist. Nu ja, reeds weken lang hebben de couranten en sportbladen verkondigd dat Ht B. C. kam pioen is, maar zoolang het geen feit is, hebben wij er weinig aan. Maar Zondag hebben onze Heemsteedsche jongens ge toond dat zij de sterkste ploeg zijn. Als om tegen half 3 de wedstrijd H. B. C. IIT. Y. B. B. II is afgeloopen, komen de spelers op het veld voor den grooten strijd. Eerst r.atuurlijk het traditioneele „kieken". Dan geeft scheidsrechter v. Wijk het sein voor de opstelling. Deze is als volgt: Nelis, M. v. Deurzen, F. Mooren, C. Warmerdam, L. v. d. Vlugt, J. v d. Zwan, J. Warmerdam, Juffermans, A. Mooren, A. v Kordelaar, Goebert. C. Westerhuis, H. IJpe, J. Rijkes, J. Kas- kens, P. Steenkist, J. Bloemkalk, J. JjCritteveen, H. Rijkers, H. Kasken, Pas, C. Hoeboer. De Meer wint den loss en laat H. B. C. eerst van het hoewel weinige, maar toch windvoordeel genieten. Het spel verplaatst zich vliegensvlug en werkelijk genieteft wij van hoogstaand spel, met H. B. C. iets in de meerderheid. Na 11 min. krijgt Nelis het eerste schot te verwerken, wat hij op keurige wijze doet Een corner op het Meerdoel, goed door Warmerdam genomen, zeilt juist over de bovenlat, dank zij den wind. Een groote fout van de Meer is, dat de rechtervleugel, die o.i. het gevaarlijkste is, totaal genegeerd wordt. Hoewel de H. B. C.'ers in het veld iets in de meerderheid zijn, is het voor doel voorloopig mis. Eindelijk komt no. 1, als er van links een goede voorzet kopit, en Pas, die overigens een schitterende partij speelt, mist, komt J. Warmerdam uit den hoek en kogelt het leder langs Hoeboer, 10. Dan komt er zelfvertrouwen bij de H. B. C.'ers. Ze zijn gewoon niet te houden. Maar ook krijgen wij meer intensiever spel, Wij zien Kordelaar het leder halen, plaatst naar Goebert. die handig Steenkist pas seert. Een hooge voorzet volgt, die Juf fermans ineens inkogelt, 20, Dan 5 minuten voor rust een goeden aan val van H B. C. Goebert rent langs het lijntje, zet voor en A. Mooren jaagt het leder langs Hoeboer. Een prachtgoal, zoo als wij die nog zelden gezien hebben. Met eenige tamme Meer-aanvallen ein digt de eerste helft. De thee schijnt vooral de gasten goed gedaan te hebben, wat voor hen noodig is, daar de H. B. C.'ers nog frisch op het terrein verschijnen. Daar H. B. C. het voorloopig kalm opneemt, is het spel eenigszins verdeeld. Wel is H. B. C. gedurig in den aanval, doch de uitvallen van de Meer .zijn steeds gevaarlijk. Eens schiet J. Kaskens onnoo- dig ver naast, terwijl Nelis een schitterend laag schot van Rijkes stopt. Juffermans en A Mooren verknoeien door talmen een goede kans, terwijl de overige aanvallen stuiten op Pas, die keu rig eiken aanval met verre trappen onder breekt. De Meer raakt uitgespeeld en gedurig zweven de H. B. C.'ers voor het Meer doel. Een vrije trap even buiten de ge vreesde lijnen schiet Juffermans rakelings naast. Nog volgt en Meer-uitval, maar IJpe legt het leder in plaats van te schieten voor de voeten van v. Deurzen, die zijn plicht doet. Voor het overige is het spel voor het Meer-doel, waar allen zich nog alleen kun nen toeleggen op verdedigen. Er is dan nog 5 mnt. te spelen. Onder gejuich der talrijke supporters wordt de Kampioensvlag geheschcn. Doch H. B. C. geeft het nog niet op. Een lange center van v. d. Vlugt schiet Hoebert net achter. Vervolgens een mooi samenspel van J. Warmerdam en v. Roddelaar, met als slot een voorzet, die A. Mooren enorm hard in de touwen jaagt. 4-0. Het plijt is dan beslist en de 4LB.C.ers zich binnen wa nend geven de Meer een kansje, cm de ter te redden; en .Rijkes probeert het nog even met zijn bekende harde schot, rake lings onder de lat, maar Nelis is op zijn qui vive, en houdt zijn doel schoon. Het laatste moment, want vlak erna geeft v. Wijk, die on zeer verdienrieli'ke wijze deze wedstri'd leidde, gaf hef pindsignaal. maar tevens het teeken dat H.B.C. weder om, en tot nu toe ongeslagen Kampioen was. De talrijke supporters stelden zich voor de kleedkamers op en onder gejuich trek ken de spelers door de haag van juichende toeschouwers raar de kleedkamer. Daar werden zij allereerst gecomplimenteerd door den aanvoerder van „De Meer" en vervolgens door dn heer Bollinger, be stuurslid van „de Meer", die namens het bestuur van „de Meer" H. B. C. feliciteer de met het behaalde kampioenschap er den wensch aap toevoegende, dat H. B. C. in de komende kampioenswedstrijden met evenveel succes zoude spelen als in de afgeloopen afdeelingswedstrijden. In de soos van het R.K. Vereenigingsge- bouw vereenigden de spelers zich, waar zij op de eerste plaats de huldiging van het bestuur in ontvangst hadden te nemen. Dit ging natuurlijk niet gepaard met eerewijn of een diner, omdat de kas dit niet toelaat. Alleen dus een toespraak van den voor zitter dén heer N. J, v. d. Linden, die in goedgekozen woorden dank zegd voor wat zij voor hun club gepresteerd hadden, en hen aanspoorde met denzelfden ijver te strijden in de komende kampioenswedstrij den opdat dit iaar het kampioenschap van Nederland in Heemstede moge komen. Woorden van dank brengt spreker aan den scheidsrechter den heer v. Wijk, voor de keurige leiding, waardoor elk mogelijk incident voorkomen is, terwijl hij tevens een beroep doet op de spelers om de ko mende propagandawedst'ijden met even veel animo te spelen, om zoodoende ook propaganda te maken voor de Roomsche sport. Des avonds kwamen soelers, bestuur en supporters nog even bij elkander, waar een klein comité hulde bracht aan elftal en bestuur voor wat dit seizoen is gepresteerd en waarbij bloemen werden aangeboden aan den aanvoerder van het kampioens elftal en het bestuur van H. B. C., waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeenbleef, om zoo, maar dan in intiemen kring het kampioenschap te herdenken. Geheel volledig trokken de Boys naar Gouda om den strijd aan te binden tegen het eerste elftal der Gouwenaren. Op een slecht veld, bezaaid met honder den molshoopen, terwijl het voor de doelen vol met koleng~uis lag, stellen beide par tijen zich op onder leiding van den heer Witrjens. De Gouwenaren loopen hard van stapel en brengen al direct een bezoek aan Bak ker, die voorloopig niet thuis geeft. De pijpenmenschen blijven echter aanvallen. Vooral Houdijk is zeer gevaarlijk en door zijn toedoen doelpunten de gastheeren bin nen een kwa-tier tweemaal, zich zoodoen de een nuttige voorsprong verzekerende. De Boys beginnen nu eenigszins aan het effectvolle terrein te wennen en de voor hoede zet eengie goede aanvallen op, die echter alle stranden op de 2 Meter lan^e doelman. Vlak voor rust wordt Paradijs un fair binnen de beruchte lijnen bewerkt, dé Poel schiet echter de toegestane strafschop keihard tegen den paal. Even hierna is het rusten {20). Na de thee komen de Geel-Zwarten weer krachtig opzetten. De thuisclub moet zich geheel op verdedigen toeleggen. Een schit terende kopbal van.de Poel wordt even schitterend door den Donk-keeper corner gewerkt. De tijd verloopt al meer en meer zonder dat het de Boys gelukt het zoo zeer verdiende tegenpunt ter scoren, Drayer breekt he-haaldclijk door de Geel-Witte verdediging heen doch voor doel faalt zijn schot, Even voor tijd nog een mooie D. O. N. K.-aanval, besloten met een hard schot, doch Bakker redt schitterend. Als scheidsrechter Witjens, wiens leiding prima was, Iaat inrukken is de stand nog teeds 20 voor D. O. N. K., zoodat de Boys hun laatsten competitie-wedstrijd met een nede-laag beëindigden. Een tegenpunt hadden de Geel-Zwarten echter zeker verdiend en het terrein in aan merking genomen, werd er goed spel ver toond. Bakker was vooral vóór de rust de ste- van het veld. Na de thee kreeg hij niet veel gevaarlijk werk meer. De slechte ligging van het terrein deed veel afbreuk aan het siel. Aan beide zijden lag een breed water geflankeerd door broei kassen, waar vooral Braakhuis het op ge munt had. Minstens 1/3 gedeelte van den speeltijd, ve-maakten de spelers van beide elftallen zich met ballen uit het water te halen, wat op zichzelf ook al een sport is. „HENK". Ten aanschouwe van een record-aantal toeschouwers :s bovengenoemde wedstrijd gespeeld onder leiding van scheidsrechter Bizot. Vgn den uittrap trekt Volendam ten aanval en forceert een corner, welke niets oplevert. De Beverwijkers nemen den aan val over en forceeren eenige corners, met hetzelfde resultaat. Het spel golft heen en weer en de keepers moeten aan beide kan ten handelend optreden. Eens redt Bleijen- daal sch tterend en even daarna zijn de Wijkers weer voor het Volendam-doel, waar de druk geruimen tijd blijft bestaan. Eens weet Kruijer voor open doel van vlak bij over te schieten. De eerste helft loopt ten einde en met de Wijkrs in den aanval fluit Bizot voor rust. Het 2e bedrijf neemt een aanvang met een aanval Van Beverwijk beantwoord door een tegen-aanval der Vclendammers. Pas heeft de Volendam- keeper gered of de Wijkers komen weer terug en in deze periode sch et Kuijer voor de tweede maal maast het verlaten doet. Beverwijk is nu overwegend sterker, maar het peuterige korte spel in de voorhoede levert geen suces op. De Volendammers doen zeer gevaarlijke uitvallen en één daarvan bznut de linksbuiten om den bal keihard langs Bleiendaal te jagen. Direct weer hetzelfde spel, Beverwijk strerker, maar een uitval van Volendam, gevolgd door een hard schot en ht is 02. Nu komt er eindelijk meer vuur in de voorhoede en van den aftrap verkleint Nies ten den achterstand: 12. Nu is Buijk niet meer te houden. Aanval "op" aanval wordt ondernomen, maar steeds wordt op rechts gespeeld, waar v. d. Laan met de meeste goed aangegeven balen geen raad weet. Wij lagen hem nimmer zoo slecht, ook Van Dessel treuzelt te lang, zoodat de achter hoede van Volendam steeds kon ingrijpen. Bij een algemeenen aanval der Beverwijkers wordt een der voorwaatschen op onbe hoorlijke wije in den rug aangevallen. Bizot ontgaat niets en zeer terecht kent hij de zwaarste straf oe, Penaly. Van Zuffen vol trekt het vonis en beide partijen staan op gelijken voet. WOODWARD. (Oificiëeie Meaedee.isigen.) H.H. Scheidsrechters. In de op Zaterdag 7 Maart 1.1. gehouden commissievergadering, is unaniem besloten, om met klem de heeren scheidsrechters te verzoeken, van allen voorvallen in de wed strijden, zulks aan den secretaris-penning meester mededeelen. Onder voorvallen wordt bedoeld 't niet in orde zijn van het speelterrein, 't niet op tijd beginnen, wan gedrag der spelers, in en buiten het speel- -veld, vooral wat 't laatste punt betreft, b engen we onder de aandacht van u, die spelers welke zich aan bovengenoemde fei ten schuldig maken, zullen door de sriaf- commissie voorbeeldig worden gestraft. Het prestige van uw ambt, wordt hierdoor be vorderd. Terwijl in de toekomst, wanorde lijkheden zullen achte-wege blijven, dus 't leiden van wedstrijden aangenamer zal worden: Hopende dat gij allen wilt mee werken, verblijf ik met groeten Namens de Scheidsrechter commissie P. P. S"TT. Prcg.a.. ma voor 21 Fcó.ua i a.s.: In verband met den Stillen Omgang zijn geen wedstrijden vastgesteld. De Competitieleider P. P. SMIT, Atjchstraat 12, Schoten. De Beker-Commissie brengt nog ter ken- lis der deelnemende vereenigingen: 1. Dat tegen de scheidsrechterlijke be- lissingen geen protesten kunnen worden aangeteekend. 2. Dat de wedstrijden duren 2 maal 45 minuten. Waarna bij gelijk spel,2 maal 7k- ninuut wordt verlengd, is het spel dan nog 'elijk, zoo zal door loting worden uitge- aakt wie in de volgende ronde zal uit- :om en. 3. Dat de finale zal duren 2 maal 45 mi lten. Waarna bij gelijk spel 2 maal 7! inuut zal worden verlengd, is dan nog 'een resultaat bereikt, zoo zal nogmaals maal 7V-i minuut worden verlengd, echter net dien verstande, dat wanneer in deze verlengingen een partij doelpunt, dus wint, 'e resteerende minuten niet worden uitge speeld. Mocht echter niet gedoelpunt wor den, dan zal na afloop der laatste verlen ging de winnaar door loting worden aange wezen Dat van elke wedstrijd formulieren moe ten worden ingeleverd bij het secretariaat van den D.H.V.B. op straffe van boete als bij den competitie-wedstrijd van dén D. H. V. B. 5. Dat de opbrengst der entrée-gelden als volgt zal worden verdeeld: 30 pet. voor de ontvangende vereeniging, 30 pet. voor 'de bezoekers 40 pet. voor den Beker-Com missie. 6. Dat onder netto opbrengst wordt ver staan, de totale opbrengst, na aftrek van den door de ontvangende vereeniging ge maakte onkosten. (Reclame en controle en gebruik van materiaal). 7. Dat de ontvangende vereeniging zorgt voor de toezending der gelden aan den se cretaris der Beker-Commissie. 8. Dat de scheidsrechters hunne declara tie inzenden bij den secretaris der Beker- Commissie die voor spoedige betaling zal zorg dragen. Namens de Beker-Commissie H. J. VAN TOL Jr. Secretaris. Uitslagen van Zondag: D.O.N.K. I—T.Y B.B. I 2—0 H.B.C. IIT.Y.B. II 1—2 B.S.M. II—T.Y.B.B. III 2—7 T.Y.B.B. IV—Alliance III 2—3 T.Y.B.B. V—H.B.C. V 1—1 De geel-zwarte reserve's waren op bezoek bij het tweede elftal der Heemsteedsche overgangers. Met 10 man bonden de Boys den strijd aan en dat zij er nog in geslaagd zijn de beide puntjes mee te nemen, mag wel een geluk heeten. Het was een saaie, fut- lcoze wedstrijd, waarin geen van beide partijen zich bijzonder heeft ingespannen, hoèwel H.B.C. nog een kleine kampioenskans had en de Yellows het degradatiegevaar nog niet geheel en al waren ontkomen. In Bennebroek werd door het derde elftal de zege geboekt. De mannetjes van Nieu- wenhuis werden nu het slachtoffer van de jongste geel-zwarte senioren, die als herin nering een tweetal puntjes meegekregen. Uit de restreerende wedstrijden nog drie puntjes binnenhalen en het doel is bereikt. Het vierde kreeg in tegenstelling met de oudere Boys, weer klop. Alliance III nam de beide puntjes mee naar het Lyceum, t Ziet er donker uit.geel-zwartersü Komaan! tan den op elkaar, hoor! Eén puntje werd thuisgehouden, door de kleinste Yellow Black Boys. In een aardige, pittige strijd met de H.B.C.-lilliputters wer den de puntjes gedeeld, wat vrijwel de ver houding weergeeft. „PIM". Secr. O. E. Sinck, Hagestraat 10. Uitslagen van 14 Maart. Alliance IVictrix I 23. Victrix II—Geel Wit III (Vriendsch.) 2—4. R. C. O. IVictrix UI (Vriensch.).143. Kort na het begin neemt Alliance de leiding, doch Victrix maakt spoedig met een penalty gelijk en weet zelfs voor de rust nog de leiding te 'nemen. Rust 12. Na de rust maakt Alliance spoedig gelijk en ziet zich 10 min. voor tijd een strafschop toegekend, welke -de Victrix-keeper echter schitterend stopt. Vijf min. voor time doel punt Victrix wederom en wint dus met 23. Aangezien de aangewezen arbiter voor de wedstrijd Victrix II, Geel Wit III niet op kwam, werd vriendschappelijk gespeeld. De bezoekers wonnen met 24. Het jongste elftal zou een krachttoer ver richten door het sterke R. C. O. I te bekam pen. Enkele spelers waren zoo onsportief, uit eigen beweging het veld te verlaten en niet naar hun captein te luisteren. Dat mag niet meer voorkomen, hoor! Secretaris. J. C. Kruyver Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. Uitslagen van Zondag 14 Maart. R. K. V. Z. II—D. S. S. I 0-3 R. K. V. Z. Ill—Alliance II 0—1 Onze Gez. Ill—R. K. V. Z. IV 0—9 R. K. V. Z. V—Beverwijk IV 0-1 Het tweede elftal heeft van de a.s. kam pioenen geen enkel puntje kunnen verove ren. Voor rust vielen de Roodgroenen twee penalty's ten deel, welke beide werden be nut. Na de rust wisten zij nog een derde goal te fabriceeren, waarmede einde aan brak. Zwaluwen 3 heeft met 9 man een mooie en vlugge wedstrijd tegen de Lyceum-reser- ve's gespeeld De strijd was voor beide zijde tactisch en vooral de Zwaluw-achterhoede weerde zich geducht. Rust tradt met blan ken stand in. Na de rust hetzelfde spel, terwijl de bei de verdedigingen tot 7 minuten voor het einde meester van 't terrein weten te blij ven, en als de Alliance voorhoede gevaar lijk de Zwaluwen-goal nadert, treuzelt de back en Alliance neemt hierdoor op ge makkelijke wijze de leiding door de eenige goal uit dezen wedstrijd te scoren. De junioren verpletterde Onze Gezellen III met 90 en deden hierdoor weder een heel goede stap naar 't kampioenschap. Proficiat hoor! Het vijfde elftal werd eenigszins de dupe van een vergissing. De meening dat Bever wijk junioren had, werd niet bewerkstelligt en stelden de jongste Zwaluwtjes zich te gen reeds volwassen mannen op. Begrijpe lijkerwijze moesten zij het loodje leggen. Secretariaat G. de Nijs, Rijksstraatweg, Castricum. Voor de uitgeschreven nederlaag-wedstrij- den van Vitesse, te houden in de maanden April. Mei en Juni waarvan de secretaris sen der verschillende vereenigingen uitnoo- diging hebben ontvangen, zijn de volgende prilzen aan verbonden lste Afdeeling: 1 zilveren lauwerkrans; 2de prijs; 1 zilveren medaille; 3de prijs: 1 bronzen medaille. 2de Afdeeling. lste prijs: 1 zilver kruis; 2de prijs: 1 zilveren medaille; 3de prijs 1 bronzen medaille. 3de Afdeeling. lste prijs; 1 zilver kruis; 2de prijs: 1 zilveren medaille; 3de prijs: 1 bronzen medaille. De H.H. Secretarissen worden uitgenoo- digd voor 25 Maart in te schrijven. De inschrijving is geheel kosteloos, en mei do nog te spelen competitiewedstrijden zal rekening worden gehouden. Uitslagen van 14 Maart 1926. A K. V. Z. 2—D. S. S. 10—3. S. S. 2Onze Gezellen 2 sch. n.o. 3. S. S. 3Concordia 3,01. Het eerste elftal heeft gisteren in een alm gespeelden wedstrüd tegen een sterk "Nvaluwen elftal een overwinning behaald. Voor rust kreeg D. S. S. 2 penalty's te nemen, welke beide in een doelpunt werden omgezet. Na rust voegde D S. S. er nog één goal aan toe. Het einde kwam met een verdiende D. S. S. overwinning. Scheidsrechter P. Vink leidde goed. V. V. F. zette heden haar reeks neder lagen voort. V. V. F., ditmaal een mengsel van goede en slechte spelers, was in deft aanang in de minderheid; Santpoort doel puntte tweemaal, eerst bij een goeden aanval door den rechtsbuiten, terstond daarna met een verrassend schot. Een doelworsteling voor de Santpoorter- goal liep op niets uit. Kort hierop maakte V. V. F., bij een snellen aanval van de rechterwing e entegenpunt: 12. Aldus kwam rust. Met goeden moed begon V. V. F. aan de tweede helft. Santpoort echter vergrootte nog enkele malen den voorsprong, nl. uit een strafschop en een snelle doorbraak van den linksuiterst, ten slotte uit een hoek schop: 15. V. V. F. viel nog herhaaldelijk hevig aan, doch had ge succes. Met 15 kwam het einde. De scheidsrecter leidde rustig en zakelijk! Het 2e elftal, dat nog kleine kampioens kansen had, bracht het er slechter ai Toch waren de H. B. C.ers over het al gemeen iets sterker, maar dank zij de hech te Boysverdediging konden zij Mooren niet dikwijls laten visschen. Toch was het een mooie en spannende wedstrijd, waarbij beide partijen goed te gen elkander opwegen. Voor rust neemt v. Honschoten voor de Boys de leiding, maar Pijpers zorgt voor den gelijkmaker, 11. Na rust weer een aardig gelijk opgaand spel, met op het einde H. B C. sterker. Als echter op het eind de H. B. C.-verde- diging wat onzeker is, krijgt A. Slenders de kans en scoort met een lage bal. Met 21 voor T. Y. B. B. komt het einde. Door deze nederlaag is Teylingen. vooral door de nederlaag Tan Alliance, vrijwrd zeker kampioen. Westelij kè le klasse. N Amsterdam: NausikaaExcelsior 3—5 Koog Zaandijk: Koog Zaandijk Westerkwartier 32 Oostelijke le klass. B Enschedé: D.O.S.Groen Zwart 82 Hengelo H.K.C.A.K.C. 6—0 Noordelijke le klasse. Assen: KineaVoorwaarts 23 Groningen: NicKalm en Wis 92 Overgangsklasse. N Amsterdam: SwiftHaarlem 23 Amsterdam D.V.D.Oosterpark 1I Amsterdam: D.D.V.K.V.O. 33 Haarlem: AdvendoWesterkwartier II1-0 Westelijke 2e klasse. A Amsterdam: Oranje NassauExcelsa 6—2 B Amersfoort: AmersfoortOlympia 12 D Haarlem: Haarlem IIT-E.K.C.A. 06 E Zaandam: Z.K.V.Koog Zaand. II 40 Amsterdam: O.S.C.A.Westerk. III10-51 F Hoorn: VelodtasB.E.P. 71 ''Leiden: Vitesse (L.) IIFluks III 93 Leiden Fluks IIDie Haghe 32 H Dordrecht: T.O.V.Deetos II 31 I Dordrecht: Deetos IIIT.O.V. II 53 Dordrechf.Door Wilskr.St.-De Spart. 13 Dordrecht: QuickRozenburg II 12 Oostelijke 2e klasse. A Arnhem: E.K.C.A. IIThor Deventer: UnitasDe Korf Westelijke le klasse Zuid. 9—1 3—5 Fluks 11 7 2 2 41—24 16 O.S.C.R. 11 5 4 2 33—32 14 Deetos 9 5 1 3 26—27 11 H.K.V. 10 5 1 4 23—19 11 Vitesse (L.) 11 4 2 5 34—39 10 Velox 12 3 3 6 32—38 9 D.K.C. 12 2 1 9 32—42 5 Westelijke le klasse Noord. Excelsior 14 11 1 2 64—37 23 Wester kwart. 13 8 3 2 47—27 19 D.T.V. 14 6 2 6 53—39 14 NausikaS 14 5 3 6 48—49 13 Hercules 14 5 3 6 36—38 13 Koog Zaand. 13 6 7 38—48 12 D.E.V. 13 4 3 6 33—42 11 Ready'l) 13 1 1 11 21—65 1) Ready 2 verliesp. w. n. o. Oostelijke le klasse B. NaSs 6 4 2 32—9 10 H.K.C. 6 4 2 21—7 10 Groen Zwart 6 2 2 2 16—19 6 A.K.C. 6 2 4 14—22 4 D.O.S. 6 1 5 15—22 2 Achilles 2 2 1—20 Noordelijke le klasse. W. K. 7 5 2 37—17 12 Nic. 9 5 1 3 47—33 11 Voorwaarts 9 4 2 3 34—30 10 S. S. S. 5 3 1 1 29—12 7 Kalm en Wis 7 1 6 13—50 '1 Kinea 1) 5 1 4 7—24 1) Kinea 2 verliesp. w. n. o. DE JAARVERGADERING VAN DE N. H. A. B. In Parkzicht te Amsterdam werd Zondag morgen onder de vlotte leiding van den voorzitter E. C. Théinert de 9e Jaarverga dering der N. H. A. B. gehouden. Duidelijk bleek de groote tevredenheid, welke in de aangesloten vereenigingen ten opzichte van het goede werken van bestuur en T C. heerschte. Te 10 uur aangevangen, waren om kort na 12 de 13 agenda-punten ver werkt In zijn openingswoord herdacht de voorzitter op gevoelvolle wijze het over lijden van den vriend en raadgever der N. H. A. B. Herman van Leeuwen. De ontroering, welke de aanwezigen aan greep, bewees, dat de Sportwereld nog steeds dit droevige, groote verlies niet kan verwerken. Goedgekeurd werden de Notu len der vorige ^gemeene vergadering, het jaarverslag van^ den secretaris-pennning- meester, de begrooting voor 192627 het voorstel de jaarvergadering voortaan vóór die der N, A. U. in Januari te houden. In zamelen van gelden om verbetering te bren gen in den slechten finantiëplen toest-nd der N. A. U behoort voortaan tot één der Pro gramma-punten van iederen wedstrijd. Het aantal bestuurs en T. C. leden werd terug gebracht op resp. 5 en 3; bij aclamatie za gen zich herkozen de H.H. Theinert, Stel ling, Oosterbeek, Spaarwater en Luckena voor bet bestuur en Rijswijk, Hansen en Kools voor de T. C. Het wedstrijdprogram- -na voor 1926 zal nog wel eenige wijzigin gen ondergaan in verband met de eerst daags plaats vindende indeeling der athle- ten in 4 klassen door de T. C. der N. A. U. Als plaats voor de komende Jubilcum-Jaar- vergadering in 1927 werd Amsterdam aan gewezen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 7