VAN De Gymn. Ver. „Concordia" recipiceerde Zaterdag ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan, 'n Foto yan 't Bestuur en de Feestcommissie. De verdediging der roodbroeken Tweede Blad Maandag 22 Maart 1926 andermaal in een hachelijke positie, Nog een moment voor het IJmuiderEnschede. Doelman Thijssen even na rust'door Wevers gepasseerd. De door Haarlem tegen V.U.C. ge speelden degradatiewedstrijd. De V. U. C.-ers maakten het de Haarlem-verdediging danig lastig. De Haarlem-doelman redt. HOCKEY. Noord-Holl. Hockeybond. De kampioenswed Bloemendaal IIA'dam Ila 2-2 itrijd Stormvogels doel, dat dikwijls ii gevaar verkeerde. BILJARTEN. Dieben's bekerwedstrijden. De HOCKEY. M. H. C.Victoria 40. Hagenaars maken hun 1ste doelpunt. gen en ingesloten. Slechts enkele malen bracht de Rotterdamsche voorhoede het tot Mingels, doch Katte behoeft geen en kele keer handelend op te treden. Dat sco ren voorloopig uitblijft is te danken aan de manhaftige verdediging der gasten, waar bij hun keeper niet dan met groote eere genoemd dient te worden Eenige malen hield hij bijna onmogelijke schoten op keurige wijze uit zijn doel. De aanvallen der Musschen worden echter tallooze malen onderbroken door overtre dingen van allerlei aard, aan beide zijden. Een serie slrafcorners, afgewisseld door gewone corners, wordt op het Victoria-doel genomen. Uit een daarvan, goed door Jes- surun aangegeven, kan Jhr, v.d. Poll met een onhoudbaar schot de voorsprong ver- grooten. 40. Het blijft dan verder bij een belegering van het Rotterdamsche doel. doch de Musschen kunnen het net niet meer vinden. De laatste vijf minuten brengt Victoria met mannenmacht het spel voor het doel van M. H. C., om althans de eer te redden, doch het puntje, dat zij zoo zeer verdienden voor het harde zwoegen Een voorzet van Gunning wordt dan op so lide wijze door Stoel benut, waarmede de partijen opnieuw op gelijke voet komen. 22. Er ontspint zich dan een heftige strijd om de leiding, waarin de Amsterdammers wel het meest domineeren, doch door goed verdedigen der Bl'daalsche achterhoede, blijft onheil voor hen gespaard. Vooral kee per de Jong kan hier met eere genoemd worden. Het einde komt met een klein Am- sterdamsch overwicht, zoodat de partijen de puntjes eerlijk hebben verdeeld, wat de verhouding zeer juist aangeeft. Het bestuur heeft besloten om evenals het vorig jaar, ter sluiting van het sei zoen op 2en Paaschdag te Aunsterdam een hcckeydag te organiseeren en tevens om stedenwedstrijden tusschen Amsterdam, 't Gooi en Haarlem te laten verspelen. Het programma voor Maart en April luidt thans als volgt: Reus, v. d. Sladt, v. Kempen, Hoppe, Nooy, v. Steenwijk, Schmid, Pot, dc Wilde, Rinkel, Knechtmans. Voor de rust werd over het algemeen maar matig spel vertoond. Dc beide ach terhoeden, vooral die van A., waren oed op dreef. Slechts eenmaal wist Brantjes mooi door te breken en A de leiding te geven, 1—0. Na de rust kwam er wat meer enthou siasme in. Bij A. speelde vooral Hoomans een goede partij. Hij zag al heel gauw kans de stand op 2i) te brengen. Bij B. speelde Schmid thans middenvoor en hoewel hij het tegen Ten Brink allesbehalve gemak kelijk had, wist hij toch eenige malen goed 'door te breken, maar keeper Mulder was in uitstekende vorm. Uit een vrij schot bracht Ten Brink de stand op 30. Ook B. wist nu de eer te redden, 31 waar mee het einde kwam. Direct na den wedstrijd vergaderde het bestuur in het „Wapen van Heemstede" en de volgende ploeg zal de Haarlemsche kleuren verdedigen: en kranig verdedigen, wordt niet behaald. Als scheidsrechters, Jhr. Elias en Ockhui- zen, die zeer goed voldeden, het einde aan kondigen, heeft de M. H. C. het seizoen besloten met een verdiende, doch eenigs- zins geflatteerde overwinning. Een wedstrijd van twee gelijkwaardige ploegen, zoodat wij kunnen genieten van een vlug heen en weer gaand, gelijk ver deeld spel. Vrij spoedig scoort echter de A'damsche midvoor. 0—1. De achterhoede houdt meestal de respectievelijke voor hoede in bedwang, zoodat de strijd zich in hoofdzaak op het middenveld afspeeld. Uit een voorzet van Stoel slaagt Gunning er dan in gelijk te maken. 11. Nog voor rust echter neemt Amsterdam, ook thans door toedoen van haar mid-voor, opnieuw de leiding met een hard schot. 12. De tweede helft is vrijwel het evenbeeld van de eerste Ook thans weer een gelijk opgaand snel. De Bloemendaalsche voor hoede trekt bijwijlen goed combineerend op de Amsterdamsche veste af, doch steeds komt er redding voor de Amsterdammers. le klas 27 Maart: H. B. S. I—K. S. C. I 27 Maart: Kampioenschap 2e klas: Hil versum 3H. B. S. 2. 28 Maart: Promotie-degradatiewedstrijd M. H. C. 3Kampioen 2e klas. 3 April: S'tedenwedstrijd Haarlem Amsterdam (M. H. C.-terrein), 5 April: Hockeydag te Amsterdam (op de velden van K. S. C. en Concordia). 10 April: Stedenwedstrijd 't Gooi Kampioen 2e klasM. H. C. 3, 17 April. Stedenwedstrijd 't GooiAm sterdam. Proefwedstrijd ter samenstelling van het Haarlemsch elftal van spelers, die uitko men in den Noord-Hollandschen Hockey bond. Deze wedstrijd vond Zaterdag j.l. op het M. H. C.-terrein, onder leiding van de heeren Broese van Groenou en Elias plaats. De elftallen waren als volgt samengesteld: Mulder, Fortgens, Bel», J. Vunderink, Ten Brink, Klinkhamer, Visser, v. d. Wall Beien, Brantjes, Hoomans D. Brand. Muledr, H. B. S. 1, captain; Beien, Bloe mendaal 3; Fortgens, H. B S. I; v. d. Bor den Sr., H. B. S. I; Ten Brink, H. B. S. 2; v. Steenwijk, Bloemendaal 3. Nooy, H. B. S. I; Hoomans, M. H. C. 3; Schmid, M. H C 3; v, d. Stadt, H. B. S. 1; v. d. Borden Jr., H. B. S. I. Reserves: Knechtmans, M H C 3; Cannegieter H. B. S. 1; Visser M. H. C. 3. Het wil ons voorkomen dat dit wel de sterkste ploeg is, die de N. H. H. Bond momenteel kan samenstellen, en met ver trouwen zien we den wedstrijd op 3 April tegemoet. In een rnooien wedstrijd wist „Insulinde" gisterenmiddag met sprekende cijfers van „Benoorden het IJ" te winnen. De heeren Zeger. Oomhes, Menke en Schulze wonnen allen hun partij, zoodat deze kranige ploeg in de Finale is geplaatst. De uitslag werd 800 tegen 630 car. in het voordeel van „In sulinde." De Musschen verschijnen met 2 invallers en hebben de volgende opstelling; Katte. Mingels. N. N. Vunderink. Jessurun. v. Someren Greve. Citters. Brand. Jhr. v.d. Poll. Lohman. Vis ser 't Hooft. Aanvankelijk liet het zich niet aanzien, dat de thuisclub een bijzondere groote ze ge zou behalen. De partijen gaan vrijwel gelijk op en beide doelen verkeeren beur telings in gevaar. Een gevaarlijk moment voor Katte ontstaat, wanneer deze reeds door een der Victorianen gepasseerd is, doch de bal kan op het nippertje wórden weggewerkt. De Victoria-verdedfging zui vert met forsche slagen het terrein- reeds bij de half-linie stranden vele der Mus- schen-aanvallen, Als team voldoet de thuisclub echter veel beter, zoodat lang zaam maar zeker het spel meer -en meer op de Victoria-helft wordt gehouden Het stokwerk der Rotterdammers is buitenge woon goed en hebben de Musschen, die zich maar al te veel aan „shoot" bezondi gen, daar nog iets van op kunnen steken. Bij een der M. H. C.-aanvallen lost Jhr. v. d. Poll een hard schot, waarmede hij aan zijn club de leiding bezorgt. 10. Even later passeert Brand de Rotterdamsche keeper en scoort. 20. De aanvallen der gasten worden steeds meer en meer spo radisch. Wat er komt wordt door Mingels, dié een keurige partij speelde, op solide wijze geretourneerd, terwijl in laatste in stantie Katte, die eveneens weer in vorm was, het zijne er toe bijdraagt de score blank te houden. Als Visser 't Hooft weer eens op zijn bekende wijze een rennetje heeft ondernomen, geeft hij met de omge keerde stick een zuivere voorzet, die door Brand wordt benut. 30. Met deze stand breekt de rust aan. Na rust is Victoria totaal uitgespeeld en wordt zij geheel op eigen helft teruggedron-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 5