Sport- en wedstrijden. NEDERLAND-ZWITSERLAND. ELCK WAT WILS. TREKJES DE 6de WEDSTRIJD. N. V. B. Programma voor Zondag. Overzicht. N. V. B. OVERZICHT. Haarlemsche Voetbalbond. Haarlemsche Voetbalbond. R. K. F. Programma voor Zondag. Overzicht. D.-H. V. B. Nieuwe Haarl. Courant-beker. Programma voor Zondag. R. K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys". Feestavond R. K. V. V. „The Yellow Black Boys". R.-K. V. „Zwaluwen". R. K. V. V.—Geel Witv ATHLETIEK. Haarlemsche R.-K. Athletiek- vereeniging „Holland". Krachtsport. 4 Haarl. Krachtsportvereeniging Haarlem. Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen. No. 438. TOorzienTig tioog noodle en plannen voor uitbre ding zijn daarom dan ook in ernstige overweging. En daarbij ligt het tevens m de bedoeling het geheele bedrijf ten Westen van de spoorbaan te brengen, waar het nu nog door de spoorbaan HaarlemLeiden wordt ge sneden en ongemerkt veel ongemak met zich brengt. Maar dat is alles nog schoone toekomst muziek. Voorloopig werkt men op Leidu n met wat men heeft en zoo gaat 't goed, al rit men op snikheete zomersche dagen nog wel eens „krap" Want als heel Amsterdam zich aan het water verlustigt en zich vooral de onge wettigde luxe permitteert, het drinkwater voor allerlei nuttelooze doeleinden te bezigen, dan gaat 't er op Le duin wel eens spannen; hoe kan 't ook anders, wanneer een dagverbruik soms tot 70 80 duizend kubieke meter per dag in den zomer wordt opgevoerd en als Amsterdam zich ziender- oogen uitbreidt en haar behoefte aan water steeds maar grooter wordt, 't Is een heel probleem, dat de directie en techni»che ambtëharen veel hoofdbrekens kost. Als .mmers in den zomer het waterver bruik te Amsterdam abnormaal hoog stijgt, seint men van het aanjaagstation aan den Amsterdamschen Straatweg nabij Amster dam om meer toevoer van Leidu n en laat de watervoorraad op Leiduin geen hoogere capaciteit toe, dan moet op het aanjaag station de druk verm nderd worden, met het noodzakelijk gevolg, dat Amsterdams buitenwijken, vooral de bewoners van de 2e en 3e étages, zonder water komen te zitten. Dan moet met in A'dam water aandragen, maar omdat dit niet zoo gemakkelijk gaat, wordt 't waterverbruik weer minder, met het resultaat, dat de druk weer vermeerderd kan worden. Krijgen de. 2e en 3e étage bewoners weder water, dan stijgt het ver bruik weer en zoo b'ijt het een kringloop. Maar we zijn op onzen tocht afgedwaald en we zullen terugkeeren. Ons rest nog het slot van het bedrijf, de mach ne-hallen met de reusachtige pompen, die het water van Leiduin naar Amsterdam pérsen. Het zijn er twee. die om beurten diepst doen; één gedurende het voorjaar en den zomer; de andere gedurende het najaar en den winter, wanneer het waterverbruik veel geringer is. Thans was de groote mach nehal met de pompen voor den Zomer reeds m werking. Hier viert nog de stoommachine hoogtij Nacht en dag .zonder ophouden, werken de reustachtige zu gers, die bij lederen stoot ruim 1000 Liter water in de buizen persen. Zonder ophouden werken de pompen, daarvoor worden ze zeer nauwkeurig ge durende hun w nterschen rusttijd onder zocht. Want het haperen der machines ook maar voor korten tijd, zou fataal kun nen zijn. Voor gevallen van nood is de wintersche machinehal als we die zoo mogen noemen, altijd zóó bedrijfsklaar, dat ze binnen 30 minuten in volle werking kan komen, Doch storingen behooren tot de hooge zeldzaam heden. De machinehal heeft twee pompinstaila- ties één om 't onrein water van de inlaat- kamer aan de Oranjekom naar de filters te brengen, de ander om het reine water uit de zgn, reinwaterkelders, die rondom de machinehal als groote voorraadschuren zijn aangebracht, op te zuigen en naar Am sterdam te persen. We konden de kolos sale gevaarten der pompen bewonderen in de rustelooze bewegingen. Registreerende manometers wezen hét dag verbruik aan van het water, dat door drie kolossale buizen naar de hoofdstad wordt geperst. Het was er een en al leven en bedrijvig heid geheel in tegenstelling met de reserve hal met de dieselmotoren, die allen in diepe rust waren. Slechts een paar man waren daar de schoonmaakwerkzaamhcden aan 't verrich ten. De machinehallen, dat was 't eindpunt van onze tocht door 't interessante be drijf, waar de fotograaf op gunstige oogen- blikken een mooi moment op de plaat vastlegde. Tot slot mochten we niet vergeten nog een indruk in ons op te nemen van het onvergelijkelijk duintafereel in de water- winplaats, van de pittoreske ligging van de Oranjekom en van het ongerept natuur schoon van de terreinen. Wat we zagen, het een leek ons nog in teressanter dan 't ander en we hebben slechts in de hierboven geschreven regels een zekere onvolledig overzicht, maar toch een zoo aantrekkelijk mogelijke beschrij- ving pogen te geven van een der belang rijkste werken uit de omgeving onzer stad. Zondag half drie in het Stadion. Het voorjaar brengt ons telkenmale eenige Internationale voetbalwedstrijden. Die tegen de Belgen zijn elk jaar weer de voornaamste, doch ook de andere ontmoetingen trekken hier heel wat belangstelling. Wij vernemen dan ook dat de zitplaatsen reeds voor een belangrijk deel van de hand zijn gedaan. Wel zal er zeer waarschijnlijk Zondagochtend in Amsterdam voor de liefhebbers nog een kaartje te koop zijn. doch wij verwachten dat het Stadion 's middags om half drie zoo goed als uitverkocht zal zijn. Het eigenaardige van de wedstrijden tegen de Zwitsers zit 'm in het feit dat het steeds het in eigen land spelende elital was, dat de .'overwinning behaalde. Men zie maar eens: 1920 ZwitserlandNederland 21 1921 NederlandZwitserland 20 1922 ZwitserlandNederland 50 .1923 NederlandZwitserland 41 1925 ZwitserlandNederland 41 De laatste ontmoeting tegen Zwitserland werd gespeeld d.d. 19 April 1925 te Zürich. In die wedstrijd moesten v. Tl. Meulen en Buitenweg wegens lichte blessures uitvallen, hetgeen natuurlijk wel van belang op het Tesultaat is geweest. Het zou echter onzin zijn te bewenen, dat de Zwitsers zonder die Hol- landsche ongelukjes niet zouden gewonnen hebben. Van meet af vertoonden zij in dien wedstrijd een veel beter spel dan de oranje mannen. Eigenaardig is het bovendien, dat de wed strijden gedurende de laatste jaren met zulke sprekende cijfers eindigden, terwijl o.i. het krachtsverschil tusschen beide landen maar heel gering is. De sportbladen hebben er zich reeds eer der in verdiept, wat hiervan wel de reden mocht zijn en als voornaamste oorzaak heeft men uitgevonden, het klimaatsverschil tus schen beide landen. Wij nemen aan, dat het verschil van lucht- druk en temperatuur hier zeker van invloed is. Wellicht ondervonden de spelers hiervan eenige hinder. Zoo was het bijv. vóór en tij dens den laatstcn wedstrijd te Zurich abnor-, maal heet. De Hollanders waren in het vroege voorjaar in het geheel niet aan een dergelijke temperatuur gewoon en zij hadden er na tuurlijk veel meer last van dan de Zwitsers. Begrijpelijk was dit op het spel der onzen van invloed, doch of het wel aangaat dat kli maatsverschil alleen als maatstaf te nemen voor de eigenaardige resultaten moeten wij toch betwijfelen. Voethal is een spel van verrassingen en het toeval heeft hier ongetwijfeld weer een groote rol gespeeld. Intusschen zijn we benieuwd, wat de wed strijd van Zondag voor ons zal brengen. Vrij algemeen verwacht men een Holland- sche overwinning en wanneer men de resul taten bekijkt en zich daarbij op het standpunt stelt, dat het klimaatsverschil van zooveel belang is, ljgt dit ook 't meest voor de hand. Heeft echter volgens onze meening het toeval in de vorige ontmoetingen een groote rol gespeeld, dan is een Hollandsche zege niet met zooveel zekerheid te voorspellen. Dan wacht ons een uiterst spannenden strijd van welks resultaat absoluut niets is te zeggen. In het Olympische tournooi hebben de Zwitsers een pracht-prestatie geleverd. Zij eindigden toen op de tweede plaats onder Uruguay. Onze tegenstanders zijn dus niet voor de poes. Bezien we de elftallen, dan nnen we voor zoovel dit het Hollandsche team betreft vaststellen, dat het sterker is dan de ploeg welke de Belgen bestreed. Ruisch is in onze ploeg de eenige debu tant. De voorhoede ziet er in haar geheel be ter uit en met de vervanging van Bul door v. Linge en Groen door Krom Is vrijwel :edereen het eens Of v. Kol meer zal presteeren dan r. Haeren meenen wij te moeten betwijfelen. Wij had- 'en den Bosschenaar liever nog een kans ge geven. Van de Zwitsersche ploeg weten wij maar heel weinig. Het aantal debutanten is hier buitengewoon groot en uit de vorige ontmoetingen kennen wij nog slechts Ramoeijer, Hurzelen, Ober- hauser en Abegglen. Hurzeler speelde in den vorigen wedstrijd tegen Holland in de vorhoede, doch staat nu als achterspeler opgesteld. De overige spelers zijn ionge krachten, die zich op internationaal gebied nog geen naam hébben verworven. Zij hebben echter zonder uitzondering een doede pers en de verwach tingen in Zwitserland zijn dan ook hoog ge spannen. De elftallen zijn: Nederland: v. d. Meulen, H. F. C. Denis, v. Kol, H. B. S. Ajax Krom. v. Linge, v. Heel R. C. H., Be Quick, Feyenoord Dielens, Küchlen, Tap, Ruisch, SigmonA Hercules, H.B.S., A.D.O., D.F.C,, H.F.C. Scheidsr.: Axel Bergqoist (Zweden.) Zwitserland: "u'llerdt. Abegglen, Honegger, Pasello, Etoile, Grashoppers, Grashoppefs, Servette Tschirren, Gra^hoppers, Schnorf, Neuenschwander, Oberhausen, F. C. Zurich, Grashoppers, Nordstern, Hurzeler, Ramseyer, Aarou, F. C. Bern, Schar, Servette De Nederlandsche reserves zijn: Quax (A.D.O.), v. Haeren (Wilhemina), hr. Sandberg (H.V.V.) en Oldenburg (Storm- /ogels).. Ut stand van de tot op heden gespeelde vedstrijden is: witserland 5 3 0 2 6 128 1.20 lederland 5 2 0 3 4 812 0.80 De beurt om te winnen is nu wederom aan 'e Hollanders. Niet alleen dat de traditie dit wil, doch de iranjemannen hebben bovendien de verleden aar geleden nederlaag goed te maken. Zooals wij echter reeds eerder zeiden ver- .vachten wij eerder een spannenden strijd dan een gemakkelijke Nederlandsche overwin ning. Laten we echter hopen, dat Denis c.s. er voor zorgen, dat het evenwicht in de balans weer wordt hersteld. En dan! Mooi weer en -en fraaien strijd! Zooals gewoonlijk zullen wij ook thans Zondagmiddag den uitslag vermelden en een volledig verslag per bulletin verspreiden. AFDEELING I. PROMOTIE EN DEGRADATIE. UnitasHilversum. RES. EERSTE KLAS. Spartaan 2Blauw Wit 2. V. V. A. 2—Ajax 2. AFDEELING II: Eerste klasse. FeijenoordExcelsior. E. H. S.- 4e klasse. -Norvicus. AFDEELING III. Eerste klasse. WagcningenHeracles. Z. A C.Go Ahead. AFDEELING IV. Eerste klasse. RoermondN. O. A. D W. V. V.- AFDEELING V. -Friesland In verband met den wedstrijd Holland- Zwitserland in het Stadion is het N. V. B. programma zeer klein. Eenige belangrijke ontmoetingen zijn inge- lascht. Zoo zal Unitas haar eerste degradatie-wed strijd spelen tegen Hilversum in Gorcum. Wij -Jelooven niet dat de Gorcuromers zich staan de zullen houden. Ook wordt gespeeld Feijenoord'Excelsior, welke wedstrijd de beslissing brengt in afd, 11. De Feijenoorders durven heel wat aan, aar zij thans toch v. Heel moeten missen. n<ben Excelsior echter niet minstens 3it 11 of 52 wint is Feijenoord kampioen. In de 2de klasse van Afd. II is vastgesteld C. V. V.V. I. O. S. Het is vrijwel zeker dat 'eze wedstrijd door de Rotterdammers wordt gewonnen, waardoor C. V. V. dan definitief kampioen van hare afdeeling is en de tweede tegenstander van Haarlem in de degradatie wedstrijden tevens is aangewezen. HAARLEM—QUICK. Haarlem speelt Zondag op haar terrein jen vriendschappelijken wedstrijd tegen de aagsche 2de klasser Quick. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG. la. E.D.O. 4Zandvoort 3. R.C.H. 4—E.D.O. 2 Schoten 2Hillegom. 2b. Ö.O.A.—H.G.S.C. Schoten 3—Ripperda. 2d D.I.O. 3Zandvoort 4. Ripperda 2H.F.C. 6. 3c. V.V.H. 3—R. C. H. 7 E.D.O. 6—T.H.B. 4. OVERZICHT. Door een ferme 8-1 -overwinn'ng op D. I. O. 2 wist Stormveld beslag te leggen op het kampioenschap van afdeeling 2 A. Deze Santpoorters hebben een succesvol seizoen achter zich, Het vorige jaar behaal den zij het kamp.oenschap van één der 3de klas afdeelingen en wisten in de promo- lie-weds.ijden een plaats in de 2de k as te veroveren. Ook nu krijgen zij een kans zich weer een klas hooger te plaatsen en dus het volgende seizoen in de hoogste afdee ling uit te komen. Hiervoor moeten zij een halve competitie spelen met de kampioe nen van de overge 3 tweede klas-afdee n- eng, t. w. Kennemers 2, Aurora 2 en Zand voort 4. Van deze 4 elftallen kunnen er 2 naar de eerste klas promoveeren. Kenne mers 2 behaalde 1.1. Zondag ook het kam pioenschap van de afdeeling door met 5-1 te winnen van LI. F. C. 5. De oud-eerste klassers uit Beverwijk maken dus ook een goede kans weder in hun voormalige om geving terug te keeren. In 1 A speelde H. F. C. 3 zijn laatsten wedstrend en zooals verwacht werd, ein g- de deze in een groote overwinning. Met 7moest Zandvoort 3 het onderspit delven. De eindspurt van H. F. C. 3 is gewe'di"1 geweest en het resu taat is dan tok, dat da 2de p'aats onbedreigd het deel is geworden van de biauw-wiüen. Ook I. V. O, e'ndigde haar seizoen m;t een overw.nmng. V. V. A. moest maar liefst met 51 het noderspit delven. In de onderste helft van afdeeling 3 be gint de Uestand zich een gszins duide ijker af te teekenen, E. D. O. 3 won me 2—1 van T. H. B. 2, zoodat laatstgenoemd elftal u t 18 wedstrijden 10 punten heeft. De Boys" moeten nog spe.en tegen Haarlem 3 en Bloemendaa' 2, zoodat de kans groot is, dat het puntenaantal niet vermeerderd werdt. Alleen de Haarlem- Veteranen hebben minder punten dan T.H B nl. 8, maa daar staat tegenover, dat dit elftal nog 5 wedstrijden te spelen heeft, waaruit zeker het benoodigd aantal pun ten te beha'en is. Maar dan moet het anders gaan dan 1,1. Zondag, toen met 32 van iiloemendaal 2 werd verloren. De u.tslag had evenwel cok andsom kurrnen zijl, want vlak voor tijd. teen de stand 2—2 was, schoot een Haar'cm-speler onder tegen dei .at van het Blaemendaal-doel, waarna de bal op wonderlijke wijze het ve'd insprong en weggewerkt werd naar de B oemendaal- voorhoede; de witte uiterst-rechts nam hem van het midden van het veld mee en schoot hem toen in het Haarlem-doel. H. F. C. 4 won met 43 van R. C. H. 4 en bracht zich dus zoo goed als buiten gevaa;-. Be zeer belangrijke wedstrijd Bennebroek Hillegom e nd.gde in een gelijkspel, he - geen de verhouding tamelijk goed weergeeft. Van het begin tot het einde is de spann ng er in geb'even. Met de rust had gem der e 'ftallen gedoelpunt. Daarna nam Benne broek tot tweemaal toe de leid ng, maar telkens wist Hillegom ge'ijk te maken. Dai er twee zeer ernstige kampioenscand:daten aan het werk waren, zou men aan het ver toonde spel niet gezegd hebben. De leiding was in vertrouwde handen, zoodat van over dreven forschheid geen sp-ake was. Haar- 'em was het meest gebaat bij dit gelijke spel. Momenteel hebben Haarlem 3 en Hil e. gom evenveel verliespunten, nl. 7, terwijl Bennebroek er maar 5 heeft. Hillegom en Haarlem 3 kunnen dus be de van een even tueel struikelen van Bennebroek proftee- ren. Benneb-oek heeft evenwel verreweg het gemakkelijkste programma te verwerken, nog drie wedstrijden resten deze kamp oens- candidaten, nl. thu s tegen Zandvoort 2 en Haarlem-Veteranen en uit tecen E. D. O 3. H.llegom moet nog 6 en Haar em 3 moet nog 5 westrijden spelen. Op het oogenb ik is de stand tusschen genoemde 3 concurren ten als volgt: Bennebroek 17 13 3 I 29 64-34 1.70 Haarlem 3 15 11 1 23 76-23 1.53 Hi'legom 14 9 3 2 21 42-37 1 50 In verband met den HollandZwitser and wedstrijd in het Stadion te Amsterda n, is het programma voor morgen zeer geperkt. Dverse elftallen, waarvan spriers naa- de hoofdstad gaan, om ons nationaal elftal aan te moedigen, hebben uitstel gevraagd en, zooals gebruike'ijk is, gekregen. Zoo doende blijven er n de eerste klas maar 3 wedstrijden gehandhaald. In 1 A on'vangt E. D. O. 4 het dit seizoen voor het laatst in de eerste klas uitkomende Zandvoort 3. In 1 B ontvangt R. C. H. 4 het derde elftal van E. D. O., Dit is een goede kans voor de roodzwarten om zich in veilige haeren te brengen. Een overwinn'nc zou het punten-aan'al van E. D. O. 3 op 13 brengen, n dat geval zal T. H. B 2 wel beneden de Kleverlaanbewoners blijven. De wedstrijd Schoten 2Hill-gom is nog een lastige klip van de Zuiderlingen. Een nederlaag zou de HTeg immers voor goed uitschakelen, terwijl door een gelijkspel hun kans ook reeds sterk vermind rd. Onder deze omstandigheden zal Hillegom dus zijn uitertste best doen, in ..welk geval ik ze de overwinning durf voorspel en II*-'' Overgang. B LlmvioR. K. A. V. R. K. B. V—De Meer. 2e Klasse. G VolendamR. K. W. S. V. V. V. Z.Alw. Forward. H D. O, N. K.Leiden. Het competitie-p-ogramma in de 2de klasse G. is nog verre van voltooid. Bever wijk met haar 131 gespeelde wedstrijden staat er, wat dit betreft, nog het beste voor, doch wanneer men nagaat dat de meeste vereenigingen nog 5, 6 en zelfs 7 wedstrij den hebben te spelen, dan blijkt daar wel uit dat we er voorloopig nog niet zijn. Jam mer, want zoo tegen eind Maart behoort de competitie afgeloopen te zijn om de ver- ecnigingen nog eenige weken tc schenken voor serie- en nederlaagwedstrijden. En dan eind April het bruine monster stevig opgeborgen.... Zoo hoort het! V. V. Z. is hier nog steeds sterk favoriet voor den kampioenstitel. Alw. Forward, welke verceniging wij eenigen lijd geleder vrijwel uitschakelden, schijnt echter ook nog veel voor de bovenste plaats tc gevoe len. De club uit Hoorn heeft zich door een overwinning op Beverwijk, dat nu zoo goed als geen kans meer heeft, op de tweede plaats gewerkt. Nog slechts 2 punten staat Alw. Forward op V. V. Z. achter. In verband hiermede is de ontmoeting V. V. Z.Alw. Forward, welke morgen wordt gespeeld, van zeer veel belang. Wint V. V. Z., dan kan de titel haar moeilijk meer ontgaan, doch mocht Alw. Forward le beide puntjes mee naar Hoorn nemen dan is dc kans dat Forward het nog zal halen, lang niet meer denkbeeldig. De 2de ontmoeting, n.l. die tusschen Vo lendam en R, K. W. S. V., kon wel eens in een ove-winning voor de thuisclub eindi- 'en. Sedert Volendam Beverwijk heeft ge klopt, achten wij haar tot alles in staat. Zou de wedstrijd inderdaad in het voordeel van de thuisclub eindigen, dan stijgt Volen- iam 2 plaatsen. Zij komt dan onder Bever wijk op de 4e plaats. Men kan er van op aan dat de Volendam-spelers hun best zul len doen. Programma voor Zondag, 2e klasse A. V V. V. Z.Beverwijk 3 S. V. A. 1—Vitesse 1. -* 2. H. B C 2—Victrix. T. Y. B. B. 2Teylingen. 4e Klasse, E. T. Z. B. 2—R. C. O, H. B. C 3—W. F. C. 3 F. Victrix 2Onze Gezellen 2 D. S S. 2—R. K V. Z. 3 T. Y. B. B. 3—B. S. M, LisseT. Y. B. B. R. K. V. Z—R. C, J. Geel WitSantpoort. De wedstrijden H. B. C.W. .F C. en D. E, M.Beverwijk zijn dus uitgesteld. In Lisse komen de federatieve 2de klas sers op bezoek. De Lissenaren schijnen "en aardig elftal te hebben, zoodat de Geel- Zwarten in elk geval geen walk-over heb ben. Integendeel zullen zij zich o.i. terdege moeten inspannen om zich in de volgende -onde te plaatsen. De Lissenaren zullen er maar al te gaarne blijk van geven dat zij Feder-tiefahig zijn. Het belooft een aardigen strijd te worden. Wit kunnen we toch niet zonder meer een voor T, Y. B. B. De tweede wedstrijd gaat tusschen R. K. V. Z. en R. C. J. De R. C, J.'ers zijn dit seizoen niet in de competities van den D. H. V, B. uitgekomen.Dat zij er prijs op stellen om tegen de D, H. V. B.-clubs uit te komen blijkt nu wel en wij achten het zeer juist gezien van het bondsbureau dat hen deze gelegenheid niet heeft willen ont houden. 'Van de sterkte van het R. C. J.-team is ons maar weinig bekend. Wel weten wij echter dat R. K. V. Z. gedurende den laat sten tijd in de competitie geen slechte re sultaten heeft geboekt. Wij kunnen dan ook 1 moeili k anders dan een ove-winning voor Ie D. H. V. B.'ers voorspellen. De laaste wedstrijd is cri weer één tus- chen oude bekenden. Op het Sportpark komen n.l. Geel-Wit m Santpoort in actie. Hoewel Santpoort in dc competitie veel betere resultaten heeft geboekt dan Geel- Wi, kunnen we toch niet zonder meer een -iverwinning voor de bezoekers voorspel len. Vooreerst speelt Geel-Wit in eigen om geving en bovendien zullen zij nu bun uiter ste best doen om te verkrijgen wat hen in de competitie niet gelukte. Santpoort wil echter ook gaarne de eerste ronde overle ven. Een bijzonder spannende strijd kan daarom wo-den verwacht en er zou o.i. in deze ontmoeting wel eens verlengd kunnen moeten worden. Nemen we aan dat Santpoort tenslotte toch zegevierend uit den strijd komt dan vermoeden wij dat T. Y. B. B„ R. K. V. Z. en Santpoort met de winnaars van de later te spelen wedstrijden H. B. C.W. F. C. en D. E. M,Beverwijk zich in de volgende •onde zullen plaatsen. Secretaris: H. v. Turnhout, Emmaplcin 38. Hedenavond van 78 uur contributie betalen in het gebouw St. Bavo, Smede- straat. Dinsdagavond, 814 uur, Bestuursvergade ring ten huize van den Heer Huijbens, Spaarnwouderstraat 54. In verband met de Goede week, a.s. Donderdag geen Clubavond. PROGRAMMA VOOR MORGEN. Lisse I—T. Y. B. B. I, 2K uur T. Y B. B. 2Teylingen I, 234 uur. T. Y. B. B. 3—B. S. M. 2, 12 'A uur Concordia 3T. Y. B. B, 4, 2 uur. Het eerste elftal gaat voor de le ronde van den N. H. Cl.-beker naar Lissej om daar aan de Esschenlaan 3e club van dien naam te bekampen. De Lissenaren zijn dit seizoen geweldig op dreef en volgens den verslaggever van den wedstrijd Lisse IH. B. C. I, krijgen de Boys 't zwaar te verantwoorden. Aan pakken is dus de boodschap! Elftal en supporters vertrekken om één uur van de Turfmarkt. Het tweede elftal ontvangt aan de Zand- voortschelaan Teylingen I, wat natuurlijk met revanche-ideëen rondloopt over den nederlaag in Sasser.heim geleden. Hier komt nog bij, dat een Teylingenoverwinning hun tevens het kampioenschap bezorgt. Erg hoopvol ziet het er dus voor de Geel- Zwarten-reserves niet uit! Het derde elftal ontvangt om half B. S. M. 2, waarvan in Bennebroek met 72 gewonnen werd. Jndien ook dezen wedstrijd gewonnen wordt behoeven v. Honschoten c.s uit de nog resteerende 2 wedstrijden maar één punt te halen om kampioen Je zijn. De kansen staan dus schitterend. Het vierde elftal maakt een reis naar Hillegom, om daar Concordia 3 te ontmoe ten, als die tenminste te vinden zijn, daar de Hillcgommers van domicilie veranderd schijnen te zijn. De Concordia-secretaris zal echter wel zoo vriendelijk willen zijn om de ligging van het event, nieuwe ter rein op te geven. Voor den feestavond, te geven door bo vengenoemde vereeniging op Zondag 11 April a.s.. in het gebouw ,,St. Bavo". zijn hedenavond de Programma's en bewijzen van toegang verkrijgbaar bij den contri- butie-afdrac&i in gebouw „St. Bavo." Opgevoerd gal dien avond worden „Het mislukt Pleiziprreisje" (uit Camera Obs- cura), van Hilddbrand, blijspel in 3 bedrij ven. Een aardige attractie en de muzikale opluistering door het Jazz-band-orkest „The Funny Fellows", leider Tonny de Vogel, beloven een avond, waarop alle leden, donateurs en donatrices met genoe gen zullen terugzien Voor introducties wende men zich tot het bestuur. Secretaris: J C. Kruipver Jr., 2de Zuidpolderstr. 16. Haarlem Officieel nieuws. Hedenavond spoed-bestuursvergadering te acht uur in de Gezellenvereeniging. Alsook voor de leden der elftalcommissie. Programma voor Zondag 28 Maart. R. C. Y. I—R. K. V. Z. I 2.30 uur, terrein „Santpoo t". D. S. S. II—R. K. V. Z. III, 2.30 uur, Kle verlaan. V. V. F. II—R. K. V. Z. IV, 2 uur Spaarn- hovenweg. Zwaluwen I speelt voor de eerste ronde N. H. Crt.-beker tegen het IJmuiden- sche R. C. Y. Hoewel mij de krachten der Racingclub slechts ten deele bekend zijn, feloof ik dat zij weinig succes tegen de waluwtjes zullen kunnen oogsten. Ik hoop dat de zwartjes mijn verwachtingen niet beschaamd zullen maken. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van „Sant poort" nabij de R. K. kerk te Driehuis. Ver trek 1.15 uur van 't Kennemerplein. Het derde elftal gaat twee puntjes ver spelen tegen de Rood-Groene reserve's. Zorgt echter voor een eervolle nederlaag en laat deze zoo klein mogelük zijn. Ten slotte gaan de groote junioren zich twee punten verrijken ten koste van V. V. F. II op 't terrein aan den SpaarnhovenweJ Gaan de Heemsteders gezamenlijk? Spre ken jullie dit af. Het tweede en vijfde elftal houdt rust, JOOP. Secr. L. Margaretnasuaat 1. Contributiebetaling, Zaterdagmiddag vaa 50 uur in de St. Bavp. Programma van 28 Maart. Geel-Wit ISantpoort I te 2.30 uur. Geel-Wit I ontvangt a.s. Zondag Sant poort I op 't Sportpark voor den N. H. Crt— beker. Den laatsten keer wist Santpoort niet dan met groote moeite te winnen van Geel Wit I, zoodat er ook nu weer van beide zijden hard gewerkt moet worden om in de volgende ronde te komen. Voor Geel-Wit II kon helaas geen wed strijd meer worden vastgesteld. Het derde elftal is vrij van de competitie. A.s. Zaterdagmiddag geen trainen op het Lyceum-terrein. Deelnemers en supporters, welke mede gaan naar Amsterdam, voor den 2 K.M— wedstrijd moeten a.s. Zondag te 8% uur bij de ingang van het station aanwezig zijn. Maandag 29 Maart zal door de volgende leden der Haarl. Krachtsportvereeniging „Haarlem" n.m. de heeren A. G. Scheffer, J. Dreijer en H. M. de Wolf, allen le klas go- wichtheffers, worden deelgenomen aan een districtswedstrijd van Amsterdam en Om streken, uitgeschreven door de Amsterdam- sche Alhletiekclub „Hercules" te Amster dam. De voorzitter der brigade is tijdelijk af wezig. De heer D. N. TH. Haase, Zbetestraat 2, neemt tijdelijk het voorzitterschap waar. De oproepdienst der Brigade is te berei ken onder het telefoonnummer 10231. De eerstvolgende oefenavond in Stoop's Bad is Maandag 29 Maart, om 8 uur. De schoone nacht. „Fox-trot !J!" schreeuwde de ballet- meester over het gillende gelach en 't stetn- mengeroes heen. 't Commando werd van verschillende kan ten herhaald/ en 't werd 'n gewring en ge schuif van danslustigen in 't kleine zaaltje om zich van de begeerde partner meester le maken. De pianist maakte 't voorspel en het dan sen begontenminste voor zoover er te genwoordig nog van werkelijk dansen ge- gesproken kan worden. In 't lokaal hing 'n wee-makende lucht van dranken, parfums, sigaretten, zweet er. stof. De pianist speelde automatisch, zonder eenige interesse, keek niet eens naar de mu ziek van de honderdmaal afgedeunde wijs. Die pianist was 'n smalle man, wiens leef tijd niet gemakkelijk was te schatten. Z'n gezicht had 'n grauw-gele tint, en on der z'n oogen, waarvan de randen rood ont stoken waren, sikkelden dikke wallen de mondpunten diepten weg tot dicht bij de kaakbeenen. Hij speeldespeelde, zonder dat ge zicht te wenden of ook maar te bewegen, zon der z'n glanslooze oogen over de toetsen te laten gaanHij speelde als 'n motor, die slechts contact behoeft te krijgen, om in be weging te komen. De dans ging zijn vroolijke, jolige gang, de lach knetterde, de lijven hosten en duwde: de pianist speelde. En vloekte zijn bestaan. Als die Fox-trot 'n uur had geduurd zou ie daar misschien nog zoo gezeten hebben. i geen flauw idee van tijd, van wat er -o .dom hem gebeurde. Hij deed z'n dorre plicht. - Bij 't schelle fluit-signaal om te stopper ;Ieden z'n vingers van de toetsen af en vielei op z'n knieënlange, dunne, witte vingers varen 't. 't Commando voor 'n nieuwe dans en 't signaal „stop".dat waren de eenige klar en waarop hij reageerde.... dat moest ie lan ook. Onder luid gekwebbel en geschater ginger 'e paren weer naar hun tafeltjes terug odeur 'leschjes, waaiers, sigarettendoosjes gingen eer rond en de kellners haastten zich, on iun klanten op de vele wenken van links, rechts, vóór en achter te bedienen. „Mag ik u iets presenteéren Hij schrok op als uit 'n sluimering en zag 'a jongmensch naast 'm. „Ograag, meneer." „Wat zal 't wezen 1" „'n Glaasje bier maar." „Keliner Hier 'n biertje voor de pianist „Direct meneer Om zich 'n houding te geven want 't jongmensch bleef bij 'm staan, was blijkbaar Heen en verlegen om 'tr praatje ging hij vat in de muziekboeken bladeren. 't Jongmensch hield 'n sigarettenkoker onder z'n neus. „Steekt u es van me op." „O, graag, dank u.... maar ik zal 'm be varen'k heb nu wat last van hoofdpijn." „Om u de waarheid te zeggen dacht ik dal vel Zeker erg druk de laatste tijd „Ja, ook alen dat nachtwerkda* doopt je zoo. Je kunt wel eens 'n enkele keer uitslapen maar 't.is toch 'n te ongeregeld le- /en. Maar ja.ieder z'n vak. Er kwam zóó'n bittere trek op 't verflenste -elaat, dat 't jongmensch er verlegen dooi verd en 't blijkbaar beter vond 't gesprei •iet voort te zetten. De pianist kreeg z'n biertje, gulzigde ir. één teug 't glas leeg, huiverde. „Si immy 11" schreeuwde weer de sten. van de balletmeester. „Shimmy 1" herhaalden de stemmen en 't zelfde gewring en geduw van straks be- on weer de pianist speelde en de war reling van kleuren ging weer langs hem it dezelfde eentonigheid. 'n Lange piepende zucht loosde hij toen nr floop van deze dans de pauze werd aange- .ondigd. „We zijn op de helft" mompelde hij voor zich heen. Hij stond op, rekte zich verstolen en ging le zaal uit, 'n gang door en kwam op 'n bin- enplaatsje. Gretig ademde hij dc koude nachtlucht in. Hij moest tegen de muur leunen, zoo moe en slap als ie zich voelde. „Bah Wat 'n leven 1" walgde het uit z'n mond Hoe lang moest ie dat nog volhouden zoo Hij kon wel zestig, wel zeventig jaar worden en dan nóg, om in 't leven te blijven, aan die rot-piario moeten zitten. Weer vloekte hij op z'n beroep en op de lui, lie hij hoorde lachen, zingen en klinken. Er kwam 'n verpletterende levensmoeheid up 'm vallen en hij moest zich geweld aan- Joen, om geen bui van razernij te krijgen, tooals 'm dat nog es was overkomen. Z'n gevoellooze vingers gingen naar z'r hoofd, dat scheen te barsten bewreven z'i slapen, die als met hamers werden bewerk'. Zou ie 't nou nóg laten voortduren, dat le ven vol ellendigheid, dat leven van de eenr lag in de andere, met verdiensten als ie zie' apot werkte en zonder verdiensten in de stil le maanden, maanden van honger en gebre;, »n met altijd dat geworstel tegen die vervioe' e concurrentie van lui, die er 'n vaste betrek ing bij hadden en onder de prijs gingen wer en. Zijn handen stonden niet naar ande verk en de lust ontbrak hem, om wat aan tr makken. Dat had ie eerder moeten doer, oen. Nou kwam dat scheurende, rijtende zelf verwijt hem weer bespringen, dat moordende, vat ie niet kon wegdenken, niet wegdrinkei en brassen. Met geknepen vuisten bebonkte ij z'n hoofd en liep heen en weer als 'n ge- va gen dier in z'n kooi. Daar gilde 't fluitje van de balletmeestci weer. Had ie hier dan al zóólang gestaan Hij wist niks meer, hij leefde in 'n doffe ge slagenheid, in 'n wanhoop, die door niets te keeren was. Uren lang zat ie weer op z'n kruk met dat zelfde ziellooze gezicht..speelde..speel- ie En hij bedacht, dat er nu nog zes van die •achten zouden volgenvoorloopig. Er. Jat ie dan nog niet genoeg zou hebben ver diend om z'n achterstallige kamerhuur aar 'e zuiveren, om 'n nieuw stuk onder! leedirsp te koopen.En nu was ie al zoo ziek, zoo Jood op Hij speelde.... de danslustigen zwierder rond, nimmer moe.... En.niemand vermoedde, welk plan er rijp te in dat vertwijfelde hart. 't Is nog donker. Door de straten van Amsterdam vliege enkele auto's en taxi's met luidruchtige nacht- fees'elingen. Hier en daar slenteren slr.p-gearmd rijei jongelui, die van bals komen andere groep jes vieren 't op straat nog wat nazwar i- |nd met papieren mutsen, mirlitons en vlag getjes. Óp 'n donkere gracht-plek zwerft de'pia- ist.blijft staan aan de walkant en kijk ehoedzaafn om zich heen. 'n Schamel lichtplasje van 'n verre la' arn bereikt nog juist 't witte gezicht met c •v-.rte oogkringen. Even aarzelt ie rillend.... kijkt nog eei ich heen Wat gaat daar in de verte Waar moet volk heen. In de nacht r.og Werktuigelijk verwijdert ie zich van rir plek des doods,,,, gaat langzaam die rich ting uit, w r 'n scnijubaar einuelooze tij nannen oo b jtrekt. Wat na.kt hem nu opeens zoo nieuws ierig naar iets, dat toch weer neerkomt oj 't leven.... 't leven, dat hem niks brengei kan Is 't een heel vage herinnering? 'nVer terugdenken naar iets, dat mooi was Hij komt dichterbijstaat, zonder te bemerken, naast 'n paar andere kijkers. „Da's van de stille omgang" hoort ie ei ten zeggen. Als 'n droom trekt nu voorbij wat vroegei teweest is. Eens, vijftien, twintig j'aar geleden hi rist 't niet meer liep ie ook zoo mee r.aar Amsterdam. Hij was gelukkig.dat is al les wat ie er nog van weet.Gelukkig, al was ie dood-op van vermoeienis. Langzaam aan wordt de herinnering le vendiger Toen ie 'n jaar of veertien was, ging ie naar le muziekschool en maakte mooie vorderin gen.... Toen.... z'n eerste optreden ter gelegenheid van 'n liefdadigl eidsuitvoerinr 't succesz'n tweede optreden en z'i lerde, trots de waarschuwing van z'n leer meester, 'n man van ondervinding.... z'i ïigenzinnig doordrijven.... z'n hoogmoet de heftige toor.eelen tusschen hem ei ".'n leeraren.... de breuk.... het op eiger telegcnheid doorstudeeren zonder leiding" of /aste plannenhet na nieuwe, veel te onrijpe successen verwaarloozen van z'r studie.... z'n zucht naar geldverdienen, taar vermaken, naar gevierd en gehuldigr vorden.... z'n dolle overmoed, die nie risteren meer wilde naar raad van oudere: t wijzeren..de zwelgpartijen met mis- •k'e collega's.... z'n te vroege huwcliri et 't teringachtige^ levensbonperife meisje 'at wild gerie'en wou van wat 't leven haai o.g kon bre- ren.Z'n geldzorgen tijde- aar Ian"e ziekte.het zich evereers ir.is- ukt voelen, door eiaen schuld.haar dooi zijn zwerftochten van de eene plaats naar de andere uoor 't hopeloos ontvluchten van 't armoede-spook.z'n vertwijfeling om 't besef, dat ie 't nooit verder meer zou bren- ;en, dan gewoon „pianist voor bruiloften en rartijen" zonder eenige andere kennis.... r'n willen vergeten in drank, spel en ontucht het al maar meer wegzinken, verslappen» erarmen.tot ie nou..na die einde- looze reeks jaren van marteling en el lende.. Nou schrok ie van wat hij straks had willen doen. Met 'n blik van onbeschrijfelijk zielelijden keek hij naar de duizend en nog eens duizend 3ril biddend voorttrekkende mannen en jon gelingen, streng vereend en machtig opgaand iaar dat eene doel, waarvoor geen weg te zwaar noch te lang wafe. Daar waren óó"k menschen bij van veel zorgen en veel verdriet, óók menschen, die wisten wat gebrek en riekte en ellende was, die er misschien op ,iit oogenblik middenin gedompeld waren. Toen de lange drom al voorbij was stond ij daar nog te staren, hulpeloos, alleen, als 'n verdoold kind. Met 'n schok bemerkte hij, dat 't weg was 't mooie. Maar zóó gauw wilde hij 't niet missen. :ij ging de mannen na.... er kwamen weer mdere rijen van links en rechts, van overal hij raakte er tusschen en liet zich ge willig meevoerengewillig en rustig. Harst zonder 't zelf te weten staat ie in 'n kerkhij ziet de mannen in dichte rijen taar 't Tabernakel opgaan.hoort de mu- 'iek.... de verrukkelijke zang uit reine ongenskelen.als knaap heeft ie óók ge- ongen op 't koor van z'n parochiekerk.... Niemand ziet z'n oogen, die maar strak ge richt blijven op één plek, waar veel karrs- lammetjes flikkeren.de oogen, die voch- ig worden.... eindelijk.... Men let niet op hem men heeft zelf tc eel werk met eiren intenties. Mr ar de God van 't Mirakel alleen weet wat daar te gebeuren staat..., G. N.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6