EI HET VEILIGHEIDSMUSEUM - PAASCHVEE TENTOONSTELLING - HET FABRICEEREN VAN MATZES. v -- - Jaren wonen met een lijk. Een ongepaste grap. Inbrekers opgespoord. Kerkdiefstallen in Limburg. Met het hoofd tusschen de buffers. BINNENLANDSCH NIEUWS. Na de onregelmatig' heden te Roosendaal. Algem. R. K. Werk- geversvereeniging. GEMENGD NIEUWS. Een moedig meisje. BiiiiiieiiiiaiMSMMiiioiiiiiiiiiiaiiiiiiffl^^ Bang voor zonlicht. t Te Nantwich (Engeland) zijn in een woon huis de overblijfselen gevonden van een bijna 80-jarige vrouw. Het lijk was tot een mummie verdroogd. In bet huis bevonden zich drie dochters van de overledene, welke jarenlang met het lijk de kamer gedeeld hadden. Een neef van het drietal had een week of zes geleden nog aan zijn nichten gevraagd, hoe het met haar moeder was, en ten ant woord gekregen, dat ze het best maakte. Andere getuigen verklaarden, dat ze de overledene drie a vier jaar geleden voor het laatst gezien hadden. Toen de politie het huis binnendrong, vond ze het lijk van de oude vrouw, om huld door een laken, op een stoel zitten. De oudste der drie zusters zei: „Dat is mijn moeder. Je moét ze niet aan raken! Ze is daar al een paar jaar." Vlak bij het lijk stond een tafel met fruit, eieren en brood er op. De èenige kamer, die bewoond was, bleek die te zijn, waarin het lijk zich bevond. De vrouw scheen eén natuurlijken dood gestorven te zijn. Haar drie dochters, die niet wel bij het hoofd waren, werden naar een gesticht over gebracht. De Zuster van het Groene Kruis te Rui nen (Drente) is een geweldige schrik aange jaagd. De politie onderzoekt of men hier te doen heeft met een zeer <yigepaste grap of met kwaadwilligheid. De zaak heeft zich als volgt toegedragen. De slaapkamer der zuster ligt achtor de rij wielwerkplaats va» haar kosthuis met den ingang aan de buitenzijde. Nu hoorde ze op een stormachtigen nacht een geluid, dat zij niet thuis kon brengen. Na eenigen tijd her haalde zich dat, waarop ze riep: Is daar Iemand? Als antwoord werd haar hand ge grepen, terwijl het licht bleek te weige ren. De zuster wist zich vrij te maken en buiten de deur te komen. De inbreker nam de vlucht. De draden van het electrisch licht waren doorgeknipt. Door de politie zijn de daders van de in Januari j.l. gepleegde inbraken in onbe woonde villa's te Hoek'van Holland opge spoord. Het zijn twee landloopers, genaamd Jacht en Oudenhoven, waarvan een in de gevangenis te Scheveningen en een in de gevangenis te Breda voor ander misdrijf is gesloten. Het lichten van offerblokken in de kerken in Zuid-Limburg schijnt een steeds grooter omvang te nemen. Na de diefstallen in de-( kerken te Sittard, Nutb én in de parochie' van den H. Joseph te Maastricht hebben nu> weer kerkdieven kans gezien het offerblok in de kerk van het H. Hart op den Scharn- derweg te Maastricht van zijn inhoud te ontdoen. De stationschef J. Mooren van de Lim- burgsche Tramweg-Mij. te Vaals geraakte daar Dinsdagmorgen met zijn hoofd tusschen de buffers van de tram. Hij werd levensge vaarlijk verwond. Disciplinaire behandeling voor het scheidsgerecht. Onder voorzitterschap van mr. Heerkens Thijssen kwam heden het scheidsgerecht van de Ned. Spoorwegen bijeen, ter behandeling van de onre gelmatigheden aan het station te Roosendaal. Verschillende der opgelegde straffen werden herzien. J. L,, iemand met twintig dienstjaren, werd niet ontslagen, doch te ruggesteld tot gewoon arbei der; W. de Gr. zag zijn maxi mumloon teruggebracht tot het minimum. Een onderlading- meester, die 35 dienstjaren heeft en eenige bloembollen had opgeraapt, bleef ontslagen, terwijl daarentegen de onder- ladingmecster J. S., met circa twintig dienstjaren, die een aardbei had opgeraapt uit af val, zijn ontslag zag ingetrok- ken. Hij blijft gehandhaafd zon der oplegging van straf. J. P. werd eveneens in dienst ge handhaafd, doch op zijn mini mumloon teruggesteld. De ar beider, die terecht heeft ge staan, verdacht van heling, bleef ontslagen. Al deze uitspraken zijn bin dend. Voor de leden van den Ned. Bond van Spoorwegperso neel trad als woordvoerder op de heer C. Jongeneelen, voor den R.-K. Bond „St. Raphael" mr Witlox. Radio-rede van den Voorzitter. Naar wij vernemen zal de Voorzitter der A. R. K. W. V. de heer J. P. J. Asselbergs op Dinsdag 6 April a.s. nam. 8.40 voor de Katholieke Radio-Om roep een rede houden over de R.-K. Werkgeversvereeniging. Deze rede draagt tot titel: „Vereenigt U!" Een eigenaardig geval diende dezer dagen voor een Engel- sche rechtbank te Liverpool. Politieagenten hadden een vrouw van 70 jaar ontdekt, die dood in de keuken van haar woning lag. Het gas brandde, de blinden waren gesloten, ter wijl de meubelen en voorwer pen met een dikke laag vuil en stof waren bedekt. Dokters, die het lijk onderzochten, kwamen tot de conclusie, dat de vrouw aan dubbele longontsteking was overleden en waarschijn lijk reeds een maand geleden was gestorven. Er was voedsel voldoende in huis. Ofschoon het nu voor het grootste ge deelte was beschimmeld. Een bankaccountant uit Southampton, een neef van den overledene, verklaarde, dat zijn tante alleen woonde en 'sinds eenigen tijd in den waan verkeerde, dat zonnestralen doodelijk waren. Zij deed daar om alles om het zonlicht uit haar woning te houden. Toen zij haar zuster te Londen be zocht, beplakte deze om de zelfde reden alle vensters met bruin papier. Een plaatselijk aannemer, die voor haar gewerkt had, werd ook eens door de zonneschuwe juffrouw voor de doodclijke stralen gewaarschuwd. Zij had hem ook verteld, dat zij haar maaltijden onder de trap ge- bruikte, waar het donker was. De befaamde vuurtorenwach ter, die op een eenzamen post bij de Engelsche kust lamgen tijd alleen zijn taak bleef ver vullen, daar het ruwe weer zijn aflossing onmogelijk maakte, heeft thans zijn evenknie ge vonden in een 14-jarig meisje. Drie nachten lang heeft het kind de lichten van St. Hele na's lighthouse bij Bembridge (eiland Wight) brandende ge houden. Sinds Zaterdag bevond ze zich daar, wijl een storm den terugkeer van haar vader en moeder, die aan wal gegaan waren, tot het doen van inkoo- pen, belette. Ze bezat slechts één brood om haar honger te stillen. r Den eersten avond van het wegblijven der ouders was men zeer benieuwd, of het meisje de lichtseinen als gewoonlijk in werking zou stellen. Op het daartoe vastgestelde uur zag men werkelijk de lich ten schijnen. Zondag en Maan dag waren de ouders zeer on gerust, wijl zij wisten, dat hun dochter maar weinig voedsel had. Herhaaldelijk werd ge tracht. het seinhuis te berei ken. lederen avond schenen de seinlichten regelmatig. Eindelijk slaagde men er in den vuurtorenwachter cn zijn vrouw met behulp van een mo torboot op hun post terug te brengen. Het meisje had tot het laat ste toe trouw haar plicht ge daan en iedere vier uur het mechaniek opgewonden, dat de seinlantaarns doet draaien. HET VEILIGHEIDSCONGRES (2627 .Maart.) Enkele foto's uit het Museum te Amsterdam. Hierboven, links: gevaarlijke lampenweirstand t>ij clectrische spoortjes. Rechts: veilige weerstand. HET FABRICEEREN VAN „MATZES", HET ZGN. JODENPAASCHBROOD. Foto links: De groote lappen meel gaan vanuit de kneed- in de vorm-machïne. Van hieruit gaan de gevormde matzes door middel van een band den oven in. Foto midden: Aan den anderen kant komen de matzes uit den oven en gaan op een Jacobsladder naar boven, waar ze dan, zooals onze rechtsche foto toont, meteen gekoeld en verpakt worden. HET VEILIGHEIDSCONGRES. Links: Model-heimachine met beveiligingen, door den heer H. M. Maas vervaar- digd, rechts: beveiliging aan naaimachines, voorkomt dat de vinger onder de naald komt PAASCHVEETENTOONSTELLING TE ZAANDAM. Het gebit van een koe. wordt gekeurd. - SS*', .f DE STORMRAMP heeft zooals men weet, ook groote schade te I.angenfooom (N.-Br. aangericht. De verwoeste kerk is men aan 't afbreken. EEN ZELDZAAM DIER. Op de laatste h mdentenloonstclling te New-York %ond deze Yorkshire-terrier, die wel een langharig lam lijkt, bijzondere belangstelling.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 8