Een verdiende overwinning Zwakke tegenstand Weinig spanning WmÈÊÈmmm Het Zwitsersche elftal dat zwakken tegenstand bood en met 50 door de Hollanders werd geslagen. Overzicht op de open tribune en één der amphitheaters. Op het veld te muziek der Amsterdamsche trammenschen. y. d. Meulen kreeg weinig werk doch toonde zich zeer betrouwbaar. Situaties als deze be- zorgden den H. F. C.'er geen moeite. Consul Boeljon brengt de gasten naar.de fotograven. De Zwitsersche doelverdediger Schdr voor de eerste maal door Pijl gepasseerd. Ruysch loopt op den Zwitserschen doelverdediger In. Tweede Blad NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Maandag 29 Maart 1926 Nederland-Zwitserland 5-0 i DENIS VAN DER MEULEN weer te pakken. Bij de tengevolge hebbende doel worsteling, passeert Tap den keeper, doch Hurzeler werpt zich in het doel en grabbelt den bal weg. Strafschop! Van Linge voltrekt het vonnis met een welgeplaatst laag schot. Dé stand is nu 3—0 VOOR HOLLAND. In de laatste minuten voor de rust komt er nog wat spanning in. Uit een door Krom veroorzaakte hoek schop schiet Kehrli hard achter. Even te voren had Pijl dit aan den overkant gedaan. Na nog een hoekschop op het Zwitsersche doel, welke niets oplevert, kondigt Bergquist theetijd aan, In de tweede helft, is Oberhauser bij de Zwitsers vervangen door Fuhri. Vijf minuten over half vier wordt weer be gonnen. Nu heeft Holland het voordeel van den wind. De eerste gevaarlijke aanval is voor de Zwitsers en deze wordt beslo'en met een werkelijk uitstékend onverwacht schot van Weiier, dat v. d. Meulen vallend op sublieme wijze stopt. Het cenige bijzonder gevaarlijke schot dat de II. F. C.-er dezen middag krijgt te verwerken. Dan ga. t Sigmond er weer eens van door. Zijn voorzet is als altijd uitstekend. De bal blijft gevaarlijk lang in de buurt van de Zwit sersche veste, doch tenslotte schiet Tap van flinken afstand juist over. Weer volgt hierop een voorzet. van Sigmond. Pijl lost hieruit een ontzettend hard schot, dat via Hurzeler's stevige body corner gaat. Deze wordt door Sigmond genomen. De bal wordt ingeschoten, doch na een angstige De Hollanders blijven sterker, doch vinden moeilijk zullen passeeren. Juileret probert het van grooten afstand, doch de bal be landt in bet zijnet. Thans krijgen we een periode, waarin De eerste internationale ontmoeting in 1926 binnen de muren van het Amsterdam sche Stadion is een succes geweest. Voor eerst eindigde de wedstrijd in een spre kende overwining voor de Oranje-ploeg en bovendien was het Stadion tjokvol en dus totaal uitverkocht. Voor de belangstelling was men wel even bang geweest. De wedstrijden tegen de Zwitsers hebben niet die reputatie als de ontmoetingen tegen de Belgen en aangezien de „roode duivels" ook nog hier moeten kqmen, was men thans voor het financieele gedeelte wel een beetje bevreesd. Het prachtige lenteweer heeft echter Zon dagochtend de talrijke Amsterdammers die liever het katje even uit de boom kijken, voor ze hun guldentjes offeren, vroeg uit huis gelokt en dies trokken zij er op uit om zich nog van een plaatsje te voorzien. Aanvankelijk ging dat nog vrij gemakke lijk, doch tegen den middag begonnen de opkoopers in te zien, dat er nog wel iets te verdienen viel. Zoo kwam het dat ons aan den uitgang van het Centraal Station door enkele van die handige jongens werd gevraagd of we nog kaarten over hadden. Wel een bewijs dat de handel levendig werd. De Amsterdamsche politie hield echter een oogje in het zeil en de gewone luidruchtig heid welke men bij dat werk zoo gaarne bezigt ontbrak ditmaal geheel. In de buurt van het Stadion het tradi- tioneele gedoe met sinaasappelen, chocola de en andere ingrediënten welke moeten dienen om de kijklustigen gedurende eeni- ge uren op de been te houden. Boven de muren van het sportpark maak te een rijwielfirma een goedkoope en prac- tische reclame met zijn fietsenmerk geschil derd op een groot doek, bevestigd aan een min of meer eigenaardige, vlieger. Binnen de poorten ging alles naar wensch tot op een gegeven moment een dee! van de menschen op het 2de Amphitheater het benauwd kreeg en afrastering verbrak. Dra had de actieve Amsterdamsche politie het zaakje weer voor elkaar. Onder de vele genoodigde officieele per sonen zien we minister Kan, als steeds blootshoofds, eenige Indische prinsen wier namen bijna niet uit te spreken zijn, de consul van Zwitserland cn de 2de Kamer leden Vliegen. Joekes, Mr. Boon, Mr. Bo- mans en Mr. Pius Arts». Als de trammenschen een mop blazen, waarvan we veronderstellen, dat het een Zwitsersch volkslied is komen de gasten in bet veld. gekleed in rood-wit. De Hollanders verschijnen in een zwarte pantalon. De WEDSTRIJD. Spoedig laat,de Zweedsche scheidsrechter tossen. De Zwitser wint en kiest den vrij stevigen wind in zijn voordeel. De volgende elftallen stellen zich dan op: NEDERLAND. v. d. Meulen. 1 Denis, v. Kol Krom, v. Linge, v. Heel Gielens, Tap. Pijl. Ruisch, Sigmond Scheidsrechter: G. A. Bergquist. Juillerat, Kehri, Passelo. Weiier, Tschidden, Schnorf. Neuenschwander. Oberhauser Hürzeler, Ewadinger Schiir. ZWITSERLAND. Acht minuten over half drie brengt Pijl den bal aan 't rollen. Het begin is verassend. Even beweegt het spel zich op het middenterrein en het zijn de halfbacks die eikaars krachten verkennen. Dan krijgt Sigmond den bal toegespeeld. Een snelle ren besluit de H. F. C.'er met een juweeltje van een voorzet Tap en Pijl staan gereed om den bal in hetZwitsersche net te deponeeren en dit geschiedt dan ook onberis pelijk door den Rotterdammer. Na drie minu ten spelen, leidt Holland met 10. Een niet overdonderd gejuich begroet dit onverwachte succes. Als weer is afgetrapt, blijken de Oranje mannen zich van het wind-nadeel weinig aan te trekken. Vooral Sigmond heeft er zin in en hij is voortdurend gevaarlijk voor het niet zoo sterke rechtergedeelte der Zwitsersche ver dediging. Een goed aangegeven bal van hem komt voor Piji's voeten, die het leder door geeft, doch Tap is iets te laat. Aan den anderen kant gaat er van de Zwitsersche voorhoede niet veel kracht uit, hetgeen te meer jammer voor hen is, daar van Kol nog op een in het oog Ioopende manier naar zijn vorm loopt te zoeken. Als de Am sterdammer wat hardhandig aanvalt, krijgen de Zwitsersch een vrijen trap te nemen, Oberhauser „puntert" den bal in de richting van het Hollandsche doel, doch Krom retour neert het leder met een formidabele trap. Dan trekken de Hollanders weer ten aan val. Als Ruisch op den Zwitserschen doel man inloopt, ziet hij zijn wat fanatieke po ging met een vrije schop bestraft. De Zwitsers komen dan wat meer in den aanval, doch slechts bij hoogè uitzondering 'weten de voorspêlers het leder vrij te ma- ken. Gebeurt dit al eens een enkele maal dan faalt hun schot. De Hollandsch aanvallen zijn minder tal rijk doch veel gevaarlijker. Bij een snellen aanval, plaatst Ruisch het leder van Sigmonds's plaats achter. Gielens zet aan de overzijde beter voor, doch nu wordt de bal door den uitstekend verdedigenden Hurzeler verwerkt. Kort hierop vangt Schar een als voorzet bedoeld schot van Sigmond, terwijl hierna Tap het doel op de verkeerde plaats zoekt. Bij de Zwitsersche aanvallen valt het uit stekende werk van Denis op. Steeds komt de.lenige Hagenaar als over winnaar uit den strijd. Uit een vrije trap tegen v. Linge zet Tschirren de bal hoog voor het Hollandsche doel, doch v. d. Meulen stompt het leder weer het veld in. Gielens krijgt dan den bal toegespeeld, doch zijn voorzet wordt door Pijl te zacht inge schoten, zoodat Schar gemakkelijk kan red den. Tschirren is nogal eens actief. Een mooie voorzet van hem wordt even fraai door v. Linge verwerkt. De Groninger, die welis waar iets van zijn snelheid heeft ingboet, zit er herhaaldelijk goed tnsschen. Als hij het spel weer heeft verplaatst, komt de bal bij Pijl, die onverwachts een vliegend schot lost. Schar blijft echter de situatie meester. Hierop legt Sigmond na één van zijn fraaie rushes het leder als 't ware voor de voeten van Pijl, doch het schot van den Rotterdam mer gaat juist over de lat. Dan komt het tweede doelpunt.. Ruisch, die o.i. als voorspeler wel wat te veel aandacht aan het verdedigen schenkt, is op zijn plaats wanneer Tap na eenig ge- pingel den bal voor zijn voeten plaatst. Van vrij grooten afstand lost de D. F. C.'er een hard schot, waaruit de bal langs den vallen den doelman in den uitstersten van het Zwitsersche doel verdwijnt. 2—0 VOOR HOLLAND. Ook dit Hollandsche succes vermag niet het Zwitsersche spel op een wat Looger peil te brengen. Wèl vallen zij minstens zooveel aan als de Hollanders, doch die aanvallen zijn allerminst gevaarlijk en v. d. Meulen doelworsteling weet Hurzeler het leder te J maar weinig fraaie momenten voorkomen Verplaatsen. j in Hurzeler een geweldig struikelblok. Eeni- Holland is nu sterker en de Zwitsers ge malen treedt deze stevige Zwïtsersche kunnen maar niet op gang komen. Uit een boy wel wat al te stevig op. Een vrije trap vrije schop voor Holland wegens hands, tegen hem schiet v. Linge hard in, doch via plaatst v. Heel uitstekend voor hel Zwit- Hurzeler's been gaat de bal corner. Deze sersche doel, doch Tap neemt den bal met levert niets op. de hand mee. Vlak hierna schiet de Hage- Toch komt vrij spoedig voor de vierde naar een mooi aangegeven bal van Gie- maal een Hollandsch succes. Aardig com- lens naast. bineerent gaat onze linkervleugel op het Het spel van onze tegenstanders blijft Zwitsersche doel af. Ruysch lost van flin- vrij onbeteekenend en het is voor een ieder ken afstand een boogschot; Schar springt duidelijk dat zij onze goede achterhoede er naar, doch over zijn handen treft het gespeeld, zooal9 de tegenstander het laat schot doel. Ruysch maakt alzoo zijn twee de en Holland's vierde doelpunt Zonder dat men kan zeggen dat de strijd eenzijdig is, zijn het toch de onzen, die ver reweg het beste spel blijven vertoonen. Het Zwitsersche doel is veel en het Hol landsche bijna nimmer in gevaar. Gielens zet eens goed voor, doch Schtr onderschept den baL Bij een van de weinige gevaarlijke situa ties in v. d. Meulen's buurt, vertoont v. Heel een staaltje van buitengewone han digheid hetgeen hem een hartelijk applaus bezorgt. Pijl probeert het dan eens alleen, docb juist als de Rotterdamer zal schieten, trapt Hurzeler het leder corner. Ruysch probeert het nog eens van flinken afstand, docb zijn schot gaat juist naast. Een vliegend schot van Pijl gaat over het Zwitsersche doel. Te vergeefs trachten de gasten het spel te ver- plaatsec. Hun voorhoede brengt er nage noeg niets van terecht. In het goede op stellen van Pijl zit een voortdurend gevaar voor de Zwitsersche verdediging. Het loopt dan tegen het einde en het laat zich aanzien dat geen wijziging meer is den stand zal komen. Eenige minuten zijn er nog te spelen. Sigmond neemt de zooveelste hoekschop, doch aanvankelijk levert deze niets op. De bal komt echter bij den H. F. C.'er terug. Een prachtvoorzet volgt. Schar verzuimt den bal te onderscheppen. Gielens staat ge heel vrij, zoodat de Herculaan er slechts zijn hoofd onder behoeft te zetten om den stand op 50 te brengen. In de laatste minuut maakt Tap bijna nog een zesde doelpunt. Dan fluit de scheidsrechter tijd en het gejuich rond het strijdperk kondigt aan, dat de Hollanders de smadelijke nederlaag van Zurich volko men hebben gewroken. Het spel en de spelers. De nederlaag van Zurich is op een af doende wijze goedgemaakt. Niemand zal kunnen beweren, dat de overwinning on verdiend af zelfs maar geflatteerd is. De Zwitsers verdienden geerr doelpunt en had den dit waarschijnlijk met gekregen, al zou de wedstrijd 4 maal drie kwatier geduurd hebben en men kan o. i al evenmin beweren dat onze 5 doelpunten een veel te ruime belooning waren voor het spel, dat ons elftal tegen de Zwitsersche ploeg vertoonde. Wanneer men zich echter op het stand punt gaat stellen, dat er door 'n elftal wordt krijgt dan ook geen gevaarlijk werk te doen. De oranje-mannen spelen veel meer door tastend. Nadat Tap den Zwitserschen doel man heeft aangevallen, krijgt hij den bal KROM VAN LINGE VAN HEEL GIELENS VAN KOL RUYSCH SIGMOND

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 5