BÜITENLAMQ5CHE ROST SPECTATO&ffiJ VOETBAL-UITSLAGEN AFDEELING vT HaarlemQuick 61. LAWNTENNIS. ATHLETIEK. Pauïen rehabiliteert zich in Amerika. Korfbal-uitslagen. HOCKEY. Dames-Hockey. 8 5 3 41—13 13 8 4 '3 1 25—15 11 7 2 3 2 21—24 7 8 2 1 5 16—29 5 7 2 5 21—24 4 4 2 2 6—25 2 Bloemendaal 51Hilversum II 2—0. Noord-Hollandsche Hockeybond -& DOOR Met een gezelschap sportlui op reis van Sumatra naar Malakka. Voet bal-, Tennis-, Cricket-, Hockey- en Polo-wedstrijden op een uitstapje. Amateurs-begrippen in Penang. Baer van Slangenburg munt uit in voetbal. Cees ten Kate onderscheidt zich bij tennis. De sportieve prestaties zijn voor verbetering vatbaar. De terugkeer. x spelen, dat er op deze kolossale over win n ng wel wat af te dingen. De tegentand, welke ons elftal gisteren ■van Zwitsersche zijde ondervond, was uitermate zwak. Eenigszins was dit te verwachten. De diverse wijzigingen, welke de Zwitsers, zelfs tot op het allerlaatste moment, in hun ploeg hadden moeten aanbrengen, wezen er al op, dat we in Amsterdam lang niet het sterkste elftal in actie zouden zien, dat Zwitserland op de been kan brengen en hetgeen dit elftal gisteren heeft vertoond, wettigt die veronderstelling volkomen. In deze ploeg zaten diverse spelers, die lang niet tot de internationale klasse ge rekend konden worden, terwijl het elftal in zijn geheel een spel vertoonde, hetwelk den stelligen indruk vestigde, dat het tegen elk behoorlijk tegenstander tot een fataal resultaat moest leiden. Ja, van dit standpunt bezen zal men ons Nederlandsch elftal eerst nog tegen Duitsch- land en België in actie moeten zien om het den lof toe te zwaaien, welke men het na deze 50-overwinning allicht zou schenken. Niettemin de Zwitsers lieten spelen en de Hollanders hebben daarvan op een uit stekende wijze geprofiteerd. Dit is al een verdienste op zichzelf. In de gegeven om standigheden kunnen we geen critiek op het Hollandsche spel uitoefenen. Zeker was het nog niet volmaakt, doch in elk geval bleek het wel van dien aard. dat we de komende wedstrijden tegen Duitschland en België met een gerust hart kunnen tegemoetzien. Voor ons is het vrijwel zeker, at de N. E. C. geen of slechts een heel enkele wijziging zal aanbrengen. Dit elftal schijnt ons in staat om vol gens het bekende Hollandsche systeem uit weinig kansen het maximum aantal doel punten te scoren. Wat ook gisteren in zekeren zin het geheel if geweest. In onze achterhoede was Denis weer de man. Hij verrichte het vrij vele, doch niet zoo moeilijke werk op een niet te verbete ren wijze. De soepelheid en steil waarin al les geschied, maken het tot een lust hem in actie te zien. v. Kol had geruimen tijd noodig om zich in te werken. Eigenlijk duurde dit tot bijna aan de 2e helft. Gedurende dat gedeelte heeft hij zich een waardig partner van De- nis getoond. v. d. Meulen heeft bijna geen gevaar lijk werk te doen gehad. Het werk dat hij verrichte was absoluut af. Hij maakte geen enkele fout, zelfs geen kleine, doch behoe de er zich voor het te mooi te willen doen. Ook zonder iets van dien aard, is v.d. Meu- len's spel bijzonder aantrekkelijk. Over onze middenlinie Zal wel niemand te klagen hebben gehad. Wel hadden de lieeren het niet zoo bijster moeilijk, docli wij hebben den indruk gekregen, dat dit gedeelte van onze ploeg er na de laatste wijziging heel wafc op is vooruitgegaan, v. Heel speelde een bijzonder goeden wedstrijd. Hij was in de verdediging wan neer daiir gevaar dreigde en steunde bo vendien onze voorhoede opvallend goed Zoowel in techniek als tactiek was hij de Zwitsersche rechtervleugel de baas, zoodat hij tenslotte met een zeker gemak zijn uit stekende arbeid verrichtte. v. Linge's wederoptreden in de natio nale ploeg is niet onverdienstelijk geweest, hoewel er van zijn spel nog lang niet die kracht uitging als voor eenige jaren. Toch heeft onze voorhoede heel wat goed aan gegeven ballen van hem gehad. Voorloo- pig zal de Groninger wel weer opgesteld worden. Krom vertoonde zijn gewone spel. Taai, vasthoudend en stoer. Een speler, die er de meeste aandacht aan schenkt om den te genstander den bal te ontnemen. De afwer king laat hierdoor wel eens te wenschen over. Groen's vervanging is hier een abso lute verbetering geweest. In de voorhoede was onze linkervleugel bijzonder actief. Sigmond en Ruisch bleken uitstekend met elkaar overweg te kunnen. De eerste speelde één van zijn allerbeste wedstrijden. Geen bal werd hem toege speeld of*er kwam iets goeds uit voort. Zijn voorzetten waren afgemeten en het aantal legio. Dikwijls had, deze sympathieke H. F. C,-er een welverdiend applaus in ontvangst te nemen, Ruysch debuteerde uitstekend. Misschien had hij wat meer als aanvaller moeten op treden. Nu hielp hij meestal de verdediging een handje, doch dit. zal wel met een spe- cialen opdracht zijn geschied. Noodig scheen het ens niet in dezen wedstrijd. Met Sigmond heeft Ruisch uitstekend ge speeld. Soms wel wat veel met dezen. Met 2 uitstekende doelpunten bekroonde hij zijn goed werk. Pijl moest het in hoofdzaak hebben van zijn goede opstellen. Hierdoor bracht hij het steeds tot vlak bij het Zwitsersche doel. Met zijn schoten had hij weinig succes. Zonder op te vallen, heeft de Rotterdammer toch nog veeï goeds ge daan. Tap heeft door zijn veel te zelfzuchtig spel heel wat verknoeid. Ongetwijfeld was Lij de minste in onzen aanval. Wij zijn er echter van overtuigd, dat de Hagenaar beter kan, doch van dat egoïstische zal hij zijn spel oogenblikkelijk moeten ontdoen. Ook Gielens heeft een goeden wedstrijd gespeeld. Vele mooie voorzetten kwamen van zijn voet en wanneer men dan nog in aan merking neemt, dat hij van zijn binnenspeler zoo goed als geen steun ondervond, dan wordt de verdienste van hetgeen hij in ge geven omstandigheden presteerde, nog groo- ter. Waar de Hollanders zooveel beter speel den had hun spel onze meeste belangstelling. Toch hebben wij in het Zwitsersche elftal wel enkele individueel goede spelers geno teerd. Trouwens het geheele elftal heeft zich hardnekkig geweerd, doch het meerendeel der spelers schoot in capaciteiten te kort om den tegenstand beduidend te doen zijn. Hürzeler, achter, werkte ontzettend. Doelman Schar kon ons maar matig beko ren. Een keeper van klasse han twee van de Hollandsche goals waarschijnlijk voorkomen. De Zwitsersche middenlinie was het zwak ke deel van de ploeg. Alleen Schnorf ver richtte hier behoorlijk werk. De voorhoede speelde in het veld niet on aardig, doch ijpor het doel was deze linie vrij ongevaarlijk. Kehrli was hier de man, waarvan de meeste kracht uitging. De Zwtedsche scheidsrechter heeft op een kalme en zekere wijze den wedstrijd uitste kend geleid. Enkele kleine foutjes kunnen onze opinie daaromtrent niet wijzigen. Jan B. INTERLANDWEDSTRIJD. Amsterdam: NederlandZwitserland 50, AFDEELING I. Promotie Degradatie Competitie. Gorinchem: UnitasHilversum 01 2e klasse. B Utrecht: D.O.S.Voorwaarts 2—4 3e klasse. C Amsterdam: Watergraafsmeer—Ares 23 Amsterdam: NeerlandiaS.D.W. 00 Res. Ie klasse. Amsterdam: Spartaan IIBI. Wit II 22 Res. 2e klasse. B Culemborg: Vriendensch. II-H.V.C, II3-3 Res. 3e klasse, B Amsterdam: D.E.C. Ill—D.W.S. II 1—4 AFDEELING II. 2e klasse. A Rotterdam: NeptunusL.S.V. 23 Schiedam: S.V.V.—D.H.C. 1—1 B Rotterdam: C.V.V.—V.I.O.S. 4—1 Delft: ConcordiaB.M.T. 13 3e klasse. A Leiden: U.V.S.—V.D.S. 5—2 Bodegraven: BodegravenD.V.C. 20 B Schiedam: SchiedamDelft 10 C Schoonhoven: SchoonhovenSt. Volh. 1—2 Rotterdam 't NoordenS.I.O.D. 32 Rotterdam: U.S.C.D.C.L. 03 4c klasse C Maassluis: V.D.L.—B.Ê.C. 2—2 D Rotterdam: DJ-l.V.Overmaas 3—7 Rotterdam: W.E.S.C.O.Sliedrecht 41 I Res. Ie klasse. Dordrecht: D.F.C. II—H.B.S. II 3—3 Schiedam: H.D.V.S. IIFeijenoord II 0-4 Rotterdam: Xerxes IISparta II 10 Res. 2e klasse. A Gouda: Olympia II—U.V.V. II 3—6 Den Haag: Quick II—S.V.V. II 0-1 Leiden: A.S.C. II—A.D.O. II 1—2 B Rotterdam: St. Hooger IID.F.C. III 2-4 Rotterdam: Feijenoord IIIUnitas II 1-2 Res. 3é klasse. A Leiden: Lugdunum IIL.F.C. II 20 C Rotterdam: Excelsior IIIV.O.C. III 1-1 AFDEELING III. Ie klasse. Wageningen: WageningenHeracles 13 Zwolle: Z.A.C.Go Ahead 21 AFDEELING IV. Roermond RoermondN.O.A.D. 11 1c klasse. Winschoten: W.V.V.Friesland 30 Leeuwarden: FrisiaVeendam 40 BUITEN DE COMPETITIE. Assen: AlcidesZwolsche Boys 45 Nijmegen: QuickWillem II 14 Utrecht: U.V.V.Vitesse 35 Gorinchem: S.V.W.Xerxes 11 Arnhem: Hertog HendrikS.M.L. 34 Rotterdam:- SpartaN.A.C. 20 Beverwijk: KennemersWest Frisia 25 Sneek: L.S.C.Sneek 21 Den Haag: H.V.V.—V.U.C. 4-4 Haarlem: HaarlemQuick 61 Enschede: Enschede—Velocitas 3—1 Hilversum: DonarBaarn 12 Breda: VelocitasD.F.C., 42 Breda: N.A.C. comb.—Br. V. B. XI 14-1 (Vriendschappelijk). Na de groote drukte een week geleden bij den wedstrijd tegen V. U. C., was het giste ren wel bijzonder rustig op Schoten, toen de roodbroeken den strijd aanbonden,tegen het aloude Haagsche Quick, dat het vorige jaar cenzelfden strijd had te strijden als Haarlem thans. Het vorige jaar begon Quick in de degradatiewedstrijden met eene overwinning en.... degradeerde Haarlem is met een nederlaag begonnen. Moge de tegenstelling ook thans opgaan. De wedstrijd tegen Quick werd in het Haarlemkamp met belangstelling tegemoet gezien, want de Haantjes toch wisten dit seizoen uit beide competitiewed strijden tegen V. U. C. drie winstpunten te behalen. Dit alj maatstaf nemende is Quick wel tegengevallen of V. U. C. moet tegen Haarlem ver boven haar vorm hebben ge speeld. Wel had Quick een drietal invallers, maar ook Haarlem was niet volledig en de overwinning had zeker nog grooter kunnen zijn, wanneer de voorhoede voor de rust in hetzelfde tempo had gespeeld als in de tweede helft. Bij Quick speelde B. Donker, de oud-Haarlemspeler mede. Naar verluidt zal hij niet meer voor D, F. G. uitkomen, maar het volgende seizoen voor Quick spe len. Zonderen wij Meyer en Vermeer uit, dan heeft Quick geen sterken indruk ach ter gelaten. Wel werd enthousiast gespeeld, maar daarmede is alles gezegd. Zonder zich al te veel in te spannen, heeft Haarlem dan ook kunnen winnen. Quick begon enthousiast, maar an Daalen en Stern hadden direct hun vorm te pakken, waardoor het over wicht der gasten niet gevaarlijk werd. Vrij gelukkig namen#zij echter door Vermeer de leiding. Bollington, die voor de rust bij Haar lem de spilplaats innam, verplaatste steeds het spel, maar de Haarlemvoorhoede kon maar niet op gang komen en vooral Bies- haar nam het kalm op. Toen deze speler echter plotseling stevig doorzette, kreeg Huisman hierdoor een goede kans, die hij benutte. Een kalm genomen strafschop we gens hands bij een zeker doelpunt, gaf Haar lem door Huisman een 21-voorsprong. Rust 21, In de tweede helft nam Gras de spilplaats weer in en vulde A. Moolenaars het elftal op verdienstelijke wijze aan. On- kenhout loste na de hervatting, een onver wacht schot, wat wel gestopt maar niet weg gewerkt werd en Smits verhoogde de score tot 31. Haarlem was nu vrijwel voortdu rend in den aanval en behoudens de zeer gevaarlijke aanvaallen van Vermeer, die na de rust linksbuiten speelde, werd de Quick verdediging steeds aan het werk gezet. Meijer was hier de man, maar kon toch niet verhinderen, dat Lamp en Bieshaar (2) den stand opvoerden tot 61. De opstelling der elftallen was: Haarlem. Stern; achter: D. Houtkooper en Van Daalen; midden: Gras, Bollington en Torringa (na de rust Torringa, Gras en Moo lenaars); voor: Lamp, Bieshaar, Huisman Smits en Onkenhout. Quick, doel: Smit; achter: de 'Meyer en Bontje; midden: S, v. d. Zaag, Heiligers en Overbroek, voor; Gerarda, G. v. d. Zaag, Vermeer, Donker en Bijlster. Scheidsrechter Kleefstra had het niet moeilijk en leidde rustig, VERGADERING NED. LAWNTENNIS BOND. Zaterdagmiddag is te Utrecht de alge- meene jaarvergadering van den N. L. T, B. gehouden. In totaaal waren 39 vereenigingen vertegenwoordigd. De voorzitter herinnerde in zijn openingswoord aan het succesvolle seizoen 1925,%hetwelk een van dj belang rijkste seizoenen in het Nederlandlche ten nis geweest is. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd, alsmede het financieel over zicht. Dientengevolge werd den secretaris- ^eWhTn'gmeetïe?, 'ien tiet HoyTë Ver3«r decharge verleend. Uit het jaarverslag stippen wij aan behalve de prestaties op internationaalgebied, welke reeds meermalen gereleveerd werden, dat op 1 Januari 1926 183 vereenigingen lid van den bond waren. Uit het financieel verslag zij gememo reerd, dat de internationale wedstrijden een nettowinst van 8457, opleverden. De ver lies- en winstrekening sluit met een winst- sald van 7481, Het voorstel-Leimonias om aan het gratis rondzenden van het officieele orgaan „Lawntennis"' een einde te maken, werd na eenige discussies verworpen, omdat de voor. stellers niet aanwezig waren en het punt niet voldoende konden verdedigen. Van het bestuur werden bij acclamatie herkozen: Ir. Broese van Gronau, (voorzit ter); G, Scheurleer, V. Dutilh, W. Janssen, (leden). In de vacature-Punt werd gekozen Jhr. A. van der Poll, Heemstede, met 114 stemmen, tegen 69 stemmen op den heer Nielsen, Amsterdam, De heer Warendorf, Amsterdam, die tevoren candidaat gesteld was, wenschte voor de functie niet in aan merking te komen. In een korte rede wijdde de voorzitter waardeerende woorden aan den heer Punt, Noordwijk, in wien de Bond eej bescheiden krachtigen werker verliest. Onder applaus werd de heer Punt tot eerelid benoemd. Het wedstijdprogramma werd als volgt samengesteld. 15 April; Wageningen. 1011 Mei: Amsterdamsche kampioen schappen. 1924 Mei: Wageningen, 2124 Mei: Haarlemsche L. T. Club, 2528 April: Interacedemiale wedstrijden, (Arnhem). 2630 Mei: Anglo Dutch (Rotterdam). 2830 Mei: Leeuwarden. 36 Juni: Sphaerinda (Utrecht). 4— 6 Juni: Noordwijk (badgastenwed- srtijden). 1720 Juni: Breda. 24—27 Juni: Eilers Tennispark. 2427 Juni: Arnhem. 14 Juli: Groningen. 14' Juü: Enschede (des Tornbesbeker). 1011 Juli: België—Holland (Antwerpen). 1613 Juli: Competitiekampioenschappen. 1920 Juli: Ouders- en kinderenwedstrij- strijden, Arnhem, 2225 Juli: Noordwijk. 2228 Juli: Bergen aan Zee. 18Juli1 Aug: Daity (Apeldoorn). 28Juli1 Aug.: Gouda, 38 Aug.: Nationale Kampioenschap pen, Hilverscum. 1215 Aug.: Het Spiegel, Bussum, 18—22 Aug, Zandvoort. 18—22,: M. E, T. S. (Scheveningen) 2729 Aug.: Baarn. 2729 Aug.: HollandEngeland. 35 Sept.: Leeuwaarden. 3— 5 Sept.: Festuia (Amsterdam). 1619 Sept.: M. E. T. E. (Scheveningen). De Holland-België-wedstrijd van den Davis Cup, welke vóór 4 Mei gespeeld moet worden, zal in verband met den Holland België voetbalwedstrijd naar alle waarschijn lijkheid een week vervroegd worden met het oog op de publieke belangstelling. De wed strijd zal dan dus plaats vinden op 23, 24 en 25 April te Noordwijk, De eerste klasse afdeelingen van de com petitie zijn als volgt samengesteld: Afdeeling I, heele competitie: Dordt I, Tuglo Dutch I A, Haarlem I A, A. O. P. (Den Haag). Afdeeling II, heele competitie: Anglo Dutch I B, D. D. V. I A, (Amster dam, Festnla I (Amsterdam). Het Spiegel I A (Bussum). Afdeeling III, halve competitie: Haarlem I B, D, D. V. I B, Iniasch I (Am sterdam), Stadivo I, (Amsterdam), Het Spiegel I B, Hilversum I. Naar de Telegraaf meldt, heeft onze stad genoot, Ad. Paulen op 26 Maart voor het eerst na zijn ziekte (ernstige keelontsteking opgedaan bij z'n eerste Indoorwedstrijd in \merika, waar de 17.000 toeschouwers kans zagen een dergelijke rookwalm te veroorza ken, dat wij Hollanders onwillekeurig aan een ,',zeerampje" gedacht zouden hebben, terwijl het temperatuursverschil in kleed boxen en baan „slechts" 15 graden be droeg). Geen wonder, dat Paulen, die niet tegen sigarenrook kan, wiens weerstands vermogen na den zwaren, met prachtig succes bekroonden studietijd en de 6-daag- sche zeeziekte bij zijn overtocht, zwaar op den proef gesteld was, eerst als no. 4 ein digde en bij den volgenden wedstrijd moest opgeven, Een maand bijna lag hij machte loos neer, werd daarna op medisch advies naaf Texas', ongeveer een ligging als Cairo, gezonden tot herstel van gezondheid, gast vrijheid genietend bij onzen welbekenden coach Hjerberg. Rust en zon deden den naar zijn vaderstad terug verlangende goed. Niet naar Holland terug, vóór hij zijn naam, zoo schitterend gevestigd na zijn overwin ning dezen zomer over Heffrich, den kam pioen, op Lady Day, nu door onpiacht zoo gedaald, weer ten volle bevestigd had Het heeft zoo mogen zijn. De eerste wedstrijd was hem; op de kwart-mijl bleven Daniël? en Hooper achter hem resp. 2 en 3. Ad's tijd op de 400 M. was uitstekend, 49.2 sec., op de kwart mijl 49.8 sec. De beste tijd in 1925 in Holland gemaakt was op de 400 M. 51.2 sec. door Reusef v. Alphen te Nijmegen (Holland—W. Duitschland). Het bestuur van de N. A. U., zich volkomen in Paulens toe stand kunnend indenken, stond hem bii hooge uitzondering toe, zijn verblijf in Ame rika ,met een maand te verlengen tot 26 April a.s. Moge Ad er in slagen den naam van ons kleine Holland in Amerika hoog te houden; met het oog. op 1928 kan ons dit niet dan goed doen. Westelijke le klasse. Z Dordrecht: DeetcsH.K.V. 15 Promotie-degradatie West- le klasse. N Amsterdam: Ready—Swift 1—6 Oostelijke le klasse. B Almelo: A.K.C.Naas 2 Hengelo: H.K.C.D.O.S. 2 6 Almelo: Achilles—Groen Zw. 5—5 Noordelijke le klasse. Jubbega W.K.—Kalm en Wis 5—4 Overgangsklasse. N Haarlem: Haarlem—D.D.V. 1—4 Amsterdam: K.V.O.-^Oosterpark 2—0 Z Den Haag: Vitesse (H.)—Het Zuiden (1) Kampioenschap West. 2e klasse. N Hilversum: O.S.C.A.—De Gooiers 4—9 Koog Zaandijk: K.V.D. K.V.K.V. 2 Westelijke 2e klasse. A Amsterdam: Or. Nas. Deska 3 4 D Amsterdam: Eendr.—De Fazanten 16—0 Haarlem: Haarlem IID.D.V, II 3 2 E Koog Zaand.: Koog Znd. II—D.V.D. II 62 G Den Haag: H.S.V. II—Vitesse (L.) II 2-2 I Dordrecht: Deetos III—Paars Wit 0—3 Rotterdam: De SpartaanQuick 11 1 Dordrecht: D.W.S.—T.O.V. II 1 8 Rotterdam: Rozenburg IIOdo 7 2 Oostelijke 2e klasse. B Enschede: D.O.S. IIH.K.C. II 2 5 Om den Zilveren Korf. le ronde. Amsterdam: Sportief—D.E.D. 7—4 Amsterdam: Here.—Westerkw. II 3—2 Westelijke le klasge Zuid. Fluks 12 7 -2 3 44—29 16 H.K.V. 12 7 1 4 3321 15 O.S.C.R. 11 5 4 2 332 14 Deetos 11 6 1 4 32 35 13 Vitesse (L.) 12 4 2 6 35—44 10 Velox 12 3 3 6 32-38 9 D.K.C. 12 2 1 9 32—42 5 NaSs H.K.C. Groen Z A.K.C. D.O.S. Achilles Noordelijke le klasse. W. K. 9 6 3 44—23 15 Nic. 9 5 1 3 47-33 11 Voorwaarts 9 4 2 3 3430 10 S. S. S. 6 3 2 1 31—14 8 Kinea 1) 6 114 1128 1 Kalm en Wis 9 1 8 2059 1 1) Kinea 2 verliesp. w. n. o. le klas Zuid. B. D. H. C. B. H. O. C. 0—8. Het volgende elftal bond den strijd te gen het nog ongeslagen IL O. C. aan: A, Mensing. D, Alberts, B. Geyl. D. v. d. Stadt. N. Drijver. A. Doom J. v. Orden. I. Alberts. D. v.d. Haar, A. van Eek. W. v. d. Tak De eerste aanvallen zijn voor B. D. C. Ze weten een corner te forceeren, dia niets oplevert. Nu wordt H. O. C. langzaam veel sterker. Vooral de internationale mej. Til ly Kley verricht keurig werk en vooral door haar toedoen gaat de rust in met 44—0 voor de Haagsche dames. Na de rust hebben mej. Drijver en v. d. Haar van plaats verwisseld. En aanvanke lijk met succes. B. D. H. C. zit gevaarlijk dicht pp het H. O. C.-doel, maar steeds brengt het back-stel der Haagsche dames redding. H. O. C. komt nu weer in de meerder heid. Mej. Tilly Kley wordt door mej, D. v. d. Haar voldoende bewaakt, maar thans dreigt het gevaar van de rechts-binnen, die al heel spoedig de stand op 80 brengt. Nu gaat mej. Drijver keepen en op keuri ge wijze wset ze haar doel schoon te hou den. Hoewel de B. D. H. C.-voorhoede het niet opgaf en hard voor een wel verdiend tegenpunt zwoegde, gelukte het haar niet en zoo kwam het einde met een verdiende, doch geflatteerde H. O. C.-zege. De volgende week tegen Victroia zullen onze Bloemendaalsche dames moeten win nen, willen ze geen degredatie-wedstrijden hoeven te spelen. Het is te hopen, dat ze dan dadelijk de juiste opstelling zullen we ten te vinden. i In een zeer aardigen wedstrijd hebben de Bloemendalers onze voorspelling van Zater dag gelogenstraft door de Hilversummers met 20 te kloppen. Het is jammer dat Bloemendaal vrijwel het geheele seizoen ge- slabbakt heeft en nu de laatste wedstrijden zelfs kans ziet om de sterkste tegenstanders onschadelijk te maken. Hilversum II ver schijnt met 10 man, waartegenover Bloemen daal II volledig aanwezig is. Bloemendaal is dan ook iets in het voordeel en er zal onge veer een kwartier gespeeld zijn als Houtsma uit een corner kan scoren (10). De achter hoede der gasten keert echter vele Bloemen daalsche aanvallen en blijkt de keeper van Hilversum niet makkelijk te passeeren. De Bloemendaalsche voorhoede speelt keurig samen en is steeds in duel met backs en keeper. Rust komt met I0 in het voordeel der gastheeren. Na rust eerst een opleving bij Hilversum. Zij trachten het spel te ver plaatsen, doch André de la Porte 'c.s. in de achterhoede retourneeren alles onverbid delijk. Langzamerhand neemt Bloemendaal weer de overhand, doch scoren blijft nog uit. Slechts sporadisch brengen de Hilversum mers het tot de Bloemendaalsche achter hoede, zoodat deze vrijwel steeds tot niets doen gedoemd is. Ongeveer 10 minuten voor het eind slaagt Stoel er dan in, tijdens een algemeenean anval, waarbij de bal zeer listig werd opgebracht, de score te verhoogeo. Met dezen stand breekt het einde aan. Kampioenschap 2e klas. HILVERSUM III H. B. S. H 3—1. Deze wedstrijd, die in de beste verstand houding in het schitterend gelegen Hilver- sumsche Sportpark gespeeld werd is in een met-verdiende H. B. S.-nederlaag geëin digd. Een gelijk spel had de verhouding be ter weergegeven, Beide elftallen zijn volledig, In het begin een gelijk opgaand spel. De goed opgezette Hilversum aanvallen loopen allen dood op het hechte backstel Canne- gieterA. Hoppe, dat in uitstekende con ditie is. Aan den anderen kant kreeg Denijs een schitterende kans, die hij evenwel on- benut liet. Rust 00. Direct na de rust een. goede H. B. S.« aanval. Hésterman en Over de Linden loo pen elkaar echter in den weg, waardoor de ze kans te loor ging. De middenvoor van Hilversum kreeg den bal toegespeeld en na een goede rush gaf hij Hilversum met een onhoudbaar schot de leiding. Even hierna forceert Hilversum eenige corners en als hun midvoor even vrij ge laten wordt is bet zoo 30. Niet ontmoedigd valt H. B. S. aan en uit een goed door Hesterman aangegeven bal weet Over de Linden de eer te redden. Bij Hilversum was de middenvoor Bakker het beste, terwijl bij H. B. S. A. Hoppe en keeper v.d. Wal een pluim verdienen. leb hei nitstekendste aan te bieden dal iemand wenschen kan, boe zal de wereld bet weten, indien gij niet adverteert JOHN P. ROCKEFELLER. Reeds meermalen mocht ik over de Ja- vaansche sport-beweging gewagen, doch dit maal komt een ander deel uit onze Indische Archipel aan de beurt en wel Sumatra. Dank zij een bekend stadgenoot, die daar woon achtig is, ontving ik interessante bijzonder heden over een reisje, dat een gezelschap all round sportsmen half Februari naar Penang heeft gemaakt. Uit Uw schooljaren herin nert gij U natuurlijk deze plaats, die in de Straat van Malakka ligt, vlak tegen het schier eiland van dien naam. Ook weet gij, dat de Straits tot de Engelsche Dominions behoort, hetgeen ik U alleen maar mededeel ter orien teering. Als men daar in het Oosten spor- feesten aanricht, treft men doorgaans geen halve maatregelen en wordt dit werkelijk op grootschen voet opgezet. Zoo ook te Penang. Dan ontmoeten de heeren niet alleen in een voetbal-match elkander, doch dan wordt er ook getennist, hockey en waterpolo gespeeld en tot slot een cricket-wedstrijd georgani seerd. Zulk 'n uitstapje is op Sumatra na tuurlijk een bijzonder evenement en voor ons belangwekkend genoeg om er een feuilleton aan te wijden. Nog interessanter lijkt 't mij als de lezers zelf het reisje medemaken, zoo dat ons buitenlandsch overzicht dit keer eens meer den vorm van een reisverhaal zal hebben Stel U dus voor op den morgen van den lOen Februari bevinden wij ons te Belawan. Een met al te groote plaats en de voorhaven van Medan 't best te vergelijken met Ymui- den en Amsterdam. Het meerendeel der deel nemers is reeds gisteravond gearriveerd, ter wijl thans de laatste reizigers aankomen. Het is een prettige drukte in de ruime, gezellige hal van het hotel en ook op de frissche waran da hebben zich vroolijke, druk sticuleerende groepjes gevormd. Natuurlijk is 't een pret tig weerzien overal zien wij bekende ge zichten. Al spoedig ontwaren wij den glunde renden kop van Cees ten Cate, de H.F.C.-'er Vlak bij hem staat Helm, een bekend figuur uit de hockey-wereld, die vroeger voor Hil versum en Amsterdam speelde. Helm is in druk gesprek gewikkeld met de Lange, die nog de kleuren van het Haagsche Quick heeft verdedigd. Dit drietal zal Sumatra op het Penangsche sportfeest in tennis, cricket en hockey vertegenwoordigen. Ook treffen wij den oud-Haarlem keeper Harry Angenent, die als reserve-doelwachter den tocht zal meemaken en Guusje de Serrière, de oude H.V.V.-back. Natuurlijk mankeert Blommen- daal ook niet op het appèl, hoewel deze spe ler zich waarschijnlijk niet in de populari teit van de lezers verheugen mag. In zijn Hollandschen tijd studeerde Blommendaal te Delft en verleende, 't is feitelijk van-zelf sprekend, de club van Dr. Jan Thomée zijn gewaardeeren steun. Gunning van het Leid- sche Ajax is de cricket-favoriet. Wij hebbep hier slechts enkele der bekendste figuren ge noemd, doch U begrijpt, dat er nog heel wat meer voetballers, hockey-'ers, cricketters en waterrotten aanwezig zijn. Intusschen zijn de officials nog druk doende om de laatste toe bereidselen te treffen voor den overtocht, die 's middags om vier uur zal plaats hebben. Plots brengt een telefoontje het geheele hotel in rep en roer, want men weet dat het lang verbeide oogenblik is aangebroken. Ijlings snelt het geheele gezelschap naar buiten, een groote krans torsend en spoedt zich vervol gens naar den zeekant. Inderdaad, gindsch aan de gezichtseinder nadert de lang ver wachte steamer het trotsche zeekasteel met zijn kostbaren last uit het moederland. Zijt ge wel eens te Ymuiden geweest om vriend of bloedverwant te verwelkomen, die na een langdurig verblijf in vreemde gewesten weer terugkeerde kent ge de blijde emotie van het weerzien Ook het gezelschap was zichtbaai aangedaan, toen d^ kolossale mailboot nog ver op de reede het anker vallen liet. Direct kwamen kleinere vaartuigen langszij om dë passagiers naar den wal te brengen. Een luid hoezee steeg uit de enthousiaste menigte op, toen men zijn rijzig figuur ontwaarde zijn glunderen kop met dien prettigen lach. Juist toen de toren van Belawan zijn elf slagen uitgalmde zette Baer van Slangenburg voet op Indischen bodem, Baer, de bekende H.B. S.-'er en populaire internationaal. Dat het weerzien en kennismaken bijzonder hartelijk was behoeft zeker geen aparte vermelding. Direct keerde men naar het hotel, terug, waar om twaalf uur de lunch werd gebruikt. Na tuurlijk vormde de Hagenaar voorloopig het middelpunt van de gesprekken en werd hij in zijn toekomstig vaderland hartelijk wel kom gebeeten. Men weet als assistent bij de Deli-Maatschappij. Doch aan ip diensttreding viel op dat mo- n°£ niet te denken, want de handige officials hadden reeds een plan de campagne opgemaakt en werd Baer direct stormender hand veroverd. En zoo gebeurde 't, dat dc H. B. S.-'er, die om 11 uur voet aan wal had gezet, 's middags 4 uur weer scheep ging naar de Straits. De afvaart was in alle opzichten prettig en bemoedigend, doch de gebruike lijke erupties gooiden weldra roet in het eten. Dit intermezzo van „holle" magen stond men echter te wachten, doch dit buiten beschou wing gelaten bereikte men den Overwal in den besten welstand. De Engelschen bleken uitstekende gastheeren te zijn en na een fer- men maaltijd was al het leed van de rumoeri ge zee weer vergeten. Denzelfden dag nog werden de sportvelden van de Pedang Cric ket Club in oogenschouw genomen. Deze vereeniging bleek een groote orga nisatie, die een kleine 1000 leden telt. Het complex terreinen ligt vlak aan zee, waarop men vanaf het fraaie, ruime clubhuis een on vergetelijk gezicht heeft. De kwriiteit van den grond was echter bij nadere beschouwing no; al teleurstellend. En wat later bleek zee moeilijk bespeelbaar, want het veld was bui tengewoon hard en bovendien zoo droog en glad, dat zulks gefust een handicap voor de gasten moet genoemd worden. Vooral de anders zoo aal-vlugge inlanders maakten nu meer kennis met den grond dan met den bal. Het gevolg was, dat h«t leder voortdurend hoog opstuitte, daardoor moeilijk te control- leeren en veel sneller liep dan de spelers. Dat het veld in zulk 'n conditie verkeerde weet men geheel aan de droogte van de laatste acht weken. De Esplanade was uitstekend bezet, toen de elftallen voor de eerste ontmoeting het veld betraden. Vooraf echter nog eenige bij zonderheden. Bij voetbalwedstrijden te Pe nang wordt geen entree geheven, tenzij er voor een liefdadig doel gespeeld wordt. Onder deze sportmen huldigt men de meening, dat sport geen instelling is om geld te verdienen, maar zuiver sport moet blijven. De terreinen waren dan ook voor een ieder toegankelijk en had men de speelruimte slecht afgerasterd met een touw. De gemakzuchtige toeschou wer neemt zijn eigen vouwstoeltje mede, doch de meeste aanwezigen, die juist uit hunne kantoren kwamen, bleven staan. Al leen waren stoelen gereserveerd voor de gas ten en leden van de P. C. C. Er waren slechts twee oppassers. Doch er wordt wel zwaar door de belang stellenden gegokt, voornamelijk Cbineezen en vreemde Oosterlingen. Zoo verloor een Chinees bij die gelegenheid niet minder dan 500 Dollar.De gasten zagen er kwiek uit in hun oranje shirts en witte broeken. Na tuurlijk speelde Baer op zijn bekende plaats, geëscorteerd door Blommendaal, terwijl Guus de Serriere in de half-lijn was opgesteld. De Engelsche tegenstanders bleken over een krachtig team te beschikken, waarmede niet te spotten viel. Zij namen dan ook de leiding, doch de H. B. S.-'er zorgde, dat voor half-time de balans in evenwioht kwam. Daarna namen de Sumatranen echter het initiatief en Blommendaal zette de kroon op het werk door de gasten weer een doelpunt voorsprong te geven. Hélaas maakte een der backs een fout, waardoor al de moeite te niet werd gedaan en de strijd in een gelijk spel eindigde. Doch de tweede wedstrijd, een paar dagen later, bracht een alleszins verdien de, hoewel moeilijk bevochten zege, Ook nu nam Baer van Slangenburg weer het eerste doelpunt voor zijn rekening, nadat de En gelschen de leiding hadden veroverd. Er ontspon zich een verwoede kamp, doch danl ijn schitterend werk van Eng Tean,den linksbinnen, kreeg men een 21 voorsprong, welke tot het einde gehandhaafd bleef. Be grijpelijk heerschte er buitengewone vreugde onder de voetballers, hetgeen zich wel den ken laat. Tenslotte willen wij, wat het trappersgedeelte betreft, een deel uit de re censie lichten van de Penang Gazette over onzen internationaal. „Hoewel het spel der gasten de waardeering geniet, welke 't ver dient," zegt dit blad, „zouden zij zeker verslagen zijn, ware Baer van Slangenburg en diens g'rootsche spel er niet geweest. Het spel van dezen linksbinnen was artistiek en methodisch." Na dit voetbalfeest kwamen de tenissers in actie, dus het trio C. ten Cate, Helm en de Lange. Vooraf dient opgemerkt, dat men te Penang niet op gravelbanen speelt, dus op gras, hetgeen natuurlijk van invloed bleek op de verrichtingen der gasten. In het enkel spel kreeg ten Cate de eerste maal de Engelsch- man Sedwick als tegenstander, welke door den H.F.C.-er met 73 63 en 6 3 werd overwonnen. De Engelschman ver zocht direct om revanche, doch nu maakte Cees nog korter metten en met 6I, 63 was 't afgeloopen voor den eersten dag. In het dubbel spel stelde het duo Helm en de Lange zeer teleur en zagen geen kans het goede voorbeeld van ten Cate op te volgen. De tweede match vond op cfe banen van de Chineesche Tennisclub plaats. Nu traden ten Cate en Helm in het strijdperk tegen het befaamde duo Khoo Hooi Hije en Tan Tjong Kie, die beiden in 1925 het double-kampi- oenschap van Malakka wonnen. Khoo Hooi Hije is de kampioen van Malakka en speelde i in 1924 te Wimbledon mede in de wereld kampioenschappen, waarbij bij in de af deeling heeren enkel-spel in de tweede ronde door Hadi (Britsch ïndië werd geklopt, ter wijl hij 't in de doubles tot de 3e ronde bracht. Voor de tennis-enthousiasten is 't onge twijfeld interessant om nog eenige bijzonder heden over zijn spel te hooren. Het spel van Khoo Hooi Hije kenmerkt zich in de eerste plaats door een bijna mathematische zuiverheid, die hem practisch gesproken nooit in de steek laat. Zijn service is niet bijzonder hard, maar bedriegelijk voor den tegenstander en laat hij de ballen neerkomen precies, waar bij ze hebben wil. Bovendien is zijn spel zuiver en oervast en doet den Chi nees meer denken aaneen elatischen wand, .velke de ballen met verdubbelde hard nekkigheid retourneert dan aan een speler, die 't grootendeels van zijn aanvallen hebben noet. Elke gelegenheid neemt hij te baat im tot het net op te loopen en daar met een keiharden slag de game te beëindigen. Zijn partner Tan Tjong Kie was een heel stuk minder, evenals Helm in vergelijking ,met tea Cate trouwens. Blijkbaar had hij 't nogal met zijn zenuwen te kwaad. Brillante slagen waren bij dit tweetal uitzonderingen, terwijl zij bij Khoo Hooi Hije en ten Cate vrijwel regel waren, Het resultaat was een 61, 63-overwinning voor de Chinees zen. Als nummer drie stond een waterpolo- match op het programma. Ook hier waren Sumatranen weer in het nadeel. Men is ge wend in steenen zwembassins op kalm zoet water te spelen, terwijl daar de ontmoeting in zee plaats vond. De vrij hooge golven vorm den een geducht beletsel om zich snel voort te bewegen en goed te schieten, terwijl de wedstrijd bovendien nog op het heetst van den dag, 12 uur 's middags, plaats vond. De Engelschen hadden niet de minste moeite, en waren voortdurend superieur. Door kra nig verdedigen der Sumatraansche achter hoede konden zij slechts éénmaal scoren, hetgeen in verhouding met de voor de gas ten, zoo ongunstige omstandigheden, een keurige prestatie moet genoemd worden. Den volgenden dag trok men het veld in voor den cricketwedstrijd. Captain Gun- nign had'als bekenden onder zijn elftal: Ten Cate, Helm en Angenent. Op den cap tain was natuurlijk alle hoop gevestigd, doch voor 18 zat hij reeds aan den kant. Helm en Ten Cate vertrokken beiden zonder ge scoord te hebben en bleef Angenent met 5 not out. De innings sloot op 133. Doch de ghstheeren plaatsten daartegenover 180 runs, zoodat Gunning c.s. geslagen uit den strijd te voorschijn traden. Tot besluit van dit sport-uitstapje werd er nog hockey gespeeld. Behalve het hierboven genoemde drietal was ook aan Blommendaal een plaats in dit team toegewezen. Ook in dezen tak van sport bleken de Engelschen beter geoefend en moesten de hockey'ers van de Oost-kust met 20 het onderspit delven, dus zonder de eer te hebben gered. Ongetwijfeld zal er op de terugreis ferm nageboomd zijn over de behaalde resultaten. Behalve in voetbal en ten deele in tennis, heeft men in de andere takken cje superiori teit van de Engelsche gastheeren moeten erkennen. Doch voor eerlijke sportlui is dit een ondergeschikt belang en ligt het zwaarte punt in het welslagen van zulk 'n uitstapje. En dat men hierover dubbel en dwars con tent was, jnocht blijken uit het feit, dat toen wederom voet op vaderlandschen bodem werd gezet,, het gezelschap een spontaan driewerf hoera aanhief voor de kranige leiders Haarlem, 27-3-'26.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6