LOTTGERING 8 DE &AfTi1®LSEKE .lU-feï'RATlEl Ch Alt/d wéér EEN VERRA53ING! DE SPAARNEBANK DOET UW SCHOENEN 60ED Ingezonden mededeelmgcn 60 cents oer regeL. KANTONGERECHT. GOEDKOOPER MELK. Practljk-examens. „Nut en Sport." Dip'oma's rier Ambachtsschool. ioi3/4 I043/8 42 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. BERLIJN 5^ >0 59 37 PARIJS 63 8 70 BRUSSEL 9.32 9 39 «EENEN 35 20 35.221/2 LONDEN 12 131/2 f2.127/. STOCKHOLM 6b 85 66 921/2 KOPENHAGEN 63 35 65.30 OSLO 53 65 53 55 BAZEL i 4b 071/z 48.05 NEW-YORK 2.41!/2 2.491/2 ROME a 10.(6 10.04 'RAAG 9 1391/2 7.41 WARSCHAU 35.- 35.- mmaaMÊmmmMÊmmÊmÊMÊtwaÊM 1=. VOOR -= 'a H^-STOOrEN EN^ VERVEN Gr. Houtstraat 5a - Telefoon 10771 BURGERLIJKE STAND. 12000 Gladiolen-bollen voor de watersnoodslachtoffers. Matthaiis Passion - Volksuitvoering. Programma REORGANISATIE BLOEMBOLLENCULTUUR. Gegriefd - geriefd. BEVERWIJK. HILLEGOM. HEEMSTEDE, HAARLEMMERMEER. NIEUW-VENNEP. HALFWEG SANTPOORT. OVERVEEN. SCHOTEN. HEEMSKERK. 110.000 440.000 LEZERS VRAAGT TARIEVEN AAM !J 'WERFKRACHT" aNGEZONDEN. LAATSTE NIEUWS. Abd-el-Krim strijdemmos? De beslissing over den 'Franschen franc. De „taxe civiquê" aangenomen Een aanbod van 2 millioen dollars. Een importbelasting in Spanje? De socialisten onthouden zich. Wat wordt dat tegenwoordig een wed strijd in het cadeau geven bij verbruiksarti- kelen. Zeg, Mary begrijp jij nu, dat er nog zooveel vrouwen zijn, die niet snappen, dat je die artikelen toch betaalt? Dan vind ik het systeem der Handel- Maatschappij van A. RESINK veel beter. Heb je dat biljet ge lezen over dat B. K. reinigingsmiddel? Ik heb het middel geprobeerd en het is veel beter dan tot dusver bekende merken. Het is de helft goedkooper en je kunt er het fijnste glaswerk, evenals alle keukenge rei, mede schoonmaken zonder 't te bescha digen. Maar bovendien bespaar je telkens 12/4 ets., waarvoor je veel beter zelf een cadeau kunt koopen. Den er om, dat je B.K, bestelt. Rijden zonder rijbewijs en zonder licht. Enkele studenten uit Leiden, die in Res- aurant Brinkmann hadden gesoupeerd, en daarna in twee auto's naar Bloemendaal rvil- den riiden, waren door een arfent van politie verbaliseerd. wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer. Een der auto's reed n.L zonder licht, de chauffeur had bovendien geen rijbewijs (wel een rij bewijs voor Ned.-Indië). terwijl hij bovendien geheel links van den werf reed. Dit laatste volgens verklaring van bekl. omdat de auto, die voor hem reed. onverwachts een andere dan de afgesproken richting insloeg. Hi' werd veroordeeld overeenkomstig den eisch van den ambtenaar, tot een geldboete van 15 subs. 5 dagen. Compagnon-knecht. Een kistenmaker uit Velseroord, die met twee broeders zijn zaak dreef, had in zijn werkolaats geen arbeidslijst opgehangen, terwijl hij met zijn broeders-compagnons na den wettelijk geoorloofden tijd arbeidde. Hem zelf stond dat vrij. maar zijn twee jon gere broers mochten dat niet, aangezien voor de wet de oudste der comparfnons de eigenaar is en de anderen ais arbeiders wor den beschouwd. De kistenmaker had een getuige k dé charge meegebracht, die vertelde over een verklaring van den Burgemeester van Sap penneer als zouden in dergeli'ke gevallen alle broers compagnons zijn, maa het be trokken wetsartikel was niet tegen te spre ken, zoodat de kistenmaker 1 moest stor ten in 's-Rijks boetenkas. GOEDKOOPE TRAMRITTEN. Concurrentie met de autobussen tus- schen Haarlem Leiden. Van 28 Maart af tot 2 Mei zullen op de tramlijnen Amsterdam, Lisse en Hillegom, Scheveningen ééndag-retourbiljetten ver krijgbaar gesteld worden a 1.25. Én met ingang van Donderdag" 1 April wordt door de directie der N.Z.H.T.M. een tariefuitbreiding op de stoomtram Leiden Heemstede en de stadslijn Heemstede— Soendaplein ingevoerd. Enkele reisbiljetten worden verkrijgbaar gesteld op de stoomtrambaan vanaf Sassen- heim voor 40 cent, Lisse 35 cent, Hillegom 30 en Bennebroek 20 cent, naar Haarlem, met inbegrip van de stadslijn tot het Soendaplein. Bovendien zal elk retourbiljet op dat tra ject, mits afgegeven door de stoomtramcon ducteurs, op den dag van afgifte, recht geven op een onbeperkt aantal extra-ritten op de stadslijn Den HoutSoendaplein. Retour biljetten voor dat traject afgegeven door de stadsconducteurs geven dat recht op extra- ritten niet. Het geldt hier in niet geringe mate concur rentie tegen de autobussen tusschen Leiden en Haarlem. Een nieuwe onderneming tot levering van melk, zal trachten, den melkprijs in Haarlem goedkooper te doen worden. Daartoe heeft zij zich in verbinding gesteld met de Coöp. Verbruiksvereeniging „De Eendracht." Zij heeft zich nu contractueel verbonden, om de melk aan de leden van „De Eendracht" te leveren tegen een yijs, 2 cents per liter beneden den geldenden straatprijs. De on derneming levert alleen aan de leden van „De Eendracht" melk. „De Eendracht" is eerst op de zaak ingegaan, toen haar bleek, dat zij solide was en dat dé Coöperatie er financieel niet bij betrokken zou worden. De leden hebben bij hun opgave wel moe ten aangeven, hoeveel melk zij per dag noo- dig hadden, doch deze opgave is vrijblij vend. De onderneming heeft bij een bank een waarborgsom moeten storten. Zou zij even tueel baar verplichtingen niet nakomen, dan is de Coöperatie gerechtigd, van die waar- borgsom zooveel geld te nemen, als noodig is om den leden toch een 2 cents goedkoo peren melkprijs te waarborgen. De vereeniging „Het Nederlandsche Han dels-Instituut" (Kon. goedgekeurd) deelt ons mede, dat in bestuursvergadering op 20 Maart j.l. besloten werd, ce eerstvolgende practijk- en leeraars-examens af te nemen op 28, 29 en 30 Juni a.s. Bovengenoemde examens staan onder persoonlijk toezicht van Mr. J. B. Bomans, lid der Tweede Kamer en lid van Ged. Sta len in N.-H. Dinsdag hield de Haarlemsche Pluimvee- en Konijnenfokkersvcreeniging „Nut en Sport" haar jaarvergadering in een der za len van „St. Bavo". Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat de Vereeniging er goed voor staat en geregeld in groei en bloei blijft toenemen De inkomsten over 1925 bedroegen 415, de uitgaven 597 43. In kas was 743.05, zoodat er thans een batig saldo van ƒ55162 is. Wegens periodieke aftreding van eeni- ge bestuursleden en het bedanken wegens drukke werkzaamheden van den heer Ha maker had een wijziging in het bestuur plaats. Dit is thans als volgt samengesteld: le voorzitter P. J Scheelings; 2e voorzit ter J. v. d. Haak: le secretaris H. W. v Dort; 2e secretaris W G Quix; le penning meester J. Quax; 2e penningmeester H. Beetiders; commissarissen J. Portegies, Droog, J Mosterd, Het ledental bedraagt nu 147, Donderdagmiddag om 3 uur heeft de uit reiking plaats van de diploma's aan de scholieren der Ambachtsschool. 5% Nederland 1919 6% Nederland l92o 45* NederL 191. 1% N.-L 1921 A 6% N.-l. 1923 D HolL Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigend Mij „Nederland' Scheepvaart-Unie Rotterd Lloyd Paketvaait Ouae Boot HolL Stoomboot H. VA. Java Cultuur Jurgen* gew. Koloniale Bank .Indische Bank Cert Handel Mi) Reso dito Pboenix Geconsolideerde Kon Olie U. S Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions id. Com p. Merc. Arg. Poerworedjo Oude Deli Senembab Deb Batavia A'dam Rubber Serbadjadj SiUu Wai Sumatra Dordlscbe Petr. Southern Rails Union Anaconda Wabash Comm. Maxwe] lUl tU31/16 99 47l/4 36 171 168 I4v1/4 196 75 56 ti32 >34 lot1/., I 21/* 583/4 i 461/4 ,46l/8 ^.41/2 löl1/! 389 l20f/4 9l/2 167 156,50 3u/i5 107 369l/4 472 407i/a 336 355 190 299 371 l(91/? 148 871/2 391/4 5?/i6 101 103l/16 49 1013/4 l043/8 171 l68i/3 196i/3 75 1 >291/2 333 166 192 158 146 387 120 91/2 165 156.50 4 368 4711/4 407l/4 333l/2 350 190 105 147 365/, 31 MAART ClKo 1 L. <OEK> LA IcKl KOER- 9 i t 1 ^;'ülUUiHli!ll!iiill!l!lir.igiirklt!!llüfHïïllili!iiltRSlFJljlilfl'!iIjL''jnH!!ll!!l!!l!!!l!illi!!l!üi'lil!ili(]lllll!!i<T Ondertrouwd: 31 Maart: K. Felkersma en J. M. Noorloos; A. A. Bouman en J. Korte- kaas; J. C. Brunott en A. G. H. Braam; F. A. Koster en A. Luiting; C. D. van Gelder en G. H, Deelen; G. Breems en G,- C S Quint; J. Zandbergen en H M. C, Burggrae- ve; J. L. Stam en M. E. Lemmers; J. G. M. Bruschke en L. C. Buijs; J. J. Wijkhuisen en A. van Heel; J, C. de Regt en W. A. Brau- nius; C. Bijster en E. E. Schreck- Getrouwd: 31 Maart. J. M. Speenhoff en M. H. v. Herwaarde. J, C. Fabels en A. P, J, v. Gelder M Janse en E A v Arkel P. Gerrits en D. W. Molitoor Geboren: 28 Maart. z. van J. A Huls boschHuiberts. d. van M. C. Baars Biere. 30 Maart. d. van E H. Dijkhuizen Albus. 31 Maart. d. van C Schneider Heesbeen. z. van E. Menkev. d. Put ten. Overleden: 30 Maart. M H. Hellema, 66 jaar. IordensstraaL N. L, J, Pleiisant, 16 jaar, Linscbotenstraat. J. v d. Berg, 75 jaar, Bakkerstraat. 31 Maart. C. Meijer, 23 jaar, Kamperlaan. De Nederlandsche Gladiolen Vereeniginrf heeft ten behoeve der slachtoffers der door den watersnood geteisterde streken ruim 12000 Gladiolen-bollen gratis afgestaan. Niet voor iedereen is het mogelijk, de Matthaus Passion te kunnen hooren De kosten voor zulk een uitvoering zijn zoo groot, dat van lage entrée-prijzen geen «orake kan zi n. Nu zün P° 6 - Bach en Toonkunst op het goede denkbeeld gekomen, om iedereen in de gelegenheid te stellen een uitvoering van dit zeer bijzon dere meesterwerk te kunnen bijwonen, Zi; geven daarvoor op Zaterdagmiddag, 2 April te half 2 een vel s te Repetitie) tegen een entrée prijs van 60 cents. Voor nadere bij'zouderheden verwij zen wij naar de advertentie hier achter. der Orgelbespeling in de Groote of St. Ba- vokerk te Haarlem, op Donderdag 1 April 1926, des namiddags van 23 uur door den heer George Robert. 1. O Lamm Goltes, unschuldig, J. S. Bach. Prière, P. de Breville. 5. Mélodie, A. Guil- 2. Herzlicbster Jesu, was hast Du ver- brochen, S. Karg-Elert. 3, Fantaisie III, C. Salnt-Saëns. 4. Prélude, Meditation et mant. 6, Choral Song, S. Wesley. Zooals bekend, is bij het Hoofdbestuur van de Algemeene Vereeniginp voor Bloembol lencultuur een denkbeeld tot reorganisatie der vereeniging in studie. Over deze aangelegenheid heeft bet Hoofdbestuur een bespreking gehad met ver^ tegenwoordigers der afdcelingen en ver- eenigingen op blo emboli en gebied. De voorzitter der vereeniging leidde het onderwerp in. Hij wees er op, dat in de vereeniging zooveel organisaties opgericht zijn gedurende de laatste jaren (De Narcis, De Tulp e.a.) en dat ook andere belangrijke zaken buiten de vereeniging om tot stand kernen. Dit bewust dat de vereeniging niet meer aan gesteLje eischen beantwoordt. Verandering moet in de organisatie ge bracht worden, volgens spr., omdat de or ganisaties, zooals die buiten de vereeniging om zijn tot stand gekomen op verschillend terrein, bij de toenemende eischen, die aan organisaties worden gesteld en vooraT aan de eisch van behoorlijke centrale administra tie niet voldoen. Ten tweede, omdat men niet geheel ge slaagd is ten aanzien van het bij de vereeni ging „De Narcis'' vastgestelde bloemensnij- ver'ocd en ten slotte in verband met den afzet van hyacinthen in het buitenland en het voorkomen van den uitvoer van zieke bollen. De volgende grondslagen voor reorgani satie waren opgemaakt. 1. Het lidmaatschap worde uitsluitend verleend aan bloembollenkweekers en han delaren en verplicht gesteld voor allen, die bloembollen kweeken of verhandelen, met dien verstande, dat de leden zich verbinden om geen handel in bloembollen te drijven in het binnenland met hen, die in de termen vallen om lid der vereeniging te zijn en niet tot de vereeniging zijn toegetreden of van het lidmaatschap zijn ontzet. 2. De leden worden ingedeeld in viif groepen als kweekers van A. Hyacinthen, B. Tulpen, C. Narcissen, D. Gladiolus, E. Bij goed. De reeds bestaande groepen en ver- eenigingen van dezen aard worden voor zoo ver noodig, voor dit doei omgevormd. Voor Bijgoed worde een groep gevormd. Het lid maatschap eener groep zij verplicht voor hen, die het in de groep vertegenwoordigde artikel kweeken. 3. De leden worden daarnaast ingedeeld in een klasse „kweekers" en een klasse „exporteurs", eventueel met gebruikmaking als zoodanig van de bestaande vereenigin- gen: Het Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap en de Bond van Bloembollen handelaren, die desgewenscht met volkomen behoud van zelfstandigheid in het kad,er der nieuwe organisatie kunnen worden opgeno men. 4. De leden worden in de derde plaats ook nog ingedeeld in zes geografische krin gen, terwijl de bevoegdheid worde gegeven tot het vormen van plaatselijke afdeelingen 5. De leiding van de gereorgan. vereenig. beruste bij 'n Centraal Bestuur bestaande uit een voorzitter en twintig leden, waarvan 2 leden gekozen worden door elk der vijf groe pen en elk der twee klassen en 1 lid door elk der zes kringen. Er worde bij de samenstelling van het Centraal Bestuur in acht genomen, dat het uit een gelijk aantal kweekers en exporteurs behoort te bestaan. 6. Het Secretariaat der vereeniging in haar geheel, zoowel als dat der groepen, worde zooveel mogelijk gecentraliseerd; de administratie worde van een centraal punt uit gevoerd. 7. Voor het algemeene lidmaatschap der vereeniging worde als contributie een laag bedrag, bijvoorbeeld, drie gulden geheven; voorts een vast bedrag (vermoedelijk IK ct. naast en behalve de heffing van het 2 cent per Roe-fonds voor Wetenschappelijk onder zoek en Onpersoonlijke reclame) per Rijn- landsche Roede van de met bloembollen en aanverwante artikelen beteelde oppervlakte. 8. De Beurs, het Scheidsgerecht, de bloemenkeuringen. de proeftuin en verdere instellingen der Algemeene Vereeniging, worden op den bestaanden voet voortgezet. 9. Er worde gestreefd naar samensmelting der verschillende organen op bloembollen- gebied tot een eigen orgaan. 10. De reorganisatie gaat samen met op-* heffing van het Centraal Bloembollen Co mité. met dien verstande dat de bestaande commissies voor Wetenschappelijk onder zoek en Onpersoonlijke reclame onveran derd in werking en samenstelling gehand haafd blijven; maar als adviseerende col leges van het Centraal Bestuur der geor ganiseerde vereeniging optreden. De contracten betreffende den handel in afgesneden bloemen worden door de desbe treffende groepen beheerd. Er ontstond over het vraagstuk eenirfe discussie waarna de voorzitter toezegde, dat in verband met de gemaakte opme-kinrfer wijziginrfen van het nlan zullen worden overwogen. Het Hoofdbestuur zal nu de nUnnen verder uitwerken en zé aan de a'- deelingen zenden, waarna ze later in dc al gemeene vergadering zullen worden bespro ken. In het ingezonden stuk betreffende anti- winkelsluitingsdwang kwam een zinstorende fout voor waardoor betoorfd wed. dat ve len door den maatregel „gegriefd" werden; dit moest zijn „geriefd. De verbouwing van de Witte Bioscoop. In aansluiting op hetgeen we gisteren reeds mededeelden, omtrent de verbouwing van de Witte Biosccop, verzocht men ons nog te melden, dat ter gelegenheid van de heropening, welke op 2en Paaschdag zal plaats vinden, een zee- bijzonder feestpro gramma is samengesteld. „Het Teeken van Zorro", met Douglass Fairbanks in de hoofd-ol (de geweldige succesfilm uit het Tuschinsky-Theater) een buitengewoon aardig bij-programma, Larette, de bekende Hof-Tooverkunstenaar, mej M. de Ruiter Violiste en het Knapenkoor onder leiding van den heer H J. Trompert zuilen zeker allen aangenaam bezig kunnen houden Dit programma zal vertoond worden 5, 6 en 7 April a.s. des avonds 8 uur. De offi- cieele heropening, welke zal plaats heb ben op 5 April des namiddags cm 'half drie, is uitsluitend toegankelijk voor genoo- digden. Tuinbonwcursus, G'steravond is het eerste ha'f jaar van den Tuinbouwcursu»' beslo'en met een eindles, bijgewoond doo~ den heer W. F. A. Grimme. als vertegen- woord'ger van den Rijkstumbouwconsulent en de Commissie van Toezicht. De onder wijzers, de heer J. Beumer te Bloemendaal en de heer W. A. van der Wal, alhier, repe- teerden een en ander met de leerl'ngen ui! Je stof, die dit winterha'fjaar was behan- de'd: sche'kunde, plantkunde en bloem bollencultuur. Het bleek dat er van het geleerde vrij veel was onthouden. De hee' Grimme besloot deze les met een woord /an opwekk'nrf, om den kotnenden herfs Tpnieuw trouw op te kemen, ten einde de oractische toepass'ng te hooren over het geen dezen winter was behandeld. Uok voor rAASsGHbROOU roem in Haarlem ieder FRANKEPd'S Bakkerij dl/eest dus voor zoo'n FRAN&EN'S PAASCKBROOD als de kippetjes erbij FRANKEN'S t/kINKELS bieden PAASCHBROOÜ als ge zelden koopen kunt. Komt dus tijdig Want de voorraad wordt verbazend gauw gedund R.K. Kiesvereeniglng. Gisteravond bield de R.K. Kiesvereeniging „Plicht en Recht" haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental 695 bedraagt. De rekening van den penningmeester sluit met een baiig saldo van 253. De aftredende bestuu sleden, de heeren H. E, Everard, P. Bottelier en P. Peeper- korn, werden herkozen. In de vacature van den heer Jac. Koomen werd de heer Krom hout benoemd. Als plaatsvervangende bestuursleden wer den benoemd de heeren Chr. v d Erf en v 't Hol Hierna hield M. H. E Scheffer, uit 's-Gra- venhage, een lezing over Annexatie. Het verslag vindt men elders in dit blad. Woonwagens en woonschepen in Haar lemmermeer.Enkele maanden geleden is hier op een voorstel van B. en W. door den gemeenteraad een verordening vastgesteld op woonwagens en woonschepen, volgens welke het verboden is binnen de gemeente een andere standplaats of ligplaats in te ne men. dan door B en W bij openbare kennis geving is aangegeven. Naar 't schijnt gullen B en W. daarvoor weldra twee standplaatsen voor woonwagens aanwijzen en wel één te Nieuw-Vennep aan het einde van de Nieuwstraat en één te Hoofd dorp langs het Modderpad, op een terrein, grenzende aan de gemeentelijke noodwonin gen. Bij wijze van werkverschaffing zijn de slooten rondom het terrein flink verbreed en een breede dam werd gelegd om een goe den toegang te verkrijgen. Deze oplossing zal zeker minder protest veroorzaken, dan het plan, hetwelk eerst werd overwogen om een soort woonwagen park te vestigen midden in het dorp, aan het einde van de Draverslaan In ieder geval kan worden toegegeven dat de woonwagenbewoners hier allicht minder last en schade zullen veroorzaken en meer staan onder het onmiddellijk toezicht van de politie dan vroeger, toen zij aan hei einde van het groote concoursterrein vrijwel zonder toezicht door hun dieren groote schade be rokkenden aan verschillende pachters van gemeentegronden. Strafbaar is nu het laten losloopen van de dieren (hitten), ook op de standplaats en behalve voor de eerste veertien al' dan niet achtereenvolgensde dagen per kalenderjaar ts een staangeld verschuldigd van 25 cent per dag voor eiken dag of gedeelte van een dag. Ook is ieder hoofd van een woonwagen verplicht kennis te geven van zijn aankomst en vertrek aan het hoofd der politie. Ten aanzien van een goede ligplaats voor woonschepen schijnt nog geen goede oplos sing gevonden te zijn. Hieromtrent een regeling te treffen is even eens urgent, omdat er meermalen woonsche pen uit de gemeente Amsterdam worden weg gevoerd en losgelaten in de ringvaart van den Haarlemmerpolder, waar zij dan eigendunke lijk in de omgeving van de Sloterbrug lig plaats nemen en veel last veroorzaken aan de omwonenden. De gemeente Haarlemmermeer heeft geen openbaar vaarwater, dat voor ligplaatsen zou kunnen worden aangewezen, zoodat met me dewerking van hef bestuur van het water schap den Haarlemmermeerpolder een op lossing zal moeten verkregen door aanwij zing van een gedeelte van zijn openbaar'pol derwater. Als we wel zijn ingelicht zijn tusschen de beide besturen over deze zaak reeds onder handelingen gaande, zoodat er reden is op een goede regeling te hopen. V. V. V. Gisteren vergaderde de aid, Santpoort van V, V. V, om te bespreken wat gedaan zal worden met de kasgelden en de eigendommen der vereeniging nu deze is opgeheven. Het voorstel van een der leden om het rfeld. ruim 200 beschikbaar te stellen om te komen tot plaatsinrf van een muziektent, werd met 64 stemmen verworpen. Be sloten werd f 100 af te drarfen aan de afd Santnon-t van het Witte Kruis en f 100 voor -te T.B.C.-bestrijding in de gemeente Velsen De borden en banken zullen aan de ge- meene ten geschenke worden gerfeven. De cliché's zullen worden geschonken aan -'en heer Cornegge, de eenigste drukker in Santpoort. On hol. Een paard van de Gebr. Vlam werd aangespannen voor een ijzer rolblok Door het rammelen maakte het dier zich ar.gstig en ging op hol. Na een paar kilo meters hollen werd het dier gegrepen; het hout van de rol was errf vernield en het naard kreupel en ontveld. Toch lien het zon der verdere ongelukken af en dit op den drukken verkeersweg van de Hoofdvaart Jaarvergadeing Oranie- Vereeniging „Juliana." 1,1 Maandagavond hield de Oranje-Vereeniging „Juliana" haar jaarver gadering in Café Kroon, onder geringe be langstelling. Ma opening, waarbij de voor zitter de geringe opkomst betreurde, werden de notulen voorgelezen en onveranderlijk goedgekeurd, waarna de penningmeester diens verslag uitbracht. In kas was een saldo van f 145.20. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den herkozen de heeren T. Potgieter, secr en G.A.F, Gardenier, commiss. In de vaca ture van den heer W. Cornelisse werd ge kozen de'heer A. Bloemer. Enkele huishoudelijke besprekingen volg den, o.m. om te trachten in den loop dei maand Augustus wederom eemge feestelijk heden te orgamseeren, waarna deze vergade ring onder dankzegging voor de reclame werd gesloten. Korfbalwedstriid. Bij de alhier gehou den korfbalwedstrijd was de uitslag Korfbalvereemging HalfwegVooruit Ulysses te Haarlem 03. Personalia. Tot leider vqn de gym- nasriekvereeniging „Hoofddorp" (heeren- afdeeling) is benoemd de lieer G. Brizee^ lei der van de vereeniging „D.O.S." te Amster dam, een van de grootste gymnastiekvereeni- gingen aldaar. Dc Schutsluizen bij Aalsmeer. Naar vrij vernemen is men thans bezig met het ver nieuwen van een der deuren van de schut sluis bij Aalsmeer. De oude deur, die onge veer 18 jaar dienst had gedaan, verkeerde in den laatsfen tijd in een zoodanigen desolater» toestand, 'dat langer gebruik gevaar kon op leveren en het bestuur van den Haarlemmer- polder besloot tot vernieuwing over te gaan. Wijl 's nachts werd doorgewerkt heeft he' triheepvaartverkeer aldaar weinig vertraging ondervonden Wegveibetering. Mep ts thans bezig Piet de slechting van den rfevaarh-'ken hoek :n den Middenduinerwcö. onmiddellijk bij dep spooroverweg. Deze bocht Uelerfen middcr in den driesprong, vormde een uiterst t'.- vaarlijk verkeerspunt, niet alleqp om de scherpte van den bocht, maar ock door het stiuikgewas, dat het uitzicht afdoende b« (emmerde. Men heeft nu van den hoek een flink stuk nfgesneden en hiermede een groote ver hetermrf tot stand gebracht Het ci van Columbus. Dezer dagen vroegen we ons verwonderd af, hoe men het bij P. W. klaar zou spelen, om den toestand bij het postkantoor zóó te veranderen, dat men de opstapjes voor het" kantoor kon laten verdwijnen, zonder het gebouw een halven meter ruim te laten zakken. De oplossing is heel eenvoudig geweest. Men heeft n.l. ge bruik gemaakt van het hellend vlak. We krijgen nu een prachtige glooiing vanaf de pui van het postkantoor tot de goot aan de Oostzijde' van den weg. Deze glooiing zal dan tevens een prachtig middel zijn, om auto mobilisten af te leeren, met groote vaart de zen hoek om te slaan. Want anders hebben ze groote kans, dat hun wagen op een der portieren komt te liggen. Immers de weg ver toont nu het tegengestelde van een wieler baan, waarvan de buitenkant van de bocht booger ligt dan de binnenkant. Burgerlijke Stand. in de week van 21 tot en met 27 Maart 1926. Geboren E. M. Nieuwenhuijs-Pickardt, zn. M. C. P. BergmanBaijens, zn. S. van der Valk Zwemmer, d. A. P. HiltermanLooman, d A. M. BogaardZonneveld, z.A, de BeunjeCrama, d. H. de Vries—Fris, z. A. RoorRoozeboom, d. Ondertrouwd A. van Kouteren en N. M. Tindige. Getrouwd D. G. van Waard met J, Lavoo. Overleden D van Veen, 9 maanden. Gunning aanbesteding. Aan de N.V. 1 annemers Maatschappij „Noordhoüand, V- Henneman en Mok, is opgedragen bet houwen van een Paviljoen voor de Centrale \/ereeniging ter Bescherming van Meisjes te 's-Gravenhage, voor een'som van 109.995. "H? ADVERTEEREN IN DE KATH. ILLUSTRATIE IS GOUD WAARD! INSTITUUT VOOR COMMtNCIEELE PROPAGANDA MAURITSKADE 39. 'S-GRAVENHAGE Voor den inhoud van deze rubriek stelt ie Redactie zich niet aansprakelijk, „HET BROKKENHUIS." Donkere Spaarne 34. In de laatste 14 dagen werd in vriende lijken dank wederom ontvangen van Mevr.1 B. diverse goederen en een stoelvan Mevr. v. P. een kachelvan Mevr. C 1 kinderwagen, van Mevr. de J. ldeedingstukkenvan Mevr. E. 1 kachelvan Mevr. v. d. V. eenige ldeedingstukken van Mevr. W. 2 ledikan ten van Mevr. K. 1 kachel en kleeding van Mevr. N. 1 kachelvan Mevr. B. 1 for nuis en diverse goederenvan Mevr. H. speelgoed van Mevr. N. ldeedingstukken van Mevr. T. fornuis en 1 pak kleedingstuk- kenvan Mevr. K. 4 matrassen3 stoelen en kleeding van Mevr. R. 2 gaslampen, eenige paren schoenen en diverse ldeeding stukken van Mevr. F. 1 pakje kleeding 3 van Mevr. L. kleedingstukkenvan Mevr, F. 3 koffers van Mevr. B. beddegoed van Mevr. B. te Bloemendaal diverse goederen van Mevr. L. 1 kachel en kleedingstukken van N.N. Diverse goederen van Mevr. J. goederenvan Mej. W.C. te Bloemendaal 2 rnocie ledikanten en dito beddegoed, 2 waschtafels, nachtkastje enz.van Mevr. M. 1 tafelvan Mevr.. F. goederenvan Mevr. Z. 1 kinderwagen, 1 wieg en diverse goederen van Mevr. S. een steelva i Mevr. C. kleedingstukken van Mevr. S. 6 stoeien van Mevr. W. goederen van Mevr. v. E. v. T. te Heemstede 1 mantel, 1 wollen en 2 gewone japonnen, kindergoed en eenig bed degoed en nog diverse voorwerpen. Voorts werden nog vele goederen van an dere zijden ontvangen, zoodat de laatste Z weken resp. 24 eri 20 gezinnen van het noo- dige konden worden voorzien. Er is echter nog steeds gebrek aan jongens onder en bo vengoed en het Bcs .uur hoopt, nu de schoon maaktijd reeds een aanvang heeft genomen en velen het een en ander hebben op te rui men, ook hieraan geholpen te zullen worden. Alles is welkom. Goederen, die aan het Blokkenhuis worden afgestaan, worden zoo spoedig mogelijk aan huis afgehaald. Een briefkaartje aan het adres Donkere Spaarne 34 of een telefoontje (No 11702) (12998) of 12700 is voldoende. Ten slotte wordt nog medegedeeld, dat gezinnen, die voor hulp in aanmerking wil len komen, zich schriftelijk kunnen wenden tot bovengenoemd adres. Het Bestuur. R. K. MANNENZ ANGVEEEENIGÏNG „ST. CECILIA." Zooals bekend is, werd deze vereeniging op 19 Maart definitief opgericht. Maandag 29 Maart j.l, is door ons een vergadering gehouden in tegenwoordigheid van onzen directeur, den heer Rooyakkers. Oók het hoofdbestuur van den R. K, Volksbond heeft zijn erkentelijkheid betuigd door de aan wezigheid van den voorz.tter, den heer Castricum. Op deze vergadering werd besloten op Woensdag 7 April de repetitie te houden in het geocuw St. Bavo, daarna op Dinsdag 13 April Dus R. K. Mannen, wilt gij deze vereeni ging sterk maken, treedt toe als lid. Laat u niet afschrikken door te zingen. Daar is een directeur, die kan beoordee'en of gij kunt zingen. Want onder hen, die Zoo spre ken zijn juist de beste zangers, Ock gij zangers, die reeds den zang beoefent, wordt allen lid dezer vereeniging, opdat het zang koor mag worden, waar mettertijd een groote roep van uitgaat, evenals vele in deze stad. Maakt haar sterk opdat wij een goede en flinke vereén'gipg tot stand kun nen brepgen, wat voor onze R. K. zangers ook van veel betekenis kan zijn. Ons be staan zal afwisseling brengen dcor den zang en tevens kunnen wij vele zanguitvoerinen geven door mede te werken op verschillen, de feestavonden der onderafdeelingen van den R, K, Volksbond. Dus mannen komt u allen opgeven als lid op Woensdag 7 April. Na-mens het Bestuur, F. VISSER? APRIJS, 31 Maart. Volgens de „Petit Parisien" zou Abd-cl-Krim sterk geneigd zijn vrede te sluiten. Hij is, bereid de heer schappij, van den Sultan te erkennen en een bestuur in te stellen, waarbij aan de bevol king van het Riff zekere autonomie wordt toegekend. PARIJS, 31 Maart. De ochtendbladen uiten zich buitengewoon voorzichtig over de financiëelc debatten en de Kamer. Al gemeen wordt aangenomen, dat de toestand na de beslissing der Radicalen opgehelderd is en dat de socialisten den toestand rustig zullen beoordeelen. Men denkt dat de re geering de overwinning zal behalen, of schoon met een kleine meerderheid. De „Gaulois" is van meening, dat de dag van heden beslissend voor den franc zal rijn, die zoowel toor 't binnen- als buitenland be dreigd wordt. PARIJS, 31 Maart. De Kamer ving van morgen aan met de beslissing over de re- geeringsvoorslellen. Met enkele kleine wijzi gingen aanvaardde de Kamer, de door de regeering voorgestelde „taxe civique". LONDEN, 31 Maart. Woe-Pei-Foe en Tsjan-lso-lin hebben maarschalk Feng 2 millioen dollars aangeboden, indien hij van bet strijdtooneel verdwijnt. Daily-Teleg"aph voegt hieraan toe dat dc Chiuceschc banken 1 'A millioen dollar zul len bijdra Jen, terwijl de inspecteur der be lastingen, de rest zal storten van dit be drag. Men hoopt op deze wijze een einde te kunnen maken aan den strijd. MADRID, 31 Maart. Spanje's minister van buittnl zaken Yankohas heeft ver klaard, dat Spanje eveneens een importbe lasting zal heflen, als F-ankrijk de voorge nomen heffing van 30 pCt. uitvoert. PARIJS, 31 Maart. Om een nieuwe crisis te vermijden, hebben de socialisten van morgen besloten met 29 tegen 11 stem mer. zich bij de stemmingen over de finan- ciëele voorstellen te onthouden. Voordat de Kamer de „taxe civique" aanvaardde, stond de radicaal-socialistische afgevaardigde Danvy van zijn zetel op en riep uit; De afgevaardigden "moeten bet voo-beeld geven. Hij overhandigde Péret 3 biljetten van 100 francs, welke door den minister van Financiën dankbaar opgebor gen werde om in de betooide schatLi** +- verdwijnen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2