STADSNIEUWS. Mij smaakt alléén leen BROCHES cigareti Attentie Van 't Hof en Jansen's Woning-Inrichting i m c Dit nommer bestaat uit 26 bladzijden, waaronder het geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. De ScbotensGbe inbreker Voornaamste Nieuws Betaangerij Stoffeertlerlj in ÉL Zaterdag 3 April 1926 50ste Jaargang No, 16216 VACANT Bureaux: NASSAULAAN 49, Haarlem Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening Nummer 5970 Agenda 4 April Agenda 5 April Agenda 6 April ERNSTIG ONGEVAL AAN DE GASFABRIEK. Spaarndam bij het Haarlemsche telefoonnet? De eerste spinazie. Het zondenregister. Oplichting. Diefstal van materiaal. Treindiefstal. Georganiseerd overleg. De vergadering van Bloembollen cultuur. Int. landbouwinstituut te Rome. Het tulpengewas in het Westland. Autobusdienst B.A.T.O. Douchebaden. zr G8©©TH>©N<g> Gouden Echtpaar. rr DE GEHEELE ADMINISTRATIE VAN UW EFFECTEN BEZIT, KUNT GE ZONDER EENIG RISICO TOEVERTROUWEN AAN UW BANK. ÉIll in dit nummer. De te verwachten drukte. Vergunning drankwet. Geen muziekuitvoering in den Mout met Paschen. De a.s. Raadszitting. Programma Een bloemendief gepakt. Personalia. lie vonden dieren en voorwerpen. Duinbrand. Verhuisd en Installecrd onder volledige garontie en vakkun dige leiding door 't geheele land Begroofingen Kosteloos zonder verplichting Beddenmakerij, Repararie-lnrich. BOTERMARKT 12 - HAARLEM 3AGIJNESTR. 16 - BEVERWIJK De actie bij de Fa. Cohen en van der Laan. LAATSTE NIEUWS. De strijd om Peking. Britsch bezoek aan het Continent. De reis van koning Gustaaf. Duitschland en de studie commissie van den Volkenbond. De Duitsche gezant te Parijs confereert mei Briand. sjaNHïwwf-^r J. J WEBER ZOON Koningstraat 10 Haarlem Telegraphisch Weerbericht De Rijnscheepvaart. Amerika en het tvereldhof. ii Mussolini heeft het voornemen binnen enkele jaren, „een nieuw Rome" te doen verrijzen! De binnenstad zou voor het grootste deel moeten verdwijnen, zoodat daardoor een reuzenplein ontstaat. Nieuwe gebouwen zullen daar verrijzen, terwijl de tram ook verdwijnen moet en ondergrondsch zal worden. Dit ontwerp van den architect-Armando Brasini te Rome, hetgeen door Mussolini is goedgekeurd, toont hoe Rome's binnen stad er over vijf jaar uit zal moeten zien. Dt abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentscftappen: Per week 0.25 Per kwartaal 3.25. Franco per post Wj vooruitbetaling 3.58 Vraag- en aanood-adv- tentién an 14 regels 60 cents per plaatsing: elke reg meer 15 cents, bij vooruitbetaling Advertentiën 35 cents per regel. Bij contract belangrijke kor ting. Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden mede- deeling 60 cents per regel, op de le Pagina's 75 cents j.er regel St. Jozei-gezellengebouw Jansstraat 59 Geopend van 122 en van 5A10 uur. Verplichte opkomst van kalf 8 tot half 10 uur Luxor-Theater Bioscoopvoorstelling. Sociëteit „St. Bavo'' College collectanten parochie St. Elisabeth en Barbara 8 uur St. Jozefgezellengebouw Jansstraat 59 Geopend van 12 tot 2 en van 5% tot 10 uur. Vertrek R.K.V.Z. I 1 uur. Groote of St. Bavokerk Matthiius Passion 2 uur. Theater „Be Kroon" Bioscoopvoorstelling half 3 en 8 uur. Loxor-Theater Bioscoopvoorstelling: half 3 en 8 uur. Sociëteit „St. Bavo" Ledenvergadering St. Jozef 8 uur Rechtskundig Bu reau half 9 uur -Postzegelbeurs 7 uur Transportarbeiders 8 uur Bestuur Spoor- en Trampersoneel 8 u. St. Jozefgezellengebouw Jansstraat 59 Geopend van 8 tot 10 uur Bestuursver gadering „Zwaluwen" 8 uur „St. Ge- nesius" 8 uur. Gemeentelijk Concertgebouw Jeugdcon- ccrt H O. V. half 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling George Robert van 23 uur. Gebouw Kruisweg 70 Kamer van Koop handel half 3 uur. Theater „De Kroon" Bioscoopvoorstelling half 3 en 8 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstelling 8 uur. Kleine Theresia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen. Spreekbur: Dins dag en Vrijdag van 34 uur. Tempelier straat 36. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk Zoetestraat 11 El- ken Donderdag van 89 A uur. R,K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit „St. Bavo" Smedestraat 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9half 1 uur 's middags van 35 uur, 's avonds van half 8-half 9 uui 's Zaterdags alleen van 9 A12 uur. R.-K. Arbeidsbeurs voor vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m. 1012 uur des middags van 24 uur en 's avonds van 89 uur, behalve Zaterdag avond - Tel. 11671. Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned. R. K. Bond van Ziekenverpleegsters) Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau BI.weg 309 Overveen (dr. C. Bosch|. St. Marthavereeniging, Bloemhoistraet 1, Zondags en Woensdags van 810 uur n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen tehuis hebben Tel. 11671. R.-K. Bevolkingsbureau. Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrijdag avond. St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. E. V. Maandags van 23 uur. Donderdags van 1—2 uur. R.-K. Kraamverzorging van de Derde Orde St, Franciscus. Aanvragen ook voor niet-leden van de Derde Orde te richten tot Mevr. Coebergh Ged. Oude Gracht 74, des Dinsdags van 23 uur. EERSTE FULP BIJ ONGELUKKEN. REDDINGSBRIGADE voor DRENKELIN GEN, verstikkings- en electriciteitsonge- vallen Telefoon 10231. ROODE KRUIS TRANSPORT COLONNE, Telefoon 12685 Ibij geen gehoor 10392). SNELVERBAND. Centrale Post Telef. 15151 en verder bij de leden, te kennen aan bet zwart schild met wit kruis aan den huisgevel De Zondags- en Nachtdienst der Apotheken wordt 3 April en 4 April (len Paaschdag tot 8 uur 's avonds) waargenomen door: P. Th. A. van Rijn. Klaine Houtweg 15, de firma C. G. Loomeyer Zn.. Zijweg 88 en de Schoterbosch-Apotheek. Rijks straatweg 35. Van len Paaschdag 8 uu r's avonds en verder de geheele week door de firma Gryseels v. Hees. Lange Veerstrsat 14. L. Schoorl, Frans Halsplein 1 en de Bosch- en Vaart-Apotheek, Boekerodestraat 13. Gistermiddag omstreeks kwart over 5 heeft aan de gasfabriek een ernstig ongeval plaats gehad. De 34-jarige H. v. d. Giesen, wonende te Spaarndam, was werkzaam in een kolen- schuit, toen plotseling een stuk ijzer van 8 M. hoogte nederviel. v. d. G. werd door het ijzer aan het hoofd getroffen en stortte neer. Bijna onmiddellijk waren drie leden van de Roode Kruis Transportcolonne op de plaats van het ongeluk aanwezig en ver leenden de eerste hulp. Inmiddels verscheen ook dr. Anholt ter plaatse en verleende ver dere hulp. Per ziekenauto van Mathot werd de ongelukkige later naar het St. Elisabeth's Gasthuis overgebracht. Nader vernemen wij, dat het ongeluk plaats vond, doordat een rad, dat bij het kolentransport in werking was, los sprong en v. d. G. tegen het hoofd sloeg. Bij ver der onderzoek is gebleken, dat hij een sche delbreuk bekomen heeft. Hedenmorgen was de toestand naar omstandigheden redeliik De burgemeester van Spaarndam heeft aan de aangeslotenen aan het telefoonnet een schrijven gericht, waarin hij o.m. het volgen de zegt: Het komt mij voor, dat het voor de aan geslotenen aan het telefoonnet, alhier, van groot belang zoude zijn als zij communaal, dus gratis zouden kunnen spreken met Haar lem, d.w.z. met allen, die op het streeknet Haarlem zijn aangesloten, d. z. de telefonisch verbondenen in Haarlem, Scho!en, Bloemen- daal, Santpoort, Aerdenhout en Heemstede. Daarom zou ik een ernstige poging willen aanwenden om hiertoe te gé-aken. Het ligt voor de hand, dat bij een aanslui ting aan het Haarlemsche net het voor die gemeente geldende tarief zal zijn verschul digd, dat is minimaal 85. De burgemeester verzoekt dat men mede deelt of men op genoemde voorwaarde voor een communale verbinding met Haarlem voelt. •Zooals men begrijpt krijg! het plan meer kans van slagen naar mate het aantal abon- né's, ook nieuwe, voor bedoelde aansluiting grooter is. Gisteren werd aan de veiling van de R.-K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland" te Beverwijk de eerste spinazie van den kouden grond aangevoerd. Men mag hier dus van een vroegen oogst spreken. Gisteren is C. v. d. B., de inbreker van Schoten door dê Haarlemsche politie ver hoord. Hij heeft daarbij de volgende be kentenissen afgelegd. Op 17 Sept. 1925 diefstal van een heeren- "ijwiel; op 25 Sept. 1925 diefstal van een hecren- rijwiel; In den nacht van 19 op 20 Maart 1926 nbraak, door uitsnijding van- een ruit, in perceel Saenredamstraat 5, ontvreemd oei, doosje sigaretten; in den nacht van 21 op 22 Maart 1926 inbraak, door overklimming van een hek, in perceel Judith Leysterstraat 56, niets ont vreemd; in den nacht van 21 op 23 Maart 1926 inbraak, door uitsnijding van een ruit, in perceel Leidsche Vaart 252, niets ontvreemd. De handelaar W. R. alhier heeft aangifte- gedaan dat hij is opgelicht door D v. A., die voorgaf reiziger van een firma te zijn, en 15.50 op de gedane bestelling vooruit liet betalen. In een werkplaats van de werf „Conrad" zijn van een hijscblier eenige bronskoperen remblokken ontvreemd. Door een reiziger v. W. uit Zandvoort, komende met een trein uit Rotterdam, is bij de politie aangifte gedaan, dat hij een citybag in de corridor van een doorgaand rijtuig achterliet, terwijl hij in den restau- -atiewagen vertoefde. Toen hij terugkwam was de lasch verdwenen, waarin een col- bertcostuum was en eenige andere klee- dingstukken, benevens een zakportefeuille met papieren Wij ontvangen het volgende officiëele communiqué: Nudat verleden jaar door den Gemeente l/raad met de vaststelling van de Verorde ning tot regeling van het Georganiseerd Overleg in deze gemeente besloten was tot invoering van het instituut der dienstcom missies zooals die in andere gemeenten reeds eenige jaren in werking zijn, werden •door Burgemeester en Wethouders aan ver- I schillende diensten en bedrijven vier dienst commissies voor ambtenaren en vijf voor werklieden ingesteld. Maandagmiddag 29 Maart werden deze commissies namens Burgemeester en Wet houders door den Voorzitter van het Geor ganiseerd Overleg, den Wethouder M. A. Reinalda, in een vergadering van haar voorzitters, secretarissen en Iedenvertegen- woordigers der organisaties geïnstalleerd met een tede, waarin haar taak en betee- k/enis in verband met die van de Commis- sies van Overleg werd uiteengezet. De be handeling van de bijzondere arbeids- en dienstvoorwaarden en het geven van ad viezen ove lechnische en administratieve -angelegen! aden betreffende den dienst, waarvoor zij is ingericht, deze dubbele taak welke de dienstcommissies zich aangewezen zien is een eerste, belangrijke schrede op den weg van de ontwikkeling van het over leg in de richting van de médezeggenschap van het gemeente-personeel, die zoowel van de directeuren als van de organisatie-ver tegenwoordigers buitengewone voorzichtig heid en toewijding zal vragen. Worden ook de dienstcommissies door hen, die aan haar arbeid deelnamen, evenals trouwens het Georganiseerd Overleg zelf niet als een machts-, maar als 'n rechtsmiddel gebruikt, en wordt er van de zijde der directeuren en van het personeel naar gestreefd, vooral ten aanzien van het tweede gedeelte van haar taak niét boven het kunnen'! van dit nog jonge instituut uit te gaan, dan vertrou wen Burgemeester en Wethouders, dat zoo wel in het belang der gemeente als van het personeel ook door het overleg in de dienstcommissies veel goeds zal kunnen worden bereikt. Van de zijde der directeuren en der or ganisatie-vertegenwoordigers werd met het installatie-woord volle instemming betuigd en door allen de gevaagde steun en me dewerking gaarne toegezegd. De algemeene vergadering van Bloem bollencultuur, die was uitgesteld, zal nu ge houden worden op Maandag 3 Mei a.s. Als eerste Nederlandsche Gedelegeerde ter algemeene vergadering van het Intern. Landbouwinstituut te Rome is aangewezen Dr. J, J. L. van Rijn te Rome. De delegatie zal o.m. verder bestaan uit de heeren E. H. Krelage te Haarlm. Prof. Dr. A. Diepenhorst, Dr. H. Molhuvzen, Dr. F. n. Posthuma, H. Trienekens en F. V. Val- star. Het boll enge was valt in het Westland -•Igemeen mee meldt het „Wkbld. voor BI C. Wegens den hoogen waterstand in den winter, veroorzaakt door den belemmer den afvoer van het boezemwater op de ri vier, stond het water in polders en boozen. weken lang veel te hoog en werd gevreesd voor „verzopen tulpen." Dit is bizonder meegevallen. Wel hebben enkele hoeken waterschade beloopen, doch dit behoort tot de uitzonderingen. Over het geheel staan de tulpen gezond en krachtig te velde. Door de firma J. Bockhuys en Zonen wordt met ingang van den eersten Paach- dag de autobusdienst op den Zeeweg te Overveen geopend. Het verlaagd tarief is thans gesteld op 0.25, voor kinderen 0.15. De eerste bus zal vertrekken 10.15 voormiddag. In de afgeloopen week zijn in 't douche badhuis aan den Schotersingel 1245 baden genomen, in dat aan 't Leidscheplein 864, in dat aan het Hofdijkplein 772 en in dat aan den Koudenhorn 471. Op 20 April a.s. hoopt het echtpaar Ver- kruisen-Gemser, Scheperstraat 13, Schoten, den dag te herdenken, waarop het vóór 50 jaar den huwelijken staat aanvaardde Bij een ouderdom van resp. 78 en 73 jaar, mogen zij zich nog in een goede gezondheid verheu gen. Slechts bij den heer Verkruisen laat het gehoor wat te wenschen over. Dinsdag 6 April a.s. gaan de bruidsdagen in, en dat dit feit niet onopgemerkt voorbij gaat, daarvoor zullen ook de 'buren wel zorgen, die reeds eenige maanden ijverig in de weer zijn dezen dag voor (Je oudjes onvergetelijk te maken ITllf* vSsT, V. ROOKTABAK ROODE-51ER TUE.ODOOUS NIEMEÜZR G90MKÓP..1 Internationaal Juweliers-congres te Am sterdam. De moord te Culemborg. De commissaris van politic Blok gearresteerd. Het werk aan de Biesboscb hervat De financieel® wetsontwerpen in den Franschen Senaat De Belgische minister van Financiën over den financieelen toestand. Zie verder ook Laatste Nienws. Met genoegen fullen de Haarlemmers de laatste dagf n hebben gezien dat allerwege in de stad werd gewerkt om met de Paasch- dagen de te verwachten drukte te verzwelgen Vooral de stratenmakers weren zich duch tig. Gisteren en vandaag werd zelfs onver poosd gearbeid om de Nassaulaan berijdbaar te maken. Zoo is het in de heele stad. Bij de Eendjespoortbrug zal met de Paschen een alleszins dragelijke toestand heerschen. Het werk is nog niet af, maar het verkeer zal met de Paaschdagen al reeds de vruchten van de verbetering plukken. Wat maar goed s, want hoe druk het op dat punt kan zijn, bleek ons een dezer dagen, toen bij het openen van de Langebrug, langzamerhand de sliert voertuigen was aangegroeid tot een staart, die tot voorbij de Korte Poellaan reikte. B. en W. van Haarlem brengen, ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van W. Bosch, curator over S. M. van Boekhoven, weduwe van W. C. Smits om verlof, ingevolge art. 15 dier wet, tot het verkoopen van sterken drank in het klein, voor gebruik ter plaatse van verkoop in de gelagkamer van het perceel aan de Brouwersstraat no. 35. Op 2en Paaschdag a.s. zal geen muziek uitvoering in de tent in den Hout plaats hebben, zulks ingevolge door B. en W. aan de Haarlemsche Orkestvereniging ver leende vrijstelling. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen om de eerstvolgende vergadering van den Raad der gemeente Haarlem te doen houden op 21 April 1926. voor de orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 6 April 1926, des namiddags van 2—3 uur, door den heer George Robert. 1. Kleines harmonisches Labyrinth, J. 5. Bach. 2. In Memoriam, Requiem, Pie Jes'J, Quid sum Miser, Recordare Jesu Pie, Jos. Jongen 3. Prière, Cesar Franck. 4. Andante con "moto, A. P. F. Boëly. 5. Suite Ouver ture, Fuge, Sarabande, Rigaudon, Theophi! Muffat. Om half negen gisterenavond werd in den tuin van den heer J. C. Roozen aan de Houtvaart, de 25-jarige v. B. uit Haarlem op heeterdaad door den eigenaar gesnapt terwijl hij bezig was narcissen te snijden v. B. werd naar de poliiepost te Overveen gebracht, waar proces-verbaal tegen hen: werd opgemaakt. Met ingang van heden is onze stadgenoot, de heer J. Hooidonk, benoemd tot politie agent te 's-Gravenhage. S. Simons, Sc..agci.elstiaat 28, ba. et D Wassenaar, Tuinstraat 1 zwart, broche A. Toeman, Gasthuisstraat 1, R. K. kerkboek J. v. Assema, Oudeweg 31 Haarl. hede, schoolschrift P. v. Engelen, 2e Zuidpolder straat 22, herdershond v. Aken, Plein 27, idem Fauna F. G. C. Hooy, Kleme Hout- traat 57, armbandhorloge Politiebureau, Smedestraat, zw. witte, poes Fauna Lantin- ga, Spionkopstr. 33, grijze poes Fauna.Mid deldorp, Warmoesstraat 20, zwarte poes Fauna G. Nyhuis, Graaf WiUemstraat 19, kinderledikant J. v. Veen, Harmenjansstr. 57, autolantaarn B. Haber, Rollandstraat 68, slagersmes Kruyer, Leidschestraat 29, nortemonnaie m.i.C. v, d. Linden, pbe- lagerslaan 14, portemonnaie J. Hoogland, "Todsonstraat 27, damesportemonnaie J. I Valkenier, Dorreboomstraat 11, ruwielbel. merk A. Hoonhout, Tulpenstraat 19, bor leutels M. Parson, Hofdijkstraat 54, taschjc m.i C. Tros, Sophiastraat 37, rijwieltasch m.i. de Munck, Joh. v. Vlietstraat 77, vul penhouder. De jachtopziener E, Bol bluschte, daarbij geholpen door nog eenige personen, eer duinbrand in het Ezelsveld. Waarschijnlijk was deze brand ontstaan door Jonken uit 'n locomotief. Duinwandelaars kunnen dit als een waar schuwing beschouwen en hun vuur wel be waren- DE ACTIE BIJ DE WERF „CONRAD". In het gebouw ,,De Centrale" heeft gister avond vanwege de afd. Haarlem van den Alg. Nederl. Metaalbewerkersbond een ver gadering plaats gehad van de leden der af- deeling. werkzaam op de Werf „Conrad Verslag werd uitgebracht v&n de conferen tie, welke Maandag 1.1. plaats gehad heeft tusschen de directie der werf „Conrad'' en de vertegenwoordigers der samenwerkende organisaties. Unaniem werd besloten geen genoegen te nemen met het resultaat dier conferentie, doch alle pogingen in het werk te stellen, desnoods door het treffen van scherpere maatregelen, inwilliging te verkrijgen van de bij de directie ingediende verzoeken. De directie der Margarinefabriek, voor heen Cohen en v. d. Laan, heeft aan de ï^ed. Vereeniging voor Fabriekspersoneel mede gedeeld, dat zij niet meer met die vereeni ging wenscht te onderhandelen, in verband met het feit, dat in het orgaan der vereeni ging brieven van de directie zijn gepubli ceerd. Een Mandsjoerijsche vliegmachine wierp gisterenochtend twee bommen uit buiten de stad in en vruchtelooze poging om den spoorweg te beschadigen. Een Chineesche vrouw werd gewond. De vredespogingen duren voort, ofschoon de troepen uit Mandsjoerije nog steeds op rukken. Overigens is er geen verandering in den toestand gekomen. LONDEN, 3 April. Niet minder dan 21000 Britten zijn Vrijdag het kanaal overgesto ken om een bezoek te brengen aan het vaste land. STOCKHOLM, 3 April. Koning Gustaaf zal op 7 April van Nice naar Capri ver trekken, waar Koningin Victoria verblijft Z. M. keert op 17 April te Stockholm terug. BERLIJN, 3 April, In toonaangevende politieke kringen te Berlijn, wordt aange nomen, dat voor de beslissende uitspraak der Rijksregeering in zake de kwestie van deelname van Duitschland aan de, Commis sie tot bestudeering van de samenstelling van den Volkenbondsraad, eerst de kwestie opgelost moet worden, welke taak de studiecommissie over 't algemeen krijgen zal. Men neemt aan, dat het Rijkskabinet zich eerst weer met deze kwestie zal bezig houden, wanneer de tegen het midden der volgende week aanvangende diplomatieke onderhandelingen beëindigd zijn. BERLIJN, 3 April. De Duitsche gezant te Parijs heeft gisteren met Briand, in een langdurig onderhoud, den politieken toe stand bespreken. In de eerste plaats over de luchtvaartonderhandelingen en het Duïtsch-Fransch economisch verdrag be sproken. Barometerstand 9 uur v.m.: 771 Stilstand. OPTICIENS - FABRIKANTEN Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 7 06. overmorgen om 7.08 en Dinsdag om 7.10. Medegedeeld door het Kon. Ned Meteoro logisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 3 April. Hoogste barometerstand 780.8 m.M. te Karlstadt. Laagste barometerstand 744.7 m. M. te Vestmanoer. Verwachting van den avond van 3 tot den avond van 4 April. Matige Oostelijke tot Zuidelijken wind. licht tot halfbewolkt, droog weer, zelfde temperatuur. Daar de onderhandelingen tusschen de werkgevers en de personeelorganisties der Duitsche Rijnscheepvaart geen reultaten hebben opgeleverd, hèeft het rijksdepot van arbeid op de te Keulen gevelde arbi trale uitspraak bindend verklaard. Volgens deze blijven de thans geldende loon en ar beidsvoorwaarden bestaan. Naar verluidt zullen de werkgevers de uitspraak verwerpen. m Coolidge is tegen Amerika's deelneming aan de voorgestelde conferentie te Genève naar aanleiding van Amerika's reserves in verband met de toetreding tot het Wereld hof. De president, zoo wordt op het Witte Huis verklaard, is van oordeel, dat voor de uitnoodiging van den V. B. moet wor den bedankt. Hij zou, evenals Kellogg, de voorkeur geven aan onderhandelingen door rechtstreeksche schriftelijke gedachtenwisse- ling met ieder der 48 leden van het Wereld hof en liever op die wijze hun zienswijze vernemen, dan door een -Hscussie over de quaestie aan de conferentietafel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 1