VAN Uit het Roomsche Voetbalkamp, WIELRIJDEN. DUIVENSPORT. BILJARTEN. PAARDENSPORT. Derde Blad HOCKEY. Noord-Hollandsche Hockeybond Moment uit den te4 Heemstede gespeelden hockey-wedstrijd tusscheu Haarlem en Amsterdam. Gymnastiekvereeniging Bato. Zwemmen. Dinsdag 6 April 1926 GYMNASTIEK. R. K. F. R. K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys". D. H. V. B. R.-K. Voeïbalvereeniging „V. V. F." De draverijen op het Oude Slot te Heemstede. Norton B., winnaar van de Primula Verus prijs. D. H. V. B. R.-K. V. „Zwaluwen". R. K. V. V. „Door Samenspel Sterk". Hillegom IIJ. F. C. I 08 Vriendschappelijk. V. S. V.Bloemendaal 20. Hot winnende paard in de Korte Baan draverij op het Oude Slot te Heemstede. E. D. O. Ill—Hillegom I 4—0. E.D.O.-combinatieDoofstom men elftal Guod, Amsterdam 6—5. R. K. Gymn. Ver. „Ursus", Haarlem. Sportvereeniging „Het Oude Slot" Heemstede. EEN MONSTER. Een 'auto, een 12 cylinder-suf&eam, waarmee Segrave wil trachten alle wereldsjrtelheidsrecords te slaan. - t lijk. D.O.K. is 30 caramboles voor. De le viertallen zullen den kamp beëindigen, met vermoedelijk een blijvende spanning tot de laatste partij. HOCKEYDAG TE AMSTERDAM, Concordia winnaar. H.B.S. behaalt den 2den prijs. Begunstigd door ideaal weer heeft Conc. een goed geslaagde hockeydag gehouden. Het verloop van dezen dag was, een trouwe weerspiegeling van het competitieverloop. Weer bleek Concordia sterk favoriet te zijn. Dan volgde H.B.S. en dan weer K.S.C. Evenmin als in de competitie heeft M.H.C. 3 hier veel gepresteerd. De le ronde bracht al dadelijk verrassingen. Bloemendaal 3 kon het tegen het forsch spelende Conc. niet bolwerken en verloor met 20. Dat M.H.C. 3 echter verliezen zou van den 2de klasser, Concordia 2, dat had niemand gedacht. Met 1—0 werd, na de heele wedstrijd sterk in de meerderheid te zijn geweest verloren. De 2de ronde bracht H.B.S. en Kameleon tegen elkaar. Dat was een zeer snelle wed strijd. H.B.S. nam door Hoppe de leiding, maar Kameleon maakte nog voor rust ge lijk. (11). Na de rust werd niet gescoord, en ook na de verlenging konden geen der beide partijen het net vinden. Bij de loting raadde captain Cornelisse goed en H.B.S. kwam in de finale tegen Concordia. De finale werd een teleurstelling. Hoewel Concordia steeds iets sterker was, wist ze door forsch en unfair spel een 30 voor sprong te verkrijgen. Na de rust had H.B.S. zich geheel aangepast aan het spel der gasten en wist geen der beide partijen meer te scoren. De verliezersronde bracht M.H.C. 3 tegen Bloemendaal 3. Bloemendaal was steeds sterker maar keeper Knechtman hield alles. Toch wisten Bienfait en Laan Bloemendaal in de volgende ronde te plaatsen. Tegen K.S.C. speelde Bloemendaal heel goed. K.S.C. nam de leiding maar Bels maakte mooi gelijk. Slechts even voor tijd wist K.S.C. keeper de Jong ten 2e male te passeeren, zoodat K.S.C. met H.B.S. voor de 2e prijs moest strijden. In dezen wedstrijd was H.B.S. steeds iets sterker. Met rust had ze door Houtman en Cornelisse een 20 voorsprong, die K.S.C. tot 21 verkleinde. Na afloop reikte de heer Elias de prijzen aan de winnende teams uit. De gedetailleerde uitslagen luidden le ronde H.B.S. bye. Bloemendaal 3Concordia 02 M.H.C. 3—Concordia II 0—I KemeleonK.S.C. 10 2e ronde Concordia IConcordia II 30 H.B.S. —Kameleon 1—1 H.B.S. wint EU verlenging door loting. Verliezersronde Bloemendaal 3M.H.C. 3 20 KameleonK.S.C. 01 Bloemendaal 3K.S.C. 12 Finale ConcordiaH.B.S. 30 Beslissing 2e prijs: H.B.S.K.S.C. 21 sche Commissie bestaat uit de heren P. Dek ker, P. Dijkstra, D. C. v. Alewijk J. J. van Doorn en F. J. Smit. Op Maandag 12 April houdt „Bato" een buitengewone ledenvergadering in Olympia tot afdoening van dringende huishoudelijke zaken. Voor de feestavond van den K. T. K. be staat bij Bato veel animo. In de lesuren en avonden is thans eenige wijziging gekomen, zoodat thans geoefend wordt op Woensdag voor de jongens van 7 tot half 9, van half 8 tot 10 uur voor de heeren. Op Dinsdag 7 tot half 9 voor meisjes en van half 9 tot 10 uur voor de dames, alles in het Sander-Instituur. De feestavond voor de adspiranten welke gehouden wordt in verband met het 30-jarig bestaan van Bato, is vastgesteld op Zatefdag 22 Mei in Olympia. H. S. C. „EXCELSIOR". P.V. DE KOERIER en P.V. DE ZWALUW. Van bovengenoemde vereenigingen. aan gesloten bij den Alg. Ned. Bond van PoSl- duivenliefhebbers. Afd. A., had Zondag 4 April de eerste loslating plaats te Vogelen zang. Er waren pl.m. 400 duiven door beide vereenigingen ingekorfd. Het weer was schitterend en om klokslag half 10 werden de duiven in vrijheid gesteld, welke na eenige malen gecirkeld te hebben, allen de goede richting namen naar Haarlem. Hier mede is dus het vliegseizoen 1926 weer ge opend. Op Woensdagavond a.s. heeft de in- korving plaats voor Warmond, terwijl Don derdagmorgen de duiven aldaar in vrijheid gesteld zullen worden. Voor de drie eerste stations n.l. Vogelenzang. Warmond en Delft zullen de duiven per auto verzonden wojv den, verder per spoor. Namens de P.V. „De Koerier" en Y.V. „D, Zwaluw", te Haarlem, J. WEIDEMA, Sccr. Verz.-comm. Zondag hield „Excelsior"' de eerste van haar drie te houden een-ronde-van-den- Zeeweg-wedstrijden voor den wisselprijs, dis ponibel gesteld door de firma Kreek. Voor deze eerste rit kwamen aan den start: W. Sleutel. C. de Nijs W. v. Dok, A. C. Kuiier, J. v. Tol. C. Weijers, P. Passant, C. v. Veen, F. de Nijs, G. Midde.lie en J. Weslbroek. Van af de start werd een snel tempo ingezet doch het elftal bleef bij ei kaar. Op de laatste kilometers echter kwa men eenige renners te dicht opeen, zoo dat een aanrijding plaots vond. waardoor C de Nijs. W. v. Dok. Passant en Westbroek de dupe 'werden; zij konden zich in de eind spurt daardoor niet plaatsen. De uitslag werd nu; 1. F. de Nijs. 2. G. Makkelie, 3. W. Sleutel, 4. C. Wijcrfs, 5. J. van Tol. Het onderling verschil was heel weinig tijd 15 38. Wegens de Bondsreunie. die 11 April plaats vindt, zal er geen wedstrijd plaats hebben, doch Zondag 18 April 2en wedstrijd voor den wisselprijs, start 9 uur Massakamp ExcelsiorD.O.K. (Heem stede). Hedenavond heeft de beslissende match plaats in café Lunenburg te Haarlem. In de 7 wedstrijden is de stand nog vrijwel ge- DE DELFT. De indoortrainingsoefenavonden van De Delft zijn Woensdag j.l. gesloten. Deze oefeningen, geleid door den fceer P. Ockhuysen, hebben er zeer veel toe bijge dragen, lichaam en spieren der zwemmers en zwemsters, gedurende de wintermaanden, lenig te houden. Het werkelijke nut zullen de deelnemers(sters) dan ook in het komende zomerzeizoen wel ondervinden. Deze oefen avonden werden gemiddeld door 50 personen bezocht. Op dezen laatsten oefenavonden dankte de Voorzitter, den heer Ockhuysen, namens bestuur en deelnemers hartelijk, voor de schitterende leiding en bood hij hem als souvenir een Swan-zelfvulpenhouder aan. Nadat de heer Ockhuysen, de tot hem ge sproken, waardeerende woorden beantwoorc had, werden onder de adspiranten, die steeds het beste opgekomen waren, mooie lees boeken voor meisjes, en vijf blauwe Delftbad pakken voor jongens verloot. De verschillende deelnemers(sters) dank ten de heer Ockhuysen persoonlijk en keer den met het vaste voornemen huiswaarts den volgenden winter geen enkelen oefen- ayondje zullen missen. KENNEMER TURNKRING. Zaterdag 10 April zal in het Luxor-theater te Beverwijk op feestelijke wijze het 15-jarig bestaan van den Kennemer Turnkring wor den gevierd. Vijftien jaar geleden werd op initiatief van de Turnvereeniging „IJmuiden" een ver gadering gehouden ter oprichting van een bond van gymnastiekvereenigingen in Ken- nemerland. Dus reeds lang vóór dat het Kon. Ned. Gymn. Verbond dacht aan het samen brengen van vereenigingen in een bepaald centrum, werd door „T. V. J." de wensche- lijkheid, ja de noodzakelijkheid ingezien van nauwer contact en samenwerking. Wel was het Verbond reeds in gewesten verdeeld, doch het Gewest Noord-Holland was voor dergelijke samenwerking te groot, de afstanden waren te uitgebreid, bovendien kon het Gewest geen rekening houden met een bijzondere behoefte in een bepaald ge deelte der provincie. Voor een actie van meer plaatselijke aard, was het Gewest niet aange wezen. Deze overwegingen waren dus de oorzaak van de oprichting van den Kennemer Turn bond op 5 Maart 1911. Dadelijk traden tot den nieuwen bond toe de veteenigingen Sparta en Concordia te Haarlem, O. S. S. te Zandvoort, P. V. J. te IJmuiden, Turn- iust Beverwijk. G. V. Uitgeest en de Heems kerker Gymn. Verg. Het bestuur bestond uit de heeren A. W. Driessen Jr., voorzitter C. Jongejans. secretaris en K. B. Hos, pen ningmeester. Het eerste werk van den Bond was het houden van gezamelijk oefenavonden, waar door de band tusschen de verschillende ver eenigingen versterkt werd. De eerste open luchtuitvoering vond plaats in 1912 te Sant poort, gevolg oprichting van S. S. S. De tweede uitvoering werd te Zandvoort gegeven, de derde in 1914 te Beverwijk. Kort na deze uitvoering brak de wereldoorlog uit, welke ook op den Bond en haar vereenigingen zwaar drukte, doch allengs werd ook deze moeilijkheid overwonnen. Na de officieele opneming der Turnbon den in het K. N. G. V. werd de naam van den bond veranderd in die van kring, zoodat de naam in het vervolg was „Kennemer Turnkring". Behalve het geven van uitvoeringen, or ganiseerde de kring ook gezamelijke oefen- avonden, voorturnerslessen, fiets- en wandel tochten, afstandsmarschen, wedstrijden, zoo wel in gymnastiek als atletiek. Thans zijn bij den Kring aangesloten Concordia en Bato te Haarlem, O. S. S. te Zandvoort, B. G. V. te Bloemendaal, T. V. J. te IJmuiden Sparta te Velsen, Turnlust te Beverwijk, Vlug en Lenig te Wijkeroog en Gratia te Velseroord als proeflid, terwijl op het oogen- blik drie aanvragen tot proeflid, n.l. Pax te Haarlem, G. V. S. te Santpoort en Olympia te IJmuiden, door het bestuur in behande ling zijn. De Kring telt nu ongeveer 260 dames, 240 heeren, 510 meisjes en'430 jon gens. Het tegenwoordige bestuur wordt ge vormd door de heeren J. Hop, voorzitter K. van Opijnem, secretaris, K. B. Hos, penningmeester, met als commissarissen de heeren J. Bart, S. v. d. Bos, C. Th. Smal, P. Leijen en H. van Doorn, terwijl de Techni- Secretaris; H. v. Turnhout, Emmaplein 38. De uitslagen zijn: T. Y. B. B.—T. C. H. 6—0 T. Y. B. B. IIConcordia II 03 T. Y. B. B. ni—D. S. S. H 4—6 Vivtrix IIIT. Y. B. B. IV 3—1 T. Y. B. B. V—Santpoort IV uigtest. Het eerste elftal speelde een „friendly game" tegen een Haarlemsche Combinatie. De Yellow Blacks, die verscheidene invallers telden, wonnen verdiend, met flinke cijfers. De reserve's verloren hun laatsten wed strijd, welke tegen Concordia II gespeeld werd. Er zat weinig geestdrift in de geel zwarten. ,,'t Zijn sterke beenen, die dc weelde dra gen.... dat heeft het derde ondervonden, dat van D. S. S. II ee:. zeker verdiende, doch tevens nuttige nederlaag le slikken kreeg. Een nuttige nederlaag, zeg ik, omdat het nu voldoende gebleken is, dat de eer nog lang niet binnen is. De jongere Yellows zullen eensgezind en met veel, heel veel enthou siasme moeten werken om de kampioenskans te behouden. Denk daar vooral om!! De oudste aspiranten moesten aan den Spaarnhovenweg 2 puntjes achterlaten, ter wijl het vijfde elftal een vrijen dag kreeg, doordat hun wedstrijd werd uitgesteld. „PIM." (aid. van het S. F. L.) ONZE GEZELLEN ffl—V. V. F. II 1—3. Na een verre pelgrimage kwamen de V'. V. F.-ers in verspreide colonnes, op het veld van „Onze Gezellen". Als de wedstrijd een aanvang neemt, staan twee elftallen te genover elkaar, even oud, even wijs en gelijk in kleeding. V. V. F. toont spoedig haar meerderheid; 'n omstandigheid waarop zij zich niet al te vaak kan beroemen. Ware de voorhoede ech ter minder rammelend geweest, de weliswaar grijpvaste gezellenkeeper had nog 'n dozijn benauwde oogenblikjes meer gekend. Ten slotte wist V. V. F. toch tweemaal te scoren. Niet geheel van kiftsmetten vrij wist zij rust te bereiken met 02. Na rust willen de gezellen hunne krachten ontplooien. Na een vinnige scrimmage wordt door den aarzelenden scheidsrechter een strafschop aan de Zwaluwen toegekend, welke wijfelende beslissing een geenszins wijfelende uiting der V. V. F.-ers ontlokte. De keeper nam wel een uiterst technische verdedigingshouding aan, doch liet, ondanks zijn voornaam optreden, den bal tusschen zijn beenen het net binnen huppelen. In de gelederen van V. V. F. trad hierop een ge- luidlooze periode in, met gevolg natuurlijk, dat het samenspel der voorhoede beter werd. Uit een verbitterden strijd op het vijande lijk doel werd, via een penalty een doelpunt geforceerd (13). Kort hierop volgde het eindsignaal van den scheidsrechter, die wel gemerkt zal hebben, dat de taak van scheids rechter wél eervol, doch niet altijd dankbaar en.prettig is! En V. V. F. ondernam den „long, long, way" aar de Zoetestraat, vol vreugde over haar luxieuse overwinning. Secretaris: J. C. Kruyver Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. Officiee! nieuws. Woensdag a.s. te 8 uur vergadering der tlftalcommissie. Vrijdag a.s, te 8 uur junioren-vergadering in de St. Joz. Gez. Vereeniging, Jansstr. 59. Alle junioren worden dringend verzocht deze vergadering bij te wonen. Zaterdagmiddag trainen op 't R. K. Sport- park. Uitslagen van Tweede Paaschdag. Q. C. Y. I—R. K. V. Z. I 3-0 Alliance II-R. K. V. Z. III 6-1 Een zeer schrale dag was het gisteren in het Zwaluwenkamp Het eerste elftal trok met een zwaar ge handicapte ploeg naar Santpoort om daar voor de N. H. Crt.-beker tegen R, C. Y. te strijden. Zij troffen de Racing-keeper in bijzonder goede vorm en deze wist zijn hei ligdom op fraaie wijze schoon te houden. Ook de Zwaluwen-doelman was goed, doch hij kon niet voorkomen dat hij driemaal moest visschen. Zwaluwen III speelde een pechvollen wed strijd tegen de Alliance reserves. Met rust was de stand 2—1, terwijl daarna regelmatig de score werd opgevoerd tot 6t. De uit slag is wel geflatteerd, want de Zwaluwtjes waren meestentijds in den aanval, doch dc Lyceisten wisten beter van de geboden kansen gebruik te maken en troffen de doelverdediger in slechte vorm. Uitslagen 5 April 1926. D. S. S. I—W. F. C. II 2—3 onder "protest. D. S. S. II—T. Y. B. B. Ill 6-2 Het eerste elftal verloor in een slecht gespeclden Wedstrijd zeer onverdiend van H. F. C. wat meer gelijk op, doch de V. S. V.-aan vallen blijven gevaarlijker. Spoedig gelukt-het hun linksbinnen den voorsprong te vergrooten, 20, De Blocmendaal-aanvallen hebben geen succes: v. d. Wint krijgt dan ook niet veel gevaarlijks te verwerken. Aan den anderen kant zorgen de Bloemendaal-backs en kee per er voor, dat de score niet wordt opge voerd. Einde komt met een welverdiende overwinning voor de thuisclub. Vriendschappelijk. Hillegom stelde zich op met 8 invallers, waartegenover staat een goede IJ. F. C.- ploeg. Direct neemt IJ. F, C. het spel in handen en vertoont mooi samenspel. Spoe dig weten zij de leiding te nemen welke zij opvoeren tot 40, waarmede de rust in treedt. Na rust komt Hillegom opzetten, doch laten enkele kansen onbenut. Geleide lijk aan wordt IJ. F. C. weer sterker en voert den stand op tot 80. Als scheids rechter Duinhoven, welke goed voldeed, tijd fluit, heeft IJ. F. C. een groote over winning te boeken, in 't geheel een aardi- gen wedstrijd al was 't spel van eenzijdigen aard en in de beste verstandhouding ge speeld. Hillegom II en IIIIJ. F. C. II 2-8. T eylingenSassenheim. Nadat eerst den wedstrijd Teylingen II C. M. S. was gespeeld, welke in een ver dienstelijke 100 overwinning voor 1 eylin gen II eindigde, kon begonnen worden met den wedstrijd Teylingen IViirix I. Alvorens hiertoe echter werd overgegaan, werd het eerste elftal van Teylingen namens haar bestuur een lauwerkrans aangeboden, wegens het door hen behaalde succes. Hierna nam de wedstrijd een aanvang. Teylingen, hetwelk wind mee heeft, is is eenigszins in de meerderheid, doch de achterhoede van Vitrix weet alsnog stand te houden. Nadat Teylingen eerst nog een toegestane penalty heeft gemist, moet de Vitrix keeper eindelijk zwichten voor een onhoudbaar schot, 1—0. Nauwelijks is weer afgetrapt, of nummer twee ligt in het net, 2—0. Dit wordt Vitrix toch te bar, zij ko men verwoed opzetten, doch het gelukt haar niet den achterstand te verkleinen. Nadat den Teylingen keeper nog een ze ker schijnend doelpunt schitterend heeft gehouden, kondigt Haverkorn rust aan. Tijdens den rust wcrd. Tcylingen door den Voor rust wist D. S. S. een 20-voor- sprong te behalen. Na half time werd een doelpunt door D. S. S. gemaakt, niet toegekend. W. F. C. weet de achterstand te verkleinen. Als er nog 5 min. te spelen zijn, heeft D. S. S. nog-een 21-voorsprong, doch dan doel punt W. F. C. twee maal vlak achter el kaar, waarvan de laatste goal in buitenspel positie gemaakt werd. Scheidsrechter v. Beelen leidde zeer goed, jammer echter dat hij twee groote fouten maakte, welke D. S. S. het kampioenschap weer eens kunnen kosten. D. S. S. II stelt zich met vijf invallers op, terwijl T. Y. B. B. twee invallers telt. D. S. S. is in de meerderheid en nemen door mooi samenspel de leiding. T. Y. B. B. maakt kort hierop gelijk. D. S. S. komt ech ter opzetten en een penalty, welke haar ten deel valt, wordt in een doelpunt omgezet. Nu is het weer de Beurt van T. Y. B. B. om te doelpunten en zij maken dan ook nog voor rust gelijk. Na de doelverwisseling speelt D. S. S. enthousiast verder en weet door eenige schitterende schoten de stand op te voeren tot 62. Dit wordt T. Y. B. B. le erg en zij weten door een penalty de achterstand te ver kleinen. Kort voor het einde wisten The Boys nog eenmaal te scoren. Als scheidsrechter Spoldcrs, die zeer goed leidde, einde blaast, heeft D. S. S. II aan T. Y. B. B. haar eerste nederlaag toegebracht. Den spelers komt zeer zeker een woord van hulde toe foor hun kranig werk. NIEUWEHAARL. COURANT BEKER WEDSTRIJDEN. Programma voor Zondag 11 April. Alliance 1Teijlingen 1, 2 Vuur, scheids rechter P. Tillemans. D. E. M.—Beverwijk, 2>/z uur, scheids rechter L. Piravano. Lisse 1—Santpoort 1— 2U uur, scheids rechter Th. v. d. Horst. Uitstel wordt in geen enkel geval meer toegestaan. Namens de Beker-comm. H. J. van TOL, Jr. secretaris. Een onvolledig Bloemendaal-elftal speel de op den 2en Paaschdag een friendly-game tegen V. S. V. te Velseroord. Eenige spe lers ontbreken bogendien op het appèl, waardoor de witten gedurende de le helft met slechts 9 menschen spelen. V. S. V. is het meest in den aanval, doch de Bloemendaal-verdediging laat zich niet zoo gemakkelijk passeeren. Na 20 minuten spelen maken de Velseroorders niettemin een goed doelpunt, 10, Met dezen stand wordt gedraaid. Na de thee is Bloemendaal met eenige invallers gecompleteerd. De strijd gaat nu aanvoerder van Vitrix namens zijn vcreem- ginê gefeliciteerd met het door hen be haalde succes en overhandigde d# Teylin- gen-aanvoerder een' prachtigen bloemen mand. Hierna werd het spel weer hervat. Vitrix is nu het meest in den aanval, doch het gelukt hen niet het zoo verdiende tegenpunt te maken. Teylingen daarentegen weet nogmaals den Vitrix keeper te ver schalken, 3—0. Gescoord wordt er verder niet meer, zoo dat wanneer scheidsrechter Haverkorn, welke, dezen in de beste verstandhouding ges'péelden wedstrijd, uitstekend leidde, ein de aankondigt, Teylingen een verdiende, doch wel wat geflatteerde overwinning boekt. Na afloop toog men naar het clubgebouw der K. S. A. alwaar het bestuur van Tey lingen nog door verschillende personen werd toegesproken, en waar de avond verder ge noeglijk werd doorgebracht. De eerste minuten zijn voor Hillegom en er wordt goed gespeeld. Dan is het mis met Hillegom en is het E. D. O. welke gedurig aanvalt. Voorloopig kunnen de roodzwarten het net niet vinden en makkelijke kansen worden hoog over geschoten. Toch weet E.D.O. voor rust de leiding te nemen. Met dezen stand wordt gedraaid. Als weer begon nen is zet Hillegom er alles op, soms wordt er niet al te fair gespeeld, waar de scheids rechter goed tegen in ging. Een oogenblik lijkt het of de E.D.Ö.-menschen uitgespeeld zijn, doch dit is slechts schijnbaar en spoe dig wordt de stand op 30 gebracht. Dan weet Hillegom een penalty te missen. Als E.D.O. er 4—0 van gemaakt en nog een penalty gemist heeft, is het einde daar en zijn de Haarlemmers definitief van de laat ste plaats. Evenals het vorig jaar speelde E.D.O. een wedstrijd legen genoemd elftal. De strijd was rijk aan doelpunten. Met de rust had E.D.O. de leiding met 31. Na de hervatting bleek het, dal ook Guod het maken van doelpunten verstond en met slechts' een goal verschil wist E.D.O. in deze doelpuntenregen de meerdere tc blijven'. Secretaris: W. L. de Zwager, Vooruitgangstraat 79, Haarlem. Naar aanleiding van bet Jeugdconcert, dat voor de R.-K. Jeugd-organisaties zal wor den gehouden, is de jaarvergadering in plaats van 13 April op Dinsdag 20 April. Dus één week later; In verhand met de zeer belang rijke agenda, is het niet overbodig de leden krachtig aan te sporen deze vergadering bij te wonen. Met het oog op de Paaschvacantie wordt er a.s. Zaterdagavond geen oefenavond gehou den, daar de St. Josephschool gesloten is. Het openings-draverij in dit seizoen moge geslaagd heeten, het publiek was in groote getale aanwezig en de gehouden sport stond op hoog peil. De prijzendraverij 4e klasse was een mooie overwinning van Oud HIan B op zijn concurrenten feitelijk had dezen hengst geen strijd, daar hij onbedreigd de finish wist te passeeren. Peter Kerregin werd gedisqualificeerd. zoodr-t Meigroet de plaats werd toegewezen. Prijzendraverij 2e en 3e klasse: Reeds bij den aanvang werd de beslissing toegewezen tusschen Ooststar en Oscar, laatstgenoemde was bij den aanvang niet zuiver, zoodat ook van deze course gezegd kan worden, dat J- G. de Boer. na schitterend gereden te heb ben op stap de cours gewonnen heeft Wat de Heatdraverij betreft, or.ze felicitaties aan G. Ensing en zijn trouwen Norton Dit dier liep als een klok en zijn Amerikaan- schen concurrent, waar zoo n roem van uit ging, moest zich met den 2en prijs tevre den stellen. De korte baan was voor Luc Ensing met Neverda B. Ook dit dier was in schitterende conditie en wist Vitality den eersten priis afhandig te maken. Mallincro viel tegen in de laatste serie en voor offi cier ging het te snel. De gedetailleerde uitslag is als volgt: Openingsprijs. Prijzendraverij 4e klasse. Afstand 1650 M. Belasting voor iedere ge wonnen 250 10 Meter Ontheffing paarden welke nog geen ten prijs wonnen, 25 M„ die noch een ten noch een 2en prijs wonnen 35 M. en die niets wonnen 50 M. Ingeschreven 12 paarden, waarvan niet opgekomen Pretty Polly, Perfectly St. Lan- cier, Nelli Z.. Numas M. le prijs 250 Oud Vehlan B.. eig. W. Scholte, rijder B. ten Hagen, afstand 1600 M., tijd 2.48 2e prijs 50 Meigroet, eig. Th. de Lange, rijder A. van Wieringen, afstand 1680 M., tijd 2.53 Gedisqualificeerd wegens onregelmatig dra ven Peter Kerrigan St Fancier als tweede aankomende, tijd 2.50 1/5. Niet geplaatst Prinses Olga 2.54 3/5; Pegg St. Lancier 2.57 4 5; Orion 3.06 2 5 en Oberque B., tijd 3 06 4 '5. Crocussenprijs. Prijzendraverij 2e en 3e kl. Afstand 2000 M. Paarden, welke f 900 oi minder hebben gewonnen gaan van start. Be lasting: voor iedere meerdere gewonnen 600 15 M. en voor iederen gewonnen ten prijs, boven 3 gewonnen le prijzen 5 M. Ontheffing: paarden, welke nog geen len prijs wonnen. 25 M. Ingeschreven 11 paar den, waarvan niet zijn opgekomen Nerva, Officier, Nevada B., Marie P.. Maggy Henrv en Odel! Axworthy B. le prijs 300, Oostar, eig. L. Ellkhuijzen, rijder J. G. de Boer, afstand 2230 M. tijd 3.41 4 5. 2e prijs 75, Oscar, eig. D. v. Stralen, rijder A. Commijs, afstand 2215 M., tijd 3.42 3/5. 3e prijs, 50, Meigroet, eig. Th. de Lange, rijder A. v. Wieringen, afstand 2200 M„ tijd, 3.44 4/5. 4e prijs, 25, Midi Brook, eig. en rijder A. Vringer, afstand 2215 M„ tijd 3.45. Niet geplaatst Oblique B., afstand 2200 M., tijd, 3.54 1/5. Primula-Verisprijs: Heatprijzendraverij le klasse. Afstand 1600 M. Paarden welke 4000 of minder hebben gewonnen gaan van start. Voor iedere meerdere gewonnen 1000 10 Meter. Ingeschreven 5 paarden, waarvan Wahnfried en Uncle Sam niet zijn opgekomen. le Heat: Norton B. tijd 2.36 1/5 gevolgd door Kapitaine de Bruanit, tijd, 2.40 en Silladar, tijd 2.42 2/5. 2e Heat, tevens beslissing, le prijs, 600, Norton B, eig. Stal Bes*, rijder G. Ènsing, afstand 1610 M„ tijd 2.29 4/5. 2e prijs, 100, Silladar, eig. J. W. Schuijl, rijder J. D. Schuijl, afstand 1630 M„ tijd, 2.30 3/5. 3e prijs, 50, Kapitaine de Bruane, eig. J. Vrijlandt, rijder P. C. Appel, afstand 1600 M„ tijd 2.32 2/5. Madeliefjesprijs. Handicap-draverij korte baan, voor alle in Nederland geregistreerde paarden. Aangespannen. Te,rijden in series: Minimum afstand 700 Meter, maximum af stand 800 M. Ingeschreven 13 paarden, waarvan niet zijn opgekomen Numar M., Ooststar, Osusanna, Reine de Pres, Maggy Henry. Er wordt gereden 2 series van 4 paarden met plaatsing van 2 paarden. le., J5.erie. Nerva, Vitality, Mallinggrat, Ringer. Geplaatst Mallinggrot lijd 1.13^2/5 en Vitality. 2e Serie: Meryvoet, Nevada B., Prinses Olga, Officier. Geplaatst Nevada B. tijd 1.10 en Officier. Beslissing: Mallinggrat, Vitality, Nevada B„ Officier, le Prijs 150, Nevada B., eig- en rijder L. Ensing, afstand 755 M., tijd 1.09. 2e Prijs 75, Vitality, eig. J. Borst, rij der J, v. Leeuwen, afstand 800 M. 3e Prijs 50, Mallinggrot, eig. Stal Toe komst, rijder P. C. Appel, afstand 750 M. .4e Prijs 25, Officier, eig. P. C. v. d. Touw, rijder J. Schipper, afstand 750 M. Zondag a.s. heeft weder een meeting plaats op het Oude Slot.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 9