/Ifmz£L y j fm*r' S tra.n& Snort en Spel D. hTv. B. District Haarlem. Programma voor Zondag. Nieuwe Haarl. Courant-beker. Wedstrijdprogramma voor Zondag. R. K. F. R. K. Sportvereenigïng The Yellow Black Boys. R. K. V. V.—Geel Wit. R.-K.V.V. „B. S. M." VOETBAL. R.-K. V. V. „Beverwijk". R. K. V. V. „Onze Gezellen". H. F. C—V. O. C. Haarlemsche Voetbalbond. HONKBAL. DAMMEN. BILJARTEN. SCHAKEN. GYMNASTIEK. Haar!. R.-K. Gymn. Vereeh. „Ursus". ZWEMMEN. RECHTZAKEN. De mishandeling op „De Glindhorst. UIT DEN OMTREK» BEVERWIJK. WIJK AAN ZEE EN DUIN. WIJKEROOG. VELSEROORD. IJMUIDEN. LIJNDEN. ZANDVOORT. HILLEGOM. VELSEROORD. HEEMSKERK. •urartiVN .>nïrm Voor Zandvoort Is voor het zomerseizoen een nieuwe verkeersregeling: irurevoerd on de Boulevards. Bovenstaande ïe'eketiing bevat de voornaamste veranderingen, 1 Junioren-Competitie. Wijziging Programma 11 April 1926. Afdeeling B. H.B.C. 5Santpoort 4 vervalt Onze Gezellen 3Alliance 4 vervalt. Dan hieronder op veelvuldig verzoek dc •tanden bijgewerkt tot 6 April 1926. Afdeeling A. 1 Alliance 3 11 8 2 1 18 32 17 1.63 2 Concordia 3 9 6 2 1 14 24 11 1 55 3 D. S. S. 3 10 6 0 4 12 21 19 1.2C 4 Victrix 3 9 3 2 4 8 15 14 0.88 5 V.V.F. I 8 1 4 3 6 9 11 0.75 6 T.Y.B.B. 4 10 1 3 6 5 20 31 0.50 H.B.C. 4 7 0 1 6 1 12 32 0.14 Afdeeling B. 2 Santpoort 4 8 6 1 1 13 52 10 1.63 1 R.K.V.Z. 4 10 9 1 0 19 63 7 1.90 3 H.B.C. 5 3 1 1 1 3 9 14 1.00 4 T.Y.B.B. 3 9 3 2 4 8 15 33 0.88 5 Alliance 4 9 4 0 5 6 17 33 0.66 6 V.V. F. 2 6 1 0 5 2 5 21 0.33 7 O. Gezell. 3 9 0 1 8 1 10 53 0.11 Alliance 4 2 winstpunten minder wegens niet opkamen tegen H.B.C. 5 op 5 April. De nog te spelen wedstrijden thuis en uit. Afdeeling A. Alliance 3 thuis geen, uit V, V. F. 1. Concordia 3 thuis T. Y. B. B. 4, uit H. B. C. 4 en Victrix 3. D. S. S. 3 thuis V. V. F. 1, uit Victrix 3. Victrix 3 thuis H. B. C. 4, D. S. S. 3 en Concordia 3, uit geen. V. V. F. 1 thuis H. B. C. 4 en Alliance 3, uit H. B. C. 4 en D. S. S.3. T. Y. B. B. 4 thuis H. B. C. 4, uit Concor dia 3. H. B. C. 4 thuis V. V. F. 1 en Concordia 3, unit V. V. F. 1 en Victrix 3. Aideelicg B. R. K. V. Z. 4 thuis H. B. C. 5. uit H.B.C. 5. Santpoort 4 thuis V. V. F. 2, Onze Gezel len 3, uit T. Y. B. B. 5 en H. B. C. 5. H. B. C. 5 thuis Santpoort 4, V. V. F. 2, 'T. Y. B. B. 5, R. K. V. Z. 4 en Alliance 4, uit R. K. V. Z. 4, Alliance 4, V. V. F. 2, Onze Gezellen 3, T. Y. B. B. 5 thuis Santpoort 4. V. V. F. 2, uit H. B. C. 5. Alliance 4 thuis H. B. C. 5, uit H. B. C. 5 en V. V. F. 2. V. V. F. 2 thuis H. B. C 5, Alliance 4 en Onze Gezellen 3, uit H B. C. 5, Santpoort 4 er T Y B B. 5 Onze Gezellen 3 thuis H, B. C. 5, uit Santpoort 4 en V. V. F. 2. Zooals men ziet, nog een groot program ma wacht op afwerking, aller medewerking is dan ook dringend gewenscht. Opgave van de beste Junioren-spelers: De opgave van de beste spelers der Ju nioren, worden voor 1 Mei a.s. bij onder- geteekende ingewacht. Deze opgave is voor t eventueel samenstellen van Proef-elftal- len en het daaruit vormen van het Districts elital der Junioren voor de te houden Spórtdag. De Watersnoodgelden: De vereenigingen R. K. V, Z. en T. Z B worden verzocht, het ingeschreven bedrag op te zenden. Boete. De boeten no. 28, 30, 31 en 32 vervallen. Opgelegd boete no. 33 Alliance wegens niet opkomen tegen H. B. C. 5 op 5 April 1926. De Penningmeester-Competitieleider, P. P. SMIT. Atjehstraat 12, Schoten. 2e Klasse. A S. V. A.Vitesse. V. V. Z. 2—G. V. O. rest. tijd 50 min. terrein 'tKalf. C Concordia IIVictrix 1, 3e Klasse. A N. V. A.—Liromen. 4e Klasse. E W. F. C. J-B. S. M. 1. R. C. O. 1Santpoort 3 rest. tijd 26 min. F Victrix 2—D. S. S. 2. R. K. V. Z. 3—Onze Gezellen 2. T. Y. B. B. 3—Geet-Wit 3. G Teylingen 2Lisse 3. E. M. S. 3—V. V. L. Ie Ronde. Alliance 1Teylingen 1. D. E. M.Beverwijk. 2e Ronde. LisseSantpoort Het N. H. Crt.-bekerprogramma bevat ecnige interessante ontmoetingen. Voor de le ronde worden gespeeld Al lianceTeylingen en D. E. M.Beverwijk. Eerstgenoemde 2 clubs zijn goede beken den uit de competitie. Hier kan een uiterst spannende kamp worden tegemoet gezlep. Beide elftallen zijn van ongeveer gelijken kracht en wij durven dan ook niet voor spellen wie van beide zich in de volgende ronde zal plaatsen. D. E. M.Beverwijk is een partij tus- schen tegenstanders welke elkander nog al in kracht ontloopen. Beverwijk althans speelt in de competitie een paar trapjes hooger. Toch zijn we benieuwd wat de D. E. M.'ers tegen de grootere zus zullen presteeren. Een overwinning wordt het natuurlijk niet, doch we zijn er van overtuigd dat D. E. M. de huid zoo duur mogelijk zal ver- koopen. Lisse en Santpoort hebben het reeds tot de 2e ronde gebracht. Beide clubs ontmoet ten nu elkaar te Lisse. Het laat zich aan- 1 zien dat de D. H. V. B.-kampioenen zich in de volgende ronde zullen plaatsen. Echter zal Santpoort gaarne tooncn dat zij in k-acht weinig of niets voor de kampioenen onderdoet. Ook hier kan dus een spannen de ontmoeting worden verwacht. Wij hou den het op een kleine overwinning voor de thuisclub. Secretariaat: Eaimaplein 38. Hedenavond van 78 uur contributie be talen in het gebouw St. Bavo, Smedestraat. Zondagavond 754 uur jaar!.' feestavond in het gebouw St. Bavo, Smedestraat. Dinsdagavond 8lA uur, bestuurs- en feestcommissievergadering ten huize van den heer Huijbers, Spaarnwouderstraat, Donderdagavond 754 uur clubavond inde R.K. Mil. Vereeniging, Zoetestraat. Voorgesteld als werkend lid; D. W. Koops, Edisonstraat 13, Heemstede. Voor morgen is er slechts één wedstrijd vatgesteld n.l. T. Y. B. B. 3-Geel Wit 3 Door de onverwachte nederlaag van v. Honschoten c.s. tegen D. S. S. 2 heeft deze wedstrijd zeer aan belangrijkheid gewon nen, daar de achterstand van D. S. S. nu tot één punt gereduceerd is. Gelukt het de Boys morgen te winnen of althans ge luk te spelen dan is de eeretitel binnen Met dit voor oogen reken ik er op dat zij morgen hun bestje beentje voor zullen zet ten en de verwachtingen aller Yellows niet zullen bschamen. HENK, FEESTAVOND „THE YELLOW BLACK BOYS." Voor den feestavond, te geven door boven- genoerhde vereeniging op Zondag 10 April a.s. zijn heden (Zaterdag) bij de contributie afdracht nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar. De feestavond die wordt opge luisterd door „The Fenny Fellows" welke een goede reputatie genieten, en waaraan de Tooneelvereeniging „The Yellow Boys" haar medewerking verleend belooft schit terend te zullen slagen. De heer A. Snoeks heeft met zijn menschen ingestudeerd het bekende blijspel van Hildebrandt „Het mis lukt Plezierreisje" (uit „Camera Óbscura") en zal dan ook de lachspieren danig in be weging weten te brengen, Reeds weken is de feestcommissie ijverig in de weer en bij kennisname van het keurige programma, merken wij terstond, dat deze avond goed is verzorgd Nog1 vestigen wij er de aandacht op dat de afgegeven kaarten strikt persoon lijk zijn, en hierop nauwkeurig acht zal wor den gegeven. Er wacht ons dus Zondag in de St. Bavo, weer een echt gezelligen avond waarop zeker alle leden en donateurs van „T.Y.B.B." aanwezig zullen zijn. Ook de ouders van de leden worden verwacht. H.H. Bestuursleden en commissieleden zorgen uiterlijk 7 uur aanwezig te zijn. Op aller medewerking wordt gerekend opdat wij altijd met genoegen op dezen avond kunnen terugzien. P* Contributiebetalen Zaterdagmiddag van 56 uur in de St. Bavo. Programma 11 April 1926. T.Y.B.B. 3—Geel-Wit 3 a-'d. Zandv. laan. Geel-Wit 3 speelt haar laatsten competitie wedstrijd en zal tevens de eer van een over winning overlaten aan de Yellows. De leden worden dringend verzocht Za terdagmiddag om 5 uur in de St. Bavo aan wezig te zijn, in verband met eenige belang rijke besprekingen. Kaarten voor den feestavond welke Za terdagavond 17 April in het Brondgebouw gehouden wordt en niet zooals verleden week abusievelijk in de krant stond Zondag, zijn verkrijgbaar ad f 0.75 bij het secretariaat L. Margarethastraat en verder bij de hee- ren F. Aerts, 2e Zuidpolderstraat 13 en Jac. Boot, Gierstraat 16. Secretariaat Schoollaan 131 Bennebroek Het le elftal gaat morgen naar Wijkeroog haar laatsten competitie-wedstrijd spelen te gen „W.F.C." III. Tot nog toe ongeslagen, zullen zij hun traditie wel handhaven en ongeslagen het kampioenschap te behalen. Een woord van lof komt hun wel toe voor de steeds trouwe opkomst bij de wedstrijden want op één uitzondering na zijn alle wed strijden gespeeld met dezelfde spelers, dus zonder invallers, een bewijs dus dat er een zeer goede enthousiaste geest heerscht wat toch zeer zeker van groote waarde is te noemen. Het vertrek is bepaald op kwart vóór één per autobus vanaf de Schoollaan. Wij ver wachten aat vele supporters en spelers, van het 2de dezen tocht zullen medemaken. Zij, die hiervan gebruik" willen maken moeten zich hedenavond opgeven bij P. de Wit. Bij genoegzame deelneming zal een 2de auto bus beschikbaar worden gesteld. N. B. Geroyeerd zijn wegens wanbetaling M. Timmers en C. Slot beide te Bennebroek. Zondag 1! April D. E. M. 1Beverwijk I half drie. Beverwijk IVBeverwijk V. Aangenomen als lid: D. Grapendaal. Voorgesteld: P. Warmenhoven. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij den secr.: Wilhelminastraat 9, Zondag, dus eindelijk de plaatselijke ont moeting D. E. M.Beverwijk voor den N. H. C.-beker. 'k Geloof dat 't nog 'n aardigen wedstrijd zal worden, want D. E. M. zal zeker haar uiterste best doen, als „Beverwijk" nu maar met enthousiasme speelt dan zal 't ver moedelijk talrijk aanwezige publiek zeker voldaan huiswaarts keeren, We gaan dus allen naar 't Beverwijk terrein, 'i Vierde speelt tegen 't pas opgerichte 5de. De roodbroeken zullen zich dus weer eens goed kunnen oefenen. Goed jullie plaats houden hoor. Welke club wil Zondag 18 April 'n wed strijd spelen tegen Beverwijk 2 en welke legen 't 3de? Thuis of uit? Secr. J. J. Loerakker, Schoterwegpad 4, Schoten. Wedstrijden voor Zondag a.s. R.-K.V. Z. IllOnze Gezellen II. Onze Gezellen IIIAlliance IV, Het 2e elftal moet naar het Sportpark om het 3e eftal van Zwaluwen te bekampen. Wanneer er flink aangepakt wordt, kan deze wedstrijd we! in een gelijk spél eindi gen. Voor het 2e elftal is de wedstrijd Onze G. IllAlliance IV vastgesteld, wat echter wel op een misverstand zal berusten daar deze wedstrijd pas gespeeld is. Het H. F. C,-elftal is voor Zondag als volgt samengesteld:: v d. Meulen Weber, Koning Engel, v. Houten, Reuverkamp Gilles Miezerus, v. Beekum, Eysvogel, Sigmond, v. d. Berg. Wedstrijdprogiamma. Beker. «n V. V. H. HJlegom, 10.30 uur Haarlem 3 Zandvoort 2 10.30 uur. Competitie, lb Haarlem 3 Zandvoort 2, 10.30 uur, H.F.C. 4 Haarlem Vet., 10 uur, E.D.O. 3 Bennebroek, 12 uur la E.D.O. 4 Schoten 2a, 10 uur. 2b Ripperda H. G. S. C., 2 uur D. O. A. Schoten 3, 10 uur, Haarlem 5 E. G. K., 10 uur. 2d R. C, H. 6 H. F. C. 6, 10 uur. 3b Swastika 2 E. D. O. 8. 10 uur. 3c R. C. H. 7 E. D. O. 6, 12 uur. Spaarnestad 2 Stormveid 3, 12 uur. Stormveld-terrein, 3d H. F. C. 7 D. S. K. 3, 10 uur, 3e Bloemendaal 5 Schoten 4. 10 uur. Dam aten 2 D. O. A. 2, 10 uur. 3g V. O. G. 2 R. C. H. 11. 10 uur. R, C. H-terrein 3h Hillinen 3 Hdlegom 3, 2 uur. Bennebroek-terrein. Promotie-competitie 2e klas. Stormveld Kennemers 2, 12 uur, Stormvoge's-terrein. Aurora 2 Zandvoort 4, 10 uur. E, D, O. terrein. Promotie competitie, 3e kiasi Groep 1: Bloemendaal 3V.V.O. 3, 10 uur V. O. G, terre n. Groep 2: V. O. G. V, S. V. 3, 10 uur. Aurora terrein. Heden wordt het honkbal-seizoen officieel geopend met seriewedsirijden in Amsterdam, waaraan ook Haarlem deelneemt. Het programma luidt: T, O. G. O.Z. R. C. (terrein Avanti). Quick—Concordia (terrein V. V. A.) V, V. G. A.Haarlem (terrein V. V. G. A.) A. G. H. C.BI. Wit (terrein Ajax). AjaxSwift (terrein Ajax). De verdere rondes zullen de volgende week op nader te bepalen terreinen worden gespeeld. Als wisselprijs staat de „Olym piade-beker" ter beschikking. D l jaar zullen bij de openingswedstrijden de volle 9 innings uitgespeeld worden of maximaal 2 uur, even lang dus als de competitiematches, hetgeen aan de zuiverheid der uitslagen ten goede zal komen. MR- B. SPRINGER JR. IN HOLLAND. De bekende Hollandsche meester B. Springer Jr., welke de laatste jaren in Frankrijk vertoefde, zal aan het einde de zer maand naar Holland komen. Tijdens zijn verblijf hier te lande zal hij een aantal blind-séances geven, o.a. te Am sterdam en Haarlem. Te Haarlem zal hij een partij blind spe len tegen den Haarlemschen meester P. J. van Dartelen. Meester Springer was de eenigste dam speler welke het gelukt is „blind" te spe len (d. w. z.jzonder bord en schijven). Naar men ons mededeelde is het ook den heer Maxime Fayet te Bordeaux (een stu dent in de medicijnen) gelukt een partij blind te spelen. BEKERTOURNOOI, Door eenige milde gevers, daartoe in staat gesteld, worden in Café van Trigt, Soendap'ein te Schoten, een serie club wedstrijden gehouden om een 4-tal zeer fraaie bekers. Naast de Amsterdamsche Biljartclub „Jacob Maris", nemen" de vol gende vereenigingen aan dit tournooi deel: „Krijt op Tijd", Zaandam; D. V. S., Velser- cord; D.O.S., Schoten; D.E.S. en Vrienden kring", Haarlem. Voor elk der klassen A, B, C en D is een beker beschikbaar. In de eerste ronde vinden de volgende ontmoe tingen plaats: Zondag 11 April: D, O, 5.—D. E. S., klasse A. Maandag 12 April: Jacob Maris—Vrien denkring, klasse A. Woensdag 14 April: Krijt op Tijd Jacob Maris, klasse B. Donderdag 15 April: Vriendenkring— D. O. S., klasse B. Vrijdag, 16 Apr:!en D. V. S.Vrienden kring, klasse C. Zondag,: 18 April: D. O. S.D, E. S., klasse C. Maandag 19 April: VriendenkringD.O.S klasse D. De beide op Zondag te spelen wedstrij den vangen aan te 6 uur, de over ge te 7 uur. De bekers zijn beschikbaar gesteld door den heer Van Trigt, Schoten; Fa. Levert en Ca., Amsterdam; Daniël Visset en Zonen, Sch.edam en Fitna Dunlop en Bol, Schiedam. Voor de Schotenaren een mooie gelegen heid om met de biljartsport kennis te maken! EEN SUCCES VOOR EUWE, Als gevolg vdn de uitslagaft der achtste -onde, waarbij Euwe van Prince won en Thomas remise maakte met Colle, heeft onze landgenoot een voorsprong van 154 punt verkregen op den Belg Colle. den eenigen tegenstander, die. behalve Euwe, nog kans op de eerste plaats had. De nog te spelen wedstrijd tusschen deze beR'e schakers kan dus aan Euwe dc eerste plaats niet meer ontnemen. De schaakmedewerker van de „Times" zegt over de overwinning van Euwe: De Hol lander verdient zijn succes, het tweede in dit tournooi volkomen, want hii heeft in alle ronden constant goed gespeeld met iuist dat sprankje durvende fantasie, dat zijn spel zoo interessant maakt. Secretaris: W. L, de Zwager, Vooruitgangstraat. Voor het jeugdconcert dat Dinsdag 13 April in de gem. Concertzaal gegeven wordt voor de R.-K. Jeugdorganisaties, zijn een beperkt aantal kaarten beschikbaar en bij den Secretaris verkrrabaar, Zondagmiddag wordt in het gebouw „St. Bavo" de jaarvergadering van D. H. G. B. gehouden, welke om half twee zal aanvan gen. De toegang is voor alle aangesloten leden vrij, cventueele belangstellenden zijn dus welkom, De oefenavond in de St. Josephschool gaat hedenavond niet door. ALGEMEENE LEDENVERGADERING VAN DE HAARLEMSCHE DAMES- ZWEMCLUB „ZIGNF.A". Gisteravond hield de Haarlemsche Da- meszwemclub „Zignea" haar jaarlij ksche algemeene ledenvergadering in het gebouw „De Nijverheid", Om ongeveer 8 uur open de de voorzitster, mej. M. van Ommeren, deze vrij druk bezochte vergadering en heette de aanwezigen hartelijk welkom. De notulen werden na een kleine wijziging goedgekeurd Het jaarverslag van de secre taresse was zeer uitgebreid en gaf een uit muntende kijk op het afgeloopen jaar. Het verslag van de pênningmeesteresse was niet erg optimistisch, doch gaf een uitstekenden blik op den financieelen toestand. Het aftredende bestuur werd in zijn ge heel herkozen, in de vacature van mej. Klaje, die wegens uitstedigheid bedankt had, werd gekozen mej. van Abs. In de kascommissie werden benoemd de dames Bouwer en Leen- ders, terwijl in de polocommissie zitting na men de dames B Witkamp, H. v. Abs en M. v. Ommeran. Met het oog op de nieuwe reglementen en statuten van den N. Z. B„ stelde het be stuur een andere regeling der contributien voor, met algemeene stemmen werd dit goed gekeurd. Op voorstel van het bestuur werd besloten deel te nemen aan het waterpolo-concours ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de waterpolocompetitie. Verder deelde het bestuur mede, dat Dr. Annette Joustra bereid was gevonden om de leden medisch te onderzoeken. Het oefenuur zal vermoe delijk ook dit jaar weder aan de Kleverlaan gehouden worden Donderdag van 8'9 uur terwijl 's Woensdags de adspiranten zullen oefenen van half 4 tot half 5 uur. Na nog eenige besprekingen van huis- houdelijken aard sloot om ongeveer 10 uur deze geanimeerde vergadering. 500 boete voor den directeur. De Rechtbank te Utrecht deed Vrijdag uit spraak in de zaak tegen den 61-jarigen S. J„ gereformeerd predikant te Heemse, be klaagd van mishandelint! tijdens zijn direc teurschap op „De Glindhorst". Het O. M. had tegen beklaagde een ge vangen 'sstraf van een maand geëischt. Beklaagde, die niet verschenen was. werd met gedeeltelijke vriispraak van 't hem ten laste gelegde schuldig verklaard aan 't ver oorzaken van opzettelijke mishandeling door misbruik van gezag en voorts aan twee mis handelingen. Deswege werd hij veroordeeld tot een geldboete van 500, subsidiair vijf- lig dagen hechtenis. De_ verdediger van beklaagde, mr. Muller Massis. uit Amsterdam, had vrijspraak ge pleit. Een „tramongeluk'', Donderdag namiddag gebeurde er hier zoowaar nog een „tramongeluk". Een oud wagentje, afkom stig uit de voormalige re nise te Wijkeroog, werd op een platte wagen naar het terrein van B-, aan de koningstraat, vervoerd. Bij het inrijden van de poort, kwam het voor baken in aanraking mét den muur, waar door de bodem van dien voormaligen tram wagen bezweek en het vehikel gevaarlijk naar een kant overhelde. Met behulp van dommekrachten werd de zaak weer in normalen s'and gebracht. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Het verkeer ofldervbttd een half uur be lemmering en moest gedurende dien tijd langs Wilhelminastraat en Zeestraat geleid worden. Verbouwing. Naar wij vernemen, za' het perceel, staande op den hoek van de Zee straat en de Groenelaan en voorheen bewoond door de familie Schaapma, worden omge bouwd tot hotel-café-restaurant. De verbouwing is bij onderhandsche aan besteding opgedragen aan den aannemer J. Hart, alhier. Dit is het eerste café-restaurant onder Wijk aan Duin. Rijwieldiefstal. Ten nadeele van den bankwerker R. Th. V., is uit het rijwielrek bij de Hoogovens een fiets gestolen. Gevonden dieren en voorwerpen. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwer ken roode lake ceintuur tasch inhou dende een flesch een bruine heerenporte- monnaie en een herdershond. Gevonden voorwerpen. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen zwarte kinderportemonnaie 2 sleutels boodschap- pentasch zilveren- of alpaccabeursje met inhoud patrijs leghorn-kip zilveren ket ting met hanger. Gevonden voorwerpen. Electrische lantaarn zakmesje notitieboekje wit wol" len muts portemonnaie mantelceintuur rijwielplaatje rood-wollen kindermuts huissleutel rekenschuif huissleutel (groot model) kinderhandschoentje. Gezamenlijke inkoop brandstoffen Donderdagavond is hier opgericht een vereeniging tot gezamenlijken inkoop van brandstoffen. Door een voorloopige com missie was een reglement samengesteld, dat na eenige bespreking werd vastgesteld. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. v. Walsteijn, voorzitter N. v. Lieshout secretaris F, van Schaik penningmeester e P. Goes en D. Bakker. Tevens werd ben noemd een controle-commissie bestaandn uit de heeren W. v. Woerkom, jac. Smit ee D. Markus. Als administrateur der financiëg was aangezocht de heer H. J. Post, dis dit cp zich genomen heeft. Eiken Zonda; hebben de leden tot uur na elke H. Mi, gelegenheid om het te sparen bedrag te deponeeren in het Patronaatsgebouw en 's Zaterdags van 68 uur ten huize van den kassier der Boerenleenbank. Daar het tijdstip van oprichting wat laat is, zal dezen keer in de maand Augustus pas 'n staat der tenoodigde brandstoffen gemaakt kunnen worden. De bedoeling van het bestuur is echter, dat voor de volgende jaren reeds in Mei of Juni te doen. De vereeniging heeft zich den naam van „De Toekomst" gegeven. Moge in „de toekomst" blijken, dat het beoogde doelsparen vóór den winter gcedkoope brandstoffen in den -winter bereikt wordt. Strndverpachting en Kampeerverbod. In de „Gemeentestem" van 27 Maart, weekblad voor de belangen van Nederland- sche gemeenten, wordt de volgende vraag gesteld: De Raad pacht van het Rijk een gedeelte strand voor 10 jaar. Van dit gedeelte wor den Weer kleinere gedeelten onder-verpacht aan ingezetenen of N. V., voor den tijd van 5 jaar. Om de vijf jaar worden dan opnieuw de voorwaarden, waarop het strapd onder- verpacht wordt, door den Raad vastgesteld Een eenxg directeur van een r.aalooze ven nootschap, die een gedeelte strand pacht, is lid van den Raad. Hij is dit geworden, ter wijl het oude contract, dat met 1 October i.l. eindigde, nog liep. De Raad besloot het strand voor 19261930 weder onderhands te verpachten Bij het vaststellen van de voorwaarden van de verpachting werd een voorstel van een raadslid, om den pachtprijs van eenige Gedeelten strand te verhoogen Waarbij ook het gedeelte strand was, dat bovengenoemde N.V. steeds pachtte en dat haar weder in pacht zal worden gegeven, verworpen met 5 tegen 6 stemmen. Bij die 6 stemmen was ook de ste van den directeur der N. V. Is dit besluit uws inziens genoen in strijd met de wet? En wanneer over eenigen tijd de nieuwe contracten geteekend moeten worden en de directeur teekenj voor de N. V mag hii dan lid van den Raad zim? - Het antwoord van de „Gemeentestem" hiel Op luidt: Het in de vraag bedoelde be- "luit is volkoman wettig genomen. Art. 46 Gcm.wet mist hier toepassing, vermits de zaak het raadslid niet individueel aangaat. Natuurli'k mag de directeur van de N. V. -aadslid zh'n op het oogenblik dat hii voor de vennootschap het huurcontract met de gemeente teckent. De bedoeling der vraag is echter vermoedelijk deze. of het raadslid daarmede art. 24 Gem.wet overtreadt. Deze "taag beantwoorden wij ontkennend, aange zien het door de gemeente gehuurde strand o i niet als gemeentegrond is te beschouwen. Ook was de volgende vraag gesteld: Dc Raad wil tevens verbieden bet kam peeren bii nacht op het strand, onverschillig of dit geschiedt op het gedeelte, dat de gemeene pacht of op het ge^eelt. waarovr het Rrk nog beschikking heeft Het gebeurt veel, dat in de zomermaanden tenten geplaatst worden, die maanden ach tereen betrokken worden. Heeft de Raad de bevoegdheid of is art. 55 der Woningwet hierop van toepassing? De „Gemeentestem" beantwoordt deze vraag aldus: Art, 55 Woningwet mist ten deze toepassing. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente houdt een open-bare vergadering o-p Vrijdag 16 AprJ 1926, des namiddags 1.45 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Vast stelling van de notulen der vergaderingen van 24 Februari 1926 en 3 Maart 1926. 2.en Ingekomen stukken. Deze behelzen goed gekeurde raadsbesluiten, dankbetuiging K. F. Noteboom voor toegekend pens oen en verslag gezondheids-commissie. 3. Verzoek van J. en C, Seijsener om vergunning lot plaatsing van een hek voor hunne woningen aan de Brcuwers'aan, vóór de roo lijn, B. en W. stellen den Raad voor op door hun college te stellen voorwaarden het verzoek n te wilkgen. 4. Verzoek van de Wed. P. Marseille om vergunning tot vernieuwing van "het hek, staande voor haar woonhuis aan de Wi'helm'n-al-aan, voor de roo lijn. Prae-advies van B. en W. het verzoek in te willigen. 5. Aanvragen om subs'die voor het jaar 1926 ten behoeve- van bijzondere bewaarscholen. Dit betreft de aanvrage van het R, K. Kerkbestuur van St. Martinus en van St. Joseph te Hillegom en van het bestuur der R. K. bijzondere bewaarschool le Bennebroek. B. en W stellen den Raad voor de gevraagde subs:d e te verleennen. 6, Vermindering voorschot voor plaatsje P. Lommerse Rz., van 3600 tot 3400. B. en W. ste"en cdn Raad voor. hiertoe te beskoten. 7, Aankoop van grond en huisjes van de erven P. Muller, voor doortrekk ng van de Nieuwe Haven. Dit betreft zes on bewoonbar erklaarde huiz en grond. Ge vraagd wordt f 3000. B. en W. vinden dit aanbod zoo billijk, dat zij adv'seeren tot den koop daarvan en den prijs te dekken door een lecning, af te lossen in 40 jaren. 8. Verzoek van de Hil'e-ïom-schen Bestuurders- bond om tewerkstelling van uitgetrokken werkloozen gedurende zes dagen per week. B. en W, stellen den Raad voor, op grond der door hun aangevoerde mot'even voor kenn'sgevmg aan te rtemen. 9. Verzoek van A. M. van der Jagt, om eervol ontslag als gemeente-secretaris, ambtenaar van den burgerlijken stand en lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Het onts'ag wordt bevraagd met ing?ng van 1 Ju'i 1926. B. en W. stellen den Raad voor het ge vraagde ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen. met dankbetulg ng voor de vele en gewichtige diensten, in d'e betrek kingen door hem aan de bewezen. 10. Con trole op de adm'n'stratie van- en verande ring borgtocht voor den gemeente-ontVan- ger, B. en W. stellen den Raad voor de bevraagde wijziging te ver'eenen. 11. Aan- vull'ng van het Ambtenarenrelement 1920. Dit betreft een gunst ge bepaling, indien een ambtenaar-gezinshoofd op-genomen moet worden in een herstellingsoord. B. en W. stellen den Raad voor, de desbetreffende hepaFng in te lasschen. 12, Wacbtge'drege- l'ng voor de ambtenaren in dienst der ge meente Hillegom, D't betreft een vcbete- ':ng der bestaande wachtgeldregeling. B. en W. stellen den Raad Voor de bedoe'de wachtge'dregebng vast te stellen. 13. Re clame schoolgeld, 4e kwartaal. Bazar, Gisteravond hield de muzielc- vereenigjng Kunst na Arbeid ten muzika- len rondgang door Velseroord. Voorop droegen twee edelknapen een banier met het opschrift: „Bezoekt den Bazar van de Muziekvcreeniging „Kunst na Arbeid". Daarachter volgde een heraut te paard en daarna het muziekkorps. De stoet stelde zich op bij café „Flora" en na een rond gang van ruim anderhalf uur door Velser- oords straten werd hij hier wederofn ont bonden. Er was natuurlijk veel volk op de been, vooral was de jeugd goed vertegen woordigd. Hedenmiddag om 4 uur zou de officieele opening van den Bazar plaats hebben. Ophef'ing Autobusdïenst. Met Ingang van Dinsdag 13 April wordt de autobusdienst HeemskerkBeverwijk, van Gebp. Beentjes, opgeheven Alleen de diensten 8.15 's morgens naar Ho irwijk en 9.10 's avonds naar Heeaw- kerk blijven. .QUi-eVARti 'BAkl\lAAhT Boulëwrp ds -ckAWuü*- VAN "jptYliJnMif jf STATIONS fl£nV f J

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 14