^iMTJE-51 INVENTOR Step Bis Jeuk j 'fè&M Een Regenjas Haarlem, Gr. 'outstraat 38 40, Tel. 10300 MODERNE LAMPEN GEBRs.BOSSE Peek CSoppenburg Agenda 11 April Agenda 12 Anril De Bibliotheken der St. Vincen- tiusvereeniging zijn geopend: DE SCHOTENSCHE OPLICHTERS. Opdracht. Mannenkoor „Caeciüa." Goedkoop schoeisel. Brand. Theater De Kroon. Een bloemendief aangehouden. Diefstal van heesters. St. Jozefgezellenvereeniging. „Zang en Vriendschap" naar Londen. Ned. Bond van Kapperpersoneel. Eerste lustrum „Victoria." Het kind moest 2wijgen. R. K. Vereeniging voor Blindenzorg, afd. Haarlem en omstreken. Het ksmneerverbod te Zandvoort. Teïegraohisch Weerbericht tto Drukwerk is ket zaad voor Uw orders LAATSTE NIEUWS. Trein gederailleerd. Na den aanslag op Mussolini. Violet Gibson. Haarlemsche Voetbalbond. OVERZICHT. SI Zang en Vriendschap. WERKSTER Wilt U iets bijzonders? van 8 ets. nu 6 ets. 50 stuks f 2.90 P„J. F- MACHIELSE Groote Howtosfraat 58 Haarlem Telefoon 1324C Gen. Cronjéstraat 56 Schoten Telefoon 1372*. DEN HAAG - GRONINGEN DAGKUIKENS Hoenderteelt AJAM VOOR HEEREN EN - «JONGEMEEREN - Museum van Kunstnijverheid. Tentoon stelling 124 uur. Waaggebouw. Spaarne TentoonsteFing „K. Z. 0. D." 104 uur. Socieieit St. Favo" Feestavond „The Yellow Black Boys" 8 u. „Franc. Ro- mana 8 uur Diocesaan gymnastiekver- bond 1 uur Bond van Invaliden 2 uur. St, Jozef-geie'.Iengebouw Jansstraat 59 Geopend van 122 en van half 610 uur. Spaarkas 8 uur Verplichte opkomst van 8half 10 uur. Gem. Con-ertraaL TA uur Middag- conce-t H. O. ,V. Luxor Theater. Bioscoopvoorstelling half 3 uur8 uur. Sociëleit „St. Bavo" Haarlèmsch Zang genot 8 uur Trampersoneel 8 uur Bevolking-bureau 8 uur Haar lèmsch Gemengd koor Euterpe" 8 u. Bestuur St. Caecilia'' 8 ujjr Veehouders half 8 uur. St. JozeüsS^zeilengebouw. Jansstraa! 53 Rederikers 8 irar. Stadsschouwburg „Een pracht Idee" 8 uur. Museum van Kunstnijverheid. Tentoon stelling 104 uur. Waaggebouw Spaarne Tentoonstelling „K. Z. O. D." 104 uur. Kleine Tfceesia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen. Spreekuur: Dins dag en Vrijdag van 34 uur Tempelier- straat 36 Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk Zoetestraat 11 El- ken Donderdag van 8914 uur R.K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit „St Bavo" Smedestraat 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9half 1 uur 's middags van 35 uur. 's avonds van half 8half 9 uui 's Zaterdags alleen van 9!412 uur R.-K. Arbeidsbeurs voor vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m 1012 uur des middags van 24 nur en 's avonds van 89 uur behalve Zaterdag avond Tel 11671. Arbeidsbeu-s voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R K Bond van Ziekenverpleegsters) Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau Bi.weg 309 Overveen (dr C Boschl R.-K. Leeszaal en Uitleecbibliotheek. Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen. uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Marthavereeniging, Bloemhoistraat 1 Zondags en Woensdags van 810 uur n.m. gezellig samenzijn voor Hoilandsche meisjes, die hier geen tehuis hebben Tel. 11671. R.-K. Bevolkingsbureau. Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrijdag avond St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S E V Maandags van 23 uur. Donderdags van 12 uur. R.-K. Kraamverzorging van de Derde Orde St. Franciscus. Aanvragen ook voor niet-leden van de Derde Orde te richten tot Mevr Coebergh Ged Oude Gracht 74, des Dinsdags van 23 uur. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. SNELVERBAND, Centrale Post Telef. 15151 en verder bij de leden, te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan den huisgevel REDDINGSBRIGADE voor DRENKELIN GEN, verstikkings- eb electriciteitsonge- vallen Telefoon 10231. ROODE KRUIS TRANSPORT COLONNE, Telefoon 12685 (bij geen gehoor 10392) De Zondags- en nachtdienst der Apothekers wordt deze week waargenomen door: de Fa. Duym en Keur, Keizerstraat 6 Telefoon 10378 en de firma Remmers en Zn., Kruis straat 20. Tel. 10354. Nierwe Groenmarkt 22: Woensdag- en Vrijdagavond van TA9 uur Hagestraat 49: Woensdag- en Vrijdagavond van 7149 uur Klareubeekstraat 60: Woensdagavond van 7K9 uur Gen. de la Reystraat 2 (Schoten): Dinsdag en Vrijdagavond van 8 tot 9 uur. H. J. K., die in verband met de Schoten- sche oplichterijen, dezer dagen door de poli tie te Schoten is gearresteerd, is hedenmor gen aan de Haarlemsche justitie overge- 'everd. Door den architect W. M. Dudok te Hil versum, is aan A. van Hoften, aannemer te Haarlem, opgedragen het maken van een verbindingsgang met koepel en bijbehooren- de werken, vanaf het Crematorium tot aan het nieuwe Columbarium op de begraaf plaats Westerveld, gem. Velsen. Men schrijft ons: Op Vrijdag 16 April, i.s. zal door het mannenkoor „Caecilia" ;en concert worden gegeven in de Gem. Joncertzaa.l waar door genoemd koor o.m. al worden uitgevoerd óaAllerzielendag," an A. B H. Versteeg en „Boerenfeest" an Sim Dresden, en als solisten zullen op reden: de heer Lody Laquna, violist te Vmsterdam, die zal worden begeleid door en heer Jacob Bijster aan den vleugel. \ls noviteit voor Haardem op dergelijke oncerten. zullen de heeren Rien van San- en, tenor en B. van den Sigtenhorst Meijer ls partner aan den vleugel, beiden uit den laag, voordrager 4 Italiaansche en 3 'ransche werken. Omdat genoemde heeren e Haarlem, bij de concertbezoekers nog etrekkeli.k onbekenden zijn, maar in ed rootste plaatsen van ons land en in het uitenland als concertgevers steeds een tijgend succes hebben, volgt hieronder een Korte toelichting: „Gedurende de 10 jaar, dat Rient van "ante en B. van den Sigtenharst Meijer •'eregeld samen concerteèren, hebben zij in innen- en buitenland de schoonste critie- en gehad. Vooral de laatste paar jaai waaide men hen den grootsten lof toe. Het s hun streven geweest en zij hebben daar- an steeds vol gehouden, steeds nieuwe verken te brengen, werken die, hoewel looit van hypermoderne opvatting, van de rootste schoonheid zijn. maar die eenvou- dg in hun geboortelanden bleven, zonder lat oc:t iemand hen over de grenzen bracht. Op dit concert zal b.v. de geheele Ital'aan- :che groep, die in den Haag dezen winter een enor;- s''cc~ had, voor Haarlem vol komen onbekend zijn. B z: n z.a-'c iat de zanger uit van "t denl.'~--e! dal vcé- .'Hts, het woord in er, zarg ged end i aet arden ed de innerlijke beteekenis der m izicl Hoewel men z'n techniek buitengewoon roemt, is cCze hij hem slechts „middel" om inner ke gemoedsstemmingen mooier uit te drukken, nooit wordt ze gebruikt als middel om te schitteren. .Van den Sigtenhorst Meijer, de compo nist, wiens werk In 't buitenland gelukkig roo goed zich begint te verbreeden, bult hem hierin geheel aan en zoo krijgt dit musiceeren z'n „aparte sfeer." Uit bove^taande blijkt, dat den Haar- lemschen concertbezoekers aldus een zeer zeldzame avond wordt geboden en vroeg tijdig kaarten nemen wenschelijk is. Het trok de aandacht, dat jongens aan den Kostverlorensfrratweg te Zandvoort lie-pen te leuren met kioderschoei en, die aange boden wercien voor een dubbeltje het paar. Men stelde er de politie mede in kennis, omdat men vermoedde, dat de schoenen soms hier cf daar waren weggehaald door de bengels. Ze waren ook weggehaald, maar zoo bleek uit het onderzoek, op een onschuldige wijze Ze waren door de knapen gevonden tusschen afdanksel uit den schoonmaaktijd, dat ge reedgezet was om per gemeente-auto naar de belt vervoerd te worden. Waar de schoe nen bij vergissing daar tusschen geraakt waren, werden ze weer aan de rechthebben den teruggegeven. Hedenmorgen omstreeks 10 uur ontstond een Degin van brand op üe droogkamer van de strijKinnchung van J. K., Voorzorg straat PU. JJe Drandweer was aanwezig, doen benoef de met op te treden. De heer K. blusch- te net vuur met eenige emmers water. Een deel van het waschgoed verbrandde. De Kroon heeft deze week een program- ma wat vooral op den gevoelsmensch ten diepen indruk zal maken. „Dood voor de wcield is de naam van deze indruk-ma- kende film, en de titel geeft reeds aan, dat een gepuimsteend menschenleven, hierin de hoofd, ol vervult. Onwillekeurig za) men misschien zeggen, dat in al de aangekondig de drama's een dergelijk stuk puim voor komt, maar zelden zal men na afloop van zoo'n drama in zich zelf iets glad geschuurd voelen, integendeel. Meestal heeft men een geval of men daarbinnen een hoop rommel heeft opgestapeld, wat men gerust met af val kan betitelen. Deze film geeft echter een uitzondering, in vele opzichten, en een van de beste hiervan is zeker wel, de juis te opvatting van in-elkaar-zetten: alleen korte, pittige momenten, zonder getreuzel, of inwerking-speculatie, door b.v. vermeen de teere momenten, zoolang aan te hou den, dat men tegen het z.g. drama al een versehrikkelijken hekel heeft vóór het ding nog ten einde is. Alles gaat even vlug en vlot en al zou zelfs het gegeven al wat aan het tanen geraken, het verloop past volko men in onzen haastig gebakerden tijd. Wij zijn vast overtuigd dat, als de filmfabrikan ten eens alleen die filmen gaven, waarvan alle, dikwijls gore franje en zinnen-specu- latie-achtige flauwe deelkanten waren af gehakt, vele uitgesproken bioscooptegen standers, zooal niet voorstanders, dan toch zeker geen afkammers meer zouden zijn. Het menu voor de pauze geeft den meer lichteren kost van klucht, waarin de 5- acter „Jeugdige Overmoed" uitschittert. Begrijpelijkerwijze is het ook reine nonsens maar ook om goede nonsens in elkaar te zetten, is heusch ieders werk niet. vooral wanneer men dan nog een Asschepoetster's figuur heeft „hoog" te houden. Dt titel hier van leek ons echter een verkeerd dekseltje op dit potje. De klucht vóór deze klucht: „De vrouwelijke barbier" is nonsens van zulke afmeting dat er met den besten wil niets in hoog te houden valt. Summa summarum en goed programma, waarin vooral „Dood voor de Wereld" een snaartje in uw binnenste zal doen trillen, voor zoover er natuurlijk snaren aanwezig zijn. Anders komt er van het voorspelde trillen niets terecht, maar dat is dan onze schuld niet. Gisteren werd aangifte gedaan dat op een tuin aan den Bergweg te Bloemendaal in den nacht van Donderdag op Vrijdag een groote partij Narcissen en bloemen waren ont vreemd. De politie van Bloemendaal heeft hedennacht een zekeren de B. te Velseroord gearrasteerd. De B. had de bloemen reeds verkocht. Ongeveer 1500 stuks werden in be slag genomen en de dader te Bloemendaal in arrest gesteld. Vanwege Hout en P.antsoenen, worden in de voortuintjes van de woningen aan de Pijlslaan heesters gep.ant. Een dezer dagen is een groot getal van deze planten ont vreemd. Der heesters waren op ruwe man.er u.t den grond gerukt. Omtrent de daders tast men nog in het duister. Zooals ieder jaar zullen ook dit jaar weder jaarfeesten dezer vereenig n,g worden ge houden en wel op Zondag 18, Maandag 19, Zondag 25, Donderdag 29 Apr.l, Zondag 2 en Maandag 3 Mei. Men zal er zorg voor dragen, dat de toegangskaarten bijtijds in het bezit zullen zijn, van hen, die recht hebben op één der bovenvermelde avonden. Gistermidag met den trein die te 4.12 uit Haarlem vertrekt, is de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" naar Londen vertrok ken om gevolg te geven aan de uitnoodiging van de Columbia Gramophone Cy. om in Londen verschillende nummers voor de gra- mofoon te zingen, die dan, wijd en zijd op de plaat verspreid, den roem van de Haar lemsche Licdertafel zal hoog houden. Het station was omstreeks het uur van vertrek het tooneel van een g oote levendig heid en ongewone drukte. De meeste leden waren vergezeld van hun echtgenoote of verloofde die nog een laatst vaarwel kwamen brengen en goeden reis wenschen. De goede stemming zat er in en de nieuwe vlag werd meegevoerd. Deze vlag was een dezer dagen tijdens een repetitie, speciaal voor de overzeesche tocht vervaardigd, aan geboden en 't was een goede gedachte ge woest van den heer H. de Lugt ter gelegen heid van de overreiking der vlag een ge dicht te vervaardigen en het met veel suc ces voor te dragen. Toen den trein binnendonderde, ging er een luid hoera op. De extra wagens, dit wa en aangehaakt, waren in een ommezien gevuld, hartelijke handdrukken werden ge wisseld, hier en daar nog ui volle borst «er. lied aangeheven en dan zette de lange wa- gensleep zich in beweging. Zoolang de trein nog zichtbaar was, wuif den tientallen handen en zakdoeken de ver- trekkenden na. De reis naar Rotterdam ging voorspoedig. Een deel der leden maakte de overtocht naar Engeland met de „Batavier", een ander deel met de Harwichboot, omdat de „Batavier" niet alle 160 passagiers ber gen kon. Ten gevolge van den sterker geworden wind v/as de zee nu juist niet in haar rustig ste periode; toch liep de overtocht best van stapel en te 10.10 hedenmorgen arriveerde men aan het Victoria Station te Londen in de beste conditie. Omrent het prog amma kunnen wij nog het volgende mededeelen: /.aler agmorgen de aankomst te Londen Z; tenia* vönd een bezoek aan het Coliseum 'Music Hall) waar de leden van Zang en Vrie-dschap" den avond ger.oegii k zullen doorb engen op uitnoodiging der directie en eenige liederen ten gehoore zullen brengen. Zondagmorgen zingen de zangers voor de Columbia-framofoon en Zondagmiddag voor de radio. GOEDKOOPSTE EIN GROOTSTE SORTEERING ORANJESTRAAT -1 -TEL: 1262B Dit geschiedt te 4 uur en de uitzending vanuit Daventry zal, zooals wij reeds be richtten, ook te Haarlem te hooren zijn. Zondagavavond volgt een concert in de Hoilandsche kerk te Londen. Tot slot Maandagmiddag een autotocht door Londen, waarna men om 5.45 des mid dags van het Victoria Station te Londen weder vertrekt. Dinsdagmorgen om 8 uur aankomst te Rotterdam en te 11.18 arrivee-t „Zang en Vriendschap" weer te Haarlem. Van de liederen, die zullen worden uitge voerd, vermelden wij er hieronder eenige. Natuurlijk zal het „Wilhelmus", waar mede „Zang en Vriendschap" elk concert begint, een belangrijke plaats innemen. Voor de Radio wordt gezongen: „De Rots in Zee (van Richard Hol). In de Hollandsthe kerk o.m. Quomodo Mo- ritur van Handel; Tenebrae factae sunt en het Pilgerchor uit Thannhauser van Richard Wagner. Behalve deze nummers zal voor de Gramo- foon nog gezongen worden: „Zegezang" (Pie- ter Ber.oit), Le.Rossignol (Grétry), Piet Hein (Henri Viotta), Humoreske (Grieg), Ave Ma ria (Liven Duvosel, Aanhoor mijn B:e (Bach), Wilhelmus, Mijn Hof (Ph. Loots), Psalm 150, De Rots in Zee (Liven Duvosel), La CHanson des Vagues (Frans Riga). Bovengenoemde vereeniging zal ter gele genheid van het 1-jarig bestaan van de afdeeling Haarlem een feestavond houden op Maandag 12 April, om half 9, in het gebouw „Tivoli". Tempeliersstraat. De ope ningsrede zal gehouden worden door den voorzitter der patroonsorganisatie, den heer H. J. Lingeman. Op Donderdag 15 April is er in het gebouw St. Bavo-een feestavond ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der R.-K. Damestooneel- club „Victoria". Dit feit zal zij eenigszins feestelijk herdenken. Daarvoor is een mooi programma samengesteld. Het eerste stuk: „Het nest ontvlucht" is een mooi tooneel- spel Het tweede stukje „Tante Toosie", is een dolle klucht. Iedereen, die „Victoria" al eens heeft zien spelen, weet dat er iets moois te zien zal zijn. De toegangsprijs voor dezen avond is zoo laag mogelijk gesteld, om ieder gelegen heid te geven er heen te kunnen gaan. Gisteravond ongeveer 7 uur weren eenige kinderen en opgeschoten jongens op den spoordijk nabij de Beeklaan te Hillegom aan het spelen. Het 8-jarig dochtertje van den boomwachter A. T. viel van den hoogen dijk en brak haar armpje, 't Kind huilde erg en de kinderen die er bij waren beloofden haar een paar centen en een appel, als ze thuis maar niets zou vertellen. Zij vertelde niets, maar toen zij naar bed ging, kon zij haar arm niet meer opheffen. Toen vertelde zij, wat er gebeurd was en de moeder ging naar Dr. Steenmeijer, die geneeskundige hulp verleende. Op Vrijdag j.l. hield de K.-K. Vereeniging voor Blindenzorg een feestavond in den Schouwburg Jansweg, met welwillende me dewerking van de Reciteer-afdeeling van den R.-K. Kring en het Muziek-Ensemble „De. Krekel". Onder de aanwezigen merkten wij op: den HoogEerw. Plebaan Westerwoudt, Rec tor Kok, Pater Vlaar, Mr. Romans, mevrouw Bomans, Mej. Peeters van Bloemendaal. De voorzitter der vereeniging, de heer J. Roodnat, sprak een pakkend'inleidend woord en toen no. 2 van het werkelijk aardige en varieerende programma aan de orde was: „Blijde Incomste", toen was er ook meteen de goede stemming, die in den verderen loop van den avond gebleven is en in de pauze haar hoogtepunt bereikte. Het moet tot eer der medewerkende vereenigingen gezegd worden, dat zij er in geslaagd zijn inderdaad een cabaret-sfeer te scheppen, wat inderdaad een verdienste mag genoemd worden, aange zien wij Hollanders nu niet zoo gauw in openbare samenkomsten het conventioneel- deftige afleggen. De roode harten deden hun werk, maak ten vaardig tot geven menige ingevulde kaart kon worden ingezameld. Tijdens de pauze werd ijverig door vrien delijke jonge dames bediend en de versna peringen, mitsgaders de sandwiches vonden hun weg. Moeten we uit de vele aardige nummers van 't programma een greep doen, dan wen schen we o.a. te noemen no. 3, The Ragtime Brothers, no. 6 Prof. Antonini in zijn moderne magie. Van no. 4 kon ons Romance van J. Svendsen als geheel meer bekoren dan Schön Rosmarin van Fritz Kreisler (viool de heer Frans Piët, piano de Heer Wim Wilden burg). Het laatste was technisch niet zoo doorwerkt, terwijl het staccato ons ietwat houterig voorkwam. In no. 7 ontpopte zich de heer Vintges air levenslied-vertolker-in-den-dop, terwijl het één-bedrijvige blijspel „De Verpleegster" met orof. Antonini in de hoofdrol een verdiend succes oogstte. Alles te zamen genomen: een prettige avond en laten we hopen voor de vereeni ging een avond met een verrassend gunstig 'esultaat. Het is bekend, dat de afdeeling Zandvoort van de S.D.A.P. aan Gedeputeerden een adres zond met het verzoek het betreffende raads besluit aan de Kroon ter vernietiging voor te dragen In de laatste raadszitting deelde wethou der Molenaar mede, dat Gedeputeerden dit adres om prae-advies zonden aan be' gemeen- tebestuui van Zandvoort. Pet Volk verzocht den beet Molenaa<-, naar aanleiding van dat prae-advies, om inlichtingen. „De beer Molenaar ceelde rrede ui» de besprekingen van bet college van B. en W geen mededeelingen te kunnen doen, doch merkte op, dat het antwoord aan Gedepu teerden door de meerderheid van dit college van dien aard is, dat de beer Molenaar zich als minderheid met een antwoord-nota tot Gedeputeerden zal wehden ten einde deze te adviseeren aan hef verzoek onzer afdeeling te voldoen. Uit de mededeeling blijkt wel in welke richting het advies gaat van de meerderheid van B. en W. Medegedeeld door het Kon Ned Meteoro logisch Instituut te De Bitdt Naar waarnem ngen in den morgen van 10 pril. Hoogste barome'.erstand 765.3 m. M. te Clermont. Laagste barometerstand 744.9 m. M te Vardee. Verwachting van den avond van 10 tot den avond van 11 April: Matige noordwestelijke, later afnemend» en krimpende wind, half lot zwaarbewolkt. Aanvankelijk nog regenbuitjes. Kans op nachtvorst, later iets zachter. NEW-YORK, 10 April. De exprestrefn van New-York naar Atlan tic-City, is nabij Camden (New-Yersey) gederailleerd; 3 rei zigers werden gedoqd; 11 personen werden zwaar gewond, terwijl meer dan de helft van de 225 passagiers lichte verwondingen opliepen. LONDEN, 10 April. De Koning heeft den Italiaanschen gezant te Rome, het volgen de telegram verzonden: Verzoeke den Ita liaanschen premier mijn oprechte vreugde over te brengen voor zijn gelukkige red ding en mijn leedwezen te betuigen over het feit, dat de daderes een Britsche on derdaan is. «K ROME, 10 April. Naar vernomen wordt is de Britsche ambassade er officieel van in kennis gesteld, dat Violet Gibson niet voor een rechtbank terecht zal staan, doch eenvoudig gestuurd zal worden naar het Lunatri-gesticht, De geneesheeren zijn van meening dat zij niet verantwoordelijk ge steld kan worden voor haar daad. Dè Mi- laneesche Popoio d'Italia, waarvan Musso lini broeder-hoofdredacteur is, publiceert een artikel, waarin o.m. gezegd wordt: „Vele buitenlandsche anti-fascistische bladen schreven na den aanslag artikelen, waarin zij hun leedwezen uitspraken over de daad van Gibson, doch hadden beter gedaan niets te schrijven, want niemand gelooft aan hun oprechtheid. DE OVERSTROOMING DER TIGRIS. De doorb-aak Van den Tigrisdijk geschied de des middags op nog geen mijl afstands van de stad. Het water bereikte de maxi male hoogte van 1923, toen bijna 500 vierk. mijlen land overstroomden. De politie heeft arbeiders gerequireerd voor het versterken der dijken rondom de stad. De dames der koninklijke familie zijn in allerijl uit 't paleis naaf de woning van den minister van oorlog overgebracht, De schooe tuinen rondom het paleis zijn een toonbeeld van verwoesting, De palmboomen zijn omringd met stukken jruisraad. MUITERIJ TE SALONIKI. Gistermiddag hsjf twee publiceerde het Grieksche ministerie van oorlog )iet volgen de communiqué: De officieren Karakoefas, Bakirdzjis en Dzjavaes hebben eenige afdeelingen Van het garnizoen van Saloniki tot muiterij overge haald. Zii concentreerden deze troepen in den afgeloopen, nacht buiten de stad bij Allitini. Deze mujterij op kleine schaal is op touw gezet om materieele belanden. De motieven zullen worden gepubliceerd. De elfde divisie heeft de muiters met grooten spoed omsingeld, die daarop door een afgezant lieten verklaren, da-t de bewe ging niet gericht was tegen de regeering maar tegen de bevelhebbers hunner corpsen en dat zij zich zouden overgeven, wannee- hun werd toegezegd, dat deze bevelvoerders door anderen zouden worden vervangen. De regeering antwoordde, dat zii niet met de muiters wenschte te onderhandelen, maar stelde een termijn, na verloop waar van zou worden gelast hen met de wapens uiteen te drijven. De overgave der muiters wordt elk oogen- blik verwacht, De vloot heeft nog denzelfden nacht or der gekregen zich met spoed naar Saloniki te begeven. 'De burgemeester van Saloniki heeft tele grafisch medegedeeld, dat de bevolking der stad in hooge mate verontwaardigd is. Zi: heeft een bijeenkomst gehouden en zich be reid verklaard de wapens tegen de muiters op te nemen. De aanstichters der muiterij zullen voor beeldig worden gestraft. Volgens officieele berichten hebben de lei ders der muiterij te Saloniki en. ca. 200 sol daten, die hun zijde hadden gekozen, zich onvoor. waardelijk overgegeven aan den be velhebber van het legercorps te Saloniki. Zij zullen door de vloot naar Athene worden overgebracht. De leiders zullen voor den krijgsraad worden gedaagd. Teleg-amjnen uit alle steden van Mace donië, Thracië, Eoirus en de overige deelefi des lands melden, dat overal volmaakte kalmte heerscht, DE AANSLAG OP BOLOBORODOW. Werd gisteren de aanslag op Beloborodov. tegengesproken, thans bevestigd een be richt uit Moskou, dat er Donde-dag v/cl de gelijk een aanslag op den volkscommissaris voor binnenlandsche zeken Beloborodow i: gepleegd. De Sovjet-regeering was voorne mens dezen aanslag geheim te houden, nia.r via het buitenland is het gerucht ook i Moskou bekend geworden. Gisterenmorgen vroeg we-d Beloborodov onder sterke politiebewaking naar het zie kenhuis in het Kremlin overgebracht, waa hij onder de persoonlijke behandeling v;i den volkscommissaris voor het gezondheids wezen Semasjko is gesteld. De dader is de 25-;arige student Porfin Alexejew, een zoon van een ambtenaar va- het tsaristisch regiem, zonden. STOOMSCHIP VERONGELUKT. Uit St. Johns (New Foundland) wordt ge seind: Het s.s. „Seal",- dat Donderdag was uit gevaren voor de robbenvangst op de ijs velden, is ernstig beschadigd door een brand of een ontploffing. De equipage, 1C0 man, zit op de ijsschotsen, in afwachting van het reddinrfsvaartuig, dat onmiddellijk is uitge- Gedurende de Paaschdagen was het weer zoo mooi, dat er maar weinigen aan voet ballen gedacht zullen hebben. Voor de com petitie werden maar weinig wedstrijden gespeeld. 'In afdeeling I A zelfs geen en kele. In afdeeling B. gingen echter nog 4 wedstrijden door. Bennebroek deed, het geen van dit elftal verwacht werd en stuurde Zandvoort 2 met een 41 neder laag naar de badplaats terug, De andere- kampioens-candidaat had het heel wat moeilijker tegen Schoten 2. Na heel veel moeite gelukte het Haarlem 3 met 21 te winnen. Bij de rust was de stand nog dubbel blank. Na de rust nam Schoten 2 de leiding. Haarlem 3 was echter meestal aanvallend en het duurde dan ook niet lang, of de stand was gelijk. 10 minuten voor het ein de scoorde Haarlem 3 de winnende goal. Den resteerenden tijd legden de roodbroe- ken zich voornamelijk op verdedigen toe, zoodat de stand verder ongewijzigd bleef. Het was een wedstrijd, welke van het be gin tot het eind vol spanning was, terwijl het spelgehalte op hoog peil stond. Het gaat er echter naar uitzien, dat al de krachtsinspanning van Haarlem 3 toch ver- feefsch zal zijn, want Bennebroek staat er mooier voor, dan ooit te voren. Nog steeds ;s de voorsprong 2 punten, terwijl de zui delijken nog maar 2 wedstrijden hebben te spelen, waarvan 1 thuis tegen de Haariem- Veteranenen 1 uit tegen G. D. O. 3, En al is het waar, dat beide tegenstanders lang niet tot de gemakkelijke behooren, even eens is waar, dat Haarlem 3 nog 4 wed strijden voor den boeg heelt, welke 4 heel wat meer moeite zullen veroorzaken dan voornoemde 2. Onder aan de lijst is afdee ling B nam de spanning wederom terdege toe. Dit kwam daor de onverwachte over winning van T. H. B. 2 op Bloemendaal 2, Met 21 wisten de „Boys" de 2 punten uit het vuur te sleepen. Bloemendaal 2 zou met een gelijk spel al reeds buiten gevaai geweest zijn. Zooals ik in miin laatste over zicht schreef, is gebeurd ook. Nu de kam pioenskans van Hillegom verdwenen is schijnt gelijktijdig de fut er uit te zijn. Dat ondervond E. D, O. tot zijn genoegen, door met 40 te winnen. De stand tusschen de elftallen, welke nog gevaar loopen als num- -"er laatst te eindifen is nu als volgt; E. D. O. 3, 16 5 3 8 13 18—43 0.80 Zandvoort 2, 14 4 2 8 10 31—38 0.71 I. F. C. 4, 15 4 3 8 11 27—44 0.73 Bl.daal 2, 18 4 5 8 13 46—47 0.72 T. H. B. 2, 18 6 0 13 12 32—78 0.63 I-Iaarl.-Vet. 1) 15 3 4 7 8 33—42 0.53 1) HaarLVeteranen 2 strafpunten. Het programma voor a.s. Zondag. Morgen is het programma wederom niet groot, maar daar staat tegenover dat het ditmaal uiterst belangrijk is. Behalve dat de halve eindstrijd voor den beker op 't menu prijkt, staan er boven dien eenige belangrijke wedstrijden in af deeling B. vastgesteld, terwijl ook nog een begin wordt gemaakt met de promotle-wed- ztrijden der 2de klas en 3de klas kampioe nen. Laat mij met de laatste wedstrijden beginnen. Zooals bekend, zijn er 4 tweede ':las kampioenen. Welke om 2 plaatsen in 4e eerste klas een lytlve competitie (natuur lijk op onzijdig terrein) moeten spelen. De 4 concurrenten zijn Stormveld, Ken- nemers 2, Aurora 2 en Zandvoort 4. Morgen ontmoeten beide eerstgenoemden -lkaar op 't Stormvogels-terrein en de bei- !e laatstgenoemden op 't terrein van E.D.O, Tusschen Stormveld en Kennemers 2 zal het geducht spannen. Beide elftallen hebben het kampioenschap hunner afdeeling lang rïiet cadeau gekregen, zoodat zij gewend zijn hun uitersten best te dóen. Van een voorspelling onthoud ik mij hier liefst. Tusschen de andere twee kampioenen zal m.i grooter verschil bestaan. Aurora 2 heeft het kampioenschap van zijn afdee ling behaald door 13 van de 14 wedstrijden te winnen, terwiil Zandvoort 4 dat in een heel wat zwakkere afdeeling is geplaatst, heel wat meer moeite heeft gehad, voordat het kampioenschap binnen was. Zoodoende geloof ik dat het de onthouders gelukken zal hun eersten promotie-wedstrijd te win-| nen. De derde klas kampioenen zijn verdeeld 'n twee groepen, waarvan de nummers 1 en 1 naar de 2de klas promoveeren. Voor groep 1 ontmoeten elkander Bloe- uendaal 3 en I. V. O. III op 't terrein van V. O. G. aan den Meerweg, terwijl voor groep 2 V. O. G, en V. S. V. III elkaar de twee punten zullen betwisten op 't terrein van Aurora aan den Vergierdeweg. In beide wedstrijden geef ik eerstgenoemde elftallen •Jen besten kans. Voor den balven eindstrijd om den beker -uitmoeten elkaar V. V. H. en Hillegom en aarlem III en Zandvoort II. Beide laatst genoemde elftallen zijn welbekende beker vechters. De vorige beker is c'oor Zand voort gewonnen, terwijl de tegenwoordige 'omenteel in het bezit van Haarlem is. /roeger was Zandvoort II een gevreesde te enstander; tegenwoordig behoort dit elftal ot de zwakkere tegenstanders. Sinds de nnerlandschc onlusten in deze vereeni- ing zijn uitgebroken, is de kracht wel zeer .erminderd. Zoo valt mij niets anders te 'oen, dan te voorspellen, dat Haarlem III de 'verwinning zal behalen. In den wedstrijd V. H.Hillegom zal meer spanning zit- n, Ofschoon ik er van overtuigd ben, dat V. H. technisch veel beter speelt dan illeuom, is dat/voor mij nog lang niet vol- nende, om deze wit-blauw gestreepten de verwinning te voorspellen. Hillegom is 1. een enthousiaste ploeg en enthousiasme bij V. V. H in het geheel niet te vinden, "e laatste competitiewedstrijden is er zelfs eer lustloos gespeeld, Kom V. V. H, roept iet oude vuur nog eens te voorschijn en ge •uit zien dat de eindstrijd bereikt wordt. Voor de competitie wordt in 1 A de edstrijd E. D. O, 4Schoten 2a gespeeld. Evenwel is hier geen enkel belang bij be trokken. A-an de Spanjaardslaan komen de Haar lem-veteranen te gast bij H. F. C. 4. BeicU elftallen zijn in degradatiegevaar, zoodat het hier een felle strijd wordt, waarin een Zang en Vriendschap zit in Londen. Wij voelen ons nu allen als die brave Wognummers in den tijd dat de beroemde Barend Kwast met zijn uitgelezen koortje op tournée was. En terwijl wij in Haarlem de Wognummers op straat vriendelijk groetten en velen on zer eens een paar uurtjes naar hen gingen luisteren in de Concertzaal, dacht men in Wognum ongetwijfeld dat de zon in Haar lem stil stond en alle werk werd neergelegd om de Wognummers te zien en te hooren. Zoo was het inderdaad niet en zoo zal het ook met Zang en Vriendschap in Lon den niet zijn. De zangers weten dit zelf heel goed en zii vinden het alleen een aardig snoepreisje. Er zal worden gezongen, natuurlijk. Ge zongen voor de gramophoon. gezongen voor de radio, gezongen waar maar Engelschen zijn. die ze hooren willen. En 't zal oed zijn. De gramophoon-maatschappij zal zorgen voor het wereldsucces der zangers als de platen de wereld ingaan en de tienduizenden radio-luisteraars hebben Zondagmiddag een aangename afwisseling op de eindelooze Jazz-bands, die Daventry den laatsten tijd pleegt uit te zenden. Men zal ook vriendelijk zijn in Londen voor die gemoedelijke Hollanders. Alleen wat verbaasd misschien, dat zij niet in Volendammer broek verschijnen maar noch voor de radio, noch voor de gramophoon is dat een bezwaar. Die pofbroek denkt de Engelsche radio-luisteraar en gramophoon- plaat-keurder er wel bij. Het zangers-succes is dus reeds bij voor baat verzekerd en laten wij hopen, dat de zangers ook van hun reis naar Londen plei- zier beleven. Waar het, dunkt ons, toch wel in hoofd zaak om begonnen is. Wie zoo de zaak beziet, schat de kunst reis van „Z. en V." op de juiste waarde en hoedt zich,, voor Wognumsclie overdrijving bij dé beoordeeling van die Londensche reis onzer 'stadgenooten. En ook d't kan nuttig zijn voor het pres tige van een provincie-stad als Haarlem. verdeeling der punten lang niet onmogelijk is. Bennebroek gaat naar E. D, O. 3, het geen voor de zuidelijken een lastige klip zal blijken. Indien de roodzwarten hun vorm der laatste weken te pakken hebben, ge loof ik, dat zij in staat zullen zijn 1 punt te bemachtigen. De hierboven vermelde bekerwedstrijd Haarlem 3Zandvoort 2 zal tevens gelden als competitie-wedstrijd, waarmede de be trokken elftallen een vlot verloop der com petitie in de hand werken. „D.1" Direct gevraagd een nette voor den Vrijdag, bij F. G. SMIT, Bin nenweg 32, Heemstede. ROOKT DAN Waarom no? langer lijden als gene zing mogelijk is Ga gaen nieuwe nacht of dag meer in, gedurende welke gij door ondragelijke jeuk gefol terd wordt.Waarom Uwe gezond heid ondermijnen, wanneer één aan wending van D.D.D. de ergste aanval van jeuk en prikkeling binnen een paar minuten doet ophouden. Be denkt wat het beteekent na dagen vol marteling en nachten zonder slaap te bemerken, dat Uw huid niet meer branderig is, maar heerlijk koel.In alle gevallen geeft P.D.D. verlichting. D.D.D in fl. ii f. 0.75 en f.5 50. D.D.D. zeep f. 1bij allé apoth. en drog. van Gelm. Barnevelders 45 ct. - Red Islands - Barnevelders - Witte Leg. horns 50 ct. Acht dagen oud 55 ets, Broedeieren 20 cent. Alles van onze prima legsters van boven de 200 eieren per jaar Bestelt tijdig. Wegens bijplaatsing van groote broed machines bieden wij eenige gebruikte kleine Broedmachines voor 100 eieren te koop aan voor spotprijs. De machines zijn speciaal voor gas- gebruik ingericht en in goeden staat. Verschenen onze Catalogus No. 29, van Broedmachines, Kunstmoeders, Kippenhokken en Pluimvee gereedschappen. GRATIS OP AANVRAGE. DUVENVOORDESTRAAT 69. Telefoon 11670 welke het RfiER-K draagt is altijd een fraai kleedingstuk. Deze is zoo sierlijk van coupe en zoo mooi van stof en tegelijkertijd zoo sterk dat men ze bij elke ge legenheid kan benutten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2