Sport- en wedstrijden. gymnastiek. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Derde Blad Maandag 12 April 1926 De MeerH. B. C. 14. R. K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys". R.K.V.V. „Victrix". L1SSE. R. K. Voetbalver. V. V. F. Om den N. H. Grt.-Beker. AllianceT eylingen. D. E. M.Beverwijk 43. Nieuwe Haarl. CourantBeker. Om den N. V. B.-beker. BloemendaalV. V. A. 02. L. F. C.—T. H. B. 1—4. Frankrijk wint van België. Haarlemsche Voetbalbond. E. D. O. IVSchoten Ila 82. V. V. H. I—Hillegom I 5—1. Haarl. R. K. Gymn.-Vereen. „Ursus". Jaarvergadering van den D H. G. B. DAMMEN. DUIVENSPORT. BILJARTEN. UIT DEN OMTREK. WIELRENNEN. ATHLETIEK. HEEMSTEDE. INGEZONDEN. AMSTERDAMSCH NIEUWS. De Dam-„sigaret". MARKTNIEUWS. H.B.C. ongeslagen kampioen. H.B.C. heeft Zendag haar laatsten wed strijd besloten met een stevige overwinning, en daarmede ongeslagen het kampioen schap der overgangsklasse B beghaald. Jammer was dat het terrein totaal on bespeelbaar was. Is het daar in den winter modder, nu op die harde klei is het werke lijk gevaarlijk er een wedstrijd te spelen. Neen, zulke terreinen moesten voor altijd afgekeurd worden. H.B.C. mist Goebert, waarvoor Jac. v. d. Eem invaltook Wilskracht heeft 1 in valler. Voor den aanvang biedt aanvoerder Rijkes van „de Meer" den aanvoerder van H.B.C. een bloemstuk aan, waarbij woorden van gelukwenschen met het behaalde kampioen schap, en de beste wenschen voor de komen de kampioenswedstrijden. Eenige hoera's en dan opstellen voor den strijd. Spoedig heeft v. Kordelaar succes, als hij een bal van v. d. Eem toegespeeld krijgt. 0—1. Hoewel H. B. C. iets in de meerderheid is, laten de gastheeren zich niet onbetuigd in het bestoken der H.B.C. verdediging, die door het effectvolle terrein geen ge makkelijke taak heeft. Maar Frits en v. Deurzen zijn in goede conditie, en in laatste instantie is Nelis op zijn pest. De H.B.C. aanvallen zijn legio. Moore, Kordelaar en Juffermans wedijveren in het bekogelen der „Meer" veste, en als Leo v. d. Vlugt het leder voor Juffermans zijn voeten plaatst, jaagt hij no. 2 in de touwen. 0—2. Wel probeert „de Meer" aan de overzij het net te vinden, waarbij vooral Rijkes goede dingen doet, maar voor rust blijft succes uit. Rust 02. ,Na de thee pakken de H.B.C.ers het vrij gemoedelijk op. v. d. Zwan, die voor rust een goede partij speelde, is iets minder, waardoor de rechtervleugel der gastheeren iets vrijer spel krijgt. Maar nu kan Nelis laten zien wat hij waard is. Schitterende schoten stopt hij. Eens een kei in het hoekje. Uit een hoogen voorzet kopt v. Deurzen dan goed in. Wel wil een „Meer" speler nog redden, maar trapt het leder, dat toch al de doellijn was gepasseerd, zekerder in het net. 0—3. Het pleit is dan wel beslist. Er is dan nog een kwartier te spelen, als Rijkes alleen voor Nelis komt, en beslist onhoudbaar in het hoekje plaatst. 13. De eer is gered, maar verder mag „de Meer" niet komen. Bij H.B.C. laait nog even het oude vuur op. Een schitterend samenspel van v. Kordelaar en Juffermans, die het leder aan A. Mooren geeft, welke geen fout maakt, en aan alle onzekerheid een einde maakt 14. Voor beide partijen is er dan de aardigheid af, en gemoedelijk verstrijken de laatste minuten, en als het einde aangekondigd wordt heeft H.B.C. haar 12e overwinning, en daarbij haar ongeslagen kampioenschap behaald. Secretaris: H. v. Turnhout, Emmapleiii 38. T. Y. B. B.—Geel Wit 3 3-0 Het is gebeurd, eindelijk!!! Waar ieder Gcel-Zwarter vol van w.as, is dan eindelijk een feit geworden. Een klinkende overwin ning heeft de kroon op het werk gezet. Bravo, Geel-Zwarte boys uit het derde. „PIM." Secr. O. E. Sinck, Hagestraat 10. Uitslagen van Zondag 11 April. Yictrix IID. S. S. II 25 Victrix lilD. S. S. IIII 41 i VICTRIX II—D. S. S. IL Kort na het begin neemt de thuisclub de leiding, terwijl de bezoekers spoedig gelijk maken. 1—1. Uil een strafschop weet D. S. S, zelfs de leiding over te nemen, waarna met onveranderden stand gedraaid wordt. Na de rust doelpuntte D. S. S. nog 3 maal. Daar de Victrix-reserve's slechts 1 doelpunt tegenover stelden, wonnen de gasten met 52. Scheidsrechter Zoet, die de aangewe zen arbiter remplaceerde, leidde correct. VICTRIX III—D. S. S. III, De jongste blauw-zwarten namen re vanche op de geleden nederlaag aan de Leidschevaart tegen de D. S. S.-benjamins en wonnen verdiend met 41. Uitslagen van Zondag zijn: Lisse ISantpoort I 40 Lissc IILeiden II 1 50 Teylingen IILisse III 21 V. V. F. I—Alliance III 1—4, Door omstandigheden werd deze wed strijd op het Lyceumterrein gespeeld. V. V. F. had enkele invallers, was eerst in de minderheid, herstelde zich echter spoedig, en nam zelfs met een onverwacht schot de leiding. Alliance deed hevige tegenaanvallen en hun actieve rechtervleugel maakte al spoe dig gelijk. Het bleef een gelijk opgaanden strijd. Rust kwam met 11. Na rust nam Alliance spoedig de lcidir> en met enkele harde en goede sdhoten was 1 al spoedig 14. Bij V. V. F. lukte 't niet meer, zelfs een penalty werd om onbegrij^ pelijke reden, onder applaus, vér naast ge schopt. Daarmede kwam het einde, Voor deze bekercompetitie was Zondag de wedstrijd AllianceTeylingen vastgesteld. De bezoekers stonden echter tevergeefs op den Zijlwegbewoners te wachten. Om de Sassenheimers niet voor niets te hebben laten reizen, besloot het 3de elftal, dat reeds een competitiewedstrijd achter den rug had, vriendschappelijke partij te geven. Een woord van hulde aan deze kranige junioren, die aldus de eer van hun vereeni- ging wilden ophouden. 't Werd 9—0, maar dat doet er minder toe. Intusschen zal dit muisje nog wel een staartje hebben, want we vernamen, dat de Alliance voorzitter Zaterdagavond een tele foontje uit Sassenheim heeft gehad dat de wedstrijd niet doorging, waarom in allerijl de spelers werden afgezegd. Een raar geval, dat hopelijk tot klaarheid Zal worden gebracht. Vrij goed weer, kalme rustige zelfbewuste ei ding, een tamelijke belangstelling ken merkten deze plaatselijke ontmoeting. De Demmers spee.'d; als duivels en aan hun vu i en weldoordacht spel hebben zij de over winning te danken. Geen minuut werd er geaarzeld en het plaatsen liet niets te wen schen over. D.E.M. wint den toss en Bev. trapt af. Direkt neemt D.E.M. den aanval over en forceert een corner, deze wordt weg gewerkt. Beverwijk trekt ten aanval maar de invallers kunnen niet medekomen, toch wor den er een 3-tal corners op het Dem.-doel genomen welke niets opleveren de laatste, een mooie kopbal gaat rakelings over. Bever wijk is in deze periode sterker maar hetaan- valsquintet speelt onbenullig en een behoor lijk schot wordt er niet gelost. Bij een uit val van Dem wordt het Beverwijk-doel onder vuur genomen maar het schot gaat langs het geheele doel en loopt achter. Van overwicht is geen sprake ofschoon Dem beter samenspel vertoont en de meeste ballen ineens wegwerkt. Dan maakt de linksbuiten van Dem op kalme wijze een schitterend doelpunt. Zeer spoedig daarna vergroot D.E.M. op solide wijze den voorsprong. 2—0. Bij een algemeene aanval der Beverwijkers wordt de stand 21. Steeds komen zij terug maar op zeer solidie wijze zuivert cle achter hoede van Dem. het terrein en in laatste in stantie is keeper Pels in vorm. Rust gaat in met 2—1 voor Dem. Na de rust begint Dem met een solide aanval doch*Jocsten breekt die en zet de voorhoede der Beverwijkers aan het werk maar in de voorhoede is het mis, wel forceeren zij een corner doch deze wordt huizenhoog overgeschoten, eindelijk gelukt het, en de stand is 22. De par tijen wegen nu goed tegen elkander op. Maar Dem iets vuriger en juist dat vuur doet hun een doorbraak forceeren en de stand is 32. Het spel wordt aantrekkelijker Beverwijk speelt ook iets vuriger en met succes, want eenige minuten later is de stand 3—3. Nu komt er nog meer spanning en werkelijk wordt Dem sterker. Beide par tijen spannen zich geducht in, maar Dem dat veel vuriger op den bal zit heeft succes wanneer zij bij een algemeene aanval voor de 4de maal den bal langs Bleiendaal werkt. WOODWARD. Programma voor Zondag 18 April. R. C. IJ. ITeylingen I, scheidsr. P. Tillemans Concordia IVictrix I, scheidsr. P. P. Smit H. B. C. I-W. F. C. I, scheidsr. L. Piravano Uitstel wordt, in geen geval meer ver leend. Formulieren inzenden bij het secre tariaat van den D. H. V, B. Namens de Bekercommissie: H. J. van Tol, Secr, Hoewel de uitslag de krachtsverhouding in geen geval zuiver weergeeft, verdienden de bezoekers de overwinning. De door het gemis van Sunter gehandi capte Bloemendaal-voorhoede was er dit maal hopeloos uit, zoodat de Bloemendaal- sche nul zich gemakkelijk laat verklaren. Om over tweeën wordt onder leiding van den heer Robbe aangevangen. Het begin ken merkt zich door een viug, gelijk opgaand spel, Dryfhout en Bernsen trachten herhaal delijk het Bloemendaalsche doel te naderen, doch de achterhoede der thuisclub, met cap tain Bakker aan het hoofd, weert zich ge ducht. De talrijke Bloemendaal-aanvallen zijn te peuterig van opzet en worden door de ste vige V. V. A.-achterhoede onschadelijk ge maakt. Diverse aanvallen aan beide zijden gaan voorts wegens buitenspel verloren, ter wij) tenslotte de beide doelverdedigers het niet te moeilijk werk met gemak af kunnen. Met blanken stand wordt gedraaid. In de 2de helft is Bloemendaal aanvanke lijk sterker. Tot een behoorlijk schot brengt de voorhoede het echter niet Wanneer V. V. A. zich heeft losgewerkt, wordt ook de witte verdediging geducht aan den tand gevoeld, doch zij blijft meester van het terrein. Het laat zich reeds aanzien, dat de strijd puntloos zal eindigen, wanneer de Arnster- damsche linksbinnen op enkele^ meters af stand van het Bloemendaalsche doel den bal vrij krijgt. Een hard laag schot in den hoek volgt. Beyk kan den bal slechts ten halve keeren, zoodat V. V. A, vrij onverwacht met 10 leidt. Heel Bloemendaal trekt dan ten aanval. Het resultaat is echter negatief, want wan neer Bernsen het leder krijgt toegespeeld, heeft hij niet veel moeite de witte achter- hode, inclusief den keeper te passeeren. 0-2. Spoedig kondigt Robbe, die verdienstelijk leidde, het einde aan. ZANDVOORT—Z, V. V, Door het niet opkomen van den aange wezen arbiter, werd onder leiding van den heer Bakker, scheidsrechter van den H.V.B begonnen, Zandvoort loopt direct hard van stapel; de voorhoede speelt een overrompelend spel, een hard naar voren gespeelde bal, wordt door den jongen v, d. Mije in zeer moeilijke positie nog zuiver voorgezet, doch het schot gaat naast, Z. V, V. krijgt bijna geen voet aan den bal, terwijl Zandoort steeds hét Z. V. V.-doel bestookt. Ook Paap Sr, is zeer actief en geeft fraaie voorzetten, uit een daarvan krijgt Paap Jr. de kans van den dag, doch het schot faalt jammerlijk. Een oogenblk werkt Z. V. V. zich los en als men denkt dat de mid-voor zal doel punten, schiet hij voor open doel hoog over. Zandvoort krijgt een corner te nemen. Paap laat zeer taktisch den voorgezetten bal dcorloopen en de jonge v. d. Mije schiet zuiver in, waardoor Zandvoort de leiding heeft. 10 minuten daarna weet Paap Jr. handig te profiteeren van een misverstand in de achterhoede en het is met 20, dat de rust in gaat. Het begn is met een klein overwicht van Z. V. V. Zandvoort maakt zich los en doet weer enkele aanvallen. Schaap krijgt een bal goed aangegeven, doch schiet keihard in keepers handen. Bij een Z. V. V.-aanval veroorzaakt Keur noodeloos een strafschop, welke Z. V. V. in een doelpunt omzet, Thans is de fut er uit; de halfs voeden de voor hoede niet meer, terwijl de R.-wing ge heel verwaarloosd wordt. Z. V. V. wordt gaandeweg sterker en na mooi opbrengen maken zij met een onhoudbaar schot gelijk. Bij Zandvoort probeert links liet nog eens en Paap Sr. snelt tot tweemaal toe naast. 'Spoed g hierop is het einde. L. F. C. heeft 2 invallers, T. H. B. heeft er 4, voor Kors, v. d. Pol, Baker en Fennis. De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub, maar de voorhoede is voor doel niet door tastend genoeg. Na een half uur doelpunt Schornagel, terwijl even later v. d. Werve van een fout van den doelman er 20 van maakt. Even later komt de midvoor van L. F. C, voor open doel te staan, doch schiet hoog over. Rust komt met 20. De 2e helft begint met een overwich van T. H. B. en Veltmeyer en Spierdijk weten den stand tot 40 op te voeren. L. F. C. weet dan uit een corner de eer te redden. Het spel wordt dan zeer forsch en vele vrije trappen worden tegen L. F. C. gegeven. Als het tijd is hebben de Boys op deze Leide- naars, die de 2e plaats in de 3e klasse be zetten een alleszins verdiende overwinning behaald. Een woord van lof voor het harde werken der invallers is hier wel op zijn plaats. Vooral L Spierdijk speelde een schitterende partij back, terwijl v. d. Berg in het doel zijn werk naar behooren ver richtte. Er was weinig publiek. De scheids rechter had het niet gemakkelijk maar vol deed uitstekend. Het was een goede oefen wedstrijd voor de a.s. promotiewedstrijden. Als de Boys weer geheel volledig zijn, zul len zij nog een hartig woordje meespreken, voor de 3e klasse. NOORDELIJKE PROEFELFTALLEN. Door de «Noordelijke Elftal-Commissie zijn 2 elftallen samengesteld waaruit de ploeg zal worden gekozen, welke binnenkort de Noord-Duitschers ontmoet. Zoo spoedig mogelijk wordt een oefenwed strijd gespeeld. De elftallen zijn A. Rambonnet (3e Quick) of Roosies (Veendam) d. B. v. Zuylen (Friesland) en Rodermond (Be Quick) a.Groen (Be Quick Legger (Be Quick) en Chr. Visser (Frisia) m. Rozeboom (Velocitas), De Haas (Be Quick), Kaufman (Achilles), Reeder (Be Quick) en H. WitJox (Velocitas) v. B. Rambonnet (Be Quick) of Roosies (Veendam) d. Nijhuis (Frisia) en Budde (Bato) a. W. de Wolf (Velocitas), Kingma (Frisia) en Prins (Velocitas) m. Steinfoorte (Frisia), Messer (W.V.V.I, Zuidema (Velo citas), A. Visser (W.V.V.) en Witter (W.V.V.) De giteren te Parijs gespeelde voetbal wedstrijd FrankrijkBelgië is in een 43 overwinning voor de Franschen geëindigd. Frankrijk leidde met den rust reeds met 30. Na half-time voegden de Franschen hieraan een 4de doelpunt toe. Gedurende het laatste kwartier kwamen de Belgen eerst goed in actie. In die perio de scoorden zij driemaal tegen. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Programma. Beker. V.V.H.—Hillegom 5— 1 Haarlem 3 Zandvoort 2 50 Competitie. 16 Haarlem 3---Zandvoort 2 50 H. F. C. 4 Haarlem Vet. 1 3— 1 E. D. O. 3 Bennebroek, gestaakt, la E. D. 0.4 Schoten 2a, 82 2b Ripperda H. G. S. C., 2 uur D. O. S.—Schoten 3, 2—8 Haarlem5 E.G. K. 2—4 2d R.C.H.6 H.F.C.6 4—2 3b Swastika 2E. D. 0.8 07 3c R. C. I-I. 7— E. D. 0.6, 2— 1 Stormveld-terrein. 3d H.F.C.7—D.S.K.3. 4— 4 3e Bloemendaal 5 Schoten 4. 91 Damiaten2 D. O.A. 2. 80 3g V.O.G.2 R.C.H.ll. 0—16 3h Hillinen 3 Hillegom 33—3 Promotie-Competitie 2e klas. Stormveld Kennemers 2. 44 Stormvogels-terrein. Aurora 2 Zandvoort 4. 21 E. D. O. terrein. Promotie competitie, 3e klas Groep 1 Bloemendaal 3I. V. 0.3. 22 V. O. G. terrein. Groep 2 V. O. G. V. S. V. 3. r 1—1 Aurora terrein. Schoten was met invallers wat haar op een gevoelige nederlaag te staan kwam,' Met de rust had E. D. O. de leiding met 40. Na de hervatting werd meteen ge weldig hard schot de eer gered. Daarna maakte E. D. O. nog 4 goals. Tusschen de zesde en de zevende wist Schoten nog eenmahl het net te vinden, HILLEGOM III—HILLINEN III 3—3. Op Bennebroak-tèrrein. Om 2 uur werd begonnen. Direct wordt er goed aangepakt en goed spel vertoond. Het is Hillinen, dat het eerst succes heeft. Even hierna vergroot Hiilinen III haar voor sprong op de wijze als de eerste goal. Niet ontmoedigd speelt Hillegom, door er alles op te zetten om verloren terrein in te halen en na eenige malen op doel tc hebben ge scholen, heeft zij succes. 21. Kort hierop krijgt Hillegom III een strafschop te nemen, die prachtig ingezet wordt. 22. In de 2de helft is Hillegom iets sterker, en door mooi samenspel, weten zij de lei ding te nemen. 32. Om beurten zijn de doelen in gevaar, maar gedoelpunt wordt er niet Een half uur spelens, krijgt Hillegom weef een strafschop te nemen. De bal wordt echter tegen de lat geschoten. Als één der backs van Hillinen een schot van richting doet veranderen, verdwijnt de bal in het doel en de stand is weer gelijk. 33, Hiermede komt het einde. BEKER. Door een groole overwinning op Hillegom, is het V. V. H. gelukt dc „Cupfinkl"' te be reiken. Als om half elf begonnen wordt, blijkt dat heide elftallen een invaller hebben. Hillegom begint met er onmiddellijk flink op te zitten. Zij speelt er evenwel te ondoor dacht, zoodat hun aanvallen op niets uil- loopen. Dc middenlinie van V. V. II. weet het spel te verplaatsen en stelt haar voor hoede in staat een reeks aanvallen te onder nemen. Na 20 miniuten, doelpunt de Groot, hetgeen hij even later uit een through pass herhaalt. De Hillegom-achterhoede houdt hem hierna in; het oog. Wel een beetje te goed, want als bij een corner een man of vier om de Groot heenstaan, weet de geheel vrijstaande Zwaan No. 3 te scoren. Tot de rust blijft de stand onveranderd. Na de thee begint Hillegom ruwer te spelen, maar Hartman houdt de teugels strak en straft onverbiddelijk. Dan weet Hillegom tegen te scoren als een der achterspelers van V.V.IL een bal van richting veranderd. Spoedig hierop scoort de Groot uit een penalty. Hei spel wordt steeds ruwer, Adriann scoort dan nog een 5e goal, maar daarna is het spoedig eindigen. Scheidsrechter Hartman leidde deze moeielijke ontmoeting uitstekend. UIT DEN KFNNEMER TURNKRING, T. V. S. te Sentpoort, De onlangs te Santpoort opgerichte Turn- Vereeniging Santpoort, leider de heer C. F. Smit, uit IJmuiden. is voor don tijd vats ten hoogste twee jaar als proetlid van den Ken- nemer Turnkring aangenomen, teneinde met het turnbedrijf in den kring nader kennis te maken, waarn^ onöetwijfe J haar aanslui ting bij het Kon. Ned. Gymn, Verbond vol gen zal. Deze nieuwe aanwinst beteekt voor r1en Kring een vermeerdering van 13 dames, 11 heeren, 26 meisjes en 28 jongens. Secretaris: A. L, de ZwagA, Vooruitganstraat 79. Het jeugdconccrt gaat a.s. Dinsdag niet door. De onderlinge wedstrijden voor de hoe ren zullen worden gehouden op Vrijdag 23 April 1926, in het Zander Instituut, Kleine Houtweg. Voor de dames is dat bepaald op Maan dag 26 April in „De Doelen," Gasthuis straat. In St. Bavo werd gisteren de jaarverga dering van den Diocesaan Haarlemschcn Gymnastiekbond gehouden. De jaarversla gen van den secretaris en den penning meester werden goedgekeurd. Over het verslag van de Techn. Commissie werd nog eenigen lijd gesproken, in bet bijzonder over de athletiek. Rector Braakman veriaat de vergadering nadat hij een korte toe spraak heelt gehouden. Daarna werd de be stuursverkiezing gehouden, terwijl ook tie T. C. werd aangevuld. Een voorstel werd aangenomen om de bondscontributie der dames met de helft te verlagen. Aan de Rotterdamsche Turn kring werd opgedragen een kascommissit te vermen. Ten slotte wordt Haarlem als volgende vergaderplaats aangewezen, waarna een zeer korte rondvraag werd gehouden. Daar na sluiting met den Chr. groet. Wedstrijd om het Clubkampioenschap der „Haarlemsche Damclub." De onderlinge wedstrijd om het club kampioenschap der „Hqarlemsche Damclub" is ook dit jaar weder bijzonder spannend. De eerste plaats wordt momenteel in genomen door den heer J. B. Sluiter met een score van 20 punten uit 14 partijen. De strijd om den titel gaat nog alleen tus schen de heeren J. B. Sluiter en J. W. van Dartelen? Deze laatste heeft een score van 18 punten uit 13 partijen. Wint de heer van Dartelen z'n laatste partij tegen den heer Ph. F. Amelung, dan moeten de heeren Sluiter en van Dartelen herkampen om den titel. Ook de strijd om de onderste plaatsen is dit jaar bijzonder spannend, aangezien zij die minder dan 0.70 gemiddelde zullen behalen onherroepelijk zullen degradeeren naar de 2e Afdeeling. Om zich dus in de Hoofdklasse te hand haven is het noodig minstens 10 punten te behalen, zoodat de heeren W. J. Teunisse, Ph. F. Amelung, moeten vechten om het fatale puntental te behalen. De stand in de hoofdklasse is thans No. Spelers, gesp. gew. rem. verl. Pnt. gem. 1 J. B. Sluiter 14 8 4 2 20 1.43 2J.W.V. Dartelen 13 8 2 3 18 1.38 3 F. A. Berkemeier 13 6 5 2 17 1.31 4 Aebe de Jong 13 5 6 2 16 1.23 5 H. G. Teunisse 13 4 7 2 15 1.15 6. P. J. v. Dartelen 10 4 3 3 11 1.10 7 J. van Looy 12 4 5 3 13 1.08 8 H. Greeuw 10 2 6 2 10 1.00 9 W. van Daalen 14 3 7 4 13 0.93 10W.J. Kok 12 3 5 4 11 0.92 11 J. Poppen 13 3 5 5 11 0.85 12 W. J. Teunisse 12 1 7 4 9 0.75 13 Ph. F. Amelung 6 0 3 3 3 0.50 14 J. P. van Eyk 10 2 1 7 5 0.50 15. J. Wielenga 9 0 2 7 2 0.22 POSTDUIVEN. HAARLEMSCHE CONCOURS EN VERZENDINGSBOND „H. C. C." Secretariaat: Rozenhagestraat No. 28. Op Zondag 18 April a.s. wordt door bo- vengenoemden bond een aanvang gemaakt met de dit seizoen te houden wedvluchten. Het navolgende programma zal worden gevolgd Oude Duiven. 18 April Vogelenzang 9 K.M. 21 April Warmond 20 K.M. 25 April Schiedam 53.6 K.M. 2 Mei Roosendaal 95 K.M. 9 Mei Lier (België) 138.6 K.M. 16 Mei Hal (België 185.4 K.M. 23 Mei Soignies (België) 204.9 K.M. 30 Mei Noyon (Frankr.) 332.7 K.M. 6 Juni Orleans (Franr.) 534.7 K.M.6 Juni Pt. St. Maxence 370.8 K.M. 13 Juni Cor- beil 446.4 K.M.19 Juni Bordeaux 922.4 K.M.27 Juni Rainbouillet 441.2 K.M. 4 Juli Toury 504.2 K.M.11 Juli Orleans 534.7 K.M. 18 Juli Vierzon 602.5 K.M. 23 Juli Dax 1051.5 K.M. Jonge Duiven. 13 Juni Vogelenzang 9 K.M. 16 Juni Warmond 20 K.M. 20 Juni Schiedam 53.6 K.M. 27 Juni Roosendaal 95 K.M.4 Juli Lier (België) 138.6 K.M. 11 Juli Schaerbeek 168.2 K.M. 18 Juli Hal 185.4 K.M. 25 Juli Soignies 204.9 K.M.1 Aug. Chimay (Fr.) 260.4 K.M. 8 Aug. Noyon 332.7 K.M. Oude en Jonge Duiven, (z.g. na-vlucht) 1 Aug. Vdgolenzang 9 K.M. 3 Aug. War mond 20 K.M.8 Aug. Schiedam 53.6 K.M. 15 Aug. Roosendaal 95 K.M. 22 Aug. Lier (België) 138...6 K.M. 29 Aug. Schaerbeek 168.2 K.M. 5 Sept. Hal 185.4 K.M. 12 Sept. Soignies 204.9 K.M. 19 Sept. Quie- vrain 229 K.M. 26 Sept. Chimay 260.4 K.M Aan deze wedvluchten zijn verschillende attractie's verbonden. Eere prijzen worden vervlogen voor Oude Duiven op RoosendaalHalen Noyon, terwijl voor het station Orleans van 11 Juli een extra-eereprijs vlucht wordt voorbereid. Voor Jonge Duiven zijn de eereprijsvluch- ten bepaald op LierHal en Noyon. Op Soignies extra-eereprijzen. Derby-vluchten vinden plaats voor Oude Duiven vanaf Toury én voor Jonge Duiven vanaf Hal. van de regelingscommissie, 'welke commis sie verder nog bestond uit mevr. v. Doom- Setni en de heeren C. Versteeg. IL v. Doorn en F. G. J. v. d. Berg, de aanwezigen had welkom geheeten. hield de heer J. Hop. voorzitter van den K. T. K.. een herden kingsrede, waarin zeer uitvoerig het wel en wee van den Kring in het afgeloooen tijd perk naar voren wed gebracht. Spreker bracht hulde aan hen die het initiatief tot oprichting van den kring ge nomen hadden en vond hierdoor tevens ge legenheid om den heer v. Nierop, lot zijn dood toe voorzitter van Sparta te Haarlem, een der steunpilaren van het turnbedrijf in Kennemerland te herdenken. Verder bracht hij in herinnering de sinds 1917 slij mende bloei van den kring wat leden aan gaat, hoewel het aantal v.ereenigingen on geveer hetzelfde bleef. Zal echter, gezien de aanhangige reorganisatie-voorstellen, de kring blijven bestaan? Dit is een vraag, waarop spreker geen antwoord geven Iran, wellicht is dit den laatsten maal dat de K. T. K. in zijn huidige vorm bijeen is. Aan het einde van zijn interessante rede hul digde de heer Hof den heer A. W Dries- sen, een der oprichters van den K. T. K., toen nog Kennemer Turnbond geheeten, en r'celde zijn benoeming tot eere-lid van den Kr'cg mede. Daarna was het woord aan den heer L. J. A. v. Fkeren, secretaris van het Gewest Noord-iijlland, die nanjens het Verbond en het xlewest de gelukwenschen aan den Kring overbracht en daarbij tevens dc Turnkring-voorzitter huldigde, daar deze 'hans tien jaar deze functie bekleedde. De heer Driessen sprak namens T. V. J., de heer Vring namens Copcordia, waarna het officieele gedeelte dezer feestviering was algeloopen Het verdere gedee'te van den avond werd gevuld met voordracht, zang en spel, en werden wij tevens in de gelegen heid gesteld het eerste optreden van het keurkorps van den Kring te bewonderen. Van dit optreden voldeed het beste het brugturnen, aan het rek werd minder goed bewerkt. Toch zal o.i. door flink en gere geld oefenen met dit keurkorps wel wat te bereiken zijn. Een „Hulde aan de K. T. K.' door een'ge dames uitgevoerd en door alle aanwezigen staande aanschouwd, besloot deze hoogst gezelligen avond. BEKERTOURNOOI. De eerste wedstrijd tusschen D. O. S 'Scholen) en D. E. S. IHaariem), welke gis teren in café v. Trigt, Soendaplein, gespeeld werd. heeft een bijzonder spannend verioop gehad. Met een verschil van slechts 37 car. plaatste de bezoekers zieh in de volgeóde ronde. Hieronder de volledige uitslag:- D. O. S. D. S. S. No. 1. v. TrichtMienus 63125 No. 2. Copini Sr.v. d. Weeg 12579 No. 3. Copini Jr.dc Nijs 90125 No. 4. HeeuwenoordHuyboom 125111 1 27, een Lipssleutel Ras, Meer en Bosch, een bril in etuiJ. N. Vogel, Kerklaan 1, een heerenportemonnaie met inhoud E. Kieft, Glipperweg 64, een rozenkrans Ds. Weener, Kleine Houtweg 41, Haarlem een damesportemormaie met inhoud L. Weijers, Prinsenlaan 21, motorhandschoenen W. Warmerdam, Raadhuisstraat 62, een kinder- schop Van Meurs, Valkenburgerplein, een lederen riem H. Kaatman, Edisonstraat 18, een rozenkrans J. de Winter, Heeren- weg 94, zwarte damesschoenen Bureau van politie, Raadhuisstraat, een vulpotlood, een slangetje van een fototoestel, een ledige por- temonnaie, een R. K. kerkboekje. Totaal 403—440 Hedenavond 7 uur ontmoeten Vrienden kring (Haarlem) en Jac. Maris (Amsterdam) elkaar, voor de Klasse A. DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. De Parijsche Zesdaagsche is gewonnen door het Fransche koppel WambotCacque- kay. De einduitslag luidt De uitslag is 1. WambstLacquehay 548 p. op 1 ronde 2. MarcotPutzeys 710 p. op 2 eonden 3. De WolfStokkelijnck 314 p.4. Mac Namara^—jHoran 133 p. op 3- ronden 5. OliveriFerrario 461 p.Des graeveThollembeeck 398 p. 7. Boogman Roels 324 p.8. BeylGoossens 299 p. 9. gebr. Vandenhove 177 p.op 4 ronden 10.'Van KempenGcrardengo 860 p. 11. Catuda!Tezier 201 p. 15-JARÏG BESTAAN T.T, K. Op feestelijke wijze heeft de Kenneme- Turnkring Zaterdagavond in ..Luxor Theater" te Beverwijk zijn 15-jarig jubileum herdacht. Yocr dit jubileum bestond bij de Turnkring- yerceni, ingen begrijpelijkerwijze groote be langstelling zoodat velen naar Beverwijk ge komen waren om dit heugelijk feit mede te vieren. Nadat de heer P. A. Kok, als voorzitter Gemeentezaken. B. en W. stellen voor, aan J.H. v.d. Hortst geen ontheffing te ver- Lenen van de bepaling-n der Bouwverorde ning voor den bouw van een woning aan den Bleekersvaartweg. B. en W. bieden ter vaststelling aan een wijziging der Verordening op de Vrijwillige Brandweer. B. en W. stellen voor, aan het Bestuur der Bijz. Prot. School gelden te verleenen voor aanschaffing van leermiddelen en benoodigd- heden voor, alsmede verandering van ramen aan de Nicolaas Beetsschool aan den Voor weg, doch niet voor verharding van het school plein. B. en W. stellen voor, de met het Kenne mer 'Lyceum getroffen regeling omtrent toelating van leerlingen ook van toepassing te verklaren op het R.K. Lyceum te Over- veen. B. en W. stellen voor, te bepalen, dat de titels van gemeente-opzichter en adjunct opzichter gewijzigd worden in resp. hoofd van den dienst van Openbare Werken en adjunct-hoofd van den dienst van Openbare Werken. B. en W. vragen machtiging om aan H.A. Schouten te verhuren 450 M2 grond, gelegen aan de Oosterhoutlaan, tegen 30 cent per R.R.2 of per 14 M2. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op Donder dag, 15 April, des avonds om 8 uur. Agenda 1. Vaststelling notulen vergadering 25 Maart 1926. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot onderhandsche verhuring van een strook grond aan de Oosterhoutlaan (39) 4. Voorstel tot onderhandsche verhuring van grond behoorende tot de sporttereinen aan de Spanjaardslaan (43). 5. Verzoek tot ontheffing voor bouw bui ten de rooilijn aan den Bleekersvaartweg met afwijzend advies (42). 6. Beschikbaarstelling van gelden voor de Nic. Beetsschool aan der: Voorweg (40). 7. Bijdragen schoolgeld R.K. Lyceum Overveeri (46). 8. Voorstel tot uitbreiding van de Alge meene Begraafplaats met bouw van een aula en doodgraverswoning (41). 9. Voorstel tot wijziging van titel Gemeen te Opzichter en Adjunct Opzichter (44). 10. Voorstel tot wijziging Verordening Brandweer (45). 11. Vaststelling kohieren Plaatselijke In komstenbelasting. 12. Ontheffing Plaatselijke Inkomstenbe lasting. Gevonden Voorwerpen.Terug te be komen bij Mej. Huijg, Binnenweg'2, een ceintuur van een regenmantel W. Uitten- bogaard', Edisonstraat 20, een kettinkje met double slotje J. J. Sanders, Hildebrandlaan 6, een potloodhouder Kinkhouwers, Raad huisstraat, t een damestaschje A. Willemse, Glipperweg (Groenendaal) een veldflesch en een rugzak Postkantoor, een vulpenhouder M. Leupen, Prinsessestraat 5, 'een bruine handschoen J. Kroeze, Hacmstedeplein 34, een alpaca beursje Kinkhouwers, Raadhuis straat 60, een rijwielbel. -f A. Oudshoorn, H Haemstedeplein 3, een paardenzweep E. M. van Pel, Haemstedeplein 11, een zonnebril Bino, Landzichtlaan 55, een portetrionnaie met inhoud J. van der Vcgt, FL: irlein 25, Haarlem een rijwielbelas -.gnierk. R. W Haarlem, een rijwielbclastingmerk. R. Wiersma, Eindenhcutstraat 71, een porte- monnaie met inhoud Voskuil, Heythuiser- weg Haarlem een zwarte langharige 'hond B. Rijk, Boekenrodestraat 6, een tol met touw J. Warmerdam, Eikenlaan 9, een da- mestaschjemet inhoud D. van Tongeren, Drieheerenlaan 17, een rijwielbelastingmerk; S. de Reus, Kerklaan 3, een ceintuur"; J. de Winter, Heerenweg 94, een lederen honden halsband J. Rujjsenaars, St. Joh. de Deo, Haarlem, een portemonnaie met inhoud P. Houniet, Leidschevaartweg 105, een spoor- wegabonnement s Rooijakkers. Binnenweg ALGEMEENE BEGRAAFPLAATS. B. en W. vragen een crediet van 90.000 aan voor het uitvoeren van de noodige werkzaamheden, verbonden aan het uit breiden van de Algemeene Begraafplaats alsmede voor het stichten van een aula met doodgraverswoning en wachtlokaal. In de toelichting op dit voorstel schrijven B. en W. o. m. Een directe uitbreiding van de begraaf- ruimte is noodzakelijk, daar de bestaande begraafplaats zeer weinig ruimte meer biedt. Dc wensch is bovendien te kennen ge geven door het Kerkbestuur van de nieuw te stichten R. Katholieke Kerk O.L. Vrouwe Hemelvaart te Heemstede aan het Valken burgerplein, om een gedeelte van de Alge meene Begraafplaats voor het begraven van leden van dit Kerkgenootschap in gebruik te mogen'nemen, waartegen in beginsel bij ons geen bezwaar best zat, zoodat daarom trent nadere voorstellen aamu zullen worden gedaan. In afwachting van deze nadere regeling komt het ons evenwel niet ondienstig voor hiermede rekening te houden ter verkrij ging van een goed geheel. Nu tot uitbreiding van de begraafplaats moet worden overgegaan, hebben wij ge meend, dat ook aandacht moet worden ge schonken aan het stichjen van een aula en eene goede doodgraverswoning, daar de tegenwoordige woning niet meer voor be woning in aanmerking komt. Op de tegenwoordige begraafplaats ont breekt ten eenetmale een wachtlokaal bij begrafenissen, wat zeer dikwijls een groot gemis is gebleken, zoodat ook daarin zeer noodzakelijk dient te worden voorzien. Door den heer Ir. Jos. Th. J. Cuypers is een plan ontworpen tot het maken van een aula met ontvangkamer voor familie en belangstellenden, benevens toiletten en kleine koffiekeuken. Voorts is het dq* bedoeling aan een zijde van deze aula, die bij den hoofdingang zal worden gemaakt cp een terrein gescheiden door een vijver van het kerkhof, een doodgraverswoning te bouwen en'aan de andere zijde van deze aula een bergplaats voor baar en gereedschappen met een wachtlokaal voor koetsiers en chauffeurs. Met een monumentaal afsluithek zal dit alles een rustig geheel vormen, zooals op de ter inzage liggende teekeningen düide- klij blijkt. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de 'Redactie zich niet aansprakelijk. Geachte Redactie. In Uw blad van Vrijdag 1.1. komt een be richt voor van de vorming te Haarlem van een comité van actie tegen de ratificatie van het Nederlandsch Belgisch verdrag. In dit comité van 22 leden hebben aanhangers van alle politieke richting zitting, behalve Vrij zinnig Democraten en sociaal-democraten. Waar het hier geldt een vraagstuk van poli- tieken aard van de grootste beteekenis voor ons geheele volk, zou ik het betreuren, indien uit het ontbreken van Vrijzinnig-Democraten in dit plaatselijk comité door Uwe lezers de conclusie zou worden getrokken, dat de Vrij zinnig Democratische Bond voorstander van het verdrag zou zijn. Door den leider der Vrijzinnig Democrarische Tweede Kamer fractie Mr. H. P. Marchant is, zooals in de pers is vermeld, op 22 November 1.1. in de al gemeene vergadering van den Vrijz. Dem. Bond te Rotterdam medegedeeld, dat de- Vrijz. Dem. Tweede Kamerfractie tegen stander is van het verdrag. Waar, tengevolge van de 6amenstelling van het plaatselijk comité ten aanzien van het standpunt der Vrijzinnig-Democraten mis verstand zou kunnen rijzen, zou ik het zeer op prijs stellen, indien U aan dit stukje plaats ruimte zoudt willen verleenen. Hoogachtend, Mr. L. G. van DAMi Secretaris afd. Haarlem Vrijzinng- Democratischen Bond. Ze is er stil vandoortfegaanl. Een week geleden heeft zij getracht voor het voltallige college van B, en W„ het grootste deel van den Raad, de jury voor de monumentale Damlantaams en een me nigte van belangstellende stadgenobten haar licht ver tot op het historische Dam plein te doen schijnen! Vol verwachting klopte het hart van allen, die het groote technische wonder zouden aanschouwen, over de duisternis zou plot seling een hel licht opgaan de geheele ver zameling zou in de zon worden gezet!.... Doch ook tetj opzichte van lantaarns mag men den dag nooit vóór den laten avond loven! Nu is het lichtvcrspreidend apparaat plot seling verdwenen; opgeborgen, zonder eeni ge formaliteit!.... En weet men nauwelijks waar het gestaan heeft. „Hdbld." ALKMAAR, 12 April. Alkmaarsche Vee markt. 30 vette koeien 230410; 9 vette kalveren 70190, per pond 1.101.40; 293 nuchtere kalveren 1030; 411 varkens, zware 8790, zouters 86,86, Londensche 89—91. NOORD SCHARWOUDE, 12 April 42200 K.G. roode kool 8.5012.80, doorschot 5.70—9.10; 19000 K.G. gele kool 5.80— 7,60, doorschot 5.70; 41.200 K.G. Deensche witte kool 10.5012.20, doorschot 5.70 6.60; 2500 K.G. uien, 5.205.40; groffe uien 4.60; 2300 K.G. penen 5.30. BROEK OP LANGENDIJK, 12 April. 41.300 K.G. roode kool 5.9012.10, door schot 3.8010.50; 20.100 K.G. gele kool 5.707.80, doorschot 6.207.50; 5500 K.G. Deensche witte kool 10.5011.20; 3600 K.G. uien 5.606.00, groffe uien 3.80—5.90. drielingen 6.20; 1500 K.G. bieten 0.901.10. AMSTERDAM,15 April. Veemarkt. Aan gevoerd 531 vette koeien le kw. 1.14 122, 2e kw. 1—1.14, 3e kw. 0.80—1; 70 --S0 et. mindere soorten; 140 melk- en kalf- kocien 250550, 106 vette kalveren le kw. 0.651, 2e kw. 70—85 ct., 160 nuch tere kalveren 814, 90 schapen 4252, 680 varkens le kw. 1.031.04, 2e kw. 1.021.03, enkele •boven notcering; vette varkens 0.971.01, 78 paarden 150 300 per stuk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 11