Re epen. mei Cadeau LOTTGERING Verkeersongevallen U3TKNIPPEN EN BEWAREN DE SPAARNEBANK w-U li Ingezonden" „Zanv en Vriendschap." Kinderen uit de veenstreken te Vel*«n. Huize „Maria Immaculata". Couchebaden. Feestavond „The Yeïlow Black Boys". R. K. Vereeniging voor Handels reizigers. Vergadering personeel „De Sierkan". Programma Fietsendiefstal. Inzenders van 250 Sterretjes geknipt uit de achterzijde der 5 CtS Kwatta Reep-etiketten ontvangen gratis en franco 1 PRIMAVERZILVERD VULPOTLOOD DEZE RECLAME LOOPT TOT 1 AUGUSTUS 1926 inzendingen met opgaaf van juist adres aan KWATTA SOLDAATJES blijven ALTIJD GELDIG 47 Agenda 13 April R. K. Smedenpatroons. Oplichting. Personalia. Met „Zang en Vriendschap" naar Londen. T'3ls l'JOVa io3/4 55/s Een mooie onderscheiding. A. J. Kluppel, f Overtreding maximum-snelheid. Het 40-jarig priesterjubileum van pater H. J. Steenhagen O.F.M. VOOR DEN POLITIE RECHTER. nu VOOR STOOP.™EN EN#® VERVEN Gr. Houtstraat 5a - Telefoon 10771 h minim BURGERLIJKE STAND. De Witte Kruisloferij. Geen audiëntie. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 9 58 ROME OVERVEEN. '-iaducten te bevorderen over Westergraei. Pijlslaan, Munterslaan en Zandvoortschc I laan. Het doorboren van den spoordijk daar is gewenscht om het mooie bouwterrein dat gelegen is tusschen de spoorbaan en den duinrand open te leggen. Doordat dit gedeelte, geheel van de stad is afgesloten door den spoordijk, is dit terrein als bouwgrond niet gewild. Om de ophooging" van den sooordijk te verkrijgen is medewerking noodig van de spoorwegdirectie. Zooa s men ons echter van die zijde al reeds vroeger mededeelde, heeft de spoorweg bij die ophoaging geen blang. alhoewel de directie wel bereid zal zijn om medewerking te verleenen. Wat dus zeggen wil, dat eventueele kosten door de gemeente Haorlem zul en moeten worden ge. dragen. Het góederenemplacement aan de Wesier- gracht zou dan verplaatst worden. Men heeft gesnroken van toekomstige rangeerterreinen te Woestduin of Santpoort. Maar naar wij meenen te weten, wenscht de spoorweg directie dit niet. Wel zou zij te vinden zijn voor een andere plaats- De vraag doet zich voor of de geschikte tijd om onderhandelingen te voeren niet aan gebroken, ja misschien ze fs al vöorbij is, nu de lijn Haarlem—Rotterdam wordt geëlec- trificeerd. Het Verkeersrapport zinspeelde op deze gebeurtenis, als een geschikte ge legenheid om dan den spoordijk op te hoo- gen. In een schrijven aan B. en W. zet de heer M. L. A. Klein deze meening uiteen. Hij doet daarmede een o. i. verdienstelijk werk. Wij laten het hieronder vo gen; De heer Klein schrijft: In de bijzondere „raadszitting", indertijd gehouden met de heeren adviseurs Berlage, Ct-ypers -en Dumont, werd onder meer ook besproken het spoorwegverkeer, waarbij het verplaatsen van het tegenwoordig rangeer terrein en ophooging van den spoordijk en het aanbrengen van viaducten voor het ver keer in het algemeen belang noodzakelijk werden geacht. Op een desbetreffende vraag van onder- geteekende. gesteund door den heer Wolzak, antwoordde de Wethouder van Openbare Werken, voorzitter der Verkeerscommissie, dat de Directie der Neder andsche Spoor wegen wel bereid zou gevonden worden met bedoelde plannen rekening te houden. Het verwonderde ondergeteekende dan ook niet, dat in het rapport der Verkeerscommissie op pagina 4 het volgende wordt gepubli ceerd: „Het is te verwachten, dat binnen een niet lang tijdsverloop de spoorweg Amsterdam— RotterdAi geëlectrificeerd zal worden; in we k geval op dien spoorweg een druk snel verkeer zich zal ontwikkelen; tengevolge waarvan overwegen ,,A niveau" onbruik baar zullen worden. Er dient dus thans reeds te worden gere kend op het brengen op hoogcr niveau van den spoorweg tot en met de Zandvoortsche laan. Op de noodzakeliike punten als Wes tergracht. Pijls aan. Munterslaan en Zand- voor**«-.he laan en wellicht andere, kunnen dan viaducten in den spoordam worden in gebouwd. Wordt daarmede rekening gehouden, dan is tevens de ligging van het tegenwoordige rangeerterrein, alsmede van die van het te genwoordige goderenefnplacement veroor deeld. Bij de spoorwegmaatschappij bestaan plannen tot uitbreiding van het tegenwoor dige rangeerterrein en het goederenempla cement.' Met bovenstaand voor oogen ontwikkelde zich een toekomstig stadskwartier, waaraan de stad Haarlem groote behoefte heeft. Groot was dan ook de verwondering bij onderge teekende toen hij constateerde, dat de aan leg ten bate der electrificatie reeds zoover gevorderd is, dat zij de stadsgrenzen nader de, ja, overschreden heeft. De palen voo1- de electrische geleiding, plus minus 1.25 M. in het beton gelaten, staan bijna van sta tion tot station, waardoor de ophooging van den spoordam wordt ^egengegaan, zoo niet onmogelijk gemaakt en waardoor naar de meening van ondergeteekende de ontwik keling van het beoogde stadskwartier zoo goed als onmogelijk wordt gemaakt. Mis schien is het al reeds te laat. Ondergeteekende wilde aanvankelijk aan gaande dit gedeelte van het Verkeersrap port vragen stellen, doch daar aangenomen mag worden, dat het college van B. en W. te dêien opzichte steeds diligent>was en is, meent hij den raad te moeteji voorstellen het college in zijn streven om onze stad iet grootere ontwikkeling te brengen, te moesten steunen en het instituut „en andere zijde", de directie der N. S. onze meening kenbaar te maken. Hij heeft daarom de eer voor te stellen de navolgende motie: De Raad der gemeente Haarlem in vergadering bijeen; Gezien de toebereidselen voor de elec trificatie van den spoorweg Haarlem Leiden; Gelezen het betrekkelijk gedeelte van het Verkeersrapport; Gelet op de noodzakelijke ontwikkeling van het stadskwartier en westen' van den spoorweg, vooral na de eventueele annexa tie; Noodigt het college van B. en W. van Haarlem uit die stappen te doen, welke er toe kunnen leiden, dat de in het Ver keersrapport aangegeven doeleinden wor den bereikt. Gisterenmiddag stelde de N. V. Techn. Mi) Heringa Wuthrich be an<*hebbenden in staat een radio-concert te beluisteren van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriend schap", welke, zooals men weet, naar Lon den is vertrokken om aldaar voor de radio te zingen. Om vier uur was de zaal reeds stampvol en werd er aansluiting gegeven op het vóór- programma van Londen, te beginnen met een orgelcocert dat dank zij de negen luid sprekers duidelijk overkwam Eerst c.a. 5 uur kwam de Kon. Liederta fel aan de beurt. Gezongen werd „Rots in Zee" van Richard Ho! Het publiek, dat met belangstelling de „séance'' had *evolgd, verliet langzamerhand voldaan de zaal. Op Donderdag 15 April zal in het raad huis te Velsen een vergadering worden ge houden ter bespreking van de verzorging der Drentsche kinderen, die dezen zomer :n dc ziekenbarak aan 't strand te IJmuiden zullen worden ondergebracht, voor welker lichamelijke en geestelijke verzorging een commissie zal worden benoemd, waartoe da mes en beeren zich bij den gemeentelijken geneeskundige kunnen aanmelden. Naar wij vernemen, is dc bouw van huize „Maria Immaoulata". welke gesticht wordt aan de Kro^malaan op het landgoed Dennenheuvel te Bloemen-taal, gegund aan de fa G. Metselaar en Zn., te Haarlem, voor 4^.324. A-chitect van het werk is de heer A, .T P-inser^crf fn de afgeloo.-en e k z n in het dou chebadhuis aan den Schotersingel 1071 ba den genomen, in dat aan het Leidscheplelfc 827, in dat aan het Hofdijkplein 718 en in dat aan do» Knudeuhorn 448 baden geno- men- De R.K.V.V. „The Yellow Black Boys" gaf gisterenavond een feestavond in het gebouw „St. Bavo" aan de Smedestraat. De voorzitter van de feestcommissie, de heer Poel, opende den feestavond. Na mede gedeeld te hebben, dat de geestelijk adviseur wegens familieomstandigheden niet aan wezig kon zijn, werden de aanwezigen harte lijk welkom geheeten. Door spr. werd hierna een korten terugblik geworpen op het af- geloopen seizoen. Het 1ste elftal slaat een goed figuur en bezet thans de derde plaats. De reserves zijn gelijk de Maartsche buien, tot de grootste wisselvalligheden en ver anderingen in staat. De» hoop der' toekomst, aldus spr., heeft een glorierijk verleden ach ter zich. Ook de Junioren kunnen met eere worden genoemd. Spr. sprak daarna een woord over de vereeniging zelf, o.m. over de godsdienstige belangen, die ook goed verzorgd worden. Er moet ook meer propa ganda gemaakt worden. Op 9 Mei, aldus deelde spr. mede, zal de opening plaats hebben van een nieuw terrein aan den Rijksstraatweg te Schoten. Een woord van dank werd gebracht aan den heer Snoeks, die er zich voor ingespan nen had, om van eenige voetballers goede dillettantente maken. Ook het Jasz-band orkest „The Funny Fellows", en den heer v. Hu ze die de ontwerpen van de affiches gemaakt had, werde n dank gebracht. Na een luid applaus, werd het doek ge haald en een geestdriftige ovatie gebracht aan het 3de elftal dat Zondagmiddag het kampioenschap van haar afdeeling behaalde en nu in een keurige rij ten tooneele stond opgesteld. De voorzitter, de heer Slenders, sprak eenige woorden van opwekking tot de overwinnaars en bood hun een fraai bloem stuk aan. Een driewerf hoera volgde, waarna de huldiging was afgeloopen. Hierna had de opvoering plaats van het blijspel in 3 bedrijven „Het mislukte plezier reisje" door Hildebrand (naar „Camera Obscura") „The Yellow Black Fellows' hebben van hun goed kunnen blijk gegeven. De heer A. Snoeks, die de leiding in handen had, vervulde de rol van vader Stastok. Over de verdere medespelenden zullen wij niet uitwijden, omdat wij ze dan allemaal zouden moeten noemen en dat gaat niet. Er is in één woord gezegd, schitterend ge speeld. Het publiek was gul met applaus en de lach was niet van de lucht. Het was werkelijk een groot succes voor de Fellows. Tenslotte had er een verloting plaats, waarvoor eenige zeer mooie prijzen beschik baar waren. Het geheel werd gesloten met een „ge zellig samenzijn" waarbij wederom mede werking werd verleend door het Jasz-band „The Funny Fellows, leider de heer Tonny de Vogel. Zaterdagmiddag vergaderde de R.K. Ver eeniging van Handelsreizigers, afd. Haarlem, in het gebouw van den R.K. Kring. De op komst was als naar gewoonte, niet schitte rend te noemen. Behandeld werd de beschrij vingsbrief voor de algemeene jaarvergade ring, waarna als afgevaardigde werd gekozen voor deze jaarvergadering, de voorzitter. Als afdeelings-secretaris werd gekozen de heer De Haan, Zocherstraat 45. Besloten werd nog maatregelen te treffen tot het organisee- ren van eene groote propaganda-vergadering. Na een dankwoord voor de opkomst werd door den voorzitter met den christelijken groet deze vergadering gesloten. Meh schrijft ons Vrijdag werd in het ge bouw „De Centrale" een vergadering gehou den van het personeel van de Haarl. Melk- inr. De Sierkan, welke vergadering was uit geschreven door de beide samenwerkende or ganisaties,n.l. de R.K. Bond en de Centrale Bond. Door den voorzitter der vergadering' werden bij de opening de beide Hoofdbe stuurders het welkom toegeroepen, waarna hij op een duidelijke wijze de beteekenis van de te nemen besluiten naar voren bracht. Hierna werd het woord verleend aan den heer A. Kievit uit Rotterdam die tot de aan wezigen een krachtige opwekking richtte om de enkele personen, die nog buiten de gele deren staan met overduidelijke argumenten te overtuigen dat het hun plicht is zich mede te scharen in de gelederen der georganiseerden welke in staat zijn in een krachtige organi satie verband op te rukken. Na deze met instemming gevolgde uiteen zetting werd ernstig beraad gehouden om trent de verzoeken, die in verband met het opzeggen der collectieve arbeidsovereenkomst aan de Directie zullen worden toegezonden. Hierover werd ten slotte tusschen bestuur en leden volkomen overeenstemming bereikt en-werd de besturen der beide organisaties op gedragen de verzoeken van het personeel welke van minium aard zijn aan de Di rectie kenbaar te maken. Alvorens tot sluiting over te gaan. werd door den voorzitter, den heer A. Mars een woord van dsank gericht tot den heer Kievit voor zijne uiteenzetting, waarna hij met een ern stige opwekking om den enkeling, die nog buiten de gelederen staat tot ons te haleru; de vergadering sloot. Been gebroken. Zaterdagmiddag reed de 46-jarlge E. K. met zijn zoon op den hoek Groote Hout straatKerkstraat, toen ploseling de heide fietsen in elkaar verward geraakten, waar door K. kwam te vallen en zijn rechlcr- ocderbeen brak. Door omstanders werd hij naar zijn woning gedragen, waar inmiddels gewaarschuwde leden der Roode Kruis Transport-colonne zeer spoedig aanwezig waren, om Eerste Hi'lo te verleenen. Nadat een soalkverband was aangelegd, werd K per auto-Mathot vervoerd naar het St Elisabeth's Gasthuis, alwaar hij werd op genomen. Het vervoer van tfewonden. voordat een doelmatig noodverband is aangelegd, is steeds af te keuren. In dit geval liep het rfoed af. Laat men een verongelukte laten liggen op de plaats van het ongeluk, tot bevoegde hulp ter plaatse is. Het bespaart den getroffene veel pijn en kan hem be waren voor verdere verwondingen. Programma van de Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 13 April 1926, des nanudags van 23 uur, door den heer George Robert. 1. Choralvorspiel: „O mensch, bewein' cein' Sünde gross" J. S. Bach. 2. Toccata G. Muffat 3 Andante maes'oso ut het Concert F. gr. t. «- G F Handel 4 Prélude L. N. Cl'r frbault. 5. Chora' Jacques Ibe-t 6. Improvisat or) C. Sa nt-Saëns. Wegens diefstal van een rijwiel in No vember 1925 op een bouwterrein aan de Pijlslaan, is tegen den 36-jarigen P. v. d. W„ alhier, proces-verbaal opgemaakt. Merk „Marquise". Het beste Fransche Vulpotlood, winkelwaarde f 3.— KWATTA - BREDA. Afdeeling RECLAME Sociëteit „St. Bavo." Rechtskundig bu reau half 9 u. Postzegelbeurs 7 u Personeel „Conrad" 8 uur St. Cae- cilia 8 uur Leden overheidspersoneel 8 uur Bestuur Grafische Bond 8 u. Personeel Perquin 8 uur, St. Jczef gezellen gebouw Jansstraat 59. St. Genesius 8 uur. Gem. Concertzaal. Jeugdconcert H. O. Vereeniging half 8 uur Grcote of St, Bavokerk. Orgelconcert 23 uur. Stadsschouwburg. „Mariken van Nieu- megen" 8 uur,. Gafé Brinkmann Vergadering Tuinbouw en Plantkunde kwart over 8 uur. Raadhuis-Schoten Gemeenteraad 8 u. Gebouw „Geko" Schoten R.K. Vrouwen bond 8 uur. Kleine Theresia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen. Spreekuur: Dins dag en Vrijdag van 34 uur. Tempelier straat 36. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk Zoetestraat 11 El- ken Donderdag van 89lA uur. R.K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit „St. Bavo" Smedestraat 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9—half 1 'uur 's middags van 3—5 uur, 's avopds van half 8half 9 uui 's Zaterdags -alleen van 954 12 uur. R.-K. Arbeidsbeurs voor vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m 10-12 uur des middags van 24 uur en 's avonds van 89 utir, behalve Zaterdag avond Tel. 11671. Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned. R. K. Bond van Ziekenverpleegsters) Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau BI.weg 309 Ovprveen (dr. C. Bosch) R.-K. Leeszaal en Uitleenbibliotheek. Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur be halve des Maandagsochtends en qp Zon en Feestdagen. uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Marthavereeniging, Bloemhoistraat 1. Zondags en Woensdags van ^8—10 uur n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen tehuis hebben Tel. 11671. R.-K. Bcvolkingsbureau. Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrijdag avond. St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. E. V. Maandags van 23 uur. Donderdags van 12 uur. R.-K. Kraamverzorging van de Derde Orde St. Franciscus. Aanvragen ook voor niet-leden van de Derde Orde te richten tot Mevr. Coebergh Ged. Oude Gracht 74, des Dinsdags van 23 uur. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. SNELVERBAND, Centrale P6st Telef. 15151 en verder bij de leden, te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan den huisgevel. REDDINGSBRIGADE voor DRENKELIN GEN, verstikkings- en electriciteitsonge- vallen Telefoon 10231. ROODE KRUIS TRANSPORT COLONNE. Telefoon 12685 (bij geen gehoor 10392) Men schrijft ons: Op Donderdag a.s. zal door den Kring Haarlem het feit worden herdacht, dat deze afdeeling 10 jaar geleden werd opgericht. Als bijzonderheid mag zeker worden ver meld, dat zoo goed als alle oprichters nog in deze afdeeling aanwezig zijn en slechts enkelen door uittreding van zaken hun lid maatschap hebben opgegeven. Begon deze afd. met 8 leden, in den tijd. van haar bestaan zijn zoo goed als alle Katholieke smedenpatroons tot haar toege treden en zijn er slechts 2 a 3 personen, die buiten de organisatie zijn gebleven. In deze 10 jaar tiids is er zeker voor de smedenpatroons herl veel verbeterd gewor den en stond het bestuur waar dit noorlirf was, altijd gaarne op de bres, wanneer dit door de leden gevraagd werd. Door het bestuur wordt op hoogen prijs besteld, dat vele leden meermalen ver klaarden, hun behoud aan de Kath. organi satie te danken te hebben, door het aan legden van een goede boekhouding, voor lichting en behandeling van allerlei aange legenheden enz. Meermalen riad het be stuur op in gerechteli'ke geschillen, waarna dan op zijn deskundig advies de leden in het gelijk werden gesteld. Door een afdeeling werd meermalen hulp geboden bij het oprichten van andere ver enigingen, zooJat de afdeeling Haarlem alom in den lande bekend staat als te zijn "e» stem's werkzame en act'eve af-'e-'ling, ••'elke een voorbeeld voor andere Kringer '-"k te zijn. De eym—sie's in de afgeloopen -aren non* ■ersehillende fah-ie'-en en ins'e'l'nden ge- hou'"en, zijn talri'k en werden steeds met d-oote animo gevol'd. Ms een bewijs, dat dit op hooden pri's werd gesteld, bli'kt wel 4at meerdere vakpatroons reeds te voren verzochten met de smeden deze excursie's te mogen medemaken. •A.s. Zaterdag zal wederom een excursie plaats hebben en wel naar de nieuwe Bis schoppelijke Nijverheidsschool te Voorhout. Wij durven te beweren, dat ook hier de Kring Haarlem wel de eerste zal zijn, die dit bezoek heeft aangevraagd en wel^met het hoofdmotief, om tot een innige samen werking te komen met de Eerw. Broeders in zake het te geven onderwijs, om dit zooveel mogelijk aan dc praktijk tc laten aanpassen. Zoo stond deze afdeeling steeds voor aan, wanneer iets leerzaams kan geboden wo-den en heeft zij ru'mschoots bewezen Jat de Kath. organisatie reden van bestaan heeft. Donderdagavond zal het 10-jarig bestaan in intiemen kring herdacht worden en te vens het feit, dat de voorzitter, door wien» werken, deze Kring gesticht werd, alsdan 10 jaar de teugels in handen zal hebben. Dat alle leden aanwezig moeten zijn, be hoeft zeker geen betoog.- Tegen C. B., alhier, is proces-verbaal op gemaakt wegéns oplichting van 150, ten nadeele van zijn kostbaas. De heer A. Kruithof zal 14 April den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de Mij. ,De Automaat". De laatste 15 jaar is hij als sub-depothouder te Hoofd dorp gevestigd. Vandaar bedient hij de klan ten uit den Haarlemmermeer. Van de rijwielen, welke de vorige week gearresteerde W. B. in huurkoop ont vreemd had, is er een in beslag genomen tc Zandvoort, een in de Bank van Leening te Haarlem en een te Heemstede, B. heeft tijdens het onderzoek tevens bekend dat hij ten nadeele van «en firma hier ten stede olie en benzine heeft ontvreemd. Voor 't eerst in mijn leven heb ik nu Lon den in werkelijkheid gezien; niet zoo van een plaatje, op een foto of film, maar in volle werkelijkheid, 't Heeft al mijn ver wachtingen overtroffen. Hoe kon 't ook an ders! 'tls een genotvolle reis met een grooj gezelschap. En u weet, hoe we Vrijdagmiddag ver trokken, goed en wel, gezond en in de beste stemming. Heel het perron was vol met afscheid nemende moeders, vrouwen, kinderen, ver loofden en vrienden, maar 't was geen zware scheiding. De trein was geen minuut over tijd en toen de ee_ste weemoed van 't scheiden wat was bezonken hadden we de goede stem ming al heel gauw terug. Uit volle borst ging 't zingen alsof we ons al aan 't oefenen waren voor de dingen die komen zouden. Vat een handgewuif en zakdoekgezwaai zoolang de trein in 't zicht was. Dat was ons afscheid van Haa-lem. Evenals elke trein reis. ging 't in volle vaart naar Rotterdam, 't Was gezellig in de wagons en de eene kwinkslag volgde den anderen. Voor de meesten van ons, evenals voor mij, was zoo'n overzeesche tocht een evene ment, wat je als middelmatig mensch niet bij zonder veel malen in je leven te beurt valt. „Zang en Vriendschap", 160 man op reis. Niet te verwonderen was 't, dat zoo'n g-oote stoet stevige mannen bijzonder de aandacht trok. De „Batavier" lag al aan de „Boompjes" gereed. Een ander deel van de zangers ging met de Harwichboot, want de „Batavier" kon ons allen niet bevatten. De zee viel mee, tenminste wat de roerig heid van 't water betreft, want ondanks den slevigen wind, was 't heerlijk aan boord. Welgemoed en nieuwsgierig zijn we in Engeland aan wal gestapt. We waren er Zaterdagmorgen, bijtijds en al dadelijk zijn we niet met rust gelaten, want we waren er nu eenmaal- niet gekomen om stil te zit ten De Columbia-maatschappij heelt op een deel van onzen tijd beslag gelegd voor haar gramofoonplaten en daarmede is Zaterdag- me rgen reeds begonnen. Het schijnt immers bijzonder moeilijke technische eischen, met zich te brengen, de vcitolking van een uitgebreid koor volko men tot haar recht te doen komen op de plaat, waarbij ook de tijdslengte van een nummer dat gezongen wordt aan bepaalde grenzen onderhevig is in verband met de groette der plaats. Maar zooals „Zang en Vriendschap" haar reputatie heeft, zoo was, hopen we, ook hanr uitvoering voor de gramofoon, Een bezoek aan het graf van den onbe kenden soldaat stond voor Zaterdagmiddag op het programma. Voor dat bezoek hadden wij vanuit Haarlem een fraaien k-ans me degenomen, die bij het bezoek als een hulde vanuit Holland op het graf werd gelegd en de heer Kuiper vertolkte daarbij in de En- gclsche, zoowel als in dc Nederlandsche taal met enkele woorden de gevoelens der Hol landsche zangers. Het was een mooi mo ment. De Columbia maatschappij had ons voor 'en avond uitgenoodigd in het Coliseum en daar vierde Holland's roem hoogtij. Wij lieten ons niet onbetuigd en het „Piet Hein" kwam uit volle borst en ver wierf misschien ook daarom zooveel succes. „Zang en Vriendschap" had de harten der Engelsche toehoorders veroverd. Zoo verliep de Zate'dga in een geani meerde recht prettige stemming en de goed geslaagde eerste dag deed een even goeden tweeden verhopen. Nadat de Zondagmorgen verloopen was net het zingen voor de Columbia-gramofoon kwam 's midc'ags het concert voor de radio. Dat concert zullen zeer veel Haarlem- -aers ongetwijfeld met belangstelling hebben verwacht, 't Werd later dan we dachten. Oorspronkelijk was 4 uur onze tijd, doch allerlei omstandigheden waren oorzaak dat e eerst later aan de beurt kwamen met De Rots in Zee" van Richard HolL Was 't mooi? Hier in Engeland was men er enthousiast over. Nu weet ik niet of dit misschien haar oorzaak vond in een hoffelijke beleefdheid tegenover de gasten, ik voor mij geloof toch wel, dat „Zang en Vriendschap" haar beste beentje heeft voorgezet en 't er best heeft afgebracht. Als we weer in Holland komen zal de meening van de Haarlemsche vrienden lec- ren of ik verkeerd geoordeeld heb. In alle geval hebben we 't er niel slecht afgebracht. De Anglo Batavian Society had ons uit genoodigd tot een concert in de Holland sche kerk. Hier waren het hoofdzakelijk eliisieuze liederen, die ten gehoore werden 'ebracht. Dit kerkconcert was 't slot van den Zon dag, en nu wacht ons nog één dag op En- gelands bodem. Als we weer in Haarlem gearriveerd zijn, zullen we mooie herinneringen aan onze Londenocbe reis hebben medegenomen en we zullen hopen dat dit overzeesch uit stapje niet het laatste is geweest. ZANGER, 5 Nederland 1919 IO)3/4 l0,l»/4 6Nederland 1923 1031/8 I03l/fi 4*4 NederL 1917 943/, 993/4 7% N.-L 1921 A. 10]I®/ie 10113/l6 6% N-L 1923 D. 104 104 HolL Lloyd -4l3/4 Oude Vaart 4 7x/2 dito Gem. Eigend. 36 Mij. „Nederland'' 170 Scheepvaart-Unie 169 169i/2 Rotterd. Lloyd 146 - Paketvaiit 196 196 771/g HolL Stoomboot 55 56 b H. V. A. 52 653 b Java Cultuur 41l/2 344 b Jurgens gew, 167 167i/2 Koloniale Bank 197i/2 Indische Bank '591 159i/2 Cert Handel Mij '481/8 148 48 Phoenix "41/4 Geconsolideerde 183 - 393 5921/2 1211/j Marine comm. 107/l6 Vorstenlanden 1701/4 '711/2 Actions id. 61 161 50 Comp. Merc. Arg. 4 4 Poerworedjo 166 Oude Deli 380 378l/2 Senembab 477 479 Deli Batavia 4193/i 419 A'dam Rubber „29 3301/2 Serbadjadi 554 353 '871/g 186 Wai Sumatra 305 Dordtsche Petr. 374 Southern Rails 1691/, 109 '463/4 1473/4 893/4 401/8 ,40 Comm. Maxwql' Teden ontving Haarlem's Klein a Capella Koor, directeur Nico Hoogerwérf, bericht van den toonkunstenaar Henri van Nieu- wenhoven, Breda, dat hij zijn gemengd koor werk „God", woorden van Prosper v. Lan- gendonck, dat hij geschreven heeft voor den in Juni te houden zangwedstrijd, welke uit- gesch'reven is door v. Nelle s mannenkoor „Crescendo" te Rotterdam, heeft opgedra gen aan Haarlem's Klein a Capella Koor als bewijs van dankbaarheid voor de mooie ver tolking, welke dit koor van zijn eerder ge schreven werken „Miserere Mei Deus en „Exoudi Deus" heeft gegevi^n. In hei Diaconessenhuis is Vrijdag in den ouderdom van 87 jaar overleden de heer A. J. Kluppel, oud-notaris. De teraardebestel ling zal plaats hebben Dinsdagmiddag a.s/ op de Alg. Begraafplaats aan de Klever laan, om 1 uur. Aan de Ainsterdamsche Vaari is giste ren een auto aangehouden, die met een snelheid van 50 K.M. per uur reed. Proces verbaal volgde. EEN VREEMDE KERKGANGER. De geloovigen die zich gisterenmorgen om half elf naar de kerk op den Schoier- weg begaven, konden onverwachts aan een sensationeele hazenjacht deelnemen. Plot seling schoot n.l. en klein haasje uit de Schoterboschstraat, stak den Rijksstraat weg over en verdween. Het dier is waar schijnlijk uit de duinen in de bewoonde wereld verdwaald en zal den weg naar^ zijn woonplaats wel weer teruggevonden heb ben. Gisteren had de plechtige herdenking plaats van het 40-jarig priesterjubileum van den zeereerw. pater H. J. Steenhagen O.F.M. van de parochie van den H, Antonius van Padua, aan de Groenmarkt, alhier. Ter gelegenheid van dit jubileum droeg de jubilaris aan het met planten en bloemen versierde hoogaltaar de plechtige Hoogmis op, geassisteerd als presbyter assistens door den zeereerw. heer pastoor J. P. Reynen- berg, als diaken door den weleerw. heer H. Th. H. Heyink, neef van den jubilaris, als subdiaken door den weleerw. pater J. J. C, Henlzen, terwijl als ceremoniarius fungeerde de weleerw. pater A. H. J. Frankenmolen. Het kerkgebouw was geheel gevuld met belangstellende parochianen en vrienden van den jubilaris. Het zangkoor voerde op zeer verdienste lijke wijze onder de bekwame leiding van den heer P. J. v. Kessel de volgende werken uit; Veni Creator, van Hubert Cuypers; Missa Festiva van Philip Loots; „O Deus ego amo Te" van B, Köthe en „Roma et Pertus" van Andriessen. Dc orgelbegele.ding was in handen van den heer Frans Pielage. Des middags te half drie had in de pastorie een druk bezochte recept.e plaats. Onder de vele personen die den jubilaris kwamen ge'.ukwenschen, bevonden z.ch ook de secretarissen van Z. D. H. den B sschop van Haarlem, die Pater Steenhageu ook namens Monseigneur kwamen Complimen- teeren, verder verschillende Zeereerw. hee ren geestelijken u.t Haarlem en Omstreken en tairijkte parochianen, waaronder de ze'a- tricen van de Broederschap van den H. Antonius, die den jubilar.s een geschenk on der couvert offreerden, verder ook nog het bestuur der .Martha-vereenigmg, waarvan pater Steenhagen geestelijk adv.seur is. Talrijke bloemstukken, cadeaux en schrif telijke gelukwenschen legden verder getui genis af van sympathie met het priester feest. Bedriegelijke 'Bankbreuk. C. v. Z. stond lieden terecht voor het ffeit, dat hij in staat van faillissement zijnde, i zonder voorlichting van den Curator, op kwitantie geld had geind tot een bedrag van 26.10 en dit geld niet bij de Jbaten op gegeven. Het M. vroeg om een voor beeld te stellen tegen oneerlijke opgaven bij faillissementsaanvrage, gevangenisstraf den tijd van een maand Uitspraak conform eisch. De bekl, was niet verschenen. Verduistering in dienstbetrekking. De 18-jarige loopknecht bij een slager, j maakt nu en dan gebruik van de goedheid J van zijn patroon om geld te leenen, zelfs ongevraagd te „leenen", om het wekelijks met een gedeelte van zijn loon af te be talen. Den, tweeden weer dat hij op deze manier geld van geinde quitanties achterhield, had zijn patroon hem bij de politie aangegeven. K. verklaarde dat hij wat meer geld wenschte voor bier en sigaren; als hij beter bij kas was, zou hij zijn werkgever wel met de teruggave van het gestolen geld 25.70, verrassen. De reclasseeringsraad had een tamelijk gunstig rapport over beklaagde in gediend, maar de officier achtte, vooral met het oog op de herhaling van het misdrijf, een voorwaardelijke veroordeeling niet op haar plaats en vroeg 1 maand gevangenis straf. Uitspraak conform eisch. Beloonde gastvrijheid. In Februari kreeg de weduwe H. bezoek van een dienstmeisje, C. v. d. B., die haar vertelde dat zij haar betrekking had ver laten, omdat zij daar bestolen was. Zij was nu of> zoek naar een bemiddelingsbureau, dat daar in de nabijheid moest zijn. De we duwe gaf haar het adres. Het dienstmeisje herhaalde haar bezoek. Den derden keer, toen de gastvrouw haar, wegens de felle kou, een kop cacao aanbood, maakte v. d. B. van de gelegenheid gebruik om een por- temonnaie te stelen. Het O. M. vroeg, in overeenstemming met het zeer ongunstige rapport der Martha-Vereeniging over bekl. 1 maand gevangenisstraf. De politie-rechter liet haar gaan met een hartige vermaning en 15 boete, subs, 25 dagen hechtenis. Ondertrouwd; 12 April. B, v, d. Ridder én J. J. Mulder. Geboren: 8 April. z. van B. E. de Wilde Juillard. d. .van M. ZwartSieval. d. van C. G. Sandberg—Carp. 9 April, d. van L. GlazemakerVeth. z. van G. M. SernéSchriel. 10 April. d. van F. v. KleefPhilippi. z. van M B. Mobach Janssen. z. van M. C. H Treurnietv, Eijk. 11 April. d. van P. J. A. Wijdom Huijböom. 12 April. d. van M. Kobcs v. Egmond. Overleden: 9 Apri PI. J. v. Emmerik, 51 j., Tetterodestraat. M, Nicuwenhuizen. 79 j.. Kerkhofstraat. A, J. Kluppel, 87 j., Ha- zepaterslaan. 10 April: J. F. Erdtsieck, 63 j„ L.idschestraat, M. E. v. d. Horst Landwier, 31 j., Kamperlaan. 11 April: J. Kroone, 69 j., M. v. Heemskerkstraat. P. H. v. d. Maat, 27 j., Kamperlaan. J. Toornend, 84 j,, Bakkerstraat. Naar aanleiding van een reeds beant woorde vraag in de Vragenbus kunnen wij nog mededeelen, dat de irekkingslijsten van de Witte Kruisloterij in de douche badhuizen opgehangen zijn. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Noord-Holland zal Donderdag 15 April a.s. verhinderd zijn audiëtie te ver leenen. 12 APRIL tCKoli: LAltiKt KOERS KOERS ,-ttKLlJN 59 35 59 34 PARIJS t 8 57 8 53 BRUSSEL B 9 48 WEENEN 1 35.20 35.17 LONDEN 12 121/4 12.12 STOCKHOLM 66 80 085 KOPENHAGEN 65 35 65 35 OSLO 53 60 53.70 BAZEL 1 9 48.121/2 43.11' NEW-YORK ft -493/8 .49 B 1 10.05 10 04 t'RAAG i 7 42i/3 7 40 WARSCHAU 35.- 35.— Opdrachtverbouwim/, Dc verbouwing van het winkelhuisvan den heer C. Metse laar aan dn Blomendaalsche weg, is opge dragen aan den heer H. Bakker, te Haarlem, Architect van het werk is de heer A. J. Prinsenberg. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. OPROEP!! Vrouwen en Meisjes van „Haarlem en Omstreken" Wederom roepen wij Uw hulp in voor de Emmabloem-collecte op Woensdag 28 April a.s. ten behoeve van den algemeenen strijd tegen de tuberculose in Haarlem en Om streken. Wij vragen U dringend ons te helpen de opbrengst der Emmabloem-collecte zoo groot mogelijk te maken, want de opbrengst dezer collecte is een onmisbaren steun voor de kas der Vereeniging. Wordt dc opbrengst der collecte kleiner, dan zal de Vereeniging ook minder patiënten en minder kinderen kunnen uitzenden, hetgeen zeker geen Uwer zal wenschen. Daarom geeft U zonder dralen op aan het Consultatie-bureau, Ged. Oude Gracht 41 en liefst persoonlijk, (De deelneemsters moeten minstens den leeftijd van 14 jaar hebben bereikt). Het Emmabloem-Comité voor Haarlem en Omstreken: Mevr,. A. DEL BAERE—JISKOOT, Alg. Presidente. G. VAN WAARD, Secretaris. Wijkpresidenten: Mevr. L. HEERKENS THYSSEN— v. d. KUN. J. TADEMA-DE BREUK. C. HOOG—GULDENSTEEDEN EGELING. J. MAARSCHAI K—v. COPPENAAL. OZÏNGA—v. DUSSELDORP. J. WOLTEP SON—PLET. J. POOT—DE RUYTER DE WILDT N. LEVENKAMP—PLANTEN. H. v. RIEMSDIJK- DE LA BASSECCUR CAAN, Aerdenhout. E. fJUARI.ES v. UFFORD ARNTZENIUS, Bloemendaal. J. BORNWATER—ELDERING, Overveeru,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2