Haverschmsdt i Klaje. Haverschm dt Klaje Colbert Co Stil 0)0$ 4m nwim 20.- 75- JONGENS EN MEISJES Gegalv. Gieters met koperen sproeier H, J. LAMP, Bartelj orisstr. 18 NIEUWE ELECTRISCHE KRONEN en KAPLAMPEN SPECIALE INRICHTING Prepareeren tegen Mot Oordeelt niet BLOEM- EN TUINGIE1ERS W. J. VAN BICHEM Speksfraal 5 Tel. 1149-4 TUINSLANG MET SPIRAAL 3EVERWIJK, Het Hoogovengas. Wijzigingen in het concept-contract. HALFWEG HAARLEMMERLIEDE. IJMUIDEN. SCHOTEN. LANDBOUW EN VISSCHERIJ. De Roermondsche eiermijn. IBWh/k I7wsa Pümam Londen 2)u'tts*A /jftej \e]\avre,/370K.%. <P*2n 9720 aval, 1/90 K. 5 'uur Angers, H30 Km. t Oaiienjj'K* ti-*%«r Zp»id<i£ 4*25 0 U10 tTr3 iO P. Verbetering van den Pulphandel BINNENLANDSCH NIEUWS. Onregelmatigheden bij Raden van Arbeid. VERKEER EN POSTERIJEN. Maandkaarten Ned. Spoorwegen Amsterdamsche veemarkt. MARKTNIEUWS. AMSTERDAMSCH NIEUWS. Moord door worging? Toenemend bedelen aan de huizen. Brand in een sigaretten- opslagplaats. ADVERTENTIËN. t voor het MACHINAAL STOF VRIJMAKEN, STOOMEN en VERVEN van Tapijten, Karpetten en Loopers De brand aan den Overtoom. GEMENGD NIEUWS. Een rijke vondst. TE KOOP LEERLING Gevr. een Noodhulp Flink Meisje, v.g.g.v. TE KOOP (22-3 blauw en moderre fantasie stoff e n M. C. TIT. Coornhertstraat 7. Adverteert in dit blad. De Centrale T andheelkundige Kliniek Kenaupark 26 (zij ingang) Schouwburg Jansweg. niet ouder dan 15 jaar, kunnen terstond ge plaatst worden bij EMRIK BINGER, Ko ningstraat. R.K. DIENSTMEISJE J. VAN DEM LAAN - HAARLEM 13 Rivier vischmarkl 13 Telefoon 10545 HEDEN: Versche Hollandsche Zalpn Elfi - Forellen 75 cent per meter het goedkoopst in Haarlem. Harken, Schoffels, Scheppen, Plantenkuipen, Bloemstokken, Vliegenkasten, Raamhorren, Ligstoelen. Koopt bij ons, U doei uw voordeel. 25ïe ook onze goedkoope speelgoe del al age lonHRMHaanHMBi KUNSTGEBIT of KUNSTTANDEN KLINIEK VOOR TANDHEELKUNDE GED. OUDE GRACHT 84. GEVRAAGD Nieuwe Luxe SALONGRAMAFOONS MANGELSTERS DAGMEISJE AANK. MEISJES SALONGRAMOFOONS KATHOLIEKEN Koopt aan Stationskiosken alleen die lectuur, welke - eeen qevnar ooievert Te koop gevraagd Te huur te Bergen In verband met een nader door Mr. Mod- derman uitgebracht advies omtrent het' ge wijzigde concept-contract met de Koog ovens stellen B. en W. voor, daarin de vol- gende wijzigingen aan te brengen: In artikel 10 vervalt de eerste zin van het tweede lid, waarna aan dit artikel de vol gende alinea wordt toegevoegd: „Indien door de toepassing der boven staande bepalingen voor Beverwijk de gemid delde prijs per M3 over eene periode lager ■nocht zijn geworden dan de gemiddelde prijs per M3, welke de Gemeente Velsen over dezelfde periode volgens de overeen komst d,d. 2 Augustus 1924 aan Hoogovens verschuldigd is geworden, dan zal Beverwijk dit verschil, berekend over het aantal door haar afgenomen M3's, alsnog aan Hoogovens moeten bijbetalen na afloop der periode." Verder stellen B, en W. o.m. voor na art. 17 een nieuw artikel in te voegen, luidende: „Onmiddellijk na 31 December 1941, of indien Beverwijk van haar recht tot conti nuatie der overeenkomst heeft gebruikt ge maakt onmiddellijk nadat een der beide partijen de overeenkomst heeft opgezegd, is Beverwijk bevoegd om alle zoodanige voor bereidende maatregelen te nemen of te doen nemen, welke noodig zijn om tot eene andere wijze van gasvoorziening te geraken, hetzij door de gemeente zelve, hetzij door eenen anderen concessionaris. Evenwel mag hier door de levering van gas door Hoogovens niet worden belemmerd, zoolang de overeen- omst nog loopt." Gemeenteraad. Morgenavond kwart over 7 komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen tot het nemen van beslis sing omtrent het aangaan van een overeen komst met de N.V. Kon. Nederl. Hoogovens en Staalfabrieken tot het betrekken van gas. Andere voorstellen komen in deze raads- 'ergadering niet aan de orde. Voor den raad. B. en W. stellen voor aan de wed. J. G. de Boer-Kower, ontheffing te verleenen van het bepaalde bij art. 3 der verordening van 20 September 1910, bij welke verordening nadeve eischen zijn vast gesteld waaraan een lokaliteit moet voldoen Dm voor verlof tot verkoop van alcoholhou denden drank, anderen dan sterken drank in ïmerking te komen. Concert. Gisteravond gaf de B. H. K. zen concert voor donateurs en leden, ;n net Luxor-theater aan de Breestraat. Er was een talrijk publiek opgekomen om van dit concert te gen eten. De Harmonie hoeft niet teleurgesteld; de uitvoering is schitte rend geslaagd. Voor afwisseling was ook dezen keer gezorgd, en wel door de leden zelf. Thans werden de aanwezigen nog ver gast op verschillende nummers van het saxcphoon-kwartet. Mej. Viess ng zorgde voor begele ding. De Beverwijksche Har- mon'e kan met voldoening op dezen avond terugzien. Raadsstukken. B. en W. stellen den raad voor afwijzend te beschikken op het verzoek van het R.K. Par. Schoolbestuur te Haarlemmerliede om beschikbaarstelling van de benoodigde gelden voor den bouw van een overdekte speelplaats, B. en W. vragen machtiging aan de O.L. school te Halfweg tot wederopzeggens een assistentie te benoemen in het bezit van akte 1. o. en nuttige handwerken, in verband met de toename van het aantal leerlingen. B. en W. stellen voor vast te stellen eene verordening, houdende eischen waaraan eene lokaliteit moet voldoen om voor „vergunning" of „verlof" in aanmerking te komen. Voortaan Zal een lokaliteit eene oppervlakte moeten hebben van minstens 40 M2. B. en W. stellen voor de algemeene politie verordening aan te vullen in verband met eventueel te plaatsen of reeds geplaatste re clame's. B. en W. vragen machtiging om aan de af- deeling Halfweg van het Witte Kruis in ver band met het te bouwen badhuis een stuk grond ter grootte van 301 M2 in erfpacht te geven gedurende 75 jaar en tegen een erf pachtcanon van 1.- per jaar, en tevens stel len zij voor eene jaarlijksche subsidie toe te kennen gelijk aan 1/5 gedeelte van het finan cieel tekort tot een maximum van 150.- per jaar. B. en W. stellen voor het woonhuis Am- sterdamschevaart 22 onbewaarbaar te ver klaren. B. en W. stellen voor het kohier op de honden, dienstjaar 1926 vast te stellen op 1171.50 en het kohier bedrijfsbelasting op 775* r8.- In de s.oot, Toen gisteravond omstreeks 7.15 uur de melkwagen van de gecombineer de veehouders uit Spaarnwoude naar Haar lem ging, schrok het paard, waarschijnlijk van de aldaar staande Veermolen te Pen- ningsveer, met het gevolg, dat het paard in e sloot reed. De melk, waar onbegrijpelijker wijze niets van verloren was gegaan, werd onmiddellijk van den wagen geladen en per andere ge legenheid naar Haarlem vervoerd. De voerman was bijtijds van den wagen gesprongen. Na enkele uren was paard en wagen uit de sloot en kon de tocht huiswaarts worden ondernomen. niï jr»TJ 1 7 77 Y? Woest rijden. De politie alhier heeft weder tegen een 20-tal bestuurders van auto- en motorrijwielen proces-verbaal opgemaakt wegens het met een veel te groote snelheid rijden door de kommen der dorpen alhier. Dit is deswege nu al 70 bekeuringen in enkele dagen tijds. Ongeval. De arbeider G. reed met een met hout zwaar beladen boerenwagen op den Sloterweg alhier. Plotseling liep er een wiel af, waardoor de wagen zoodanig overhel de, dat hij in elkaar zakte. G. kwam gedeel telijk onder het gevaarte terecht, doch 't mag een wonder heeten, dat hij er met een ge kneusd been afkwam. Statuten. De „Staatscourant" bevat dc statuten van de N.V. van der Marel's Kunst mesthandel, alhier. Oud Holland. De Commissie tot het beheer van het R.K. Vereenigings gebouw aan het Kennemerplein, heeft, met mede werking van eenige heeren te IJmuiden het plan geopperd om in plaats van een bazar of jaarbeurs ons vereenigingsgebouw te her scheppen in een oud-Hollandsch marktplein. Er zijn vcor zoover wij het thans in oogen- schouw hebben genomen geen kosten of moeiten gespaard. Het geheel is een groot- schen opzet, en wordt zeer fraai bewerkt. Het marktplein bestaande uit acht oud-Hol- landsche huisjes met burcht, ophaalbrug en oud-Hollandsche taveerne, zijn ontworpen door de heeren S. J. Warmer chef van de firma J. Spruit en A- Hooidonk, chef van de firma Bisschef (speciale etaleurs), met mede werking van de heeren A. Boom en A. Schrijer. De verlichting hier speciaal voor noodig werd uitgevoerd door de heeren van Marke en J. Smakman. Het schilderen van deze oud-hollandsche gevels en muren staat onder leiding van den heer J. Bakker, die daar een bijzonder talent voor bezit en heeft de medewerking van de heeren N. Kosec en G. Meesters Voor het timmerwerk wordt zorg gedragen door den heer B. v. Geldorp, timmerman en aan nemer, en de heeren N. v. Geldorp en J. de Beer. Men kan hier spreken dat er iets moois tot stand wordt gebracht, wat zeer zeker bezienswaardig zal zijn, daar alle die er aan medewerken vaklieden zijn. Op dit oud-hollandsche marktplein zullen verschillende attracties aanwezig zijn,: schie ten, visschen, bal- en schijfgooien, sjoelbak en grabbelton, ook de waarzegtent „IJmui den bij Nacht" is vertegenwoordigd en in de oud-hollandsche Taveerne kan men gebruik maken van thee of verfrisschende dranken en ijs. Al deze prijzen zijn door de winkeliers en zakenmenschen van IJmuiden en Velseroord voor dit doel afgestaan, zelfs kwamen er ge schenken van firma's buiten de stad, men kan dan ook gerust spreken van honderden guldens aan prijzen, en het is de bedoeling van de commissie om als het mogelijk is nog meerdere mooie prijzen te koopen. De bediening geschiedt door dames in oud-hollandsch costuum, en om de gezellig heid te verhoogen is het strijkorkest uit Hindeloopen geëngageerd. Vrijdagavond om 7 uur heeft de opening plaats, en zal dit oud-hollandsch marktplein zeer zeker door een ieder tot ver in den omtrek gezien en besproken worden. Valsche gulden. Alhier is gisteren aan het Politiebureau' een valsche gulden gede poneerd. Biljarten. Dinsdagavond had de ver- volgwedstrijd plaats van de clubs „Nassau" Haarlem en W.I.K., Schoten in het clublokaal van den heer Van Egmond, Reitzstraat. G- speeld werd door de tweede klasse. De uit slag was Nassau 100 W.I.K. 42 45 100 h 79 .100 93 100 De volgende ontmoeting vindt plaats in het café van den heer Fictoor, Nassaustraat op Dinsdag 20 April a.s. In 1925 zijn aan de eiermijn te Roermond 93 millioen eieren aangevoerd. Voor 1926 wordt het getal op 110 millioen geraamd. t Het luchtschip „Norge" heeft zijn eerste etape van zijn reis naar de Noordpool onder gunstige omstandigheden volbracht Zondagmorgen nabij Rome (Ciampino.) vertrokken, is de Norge in een grooten boog over het Fransche grondgebied gevlogen, daarna in ruim twee uur over het kanaal, om ten slotte in Pulham te landen, vanwaar de reis wordt voortgezet naar Oslo en Spitsbergen. Tengevolge van een hevigen wind is de landing vertraagd. Mededeeling van den L.T.B. Reeds geruimen tijd werd in de kringen der veehouders pulpverbruikers de noodza kelijkheid geveeld, dat er door gezamelijk optreden een einde diende te worden gemaakt aan de langzamerhand ontstane misbruiken in den pulphandel. in het begin van dit jaar had te Leiden een vergadering plaats van pulpverbruikers om te trachten tegenover de macht van de suikerfabrieken, die te hooge en onrecht vaardige eischen stellen aan de afnemers, een andere macht te stellen van georganiseerde pulpverbruikers. Er werd een voorloopig pulpcomité ge- /ormd dat zich in verbinding stelde met de verschillende landbouworganisaties. Het bestuur van den R.K. Land- en Tuin- bouwbond was voorstander van een fede ratief samenwerken der onderscheidene land- bouwvereenigingen, daar het bestuur, over eenkomstig den wensch van het Episcopaat, dat alle Katholieke Boeren zich Katholiek organiseeren, het ongewenscht achtte, dat de katholieke pulpverbruikers zouden toe treden tot een neutrale vereeniging. De andere organisaties voelden weinig voor een federatief verband, zoodat tenslotte de besprekingen met het voorloopig pulp comité hebben geleid tot het besluit, dat een Federatie zal worden gevormd van de Ver eeniging van pulpverbruikers, die intusschen tot stand is gekomen en de niet-Katholieke pulpverbruikers omvat, en de L.T.B. die de Katholieke pulpverbruikers vertegenwoor digen zal. De federatie zal dezer dagen worden, op gericht en den naam dragen van „Nedeï- landsche Bond tot verbetering van den puiphandel". De Bond zal de belangen van alle pulpverbruikers behartigen door voor lichting en bemiddeling bij aankoop van pulp. R.K. Veehouders-pulpverbruikers, die in den vervolge de pulp door bemiddeling van den Nederlandschen Bond tot verbetering van den pulphandel wenschen te betrekken, kunnen zich opgeven bij den Secretaris van de plaatselijke afdeeling van den R. K. Bond van Melkveehouders. Wij vestigen tenslotte nog de aandacht op een gisteren in dit blad voorkomende adverten tie waarin de R. K. pulpverbruikers worden aangespoord tot bijwoning van een verga dering te Leiden op Vrijdag a.s. De taak van den Verzekeringsraad. Aan het Corr. Bur. wordt van bevoegde zijde gemeld: Ter vermijding van misverstand, dat blijkt te bestaan, nu bij een Raad van Arbeid on regelmatigheden zijn voorkomen, zij opge merkt. dat de taak van den Verzekerings raad veel overeenstemming heelt met die welke de gemeentewet aan Gedeputeerde Staten heeft toebedacht, voor wat betreft het toezicht uit te oefenen op de gemeente besturen. Evenmin als bet geacht kan wor den op den weg van Gedeputeerde State*.: van een provincie te liegen controle uit te oefenen op het ambtelijk doen en laten van het personeel van een gemeente, kan van den Verzekeringsraad verwacht worden dal dat college controleert de individueele han delingen der ambtenaren van de Raden van Arbeid, De financieele controle van den Verzeke ringsraad op goed te keuren begrooiingen rekeningen en kassen, raakt de Raden, hun bestuien en voorzitters, niet het onderge schikte personeel, waarop de controle uit sluitend en vanzelfsprekend is de taak van voorzitter, of bestuur van den Raad van Arbeid. Alle werkzaamheden in het bijzonder die welke geldeli'ke aansprakelijkheid met ziel: brengen geschieden dan ook onder recht- streeksche verantwoordelijkheid van den voorzitter of het bestuur onder wie zij ver richt worden Van de zijde van den Verzekeringsraad is nimmer nagelaten, zoowel voorzitters als be sturen, hun wetteüike verplichtingen ten dezen, waar noodig. onder net oog te bren gen. Bureaucratische dienstorder. Zooals bekend, worden dcor de Neder land Spoorwegen uitgegeven zgn. maand kaarten, d'.e gebonden zijn aan verschil- fende bepalingen, waarvan deze 'drie geldig heidsbepalingen: 1. ;n alle arbeidstreinen. 2. in alle treinen wier aankomsttijd, vol gens dienstregeling aai» het station tot waar de maandkaart geldig is, niet later dan 8 uur voormiddag. 3. in alle treinen, wier vertrekuur, volgens dienstregel ng van het station waar de maandkaart geldig is, 4.00 nam, of later, Zaterdags 12.00 middag of later is. Nu bestaat reeds geruimen tijd verschil van meenng of deze maandkaarten slechts éénmaal vice-versa per dag of meerdere malen in de vastgestelde uren geldig zijn. Naar wij vernemen hebben thans „De Nederlandsche Spoorwegen" allen twijfel opgelost en per d enstorder bekend ge maakt, dat de opvatting juist is, dat meer dere malen per dag van de maandkaart mag worden, gebruik gemaakt. Edoch nu komt de heerlijk kinderlijke, bureaucratische vondst.... door het perso neel mag zulks niet aan de houders der maandkaarten worden bekend gemaakt. „D. v. N.-B." VAKKUNDIGE PLAATSING 301 vette kalveren 1.061.14; 941.06; 8094; mindere soorten 6480; 152 nuch tere kalveren 816; 731 varkens, Holl. 1.02—1.03; 1.01—1.02; vette varkens 90— 96. WOERDEN, 14 April 1926. Kaas. Aangevoerd 265 p. Eerste kwaliteit 42 45; tweede kwaliteit 3841; zwaardere Rijksmerk 4548; met rijksmerk 41 4*4. Handel matig. In een burgerlogement „de Nieuwe Aan leg" aan dc Noordermarkt, logeerde sedert 3 maanden zekeren M., zich noemende film operateur en diens 25-jarige vrouw. Daar Dinsdag aan den eigenaar van het logement bleek, dat uit hun kamer geen geluid ver nomen werd, waarschuwde hij het politie bureau Westerstraat, waarop zich een in specteur en een rechercheur toegang tot de kamer verschaften. Zij vonden de vrouw ge heel gekleed aan handen en voeten gebonden te bed liggen in levenloozen toestand De hals was omsnoerd met een handdoek, waar van de uiteinden haar in den mond gestopt waren. De politie vermoedt, dat worging heeft plaats gehad. Vermoedelijk is wraakneming in het spel, daar dc vrouw d'en dag tijdens afwezigheid van haar echtgenoot bezoek ontving van een persoon uit Den Haag en Maandagavond laat na den terugkeer van haar man een woordenwisseling moet heb ben plaats gehad. De echtgenoot schijnt het logement verlaten te hebben zonder door iemand gezien ie zijn. Het lijk is ter schouwing naar het Wilhelminagasthuis over. gebracht. Nog kan worden medegedeeld, dat de gemeente-arts Dr. Van Det ontboden is om den dood te constateeren. Het vermoeden bestaat, dat de moord Dinsdagmorgen heeft plaats gehaa. De vrouw was, zooals gezegd, geheel gekleed. Zij had echter slechst één schoen aan. Het schijnt dus niet uitgesloten, dat terwijl de vrouw haar tweede schoen wilde aantrekken, zij door den man. met wien ze gedurende drie maanden in het loge ment vertoefde, is beetgegrepen en daarna aan handen en voeten gebonden. Onbegrij pelijk is het, dat in het geheele logement, waar een groot aantal gasten verbleef, nie mand van het gebeurde ook maar iets heeft gehoord. Daaruit moet ook worden opge maakt, dat de vrodw geen weerstand heeft geboden en de nlan haar direct de doek om de keel heeft toegehaald. Onder de logeergasten heeft dit drama een diepen indruk gemaakt. Eerst te acht uur Dinsdagavond heeft de eigenaar van het logement achterdocht gekoesterd en vervol gens de politie gewaarschuwd. De dader is voorvluchtig. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van „Liefdadigheid naar Vermogen", werd in het jaarverslag opgemerkt, dat het bede len aan de huizen den laatsten tijd weer sterk toeneemt. Gewoonlijk gebeurt dit 's avonds, waarbij dan broodsgebrek als mo tief wordt opgegeven. Men is dan dikwijls geneigd om iets te geven. In de meeste ge vallen wordt de gift niet voor den aankoop van brood gebruikt, maar gewoonlijk voor doeleinden, die zeker niet overeenstemmen met den wensch van den gever. Twee étages uitgebrand. Dinsdagavond, omstreeks kwart over ze ven ontdekten kinderen, die aan het spelen waren, brand in een pakhuisje, gelegen Sint Annenstraat 4, een straatje, dat van de Warmoesstraat naar den Oudezijds Voor burgwal loopt. De'brandweer rukte uit met twee motor spuiten, een ladderwagen en een manschap- penwagen. Uit het pakhuisje, waarvan de eerste verdieping tot opslagplaats van siga retten dient steeg een dicht rook op, ter wijl-tusschen de "reten van de luiken aan de voorzijde vlammetjes uitschoten, die be wezen, dat het binnen fel brandde. Met twee stralen op een motorspuit werd de brand gebluscht. Bij onderzoek bleek, dat het vuur zich langs de trap een weg had gebaand n^ar den boven de eerste verdie ping gelegen zolder, die leeg was. De beide étages brandden uit; de sigaret- tenvoorraad verbrandde of werd door het water beschadgd. Hoe de brand is ontstaan, is een raadsel. Verzekering dekt de schade. Heden' overleed, tot onze diepe droefheid, plotseling, voorzien van de laatste H. Sa cramenten, onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader BERNARDUS GERMES in den ouderdom van ruim 65 j. Uit aller naam: P. M. GERMES Schoten, 12 April 1926. Reitzstraat 24. De H. Uitvaartdienst zal ge houden worden in de Par. kerk Elisabeth en Barbara op Vrijdag 16 April a.s., te 9 u. waarna dc egrafenis te half 12 op het R.K Kerkhof St. Barbara te Schoten Eenige en algemeene ksnnisgev'rg ixeden overleed, geheel onver wacht tot onze groote droef heid ons jongste dochtertje TRUUSJE Uit aller naam: J. A. v. d. VOORT. Sassenheim, 14 April 1926. Nieuw procédé voor het blij vend motvrijmaken van goede ren. Zeer aan te bevelen voor Bontwerken, kostbare kleeden, en dergelijke. Het onderzoek naar de oorzaak van den brand, die Zaterdagavond achter perceel Overtoom 2 heeft gewoed, heeft tot dusver alleen uitgemaakt, dat Zaterdagmiddag om twee uur het personeel de werkplaats ver laten heeft. Twee knechts waren blijven doorwerken, omdat zij een ledikant moesten afmaken Blijkens het ingesteld onderzoek hebben timmerlieden niet gerookt. Toen men te Zoutelande bezig was met het opbreken van een steenen vloer, werd een aarden kannetje gevonden, dat niet minder bevatte dan 240 zilveren muntstuk ken van ongeveer anderhalf maal de grootie van een rüksdsalder. tezamen 7 K.G. we gende en 217 gouden stukken, waarvan 65 zoo groot als een rijksdaalder en 152 als een gulden. De munten, grootendeels En- gelsch of Spaansch geld. dateeren uit de ja ren 1615 tot 1650. DE GEZONDHEIDSTOESTAND IN DE VENEN. De griep maakt vele slachtoffers. Gedurende de 'aatste weken heerscht in den Zuid-Oosthoek van Drente en ook in Noord-Oost Overiise) in erge mate de griep. In Coevorden en Schoonebeek heerscht de ziekte bijna huis aan huis en dwingt heele huisgezinnen het bed te houden. Ook in Em men dwingt de ziekte op vele plaatsen velen het bed te houden. Een geneesheer te Coe vorden verklaarde dat de ziekte thans even erg was als in het najaar van 1918. toen zij als het ware over het geheele land de goede functioneering van het Maatschappelijk ra derwerk in gevaar bracht. Dat er thans niet zoo velen aan de ziekte sterven als toentertijd, schreef hij toe aan de omstandigheid, dat een deel van de menscken heter gevoed is dan in 1918. toen het physiek weerstandvermogen van de geheele bevolking, tengevolge van de langdurige distributie en rantsoeneering sterk verminderd was. Hoewel de ziekte minder sterfgevallen veroorzaakt dan in 1918, is toch ook thans het aantal sterfgevallen niet gering. In Schoone beek zijn voor 8 April 24 personen gestorven, terwijl in 1925 over het geheele jaar het aantal sterfgevallen 25 is geweest. In Emmen zijn in 1925 387 personen gestorven. Voor 26 Maart was dit jaar het aantal sterfgevallen 97, een normaal getal. Tusschen 26 Maart en 8 April werden echter 37 sterfgevallen ten gemeen tehuize aangegeven, welk getal zeer hoog is. In Coevorden is het getal sterfgevallen sinds 1 Januari 29, terwijl in 1925 49 personen zijn gestorven. In de laatste week stierven 7 per sonen, wat abnormaal hoog is. Ook in Dalen heerscht de ziekte erg, maar hier is het aantal sterfgevallen niet abnor maal hoog, zelfs lager dan het gemiddelde per kwartaal, in 1925. Waar in deze gemeente de economische toestanden beter zijn danin de buurtgemeenten, kan dit een argument zijn voor de juistheid van de redeneering van Jen Coevorder geneesheer. In Emmen is vooral het aantal jeugdige kinderen, wat sterft, zeer 'groot. Vermoedelijk speelt ook hier de onder voeding, aan welke volgens Dr. Lodewijks te Nieuw-Amsterdam niet minder dan 43.7% der schoolkinderen te Bargererfscheidenveen lijden, ten rol. Over het algemeen dwingt de ziekte den zieke eenige dagen het bed te hou den, waarna de toestand iets beter wordt. Algeheele genezing laat dan echter nog eenige weken bp zich wachten. groote vlugge hit en platte wagen, met 2 tuigen, de eene zoo goed als nieuw, bij W. ZWEMMER, Duinstraat 6, Zand- voorl. gevraagd voor het Atelier (direct). Fa. M. v. ZIJL, Zijlstraat 77. zelfst. k.k. en werken. Loon 10 p.w. Meerdere hulp aanw. Br. onder No. 3240 Bur. van dit blad. Mevr. ROOZEN-VAN DAALEN, Rampenlaan 68, Overveen," vraagt met 1 Mei a.s. een handig wegens werkloosh D. en H. rijwiel, v. spotprijs. PRETORIAPLEIN 1. 1 BS II f li Leerares M. O. Eng. taal en handelscorrespondentie. Repetitielessen voor het a.s. examen L. O. IEL. 12644 Voorheen Zijlstr. 53rood Verstrekt zoowel aan Ziekenfondsle- Jen als aan Middenstanders eerste klasse kunsttanden en gebitten tegen een minimum tarief Behandeling uit sluitend op de volgende spreekuren lederen dag van 9,—11 en 12, Dins dags en Vrijdagsavonds van 6'A8'A Zaterdagsmiddags geen spreekuur. De spreekuren der Pa.ticuliere praktijk (voor ingang) zijn van 12 en Dinsdags en Vrijdagsavonds van 78. Zaterdags, niddags geen spreekuur. Uitgebreide behandelingen geschieden op afgespro ken uren vanaf VRIJDAG 16 tot en met DONDERDAG 21 APRIL (uitge zonderd Maandag) Spel van mensehenwee, in 3 act van HERMAN SMITS. Het 2de bedrijf speelt in onze hedendaagsche gevangenis. Medewerking van een zang- quartet en Muziektrio. Entree: Balcon 2.40. Stalles :n Frontl. 1.80, Zijloge en 'art. 1,25. Amph. 0.90. Gaan- 'erij 0.60. Auteursr. en bel ribegrepen. Plaatsbespr. 15 et. p.p. dage- liiks aan den Schouwburg. Een net gevraad voor dag en nacht, niet be neden 20 jaar en v.g.g.v. Zich aan te melden 's namiddags tusschen 56 en 7-8 uur, bij B. PAANAKKER, Anegang 23. VISCHHANDEL ANNO 1S31 Heilbot, Tarbot, Tong, Kabeljauw, Stoof-, Kook- en bakpaling, Versche en gekookte kreeften. Gerookte Elft per ons f 0.60 Gerookte Holl. en Am Zalm Gerookte paling. Paling in gelei Schotsche maatjes haring van zeer fijne kwaliteit. KIEVIETS EIEREN. VERSCHE CAVIAR JËUKJB ötWENSCHTE VISCHSCHOXEL ii iiiiMiiiiiiiiiiniHiiiiiiiiiiiiii 111— 111 iii i i -1 in 0.65 0.85 1.10 1.40 1.65 1.90 11/2 2 21/2 3 gallons 2.25 *1W 2T5" 1W indien U een noodig hebt, besteed dan Uw geld niet nutteloos, doch laat U behandelen aan de Nette Winkeljuffrouw in Schoenen zaak. Brieeven onder No. 29779, Bur. van dit blad. 115 c.M. hoog Nieuwste Constructie; met 5 platen, 10 nos. 65. PREVINAIRESTR A h. d Garen- kokerskade. GEVRAAGD. N.V. Stoom-, Wasch- en Strijkhuik voorheen J. PEEPERKORN ZOON, Bleekersvaartweg 39, Heemstede. gevraagd, niet beneden 16 jaar, in kL gezin. Adres: GOEDEN, Bilderdijk- straat 26. N. V. Stoom-, Wassch- en Strijk» inr. voorh. J. PEEPERKORN Zn, te Heemstede, vraagt voor lichte werkzaamheden. Zich aan te melden: Bleekersvaartweg 39. N.V. Stoom-, Wasch- en Strijkinrich- ting, voorheen J. PEEPERKORN ZOON, Bleekersvaartweg 39, Heem stede. Adres: N. W. PORTEGIES, Rijks- koopt niet tn «rinkelt waai onzade llik e of N MaJtbusiaansche artikelen worden verkocht ol voorhanden zij* een Eikenhout Schrijfbureau. Br. met pr. opgaaf onder No.- 29786, Bureau van dit blad. Een mooi Landhuisje met vóór- en achtertuin, aan den Hoofdwegvan Alkmaar naar Bergen. Huur 400 per jaar. Tevens een huis, zeer geschikt voor Lunchroom. Adres: N. W. PORTGIES, Rijks straatweg 147, Castricum.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3