nep 'Abdijsiroop Jeuhelliuis" - Badhuisstraat 9 MORGEN Het averlüden van den heer H KAPOKMATRAS en 1 OPENING VAN DE GARAGE OLDENBARNEVELD Fa. C. SCHUIT ZOON RIJWIELEN RESTANTEN BADHANDDOEKEN DE SPAARNEBANK STAALORAADMAfSAl I 4 IS UW ÏÖOM^ÏE ADRES: I J. TH KORT, J 2—6 DE MC OKU up de NuworamAirtn IE AMSTERDAM. STADSNIEUWS. B. Germes t. Francisca-Romana Liefdewerk. Personalia. Geen cariilonbespeling op den 1-Mei-dag. Nationale Tooneelwedstrijd van „J. J. Cremer". Brandstofwerkers. Holland's Schoone BioemboUen- veïden. üilii. Ut» Hi uUa AKKER's De nieuwe R.-K. Kerk te'Heemstede. Armbans teruggevonden. Knth. Radio-vereeniging. Faillissement C. van Zij!, drukker. Schagchelstraat 14, Haarlem. TOONEEL. Oordee't niet". Iül7/g '04i/8 j61/2 - a v. a 654 66 g0 148 148 - 89i/2 10 95/8 7 O1/o X/a 4811/2 476 "24 j30 325 -5 U/? 349 170 3071/a 374 109 3913/16 395/s Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 59 37 59.37 8 53 8.48 9.41 9.28 35.15 35.221/a 12 12 12.115/s 65 35 65..30 54 - 53.90 48.15 48.15 2-495/16 7 35 7.40 35.- 35.— Jubileum. Personalia. Ned. Middenstands Hypotheekbank. BURGERLIJKE STAND. Besmettelijke ziekte. KANTONGERECHT. INGEZONDEN. DE WEG DOORTREKKING NAAR DE HODSONSTRAAT TE SCHOTEN. I van prima kwaliteit LANGE VEERSTRAAT I HAARLEM §1 -ü Wij berichten U, dat heden aan onzen zaak is verbonden een geheel naar de eischen des tijds ingerichte GARAGE, welke plaats biedt voor 25 automobielen. Tevens verkrijgbaar Bandestok en Good Year banden - Olie en Benzine. ELECTRÜSCHE LUCHTPOMP AANWEZIG. DAG EN NACHT GEOPEND. Vraagt prijsopgaaf voor STALLING VAN UW WAGEN. Beleefd tot bezichtiging uitnoodigend, SCHANS No. 1 - BEVERWIJK - TEL. 2166. Telef. 13316 Vraagt U déLAr eens prijs opgaaf voor het instal- leeren van Uw woning, Landhuis, Kantoor enz. Alles eigen fabrikaat Prijzen streng Concurreerend Telef. 12647 A. KOELEMEIJER 6reestraat s DAMES HEMDEN ©.95 EXTRA LAGE PRIJZEN AMSTERDAM, 15 April. De vreemde ling. d.e aan het logement op de Noorder- markt is geweest en toen gevraagd heeft naar Ne.iy Wi.ker, is opgespoord. Hij is 'n Gr.ek, die vroeger kenn.s had aan de ver moorde vrouw. Ne.ly Wijker heeft aan dezen Griek een br.ef geschreven, waarin zij hem vroeg naar Amsterdam te komen, om oude banaen weer aan te knoopen. De Griek is, zooais men weet, inderdaad gekomen en heeft, toen hij Ne.ly Wijker n.et thuis vond, een br.ef achtergelaten, dien hij aan den knecht van het logement gegeven heeft. Deze heeft dien brief n.et gegeven aan de vrouw, maar aan- den man. Daaruit begreep ce man, dat de vrouw hem wilde ver.aten en toén heeft vermoedelijk de scène plaats gehad met het noodlottig gevolg. Aan het licht is gekmen, dat de man en de vrouw aan de kost kwamen door met zeep langs de hu-zen te gaan. ENGELSCH S.S. AAN DEN GROND GELOOPEN. HOEK VAN HOLLAND, 15 April. Het Engelsche s.s, Blear-Devon, komende van Cuba, op weg naar Rotterdam, .s nabij Hoèk van Holland tusschen wit 3 en 4 aan den grond geloopen. Slecpbooien zijn ter assistentie vertrokken INBRAAK TE ZEVENAAR. ZEVENAAR, 15 April. Vannacht is a h er weer ingebroken, thans in het Bonds .etcuw der Landbouw-Coöperat e te Griet. Eenige klein ghcden worden vermist. Een ru.t is ingeslagen. Het bestuur van de Retraite-Club „St. Ignatius", onderafdeeling van den R.K. Volksbond, schrijft cns Met diep leedwezen zullen velen, het plot seling overlijden van den heer B. Germes hebben vernomen. Vooral onder de leden van den Ned. R.K. Volksbond Afd. Haarlem, was hij geen onbekende, maar het meest zul len hem betreuren het bestuur en de leden van de end. afd. St. Ignatius. Vele jaren was de overledene Penningmeester dezer vereeni ging. Met algehee toewijding en groote nauw gezetheid vervulde hij deze functie en heeft fc ierdoor niet weinig bijgedragen tot den bloei dezer ond. Afd. van den N.R.K. Volksbond. Het bestuur van St. Ignatius, verzoekt den leden, om zco mogelijk in groot getal a.s. Vrijdag, aan den overledene, mede de laatste eer te willen bewijzen. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden in de Par. kerk Elisabeth en Barbara op Vrij dag 16 April a.s, te 9 u. waarna de begrafe nis te half 12 op het R.K. Kerkhof St. Bar bara te Schoten. Door dit Liefdewerk was gisteravond in de groote zaal van gebouw „St. Bavo'' een feestavond gearrangeerd voor de kinderen van het Liefdewerk en hun ouders. De avond was als sluitingsavond bedoeld van de plech tigheid der EersteH. Communie, welke Zondag 1.1. had plaats gevonden. De directeur van het Liefdewerk, de Wel- eerw. Heer kapelaan A.W.J. Lühn, opende de den avond met een kort, doch pittig woord, waarna een aardig tooneelstukje opgevoerd werd, waarin de kinderen van het Liefdewerk zelf meespeelden. Het stukje vlwte uitstekend de kinderen waren hun rollen heel goed mees ter. De belichte groepen waren mede een interessant deel van den avond. Na de pauze werd nog een tooneelstukje opgeveerd, dat, evenals het eerste, veel suc ces oogstte. Tijdens de pauze werden de kinderen op versnaperingen getracteerd. Met 'n kort woord v. d. kapelaan werd ten slotte de avond, welke voor allen bijzonder prettig was, gesloten. Bij besluit van den Minister van Finan ciën van 12 April zijn benoemd in den Raad van beroep voor de Directe Belastingen te Haarlem, tot plaatsvervangend lid de heer H J. Voors en ihr. mr. P. lading van Berk hout. beiden te Heemstede. Door het bestuur van de S. D. A. P. al- hie- was aan het college van B. en W. ver zocht, op den 1 Meidag het carillon der Groote kerk te mogen laten bespelen. Naar wij thans vernemen, is dit verzoek door B. en W. geweigerd. De Koninklijke Letterlievende Vereeni- ging „J. J. Cremer", alhie", heeft ter gele genheid van haar 45-jarig bestaan voor het seizoen 19261927 een nationalen tooneel- wedstrijd uitgeschreven, waaraan een zestal tooneelvereenigingen kunnen deelnemen, buiten Haarlem. Aan dezen wedstrijd zullen verbonden worden een 4-tal prijzen, resp een medaille benevens 'f 400; een medaille benevens 300; een medaille benevens J 2C0 en een medaille benevens 100. De bekendmaking der data van de wed strijden zal later definitief volgen. Dinsdagavond werd in het gebouw „St. Bavo" in de Smedestraat, een goed bezochte vergadering gehouden van het personeel der firma Frans Perqu n, welke bijeenkomst was utgeschreven door den R. K. Bond en Centralen Bond van Transportarbeiders. Na een kort openingswoord van den voor zitter, den heer Lijnzaad, waarin deze mede deelde, dat hoofdbesturen van beide organisaties, nl. e heeren Jansen en Mars op conferentie zijn geweest bij den heer Perqu n, werd door eerstgenoemde verslag uitgebracht van de gehouden bespreking en het laatste voorstel van den heer Per- quin aan de aanwezigen medegedeeld. H erna was het woord aan de vergade ring, ten einde z'ch over dit laatste voor stel te uten. A'gemeen was men evenwel van oordeel, dat het aldus n et aanvaard baar was en besloot men de hoofdbesturen zich nogmaals met den heer Perquin in verbind ng te stellen, ten ende te trachten tot een andere regeling te komen. Nadat ook door den heer Mars het een ander tot de aanwezigen was gericht, werd deze goed bezochte vergader.ng door den voorzitter gesloten. Een medewerker van de Londensche Ob server raa.'t den Erg-;chen lezers een auto-tocht door ons land aan in dezen trd van de bloeiende bollenvelden. Half Ap il, regt hij, vlammen de vlakke saaie velden op n kleur ■'e ta-ïj en en Nader an" s een van de gemakkelijkst bereikbare landen van Noord-Europa, waar het toeren in een auto een genot ia. Zooals wij elders in dit blad mededeellen is neaeuinorgen oveueueu ue heer Jon. de ure uk. Nader vernemen we, dat de heer De Breuk cp weg was uaar zviueisioort, oui aiuaar ecu vergautiuig pij te wonen. i\auij nanweg ge- voeiue hij zien onwet woraen eu ïs.aiuaar uen trein uugeu.agen, waarna hij ue stauons- wacotkaiuer werd binnengedragen, ur. i'ie.- cmor van tiauweg cunsiateerae den doou uoor hartverlamming. Ue neer Jon oe nreuk werd te Haarlem geoo,eu, 6 Juii ioaz. Aanvankel.jls zou h», opgeieid woruen in het ttunoouwvak en weid daartoe bij de ia. ivoozen te uveiveen geplaatst, z-ijin luopnaan werd ecuter gewij- n,gd eu hij werd iaier directeur der naai- lemscue i'iij. tot veruuurzaming van levens middelen. z-i,n lieide voor den tuuioouw ueeit hij ecuier benouden, in lo/9 sucnue ui] ae aid. riaaiiem van de iNed. Jiuj. van lumoouw en ftaiHkunae. 1 January love werd hij secreiatis der Alg. Ver. voor oiueiubüi.eiicui tuur en vervuiae aie func tie 18 jaar. b dun lbvO werd bij ook reaac- leur Van het Weenuiad dier veieeniging. In löoa werd hij oeuoeina tot lid der sub commissie van ae in zunsteruam geuouaen int. hoiuniate en Unvoeinanaeiiemoonstei- Ullg. in 1884 werd hij Kerkvoogd Ned. Herv. gemeente. 1J „anuari 1891 werd hij, als candidaat van de toenmaais bestaanue kiesvereem- gmg „Vooruitg-ng genozen tot na van oen gemeenteraad van tiuaiiein. znjn manüaai werd suidstaen ge.egeid vernieuwd eu, nij wist zoozeer nel vertrouwen te winnen van aeu raau, dat nij in l<raart rova tot wethou der gekozen Werd ais opvoiger van mr. H. mnscueue. Unaigeoroken neen nij ueze func tie veivuld tot ivzl, m went jaar hij ontslag nam ais raauslia. in den raaa was hij lm der commissie v„n UijStand in Upenoare werken en voor de Ueurijven. Ue neer Ue Ureuk was veruer lid van den raad van aavies van de Vereemging tot De- voruenng van Ue.oepskeuze, bestuurslid van ue Vereeniging Voiks- en bcnooloaden, van ue vereemging „iiaerlem aanwijzer der studenten van net bonus van Vrouwe Cor nelia bchelunger, weauwe van Raadpensio naris Eieter Steyn, regent van het brou- we.shofje, enz. In 1903 wïerd bij ridder in de orde der Métite Agricole, van Frankrijk, in 1S10 of ficier in ce orde van Oranje Nassau. 1 Jan. 1911 werd hij benoemd tot eere lid der Alg. Vet. voor bloembollencultuur, terwijl hij ook lid van verdienste was van „Tuinbouw en Plantkunde, De heer de Breuk is in het Haarlemsche leven een bekende iiguur en in zijn goeden tijd een man van groolen invloed op het openbare leven in onze stad. Lange jaren ^yas hij lid van den gemeenteraad en daarna ruim een kwart eeuw wethouder van Nbord- Holland s hoofdstad. Wethouder van Haarlem, dat is de Breuk's meest sprekende eeretitel en onder dezen titel zal deze telg van een roemruchtig oud Haarlemsch geslacht in de stadsgeschiedenis voortleven. Vele malen was hij ook waar nemend burgemeester, o.m. langen tijd na het altreden als burgemeester van Haarlem, van Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelan- den en na het overlijden van burgemeester Sandberg. Was raadslid en wethouder van Haarlem al zijn grootste eeretitel en voornaamste bezig heid, weinig minder beteekende hij als min naar van Haarlem's oude geschiedenis en kunst, voor het behoud van Haarlem's oude monumenten. Een en ander vindt zijn weer klank in zijn ijverig en tot zijn dood volge houden bestuurslidmaatschap van de Oud heidkundige vereeniging Haerlem. Met den heer Gonnet en den heer de Breuk, beide keurige, bekende, deskundige en hartstochtelijke kenners en verzamelaars van antiek mooi, hebben wij wel de groot ste bewonderaars en bewakers genoemd van wat oud-Haarlem aan mooi's en artistieks heeft behouden. Het is wel Teekenend, dat deze twee vrien den, Gonnet en de Breuk, zoc spoedig na elkaar zijn heengegaan. Alhoewel een ziekte eenige jaren gele den den heer de Breuk reeds ernstig in zijn ohysiek had geschaad, deed niets ver moeden. dat nu het einde zoo spoedig zou komen. Vooral de laatste dagen ontmoet ten wij hem meermalen oo straat in op gewekte stemming en sprak hij nog ijverig over zaken. Behalve wethouder en ijverig lid van Haer lem heeft.de heer de Breuk nog vele func ties verricht in ziin arbeidzaam leven. Na twee jaar lid van den Raad te zon geweest, werd hij reeds wethouder, wat hij tot zijn aftreden in 1921 bleef. Bekend is en was de Breuk ook vooral als penningeester en secretaris der Alge- meene Vereeniging voor Bloembollencultuur. De Alg. Vreeniging heeft veel aan den heer De Breuk te danken. Hij heeft haar voort gestuwd in de richting, die voor den Bollen- handel zulke gunstige perspectieven opende en nog steeds werd zijn aandacht der-nate «leboeid door 't geen oo dit terrein geschiedt, dat hij meer 'dan dertig iaren trouw compa rant was op de belangri-'kste bijeenkomsten van vereenigingen voor Tuinbouw en Plant kunde. Om de wille van de streek veronacht zaamde hij de stad niet. Integendeel, met opgewektheid nam hij deel aan 't publieke leven en uit die dagen stamt o. m. 's heeren De Breuk's haast zoo spoedig ergens brand Gesignaleerd werd, die van eeriaen omvan* bleek, dan kwam weer de oud-kapitein De Breuk, die in 1891 afscheid nam van 't vrij willigers corps, te voorschijn en we kunnen ons waarlijk niet herinneren hoe vaak we hem hebben gezien op het terrein van een brand, verhalend aan den burgemeester of jongere wethouders of andere ingezetenen van branden uit vroegere iaren. Die liefde voor 't openbare leven is den heer De Bftuk bijgebleven in al de jaren, dat hij dagelijks naar 't stadhuis wandelde. De Vereeniging van Tuinbouw en Plant kunde afd. Haarlem had zijn volle aandacht als plaatselijk voorzitter. Haerlem, de ver eeniging van hen, die van 't oude Haarlem houden, bloeide onder zijn leiding en de vereenigingsbesturen, corporaties, colleges, waarvan hij deel uitmaakte, zijn bij tiental len te tellen. We zullen ze niet noemen. Als wethouder had hij de afdeeling Open bare Werken voor zijn rekening. Moeilijk zijn de jaren geweest, die wet houder De Breuk achter zich heefi liggen. Hij heeft den tijd gekend, dat Haarlem nog geen der bedrijven had, die thans zulk een omvang hebben verkregen. Hij was tegen woordig bij de voorbereiding voor den aan leg van een duinwaterleiding. Hij zag onder zijn bewind de Lichtfabrieken verrijzen, en de stad ontzaglijk groeien en had alle beslommeringen die daaraan vastzitten. Men moge nu over de uitbreiding van Haa'lem denken zooals men wil, vast staat dat Haarl-m altijd, vooral ook in de jaren van de Breuk's wethouderschap, een groo len en goeden naam had als luxe-stad. De Bieuk is vele malen gehuldigd, een logisch gevolg van het feit dat hij zoovele 'uncties met groote plichtsvervulling lan^r jaren bekleedde. Hij werd gehuldigd bij zijn aftreden als secretaris-penningmeester van Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur. hij werd gehuldigd toen hij 25 jaar De ervaring heeft geleerd dat de verzachtende, süjmoplossende en genezende werking van Akker's Abdijsiroop bijzonder geschikt is ter bestrijding en genezing van griep, influenza, bronchitis, kink hoest, hardnekkigen hoest en de meeste ziekten der luchtwegen. zuiverend, verzachtend, genezend. .Alom verkrijgbaar in kokera van 230 gram 1.50 550 gram/2.75 en 1000 gram ƒ4.50 raadslid van Haarlem, toen hij 25 jaar wet houder was, toen hij langen tijd waarnemend burgemeester was geweest en bij heel veel gelegenheden meer. Haarlem heeft veel, heel veel te danken aan dezen man. Alhoewel zijn wethouder schap een gevolg was van het toen nog in Haarlem bloeiende nepotisme, op het kussen brengen van vriendjes, heeft hij daar zeer goed werk gedaan. Hij was ook een aange naam mensch, voorkomend. Een redenaar was hij niet, maar kan zijn ideeën vlot naar voren brengen. En bovenal was de Breuk eerlijk. Zijn naam zal in Haarlem s geschiedenis voortleven. Ten laste van de nieuw te stichten paro chie van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart te Heemstede is een 5 pet. obligatie-leening uitgeschreven, groot 220.000 nominaal, in stukken van J 1000, 500 en 100, ge sloten met Pauselijke goedkeuring en Bis schoppelijke machtiging. Koers van uit gifte 99 'A pet. De inschrijving op deze leening is vanaf 19 April 1926 opengesteld bij dq kantoren van de Spaarne-Bank, te Haarlem eri Am sterdam, (Heerengracht 319) en haar bij kantoor te Beverwijk. Haagsche Bankver- eeniging, (v.h. Capel Toenbreker), 's-Gra- venhage. H, J. van Ogtrop Zn., Amster dam, Schiedam, Eindhoven. Ingen Housz Zn., Breda. J. Luykx, Roosendaal. Victoi A. van Rijckevorsei Tilman, 's-Hertogen- bosch, alsmede bij alle H.H. Bankiers en Jommissionnairs in effecten. Aan het prospectus ontkenen wij: De steeds toenemende Roomsch Katho lieke bevolking der gemeente Heemstede maakt het dringend noodzakelijk, buiten de reeds bestaande parochiekerk, tot het bou wen van een nieuwe parochiekerk over te gaan. De nieuw te stichten parochie wordt toe gewijd aan „Onze Lieve Vrouw Hemel vaart" en omvat het zuidelijk gedeelte der welvarende gemeente Heemstede; alsmede een gedeelte van de Haarlemmermeer, na bij het stoomgemaal „de Cruquius," met een nijvere landbouwende bevolkini-. Deze geldleening groot 220.000, nomi naal, rentende 5 pet., 's jaars. wordt aan gegaan met Pauselijke goedkeuring en Bis schoppelijke machtiging, voor den bouw en inrichting van een nieuwe Kerk aan het Valkenburgerplein te Heemstede. Voor de stipte nakoming van de uit deze geldleening voortvloeiende verplichtingen zuilen dienen alle door de nieuwe parochie te verkrijgen inkomsten. De geldleening is verdeeld in 150 obli gatiën a 1000, 120 obligatiën a 500, en 100 obligatiën a 100, welke zijn voorzien van halfjaarlijksche coupons verschijnende 1 Mei en 1 November. De eerste coupon verschijnt 1 November 1926. De obligatiën luiden aan toonder en zijn doorloopend ge nummerd, met dien verstande, dat de obli gatiën van 500 paarsgewijze hetzelfde nummer dragen met bijvermelding van de letters A of B. terwijl de obligatiën van 100 tien a tien hetzelfde nummer dragen onderscheiden door de letters C t,m L. De leening zal a pari worden afgelost door middel van jaarli,ksche uitlotingen in de maand Juli, terwijl de uitgelote stukkei. op 1 November d.a.v. zullen worden be taald, De eerste uitloting zal plaats vinden in Juli 1932 en 2Ó00 bedragen, welk bedrag in de volgende jaren zal worden vermeer derd met de vrijgekomen rente, naar be-, neden afgerond in ronde bedragen van 100, zoodat de leening in uiterlijk 44 ja ren geheel zal zijn gedelgd. Dezer dagen deed een dame uit Bloemen- daal bij de politie aangifte, dat zij een arm band met brillanten had verloren. Eergis teren bracht W. J... conducteur alhier, het sieraad terug bij de eigenares. De eerlijke vinder ging met een flinke belooning naar huis. Vror eenige weken werd in onze stad een Katholieke Radio-Vereenig ng opgericht. Morgen zal deze vereenig'ng een vergade- r ng benden in gebouw ,,St Bavo", 8'A uur, om te komen tot dé keuze van een definitief bestuur en de richtlijnen aan te geven, angs wellje de werkzaamheden en de toe komstplannen der vereeniging zich zullen be wegen. het Radicprobleem staat in het middelpunt van aller belangstelling en het s van het grooste belang dat Ka'holiek Nederland onder de eersten is, om op dit geb ed een goed georganiseerd geheel te vormen. In eerste inslantie moeten daar toe de plaatselijke vereen.ingen mede helpen. Nadrukkelijk zij er op gewezen, dat de vereen'ging zich n et uitslu tend bepaalt tot Rad o-amateurs. Ook zij, die geen toe stellen hebben, zijn welkom op de vergade ring en juist voor hen zal een Radio- demcnslratie gehouden worden, om hunne belangstelling op te wekken en aan te too- nen het groote practische, hetwelk de Radio heeft voor de Katholieke gemeenschap. „Handelsbelangen" No. 1916 bevat de crediteuren'iijst in het faillissement C. van Zijl, te Haarlem. Zij telt 33 namen, met een totaal passief van 7.794.52. De baten zijn nog niet volledig bekend. Wij wii'en onze laz»rs nog eens ber inneren, dat morgen, Vrijdag 16 April de eerste opvoering wordt gegeven van het tconeelstuk van onzen stadgenoot, den heer Herman Smits, getiteld „Oordeelt N et", spel van menschenwee in dria hedjiiven. 5% Nederland 191S/ iül'/g 6% Nederland 192j 1 I031 /16 4 54 NederL 191'- 9"13/16 ^13/l6 7% N-L 1921 A 1013/4 10)3/4 6% N.-L 1923 D 1041/g HolL Lloyd 41*7 2 Oude Vaart «1/2 dito Gem Eigend Mij „Nederland' '713/4 Scbeepvaart-Unie •681/4 1681/a Rotterd Lloyd 144 Paketvaait 195 Oude Boot -vj GC CC 79 1 HolL Stoomboot 57 6501/2 Java Cultuur 345 348 Jurgens gery. l65i/2 Koloniale Bank 961/8 195 Indische Bank l59^/2 Cert. Handel Mij "73/4 148 Phoenix "4 '1, Geconsolideerde i83 1913/4 1197/8 'I8I/2 Marine comm. Vorstenlanden •713/4 Actions id 59 162 Comp Merc. Arg 45/8 Poerworedjo 1c93/4 Oude Deli Jb8 387 Senembab Del) Batavia 424 Adam Kubber Serbadjadi Silau 1761/2 Wai Sumatra Dordtscbe Petr. Southern Rails 1691/, CO lO t— 1471/2 Anaconda 88 Comm. Maxwel 51/i 15 APRIL ttKili- LAItKi KOERb KOER tiKLlJN ARIJS BRUSSEL «WEENEN i.ONDEN STOCKHOLM 66 90 66.80 KOPENHAGEN OSLO .MEW-YORK 2.497/i6 ROME 1 10.05 10.03 .'RAAG WARSCHAU Wij hebben reeds vroeger er op gewezen, dat het stuk het leven behandelt van hen, die lijden .n een aparte wereld om hun zonden en misgrepen en in welk stuk kennis gemaakt wordt met de hulp van den reclas- seerder. Vandaag herdacht de heer J. N. Blom, den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de „Werf Conrad", alhier. Vanmorgen werd hij per auto van zijn woning afgehaald en naar de werkplaats gebracht. Daar werd hij in de directieka mer door den heer P. Lugt, een der direc teuren, hartelijk tóegesproken en geluk gewenscht en hem een enveloppe met in houd overhandigd. Daarna ging hij naar zijn eigen afdeeling, waar hem door den chef onder hartelijke bewoordingen namens het personeel een stofzuiger werd over handigd, alsmede bloemen. Per auto keerde hij weer naar zijn woning terug. Daar °n*" ving hij ook vele blijken van belangstelling. In het bestuur van den R. K. bond van melkhandelaren is gekozen de heer H. v. d. Vossen, alhier, In de op 12 April te Haarlem gehouden Algemeene Vergadering van Aandeelhouders der Nederlandsche Middenstands Hypotheek bank werd de Balans met Winst- en Ver liesrekening goedgekeurd en de bedrijfswinst ad 14.742.04 bij de Reserve gevoegd. Besloten werd op.de aandeelen 22 'A te laten bijstorten ten einde de geleden en de te verwachten verliezen te kunnen dek ken. De aandeelen zullen daarna teruggebracht worden tot 750 met 10 storting. In plaats van Dr. J„ Nanninga Hzn werd tot commissaris gekozen de heer P. H. ter Laag, cand. Notaris, te Heemstede. In de onrriddellrk na deze vergadering Gehouden buitengewone Algemeene Verga dering werd het voorstel tot statutenwijzi ging aangenomen. Ondertrouwd: 15 April. M. W. C. v. Gel deren en C. M. Bos. P. L. Boomkamp en G. Koornhof. J. B M v Maanen en G T. M. Steeman. J. H Kaptijn en P P J Vaars. H. v. d. Vlerk en E M Spelt J, B. Schild en J. M. Sicrveld Getrouwd: 15 April A. A. Bouman en J. Kortekaas. J. P. A. Bruinier en W. Har- brecht. F. Smit en M. de Boer Geboren: 13 April. z. van M. J. P. Hop penbrouwersHuisman. 14 April. z. van N M. v. Roodev. d. Woli. Overleden: 14 April. L. Burghout, 17 j„ Sint Antoniesteeg. A. J. ScholtenBar- tels, 40 j„ Kamperlaan. T. R. v. Epen, 72 j„ Kamperlaan. M„ 2 z. van J. Burggraaf, Hagestraat. C. P. Ploegsma-p Stoett, 71 j„ Voorhelrostraat. 15 April. G, Gaarkeukenv. Hessen, 84 j., Kleine Houtstraat- In de afgeloopen week *zijn hlhier voor gevallen 2 gevallen van roodvonk en 1 ge val van nekkramp. Een werkzame getuige. Bij de behandeling van een zaak voor den Haarleraschen kantonrechter was een der getuigen zonder wettige reden niet versche nen om zijn verklaringen af te leggen. Dit is strafbaar en daarom had hij zich hedenmorgen voor dit verzuim ook voor den kantonrechter te verantwoorden De nalatige getuige verontschuldigde zich door te zeggen, dat drukke werkzaamhe den hem beletten voor het kantongerecht te verschijnen. De kantonrechter, evenals de ambtenaar van het O. M. schenen er minder van over tuigd dat getuige's werkzaamheden zóó druk waren geweest, dat er niet even tijd was overgebleven om te komen. De werkzame getuige hoorde 10 boete tegen zich eischen en hij werd veroordeeld lot 8 boete. Drie mogelijkheden. Een automobilist had op zekeren avond in het schemeruur op de Zandvoortschelaan met zijn auto een snelheid van 60 K.M. ge reden. Daar was het waakzaam oog der politie tegenop gekomen en de automobilist-hard rijder werd verbaliseerd. Waarom hij met zulk een razende snel heid had gereden, vroeg de kantonrechter De automobilist verklaarde dat hij geen licht op zijn wagen had gehad Hij reed daarom in snel tempo naar huis om nog vóór donker op zijn plaats van be stemming te ziin, want er waren volgens hem twee mogelijkheden: óf een bekeuring wegens te snel rijden, óf een bekeuring we gens het rijden zonder licht in het donker De kantonrechter was evenwel van mee ning, dat bekl ook noG wel een derde mo- Gelijkheid had kunnen kiezen en zijn wagen in Zandvoort had kunnen laten staan om per trein huiswaarts te keeren Daarom werd bekl. dan ook veroordeeld tot 20 boete. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Mijnheer de Redacteur. Ondergegeteekende verzoekt vriendelijk opname van het navolgende in uw geacht blad. Ondergeteekende, wiens naam nu reeds een paar malen ten volle uit, in bovenge noemd geval is genoemd geworden, is daar door ten zeerste pijnlijk getroffen. Hij wordt daarin voorgesteld als iemand, door wiens schuld de doortrekking niet zou kunnen plaats vinden. Niets is echter minder waar. Integendeel Hoewel ik door het afstaan van ,een gedeelte van mijn moestuin, mij min of meer handicapte, heb ik mij toch allerminst daartegen verzet- Plm. begin Maart" kwam de heer Voorveld, gemeente architect te Schoten, bij mij en informeerde of ik genegen zou zijn een gedeelte te wil len verkoopen. Daar echter de heer Voor veld mij niet kon mededeelen. hoeveel er wel verlangd werd, werd er afgesproken, dat de heer Voorveld terug zou komen met de juiste opgave. Dat geschiedde in de tweede helft van Maart. Ik deelde den heer Voorveld mijn voorwaarden mede en wij spraken af, alsdat de heer Voorveld mij later een tegenvoorstel zou doen. Ik heb echter noch van den heer Voorveld, noch van de gemeente Schoten niets gehoord. Hetzelfde heeft ook plaats gehad met den eigenaar van den grond die aan den mijnen grenst. Ook deze wacht nog op een voorstel van de gemeente Schoten. Er kan dus niet gezegd worden, alsdat met alle eigenaren reeds eene schikking is getroffen. Het doet wel vreemd aan. dat, hangende "e onderhandelingen, men niets meer hoort, "och plotseling in de courant moet lezen, "at men stuit op de onwilligheid van onder- Geteekende. Heeft de gemeente Schoten zichzelf maar het recht toegekend om nu zoo maar, waar rijzelf in haren vertegenwoordiger, den heer Voorveld, in gebreke blüft haar afspraak te houden, over onteigening te gaan spreken? Deze wijze van zaken doen, doet wel vreemd aan. U dankend voor de verleende plaats ruimte. G. BERGMAN. Rijksstraatweg, Schoten ^llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllfllli^ =s i VOUK EEN '^iiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiil,F Ruime sorteering voorhanden in luxe en eenvoudige uit voering (zeer-iage prijzen). Ook nog eenige 2e handsch rij wielen voorhanden w.o. Ie klas merken z.a. Fongers Raleigh, Burgers, Osmond, enz. OPNIEUW PRIJSVERLAGING van de steeds meer en meer gevraagde KION RIJ WIELEN Specialiteit in Transport Abonnement Rijwielen le klas materiaal. VERRUILEN EMAILLEEREN - VERNIKKELEN Batist, wit en gekleurd BIJPASSENDE PATA- Ofe LONS - Batist. Wit en gekleurd DAMES HEMDEN J.2S met kant, pr. batist. Moderne kleur en snit. BIJPASSENDE PAN- 25 TALON NACHTHEMD TRICOT CAMISOL A 65 Empire-model. Wit, rose en lila. PANTALON COMB. A fir Fijn tricot. Wit. CHEMISE ENVELOPPE Qr Fijn tricot. Rose, wi| en lila. SCHRIFTELIJKE BESTELLINGEN KUNNEN NIET WORDEN AANGENOMEN. met kleine weeffouten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2