I M(j smaakt alléén leen BROCHES cigaret 1 JBI Plaatselijk Nieuws. A Barteljorisstr. 26-28 BEWAREN VAN PELTERIJEN SST Bit nummer bestaat uit 24 bladzijden, waaronder het geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. Orootsche sportplannenvoor ZamlYöört in voorbereiding. Voornaamste Nieuws DE PR NS TAN S1ND Leekepreeken. IMT Alles is tegen Inüraak en brandschade verzekerd Reparat es van April tot en met Juli 20 pCt. korting R.K. Rijkskieskring- organisatie,, Helder". Nlemet/ers mmfiSimimm FEESTAVOND Zaterdag 17 April 1926' 50ste Jaargang No. 16227 Bureaux: NASSAULAAN 49, Haarlem - Telefoon No. 13866 (3 lijnen). - Postrekening Nummer 5970 135. VOEGZAME KLEEDING. sasssHHaasHSSssaaaBaa a a aaaaaaaBaaBaBaBBaBaaa VERGADERING OP 15 MEI A.S. dit Plaatjes Ófbum met feerryh wefhaa! WIJ STELLEN LOKETTEN .BESCHIKBAAR IN ONZE BRAND- EN INBRAAKVR1JE KLUIS- - INRICHTING VANAF F5.~ PER JAAR - ZESTIG HECTAREN DUINGROND WORDEN IN SPORTTERREINEN OMGEZET. Achttien golfvelden worden aangelegd. in dit nummer. GEVESTIGD 1856 GEVESTIGD 1856 RftiW J. J. WEBER ZOON OPTICIENS FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem R.K. VROUWENBOND Donderdag 22 April te 8 uur in het gebouw „St. Bavo" Opvoering van OPERETTE in 5 Bedrijven door Mej. ELSE WILLE met haar geschoold koortje en met wel willende medewerking van de PROPAGANDACLUB. Verder nog extra verrassingen. Toegangskaarten verkrijgbaar in „St. Bavo", MAANDAG DINSDAG en WOENSDAG op vertoon van Contributiekaart HET OUDE MANNEN- EN VROUWEN-GASTHUIS TE ZANDVOORT. - NIEUWE HAARLEMSCHE GO VACANT Dt abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentsctiappen Per week f 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post bij vooruitbetaling 3.58 Vraag- en aanood-adv—tentién van 14 regels 60 cents per plaatsing: elke regel meer 15 cents, bij vooruitbetaling Advertentiën 35 cents per regel. Bij contra-t belangrijke kor ting Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden mede- deeling 60 cents per regel, op de Ie Pagina's 75 cents jer regeL In bet begin van deze artikelenreeks heb üi eens geschreven over het verschijnsel, dat we Mode noemen; en een jaartje late" heb ik een preek gewijd aan de naaktcul- tuur. Wanneer ik nu voor de derde maal een onderwerp kies, dat verband houdt met onze kleeding, dan is dat naar aanleiding van het Bisschoppelijk schrijven, j.l. Zondag in onze kerken voorgelezen Met nad-uk zeg ik naar aanleiding var het Bisschoppelijk schrijven. Het is n.m. geenszins de bedoeling dat mandement zelf te bejpr :ken. Wanneer dit noodig mocht worden geacht zullen dat anderen, mee - be voegden doen. Het stuk is echter zóó dui delijk, zóó afgelijnd, zóó voor ieders begri" berekend, dat het geen toelichting of na dere verklaring noodig heeft. Wat mij echter drijft, is te onderzoeken, welke d.e aanleiding tot dit in veler oogen opzienbarende schrijven mag geweest ziln. Al sinds 1914 hebben wij ieder jaar bij het begin der lente een Bisschoppelijke vermaning over de zedige kleeding hooren voorlezen, met een extra woord aan het adres van de trouwlustigen, die bij een huwelijksplechtigheid maar al te gemakke- li-'k vergeten, dat men in de kerk is en dat het "jfaat om het ontvangen van een sacra ment. Na een dozijn jaren is deze korte, jaarlijksche herinnering aan den plicht der Roomsche vrouwen en meisjes om zedig gekleed te gaan opeens uitgebreid, aange vuld en verscherpt tot een uitvoerige ver ordening in stellige termen, waaromtrent geen twijfel meer mogelijk is. Wat mag hiervan de reden of welke mogen hiervan de redenen zijn? Mij dunkt zoo, de oor spronkelijke tekst met de vermaning om zedig en voegzaam gekleed te zijn, heeft niet het effect bereikt, hetwelk er van mocht worden verwacht. Wat is zedige kleeding? Die vraag kan men nog al eens hooren; erger, menigeen vertoonde zich in het openbaar, op Katholieke bijeenkomsten, zelfs in de kerk in een kleedij, waaraan de ëen zich erge-de, terwijl de draagster zelf en anderen het heel voegzaam achtten. Het zou mij niet verbazen, wanneer ten slotte dat meningsverschil de voo-naam- Ste aanleiding is geweest tot verscherping en preciseering van het begrip „zedige klee ding", al zal het meer veld winnen van een heidensche mode, ook in onze kringen, mede daartoe hebben bijgedragen. Dit verschimsel nu, de noodzakelijkheid om aan te geven wat onder „zedige klee ding" moet worden verstaan, is op zich zelf een verschijnsel, hetwelk de moeite van het bekijken waard is. Men behoeft nog geen zestig, zelfs nog geen vijftig jaar te zijn, om zich uit zijn jeugd te herinneren, dat iedereen precies aanvoelde, wanneer een vrouw of een meisje door haar kleeding aanstoot gaf Fn wanneer men dien toenmaals geldenden maatstaf van zedige kleeding realiseert, dan komt men tot de conclusie, dat, wat voor een halve eeuw algemeen, door Roomsch en niet Roomsch, als behoorlijk en fatsoen lijk werd beschouwd, vrijwel overeenkomt met de grenzen, welke in de jongste Bis schoppelijke verordening zijn getroffen. Ster ker nog, in den tijd, toen onze moeders jonge vrouwen waren, dacht men er niet alleen niet aan, om de japon beneden den bals uit te snijden, maar men droeg zelfs mou wen tot op de polsen en rokken tot op en tot over den voet Friscb uw herinnering nog maar eens op of kijk het eens na in boeken over de ontwikkeling van de klee derdracht: hoe lang heeft de strijd niet ge duurd, eer men den sleeprok door den voet- vrije dorst te vervangen. Daar heeft men jaren over gedaan Het was een ware evo lutie in de vrouwenmode en de dracht is ten slotte aanvaard, omdat men er bij het tegenwoordige snellere verkeer en om hygi ënische redenen de redelijkheid van inzag en de vrouwen er hare vrouwelijke waar digheid niet mee aflegden. In dien tijd behoefde dus niet getwist te worden over de vraag: wat is zedige klee ding en wat niet; dat voelde iedereen aan. Welnu, dat dit gevoel is afgestompt, dat ook de besten en de vroomsten beginnen te vragen: hoe ver kan ik gaan, is een tee- ken, dat er iets hapert in het algemeen ze delijkheidsgevoel en dat er grenzen moeten worden aangegeven, anders moet men met reden vreezen, dat de zich nog altijd noe mende christelijke maatschappij tot een in alle opzichten heidensche samenleving gaat afzakken. Zeg niet, dat ik overdrijf; ik zal bewijzen aanvoeren. Daar is ten eerste het feit, dat zelfs hier en daar de wereldlijke overheid zich al genoopt begint te gevoelen om ver ordeningen omtrent de vrouwenkleeding vast te stellen Men kent verschillende maatregelen, in Amerikaansche staten voor geschreven; men kent de nieuwste bepaling in Griekenland omtrent de lengte van de rokken der vrouwen. Zulke dingen zeggen toch iets. Maar er is meer. Er zijn onloo chenbare aanwijzingen, dat de maatschappij in minder dan een kwart eeuw in morali- reit gezakt is tot een peil, waarover latere geschiedschrijvers met ontzetting melding van zullen maken; waarvan geschreven zal worden, dat voor zulk een inzinking en af glijding een tijdperk van een paar eeuwen noodig moest worden geacht. Maar wij heb ben op dit gebied een ware revolutie door gemaakt en het ergste is, dat de omwen teling zich zóó gemakkelijk heeft voltrok ken, dat de groote massa er zich niet eens van bewust is Laat ik ten bewijze een paar voorbeel den noemen. Kort vóór den oorlog gaf Ko ningin Elisabeth een hofbal, waar eenige dames verschenen in toiletten, die op der. rug vrij ver waren uitgesneden. De Koningin gaf daarover haar ontstemming zóó duide lijk te kennen, dat de betreffende dames zich genoopt zagen zich uit de zaal te ver wijderen. En het geval deed in de pers als een sensatiebericht de ronde Iets later, heel kort vóór de vamp van Augustus 1914 werd in Berlijn voor een besloten gezel schap van enkel introducé's een dans door een nraktdanseres vertoond. Ondanks dc genomen maatregelen voor geheimhouding, lékte de gebeurtenis uit; politie bemoeide er zich mee; het geval werd in de dagbla den besproken; het werd een Europeesch schandaal. Dat is nog maar ruim een dozijn jaren geleden. En vergelijk daar nu eens mee de feiten van den dag. Wat toen uit zondering was, wat toen furore maakte daar draait men zijn hand niet meer voor om. Het wordt belachelijk ouderwetsch ge acht om over naaktdansen drukte te ma ken. 't Is niet meer een of andere wereld- beruchte gelegenheid in Parijs of een an dere wereldstad, waarvan fluisterend wordt verteld, dat er een of ander laaggezakt vrouwspersoon tegen betaling ongekleed dansen uitvoert, neen, de gruwelijke uit zondering is algemeen, door wat men noemt het publiek aanvaard. De vorige maand werd in Parijs een schildersfeest gegeven, tegen betaling voor iedereen toegankelijk Daar vertoonden zich totaal naakte vrou wen en ook geheel ongekleede mannen. Men danste er en ging in de pauzes met een schoudermanteltje om „tegen den tocht" aan tafeltjes zitten. In Amsterdamsche cabarets is men daarvan al niet heel ver meer af en zelfs in Hollandsche provinciesteden, welke als stijf en stil bekend staan, zijn dezen winter bacchanalen voorgekomen waarvan men met ontzetting kennis neemt Ik gruw er van zulke dingen in een dagblad fe zetten; maar het kan wel eens noodig zijn ook stuitende feiten aan de kaak te stellen. Hier hebt ge het bewijs, dat eer deel van onze Eu-opeesche samenleving al reeds is afgezakt, in letterlijken zin, tot den allerlaagsten staat van immoraliteit, waarop het heidendom in de oerwouden staat. Nu is de Katholieke Kerk van haar stichting af in strijd geweest met het heidendom. Zii is in de overbeschaving van Griekenland en Rome begonnen en heeft die verfijnde bar baren tot zedige en ve-storven christenen bekeerd. Dat christendom is doorgedrongen tot in Afrika en Azië en Amerika, maar, terwijl er in de Oeganda een nieuw, sterk christenvolk opgroeit, dat zelfs onder de b-andende tropenzon zedig gekleed gaat, valt in het oude Europa de samenleving tot het oude heidendom terug. Mag dat lijdelijk wo-den aangezien? Natuurlijk neen! Hoe kunnen wij dat wegzinken van onze eens zoo beroemde christelijke beschaving tegen gaan? Door de oude methode, n.m. van de eerste christenen, die een keurbende vorm den te midden eener bedorven wereld, zóó dat zij zich door hun gedrag openlijk onder scheidden. Wanneer de christenen onzer da gen meedoen aan de wufte kleeding, dan verdwijnt het zout der aarde, dan wint in weinig tijds het moderne heidendom veld, De nieuwste Fransche mode geeft in de ge- illustreerde bladen dezer week aan voor de dames: geen kousen, geen mouwen, enkel een luchtig jurkje van boven tot op de schouders uitgesneden en van onder tot op den knie. Wie tot nu toe aan de mouwlooze mode heeft meegedaan, waa'om zal zij dit jaar de kousenlooze niet volgen? Waarom z^l zij het volgend jaar wanneer Parijs het gebiedt niet nog verder gaan? Men ziet, dat er grenzen noodig zijn Onverbid delijke grenzen, waaraan men zich houdt; want, wie hier over de schreef gaat, komt onbewust van het eene in het andere. Wellicht is er deze of gene geweest ik heb zoo het een en ander opgevangen! die het jongste Bisschoppelijke schrijven wat critisch heeft aangehoord en besproken. Laat hij en zij dit bovenstaande eens over wegen; de taak en verantwoordelijkheid der kerkelijke overheid eens stellen naast het feit van de revolutie, welke zich in de ze den voltrokken heeft in weinig jaren tijds En niet onmogelijk komt men dan tot het mzicht, dat de eenig juiste en afdoende middelen ter verbetering zijn aangegrepen, n.m. grenzen stellen, waarbinnen men abso luut veilig is; aangeven ook, hoe een nieuw, zedig geslacht gekweekt kan worden door de school; door bij het kind van jongsaf aan het zoo heilzame schaamtegevoel te ontwik kelen. opdat het later niet behoeft te vra gen, maar onmiddellijk aanvoelen, zonder voorschriften en verordeningen, wat zedig is en wat niet! Want goed beschouwd is het een strenge veroordeeling van ons reden- "efenen. daagsch geslacht, dat door kerkelijke en wereldlijke overheid moet worden aangege ven, hoe onze vrouwen en meisjes gekleed moeten gaan. HOMO SAPIENS. De agenda der algemeene vergadering van de R.K. Rijkskieskring-Organisatie, te houden op Zaterdag 15 Mei, 's namiddags om 2 uur, in de zaal van „Het Gulden Vlies" Koorstfaat, Alkmaar, vermeldt: 1. Opening door den voorzitter; 2. Notulen der algemeene vergadering van 30 Jan. '26; 3. Ingekomen stukken; 4. Mededeelingen; 5. Behandeling der op de laatste Rijkskies- kring-vergadering aangehouden motie der RIME IMK vephpuqbaar voor rooKers van fnescbe Heerenbaai en eenige andere soorten Vraagt Uur en utinhelier we/ke soorten de bom betratten die recht geven op deze fraaie uitgave Het is al weer eenigen tijd geleden, dat wij melding maakten van de plannen, welke er in deKennemer Golfclub waren geóp perd, om in de omstreken van Zandvoort eigen golf-banen te stichten Bij dezen opzet lag het allereerst in de bedoeling, de nieuwe sportterreinen in te richten, beantwoordend aan alle moderne eischen, welke te dien opzichte kunnen ge steld worden. Aanvankelijk verkeerden de opinies om trent de stichting in een nog tamelijk vaag stadium; allengs namen deze echter vaster vorm aan en alhoewel thans de plannen in alle onderdeelen nog niet geheel definitief zijn afgewerkt, zijn wij toch in staat, in groote lijnen uiteen ie zeiten, wat in hoofdzaak be oogd wordt en wat, naar het zich met alle waarschijnlijkheid laat aanzien, binnen af- zienbaren tijd werkelijkheid zal worden. Uit hetgeen wij van betrouwbare zijde vernamen, kunnen wij het volgende distil- leeren: De Kennemer Golfclub is uitgegaan van het vooropgezette doel, op particulier terrein in de omstreken van Zandvoort haar eigen golfvelden in up-to-date-vorm te stich ten. Hierbij viel de aandacht en de keuze op een terrein gelegen ten Oosten van de be bouwde kom van Zandvoort, gelegen tus schen de tramlijn der E. S. M. en de spoor lijn ZandvoortHaarlem, het zgn. „Ezelen- vlak," ter grootte van ongeveer 60 Hectaren. Volgens deskundige beoordeeling was deze uitgestrekte oppervlakte na de noodige voor zieningen, zeer goed voor het gestelde doel te prepareeren. Dit terrein, dat vrijwel horizontaal is, waarom ook geen noemenswaardige duin afgravingen zullen behoeven plaats te heb ben, is ongeveer 600 Meier ten Noorden van de Zandvoortschelaan gelegen, dus geheel van alle verkeer afgesloten. Al dadelijk, voor wie met de techniek van het golfspel eenigszins op de hoogte is, za! het duidelük ziin, dat hrt te prepareeren duinterrein duchtig onder handen genomen zal moeten worden. Het mulle zand met de ruwe beplanting is ten eenenmale ongeschikt voor den aan- leg. Daarom zal bemesting met de z.g.n zwar- I te aard plaats moeten hebben, waarna ge heel de vlakte met graszoden bedek, moet worden. Dit laat ook reeds aanstonds ver moeden, hoe omvangrijk de voorbereiding van het werk moet zijn. In 't geheel zullen 18 golfvelden worden ingericht en naar zeer waarschijnlijk is, zal naast deze banen en groot clubhuis ver rijzen. Het golfterrein zal men kunnen bereiken langs een particulieren weg, ter lengt e van ongeveer 600 Meter en ter breedte van ongeveer 12 Meter die van de Zandvoortschelaan rechtstreeks naar de velden zal leiden, t»rwijl het nief is uitge sloten, dat ook de E S. M., die in de on middellijke nabijheid de golfbanen passeert, daar een stopplaats za! instellen. Dit laatste is echter voor de initiatief nemers toekomstmuziek en bovendien van eenigszins minder belang. Hoofdzaak is, dat men zeer spoedig met de definitieve bereiding van het duinterrein aanvangt en men heeft goede hoop, dat dit zeer binnenkort, wanneer ook de financieele zijde van het vraagstuk zal zijn opgelost, zal geschieden. Want ook de financiën spelen een groote rol in dit werk, dat, eenige tonnen gouds zal eischen. Wanneer de golfbanen en het clubhuis in Zandvoort gesticht zijn, zal ook de zetel van de Kennemer Golfclub daarmede over gebracht worden van Santpoort naar Zand voort. Zullen eenmaal deze grootsche sportter reinen verrezen zijn, dan mag deze nieuwe stichting voor Zandvoort als badplaats van zeer groot. belang geacht worden. Het is toch bekend, dat het golfspel bijna uitsluitend door de meer-kapitaalkrachtigen wordt beoefend en uit dien hoofde ook zal de belangstelling, zich in een bezoek uitend, voor de golfbanen, haar voordee- ligen invloed op de badolaatE '"ker uit- R. K. .Kiesvereeniging te Purmerend, luiden de: „De R.K. Kiesvereeniging in Purmerend, in vergadering bijieen op 26 Januari 1926, overwegende: dat de ontvangsten van 's lands schat kist over 1925, blijkens de gepubliceerde cijfers, zeer gunstig zijn; dat het totaal over 1925 ontvangen be drag met niet minder dan ruim 46 mil- lioen gulden de geraamde ontvangsten overschrijdt; dat de motie-Van Schaik, geadopteerd door de geheele R.K. Kamerfractie, een herziening van de noodmaatregelen voor de ambtenaren in uitzicht stelde, indien de middelen des lands ruimer vloeiden; dat deze laatste voorwaarde ten volle vervuld is; op aan te dringen de motie in te trekken. De verschillende gronden, welke tot die i conclusie hebben geleid waren: I a. De voorstellers vergeten, dat de sala- rissen der ambtenaren geregeld worden bij Kon. Besluit, en niet bij de Wet; dat ver der de motie-Van Schaik wel is ingediend, maar tevens is verworpen en dat eindelijk sindsdien een herziening der salarisregeling heeft plaats gehad, die millioenen kostte. b. Een belangrijk deel van ons volk meent dat de laagst gesalarieerde ambtenaren en de oud-gepensioneerden eerst geholpen moeten worden; ook mag niet uit het oog verloren worden, dat er eerst en vooral be lastingverlaging moet komen; voor een ge nerale en beduidende verbetering der sala rissen bestaat vooralsnog geen kans. c. De drang naar verbetering moet uit gaan van de Organisaties, daar het geen zaak is der Kamer, maar een van het Georgani seerd Overleg met de Regeering. d. Wij hebben geen Coalitie-regeering maar een extra-parlementair Kabinet; zelf standig iets doen in de bedoelde richting gaat niet voor onze partij-fractie, wijl we geen meerderheid hebben. e. De motie Purmerend is middels de dag bladen ook ter kennis gekomen der R.-K Kamerfractie en is ook aan deze recht streeks ingezonden; de Voorzitter der R.-K. Kamerfractie is volkomen op de hoogte van hetgeen de motie inhoudt; men late nu aan de fractie over te handelen naar omstandig heden en politieke verantwoordelijkheid. 6. Behandeling van den Beschrijvingsbrief voor de vergadering van den Algemeenen Bond op 11 en 12 Juni 1926 te Utrecht. De aandacht vraagt voornamelijk de behande- Geweldige streken. bandjir ie Padang en om- De Pauselijke legatie in Den Haag. Een voorbarig bericht. Slechte ervaringen met opgespoten land te Groningen. Het Roode Kruis zendt opnienw 100.001 aan de Watersnoodcommissie. De „Norge" te Leningrad. Politieke redevoeringen van proL Aal- berse en proi. Veraart. Een granaatkartets gesprongen; 8 perse nen gedood. Ondanks de instelling van het vrijwillige nationale ionds is de Fransche franc verdei gedaald. Solidariteit der intern, mijnwerkersconie- rentie met de Britsche mijnwerkers. Inzake de regeling met de vroegere Duit- sche vorstenhuizen is overeenstemming be reikt Baldwin heeft een bezoek gebracht aan den koning in verband met de crisis in de Engelsche mijnindustrie. Zie verder ook Laatste Nieows. mum»,; PoTGIETEaSTIAAT. Te .STICHTEN .BiLDESMI *3**^7 ONT WO R pcN wom niae da herinnert de R. K. Kamerfractie aan-de ze motie en vertrouwt, dat mede door 'n spoedige oplossing der Kabinetscrisis, weldra in daden zal worden omgezet, wat deze motie-Van Schaik in uitzicht stelde noodigt de vergadering van de Rijks- kieskring-organisatie „Helder" op 30 Jan. 1926 uit, om deze motie-Purmerend over te nemen en aau de Kamerleden van dit ressort, benevens aan de R.K. Kamer fractie daarvan afschrift te zenden en te publiceeren in de pers." Prae-advies van het Kringbestuur. Het Kringbestuur is het met de in de mo tie omschreven feiten in hoofdzaak eens, maar acht de samenvoeging van die feiten in een motie en het aannemen dier motie, met het kennelijk doel een algemeene be weging in de richting dier feiten te verkrij gen, in opportuun en niet geheel logisch. Moet om die nader uiteen te zetten rede nen het Kringbestuur aanneming der motie ontraden, evenzeer zou het verwerping der motie betreu-en, daar dit wel even onjuist zou zijn om de gevolgen. Na zeer ampele besprekingen aan de hand van inlichtingen uit zeer goed georiënteerde kringen kwam het Kringbestuur tot de conclusie, de Alg. Vergadering tn "dviseeren er hij Purmerend o c Barometerstand 9 uur v.m.: 752. Stilstand. Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 7.31 en overmorgen om 7.32. 1926. ling van het rapport der Reorganisatie-Com missie. Prae-advies van hot Kringbestuur: Het Kringbestuur beveelt ten zeerste aan, de voorstellen van het Reorganisatie-rap port over te nemen. De meerderheid van het Kringbestuur stelt voor in art. 11 de vol- gende wijziging aan te brengen: „de gekwa lificeerde personen van den Partijraad, ge noemd onder de lette-s f en n vervallen en daarvoor worden onder nieuwen volgletter opgenoemd: De voorzitters respectievelijk van de R. K. Werkgeversvereniging; van de R.-K. Middenstands-Federatie; van het R.-K. Werklieden-Verbond in Nederland en van den R.-K. Boeren- en Tuindersbond. De minderheid zou ook dit onderdeel van art. 11 ongewijzigd willen laten. 7. Benoeming van afgevaardigden naai Utrecht. 8. Rondvraag en sluiting. Langdurige en breede besprekingen heeft de Zandvoortsche gemeenteraad Don derdagavond gevoerd over den bouw van een nieuw gasthuis voor oude mannen en vrouwen op Plan Noord. De meerderheid van B. en W. diende een voorstel bij den raad in voor den bouw van een huis tot een bedrag van 50.000, welk ontwerp wij hier reproduceeren benevens een situatieteekening, waaruit valt op te maken, dat het nieuwe gebouw was gedacht als middelpunt van Plan Noord, met eenvoudigen monumentalen bouw de twee bouwstijlen van Plan Noord afsluitend, terwijl de toren, vanaf alle kanten te zien, als rustpunt zou fungeeren. Waar echter vele raadsleden zich met dezen bouw niet konden vereenigen, zoowel mt financieel oogpunt als om het feit, dat de ouden van dagen van'het eigenlijke dorpsleven van Zandvoort zouden moeten verdwijnen, staat het te bezien of de bouw van dit huis volgens het plan van de meerderheid van B. en W. wel doorgang zal vinden, Waarschijnlijker wordt geacht, dat een Zwaan in overweging zal genomen worden. der beide voorstellen van het raadslid

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 1