IfwnlCizm-i&s, STOFFEN AANBIEDINGEN 3 2. 55 65 SO 1. 65 1.S IJ 2. Monné, iarleljorisstraat 11 [MODERNE LAMPEN I Onze geurende grachten. i> eTmde^nk e l 25 60 GEBRs.BOSSE Sensationeel© Ree ame BARTELJORISSTRAAT 25 ZELDZAAM GOEDKOOPE Agenda 18 April Agenda 19 April De Bibliotheken der St. Vincen- tiusvereeniging zijn geopend: TOONEEL. C. V. V.Haarlem. Theater De Kroon. Jubileum E. Cousijn. Inbraak te Heemstede. Een luchtverschijnsel. R.-K. Radio-Vcreeniging. R. K. Smedenpatroons. GEMEENTEZAKEN. HET GROOTE GASTHUIS. Wijziging der verordening en tarieven. Verbetering: in de Dubbele Buurt. I<7S,u!r"in'r. OVERVEEN. Telegra *^Msch Weerberichi LAATSTE .NIEUWS. De Prins van Wales te Biarritz. De strijd om Peking. De vredesonderhandelingen in Marokko. Crisis in de Engelsche metaal-industrie. De moord op de Noordermarkt te Amsterdam. Kousen. Tricotages. Oogeticht 1883. - 20 Filialen. Binnenkort verschijnt onze Vooriaats- prijscomant, waarin een bijzonder rijke verzameling fraaie Corsetten, Heupvormers, Wraprouuds, Corseteites, Bustehouders, worden ajgebeeia. In v.rband met ae verzending ervan stellen wij hel op prijs, ons adt essen-mater iaat zoo volledig mogelijk te maken. Teneinde dit te bereiken, zullen wij aan ieder, die ons haar adres inzendt, onmiddellijk een Reductie-bewijs van EEF/ GüLDEh doen toekomen. Dit reductie-bewijs kan, bij aankoop van een artikel in een onzer twintig fihaten, in betaling gegeven woraen. Onze winkelzaken zijn gevestigd ie Amster dam (9 filialen), Rotterdam (3 filialen), Den Haag, Haarlem, Leiden, Eindhoven, Arnhem, Apeldoorn, Utiecht en Hilversum. Ter verkrijging van een reductie-bewijs zende men een briefkaart, alleen duidelijk uw adres bevattend, aan. fa. Hunkemöller-Lexis, afd. Reclame D 14, Amsterdam. Vanaf heden: -- 50 PROCENT KORTING 50 PCT, EXTRA KORTING COMMENTAAR OVERBODIG Ct. CREPE STOF 100 c.M. breed. Nieuwste tinten Per Meter Ct. Wij brengen een zeldzaam uitgebreide collectie ^BiPiisas voor Japonnen, Pyama's. Kinderiurken, enz., de nieuwste strepen en effen kleuren, van de eenvoudigste tot de fijnste genres. Prijzen vanaf 48 cl per meter ONZE PBSJZEF ZUL PER JV1ETER St. Jozefsgezellengebouw, Jansstraat 59. Geopend van 122 uur. 's Avonds Jaarfeest, precies half 8 uur. Museum van Kunstnijverheid. Tentoon stelling, 124 uur. Waaggebouw, Spaarne Tentoonstelling ,,K. Z O. D." 104 uur. 1 GOEDKOOPSTE ENK j GROOTSTE SORTEERIIN6 ORANJESTRAAT-1-TtL: 12628 Sociëteit „Si. Bava'. Haarlem's Zang genot, 8 uur. Haarlem's Gemengd koor -Euterpe", 8 uur. Bevolkingsbureau, 8 uur. Amicitia, 8 uur. Bestuur Bak kers. 8 uur. St. Joze'sgezellengebouw, Jansstraat 59. Jaarfeest, precies half 8 uur. Museum van Kunstnijverheid. Tentoon stelling 104 uur. Waaggebouw. Spaarne Tentoonstel'ing „K. Z. O D." 104 uur. Kleine Tberesia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen. Spreekuur: Dins dags en Vrijdag van 34 uur. Tempeliers straat 36 Arbeidsbemiddelingsbureau van het Sint Fraa-iscus Liefdewerk Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 8934 uur. R.K, Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit „St Bavo" Smedestraat 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9half 12 uur, 's middags van 35 uur. 's avonds van half 8half 9 uui 's Zaterdags alleen van 95412 uur. R.-K. Arbeidsbeurs voor vrouwen Bloem- ho'straat 1 Alle werkdagen van v.m 1012 uur des middags van 24 uur en 's avonds van 89 uur behalve Zaterdag avond - Te! 11671 Arbe^dsbeürs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R K Bond van Ziekenverpleegsters) Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau Bi weg 309 Ovc-veen 'dr C Boschl R.-K. Leeszaal en Uitleen bibliotheek. Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen uitleenen van boeken van 2 tot 5 "uur en van 79 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Marthavereeniging, Bloemhoistraat 1 Zondags en Woensdags van 810 uur n.m gezellig samenzijn voor Hollandsche meisjes die hier geen tehuis hebben Tel. 11671 R.-K. Bevolkingsbureau. Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag-. Woensdag- en Vrijdag avond St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S E V Maandags van 2—3 uur Donderdags van L2 uur. R.-K. Kraamverzorging van de Derde Orde St. Franciscus. Aanvragen ook voor niet-leden van de Derde Orde te richten tot Mevr Coe'oergh Ged Oude Gracht 74. Dinsdags van 23 uur St. Vincentiusgfbouw, Nieuwe Groenmarkt 22 Vergadering R.-K. Reclasseerings vereeniging, afd Haarlem, eiken Donder dagavond half 9 uur. EERSTE '^ULP BIJ ONGELUKKEN. SNELVERBAND, Centrale Post Telef. 15151 en verder bij de leden, te kennen aan h.-t zwart schild met wit kruis aan den huisgevel REDDINGSBRIGADE voor DRENKELIN GEN. varstikkings- en electriciteitsonge- vailen Telefoon 10231 ROOD5 KRUSS TRANSPORT COLONNE, Telefoon 12685 (bij geen gehoor 103921 De Zondags- en nachtdienst der Apothe kers wordt deze week waargenomen door: Je Fa. Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69. Telefoon 11596 en de firma Bcgemann en 'Sneltjes, Jansstraat 27, Telefoon 10043. Nieuwe Groenmarkt 22: Woensdag- en Vrijdagavond van 7349 uur iagestraat 49: Woensdag- en Vrijdagavond van Ti9 uur. Klarecbeekstraat 60: Woensdagavond van 7319 uur Gen. de la Reystraat 2 (Schoten): Dinsdag en Vrijdagavond van 8 tot 9 uur. Er words geen Staatscommissie ingesteld. Door het gemeenebestuur is eenige maan den geleden aan de regeering verzocht een staatscommissie in te stellen om het vraag stuk der verontreiniging van de grachten in Iaarlero en wat daarmede verband houdt te onderzoeken. Op dit verzoek zal de regee- rirg. naar wij vernemen, niet ingaan omdat z:; de kwestie van locaal belang acht. Wel heeft zij den inspecteur der Volksgezond heid verzocht een rapport aan de regeering uit te brengen over de vervuiling der grachten .Oordelt niet!" spel van menschenwee in 3 bedrijven, door Herman Smits. Het tooneel is altijd een goed middel ge fcieken om bepaalde ideeën onder de men- ■ichen te brengen, dezen te winnen voor een zekere overtuiging en afkeerig te maken var slechte maatschappelijke toestanden Misschien beantwoo-d, het looneel dan pas aan zijn wezenlijke roeping, als hei dient tot voermiddel voor de gezonde, ver heffende denkbeelden van helere gesten. De heer Herman Smits heeft dit verstaan Hi) is niet alleen directeur van den schouw burg aan den Jansweg, maar hij heeft ook 'r. mooie sociale taak gekozen in het recias seeringswerk en daar hij over een goede pen en ve van tooneel-bouwen beschikt, lag 't al voor de hand, dat hij zijn overtui ging omtrent het gerechtelijk strafsysteem en zijn gevolgen eens vanaf de planken zou doen spreken. Dit is iets nieuws voor ons land althans •P- dezen vorm en we hopen van harte di i het voor het ouhliek al de bekoring van het nieuwe mag hebben. Er zal een rechtvaardiger beschouwing van den ontslagen gevangene uit kunnen voortkomen en dit is een eerste vereischtt om de nobele pogingen der reclasseerings- instellirgen te doen slagen. 't Is Vooral tegen de vooroordeelen van onnadenkende en te weinig humaan-voelen- de personen, dat de auteur zich richt. Als een tvpe daarvan zet hij in zijn drama Jet; n-geheelden huisknecht Jacob, die wel bij den menschlievenden reclasseerder Kam aing in dienst is, maar nog altijd niet ge. leerd beeft de edele beginselen van zijn oatroon te begrijpen en te volgen. De buis- houds'ter Sophie, met haar groote hart en fijn onderscheidingsvermogen denkt heel •.nders over de raaatschanpelijke misiukke- ■ingen, die door Kamping beschermd en voortgeholpen "worden In menigen pittigeri dialoog die vooral bij het op eerji'kheid. gestelde volk zal inslaan brengt zij der. huisknecht aan het verstand, dat hij geen enkele reden heeft om op die stakkerds neer te zien. De verhouding tusschen dit paar. de goede invloed die het moederlijke meisje op de* jongeman en ook op de vlak-den- kende tvpiste uitoefent, is door den auteui fijn en mnnr-hkundirf óeteekend Aan de dramatische spanning die in zoo n tendenz-s'uk moeilitk is vol te houden draagt het bij. dat de „mosterdion^en" niet door redeneering maar door de felle gebeurtenissen van het leven tot beter in zicht wordt gebracht. Dit geschiedt in het tweede bedrijf, dat uit vier tafereelen bestaat. Door het uitzonder lijke milieu met zijn verrassende decors wordt hier het eerst nog en ook later weer rustige spel tot een pakkend kijk stuk vol dramatische effecten. De toeschou wer krijgt hier voor 't eerst een moderne gevangenis op de planken te zien geen gefantaseerde tooneelcel, maar een zoo ge trouw mogelijk nagebootste strafinrichting waarvoor de deco-ateur P. Mossingkoff n bijzonder compliment verdient. In dit be drijf wordt de gevahgenissfeer levend, ook door het sterke spel van Hein Harms als de gevangene Plinders. Een zang-kwartet, dat in de kerk der gevangenis optreedt, verin nigt door de tegenstelling nog de stemming, evenals het orkest achter het voetlicht. Een nadeel van dit aangrijpende tusschen- spel is, dat in het derde bedrijf geen stijging meer zit. Overbodig of onbelangwekkend is 't daarom toch nog niet. Wel zou de hande ling ^aan kracht winnen, als enkele onnoo- dige herhalingen gecoupeerd werden vooral een vertelde herhaling van een ge spééld geval verzwakt en ook het optre den van de twee bntslagen gevangenen, heeft als slotwerking te weinig effect. Daarten- tegen verlevendigt de typische liefdesver houding tusschen Sophie en Jacob het loo neel, evenals de korte maar goede scènes me^de radelooze typiste. De slotspeech ven Kamping doet het best hij is trouwens in zijn propaganda steeds sympathiek en om te onthouden voor het publiek zijn de kern achtige slotwoorden: „Wie staat zie toe, dat hij niet valle!" Over de wijze, waarop de tooneelisten zich van hun taak gekweten hebben, mogen we wel de loftrompet steken. 't Was uitmuntend. Ed. Erfmann hield den reclasseerder voortdurend sympathiek en overtuigend; mevr. Mies Peijsers als de diepvoelende huishoudster gaf aan den pe danten Jacob, Willem Faassen. gelijkwaar dig tegenspel. Mevr. Nelly Faassen gaf als de verloofde en teleurgestelde typiste juist wat ze geven moest en Hein Harms, die ook de regie goed verzorgd, noemden we reeds in zijn aangrijpend acteeren als cel bewoner. Ook de kleinere rollen, waarvan er twee door Hans Bruning best vertolkt werden, sloten zich aan bij het knappe spel. Na het eerste bedrijf ontvingen de ac trices een bloemenhulde, die ze verdiend hebben, en na de pauze kwam mr. Heer- kens Thijssen op het tooneel, om in zijn hoedanigheid van president van het Haar- lemsche Genootschap tot zedelijke verbete ring van gevangenen, den schrijver van het stuk te prijzen voor zijn hoogst verdien stelijken arbeid. In welgekozen bewoordinT gen schetste hij de beteekenis van het stuk, dat op juiste wijze het aan velen nog on bekende gevangenisjeven laat zien en uit stekende propaganda maakt voor het mooie reclasseeringswerk. Spr. wenschte den heer Smits als loon voor zijn arbeid toe, een juister inzicht van het publiek, een mensch- Iievender meeleven met het lot van hen. wier zwaarste straf meestal begint, als de gevangenisdeuren weer achter hen gesloten zijn. Een fraaie bloemenmand illustreerde deze woorden. Het auditorium is heel den avond gul geweest met zijn applaus. En terecht: „Oor deelt niet!" is, zooals niet volmaakt en voor sommigen wellicht te populair, een goed en mooi stuk. De Katholiek zal er iets in missen hij weet, dat ook de re- classeering zonder sterk godsdienstig ele ment niet geheel aan haar doel kan be antwoorden en de herhaalde toespelingen op het „noodlot" aanvaardt hij slechts b: groote welwillendheid maar ook hij moet het in den schrijver waardeeren, dat deze in een betrekkelijk neutraal stuk toch ook de opperste leiding van een voorzienigheid eenigermate doet erkennen. Wij wenschen den heer Smits met zijn pakkend spel veel succes toe daar zal dan ook de nog te weinig gekende en gewaardeerde reclas- seering wel bij varen. v. d. S. Het Haarlemsch elftal hetwelk morgen in Rotterdam tegen C. V, V. zal uitkomen luidt als volgt: Stern, D. Houlkooper, v. Daajen, B. Dik, Tekelenburg, Reder, Lamp, Bieshaar, Huysnéan, Wheeler, onken- hout. Tekelenburg zal dus morgen weer eens van de partij zijn. Het Kroon Theater heeft deze week alleen films die van den vroolijken kant van de lol lige zijde, bekeken moeten worden. Tranen worden er deze week niet gestort, daar zijn we zeker van. Een paar kluchten en het we reldnieuws gaan vooraf, en tot onze verba zing constateerden we, dat het Kerstmanne tje, hoewel behouden, toch wel erg laat in Florida is gearriveerd. Niettemin heeft ons deze mededeeling buitensporig veel genoe gen gedaan en naar wij wel gelooven velen met ons. De opneming van de onder teeke- ning van het verdrag van Locarno, is zonder twijfel het toppunt van onbescheidenheid van de filmlui, al zal deze onbescheidenheid het publiek we! aangenaam zijn. Watt en half Watt in zéven deelen zijn dè lachtypén van dezen avond. De halve dikke en de heele magere met zijn achtkantig lic haam geven momenten om buiten zich zelve te geraken. Algeheele was er waar te nemen, toen men dat edele drietal ook in Amsterdam bezig zag, hoewel het toch een restant was, van hun Amsterdamsch bezoek. Over het algemeen is de omgeving waar deze film op genomen is schoon te noemen, o.a. bij de scheeven toren van Pisa het Lago Moggiore en andere schoone Italiaansche bezittingen Het geheel kunnen we samenvatten, door er op te wijzen dat er duidelijk hoorbaar ge bruld werd. Jammer is het echter dat een film uit détails bestaat, en enkele détails van deze film den nog niet onwikkelden mensch aan leiding tot niezen kan geven. Vandaar maken wij eenig voorbehoud voor volwassenen. Gisteren herdacht de heer E. Cousijn, di recteur der strafgevangenis, den dag, dat hij vóór 40 jaren in dienst trad bij het gevange niswezen. Als schrijver in dienst gekomen bij de administratie der gevangenis te Leeuwar den, ging hij later ovei naar die inrichting te Rotterdam, werd vervolgens directeur van het huis van bewaring te Maastricht adjunct directeur aan de gevangenissen te Utrecht, Groningen en Haarlem, directeur fe Zutfen en tenslotte te Haarlem. De heer Cousijn geniet de hoogachting van zijn superieuren en minderen en staat bekend als een hoogst rechtvaardig man, waardoor hij ook de sympathie der gevangenen geniet. Daar de jubilaris met vacantie is, kon -e van eenige feestelijkheid geen sprake zijn. In den avond van 15,dezer is ingebroken in een perceel aan den Heerenweg te Heem stede. Men heeft zich toegang tot het per ceel verschaft door verbreking van een glas ruit. Eenige kamers en kasten werden door zocht. Er wordt echter niets vermist. De politie onderzoekt deze zaak. Aan den oosteliiken hemel was gisteren avond gedurende, langen tijd een „lichtende olek" zichtbaar, die zich plotseling en tel kens verplaatste. Velen bleven er met ver bazing naar turen. Oplossing van het na tuurverschijnsel was, dat op een der forten (Perningsveer) met zoeklichten werd ge werkt. Gisteravond werd onder leiJing van Dr, Kouwenhoven, de eerste vergadering plaats der onlangs gestichte R.-K. Radio-Vereeni- ging, in de Guskenszaal van de Sociëteit ..St. Bavo" In een keurig speechie herin nerde de voorzitter de talrnk opgekomen 'adio-amateurs nog eens aan het groote be lang eener R.-K. organisatie op dit gebied. En wie er nog niet van overtuigd zoude ziin, heeft hi: met warmte en overredingskracht doen inzien, dat wij. Katholieken, niet werk loos mogen toezien en belangeloos mogen toehooren. maar dat wij inderdaad ook hier dienen te begrijpen de groote propagandisti sche en apologetische waarde van deze mo derne geloofsverkondiging, „Catholica non leguntur": Katholieke bladen worden niet ier hand genomen en gelezen en men blijft star ineengedoken in een duffe atmospheer van vooroordeelen en niet te verdrijven hersen schimmen, maar de ethergolven dringen door alles heen en zij brengen de Katholieke waar heid in huis en hart van wie tot dusver zich niet verwaardigden naar haar op te zien. Leeraars bij uitnemendheid brengen de klare waarheid in veler harten en veriagen de nevelen en brengen er de heldere zon van Gods ééne en onveranderlijke waarheid. „Catholica auriumtur!" Mp- luistert naar do Katholieke beginselen en geloofsuitingen En 't is niet de eerste maal, dat de organisato ren der K. R O. (Katholieke Radio-Omroep) uit den mond van andersdenkenden moes ten hooren de klacht van Augustinus: „Sero te cognovi! Sero te amavi! Had ik dit maar eerder eens vernomen. Had ik dit alles maar eerder eens geweten. Onder de mededeelingen maakte de voor zitter bekend, dat de demonstratie niet zou doorgaan, wijl na proefnemingen gebleken was. dat de luchtstoringen van dien aard waren, dat er van eenig succes geen sprake kon zijn. Daarom liever géén demonstratie, dan een mislukte dejnonstratie. Daarna werden achtereenvolgens statuten en huishoudelijk reglement zonder belang rijke wijzigingen artikelsgewijze behandeld en goedgekeurd. De contributie\werd bepaald op 3.per jaar. voor jeugleden op 1.50 per jaar. Tot definitief bestuur werden gekozen. Dr V- Kouwenhoven, voorzitter; C. Speet se cretaris. Duvenvoordestrzat 53: Th. Mulder, penningmeester; B. Spierings en Joh. Spruyt. commissarissen. Bij de rondvraag kwam de Soundercursus ter sprake, welke door het bestuur in over weging werd genomen. Met een warme op wekking tot aanwerving van nieuwe leden werd deze geanimeerde eninteressante ver gadering om circa 10 uur gesloten met den Christelijken groet. Donderdagavond werd het 10-jarig be staan dezer vereeniging op bescheiden wijze gevierd. Door de directie van gebouw ,,St. Bavo had het vergaderlokaal een feestelijk aanzien gekregen en tusschen bloemen prijkten de prijzen, welke dien avond zou den worden uitgedeeld, Allereerst werd een korte huishoudelijke vergadering gehouden, waarin den leden werd verzocht Zaterdagmiddag kwart over twee aan het station te zijn voor het ver trek naar Voorhout. Daarna hield de voorzitter een korte rede, waarin het wel en wee der vereeni-' ging vanaf de oprichting werd gememo reerd. Spr. schetste den smidspatroón in het bijzonder en den middenstand in het al gemeen als mannen, die zeer weinig gevóé len voor samenwerk'ng. Voor het geringste beletsel blijft men afwezig en steeds klinkt het: „geen tijd; te druk; geeft toch niets", enz, 'Spr' was als voorzitter lang niet te vreden, al heeft de vereeniging een goeden naam. Er had met aller medewerking veel meer op haar debet kunnen staan. Met een ernstige waarschuwing, dat sa menwerking toch zoo dringend noodig is, vooral in onzen tijd, waarin de overhand steeds meër en meer de vakpatroon tracht uit te schakelen, hoopte spr. dat eindelijk eens de oogen zouden open gaan en het nut der organisatie begrepen zou worden. Spr. uitte den wensch, dat dezen iwond het begin zou mogen zijn van een nieuw tijdperk, kaarin all en zullen samenwerken tct groei en bloei der vereeniging. Na een korte opsomming te hebben ge geven o.a. der vele leerzame excursies, welke waren gehouden, achtte spr. het tot zijn plicht 'n woord van hartelijken dank te richten tot zijn eersen medebestuurder, welke in de moeilijkste jaren hem had bii- gestaan en een bijzonder woord van dank aan den afgetreden secretaris en penning meester. Tot den ZeerEerw. heeren Advi seurs richtte spr. eveneens eenige woorden en prees de innige samenwerking, welke er steeds van de opricht'ng bestaan had, De heer de Groot bedankte uit naam der aanwezigen den voorzitter voor zijn woor den en meende, waar deze nu tevens 10 jaar het voorzitterschap bekleedt, hun geen schooner geschenk te kunnen geven, dan gehoor te geven aan zijn uitnoodiging om trouwe leden te worden. Spr. uitte den wensch, dat de voorzitter nog vele jaren de vereeniging zou mogen leiden op de wijze, zooals dit in 't afgeloopen tijdperk geschied is. Een hartelijk applaus was het antwoord op dezen wensch. Hiermede was het officieele gedeelte ge ëindigd en begonnen verschillende spelen, waarvan het eindresultaat was, dat alle aan wezigen met een prijs huiswaarts keerden. Als blijk van waardeering werd den voor zitter een actetasch overhandigd, welke' hem bij zijn arbeid voor het vereenigingsleven zeer' ten goede komt. Klokke twaalf uur werd het einde aangekondigd. B, en W. bieden ter vaststelling aan een verordening tot wijziging van de' Verorde ning op het St. Elisabeth's of Groote Gast huis, vastgesteld bij raadsbesluit van 6 Maart 1918. In deze wijziging wordt o.m. bepaald: „Het college van Regenten benoemt vaor het toezicht op de linnenkamer en toebe- hooren 4 Regentessen, wier taak bij huis houdelijk -eglement door hun College wordt vastgesteld. Tevens bieden B. en W. ter vaststelling aan een wijziging van het tarief van ver- pleegkosten voor het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis, vastgesteld bij raadsbe sluit van 7 Januari 1925. Het tarief wordt als volgt bepaald: De kosten van verpleging van hen, die tegen volledige vergoeding daarvan in het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis worden opgenomen bedragen per dag: de eerste klasse A 10 voor patiënten, ingezetenen der gemeente; de eerste klasse A tl voor patiënten, niet-ingezetenen der gerileente; de eerste klasse B 7.50 voor patiënten, ingezetenen der gemeente; de eerste klasse B 8 voor patiënten, niet-ingezetenen der gemeente; d tweede klasse 5.50 voor 'pa tiënten,-ingezetenen der gemeente; de twee de klasse 6 voor patiënten, niet-ingeze tenen dr gemeente; de derde klasse 4 zoowel voor ingezetenen als voor niet-in gezetenen der gemeente. Voor de verpleging van kinderen beneden de 12 jaren gelden in de ee-ste en tweede klasse dezelfde tarieven als voor de volwas senen en is in de derde klasse 3 per dag verschuldigd. Voor de in het gasthuis geboren kinderen is gedurende de eerste drie weken in de ee-ste klasse A en de eerste klasse B 3.50, in de tweede klasse 2.50 en in de derde klase 1 per dag verschuldigd. In verband met den verkoon van grond op den hoek van de Dubbele Buurt en de ^lachtb"isst-aat. is het voUens B. en W., thans over te gaan tot den aan leg van de noodige openbare werken daar ter plaatse. Op de voor de raadsleden ter inzage ge legde teekeniniïen zijn aangeduid de gron den, welke uit het gemeenteli'k grondbedrijf moeten worden genomen om bij den open baren weg te worden gevoegd. Het voornemen bestaat om het ter plaat se aanwezige materiaal door nieuw mate riaal te doen vervangen.;' De kosten van de uit te voeren openbare werken worden geraamd op 11.300. Hiervan dient een bedrag van 8.200. ten laste van het gemeentelijk grondbedrijf te komen, In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft men zich toegang verschaft tot per ceel Koninginneweg 90, bewoond door den heer H., die tijdelijk elders verblijf houdt, daar het huis verbouwd wo-dt. Door over- klimming van een schutting kon men ge makkelijk de woning binnendringen. Het geheele huis is doorzocht, de k-sten zün met een beitel opengebroken. Er wordt niets vermist. ONVERANTWOORDELIJKE AUTOMO BILISTEN. Hedennacht reed een auto met verblin dende lichten door de Groote Houtstraat. Een agent plaatste zich in het midden van den rijweg om de auto te doen stoppen. De chauffeur reed echter met'onverminder de snelheid door. zoodat de agent zich ijlings in veiligheid moest stellen. Op den hoek van de Barteljorisstraat kwam de chauffeur, doordat hij de Groote Markt in verkeerde richting bereed, bijne in botsing met een a tax. Een onderzoek wordt ingesteld. R. K. Volksbond. Donderdagavond hield de R. K. Volksbond een ledenverga dering. Dat er op deze vergadering iets bijzonders was, bewees wel de opkomst. Toen de voor zitter der afd., de heer J. C. v. Kessel, de vergadering met gebed opende, was de Gymnastiekzaal van de St. Aloysiusschool tot in alle hoeken bezet. Spr. heette allen wel kom, in het bijzonder de vertegenwoordigers der R. K. Reclasseeringsvereeniging en belangstellenden op dat gebied, uit de om liggende gemeenten voorts den directeur en de Mandalineclub „Sancta Maria", die zoo bereidwillig waren op de eerste aanvrage deze vergadering op te luisteren. Allereerst werden afgehandeld enkele ver- eenigingszaken, welke geen uitstel konden dulden, waaronder enkele amenderr enten op de voorstellen voor den Centralen Raad, o.m. het stellen van candidaten voor dezen Raad. Gesteld zal worden de heer A. H. Schrama te Lisse en steun verleend aan de candidatuur van den heer Salman. Vervolgens werd mededeeling gedaan van een circulaire van het Centraal Bestuur in zake het aangesloten zijn eener Vakvereeni- ging, om eventueel in aanmerking te komen voor verpleging in het Sanatorium „Berg en Bosch" van Herwonnen Levenskracht. Ver volgens kwam de „clou" van den avond, na melijk de opvoering van de film inzake het gevangenis wezen. Nadat de mandoline club eerst een nummertje had gegeven, was het woord aan den heer Rademaker, die als explicateur optrad. De film geeft van het inwendige van de ge vangenissen een zeer duidelijk beeld, wat door het gesproken woord van den heer Ra demaker nog meer tot zijn recht kwam. Zeer interessant waren de beelden over het bijwonen der H. Mis, door de gevangenen, het bezoek van den aalmoezenier in de cellen en de herhaalde bezoeken van de leden der Reclasseeringsvereeniging zelf. Iedere acte werd afgewisseld door een nummer van het mandoline gezelschap, dat zich met haar zeer ijverigen directeur, den heer Hageman, zeer goed van haar taak kweet. Na de vierde acte gaf de heer Rademaker nog een duidelijke uiteenzetting van wat de R. K. Reclasseeringsvereeniging zich tot doel stelt. De voorzitter bracht den vertegenwoordi gers van de R. K. Reclasseeringsvereeniging hartelijk dank. Het was een ayond geworden van zeer veel leerrijks en van heel veel mede- voelen. met hetgeen de R. K. Reclasseerings vereeniging zich tot deel stelt, alsdus spr. Ook dankte spr. de mandolineclub voor de hulp, dezen avond geboden. Het bestuur zeide tce, een gedenklint voor de instrumenten te laten vervaardigen, dat later' zal worden uitgereikt. Een dankbaar applaus bewees dat allen dezen avond hadden genoten. Hierna werd de vergadering met gebed gesloten. Medegedeeld door het Kon Ned Meteoro logisch Instituut te De Bildt Naar waarnem ngen in den morgen van 17 April 1926. Hoogste barometerstand 165.7 m.M te Barritz. Laagste barometerstand 740.2 m.M. te Seydisfjord. Verwachting van den avond van 17 tot den avond van 18 April. Meest matige tot kracbtigen zuidelijke tot westelijken wind, afwisselende bewolking, wellicht eenige regen, zelfde temperatuur. LONDEN, 17 April. De prins van Wales fs gisteravond te ruim 834 uur te Biarritz aangekomen, PEKING, 17 April, President Tsaokun, die in de laatste dagen door den aftocht van de Kuomingchung-troepen niet zoo streng meer werd bewaakt, is uit het kei zerlijke paleis gevlucht en heeft onderdak gezocht in de legatiewijk, Daar vertoeven thans onder buitenlandsche bescherming 3 ex-presidenten. PARIJS, 17 April, 6 Auto's ve-licten Oudja om de gedelegeerden van Abd-el- Krim te halen, die Zondag eullen aankomen. Men is optimistisch gestemd ten opzichte van de resultaten der besprekingen. LONDEN, 17 Aoril. Na het mislukken van de onderhandelingen in de metaal-in dustrie over de loonsverhooging die de me taalarbeiders geëischt hebben, wordt de toe stand zee- kritiek geacht. Men vreest, dat een staking zal uitbreken. Van de zijde van de Amsterdamsche po litie is het volgende signalement verstrekt van Wilhelmus Fredericus Snelders, die op 30 November 1898" te Amsterdam is geboren en laatstelijk met Cornelia Wijker in het logement Noordermakt no. 9 heeft samen gewoond; lengte 1.6134 M., postuur; mid delmatig; houding; recht; haar; blond, ver moedelijk donkere knevel; gelaat-vorm: ovaal; kleur: middelmatig; oogendichtblauw, fcreeden neus; mond en lippen: middelmatig; tanden; gaaf. \'e~dere bijzonderheden; breede oorran- den. Snelders droeg een donkerbruine jas en vest en vermoedelijk 'n fantasie-broek. Ver der droeg hij een grijze jockey-pet en had een stijf, blauwgeruite, dubbele boord om daaronder een blauwen das met strepen. Hij droeg verder zwarte schoenen .Snelders heeft met zeep langs de huizen gevent. Wegen-s opheliing van een filiaal zijn wij gedwongen onze dubbele voorraden ten spoedigste van de hand te doen. Derhalve besloten wij: gedurende 8 dagen al deze goederen met °P Je gewone verkoopprijzen, van de hand te doen Wij hebben al deze goederen geëtaleerd en van speciale, gekleurde prijzen voorzien. Op deze ge noteerde, scherp concurreerendc prijzen wordt dus gedurende 8 dagen 1- gegeven. Van den verkoopbon wordt dus HET HALVE BEDRAG AFGETROKKEN. Deze uitverkoop omvat goederen uit alle afdeelin. gen: Kousen, Sokken, Lingerie, Tricotages, Direc- tcires, Handschoenen, Corsetten, Bébé-goederen, Huishoudgcederen, Lakens, Sloopen, Tafelgoederen, Linten, Kanten, Schorten, Kleedjes, Wol, Flanellen, Truien, Vesten, Frokjes, Stukgoederen, Zakdoeken. MONNÉ SERGE FINE 140 c.M. breed moderne kleuren Per Meter TRAVERS ge heel wol nieuwste kleuren. Per Meter GER. STOFFEN voor Kinderjur ken en japonnen. Per Meter MODERNE STOF. Alle mo dekleuren en zwart, Per Meter WOL MET ZIJDE zeer modern in ruiten en strepen. Extra aanbieding Per Meter FOILE DE SOIE 80 c.M. breed in alle moderne strepen en ruiten. Per Meter DRAP AMAZONE 140 c.M. breed, voor tailleurs complets per Meter CREPE ATLANTIDE soepele zijde voor japonnen in alle mödc kleuren. Per Meter

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2