016 D gfilEUWS 'VA"? De stoute streken van Boefse en Foelie, de rattenbengels. BINNENLANDSCH NIEUWS. Roode Kmis-onderscheidingen. Nederl. Journalistenkring. FINANCIËN. Maas- en Waalsche Bank. „St. MichaëF' en het rapport der R K Staatspartij Rorculo's wederopbouw. De Koningin en de prinses tusschen Katwijk's vrouwen VERKEER EN POSTERIJEN. De locaalspaorlijn AlkmaarBroek op Langendijk. De dame met de sigaret. Brand op een begraafplaats te 's-Heerenberg. Motor-ongeïuk. Twee auto's omgeslagen. Inbraak te Leiden. Twee kinderen verbrand. Ernstig auto-ngeval. Het s.s. „Driebergen" Het lijk van den schipper nog niet gevonden. Het Rotterdamsche Revolver-drama. Een onstichtelijke pantomine. Tegen een lantaarnpaal gereden en gedood. Een regenbrengenda depressie. Motorongevallen met doodelijken afloop. Congregatie v. d. liefdezusters der H. Juliana van Falconeria. Onderscheiding Mgr. Claessens. STOOMVAARTLIJNEN. MARKTN1EÜWS. KERK EN SCHOOL. Father Ram. T Maandag zijn ter gelegenheid van den 50sten verjaardag van Z, K, H. den Prins der iNeder.anden, voorz.ttei van bet hoofd bestuur van het Nedenandsche Roode Kru.s. de vo.gende onderscheidingen van het Nederlandsche Roode Kruis verleend: Kruis van Verdienste: Jr. I. L. van den Berch van Heemstede; Edo J. Bergstna; mevrouw BolmanLose- caat van Nouhuys: Th. A. W. Bo.man; me vrouw E. C. van BuurenDu Mosch; Ad ter Cock; N. A. R. Dreesman: J. Dullens; dr. E. Duysens; F. J. van Dijck; mr, E. Funke; S. deJongh Ricardo; J. Kamman; dr. A. J. Kropveld; dr. P. Leith; H. F. -M. E graaf van Limburg Stirum; mevrouw A. M. MaasHuiz nga; Jos. van Mackelenberb; dr. XX. H. Mansholt; A. Numans; mevrouw A. NumansMertz; C. Petersen; W., Prins; M. H. Rademacher; Aug. Raymann; mr. dr. P. Rister; jhr. J. H. Roëll; mr. B. J. M.- H Ruland; mr. P. M. W. J. Rusel; J. H. van Rijn; J. de Ruyier; J. Schagen; mr. G. F baron thoc Scbwartsenberg en Hohenlans- berg; dr. J. A. Smits; mr. G. J. Spïengcr; M. A. IJ. M. Stroink; E. P. van Steenber gen; jhr. mr. E. H. E. Tedlng van Berkhout» van Terwisga; P. J. M van Tetering; C. J. B. M. Tilman; H. G. Tulp; E. L Ver voort; H. H. A. S. Vrancken; ds. H. J. E XX'cmerman Holstijn: C. A. van Woelderen; C. L. W. van Tzendijk. Medaille van Verdienste in zilver: Mevrouw J. G. H. Azings Venema Schaaff M. de Brun; J. H. van Depck; J. Dinge- raanse; Ed. L. van Heinze; G. J. B. van Heuven; C. Jansen; A. M Jochem; A. A. va a Kampen; R. Kokelaar; C. J. van Laar; jonkvrouw e J. J. A. von Schmidt auf ARen- stadt; G. XV Swecrs; W. van der Tang; mej. H. L. E. E. Theme; mej. W. Washington; E, Wijngaard; H. Wlj-shoff. Medaille van Verdienste ;n brons:» W. Courtens; F. van Deventer; J. Eynd- hoven; P. H. Franssen; J. van der Heyden; D. van Kampen; mej. H. H. van Kampen Vonk; mej. L. Kessels; L. C. Ludekusse; K. J. Pilet; W. Polderman; F. J. Rohlfs; P. ran Rooyen; B. van Sandwyck; mej. P. E. Sa-idwvchMeeuwsen; C. van Straaten; Th. Wils. In de Zaterdag j.I. gehouden vergadering van het bestuur van den Nederlandschen Journalistenkring heeft de heer A. Voogd medegedeeld, dat hij met 1 Januari a.s. het pei.nin'-neesterscliao wenscht neder te leg gen Het bestuur heeft tegen dien datum tei. penningmeester benoemd den heer .Henri K Dekker, te ^otterdam, die ook reeds vroeger (1916-1918) die functie heeft ver vuld- De heer Xooy'd blijft bestuurslid Tot 2en secrslaris werd herbenoemd de heer Is. Santcroos, te Amsterdam, Besloten werd op 8 Mei a.s. den Kring- raad te doen bijeenkomen, ter behandeling van de door het bestuur voorgestelde statu- tenwi'ziging. Dc jaarliiksche excursie van den Kring zal plaats hebben op 10 en 11 Juli a.s. Ditmaal zal een bezoek worden gebracht aan het eiland Walcheren, met Vlissingen als uit gangspunt. Naar de Prov. Geldersche en Nijm. Crt. verneemt heeft de Nederlandsche Bank cassatie aangeteekead tegen een beschik king van de arrondissementsrechtbank te Arnhem in zake het verzet van de Nederl. Bank tegen de uitdeelingslijst in het fail lissement der Maas- en Waalsche Bank. Dientengevolge zal de in het vooruitzicht gestelde uitkeering aan de crediteuren nog wel eenige maanden op zich laten wachten. In de dezer dagen gehouden huishoudelijke vergadering van de politieke studieclub „St. Michaël" te 's-Gravenhage, is het rapport tot reorganisatie der R. K. Staatspartij in behandeling geweest. De vergadering sprak zich vrijwel alge meen uit tegen dit rapport, terwijl besloten werd zoo spoedig mogelijk een landedjite vergadering te doen bijeenroepen. In de club „St. Michaël" te Nijmegen, werd bij de bespreking van het Verslag der Com missie tot Reorganisatie van den Algem. Bond van R. K. Rijkskieskringarganisaties in Nederland geconstateerd, dat het com promis niet is nagekomen en het landelijk verband dus kan worden hersteld. Nog werd besloten in de vergadering van de clubs de voHende mededeelingen en voorstellen te doen. lo. med te deelen, dat de heeren prof. Veraart cn Bon het hertrouwen vjn de club „St. Michaël" te Nijmegen missen en dat de club het gewenscht acht het voorstel te doen, aan Prof. Ve-aart te verzoeken zijn lidmaatschap in de Commissie tot herziening van 't kiesreglement ter beschikking te stel len. 2o een voorstel te doen: A. om over te gaan tot verkiezing van personen, die bij een eventueel herstel van 't landelijk verband, terstond de leiding op zich kunnen nemen. B. indien amendementen worden inge diend deze op te zenden aan het Bondsoe- stuur en een commissie te benoemen, die zoo noodig met genoemd bestuur nader kan onderhandelen. De herbouw van Borculo is thans zoover gevorderd, dat nog slechts een paa' ruïnes onveranderd liggen, onder welke die van de Hervormde Kerk. De oorzaak ligt bij een enkele hie-in, dat de onderhandelingen tus- schen het Prov. Bouwbureau en den betrok ken eigenaar niet vlotten. In een ten Provineiehuize te Arnhem ge houden vergadering van het dagelüksch be stuur van het Prov Steuncomité, onder lei- duig van den Commissaris der Koningin. :s besloten, de Herv Kerk en toren in den ouden stijl te doen herbouwen en wel onder architectuur van de Rijksmonumentenzorg, aid. B. Een onverwacht bezoek. Zaterdagmiddag maakten H. M. de Konin gin en Prinses Juliana ove- het harde strand van de Wasscnaarsche Slag een fietstocht naar Katwijk aan Zee. Voor de Oude Kerk stipter, beiden af. De Koningin was spoedig door een groep kinderen omringd met wier. zij zich zeer vriendelijk onderhield. Op den Boulevard vroeg H. M. eenigen Katwijkschcn vrouwen naar den algemeenen toestand in het dorp. vooral wat de vissche-i; betreft De vrouwen antwoordden, dat de tijden thans slecht wa ren, waarop II. M. den wensch uitsprak, dat de haringvisscherij dan maar wat beter mocht zijn Hiermede stemden de vrouwen volkomen in. Toen de hooge gasten daarna plaats namen in den gereeastaanden konin klijken auto, ging er een daverend „hoera!" uit de aanwezigen op, welk gejuich door, H. M. met blijden lach en vriendelijke bui-' gingen werd beantwoord. De directie der Ned. Spoorwegen heeft officieel meegedeeld, dat de dienst op de lo- caal-spoorlijn Alkmaar-Broek op Langendijk met 1 Mei a.s. wordt opgeheven. In ver band hiermee zullen enkele treinen te St. Pancras stoppen voor het in- en uitlaten van reizigers van het traject Alkmaar Helder en AlkmaarHoorn. Het moest er van komen. Het kon niet uitblijven! Men behoefde geen profeet te zijn, om dat te voorspellen. Als mén eenmaal op het hellend vlak is, glijdt men zoo gemakkelijk lager en lager. Ce nest que le premier pas qui coute. Met den dag werd het optreden brutaler en gewaagder! Distinctie en fijngevoeligheid waren reeds lang verdwenen. Het begon niet veel jaren geleden. De fabrieken maakten nog aparte sigaret ten, dun, licht en elegant, het waren zoo ais de naam aangaf damessigaretten. Thans zijn-de vrouwen in de sigarenwin kels evengoed thuis, misschien beter op het gebied va.n sigarettenmerken dan de man nen. Dat dames thuis alleen bij bijzondere gelegenheden sigaretten rooken, is al zoo vreeselijk oud. In cafê's en restaurants schijnt het er bij te hooren. Een jaar geleden zaten we in een spoor weg-coupé,. toen een dame de sigaretten koker voor den dag haalde, geheel in den vorm de sigaret-vastklopte op den nagel van den duim en opstak. Het verwonderde ons niet. Men glijdt im mers steeds verder, dus ook dat moest ko men. Maar nu! Als de rijkdom cn dc chique van de kiee- ren de vrouw maakten, dun zou'zij een dam; zijn geweest. Zij had keurige schoenen en kousen cn,. .waarlijk ook nog een rokje, piaar dan een 'colbert-jasje, officieel heet het in de da mesmode, smoking', natuurlijk kort geknipte haren, een zwierig hoedje en een wandel stok. Maar dan, de zooveelste pas op den weg der verwording, ze had alsof het niets bij zonders had een sigaret in den mond en zoo wandelde ze, niets vrouwelijks meer zijnde, alleen maar nageaapt intens werkelijk man nelijk door onze straten. We hebben haar gezien Xwrwonderd v aren we niet, want zwak is het geslacht, dat niet zichzelf, dat is vrouw, kan zijn. In den komenden winter, zien we haar gehoorzamende aan de mode Cn de wetten van de zwaartekracht, weer dieper afglij den cn loopt ze door onze stad in iaarzen en ulster met een neuswarmertje. (Msb.) Op de Israëlitische begraafplaats te 's Heerensberg (Geld.) heeft een hevige brand gewoed. Men wist door flink optre den te voorkomen dat de belendende bos- :ehen van het Huis Bergh werden aange tast. Men meldt uit Winschoten.' Op den Oudenwijvenwcg sloeg Zondag de kaashandelaar Lammert de Boer met zijn ïndian-motor onderste-boven. Hij kreeg een hersenschudding, zoodat de heer vati Oom, arts. opneming in het R. K. Zieken huis gelastte De toestand was Zondagavond zeer zorgelijk. Zondagmiddag omstreeks half twee is op de Nieuwe Farklaan, vod de Badkapel in Den Haag, een auto-ongeluk gebeurd, dat ongelooflijk goed Ï3 afgeloopen. Van den Nieuwen Duinweg kwam met matige vaart een open Fordje met 5 Am sterdammers aangereden. Uit de richting den Haag reed op het gladde asfalt van de Nieuwe Parklaan een Ford-coupé. Voor de Badkapel stopte juist een tram van. lijn 9. De chauffeur van de open Ford de 21-jarige J. K. met twee broers en zijn vader en moeder uit Amsterdam bemerkte daardoor pas laat de gesloten Ford. Had de chauffeur, zooals hij wettelijk verplich' was, de van rechtskomende voorrang ver leend, dan was er niets gebeurd. Maar de jonge man reed door De chauffeur van de gesloten Ford de 21-jarig'e L. v G. uit Amsterdam zag den anderen wagen nog later en meende te kunnen doorrijden Toen eön botsing onvermijdelijk bleek, haalde hij rechts uit om te trachten dé open Ford te ontwijken. Maar mis. Met een sch-rpe knal botsten de beide auto's tegen elkander. Een ooggetuige vertelde aan het Vad.: „Het was een angstig gezicht De beide Fordies reden letterlijk tegen elkaar op. Een oogenblik stonden beiden als steige rende paarden op de achterwielen. De voor wielen draaiden nog. Toen viel de eene wagen na den anderen dm De dichte Ford bleef op den zijkant liggen Maar de open Ford. kwam onderste boven terecht. De vüf passagiers zaten allen onder. Ik schoot toe Onder den wagen stroomde rood vocht. Ik dacht bloed. Gelukkig zag ik weldra dat het roestig water uit de ra diator was Toen ik vlak bij was, zag ik hoe de vijf passagiers instinctmatig dep wagen met hun ruggen opduwden cn er onder vandaan kropen. Uit de gesloten Ford klauterden dc twee passagiers door een port'er naar buiten Van alle kanten schoten voorbijgangers toe. Weldra waren er zes agenten en een inspecteur Iemand had den Geneeskundigen Dienst gewaarschuwd. Maar eigenliik was de dokter niet noodig Want behalve wat onbeduidende wondies en wat overspannen zenuwen hadden de zeven auto-passagiers geen letsel gekregen. De beide wagens waren natuurhik zwaar beschadigd De ooen Ford was in dè bloem bollenstreek oogeridgd 'net slingers van narcissen en hvacintben Die lagen nu zie lig gekwetst en vertrapt tusschen den rom mel. Assen en wielen waren ontzet en ver bogen Van de ruiten der gesloten Ford was pr „gen een tree- heel Recherche en kraanwagen van de Sche- veningscbe Autocentrale kwamen aa.ntfe- snrid Het was een gebeurtenis, die den gehaelen dag stof tot spreken opleverde voor de voorb'igangers en de conducteurs van lijn 9 en 10. Looddieven eresvresteerd. De directie van de Waterleiding te Bus- sum k'.Vam bij het inventariseeren tot de ontdekking, dat een groote partij looden lcidingpijpen tot een waarde van pl.m 500 ontbrak De politie werd met deze vermis sing in kennis gesteld. Zij slaagde er in bij verscflllende opkoopers de gemerkte pijpen terug te vinden. Spoedig werden nu ook ,de 4?.ders ontdekt, Het bleek ie zijn een drietal fitters, zekere H., K, en M. Een tweetal Van hen was nog in dienst bij de Waterleiding te Bussum. De derde was vroe ger ontslagen. Hij is te Rotterdam, waar hij thans werkte, gearresteerd. De daders hebben bekend, Zij zijn ter be schikking gesteld van de Justtie. In den nacht van 19 op 20 April werd in gebroken in Café-Restaurant „Union", Beestenmarkt, tc Leiden, Uit het kasregister werd ruim 200 ontvreemd. Maandagmorgen heeft brand gewoed in een noodwonng in Borne (O.). Daar de wo ningen van hout zijn opgetrokken, vond het vuur, aangewakkerd door een feilen wind gretig voedsel. De woning was spoedig ge heel verwoest. Een kind van anderhalf en één van vijf jaar zijn in de vlammen omgekomen. Geen der huisgezinnen was verzekerd. Zondagmiddag ongeveer 1 uur raakte het 6-jarig zoentje van den cafchou-ser A. v. d. Broek in de Kruisstraat te Woensel onder een auto. Ernstig aan het hoofd gekwetst werd het knaap e op last van cr GoyaartS naar het ziekenhuis overgebracht Volgens ooggetuigen heeft de bestuurder van den aut geen schuld, aangezien het knaapje plotse ling achter eep autobus te voorschijn kwam. De toestand van het ventje is zorgwekkend. Bij de reederij Furness te Rotterdam, is bericht ingekomen, dat het s.s. „Drieber gen" hetwelk, geladen met kolen, bij Meleu- ria aan den grond liep, vlot is gekomen, nadat een deel van de lading was gelicht. Over de schade heeft men nog geen nadere bijzonderheden. Zaterdagmiddag is de motorschuit „Twee Gebroeders," welke Woensdagmorgen j.I, door het uitgaande stoomschip „Rotterdam" bewesten de Vlaardingsche haven werd overvaren, door den Rijkswaterstaat gelicht. Het lijk van den schipper P. de Graaf is nog niet gevonden. Het meisje op vrije voeten gesteld. Maandagmiddag is dc 23-jarige mej. A. JE te Rotterdam, die Vrijdag' j.I. den 35-jarigen Roemeen II. in zijn kamer met een revolver schot heeft gedood, op vrije voeten gesteld, omdat uit het uitgebreid onderzoek gebleken is, dat het meisje in volkomen onwetendheid handelde en^.de dupe is geworden van het geraffineerde opgezette plan van 'den Roemeen. Omtrent de strafvervolging van het meisje is nog niets bekend. Dit hangt af van het resulta .t van de Maandagmiddag verrichte sectie. Tijdens de godsdienstoefening heeft zich in de Geref. kerk te Voortbuizen (Geld.) een onstichtelijke scène afgespeeld. Volgens het oordeel van een ouderling, die het reeds eerder met de jeug'd tc kwaad heeft gehad en dientengevolge met. den naam van „af- dekker" wordt aangeduid, zat een jongen niet aandachtig genoeg naar de preek te luisteren en teen een verzoek om meer eer bied te betrachten, zonder gevolg bleef, pakte hij den jongen bij deu arm om hem op een plaats onder den preekstoel le bren gen. Doch de knaap wilde zich niet op deze wijze laten bezedemeesteren. De kerkopzie ner riep de hulp van een kerkganger m Deze scheen in de meening te verkeeren, dat het de bedoeling was den jongen uit de kerk te verwijderen en het geyolg van dit misverstand was dat ieder aan den arm van den knaaap in tegenovergestelde rich ting trok, zoo, dat deze ordebewaarders)-?), waren zij ste-k genoeg geweest, dezen jon gen stellig uit elkaar getrokken zouden heb ben. Zondagavond is een jongmensch uit de ge meente Het Bildt met zijn motorfiets even buiten Leeuwa den op den Stiensterweg, na bij de biscuitfabriek „Friesland" tegen een lantaarnpaal gereden, waardoor zijn borstkas werd ingedrukt en hij oogenblikkclijk over leed. De motor was totaai vernield. Tusschen 5 en 10 uur in de hoofdstad 18 m.M. gevallen. De Filiaalinrichting van' het Kon- Meteo- logisch Instituut deelt mede, dat Maandag morgen, tusschen 5 en 10 uur te Amsterdam 18 m.M. regen is gevallen, dat is meer dan tweemaal zooveel als in de voorafgaande vijf en een halve week sinds 11 Maart. Vlissingen had om 7 uur .voormiddag reeds 24 m.M. afgetapt. De regenbrengende depres sie trekt vrij snel Zuid-Oostwaarls. Zondagmorgen heeft op den Rijksweg, nabij I/ieren, een ernst.g motorongeluk p.aats gehad. Omsireeks 11 uur vertrok ae neer G. I). Lievendirg, met den heer 8, L. op de auo-zitt.ng, per moior van Arnhem naar Bcrne, waar hij zijn moeder w.ide bezoeken. Bij de brug over hel D.erensche Kanaal reed de moior over een midden op den weg liggende» steen. Dc motor ge raakte in sungerde beweg.ng en sloeg tegen den grond. De bestuurder werd ernstig ge wond naar hei gemeente.ijk z.ckennu.s te Arnhem overgebracht.' Hij bleek een herscn- Schuüd ng en eën scheae.iractuur te hebben bekomen. Zonder bij kennis te zijn ge komen, is hij des nachts overleden. De duo- zitter werd niet gewond. Ta Leeuwarden namen Zondagavond, twee mannen bij n' café 'n motorrijw.el weg en, reden een St.enserweg op. Ter hoogte van den Vierhuisterstraatweg is het motor rijwiel tegen een lantaarnpaal gebotst, ten gevolge waarvan de bestuurder, vermoede lijk zekere D. K., 26 jaar, slager te Oude- bUtzijl, ernstig werd gewond. In het D.a- conessenhuis, waarheen hij werd overge bracht, is hij eenigen tijd later, overleden De duc-rijder, die z cb uil de voelen heeft gemaakt, bleef onbekend. cember 1910 en uitgezonden naar het Vi cariaat van den Boven-Nijl in Januari 1911. Met bijzonderen ijver en met groot succes werkte hij in de Missieposten van Igartga, Namilyango en Soroti, terwijl hij de laatste jaren de Technische school bestuurde te Buluba's. Men schrijft ons van geachte zijde: Welke orde is dat? Nog nooit van ge hoord zal menig lezer(es) zeggen. Juist, en daarom is het misschien goed gezien er iets van te schrijven, opdat overal waar dit blad gelezen wordt, deze congregatie meer be- .kendheid moge verwerven en daardoor me nige jonge dochter, die neiging heeft tot het religieuze leven, zich tot die orde moge aangetrokken gevoelen. Dezer dagen hadden wij het genoegen een onderhoud te hebben met de Algemeene Overste der Congregatie en van H.Eerw. vernamen wij, dat deze Congregatie nu on geveer 7 jaren bestaat. Het Moederhuis is gevestigd; Helmersstraat 144 (hk. 2e Eland straat), den Haag. De ZeerEerw. Pater J. Jorna S.J. is di recteur dezer Congregatie. En wat is nu haar doel? 1. Het eerste en voorname doel dezer Congregatie is de heiliging der leden door de stipte naleving der drie geloften en het onderhouden der Constitutiën. 2, Het tweede en bijzondere doel is: de verzorging van de huisgezinnen der armen en van den werkenden stand, vooral in ge val van ziekte der moeder, en. voor zoover zulks mogelijk is. tothet geestelijk welzijn. De zusters verplegen ook kraamvrouwen b:' deze gelegenheid. Een heerlijk doel, niet waar? Ook kunnen al de Zusters gebezigd wor den voor alle werkzaamheden in het kloos ter zelf. De Zusters verleenen haar hulp aan de huisgezinnen, zonder eenige vergoeding te vragen.' Door de liefdadigheid moet in haar onderhoud worden voorzien. Daarom wordt iedere gift dankbaar aanvaard. Tenslotte zij nog vermeld, dat het postu laat 6 maanden duurt, het noviciaat 2 jaar; daarna wordt gedurende 3 jaar telkens voor één jaar de professie afgelegd, waarna de ecuw'ge professie. Uit het Moederhuis in Den Haag, zijn dc eerste Zusters werkzaam gesteld in Haar lem, soeciaal daartoe aangezocht door de afdeeling van den R K. Vrouwenbond, al daar. Ook uit andere steden ontving de Al gemeene Overste aanvrage tot zending van Zusters barer Congregatie. Daaraan kon, belaas, niet worden voldaan. De Congregatie staat in geen verband met de St. Rcinilda-stichting te Bloemen- daal bij Haarlem. Wij hopen, datdoor deze introductie, meerdere bekendheid zal gegeven worden aan deze,Congregatie, een bekendheid, die zij om haar heerlijk doel, ten volle verdient, en daardoor -haar bloei zal worden bevor derd; 'en we sporen al degenen aan. die iets moer willen weten, zich te wenden tot de Algemeene Overste der Sint-Juliana- Congregatie, Helmersstraat 144, Den Haag. Bij Kon. bes!, is benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw de Hconeerw. Heer Mgr. M. J. D. Claessens, te Sittard, secre.taris van het ho fdbestuur der Indische Missie-vereeniging, die Donder dag zijn gouden priesterfeest vierde. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BÉNGKALIS fthuisr.) 19/4 te Ma'seille. LAVA (uitr.) 18/4 v. Suez. JOHAN DE WITT (uitr.) 16/4 te Singapore. KARIMATA, v. Rangoon n. Zaandam, pass. 17/4 Perim. RONDO (thuisr.) 18/4 te Hamburg. ROTTI (uitr.). 16/4 te Sabang. SOEMBA (uit-.) 17/4 v. Algiers. KON. NFD. STOOMBOOT MIX- KON. WEST-IND. MAILDIENST. ADONIS 17/4 v. Bari n. Syracuse. ARIADNB 17/4 v. Valencia n. Rolt. BERENICE Vigo n. Amst. pass. 19/4 Dun- genëss. BËNNEKOM, Hamburg n. Antw,, pass J9/4 Vlissingen. BREDA 16/4 v, Callaq n. Cerro Azul. SALYPSO 17/4 v. San Juan n. Kingston. C5RES 18/44 v. Bourgas te Constantinopel. CLIO 18/4 v. Constantinopel n. Bourgas. DELFT (thuisr.) 16/4 te Havre,' vertr. 17/4 n. Antwerpen en pass. 18/4 Vlissingen. DEUCALION 17/4 v. Genua n. Alexandrië. DTDO 19/4 v. Gothenburg te Amst. ERATO 17/4 v. Danzig n. Amst. EUTERPE Stettin n. Amst. 18/4 v. Brunsbut- tel. FAUNA 17/4 v. Algiers n. Malta. FLORA 16/4 v. New York n. La Guayra, JAN VAN NASSAU (thuisr.) 16?4 te Havre, vertrekt 20/4 's middags 12 u. n. A'dam. LUNA 16/4 v. New York n. Haiti. MEROPE 18/4 v. Hamburg te Amst, MINERVA 17/4 v. Vigo te Lissabon. NEPTUNES 17/4 v. Vinaroz te Valencia, NEREUS, Amst. n. Kopenhagen 18/4 v, Holtenau, NERO 17/4 v. Gyon n. Oporto. NICKERIE 17/4 v. Paramaribo n. Madera. ORESTES 18/4 v. Lissabon n. Duinkc-ken. ORPHEUS 17/4 v. La Pallice n. Amst. ORION 18/4 v. Hamburg te Bremen. PERSEUS 19/4 v. A'dam te Hamburg. PRINS DER NEDERLANDEN 16/4 v, XV. ïndië te New York. STRABO 19/4 v. Kopenhagen te Amst. MLYSSES 17/4 v. Gandia n. Malta. VAN RENSSELAER (thuisr.) 19/4 te Ply mouth verwacht. VENEZUELA (uitr.) 17/4 v. Dover n. Bar bados. VENUS 18 April van Genua ie Livorno, ZEUS, 17 April van Cephalonia naar Patras. KON. HOLL. LLOYD. FLANDRIA (thuisr.) pass 18 April Fernando Noronhi. 2.60: Zeeuwsche eigenheimer poters f1.40 1.60; id. blauwe poters f 1.40—1.60; id. bonte poters, f 1.401.60; Anna Pauwlowna zandaardappelen f 4.50; Drentsche eigen heimers f 1.501.60 per HL; winter Malta aardappelen f 8.509.50; zomer id. f 18 10 per 100 Kg. - AMSTERDAM, 19 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 354 Vêtte koeien, waarvan de prijzen waren le kw, f 1.18—1.25, 2e kw. f 1—1.16, 3e kw. f 0.80 0,98 per Kz. sjachtgewicht; 80 melk- en kalfkoeien f 350450, p. stuk 107 vette kalveren 2e kw.-f 0.881, 3e kw. f 0.75 0.86 per Kg. levend gewicht;. 162 nuchtere kalveren f 1018; 116 schapen f 3643 p. stuk 712 varkens Hollandsche Qverz. en Geldersche le kw. f 0.981 per Kg. slacht, gewicht, een enkel prima boven noteering- vette en spekvarkens f 0.900.94 per Kg; slachtgéwicht; 86 paarden f 200325 per stuk. ALKMAAR, 19 April. Vee. Aangevoerd 4-29 varkens, vette f 0.840.88, zouters m i A cr inn f -» 1 1-7 A M T' 1 f 0.83—<0.86, Londensche f 0.880.90 per watpuu aSi^aLJ 1P„ f; Kg,; voorts aangevoerd 2303 runderen, melk WATERLAND 18 April van Amsterdam te Hamburg. KON. PAKETV. MIJ. RETEH, v, Rotterdam n. Java, 18 April Gi braltar. RENGAT (uitr.) passeerde 19 April Aden. HALCION LIJN. AGNETPAKK 17 April v. Malta n. Rotterd. EMMAPARK 17 April v. Gibraltar n. Malta, HOLLAND-AMERIKA LIJN. BILDERDIJK 17 April v. Rotterd. te Boston. BLIJDENDÏJK v. Rotterdam naar Philadel phia, passeerde 17 April Lizard. BREEDIJK, van Rotterdam naar Baltimore, 18 April te Antwerpen. CARDIGANSHIRE, van de N. Pacific, naar Rotterdam, "16 April te Panama. KINDERDIJK, Pacifickust naar Rotterdam, 16 April v. Los Angeles, LEERDAM, New Orleans naar.» Rotterdam, 16 April van Vera Cruz NIEUW AMSTERDAM, 17 April van New- York naar Rotterdam 1 NOORDERDIJK, Pacifickust naar Rotter dam, 17 April te San Francisco SPAARNDAM, Rotterdam naar New-Or leans, 17 April te Vera Cruz. HOLLAND-AFRIKA LIJN. LOMBOK, 19 April van Hamburg te A'dam, MELISKERK, 18 April van Port Delagoabaai. NIJKERK, 18 Aril rah Rotterdam Hamburg. SALABANGKA, 17 April van Beira naar Delagoabaai. SALEIER (uitr.) 17 April te Zanzibar. HOLL. BRITSCH-INDIË LIJN. BOVENKERK (thuisr.), pas 17 April Wight. HOOGKERK )thuisreis(, 18 April v. Karachi. KOUDEKERK 18 April v. Britsch Indië te Rotterdam. RIDDERKERK, 18 April van Rotterdam naar Calcutta. STREEFKERK (uitr.) 17 April te Bombay. IJSELDIJK (uitreis) 19 April te Madras. HOLLAND-AUSTRALIË LIJN. ALMKERK, uitr.. 17-4 v. Genua. JA VA-BENGALEN LIJN. BAWEAN 16-4 v. Rangoon n. Calcutta. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPQERA. thuisr., 22-4 te Marseille verwacht, IN SULINDE, thuisr.. 18-4 v. Belawan. KAWI uitr-, pas 18-4 Kaap dét Armi. MENADO. Bassein n. Ruit., pas. 18-4 Perim. PATRIA. uitr.. 17-4 v. Colombo. SAMARINDA, uitr., nass. 18-4 Dumleness. STOOMVAART MIJ. „OCEAAN". PEISANDER. v. Liverp. n, Batavia, 18-i v. Singapore. BÏNNENLANDSCHE HAVENS. IJMUIDEN vertr. 1964 Bali, S. Hamburg. HÊLLEVOETSLUIS aangek. 19 April \ug. Blume, Amst. n. Zwündrecht. Frida Boni, S. KerlsHamm n. Antwerpen als bijlegger, NEDERLANDSCHE SCHEPEN. IDA IV m.b., 17-4 v. Bridport te Leith. JUVITER m.b. 16-4 v. Fishèrrow te Methil WINTERSWIJK. 18-4 v Rott. te Port Talbot. STOOMV. MIJ. NEDERLAND- BALI 1954 v. Amst. n. Hamburg. KONINGIN DER NEDERLANDEN, uitr pass. 18-4 Perim HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. AMBON 18-4 v. Lagos n. Keta. HELDER, uitr., 1664 te Burutu. RIJNLAND 17-4 v. Funchal n. Teneriffe. VLIELAND 17-4 v. Lagos n. Port Harcourt ROTTERDAMSCHE I.LOYD. KEDOE. uitr., pass. 18-4 Vlissingen. van Antwerpen. MIJ. „OCEAAN''. f. Liverp. n. Batavia, koeien- f2.80480, gelde koeien f 275—3.80, vaarzen f 120180, pinken f 80140. APELDOORN, 19 April. Eieren. Aan voer 125.000 stuks. Prijs f 5.506.25, mid- delorijs f 6. Handel vlug. AXEL, 17 April. Granen. Ter markt werd genoteerd voor tarwe f 12, rogge f8.25, f 8.25, gerst f 10, haver f 9.25, erwten f 12. UTRECHT", 19' April. Paarden. Op, de heden gehouden paardenmarkt waren aan gevoerd 550 paarden en veulens. Weèlde- paarden golden f 400500, werkpaarden f 200350, oude paarden f 100175, 1-ja- rige veulens f 90150, 2-.jarige veulens f 150—250, hitten f 100—250. STOOMVAART PROMETHEUS, pass. 16-4 Gibraltar. AMSTERDAM, 19 April. Aardappelen' (Bericht van den makel. Jac. KnooplZeeuw- sche bonte f 4.25—4.60; id. blauwe f 3.80 —4.20; id. eigenheimers f 2.60—2.70; idem bravo's f 3.25—3.50; id. roode star f 2.50— 2.70; id. roodbonten f3.50—3.60; Friesche borgers f2.10—2.50, id. bonte ster f3— 3.25; Noord-Hollandsche blauwe f 2.40— ROTTERDAM, 19 April. Veevoeder. Lijnkoeken. (Bericht van de makel. G-ebr. Krijger) Noord-Amer. loco f 12.40, stoom. f 12.25, April lev. f 12,10, Mei/Aug. lev. 'f.11.65, Sept./Dec. lev. f 12.15; id. id. van N.-Amer. zaad, loco Juni/Sent. afl. lev. 12.50 id. id. merk S.K. loco f 12.50, stoom- f 12.50 April afl. lev. f 12, Mei/Aug. f 12.50, Sept. Dee. f 12.70; Bombay lijnkoeken April/Mei afl. f 11.25, Mei/Juni afl. f 11.40; Batnbay lijnkoekschilfers loco f 12.15, April/Mei afl. f 11.75; Bombav grondrctenschilverS stoo- mend f 11, April/Mei afl. f 11.05, Mei/Tuni Natal tc 3{]_ f 11.10; Indische cocoskoeken loco 10.25 Inlandsche voorslag liinlkoeken loco f 11.25 Ivlei. Aug. lev. f 11.25, Sept. Dee. lev. f 11.75; id. id. grondnotenkoeke i loco f 10.25 id. lijnkoekschilfers loco f 12.50 id. so v.-koeken loco f 11.50 id. cocoskoeken loco f 9.59 id. raapkoeken loco f 7.25 id. palrripittenkoe! en loco f 6.50 alles per 100 kg en gedeeltelijk tweede hands. ROTTERDAM, 18 Aoril. XAe. Ter markt waren aangevoerd 526 vette runde- of lammeren, 1220 varkens. De prijzen wa ren als volgt koeien le kw. f 1.151.20, 2e kXv. f 1.101, 3e kw. f 0,900,80; ossen le kw. f 1.101.15, 2e kw. f 1—0.90. 3e kw. f0.800.70; kalveren le kw. f 1,60 I.80, 2e kw. fl.403.20, 3e kw, f 1.15 0.95: schaden le kw. t 0.750.80, ,2e kw. f0.650.55, 3e kw. f 0.45; lammeren f 0.85' 0.95; varkens le kw. f 0.77,0180,'2e. kw. f 0.750.72, 3e kw. t 0.700.66, export varkens f 0.780.84. Vet vee en vette kalveren in alle kwalitei ten zeer matig verhandeld; er was weinig aanvoer van prima soort schapen en lamme ren met' zeer mafizen handel. Varkens tot lagce prijzen redelijk verhandeld. Vlas. Aangevoerd 8500 Kg, Holl. ged f0.951.40, 7000 Ks. Groningse!) f 1-1.25, 17.500 Kg. blauw f 0,95—1.40, 5000 Kg. wit Zeeuwsche f0.901.10, 800 Kg. dauw- root f 0.901.15. Eieren. Zeeuwsche en Overmaasche f 5 6- Aardaooelen. Westlandsche poters f 1 —1.50, Zeeuwsche bonte f 3.80—4.40, id, blauwe f 3.804.40, Zècuwsche eigenhei mers f 1.80-2:3#) BrïeNche 1 eigeh'heirè ers f2.25—3.20, bravo's f2.80—3.00, Red Stat f'2.20-*-2.90, blauwe eigenheimers fper .H.L.; Malta-winter 6348 Xó ct., spring i 1720 Ct. per Kg. Fijne zaden. Lijnzaad zaai- f 1819, v er- f 15 Vg16, blauw maanzaad f7075, kar wijzaad f 2223.50, koolzaad f 24-27, ka nariezaad f 1617, zonnebloempitten f 14 15, boekweit Fransche f 10.50, Russische f 13.— Binnenlandsche granen. Tarwe ruim ter markt onveranderd, overigens iets hooser, puike f 1516.25, in bijzondere gévallen iets meer overigens naar kwaliteit f 14.25- 14.60, Gerst cheval. bij ruim aanbod, in de meeste gevallen lager, f 10 a 10.75, soms nog iets meer. Haver iets vaster f 10.25 II.50, overigens onveranderd verhandeld. Buitenlandsche granen vast. Rogge-Zuid- Russische disp. f 11.5511.75, Western No. II' stmd. f 11.25, Duitsch/Poolsche disp. f 10.50. Gerst 48 pel. malting disp. f198 200, Zuid-Russische disp f 198200, Do- nau disp. naar kw. f 195198. La Plata disp f 198, Haver Canada No. II disp. f 12.75, id. N III disp f 11.60, Feed No. aangek, f 10.90. Pommersche disp. f 12, stmd. f 11.75 Malta Amer. mixed disp. f 178, aangek, f 174175, stmd. f 176, La Plata disp. f 177 178, stmd. f 174 Donau'galfox disp.f 171, stmfl. f 169, Zuid-Russ. disp. f 170> witte Zuid-Afrik.- No. II disp. f 184. 153. Een groote mop deeg bleef op de plaats des onheils achter, alsof het jongste doch tertje van meneer Bullebak on? deugend was geweest. Natuur lijk was meneer erg kwaad. Hij greep de twee bengels beet en.,.. 154 Hij bracht ze voor com missaris Hanekam, die al zoo veel booze streken van Boefie en Foefie vernomen had. De commissaris staarde de boeven zóó doordringend aan, dat zijn blikken zelfs door het beslag heendrongen Volgens telegrafisch bericht overleed de zer dagen in het vicariaat van den Boven- Nijl d.e Weleerw. Father Gerard Ram. Father Ram werd geboren te Bussum in 1888, priester gewijd te Mill Hill op 17 De- 155.' Boefie en Foefie begon nen jammerlijk te huilen. Ze hadden ieder maar één oog tot hun beschikking, maar daar kwamen ook evenveel tranen uit als anders uit twee oogen. Maar het hielp geen zier. 156. „Diender", sprak com missaris Hanekam, „breng de natte wasch thuis. En zeg tegen den vader van die bengels, dat het beslag goed gekneed moet worden. Anders wil het niet genoeg rijzen."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6