STADSNIEUWS. 10.000 COURANTEN RECLAME JK MARKTNIEUWS. BERICHT" Agenda 21 April R-K. Arbeidsbeurs voor vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m 1012 uur des middags van 24 uur en "s avonds van 89 uur behalve Zaterdag avond Tel 11671. Personeel Gemeente-Administratie. Liefde voor bloemen en planten bij kinderen. Ouder-eoinmissies. Gevonden dieren en voorwerpen. EEN GESCHENK AAN Z.K.H. PRINS HENDRIK. De zwijntjesjagers. OFJVÏEFNTERAAD. AANVULLINGS-AGFNDA. R.-K. V. V. „D. S. S." Een ernstig ongeval, dat goed afliep. De windmolen te Vijfhuizen. VOOR DEN POLITIE RECHTER. BURGERLIJKE STAND. bloemendaalscne Amateur- Fotografen-Vereeniging. Vergadering K. S. A. LAATSTE NIEUWS. Het Duitsch-Russische verdrag. Het internationaal congres van fabrikanten enz. te Amsterdam. UIT DEN OMTREK. HALFWEG BENNERROEK. BLOEMENDAAL. UMUIDEN. ZANDVOORT. HEEMSKERK. SCHOTEN. ZAKEN MENSCHEN DANKEN HUN SUCCES AAN GCED TOEGEPASTE WAAROM ZOUDT OOK GIJ DIT MIDDEL NIET GEBRUIKEN INGEZONDEN OORDEELT NIET. Sociëteit „SI. Bavo" Bevolkingsbureau 8 uur Viool-onder\vi}3 3 uur Haar- lemsche Inkoop-Combinatie half 9 uur „Caec.lia" 8 uur Cursus Fransch 8 uur. Stadsschouwburg „Dc Garde-Luitenant" 8 uur. Schouwburg Jansweg „Oordeelt niet" 8 uur. Statenzaal Prinsenhof Gemeenteraad half 2 uur. Diaconessenhuis. Lecrhngenuitvoerin^ mevrouw SybrandiBa'berstadt. 8 uur. Haarlemsche Kegelbond. Bazar vcor de Ver. „Het Brokkenhuis" Plechtige opening 2B: uur. Geopend van 2 tct 5 uur en 8 uur. Museum van Kunstnijverheid. Tentoon stelling 104 uur Waaggebouw. Spaarne Tentoonstelling „K Z O D." 104 uur. Kleine Theresia Stichting. Tehuis voo: onverzorgde zuigelingen Spreekuur: Dins dags en Vrijdag van 34 uur Tempeliers straat 36 Arbeidsbemiddelingsbureau van het Sint Franciscus Liefdewerk Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 89uur. R.K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit „St Bavo" Smedestraat 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9half 12 uur. 's middags van 35 uur 's avonds van half 8half 9 uui '«Zaterdags alleen van 9ka12 uur. Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R K Bond van Ziekenverpleegsters) Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau BI weg 309 Overveen (dr. C. Bosch) R.-K. Leeszaal en Uitleenbibliotheek. Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken, St. Marthavereeniging, Bloemhoistraat 1 Zondags en Woensdags van 810 uur n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen tehuis hebben Tel. 11671 R.-K. Bevolkingsbureau. Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag-, Woensdag- cn Vrijdag avond St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S E V Maandags van 23 uur Donderdags, van 12 uur. R.-K. Kraamverzorging van de Derde Orde St. Franciscus. Aanvragen ook voor niet-leden van de Derde Orde te richten tot Mevr Coebergh Ged Oude Gracht 74. Dinsdags van 2—3 uur St, Vincentiusgvbouw, Nieuwe Groenmarkt 22 Vergadering R.-K. Reclasseerings- vcreeniging, aid Haarlem, eiken Donder dagavond half 9 uur. EERSTE HULP BfJ ONGELUKKEN. SNELVERBAND, Centrale Post Telef. 15151 en verder bij de leden, te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan den huisgevel REDDINGSBRIGADE voor DRENKELIN GEN. verstikkings- en electriciteitsonge- vallen Telefoon 10231. ROODE KRUIS TRANSPORT COLONNE, Telefoon 12685 (bij geen gehoor 10392) Woensdag en Donderdag a.s. worden in 't gebouw Sint Bavo de schriftelijke examens voor Gemeente-administratie afgenomen. Evenals vorige jaren zullen oo kdit jaar weer ongeveer 3000 plantjes beschikbaar worden gesteld voor de schoolkinderen. Floralia stelde de prijs weer op 10 ct. En bij aflevering een bloempot meebrengen, De heer Groenewout van Santpoort zal in - een rede: „School en Huis", Woensdagavond a.s. voor de ouders het nut en de beteekenis der ouder-commissies uiteenzetten. C. Verton, Teylerstraat 30 of 36, bruine :eintuur ;C. v. Woerd, Wou.wermanstraat 66, dop machine-onderdeel) P. Tweehuizen, Lieve Vrouwegracht 34, eenig geld P. v d. Klugt, Emostraat 29, motorhandschoen Goedhart, Z. B. Spaarne 124, geel hondje Fauna Politiebureau, Smedestraat, gele kees hond Dekker, Ripperdasteeg 4, windhondje Haarlem v. d. Vliet, Patrimoniumstr. 19, autokussen v. Roode, Brouwersvaart 58, grijze poes Heynecker, Verspronckweg 8, witte poes, Haarlem W. Hein, Harmenjans- weg 12, halsketting Haarlem J. Koeleng, Lange Raamstraat 8, pakje met jas, plemuur- messen enz. G. de Wilde, A. L. Dyse- rinckstr. 66, pomp W. Eken Brouwerskade 1, rijwielbelasting merk P. v. Boekei, Oran jeboomstraat 14, sleutel G. de Droog, Ro- zemarynsteeg 14, kinderschoen Möhring 2e Vooruitgangstr. 42, een stuk vet. Gisteren werd door den heer H. Slinger alhier, aan Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden een door onzen stad genoot den heer G.A Luitingh gecalligra- feerde album overhandigd. Deze album be vatte het „Roode Kruislied" dat getoondicht is door den heer Nico Hoogerwerf alhier, naar woorden van onzen stadgenoot den Wel- ed. Heer Dr. N.J.M Facé Schaeffer. Dit lied werd Zijne Koninklijke Hoogheid opgedra gen in zijn kwaliteit als voorzitter van het Ned. Roode Kruis, uit dankbaarheid dat Zijne K.H. het eerste Roode Kruis Concert dat gegeven werd te Haarlem den 25 Februa ri '25 door Haarlemsch Klein a Capella Koor en het Mannenkoor Caecilia, met zijne hooge tegenwoordigheid heeft willen opluis teren. Zijne K.H. betoonde zich met het ge schenk zeei ingenomen, en verzocht zijn dank aan Componist en dichter te willen overbrengen. Voorts gaf de Prins zijn uitdrukkelijk ver langen te kennen aan den Weled. Heer B.W. de Kanter, lid van het hoofdbestuur van het Roode Kruis dat dit lied zou worden gezongen Voor een café in de Kleine Houtstraat, is gisteren een heerijwiel ontvreemd. In de morgen te houden raadsvergade ring dezer gemeente, zullen alsnog aan de orde worden gesteld: Punt 12a. Verweer tegen ingestelde rechtsvordering. Punt 15c. Aankoop grond enz. Dubbele Buurt. Secr.. Arn. Zoon, Sacnredamstr. 21, Haarlem. Uitslagen van Zondag 18 April. D. S. S. II—B. S. M. II 5—1. Onze reserves hebben gisteren weer la ten zien, hun tweede plaats in de 3c klasse waardig te zijn. D. S. S. telt 2 invallers, terwijl B. S. M. geheel voledig is. Als B.S.M. den bal aan het rollen brengt neemt D. S. S, al spoedig het offensief. Eenige aanvallen van B. S. M. loopen op niets uit. D. S. S. daarentegen weet door haar enthousiast spel nog voor rust den stand op 20 te brengen. Wanneer na rust de bal door een fout in de achterhoede, belandt bij B. S. M.- linksbinnen, weifelt hij niet deze kans te benutten. 21. Dan is de beurt aan D, S. S. Wanneer door den scheidsrechter pe nalty wordt toegekend, schiet onze „lili- putter" juist tegen den paal. Verschillende aanvallen wordt door de rood-groenen on dernomen, waaruit zij nog 3 maal doelpunt ten. Hierna volgt spoedig einde. De waar nemend scheidsrechter leidde correct. Aan bovenvermeld adres terug te beko men een keepers-handschoen. Bij de werkzaamheden voor de water leiding in Haarlemmermeer, heeft een on geval plaats gehad, dat betrekkelijk nog goed is afgeloopen. Toen men in den ringdijk naast de brug bij Aalsmeer aan het graven was, in ver band met de aansluiting van den zinker aan de waterleidingbuizen in den dijk, stortte eensklaps een gedeelte van den opstaanden wand naar beneden, terwijl eenige arbeiders in de uitgegraven ruimte bezig waren. Een der mannen, zekere J. H„ werd on der de neervallende aarde geheel bedolven tot schrik zijner makkers. Gelukkig kon onmiddellijk de plaats be paald worden, waar ongeveer 's-mans hoofd zich moest bevinden, zoodat direct de red dingspoging op de doeltreffendste wijze kon worden aangepakt. Na eenige oogen- biikken van ingespannen arbeid gelukte het den mannen, het slachtoffer in zooverre uit zijn vreeselijke positie te verlossen, dat althans zijn hoofd uitgegraven was. Met kracht werden de verdere pogingen ver volgd. om den geheelen grondlast, welke op den man rustte, te verwijderen en na ongeveer een kwartier van onverpoosden arbeid, mochten de wakkere redders 't ge noegen smaken II. op den beganen grond- te krijgen. Hoewel de man natuurlijk ontzettende ang stige en pijnlijke oogenblikken heeft door staan, kon tocb geconstateerd worden, dat hij geen noemenswaardige kneuzingen be kom heeft. Per auto is dc man naar zijn woning vervoerd. De voorbereidende werkzaamheden voor bet restaureeren van den grooten windko- renmolen van den heer M. te Vijfhuizen,- die onlangs door storm werd geteisterd en voor het behoud waarvan werd gevreesd, zijn réeds genomen. De mede in verband met de herstelling van jien molen gebouwde noodbrug bleek niet sterk genoeg te zijn voor de vrachten, die er over moesten passeeren en zakte in elkaar, toen er een zwaar beladen wa gen op reed Dc lad'ng kwam gedeeltelijk in het water terecht. De voerman wist er intijds af te springen en kwam er zonder letsel af. Drank of geld. In December van het vorig jaar waren A. S. en L. D. op een avond in tamelijk beschonken toestand in hun logement, hier ter stede, gekomen D was onmiddellijk op een stoel in slaap gevallen Toen later een andere gast. L. in de kamer kwam, deed S. het voorstel D's zakken te doorzoeken, mis schien zouden zij nog een ilcschje drank vinden. D werd echter wakker, toen S. zijn expeditie begon bij de binnenzakken, waarin geen drank,maar wel een portefeulle met 70 was Een aanklacht volgde. De zaak werd indertijd uitgesteld, omdat de getuige L. niet was opgeroepen. Deze verklaarde vandaag voor den politierechter n.l. dat hii den indruk gekregen had, dat S. niet het geld wilde nemen, maar naar d~ank zocht, het geen S. ook bij hoog en bij laag volhield De officier achtte het wettig en overtui gend bewijs van het ten laste gelegde niet be wezen en vroeg vrijspraak. De politierechter deed in dezen zin uitspraak, Narcissen. De 18-jarige P.K. te Hillegom stond te- echt dat hij ko-telings geleden narcissen Had gesneden van een veld, toebehoorende uin den bloemist N v. Z. Beklaagde ver klaarde dat hij enkele bloempjes had geplukt om die aan zijn tante té geven, die zooveel van bloemen hield Zijn verklaring werd terecht in twijfel getrokken, daar hij onge veer 400 trossen had geplukt en er met een linke mand op uit was getrokken. De bloe mist, als getuige gehoord, verklaarde boven dien dat de familie van bekl dikwijls onder de bollenkijkers met bloemen ventte, boogst- vaarschijnlijk waren deze bloemen dus ook 'oor den handel bestemd. Het O.M achtte den diefstal bewezen en eischte, omdat be klaagde voor de ee-ste maal terechtstond ?n de bloemen geen groote waarde verte genwoordigden, een boete van f 25 subs. 15 dagen hechternis. Op dezelfde overwe- 'ir.g legde de politie rechter 12. boete op, mbs 6 dagen. Geboren: 16 April: D. ten KaleRothui zen, d. 17 April: M J. Teeuwenv Raap horst, z. 15 April: J BesKeuter, z. 17 April: J. G. M. JaspersNieman, d. 19 April: M M. v. Weltv d. Linden, d 18 April: G. T Dom't Hart, z. 17 April: J Costersde Haas, d. 18 April: C Mas- sopv. Wanrooij, z. 15 April: L. Tib- boelde Pree, z. 17 April: A. Lanz Lagerweij, z. 16 April: M. C. Grootcn- boerPerin, d. 17 April: G. M. M Sik- kemav. Roon, z. 18 April F Hoekman Santema, z. 18 April: G. StolwijkHool- werf, d 18 April: A. BoonOppenkamp. z. 15 April: W F Vermeerv Lierop, d. 19 April: A. M. DerogceStoltenkamp, z. Overleden: 15 April. F H. 15 mnd., z. van A. de Boer, Gierstraat. J. M. Brugman. 84 jaai, Warmocsstraal. 16 April. J. H. C., 2 mnd.,-z van J. H. C. v. Rooden, Tulpen straat M. J. SchulpzandSmits, 70 jaar -larmenjansweg. E. A„ 3 j., d. van A. Junge, Grebberstraat. 17 April J. W 14 mnd., d van G. J. Gravenstein. Haze- oaterslaan E J., 4 mnd. z. van J. G. Bolterman, Bisschop Ottostraat. H. Kar- baat, 29 jaar, Hazepaterslaan. A. J. 1 j., z van C Duijn Kamperlaan 18 April A. v d. Voort—Moorhof, 96 jaar, Duven- voordestraat. T. Kok, 76 j„ Burretstraat. P. J. Giljou, 57 j„ Gasthuisvest, Bovengenoemde Vereeniging hield j.l. Donderdag, 15 dezer, hare maandelijksche bijeenkomst in het Gemeentelijk Concertge bouw te Haarlem. Bij de ingekomen stukken bevond zich de mededeeling van de Nederlandsche Platen- fabriek „Phptax", dat de inzendingstermijn voor de door haar uitgeschreven wedstrijd verlengd werd tot 1 Juni '26, zoodat zij, die nog geen gelegenheid hadden iets hiervoor gereed te maken, van dit uitstel kunnen profiteeren, Door den heer Van den Boogaardt, fa brikant van het Nebo-filmpak, werd een demonstratie gegeven, waarbij de voordeelen van zijn fabrikaat boven de oude filmpaks duidelijk werden aangetoond. De heer J. C. Mol vertelde een en ander over de korrelgrootte van de fotografische plaat en meer in het bijzonder werd er door spreker op gewezen, dat er verschillende factoren zijn, die invloed uitoefenen op de korrelgrootte, zooals b.v. de emulsie van de fotografische plaat, de gebruikte ontwikke laar, de temperatuur en het alkali-gehalte hiervan, de duur van de ontwikkeling, enz. Op een volgende bijeenkomst zal de heer Mol hierop nog nader terugkomen en een en ander door middel van lantaarnplaatjes toe lichten. Vervolgens deed de heer Gerhard enkele inededeelingen uit de praktijk en sprak o.a. over den belichtingstijd van opnamen bij kunstlicht (Stillevens) verder vertoonde spreker eenige lantaarnplaatjes, gemaak- naar opnamen op de Nederlandsche Phota 1 plaat, waarbij.de voortreffelijke kwaliteiten van deze plaat aan het licht kwamen. De voorzitter deelde nog mede, dat bij het bestuur wederom plannen voor clubtochten in bewerking zijn hierover zullen zoo spoe dig mogelijk nadere bijzonderheden worden medegedeeld. Aan den tentoonstellingswand viel een collectie foto's op Bijk-Gulden papier te aanschouwen, die een uitstekenden indruk maakte aan de leden werden verscheidene pakjes papier van dit fabrikaat uitgereikt ten einde hiermede een proef te kunnen ne men. De goed bezochte bijeenkomst we d beslo ten met de projectie van een collectie lan taarnplaatjes van de Fotoclub „Iris" uit Antwerpen, die mooi werk te zien gaf. De vergadering Vrijdag j.l. gehouden, was zeer vruchtbaar. Medegedeeld werd, dat het Jaarboekje een groot succes was ge worden. Reeds meer dan negentig procent der oplage was in zeer korten tijd geplaatst en veilig mag worden aangenomen, dat het boekje wordt uitverkocht Wanneer Katholieke Vereenigingen i?et meer dan duizend leden hun plicht hadden gedaan, zou zelfs een herdruk stellig noo- ,dig zijn geweest. Algemeen werd het verlangen uitgespro ken, dat de uitgave moge worden voqrtge- zet en aan alle zijden krachtigen steun zal worden verleend. Het Bestuur der K. S. A. te Haarlem werd uitgebreid met een drietal heeren en wel de h.h. G. F. H. Pastoor, Mr. Schreurs en C. J. P van Rijn, welke beide laatste heeren, door omstandigheden niet ter ver gadering aanwezig, nog geen besliste toe zegging hebben gegeven. De voorzitter hield daarop een uiteen zetting, waarin hij aantoonde, wat ingrij pende voordeelen de K. S. A. zou kunnen brengen, indien een beter inzicht cn een geest van oprechte medewerking zich zou den baan-breken. Deze uiteenzetting werd met belangstelling aangehoord en daarna levendig besproken. Uit het verdere verloop der besprekingen stippen wij aan, dat de heer Meddens (ver tegenwoordiger der R.-K. V. U.) vroeg of de rede niet in druk zou kunnen worden verspreid om in vele organisaties ernstig te worden besproken. Mevrouw Schousvan Delft (Voor Eer en Deugd), betreurde het dal enkele vereeni gingen hedenavond absent waren gebleven. De heer Klein (Politiebond) gaf enkele historische bijzonderheden uit de voorge schiedenis der K S. A. te Haarlem. De heer Weber (Algemeene Propaganda- Club) besprjak het verband tusschen de K. S. A en de Standsorganisaties. De heej: Felix (Voorzitter St. Jan), hoopte nog eens te beleven, dat er een innig verband zou komen tusschen de K. S A cn de Parochieele Propaganda-Clubs. De heer Smits (R.-K. Kring), zou gaarne een Commissie zien ingesteld, een onder zoek instellende naar de middelen, die het vereenigingsleven tot nieuw leven zouden kunnen wekken. De heer Mr. Vorstman (Geloof en We tenschap), sprak over de finantieele ver houding tisschen G. en W. eenerzijds en de R.-K. V. U. anderzijds. Mej. Peeters (Vrouwenbond), zou gaarne een juistere omschrijving hebben van de ver houding der K S. A. tot het Algem. Be stuur der R.-K. V. U. De heer Vogels (Esperantisten), meende de aandacht te moeten vestigen op de groo te vraagstukken van Esperanto en Radio. De heer Brinkman (Bevolkingsbureau) besprak de noodzakelijkheid van de volle medewerking der vereenigingen om onjuis te opgaven in Pius-Almanak en Jaarboekje te voorkomen. Een levendige discussie ontspon zich over de R.-K. Volksuniversiteit, welke tot geen resultaat kwam. Een extra vergade ring zal tot behandeling van dit punt wor den uitgeschreven. Sluiting der vergadering om half elf. BERLIJN, 2 April. Nu de Rijksminister voor buitenlandsche Zaken Stresemann te Berlijn is teruggekeerd, verwacht men, dat het Duitsch-Russisch verdrag spoedig lot stand zal komen. Volgens de Lokal-Anzeiger, zouden de kleine verschillen, die nog tus schen Duitschland en Rusland staan, spoe dig uit den weg geruimd zijn en zou het slui ten van dit verdrag nog deze week verwacht kunnen worden. Men seint ons uit Amsterdam: In de Industrieele club, alhier, is heden begonnen het internationaal Congres van fa brikanten, groot- en kleinhandelaren in bijouteriën en gouden- en zilveren werken. Vertegenwoordigd zijn organisaties uit Duitschland, Frankrijk, Engeland, Oostenrijk, "België, Denemarken, Hongarije, Italië, Noor wegen, Nederland, Roèmenië, Zweden, Zwit serland, Tsjecho-Slavakije en New-Yersy. Tot congres-voorzitter zijn benoemd de heeren C. J. A. Begeer, Nederland; P. Meebalse, Denemarken; C. Igeri, Zwitser land; W. Lamever, Duitschland en D. A. Dod, Engeland. De eerste zitting werd ge presideerd door den heer Beyer, die bij de opening hedenmorgen, de gasten en conifros- sisten verwelkomde. AFSCHEID VAN MISSIONARIS DE GROOT. Zondag 18 April hield Pater de Groot zijn afscheids-missieavond in het St. Jozefsge bouw. Halfweg toonde zijn groote aanhanke lijkheid aan zijn Priester-Missionaris. De zaal was tot aan de uiterste hoeken gevuld. De ZeerEerw. Heer Pastoor leidde met enke le hartelijke woorden Pater de Groot in. Een rijke serie van lichtbeelden verplaatste ons in het Missiegebied der Paters van Mill. Hill. Na een korte herinnering aan den 1ste Pries ter, die vóór 200 jaar in Borneo zoo gewerkt hebben, herdacht de Pater met eerbied het werken van den kaoitein-Pater, die in een vreeselijken stormbeloofde, zoo hij gered werd heel zijn leven aan de bekeering van Borneo te werken. Dan tooverde de lantaarn voor ons oo het witte doek, de verschillende hoofd- statie's van het Missiegebied, om eindelijk in het gebied van onzen Pater zelf ons binnen te leiden. Mocht de Pater zich zelf al veront schuldigen over zijn weinig „vloeibaar" Hol- iandsch, wij juist genoten zoo van dat dood- nuchtere vertellen over dat befaamde huwe lijks aanzoek, over dat heerlijke Chineesche of Dojahsche maal, over die wandeling met Pater Staal. NeenPater de Groot,wij hadden U niet gaarne anders gewild. In de zaal toonde toch ook herhaaldelijk door een daverend gelach, dat men werkelijk genoot. Met stille aandoening weer om de Pater oo het pioniers werk verricht door de enkele Paters, nu nog werkzaam, die reeds meer dan 35 a 40 jaar in de Missie werkzaam zijn. Na het eerste deel van den Missieavond toonde ons de Pastoor om de indeeling der terreinen waarop straks Kath. Plalfweg zijn Godshuis zal bouwen. Plet deed ons goed te hooren, dat de Pastoor redactie „Halfweg's' Weekblad" den wijzen raad gegeven had om voortaan haar licht niet meer bij de Telegraaf maar bij het R. K. Kerkbestuur op te steken. Het bleek ons al spoedig, dat de Pastoor met ver ziende blik de toekomst mogelijkheden van Halfwegërn- stig had overdacht. Na de Pauze hield Pater de Groot een vaak ontroerende bespreking over het leven en werken van den grooten Nederlander, den beroemden Pater Westerwoudt. Hoe diep trof ons toch dat kiekje van die eerste woning van Pater Westerwoudt. En dan dat oogen- blik, waar de Pater rustig nederligt en zich door enkele oude vrouwen de wonde laat ver binden of wel die scène aan tafel waarop dat opperhoofd met al die vreeselijke wonden aan tafel komt zitten. Pater de Groot heeft Zoo mogelijk onzen eerbied en liefde van on zen grooten „Westerwoudt" nog verhoogd. Met enkele hartelijke woorden nam de Pater verder afscheid van zijn medeburgers. Pater de Groot, gij hebt bij Kath. Halfweg de liefde voor Uw Missie aangekweekt en zij zullen U Zeer Eerw. straks volgen met hun gebed en hun aalmoes. i..1* 'r^ r n r? r? Burgerlijke Stand van 1619 April 1926 Geboren Geertje, d. v. N. Bouwman en W. v. Hemert Martina, d. v. G. Stolwijk en M. G. Bogers Johannes z. v. P. J. v. d. Hooft en M. v. Geffen Sientje Petronella, d. v. J. Bouwmeester en D. v. Rijn Marga- retha Maria, d. v. L. Bakker en M. PI. Deen Johanna Jacoba, d. v. S. Trip en A. Kemp Anna Sara, d. v. A. Kroes en A. Bergsma. Overleden Hendrik Oudshoorn 23 mnd., Z. v. G. Oudshoorn en J. v. Winterswijk Emma Cornelia Burgersdijk, 74 j„ wed. v. H. de Rijk Lambertus Berrevoets, 7 mnd z. v. L. Berrevoets en A. C. Combee. Personalia. Tot onderwijzeres aan de bijzondere school te Hoofddorp (hoofd de heer J. J. Dengerink) is benoemd Mej. W. van der Linden te Haarlem. Olympische spelen.Naar wij verne men is het bestuur van den Nederlandschen Wielerbond gevestigd te Delft behoudens goedkeuring van de betrokken autoriteiten voornemens op Zaterdag 22 Mei a.s. op den ringdijk van den Haarlemmermeerpolder een gewestelijke vóórwedstrijd te houden voor het voor den Olympischen wedstrijd in 1928 gekozen parcours. De te organiseeren voorwedstrijden hebben ten doel om praktisch de organisatie volko men meester te zijn, eventueele fouten tijdig te kunnen herstellen en te komen tot de keu ze van de Nederlandsche wielrenners, die de kleuren van hun land in 1928 zullen hebben te verdedigen. Bollenveiling op den Kerkakker. Donderdag 22 April zal op den kerkakker de veiling plaats hebben van de daarop staande bollen. De Kerkakker is dit jaar op den tuin van de Gebr. A. Lommerse aan den Doodweg Met het oog op den mooien stand van het gewas wordt een drukke veiling verwacht. Wanneer er kooplustigen zijn, die ver hinderd zijn te komen, kunnen zich wenden tot den Zeer Eerw. Heer Pastoor, of tot de commissie van den kerkakker. Verzocht wordt voor dit mooie en nuttige doel aller mede werking. De veiling begint des morgens om 10 uur. Witte Kruis afd. Bennebroek-Vogelen- zang. Donderdagavond 22 April vergader- het Witte Kruis Afd. Bennebroek-Vogelen- zang des 's avonds om 8 uur in het café Graaf Floris V. De agenda is als volgt 1. Opening en Notulen 2. Jaarverslag Secretaris 3. Jaarverslag Penningmeester 4. Verslag Financieele Commissie 5. Ver slag magazijnmeester 6. Bestuursverkiezing 7. Verslag Algemeene vergadering 8. Ver kiezing Financieele commissie voor 1927 9. Verkiezing afgevaardigde 10. Mededeelin- gen van het Bestuur o.a. herdenking 25-jarig bestaan 11. Rondvraag en sluiting. R.K. Volksbond. Donderdagavond houdt de R.K. Volksbond, afd. Bennebroek een algemeene vergadering in het Patro naatsgebouw. Op de agenda komen voor behalve notu len en ingekomen stukken, het jaarverslag van den secretaris en penningmeester, het verslag van de kascommissie, behandeling van de agenda der Centrale Raadsvergade ring en bestuursverkiezing in de vacaturen C. Zaal, voorzitter, M. Houtkamp, penning meester en J. van Damme, 2e secretaris, die zich niet herkiesbaar stellen en van E. M. Bonhuis en W. Pommerel, die hebben be dankt, terwijl M, van der Hoek, periodiek aftreedt. Emma-bloempje. De opbrengst van de collecte van het Emma-bloempje, ten bate van het Witte Kruis, heeft voor Benne broek en omstreken 247 opgebracht. Een woord van dank voor de ijverige dames. Reddings Brigade. In de bestuurs vergadering van de Bloemend. Reddings brigade werd de heer P. J. Postma benoemd tot lid van de Technische Commissie (va cature G. Cornelisse). Besloten werd een aspiranten-afdeeling in te stellen voor jongelui van beiderlei kun nen, van 1618 jaar. Deze aspiranten-af deeling zal slechts uit een beperkt aantal be staan en alleen zij, die een zwemdiploma be zitten, zullen er lid van kunnen worden. Vervolgens werd een concept-reglement I voor buitengewone leden samengesteld. I In beginsel werd vastgesteld, eerlang een londerlingen wedstrijd te houden. De heer J. C. de Vries werd benoemd tot afgevaardigde naar de Vergadering van den Ned. Bond, te Noordwijk. Personalia. De Staatscourant bevat de Statuten van de N.V. Brood- en Beschuitfa briek, voorheen Hus, te Bloemendaal. Oud Holland.Daar er zooals reeds eerder gemeld Maandagavond de sluiting van dit Oud Hollandsch Marktplein zou plaats hebben, en er nu alreeds 1500 betalen de bezoekers zijn geweest zoo zal pp verlan gen van zeer velen getracht worden van de Hoogere Autoriteiten het verzoek te zien ingewilligd om op Zaterdag en Zondag ons, nogmaals dit Oud Holland geopend te zien voor het publiek hetwelk bij goedkeuring van B. en W. nader bekend gemaakt zal worden. Koelhuis.Dat hier te IJmuiden in de verschillende Koel- en Vrieshuizen, de Con sumptie artikelen in goeden staat zijn bewaard gebleven bewijst het volgende Gisteren werd reeds de eerste wagen versche eieren in het Koelhuis van de Ijsfabriek Vishandel- vereeniging opgeborgen zijnde 110 kisten inhoudende 600 stuks. Dit is ruim 40 dagen vroeger dan het vorige jaar en zooals ons werd medegedeeld zijn reeds verschillend lokalen van het nieuw in aanbouw zijnd Koelhuis Ijsvries verhuurd. Er zijn nog eerlijke menschen. De vo rige week verloor een werkman, de V., al hier, zijn loonzakje met ongeveer zestig gulden. Gisteren vonden een paar jongens van omstreeks 15 jaar, het zakje met in houd terug tusschen de spoorrails. Door be middeling der politie was het geld weldra weer in handen van den verliezer, die zorgde dat dc jongens een flinke belooning kregen. Kinderkoor „Jong Zandvoort". Wie met groote verwachtingen een der avonden, waar op dit Kinderkoor in Zomerlust haar open bare lesavond gaf, heeft bezocht, is niet te leurgesteld geworden. Voor het koor en voor den directeur, den heer J. Post', is het een succes geweest, De heer Vloelgraven opende met een kort inleidend woord en dankte voor den steun, die de kracht van het koor zoo versterken. Zandvoorlsche Reddings-Brigade. De feestavond van de Z. R. B. mocht zich in een flinke belangstelling van de zijde van het Zandvoortsche publiek verheugen. De zaal van Monopole was bijna geheel bezet. Onder de gasten merkten we o.a. op bur gemeester van Alphen, de heer Meijerink, lid van het hoofdbestuur en de Noordwij- kers, die altijd trouw de vriendschapsban den versterken tusschen Noordwijk en Zandvoort tusschen de twee B's. De avond werd door den heer P. van der Mije met een inleidend woord geopend. Hij wees op het werk, dat de Z. R B. tot stand had gebracht, wat men nog tot stand wenschte te brengen en dankte verschil lende personen en organisaties voor den reeds verleenden steun. Mevr. De Braai, piano, mevr. Beekman, cllo en de heer Sauveplanne gaven als trio, Na de verdienstelijke wijze waarop de verschillende nummers werden uitge voerd, waren een dankbaar applaus en bloe men de tolk van waardeering. De heer Fortuin gaf eenige van zijn suc ces-nummers. We noemen de Noordzee en de Proloog uit „Paljas" er van. Het applaus dat geoogst werd bewees, hoe het publiek dezen zanger waardeerde. De heer Kliinveld deed zich kennen als een vakman, die voor het tooneel geboren was als 't ware. Zijn schetsen en vooral zijn imitaties waren een groot succes van den feestavond. „Aan de telefoon" was b.v. een nummer, dat met het beste van beroepsmen- schen kon wedijveren. En zijn „Toosten,, deed de zaal gieren van 't lachen. De heer Meyerink bracht namens het hoofdbestuur hulde aan de Z. R. B. Hij herinnerde er aan, hoe de heeren van Breemen en Koning, na een zeer treurig ongeval op het strand, het planhallen opgevat een R.B. te stichten en hoe men van alle zijde op de teleu-stel- ling gewezen had, die hun deel zou word- den. En nu. Er was een bloeiende, groote Z. R. B. gekomen, waarop men trotsch kon zijn. Verder bracht de heer Meyerink een woord van hulde aan dr. Varekamp, die een ijverig werker was geweest. Hij hoopte, dat Dr. Willems, die voor zijn cursussen en voor lichting toonde, zooveel voor de Z. R. B. te gevoelen, zijn plaats geheel zou innemen. Aan het bestuur, bijzonder aan Wethou der Molenaar en van der Mije bracht hij hulde voor hun flinke organisatie. Van de kleine nummers vermelden we: „De kleine man" en een samenspraak van twee Jantjes. Ook we-den lichtbeelden ver toond, die liet brigade leven op het doek brachten. Tot slot ging een Z.R.B. revue, waarin heel veel aardige momentjes voorkwamen en waarvan het doel was te toonen, wat dc Z. R. B. al zoo tot haar taak rekent. Eenige leden van de Zandvoortsche Accor- déon vereeniging, die ook in de pauzen tus schen de nummers voor een feeststemming Imdden gezo-gd, leverden daarbij hunne ver dienstelijken bijdragen. Wethouder Molenaar sloot den avond met een hartelijk woord van dank aan allen, die nu, vroeger en in het aanstaande seizoen de Z.R.B. hun steun gaven. Badhuis. In het badhuis aan de PosP laan, werden in de week van 12 tot en met 17 April genomen 377 douchebaden, 38 kuip baden. Aan 34 kinderen werd een gratis school- bad ve-strekt. Gelegenheid voor kostelooze schoolbaden bestaat op Woensdagmiddag. Bollenveiling. Woensdagmiddag onge veer 4 uur zullen de bollen van de K. S. A. geveild worden Het bestuur rekent op veel koopers. Waar allen overtuigd zijn van de groote behoeften zullen zeker velen aan wezig zijn, om tenminste 'n even gunstig resultaat te bereiken als 't vorig jaar Het Witte Kruis. De Witte Kruis-afdee- ling houdt Wosdag 21 April haar gewone vcorjaarvrgadcring in het gebouw Geko. De agenda vermeldt; 1, Opening enNotulen; 2. Ingekonïfen stukken en mededeel ngen; 3. Jaarverslag van den Secretaresse. 4. Ver slag van de commissie van Verificatie. 5. Benoeming Kascomm'ssie. 6. Rekening en Verantwoording van de Penningmeesieressc. 7, Behandeling van de begrooting. 8. Be- stuursverkiez ng (aftredenden zijn; mej, J. Bordes, M. Bakker, dr. J. W. Lindenbergh en P. Vos). 9. Candidaatstelling Hoofdbe- stuuur. Het afdeelingsbestuur stelt voor de cand'daatstelling van mevr. W. J. Vromans Rit te handhaven. 10. Rondvraag en Sluiting liteit 4549: tweede kwaliteit 4043; zwaardere Rijksmerk 3845; met rijks- merk 50. Handel vlug. BODEGRAVEN, 20 April 1926. Kaas. Aangevoerd 268 p.; 11655 st. Eerste kwa- Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk, Ik wil aan de strekking van dit stuk niets aan, of af doen, want er wordt in onze dagen nog te veel gezien naar de gevangenis, waai een gevallene zijn val heeft geboet en mer vergeet maar altijd weer dat hij (de geval lene) even goed mensch blijft en is als ie de; ander die nooit met den strafrechter in aan raking is gekomen. Maar het werk van de reclasseeringsmen- schen, dat is 't, wat mij hoofdbrekens kost. Want nooit is mij iets gevraagd omtrent de zen of genen gevangene. Zijn persoonlijk heid, werklust, gedrag enz. enz.. En nu vind ik het geloof in de reclasseering zonder den moreelen steun van het personeel, in 't bij zonder van het bewaarderspersoneel, een dood geloof, want zij zijn het, die de vaders, moeders en vrouwen (in figuurlijken zin ge sproken) van de gevangenen zijn, waar is het dat zij dezen alles toevertrouwen en hoe kan het ook anders Nacht en dag gaan zij met elkander om, zij zijn de bewaarders, werkpersoneel en als leiders de directieleden, een wereldje op zich zelf. Ik durf u dan ook gerust verklaren, dat wanneer de reclasseering geen rekenschap houdt met het personeel, zij nooit in der eeuwigheid een zuiveren kijk op den ge detineerde krijgt. Hoe. weinig aandacht er aan een bewaarder geschonken wordt heb ik Vrijdagavond zien illustreeren. Ik vind het stootend voor het bewaarderscorps, want zooals deze bewaarder optrad leek mij wel iemand uit het oude mannenhuis. En wat de wellevendheid betreft, nu dat moet hij ook neg leeren 1 Hij zei geen goeden morgen, bij het eten geven zei hij niet eens alstublieft of smake lijk eten, in de kerk hield hij zijn pet op, was erg bruut met zijn waarschuwing inzake het praten op de luchtplaats en veel te luid ruchtig en te grof bij de nachtelijke rustver storing. Kijk mijnheer dit zijn twee dingen die het publiek volgens mijn méening nood zakelijk weten moetwil zij een goeden kijk op de gevangenis haar personeel, doch vooral op de directieleden krijgen en houden. Wij katholieke bewaarders, wij vooral denken bij onzen arbeid hoofdzakelijk aan de ziel. Deze moet tot God en zijn Heilige kerk teruggebracht worden en voor hem be houden blijven. Er zijn voor ons geen boeven, maar menschen net als wij maar die wij noe men „zwakkelingen", ook wel „slachtoffers" van den maalstroom der steeds sneller vlie gende tijdsstroomingen. Moge deze paar re gelen ër toe leiden dat de bewaarders in een goede verstandhouding op de eerste plaats tegenover de reclasseering zullen komen te staan en de tweede plaats dat de buiten wereld overtuigd zal zijn dat wij geen beulen, maar deels bewaarders V3n de goede orde en tucht in de gevangenis zijn en deels troos ters, verzorgers en opvoeders van de ons toevertrouwde menschen. U dankend mijnheer de redacteur. Bew. HOONAKKER. 2DE DRINGENDE OPROEP. Vrouwen en meisjes van Haarlem en Omstreken, Nogmaals doen wij een beroep op U. Helpt ons bij de Emmabloem-collecte als bloemenverkoopster Er gaven zich al wei een aantal meisjes op, doch het aantal bloe- menverkoopsters is nog lang niet groot ge noeg. Vooral op de volwassen dames, die zoo flink hebben geholpen met de waters nood-collecte, doen wij een ernstig beroep. De ramp der tuberculose is toch zeker niet minder erg dan de ramp van den watersnood. Er sterver, jaarli'ks nog duizenden jonge menschen aan tuberculose en wie berekent He iinancieele schade, welke door de tu berculose wordt veroorzaakt? Dat beloopt zeker in de millioenen. Als allen echter medewerken, zal het zeker gelukken de tu berculose. met al haar nasleep van ellenü- zoo al niet geheel te verdrijven, dan toch zeker aanmerkelük te verminderen. Dames, toont Uw spmpathie met dit stre ven en bewijst dat het U ernst is mede te willen werken aan den strijd tegen de tu berculose en geeft U nog heden op ah bicemverkoopster aan het Cciisultatie-burcau Gedempte Oude Gracht 41. Namens het Emmablcemdag-Comitt: Mevr. A. DEL BAERE—JISKOOT, Alg. Pres. G. VAN WAARD, Secretaris. Abonné's die te klagen hebben over ONREGELMATIGE of SLECHTE BEZOR GING der „N. H. Courant", worden DRIN GEND verzocht, dit ONMIDDELLIJK schrii- telijk te berichten aaD de Administratie oi mondeling aan onze Bureaux, NASSAU LAAN 49. ADMINISTRATIE N. H. COURANT.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 7