AANGEKOCHT 8 - 10 - 12 Cent P. J. F. MACHIELSE KANTEN en GALONS „DE KNOOPENWINKEL" 1 Noord-Holland Noord-Hollandscl Dagblad m Verkeersongevallen Bloembollenveiling Beverwijk. Wegens teleurstelling J- DE HAAN Sport en Spel. lüll WARMOESSTRAAT 14 TELEF. 10727. Fr. TUPKER de voorraad der opgeheven Sigarenfabriek „MATADOR" dat het Meube huis BADHUIS STRAAT 9 - Telefoon 13316 DAMES! ONDULEEREN ZANDVOORT. OVERVEEN. HEEMSTEDE. WIJKEROOG. BEVERWIJK. Haarl. Cricketbond. ZWEMMEN. Tweesteden wedstrijd Haarlem- Den Haag. Het nieuwe clubgebouw van de Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne BILJARTEN. Schoten's biljart-tournooi. GEMENGD NIEUWS. Een lijkstoet verstoord. Arrestatie onder moeilijke omstandigheden. Fraude bij de Coop. Maastricht sche melkinrichtng. Een hond levend begraven. door „KENNEMERLAND" en „VRIJE VEILING". GROENE VEILINGEN Op ZATERDAG 24 APRIL te WIJK AAN DUIN een GROOTE VEILING van extra vewaccen. Op DINSDAG 27 APRIL te SANTPOORT en DRIEHUIS van extra gewassen Neemt in het klein proef Ziet onze Etalages en oordeelt zelf voor Haarlem Groote Houtstraat 58, Telefoon 13240 voor SchotenGen. Cronjéstraat 56, Telefoon 13724 DEN KAAG GRONINGEN WIJ HEBBEN een bijzonder mooie sorteering tegen BESLIST ZEER VOORDEELIGE PRIJZEN Een van de meest betrouwbare Een -ven de meest gesorteerde en Een van de meest voorden li ge adressen van Haarlem Is. BIEDT HEER AAN: 4 zware eiken stoelen, 2 crapeauds, mooie eiken tafel, heeft gekost f 185.nu voor f 115.4 zware stoelen, 2 Fauteuils met leer, en tafel, f 60. Zwaar eiken gebeeld houwd buffet, f 85.Mooi eiken Dressoir f 55.—. Linnenkast rooktafels, rookstellen, vachten, schilderijen, spiegels, karpetten, tafelkleeden bureaustoelen, kapstok -met kleed enz. enz. AUes In zéér goeden staat, en wordt goedkoop verkocht. Spoed. Te zien; HASSELAERSPLEIN 19, bij den Zijlweg. KATHOLIEKEN Wie weinig geld voor zijn HUISORGEL uitgeven kan, heeft alle reden zijn goede geld zoo omzichtig mogelijk te besteden. Hij kan niet beter doen, dan overal rond te kijken en dan, als hij alle orgels te Haarlem gezien en bespeeld heeft, ten leste» naar J. DE HAAN, JULIANAPARK 60-62 en 64 gaan en daar zijn aan- teekeningen vergelijken met verschillende prijzen van De Haan's groote sorteering mooie en zeer voordeelig geprijsde orgels. In negen van de tien gevallen zal hij bij DE HAAN koopen en heeft dan zijn duiten het beste besteed. Julianapark 60, 62 en 64 - Haarlem - Telefoon 12605 Laat Uw haar vakkundig knippen. - Bezoekt onze aparte Dames- en Kinder salons. Onzichtbare Haarwerken voor onder en over het haar te dragen. Zijlstraat 73 - Tel. 12784 Schuin tegenover Haarl. Bank Het Kennemer Bosch als levens Ge meenschap. Over dit onderwerp hield Dr. Meilink van Haarlem in Zomerlust een lezing voor de Zandvoortsche Af deeling van de Ned. Ver. voor Dierenbescherming. Eerst werd door Dr. Meilink een algemeen overzicht gegeven van Kennemerland en het Kennemerschoon als geheel, daarna werden de deelen beschouwd. Daar de woorden van Dr. Meilink werden verduidelijkt door licht beelden, was het verrassend, welke mooie plekjes vooral in de omgeving van Haarlem, er nu „ontdekt" werden. Boomen en planten, ook die, welke in villatuinen de bijzondere opmerkzaamheid trokken, werden in over zicht behandeld en in korte schets naar het type vastgesteld. Varens en paddestoelen, waarvan men een rijkdom in Haarlems om geving aantreft, werden nier vergeten. Daarna volgden de vogels. Een uitgebreide collectie werd vertoond en in korte trekken 'n eigenaardige levensgewoonte of bijzonderheid te onthouden gegeven. Dit overzicht was zeer duidelijk en zal bij de bezoekers heel wat ver vlogen kennis weer paraat gemaakt hebben. Het was een zeer leerzame avond en de wijze, waarop Dr. Meilink Kennemerland liet zien vroeg de aandacht van het begin tot het einde. Phoenix. Zaterdagavond geeft de Zandvoortsche Tooneelvereeniging een feest avond in Bodega „Mustert" aan den Strand weg. Maandag 3 Mei wordt ook in Bodega „Mus tert" de algemeene ledenvergadering ge houden. Onder de agendapunten trekt no. 8 de bijzondere aandacht. Dit vermeldtVer kiezing van vier bestuursleden, aftrederden zijn de heeren G. W. van Toomfcergen, C. Frag, A.M. Hoek en A. Domburg, welke zich niet meer verkiesbaar stellen. Waterleiding te Bentveld. Naar we vernemen, zal niet overgegaan worden tot een proefboring voor de aanvullingswaterleiding te Bentveld, hoewel daar eerst toe besloten was. Volgens advies, ingewonnen bij deskun digen, is het maken van een proefboring on- noodig. Afsluithekken. De hekken, die ge plaatst zijn bij de Halte Tol der E.S.M. op het voetpad aan de Zandvoortschelaan, zullen verplaatst worden naar de Oostzijde van het einde van den Boulevard Bamaart ongeveer fer hoogte van de villa „Brandaris". Openbare Verkooping. Door den Can- didaat-notaris plaatsvervanger H. M. van Weel, waarnemende het kantoor van notaris J. H. Wildervanck de Blécourt te Bloemen- daal is gisteren in Hotel „Van Ouds het Raadhuis" publiek verkocht he heerenhuis Rampenlaan 84 met e-f en tuin, groot 853 M2. Koofer werd A. Hoogeveen te Haarlem, voor 11.300. Een perceel bouwterrein aan den Zuider stationsweg te Bloemendaal is voor 7.50C opgehouden. H. B. C. gaat Zondag naar Deventer om daar haar eerste Kampioenswedstrijd te spe en tegen Valkerding. Bij zulk een wedstrijd is het wel aardig ook wat aangemoedigd te worden. Daarom stelt iet bestuur voor per gezelschapkaart te gaan. De kosten zijn dan niet zoo hoog (slechs even vier gulden). Wij twijfelen niet if velen zullen van dezen gelegenheid gebruik naken om onze jongens naar de Koekstad te vergezellen. Het vertrek uit Haarlem is bepaald op 10.37, terwijl men om even 8 uur weer in Haarlem is. Wie van deze goedkoope gelegenheid ge bruik wil maken kan zich aanmelden bij den heer B. Platte. Zanlvoortkade 13, heden en •jiterlijk Vrijdagavond tusschen 8 en 9 uur De Stille Omgang naai Alkmaar. De ai de elin£ Wijkeroog van den Stillen Omgang naar Alkmaar houdt een vergadering op Zondag 25 April a.s., des avonds om 8 uur .n het Vereenigingsgebouw. De agenda vermeldt: regeling bedevaart voor de loopers en bespreking van de reis gelegenheid voor degenen, die de bedevaart niet te voet kunnen doen. Voorts zal de pen ningmeester rekening en verantwoording doen. locating van leerlingen. B. en W. stellen den raad voor aan Ged. Staten machtiging te vragen om het treffen van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Velsen, omtrent de toelating van leerlingen uit die gemeente, die op 1 Ja nuari 1926 op de openbare scholen aan de Akerendamlaan en de Schoollaan waren geplaatst. Ergelijke baldadigheid, Eenige opge schoten jongens hebben in een in aanbouw zijnd huis aan de Meeresteynstraat, het houtwerk met carbolineum besmeerd en daarmede het hout bedorven. De politie heeft de jongens opgespoord en proces verbaal tegen hen opgemaakt. Nieuwe archief ordenng. Tengevolge van de groote uitbreid ng der gemeente'ijke bemoei ngen in de laaste jaren aldus schrijven B. en W. aan den Raad wordt de behoefte gevoeld aan een archief- orden ng die kan beantwoorden aan de eischen des tijds. Deze eischen brengen o. a. mede, dat de stukken, die op één zaak betrekk ng hebben tot dossiers gevormd worden, vo'gens een zgn. registratuurplan, waar n al de zaken, d'e door de gemeente worden behandeld en afgedaan, een vaste gemakkelijk te bepalen plaats kunnen krijgen, opdat de stukken op elk gewenscht oogenblik zonder veel moeite u't het archief kunnen worden ge- 1 cht en. daarin weder teruggeplaatst. Met het oog hierop stellen B. en W, voor om over te gaan tot aansluiting bij het Re- g'stratuurbureau der Vereengng van Neder- landsche Gemeenten. Zij vragen den Raad hiervoor het genoo- digde crediet. Voor deze Gemeente zou bij toetreding verschuldigd zijn voor éénmaal een bijdrage van 100.benevens een bedrag van ten hoogste 70.voor de voorlicht ng ter plaatse. Als jaarlijksche bijdrage, d:e voor het eerst verschuldigd is in het jaar, vol gende op dat der toepassing, wordt voor deze Gemeente berekend volgens het tar ef f 40.Voor een contro'e-bezoek, dat tevens dient voor verdere voorlichting, wordt berekend 25.Dit bezoek word' in den beginne jaarlijks gebracht en kan 'ater zoo nood.g om de twee jaar plaats hebben. De "kosten voor materiaal kunnen be streden worden u't den post „Onderhoud en aankoop van meubelen yoor het Raadhuis. te IJmniden. Gistermorgen werd op den Rijksstraatweg tusschen Velsen en IJmuiden een 14 jarig meisje vanG., woonachtig te IJmuiden, door een motorrijwiel aangereden. De bestuurder is doorgereden Het meisje bekwam een wond aan het been, terwijl haar kleeren ge havend werden Het ongeval is dus nog be trekkelijk goed afgeloopen. Later bleek de bestuuder ie zijn een ze kere S. uit Schoten. Er zal een onderzoek worden, ingesteld. Jaarlijksche algemeene vergadering op 21 April 1926 j.l. gehouden in café Rest. Brink- mann. Om even over 9 uur opent de voorzitter (Mr. Davidson) met eenige hartelijke woor den de vergadering. In zijn openingsrede memoreert hij de groeiende belangstelling voor onze cricketsport in Haarlem en Omge ving, wat volgens spr. grootendeels is toe te schrijven aan het feit dat de onderlinge geest tusschen de bestaande vereenigingen op een zeer goed peil staat. Met leedwezen deelt hij onder anderen nog mede dat Jhr v. Lennep secr.-competitiel. van den H. C. B. wegens ziekte verhinderd is op deze verga dering tegenwoordig te zijn Was dit op zichzelf reeds een teleurstelling, deze werd nog vergroot doordat genoemde heer tn een zelfde schrijven berichtte dat hij wegens drukke werkzaamheden zijn functie als secr. competitielcider wenschfe neer te leggen. De heer v Arkel verkreeg hierna het woord voor de notulen der vorige vergade ring welke werden goedgekeurd onder dankzegging van den voorzitter evenals dit het geval werd met het jaarverslag van den secr. competitieleider. Uit dit veslag mocht blijken dat R. en W. 3 het kampioenschap der le kl. van den H. C. B. 3 maal in successie mocht behalen waardoor zijdefinitief beslag legde op de indertijd door A V.O. S. aan den H.C.B. ge schonken wisselmedaille. R. en W. 4 werd eveneens met een medaille vereerd voor het door haar behaalde kampioenschap in de 2e kl. v. d H.C.B. Den heer B. Bik zal, voor het feit dat hij als beste bowler der H.C.B. genoteerd staat een herinnering mogen ont- v*ngen zooals door hem zou worden ge wenscht Vorig seizoen werd reeds een me daille aan hem verstrekt voor dezelfde schitterende prestatie. Voor het beste bat ting-gemiddelde mocht de heer H. v. d. Berg een medaille in ontvangst nemen. Verder memoreerde de voorzitter nog het feit dat de H.C.B. nu zonder waardige prijs is voor het te behalen kampioenschap in de le kl. van den H.C.B Er zal getracht worden om ook hier weder in te voorzien. Verdienen verder nog op te merken dat de Haarlem- sche Cricket Bond in Mei haar 15-jarig be staan zal herdenken. Aan 't einde van 't jaarverslag v. d. secr.-competitieleider nam hij met eenige goedgekozen woorden afschei van het H. C. B. -bestuur en zijne leden. In verband met deze laatste zinsnede herdacht de voorzitter de werkzaamheden van Jhr. v Lennep en schetste hem als iemand waar in de H.C.B. een figuur verliest waarop zij met recht trotsch mocht wezen. Ook op deze plaats zouden wij Jhr. v. Lennep onze dank willen brengen voor de verrichtingen, welke hij in 't belang der cricketsport heeft gedaan was nu aan de beurt het jaarverslag van den penningmeester. Deze maakte het zeer kort. We mochten hier het heugelijke feit noteeren, dat hij kans heeft gezien een nadeelig saldo om te zetten in een batig saldo, waarvoor hij den dank van allen in ontvangst mocht nemen Aan de orde was nu de bestuursverkiezing. De voorzitter, mr. Davidson en de vice- voorzitter de heer Pennings, werden bij ac clamatie herkozen, evenals de penningmees ter de heer de Klerk Voor de functie van secr.-competitieleider werd gekozen in de plaats van Jhr. van Lennep den heer Boh een nog jeugdig doch zeer goed onderlegd lid der C. C. „Rood en Wit". Wij wenschen dat deze heer zich in deze functie nog menig jaar verdienstelijk mag maken, mede in 't belang der Cricket sport, als dat van den H. C. B. Als commissarissen werden bij acclamatie herkozen de heeren Van Arkel, Jaski en Scheen. 'Bij de verkiezing elftal- en kascommissie deden zich evenmin moeilijkheden voor; beiden werden en bloc herkozen. Bij de rondvraag deed de voorzitter aller eerst uitkomen het verzoek der vereeniging Bloemendaal om toe te mogen treden tot den H.C.B. met een elftal. Daar deze ver eeniging dit seizoen niet over een geschikt speelterrein kan beschikken werd aan haar dispensatie verleend om alle wedstrijden uit te mogen spelen. Waar het noodig mocht bjijken zullen er dit seizoen enkele wed strijden op Zondag moeten worden ge speeld. Dit laatste zal echter tot een mini mum worden beperkt en hebben we het goed, dan zal 't dit jaar hoogstwaarschijnlijk n 't geheel niet plaats behoeven te vinden. AIzoo zal dus de H. C. B. weder een elftal 'ijker zijn en aan Bloemendaal de taak om in den H.C.B. een zoo goed mogelijk succes, te boeken. Verder werd uit de vergadering nog opgemerkt dat 't jongensgilde was over gegaan tot oprichting van een cricket af-' deeling en zag gaarne dat de H. C. B. in verbinding stelde om te trachten ook deze vereeniging in ons verband te mogen zien opgenomen, 't geen zal geschieden. Na een hartelijk woord van dank sluit de voorzit ter te 1014 uur deze zeer geanimeerde ver gadering. Haarlem wint den beker met 22 punten voorsprong. Gisteravond had in „De Regentes" te 's Gravenhage het tweede gedeelte van den stedenwecV' rijd HaarlemDen Haag plaats. Ongeveer 60 Haarlemmers waren naar den Haag gegaan, en reeds op de heenreis heersch te een opgewekte stemming. Om ongeveer kwart voor achten arriveerde het geheele gezelschap in „de Regentes" en eerst om half negen werd met de afwerking van het uitgebreide programma begonnen, het was dai, ook geen wonder dat door deze vertraging de Haarlemmers zich i moesten haasten om den laatsten trein te halen en dat verscheidene polospelers ongekleed naar de tram moesten gaan. Om ongeveer half negen opende de voor zitter van den Haagschen Zwembond, de heer van Wijk, deze wedstrijd en heette allen aanwezigen een hartelijk welkom. Spr. maakte het publiek er op attent dat de Regentes 5 jaar bestaat, als huldeblijk werd den direc teur van de inrichting, den heer Garrer een krans aangeboden. Hierna kon de jury bestaande uit de heeren'C. W. van Hanelt, voorz., Rotterdam Dr. W. E. Meuns, Haarlem G. J. P. Ver schoor, Haarlem W. Peppinck, Den Haag H. H. Loeven, Den Haag secretaresse me vrouw Molenaar van Welle haar taak aan vangen. De prestaties van de Haarlemsche zwem mers waren uitstekend, alleen ondervonden alle veel hinder van de losse keerpunten, waardoor A. Liezenberg zijn rugslag ver loor. Ten tweede was de starter verbazend slecht, zoodat ettelijke valsche starts wer den gemaakt. Het zevental van den Haarlemschen Zwem bond stelde zeer te leur door van hun col lega's met 100 te verliezen, we zullen deze wedstrijd maar niet bespreken. Bij de Haarlemsche bleek groote vooruit gang te bespeuren op de damesnummers en bij de estafetteploegen, de andere nummers bleven gelijk. Alleen bij den rugslag bleken de Hagenaars groote vorderingen te hebben gemaakt. Hieronder laten we de volledige uitslagen volgen. No. 1. 50 M. vrije slag Adspiranten. 1. S. v. d. Meer, Haarlem, 30.2 sec., 6 pt. 2. J. H. de Haas, Den Haag, 31.6 sec., 5 pt. 3. C. J. v. Wijk, Den Haag, 32.8 sec. 4 pt. 4. H. F. L. Witt, Den Haag, 33.4 sec., 3 pt. 5. M. Buitenkamp, Haarlem, 34.2 sec., 2 pt. 6. C. Zeeman, Haarlem, 35 sec., 1 pt.. No. 2. Estafette 5x25 M. vrije slag Dames. 1. Haarlem in 1.38,8 sec. (mej. M. Doe men, L. Jansens, E. Bouwer, H. v. Abs, A. v. d. Pol) 4 pt. 2. Den Haag in 1.40,2 sec.. No. 3. 100 M. rugslag Heeren. 1. J. Ankerman, Den Haag, 1 min. 26,4 sec. 2. A. Liesenberg, Haarlem, 1 min. 26,6 sec. 3. J. Brandenburg, Haarlem, 1 min. 34,6 sec. 4. L. v. Lommei, Den Haag, 1 min. 35,2 sec. 5. C. de Haas, Den Haag, 1 min. 37,6 sec. 6. A. H. de Bruyn, Haarlem, 1 38,6 sec.. No. 4. 50 M. vrije slag Dames. 1. Mej. A. Scf outens, Den Haag, 41 sec. 2. mevr. Hautess Drielsma, Den Haag, 42,6 sec.3. mej. E. Bouwer, Haarlem, 42,8 sec. den Haag voor goal die de scheidsrechter a K* t—iTTai /i n d:: i... u-ijiI m mej. M. Doemer, Haarlem, 43 sec 5. mej. A. v. d. Pol, Haarlem, 43,8 sec. 6. mej. Steffelaar, Den Haag, 44 sec.. No. 5. 5x25 M. estafette vrije slag Heeren. 1. Haarlem in 1 min. 13,4 sec. met A. Braam, P. v. Ommeren, Buitenkamp, S. v. d. Meer en J. Schouw. 2. Den Haag in 1 min. 15,2 sec. ■No. 7. 100 M. vrije slag Heeren. 1. P. v. Ommeren, Haarlem, 1 min. 15 sec. 2. A. Braam, Haarlem, 1 min. 16,8 sec. 3. J. Ankerman, Den Haag, 1 min. 17,8 sec. 4. F. Range, Den Haag, 1 min. 19,2 sec. 5. A. Liesenberg, Haarlem, 1 min. 19,8 sec. 6. J. de Haas, Den Haag, 1 min. 21,8 sec.. No. 8. Polowedstrijd Haagsche Zwem' bond Haarlemsche Zwembond 100. No. 9. Schoonspringen Dames. 1. Mej. T. Slijper, Haarlem 2. mej. M. Doemen, Haarlem 3. mevr. Venema, Haar lem 4. mej. T. Steffelaar, Den Haag 5. mej. de Ruyter, Den Haag6. mej. Landheer, Den Haag. No. 10. Schoonspringen Heeren. 1. J. L. Stotijn, Den Haag 2. S. v. d. Meer, Haarlem 3. H. Veldhoff, Haarlem 4. F. A. Broens, Den Haag 5. J. H. de Haas, Den Haag 6. G. Boot, Haarlem. No. 11. 100 M. schoolslag Heeren, 1. S. v. d. Meer, Haarlem, 1 min. 25,6 sec. 2. C. Vingt, Haarlem, 1 min. 26,2 sec. 3. L. Liefrink, Den Haag, 1 min. 27 sec. 4. A. E. Speyer, Den Haag, 1 min. 32,8 sec. 5. H. Kooy, Haarlem, 1 min. 36,6 sec. 6. G. Heye, Den Haag, 1 min. 40,6 sec.. No. 12. 50 M. Schoolslag Dames. 1. Mej. T. Slijper, Haarlem, 46 sec.; 2. mevr. Venema, Haarlem, 47 sec.; 3. mevr. Haukes Drielsma, Den Haag, 47.2 sec.; 4. mej. Koelingh, Den Haag, 47.4 sec.; 5 mej. A. Schouten, Den Haag, 47.6 sec.; 6. mej. A. Tijm, Haarlem, 52 sec. No. 13. Estafette 4 X 50 M. windslag heeren. 1. Haarlem in 2 min. 28.2 sec. (A. Liesen berg, C. Vrugt, A. H. de Bruyn, S. v. d. Meer) 2. Den Haag in 2 m. 36.6 sec. Overzicht van den stand Den Haag 92 pnt.; No. 1 12 no. 2 2; no. 3 11 no. 4 12; no. 5 2; no. 6 4; no. 7 8; no. 8 10; no. 9 6; no. 10 11; no. 11 8; no. 12 12; no. 13 2; po. 14 2. Eindstand den Haag 194 p. Haarlem 112 pt.; no. 1 9; no. 2 4; no. 3 10; no. 4 9; no. 5 4; no. 6 2; no. 7 13; no. 8 0; no. 9 15; no. 10 10; no. 11 13; no. 12 9; no. 13 4; no. 14 2. Eindstand Haarlem 216 punten. Haarlem overwint dus met 22 punten Den HaagHaarlem 22. Om ongeveer 10 3/4 uur begeven de vol gende zeventallen onder leiding van den heer A. van Olst zich te water Den Haag A. C. Hop; A. v. d. Meer; Prof. R. L. A. Schoemaker; J. Ankerman; J. v. d. Bergh, J. Cramer; C. van Soest. Haarlem A. Boeree; A. H. de Bruyn, B. J. Moolenaar; J. Kodde; J.J. Moolenaar; A. Braam; P. v. Ommeren. Het blijkt dat de Hagenaars sterker zijn dan in Haarlem, vooral hun keeper, de be kende Gouda-keeper Hop, was beter dan de vorige, en heeft veel schoten er keurig uitgehouden. Over de leiding waren beide partijen niet erg te spreken, beide Haagsche doelpunten of in elk geval een was ongeldig. De grensrechter van den Haag scheen niet te weten dat een bal de doellijn geheel ge passeerd moet 'zijn, om een goal te kunnen doen toekennen. Boeree verrichtte een keurige safe door den bal uit den hoek te halen, en een klein gedeelte de doellijn pas seerde, de grensrechter vlagde voor goal, welke de scheidsrechter toekende. Het tweede doelpunt werd van de Haag sche helft gemaakt zonder dat iemand den bal had aangeraakt, ep was dus ongeldig. Nu iets over den wedstrijd zelf. De eerste aanval is voor de Haarlemmers doch J. Molenaar schiet juist over. Bij een Haarlem sche aanval begaat Prof. Schoemaker een overtreding, de bal wordt gij Braam geplaatst die onhoudbaar inschiet (10). Nu komen de Hagenaars opzetten doch Boeree is in schitterende vorm en weet alle onheil te voorkomen. Vermelding dienen eenige schoten van den Haagsche rechtsuiterst die Boeree keurig stopte. Met een 10 voor sprong voor de Haarlemmers trad de rust in. Met het oog op den rijd werd direct gedraaid, de partijen wegen goed tegen elkaar op. Bij een Haarlemschen aanval krijgt van Om meren den bal vrij en doelpunt onhoudbaar (20). De Hagenaars komen geweldig op zetten een schot in het huis van het doel haalt Boeree er keurig uit, maar tot aller verwondering appeleert de grensrechter van toekent (21). Bij het halen van den bal schiet een der Hagenaars van eigen helft in, de scheidsrechter zag dit niet en kende het doelpunt toe. Spoedig kwam het einde. De Haarlemsche ploeg heeft uitstekend gespeeld, uitblinkers kunnen we niet noemen. Hiermede was de tweede ste denwedstrijd afgeloopen alle zwemmers hopen dat spoe dig weer zoo iets plaats zal hebben, getuige het afscheid op het Stationsplein. De demi-finales voor de 4 fraaie bekers, welke verspeeld worden in café v. Trigt, Soendaplein, Schoten, zijn nu bijna allen ge speeld, zoodat reeds Donderdag a.s. de fi nale in de klasse B. plaats vindt. In de klasse C. plaatste D. E. S. zich Zondag j.L in de finale, door met 20 car. verschil van D. O. S. te winnen, terwijl Maandagavond de onderstaande ontmoeting werd gespeeld: Klasse D. 1 Vriendenkring D. O. S. 60 46 car, 2 Vriendenkring D. O. S. 60 40 car, 3 Vriendenkring D. O. S. 58 60 car, 4 Vriendenkring D. O. S. 60 33 car. Totaal 238 179 Aangezien de B. C. „Olympia" in deze klasse zich teruggetrokken heeft, speelt D. E. C. Woensdagavond tegen „Vrienden kring". Behalen de Monopoolmenschen een hooger totaal dan D. O. S., dan komen zij in de finale tegen „Vriendenkring," Het programma voor de finales is als volgt vastgesteld: 22 Apr, Jac. Maris Vriendenkr. klasse B 23 Apr. D. V. S. D. E. S. klasse C 25 Apr. Jac. Maris D. E. S. klasse A 26 Apr. Vriendenkr.D.O.S. of D.E.S. kl. D, De wedstrijden vangen aan te 7 uur, al leen Zondag a.s. wordt reeds om 6 uur be gonnen. Aangezien de verschillende clubs vrijwel van gelijke kracht zijn, beloven de a.s. wed strijden zeer spannend te worden. Dinsdagmiddag reed te Arnhem een lijk stoet den Apeldoomschen weg op naar da begraafplaats Moscowa. Ter hoogte van de houten hulpbrug kwam van de andere zijde een auto, bestuurd door iemand uit Neede. De lijkstoet week naar rechts uit en de auto passeerde den lijkwagen, evenals het eerste volgrijtuig, maar, vermoedelijk door te veel vaart, reed de auto daarna tegen bet twee de en tegen het derde volgrijtuig op. De bei dt rijtuigen vielen om en werden zeer ern stig beschadigd. De inzittenden kwamen el echter met enkele lichte schrammen af. De sabel moest gebruikt worden. Te 10 uur, Dinsdagavond, werd een agent in de Raadhuisstraat te Rotterdam gewaar schuwd door een man, die vertelde, door 'n zekeren v. H. mishandeld te zijn. Even later wees de man v. H. aan, waarop de agent hem wilde arrestee~en. Een broer van v. H. verzette zich tegen de aanhouding en gaf den agent een klap in het gelaat. Deze liet zijn arrestant los, trok zijn sabel en bewerkte v. H. ermede, waardoor deze eenige verwon dingen bekwam. De eerste gearresteerde had inmiddels de vlucht genomen, doch liep ia de Aert van Nesstraat in de armen van een anderen agent. Bij zijn overbrenging werd de agent door een achttal mannen aangevallen, me', het doel, v. H. te ontzetten. Om de rust te doen wederkeeren moest de agent nog eenige malen zijn sabel trekken. De directeur aangehouden De politie te Maastricht heeft, naar du „Tel." verneemt aangehouden en in verze kerde bewaring gesteld, zekeren V. G., di recteur van de Coöperatieve Maastrichtsche Melkinrichting, verdacht van verduistering van gelden. Het onderzoek is nog in vollen gang. De politie te Vroomshoop (O.) heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen A. L. en IC. O. twee onmenschen, die een hond de pootea samenbonden en hem daarop levend begroe ven. onder directie van de heeren J. SCHERMER, JOH. NIJSSEN, L. NUMAN en J. BLOM. Queen of the North, King Alfred, Glor of Lisse, Ornatus van Sion, Spring Glory, Lourens Coster, Lord Rose- berry, Coüleur Cardinal, Prins van Oostenrijk, Princess Elisabeth, Barti- gon, Clara Butt, Feu Brillant, .Cente- naife, Mr. van der Hoeff, Mad. Krelage, Iris, Rembrandt e.a. De veiling begint om 10 uur bij den heer G BLOM, Creutsberglaan, Wijk- aan-Duin. Na deze veiling i 4 uur veiling van de Bloembollen ten bate van het St. Jozefgesticht van ouden van dagen. BartgOD, Elisabeth, Wm. Pitt, Cente nair, Farnc. Sanders, la Reine. Ariadne, Baron de la Tonnaye dw. La Cangeur, Blauwe Crocus, Mad. Kre lage, Couronne d'Or eet. eet. De veiling begint om 10 uur op den tuin van den WelEd. Heer J. HAND- GRAAF te Santpoort-Station. Na deze veiling omstreeks 4 uur, worden de Bloembollen geveild ten bate van de R. K. Kerk te Driehuis. Opgaven voor aansluiting worden in gewacht ten kantore van één der beide Veilingen. CATALOGUS OP AANVRAGE. Nadere inlichtingen verstrekken gaarne, W. DE GROOT, Directeur „Kennemerland". H. PH. PHILIPOOM, Directeur, „Vrije Veiling." Bestaande uit kwaliteits sigaren van Zaterdag a.s beginnen wii met den verkocp van onder staande merken tot Spotprijzen. „La Julietta" Havana After diner Darvel dekblad iets apparts Zeer fijne 12 ets. sigaar Nu 10 ets 25 stuks f 2.40 Chronica Zandblad 10 ets. nu 6 ets. 50 A f 2.75 Adica Sumatra. 10 ets. nu 6 ets. 50 A f 2.75 Ten slotte besloten wij onderstaande merken, alle prima van kwaliteit, welke voor 8 cent reeds billijk zouden zijn te verkoopen voor 5^1 25 stuks f 1.20 wl« 50 stuks f 2.30 Satanas 8 cent nu 25 stuks f 1.20 Gaston 8 cent Aquila aëlen Prima 8 ets. Sumatra voor'5 ets. Excellent 50 a f 2.30 Wij garandeeren de kwaliteit van deze Sigaren in alle prijzen, zooals U dit van ons gewoon is. Voor deze prijzen kan onder gewone omstandigheden niet ingekocht worden. En U koopt dan beslist wat In voorraad aangezien de voorraad vlug uitgeput is, want de verkoop zal enorm zijn. SIGARENMAGAZIJNEN Abonneert 0 op dit blad Alles wordt in eigen ateliers vervaardigd, dus koopt U bij ons direct van den fabrikant, dit is voor U de voordeeligste weg. BUFFETTEN massief Eiken f50.-, DRESSOIRS mass. Eiken f 45.-- AMEUBLEMENTEN met leer eö sporten zeer soliede f 30.— EIKEN SLAAPKAMER-AMEUBLEMENTEN f 150, enz. enz. koopt niet iu «rinkels waar onzede lijke oi N. Maithusiaajiscbe artikelen worden verkocht oi voorhanden rijjv Koopt aan stationsboeken' -sten ALLEEN DIE LECTUUR WELKE GEEN GEV AAR OPI EVERT. Zoekt U een afdoende en iuc- seevolle reclame in Noord- Holland boven 1 YF Plaatst Uwe aanbieding n, aanvragen, bekendmakingen enz enz. in het het meest gelezen Dag Due in Noord-Holland boven bet Y, wet I editie'» voor Alkmaar Helder. I Hoorn Purmerend en provincie 8 Aanvragen voor advertenUetartx I ven richte men aan de admini 5 stratie. I HOFPLEIN 6 ALKMAAR I Telefoon 433 en 633 I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 10