In en om Haarlem. De Moord aan de Noor- dermarkt te Amsterdam Voornaamste Nieuws Verkeersongevallen Plaatselijk Nieuws Donderdag 2,2 April 1926# 50ste Jaargang No. 16&31 Dit nummer bestaat uit 10 bladzijden. - Eerste blad. Uit den Gemeenteraad Ongeval aan een bouwwerk. De Haarlemmermeerlijnen. Verbetering nabij de Oosteinderbrug te Hiilegom. DE DADER SNELDERS IN HET KLEVERPARK AANGEHOUDEN. Hij legt een bekentenis af. in dit nummer. De Rijksstraatweg nabij de Oosteinderbrug te Hiilegom, wordt verbreed. Bovenstaande foto geeft een beeld van den tegenwoordigen toestand. Het huis zal worden gesloopt, terwijl de boomen gerooid zullen worden. De wegen in Haarlemmermeer. Opening bazar „Het Brokkenhuis. TOONEEL. Begrooting Staatsvisschershaven- bedrijf te IJmuiden. Gevonden dieren en voorwerpen. LYK-ty^ j. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem Telegraphisch Weerbericht De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaa)3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No 5970 Advertenliën 35 cents per regel Bij contract belangrijke korting. Advertentiën tusschen den tekst, als ingezonden mededeeling, 60 ct. per regel; op de le pagina's 75 ct. per regel. Vraag- en aanbod- advertentiën, 14 regels 60 ct. per plaatsing, elke regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling. Alle abonne's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden f 9(11)0 Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f JSfï bij een ongeval metf<) bij verlies van een hand, fjoC bij verlies van een f E(| eg n ongeTd.en verzekerd voor een der volgende mtkeeringen: vil UU» verlies van beide armen, beide beenen of beide oogeir 3U," ^ot>Jelijken afïooiv I een voet of een oog: 1^0» duim of wijsvingervil» bij 'n breuk van f [,f\ bij verlies v. een been of arm: ItU* andere vinger. Nadat de voorzitter oud-Wethouder de Breuk had herdacht, stak in den Raad een stormpje op tegen de lange agenda Er stonden maar 20 punten op, doch verschil lende punten bestonden uit vier of vijf on derdeden en bovendien was er nog een aanvullingsagenda Zoodat er alles te za- men wei 36 punten waren De heer Ger- ritsz opende het vuur Nieuws zeide hij ui teraard met: want de kwestie van het ver- een college, dat denken doet aan een ou- gaderen om de drie of vier weken in plaats den lijd; het doet ons opblikken zooals van om de veertieb dagen en de klacht j mr Heerkens Thijssen zei naar de por- over de fate verzending van de stukken, j tretten der oude regentenfamilies De slag waardoor de leden geen gelegenheid heb- is nu gevallen; in Haarlem is het instituut ben om de gemeentezaken te bestudeeren, i begraven door den gemeenteraad op 21 is al oud De heeren Klein, v d Kamp en April 19261 En de aanleiding was de van Liemt sloten zich bii den heer Gerritsz sleutel van de linnenkast! Wie schrijft er aan en over en weer werd er tusschen B j een trage-comedie over? De laatste Haar- en W en den Raad gekibbeld op de oude lemsche regentessen, waaronder er waren, manier, zonder uitzicht op eenig resultaat die een kwart eeuw en langer hare dien- Toldat de burgemeester naar aanleiding j sten aan de gemeenschap hebben bewezen van pertinente vragen van de opposanten i om niets dan een Godsloon zij hadd-;n al- opeens de diplomatieke schermutseling ver- tijd in den letterlijken zin des woords de brak en eerlijk bekende: mijne heeren het lakens uitgedeeld Wanneer de directrice ligt niet aan mij maar aan de wethouders linnengoed moest hebben, dan moest eerst Ik wil wel om de veertien dagen vergade- een der regentessen met Jen sleutel worden ren: ook ditmaal hadden de stukken veel geroepen Maar in de directie van het eerder verzonden k- nnen worden Ik heb Gasthuis is een moderne geest gevaren; ook dikwijls genoeg bii dc Wethouders aange- daar heeft het befaamde woord efficiency drongen om meer rekening te houden met geklonken en deze geest van zelfstandige de wenschen van den Raad Maar,het baatte werkzaamheid botste tegen het eerwaardige mij niets lot nog toe In het vervolg zal ik prestige der regentessen. De directrice echter de teugels strak houden! Dat was eischte den sleutel om zelf lakens uit de mannentaal en wij hopen, dat heel het linnenkast te halen; de regentessen wezen college van B en W nu eens zal meewer- haar op het beduimelde reglement, waarin wat nu zeker te betreuren valt. Bij de rondvraag gingen een dozijn han den in de hoogte 'We vermelden alleen de rest was van geen bëteekenis dat den heer Klein werd toegezegd, dat B. en W in de volgende vergadering antwoord zullen geven op zijn vragen over de be lemmering van de stadsontwikkeling door de spoorbaan HaarlemLeiden. Bij den van- lastingpercentage naar omlaag te gaan. vang der zitting was zijn motie in handen Bij de wijziging der verord. op het Groote van B. en W gesteld voor praeadvies; Gasthuis bracht de heer Loosjes het con- evenals het voorstel van den heer v. Liemt flict tusschen regentessen en directie van j over een gemeentelijken accountantdienst het Gasthuis ter sprake. De heer Loosjes en dat van den heer Gerritsz, vragende de zette de zaak hoog op; maar nu we ze in instelling van een commissie van bijstand den breede hebben hooren verklaren, blijkt het niets dan een gevoelskwestie te zijn Regentessen van een Gasthuis; het is voor het ziekenhuiswezen. De opperman N. J. v. d. L. en de tim merman W., waren werkzaam op een 3 M. hoogen steiger aan een in aanbouw zijnde villa aan de Adriaan Pauwlaan te Heem stede. Door het breken van een steiger- deel kwamen beiden te vallen. Van der L.. viel langs ander steigerwerk met zijn hootd j we' er een gemengd bedrijf van te maken. op de steenen en bekwam doordaar een A*mtri r w cmtt hoofdwond benevens schaafwonden aan zijn KUNSTHANDEL F. H. SMIT. linkerarm. Later bleek hij ook nog inwendige Tentoonstelling van schilderijen, etsen en verwondingen opgeloöpen te hebben. litho s door Piet van Wijngaardt. Eerst in de keet binnengedragen, werd hij, e kennen geen schilder, die zoo vaaK Kamer, spraken enkele leden er hun leed wezen over uit, dat dit bedrijf een zoo groot verlies oplevert. Over het jaar 1924 bedroeg het verlies ruim 2 ton en op deze begrooting wordt rekening gehouden met een verlies van riiim een ton. Gevraagd werd of het niet mogelijk zou zijn dit bedrijf te verpachten of na verbonden te zijn, per auto naar zijn woning vervoerd. W. kwam terecht op v. d. L. en bekwam een lichte beenwonde. Naar wij vernemen worden er pogingen exposeert als van Wijngaardt en toch Jel kens met nieuwe werken voor den dag komt. Dat hij zeer productief is, wordt door de omvangrijke collectie, welke thans bij Smit de aandacht vraagt nog eens be vestigd. Wel hebben we de overtuiging, dat deze schilder met zeldzame vaardigheid de breede kwast hanteert en aan de uitvoe- in het werkgesteld om het aantal treinen ring niet zoo heel veel tijd behoeft te be- op de Haarlemmermeerlijnen tusschen Am- steden, doch met technische vaardigheid sterdam en Amstelveen uit te breiden en alleen komt men er toch niet Slechts een werden dienaangaande met de Directie zeer begaafd en enthusiast werker zal tot reeds onderhandelingen gevoerd. een dergelijke prestatie in staat zijn. De ken aan een meer geregeldcn gang van zaken Daarop kwam de suppletoire begrooting voor 1925 aan de orde En opnieuw dook daarmee het oude geschilpunt over de stille reserve van 100.000 bij het Water leidingbedrijf op. Men herinnert zich, dat daarover in December heel wat te doen is geweest en wij hadden niet verwacht heel dat oude debat nog eens te moeten her- stond, dat het beheer over het linnengoed aan bet college van regentessen behoort. Mr Heerkens Thijssen mocht al zijn beleid aanwenden om partijen bij elkaar te bren gen, het mocht niet gelukken En toch was hij de aangewezen ma'n; want eenerzijds ge voelde hij, dat het belang van het Gasthuis meebrengt, dat de directie niet voor geslo ten kasten staat; anderzijds heeft hij nog eerbied voor de regententraditie. Maar, de kauwen Maar er zit aan deze zaak een .belangen van den dienst moesten het politieke kant; die stille reserve, welke door accountant Lucas is ontdekt en openbaar gemaakt, was een dankbaar hapje voor den Wethouder van Financiën en een ergernis zwaarst wegen Toen namen de dames haai ontslag De heer Loosjes luidde baar met gevoelvolle woorden uit, maar eischte. dat nu ook het instituut van regentessen on- voor de sociaal-democraten, Zoo'n ton i verbiddelijk zou worden opgeheven, in te- gouds meer of minder heeft invloed op het genstelling met B. en W die het college percentage der inkomstenbelasting. Wet- wilden handhaven. Dé heer Loosies kreep houder Slingenberg wenschte die 100.000 fe gebruiken als bate voor de gemeentekas; de sociaal-democraten wilden het geld als reserve in het bedrijf laten Dat gaf weer met overweldigende meerderheid, 28 tegen 4 stemmen, zijn zin. De heer Mizérus heeft verder nog aan merking gemaakt op de tarieven van het eens een gebruikelijke bokspartij tusschen Gasthuis, welke nu in overeenstemming zijn mr Slingenberg eenerzijds en de haeren gebracht met die der beide Katholieke zie- Gerritsz en Joosten anderzijds te zien Bei- kenhuizen Alleen blijft er verschil met het de partijen geven elkaar niets toe; zij Diaconessenhuis Dat mag niet, beweerde „staan" elkaar En het» gaat er gewoonlijk de heer Mizérus; de gemeente mag njet te- lang niet malsch toe! De heer Gerritsz gen een particuiere instelling concurreeren maakte zich ten slotte boos en daagde den En het Diaconessenhuis kan niet zoo laag heer Roodenburg, als accountant en weten- gaan als de Mariastichting. omdat de laat- schappelijk man uit om te erkennen, dat de ste religieuse verpleegsters heeft Er vielen ontdekte ton van het waterleidingbedrijf nog al harde woorden, tot mr Brucb ten onder de gewone middelen van de gemeen- slotte voorstelde, dat de regenten van het te op te nemen, een slechte economische daad is Maar de heer Roodenburg was wel wijzer Kijk eens. zei hij, de zaak is heel eenvoudig Wanneer een vennootschap goe de jaren maakt dan schrijft zij veel af en maakt reserves Wanneer er een minder goed jaar komt, dan teert zij op het vroe ger gemaakte potje Niets anders nu doet de gemeente Haarlem, wanneer zij de ton reserve vart het waterleidingbedrijf aan wendt om in deze kwade jaren het belas tingpercentage laag te houden. De post werd dan ook met alleen de sociaal-demo cratische stemmen tegen, goedgekeurd. Achter de suppletoire begrooting kwam meteen het voorstel om het percentage der gemeentelijke inkomstenbelasting voor 1926'27 te bepalen op IK, dat is een half procent minder dan,het loopende jaar. De heer Joosten maakte natuurlijk bezwaar, wij zouden bijna zeggen „beroepshalve" De sociaal-democraten immers laten geen gele genheid voorbijgaan om tegen het eenmaal in Haarlem aanvaarde belastingsysteem te reageeren Het betoog van den heer Joos ten was scherpzinnig; het budget der ge meente wordt altijd gebaseerd op de uit komsten van het vóór vorig dienstjaar Zoo zal 1927 berusten op de uitkomsten van 1925 Welnu, zei hij, de begrooting van 1925 is geopend met een batig saldo van ruim vier ton. Wanneer nu het belasting percentage van 2 op IK wordt gebracht moeten wij er rekening mee houden, dat er voor 1927 f 212.000 minder aan ontvangsten is. Eén ton is nu gevonden in de reserve der Waterleiding, dus om u«t te komen zal men den dienst 1927 met vier plus ruim één, dus met ruim vijf ton moeten openen Welnu, B en W hebben in het geheel niet aangetoond, dat daarop uitzicht bestaat Dus lijkt het' onverantwoordelijk om het belastingpercentage tot 1K terug te bren gen. Mr Slingenberg had daarop een redelijk antwoord klaar: de rekening van 1925 be looft gunstig te worden; op een batig saldo van vier ton kan men wel rekenen en wel licht wel meer. Daarbij komt, dat de Raad eenige leeningen heeft geconverteerd, wat voor 1927 een vermindering aan uit gaven geeft van 125000 De vijf ton zijn er dan ruimschoots Maar B. en W kijken nog verder: 1927 wordt weer de basis voor 1929 En in 1929 is heel de groote crisis- leening van twee millioen afgelost. Het is dus ter. volle verantwoord om met het be- Groote Gasthuis en het bestuur van hel Diaconessenhuis nog eens samen zouden praten. Mr Heerkens Thijsssen verklaarde zich daartoe bereid, waarop de heer Ger- rits weer zijn oude stokpaard besteeg en ging betoogen. dat de Wethouder in den Raad niet kon spreken als voorzitter van regenten van het Groote Gasthuis! Mr. Heerkens Thijssen werd daarop boos, stond op en zei dat hij. Wethouder, zoo juist had geconfereerd met iemand achter hem, die voorzitter was van het regentencollege en dat hij namens die kon meeedeelen enz.! De burgemeester begon toen ook formeel te praten en weldra zat de heer Gerritsz lee- lijk in het zonnetje. Het voorstel tot het verleenen van een crediet voor de oprichting van een afdee- ling „Beroepskeuze" werd op voorstel van de heeren Keesen en Joosten aangehouden Bij de credietaanvrage voor de asfaltee ring van Gierstraat en Koningstraat infor meerde de heer Keerwolf naar de obstakels in de Zijlstraat het hek en de boomen voor jjaad gegaan Gisterenmiddag is in het Kleverpark aah- gehouden W. F. Snelders, wiens opsporing door de Amsterdamscbe politie was vér- zocht, in verband inet den moord op de j Noordermarkt te Amsterdam, waar in een i logement de 23-jarige Nelly Wijker werd vermoord gevonden. S. vertoefde sinds een dag of 14 al in Haarlem in het Leger des Heils, onder val- schen naam. Hij werd herkend door iemand, die met hem in dienst is geweest Deze waarschuwde de politie. Gisterenmid dag werd de politie gewaarschuwd dat S. in het Kleverpark liep met een zwarten doek voor het rechter oog. Een agent ging er op uit, zag in het Kle verpark een man met zwarten doek voor het oog, maar herkende hem niet als Snel ders. Niettemin verzocht hij hem mede te gaan naar het politiebureau aan de Sme- destraat Alhoewel de aangehoudene ont kende S te zijn ging hij zonder tegenstand met de politie mede. Op het bureau erkende hij S. te zijn, doch ontkende den moord bedreven te hebben Nadat hem gewezen was op den goeden indruk, die het op de Rechtbank maken zou, indien hij niet poogde te ontkennen, te meer waar de bewijzen van zijn schuld van den moord, in handen der Amsterdamsche politie zijn, legde hij een volledige bekentenis af De moord zou zich, naar hij zeide, hebben toegedragen zooals in de dagbladen veronderstellen- derwijs was geschreven. Later op den mid dag Werd hij door eenige rechercheurs naar Amsterdam gebracht, waar men reeds tele grafisch van zijn komst verwittigd Was. De doek voor het oog droeg hij omdat hij daar een tocht aan had opgedaan, maar het scheen hem toch niet onaangenaam te zijn dat hij op die wijze bijna onherken baar was. Shbsidie voor het verstrekken van gronden om Drente nit den nood te helpen. Ministerieel verbod om in plaggenhutten te wonen. Aanzienlijke troepenzending naar Atjeh. De goedkoope telegrammen naar Indië. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht naar het Eucharistisch Congres te Chicago. Het gevaarlijkste traject voor de „Norge". Snelders, de moordenaar van Nellie Wijker, te Haarlem gearresteerd. Het Nederlandsche en Belgische elftal voor den wedstrijd op 2 Mei samengesteld. Socialisten in La Louvière staken een pop in brand, Mussolini voorstellende. De Belgi sche regeering heeft den Italiaanschen am bassadeur haar leedwezen betnigd over het gebeurde. Berichten omtrent overeenstemming met de V. S. inzake consolidatie der Fransche schuld worden tegengesproken. j Engeland zon Turkije een veiligheidspact hebben aangeboden. Het Poolsche kabinet dient zijn ontslag in. De president weigert dit te aanvaarden. (Zie verder ook Laatste Nieuws) Op verschillende plaatsen in den Haar lemmermeerpolder werd op de wegen een z.g. veegmachine in werking gesteld, om de tengevolge van het zware en drukke autoverkeer uitgereden steenen naar het midaenspoor te brengen. Hoewel geen af doende, is dit toch een goede maatregel, die voorzeker zal worden toegejuicht. Want daarmede wordt allicht voor en kele dagen eenigermate iets van den treu rige» toestand, waarin de wegen in dezen poider verkeeren, weggenomen. mislukkingen van zijn imitators zijn er om dit te bewijzen. Bevatte de tentoonstelling, welke hier voor een jaar terug werd gehouden, uitslui tend bloemstukken, thans zien we ook eenige landschappen uit den omtrek van Haarlem (Aerdenhout en Elswoud). De bloemstukken, voor ons nog steeds zijn beste werken, bezitten voor het meeren- deel de voortreffelijke eigenschappen, waarop we reeds vroeger de aandicht vestigden. Opnieuw daarover uitweiden zou ens' in herhaling doen treden. Volstaan we daarom ditmaal met de opmerking, dat we wederom getroffen werden door de kleu renpracht, de ongemeen smakelijke sc'nilde- Gistermiddag klokslag half drie is de bazar ring en de vaak voortreffelijke stofuitdruk- van het Brokkenhuis in de zaal van den king Ook van Wijngaerdt echter heeft H. K. B. geopend in tegenwoordigheid der z9n zwakke momenten, hetgeen begrijpe- T j.j t, j leden van het eere- en uitvoerend comité j'jk en te vergeven is, maar een enkele legen den avond is de aangehoudene naar keer maakt hij het ons toch wel moeilijker overgebracht, waar hij door Commissaris i é«noodigden. De Presidente van het yrede mee te hebben. Mogelijk moet dit op het bureau Westerstraat te Amsterdam Brokkenhuis, mevr. v. Marselis Hartsmck ^kening geschoven worden van het gemak Thiemans is, gehoord. Snelders verklaarde, dat de vorige week Maandagmorgen een brief van den Griek- schen logementhouder, aan wien de vrouw vroeger kennis had gehad, opnieuw een aanleiding werd tot oneenigheid tusschen hen beiden, gelijk den laatsten tijd herhaal delijk het geval was. Naar aanleiding van dezen brief/ waarin de Griek zijn bezoek aankondigde, weigerde de vrouw met hem. Snelders, uit venten te gaan, waarop deze verklaarde dan ook thuis te zullen blijven. Aan den houder van het logement aan de Noordermarkt werdverzocht niet thuis te geven als de Griek zou komen. In den loop van den dag werd 'de stemming tusschen man en vrouw niet beter. Des middags te half vie- brak opnieuw een ruzie uit, waarbij de verslagene aan Snelders verweet, dat ze het bij hem veel slechter had gekregen dan bij den .Griek. Bij een handgemeen trok de vrouw een schoen uit en wierp dien Snel ders naar het hoofd. Deze ontstak daarop in blinde woede, greep een handdoek van den muur, sloeg dezen om den hals der vrouw en wrong zoo lang tot zij ineen zeeg. Daarop bond hij haar handen en voeten en legde het lichaam te bed. Vervolgens verliet hij het logement om na IK uur door de stad gedwaald te hebben, terug te keeren. Toen hij zag dat het gezicht der vrouw blauw geworden was, drong zich aan hem op. dat hij haar vermoord had. Hij verliet het logement na voor den nacht nog het logies betaald te hebben, waardoor hij de ontdekking hoopte te vertragen, hetgeen ge lukte, daar de moord eerst Dinsdagmorgen werd ontdekt Dien dag is Snelders naar Den herdacht in haar openingswoord dankbaar waarmede hij produceert en waarbij de den arbeid der vele dames en heeren, die in zelfkritiek wel eens verflauwt. Zoo zijn in de enkele weken van voorbereiding het no. 24 bloem en blad prachtig, de rest op- omvangrijke werk van den bazar hadden pervlakkig, op 't slordige af. Zoo'n aarden ondernomen en beëindigd. Spr. memo- P°' bijv. is toch meer van te maken. Ook reerde de groote moeilijkheden, waaronder no' is een werk, den maker van zooveel he, Brokkenhuis werd opgericht, die echte, firBk'1".,»^^ overwonnen werden door de toewijding der dat in de vitrine laatst is. Neemt van leden, door de medewerking van gemeente- Wijngaerdt met dit laatstgenoemde werk bestuur pers en particulieren. Ondanks de een loopje met ons? We zouden het haast buitengewone liefdadigheid was het Brok- denken, want de landschappen, in de vóór- kenhuis maar al te dikwijls uitverkocht, om zaal opgehangen, zijn van een heel wat be nu een stamkapitaal te vormen voor den aan koop van goederen, die niet veel onder de giften voorkomen (lakens, sloopen, baby- kleeren), wordt deze bazar gehouden, die de traditie hooghoudt. ter gehalte en toonen ons den schilder in volle kracht. Daarin is hij weer de stoere Hollander, waardig nazaat van onze zeven tiende eeuwsche meesters, die op zijn wijze gezien de medewerking, die men van alle zijden mocht ondervinden, een groot succes belooft te worden. Na de officieele opening door de presi dente, v/erd de bazar feestelijk ingezet met eenige liederen, gezongen door mej. Lode- wijks met begeleiding van den heer Vink. „De Garde-Luitenant." Het bekende blijspel van Franz Molnar houdt prachtig repertoire, al blijft 't geen kasstuk (de- Stadsschouwburg-bezoekers wa ren gisteravond „rari nantes in gurgite vasto") vooral misschien door de voor liefde der tooneelspelers. Voor acteurs als Verkade en Nel Stants is het een buiten gewoon prettige taak, in dit stuk de hoofd het huis van den heer Enschedé. Wethou der Reinalda deelde mee, dat de directeur van Openbare Werken deze zaak behan deld had, maar dat de eigenaar tot nog toe had geweigerd. Nu zal de burgemeester zich er persoonlijk vóór spannen en de Wet houder sprak onder applaus van den Raad den wensch uit. dat de heer Enschedé in het algemeen belang zal meewerken tot opruiming van de voor het verkeer zoo hinderlijke objecten vóór zijn woning. Bij een verzoekschrift van bouwvakorga nisaties om meerdere werkverruiming, wer den verscheidene vragen gesteld; onder meer door den heer Gerritsz, of het geen tijd wordt om eens langs officieelen weg te gaan beproeven een regeling te treffen tus schen de eigenaars van de duinterreinen ten zuiden van den Zeeweg en de gemeen te om tot boschontginning over te gaan. Dan komt er misschien ooit eens een daling in het werkloozencijfer Wethouder Heer kens Thijssen kon niet anders antwoorden dan dat het hier een delicate zaak betreft, welke officieus al eens voorzichtig is ter hand genomen: maar tot nog toe bleken de grondbezitters niet genegen mee te werken B en W zouden de vraag van den heer Gerritsz overwegen. Wij meenen te weten, dat de gemeente een zevental jaren geleden een groot com plex duingronden in banden beeft gehad; maar dat de koop toen is afgesprongen, en daarop naar Haarlem, waar rollen te vervullen. Immers de karakter hij logeerde bij het Leger des Heils onder een wisseling, die zij (ook de tooneelspeelster valschen naam. er in moeten presteeren, geeft zoo'n mooie De aangehoudene, die steik onder den in druk is van het gebeurde, kon niet verklaren waarom hij na de worging de handen en voe- gelegenheid voor iemand, die veel kan, te toonen dat hij veel kan Eduard Verkade en Nel Stants buitten ten der vrouw gebonden had. Hij zou niet j de heid ult. Het is dan ook aan hun den opzet nebben gehad haar van het leven A te berooven PP1** sPe* en £*ac* samenwerken te danken. HetTtoffelijk overschot van mej, Wijker dat 'f stuk, hetwelk overigens, ondanks de zal heden ter aarde worden besteld. (aardige vondst en t met onmoderne karak- j teriseeren der vrouw, noga! aan ouderdoms- PerSOtialia. gebreken lijdt, 't nog steeds doet ook (of moeten wij zeggen vooral bij herhaalde Door den Minister van Onderwijs. Kun- aanschouwing. Wij althans waardeerden het sten en VX-etcnscrappen zijn in de eommis- tooneelspe! der tooneelspeler-spelende too- sie, die in 1926 wordt belast met het xine I neelspelers raeer> dan- bij eerste visje we men der eindexamens aan de van Kijkswege i, r gesubsidieerde zeevaartscholen o.m be- 1 betrapten met genoegen de geestige over- noeemd tot lid en ondervoorzitter, de heer 8an8en gelaats-expressie, houding en M. C. Koning, directeur van de Stoom- j gëbaar, stemklank terwijl bij eerste ken- vaart Mij. „Nederland", te Vogelenzang en nismaking de raadselachtigheid veel fijns tot lid de heer H. G. J. Uilkens, lid der niet doet begrijpen noch zelfs opmerken, commissie voor de stuurlieden-examens Hans van Meerten, de huisvriend, sloeg alhier. Rijwielongeluk. Dinsdagmiddag raakte een wielrijder, een kippenkoopman, op den Kruisweg in Haar lemmermeer, bij het passeeren van eeii zich even goed door zijn vage rol heen, als Marie Faassen („mama") door de hare. Eva Beck was ons als hittepetit 'n beetje tè gejaagd-dienstwillig, de schuldeischer (Car- pentier Alting) was in zijn voorbijgaand op treden op peil. Stippen we nog even aan, dat enkele in sinuaties en kleedij, die niet reikt aan door ons te eischen normen, niet toelaten, dat auto z'n stuur kwijt, met het gevolg, dat men bij eventueel latere opvoeringen ieder- hij met fiets en al kwam te vallen. De j een tmeeneme. man kwam er met een paar liche kwetsuren af, doch het rijwiel werd deerlijk gehavend, terwijl h et heelwat moeite kostte om de kippen, die hij in een mand vervoerde, weer bij elkaar te krijgen. Blijkens het afdeelingsverslag der Eerste Ook in de etsen en litho's vinden we de verrassende vlotheid van doen, die hem als schilder kenmerkt en ook als grafiker bij zondere resultaten doet bereiken. Vooral onder de litho's zijn er, die zich door mooie contrasten onderscheiden en zich als fris- sche prentkunst, met een eigen karakter kenmerken. M. v. d. W. EEN KONINKLIJK BESLUIT. Het heeft H. M. de Koningin behaagd ter beschikking van deze gemeente te stellen een viertal etsen van den Nederlandschen schilder en etser M. Bauer, welke afkoms tig zijn uit de collectie die de Indische on derdanen ter gelegenheid van het Zilveren Huwelijksfeest der Koningin aan Hare Ma jesteit en aan Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden hebben aange boden met de bedoeling die een plaats te geven in het gemeentehuis of een der an dere openbare gebouwen der gemeente. Besloten wordt aan B en W. op te dra gen, aan Hare Majesteit bijzondere erken telijkheid te betuigen voor deze fraaie schenking. EEN FLAUWE GRAP. Gisteravond acht uur werd de brandweer vanuit het Centraal Telefoonbureau ge waarschuwd, dat er brand was uitgebroken in de Slachthuisstraat. Nadat de brandweer was uitgerukt, bleek dat er van brand geen sprake was De persoon, die de brandweer opbelde, verdween toen men het nummer van hef perceel vroeg. WIE MIST 'N GOUDEN DAMESHOR LOGE Door iemand uit Amsterdam is bij de po litie alhier kennis gegeven, dat zij op Woens dag 7 April bij een fietstocht, tusschen Voor hout en Rijnsburg een gouden damesarmband horloge heeft gevonden. De vondst is onmid dellijk aangegeven bij de' politie van Den Haag, Leiden en Wassenaar, doch de eigenaar heeft zich nog met aangemeld: Voor het geval dat her horloge is verloren door iemand uit Haarlem, is ook bij de politie hier ter stede aangifte gedaan. Voor belanghebbenden is het adres te vernemen op het politiebureau in de Smedestraat. L. Treffers, Nic. Beetsstraat 5rood, arm band v. Norden, Olycanstraat 11, capes C. v. Heerden, Spaarndammerweg 66, geel- mn'HHnT Barometerstand 9 uur v.m.: 7.47. Voor*it. Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 7.39. Medegedeeld door het Kon. Ned Meteoro logisch Instituut te De Bildt in den morgen van 768.1 m.M. te 747.7 m. M. te Naar waarnemingen 22 April 1926. Hoogste Barometerstand Vestmanoer. Laagste Barometerstand Helder en Hamburg. Verwachting van den avond van 22 tot den avond van 23 April: Matige noordwestelijke tot westelijken wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opklarin gen, waarschijnlijk regenbuien, zelfde tem peratuur. witte hond Fauna P.C. Ruts, Oranjeboom- straat 44, grijs keeshondje Fauba H.A. Stuur, Ten Catestraat 16, langh. grijze hond Hoeiing, Ged. Oudegracht 11B, bruine pin cher A.J. de Hon, Amsterdamschevaart 10, muiski. poes Kennel Fauna, Parklaan, zwar te poes C.M. Haentjcs, Duvenvoordestraat 46, idem Fauna v. Wouden, Rozenhagen- straat 65, rijwielbel.merk J. Stevens, Raad huisstraat 35 H'stede, idem J. Bekker, Edi- sonstraat 2, idem B. Bos, Zijlweg 69 Over- veen, idem G. Klein, Generaal Cronjé- straat 82, damesring C. Fortgens, Tempe liersstraat 52, riem Politiebureau, Smede straat, ring sleutels G. Dekker, Kleverpark weg 176, actetasch met boeken J. Nieuwen- huis, Kleverparkstraat 25. vulpotlood. DE TARIEVEN DER TAXI'S. Eenigen tijd terug werd er van verschillen de kanten aangedrongen op een verlaging der Taxi's-tarieven. Zooals men weet zijn de Taxi's tarieven hier ter stede, in vergelijking met andere plaatsen verbazend hoog. Wij hebben ons gewend tot het bestuur der Unie van Arbeiders in het Automobielbedrijf, met de vraag of het juist was dat er een lager tarief wordt gereden. Wij ontvingen hierop het antwoord dat uitvoerig met de werkgevers is besproken door de betrokken politie-autoriteiten en dat de werkgevers hun standpunt hierop nader bekend zouden maken. Onze zegsman verklaarde dat momenteel door geen der ondernemers het vastgestelde tarief wordt gerekend waardoor er thans fei telijk een chaos heerscht- Hieruit blijkt dat men onder het tarief blijft en niet er boven, zoodat de meening van de Unie, al dat bij een behoorlijke standplaatsen regeling men hier ter stede ook tot een goed- kooper tarief zou kunnen komen juist blijkt te zijn, daar men er thans al reeds toe over gaat zonder deze standplaatsen-regeling. Er wordt getoert tegen 6 per uur pLm. 2 uur is 12. Ook het meer en meer reductie geven aan sommigen van het publiek wordt meer en meer een regeling en maakt dus onderscheid tusschen den eenen gebruiker van een taxi en den andere, doch hoe het ook zij van een re geling is er momenteel geen sprake meer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 1