lnfluenza-Hoest Sociaal Leven. Sport en Spel. NIEUWE Tweede Blad HAARLEMSCHE COURANT Donderdag 22 April 1926 R. K. Werkliedenverbond. Het tramconilict te Doetinchem. aMSTERDAMSCH nieuws. Inbraak in een magazijn van lederwaren. BINNENLANDSCH NIEUWS. Wonen in plaggenhutten verboden. Om Drente uit den nood te helpen. LUCHTVERKEER. Het gevaarlijkste traject voor de „Norge". VERKEER EN POSTERIJEN De goedkoopè telegrammen naar Indië. UIT ONZE OOST. Gevolgen van den Bandjir bij Padang. Een rapport van het onderhoofd van Sibadeh. KERK EN SCHOOL. Mgr. H. van de Wetering, aartsbisschop van Utrecht, naar het Ech. Congres te Chicago. Benoemingen KUNST EN KENNIS. St. Bernulphusgilde. NEDERLAND—BELGIË. Het Nederlandsch elftal gekozen. Het Belgische elftal. D. H. V. B. DISTRICT HAARLEM. Junioren-Competitie. Nieuwe Haarl. Crt. Beker. CRICKET. LAWNTENNIS. De competitie. Voor Allen die Sukkelen GYMNASTIEK. ATHLETIEK. DAMMEN. VRAGENBUS. MARKTNIEUWS. LAATSTE NIEUWS. Verdronken. 40-jarig ambtenaarsjubileum. Schipbreukelingen opgepikt. Maandag 19- April vergaderde hel be stuur van het R.K. Werkliedenverbond. Uit de mededeelingen bleek o.m., dat 13, 14 en 15 September van dit jaar te Ant werpen een conferentie zal gehouden wor den van het Katholiek Internationaal Bu reau van den Arbeid (Internationale van Katholieke Arbeidersverbonden). Besproken werd de verhouding tot den Kath. Radio Omroep en de K. S. A. In een gemotiveerd schrijven zal aan het N. A. S. worden medegedeeld waarom thans niet kan worden ingegaan op een verzoek tot samenwerking der vakcentra- len. Dc definitieve agenda's voor Verbonds- en Vakbondsvergadering werden vastge- In de vacature-van Rijzewijk zijn candi- daat gesteld de heeren. W. J. Andriessen, Bouwvakarbeidersbond; A. Angenent, Ma rinepersoneel; C. v, d. Dries, Typografen; J. Gemen, Tabaksbewerkers; Th. de Groot, Houtbewerkers; H. J. Sprokop, Bakkers en Chocoladebewerkers; H. J. Stins, Mijnwer kers. Een beslissing werd genomen inzake het erganiseeren van het personeel werkzaam in de fcuntzijde-industrie. De besturen van dc Textiel- en Fabrieksarbeidersbonden zullen met die beslissing in kennis worden gesteld. Besloten werd den Nederl. R.K. Trans portarbeidersbond van 1 Januari 1926 af toe te laten tot het Centraal Weerstailds- en Reservefonds. De reorganisatie-voorstellen betreffende de R.K. Staatspartij werden uitvoerig be sproken, waarbij werd .vastgesteld, dat de commissie Koolen-Ruijs geen aanleiding ge vonden heeft om met de verlangens van het Verbond voldoende rekening te houden. Het standpunt van het Verbond, eertijds d_oor een Verbondsvergadering vastgesteld, zal door het Bestuur nader worden be paald. Hiervan zal binnen enkele dagen per uitvoerig schrijven mededeeling worden ge daan aan het bostuur van den Bond van Rijkskieskringorganisaties. Bemiddelingspogingen mislukt. Naar de „Tel." verneemt, zijn de bemidde lingspogingen in het conflict bij de tram ZutphenEmmerik, uitgaande van ds. Pi- kaar, te Steenderen, als mislukt te beschou wen. daar dc Werkgeversvereeniging gewei gerd heeft mede te werken aan een onder zoek naar de vooroorzaak van het conflict. De brandkast opengescheurd. Inbrekers hebben zich toegang verschaft lot een magazijn van lederwaren gevestigd aan den Singel ter hoogte van den Blauw burgwal. Zij slaagden er in, door te drin gen tot het vertrek, waar de brandkast staat en scheurden deze aan de achterzijde op de gebruikelijke manier open. Een be drag van 300 wordt vermist. De inbraak is gepleegd in den nacht van Zaterdag op Zondag of in dien van Zon dag op Maandag.. Openluchttheater Frankendaal. In verband met de den vorigen zomer op gedane ervaringen zijn aan het openlucht theater op Frankendaal eenige belangrijke verbeteringen aangebracht. De toeschouwersruimte is thans sterk oploopend gemaakt, dus geheel als amphi theater ingericht, zoodat men van elke plaats goed het gcheele tooneel kan over zien. De speelruimte is 75 c.M. opgehoogd, terwijl de loges een eind achteruit zijn (ge bracht, zoodat de bezoekers van dien rang niet meer te dicht op het tooneel zitten. Ook aan de beplanting is veel zorg be steed, zoodat op de zijkanten en op den achtergrond van het tooneel mooier effec ten zijn verkregen. In den komenden zomer zal het Verec- nigd Tooneel, directie Verkade en Verbeek, wederom een aantal voorstellingen op Frankendaal geven. Dit jaar zal het open lucht-theater echter ook voor andere ge zelschappen of vcreenigingen beschikbaar zijn. De arbeiders kunnen betere woningen betrekken. Dc minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft aan de daarvoor in aanmer king komende gemeentebesturen een circu laire gezonden van den volgenden inhoud: Nu aan de bij de werkverschaffing ge plaatste arbeiders een huurtoeslag wordt verleend, indien zij in een huis wonen van een woningbouwvereniging, moet het voor f.lle bij de werkverschaffing geplaatste ar beiders financieel mogelijk worden geacht 'n behoorlijke woning te betrekken. Daarom is bepaald, dat zij. die na 1 Juli a.s. wonen ri plaggenhutten en daarmede gelijk te stellen verblijven, behoudens door den minister tc verleenen ontheffing, niet tot de werkver schaffing mogen worden toegelaten dan wel indien zij op dat tijdstip bij de werkverschaf fing werkzaam zijn, zullen moeten worden ontslagen. De minister noodigt de gemeentebesturen uit aan dit voorschrift streng de hand te houden en er wel bevorderlijk aan te willen zijn. dat de hutten die door de bewoners worden verlaten, zoo eenigs2ins mogelijk onmiddellijk worden afgebroken. Subsidie voor het verstrekken van gronden. Dal de .regeering serieus wil medewerken om Z.-O. Drente uit zijn crisis-periode op te heffen, blijkt naar uit Nieuw-Amsterdam ge meld wordt, wel weer uit het volgende; Aan iedere commissie, die zich bezighoudt met het verstrekken van gronden en plaats jes aan onvermogende arbeiders wordt een subsidie verleend van 80 of 90 mits de combinatie zelf over 10 beschikt. Alleen zij, die een tuinbouwcursus hebben gevolgd, kunnen voor een dergelijk plaatsje in aanmerking komen. Larssen voorziet moeilijkheden op. den tocht naar Spitsbergen. Larssen, een der commandanten van de „Norge", heeft, vblgens een bericht uit Moskou verklaart, dat dc tocht van het luchtschip van Leningrad vla Wardö naar Spitsbergen om verschillende redenen het gevaarlijkste traject der expeditie zal blij ken, ook in verband met de weersomstandig heden, daar men stormen verwacht. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat bij de z.g. D. L. T.-telegrammen (Daily Letter Tele grams) welke, gelijk reeds is medegedeeld, 1 Mei in het verkeer met Ned. Indië tegen goedkoop tarief zullen worden ingevoerd, de volgende bepalingen sullen worden in acht genomen 1. De telegrammen moeten boven hei adres voorzien zijn van de aanwijzing D, L. T., welke aanwijzing als één woord in de prijsberekening is te begrijpen. 2. De telegrammen kunnen vanwege den afzender voorzien worden van een der via's „Amsterdam-Bandoeng-radio" of „Eastern"; telegrammén zonder via .aangeboden worden naar omstandigheden over een dier beide wegen verzonden. 3. De prijs der D L.T.-telegrammen be draagt voor de eerste 20 woorden óf min der f 12.50 voor elk woord meer f 0.62 V2. 4. D.L.T.-telegrammën mogen slechts gesteld zijn in verstaanbare taai èn wel in het Nederlandsch, Fransch, Duitsch, En- gelscli of Maleisch, terwijl aan den voet van het aart te bieden formulier 'n desbetreffende verklaring is te onderteekenen als vereischfe voor uitgestelde telegrammen. 5. De aflevering in Ned.-Indië en wat be treft de telegrammen in omgekeerde rich ting, in Nederland geschiedt minstens 2 maal 24 uren later dan het tijdstip der aanbieding in Nederland (resp. Ned.-Indic) met dien verstande, dat Zondagen en feestdagen even tueel niet medetellen bij de berekening van evengenoemden termijn,van 2 maal 24 uren. 6. De afzenders hebben slechts recht op terugbetaling van seinkosten wegens ver traging, indien blijkt, dat een D.L.T.-tele gram 6 maal 24 uren na het tijdstip der aan bieding nog niet werd afgeleverd. 7 Op de D.L.T.-telegrammen zijn overi gens de bepalingen van toepassing, welke voor uitgestelde telegrammen van kracht zijn. Zeventien aardschokken. Een schade van minstens vier ton. De volgende bijzonderheden omtrent den bandjir bij Padang worden nog gemeld zeventien aardschokken werden veroorzaakt tusschen Indaroeng en Loeboek Soelasih. De door den bandjir aangerichte schade is groot er dan vermoed werd. De Linau- manisrivier is verlegd. De fabriek Inda roeng moet een niemve brug bouwen. De herstelling van de waterkrachtleiding aa'n de Koerandji moest worden stopgezet. De ge bouwen van B. O. W. zijn in het water ge vallen, Het totaal aantal aardschuivingen iii de geheels streek bedraagt 23. De geschatte schade van het gouvernement en de parti- cuiieren bedraagt minstens 4 ton. Meer troepen naar Atjeh. Naar het „Bataviaasch Nieuwsblad" ver neemt, worden met spoed 16 brigades mare chaussees uit Java als aanvulling der troepen macht in Atjeh daarheen gezonden. Die grootere troepenmacht wordt noodig geacht om ruggesteun te verleenen bij de actie der kleinere marechaussee-patrouilles. Uit Koetaradja wordt gemeld Het onder hoofd van Sibadeh rapporteert, dat 13 en 14 dezer een 13-tal jongemannen uit, de kam pong Simpang en de ladang Rimba iets in hun schild voerden tegen de troepen. De aanvoerders waren nauwe familieleden van den gesneuvelden bendeleider Teukoe Mau- loed. Alle troepen werden gewaarschuwd. De brigade van luitenant Batten weerstond den aanval, die als een bloedwraak bedoeld was. De reden van den aanval op de colonne- Paris was, dat een volkshoofd, dat niet langer gebruikt werd voor overbrenging, van be stuursleden, daardoor een gewoon kam pongman was geworden. Het gebeurde in Troemon kweekte den verzetgeest aan. Van de 29 bendeleden zijn er 20 gesneuveld. Dinsdagavond werd in de door het C e n- trum georganiseerde bijeenkomst van ka tholiek Utrecht, vereerd met de tegenwoor digheid van Z D. H. Mgr. H. van de Wete ring, Aartsbisschop van Utrecht, door prof. Alph. Steger, hoogleeraar aan de Technische Hoogescbool te Delft, in diens rede over hef a.s. Internationaal Eucharistisch Congres te Chicago meegedeeld, dat Mgr. de Aarts bisschop Katholiek Nederland naar dat Congres zal voorgaan. Het is zeer begrijpelijk, dat deze mede deeling mei groote geestdrift werd ont vangen en katholiek Nederland met groote voldoening deze kloeke daad van onzen beminden Meuopolitaan m zijn gezegende» ouderdom, in het twee-en-dertigste jaar van zijn pontificaat, zal beschouwen. Na de rede van prof. Steger dankte Mgr. hem voor zijn schoone rede en hoopte, dat vele katholieken gehoor zouden geven aan de uitnoodiging om mee naar Chicago te gaan. Bij het verlaten der zaal, na allen den bis schoppelijke» zegen te hebben gegeven, drukte de Aartsbisschop prof. Steger har telijk de hand en sprak hem toe „een tot Weerziens op de boet" en „een steeds wel kom in huis." in het Aartsbisdom. Z, D. H. de Aartsbisschap van Utrecht heeft belast met de voorbereiding tot op richting eener nieuwe parochie te Deventer den Weleerw. Heer W M. A. van Rijn en heeft benoemd tot kapelaan te Hengelo (H. Ludg.) den Weleerw. Heer J. G. Spruyt. Voorts heeft Z. D. H. belast met de voor bereiding tot oprichting eener nieuwe paro chie tusschen de parochies van Haaksbergen en Wegdam den Weleerw. Heer B. J. Wirtz. Gevoelt gij U grieperig? Akker s Abdij siroop zal U helpen, maakt de slijm los, werkt verzachtend en genezend. Akker's Abdijsiroop is de vijand van Griep of Influenza. Koopt heden nog j een flescli. Onder voorzitterschap van pastoor L. J. Bcogmans, te Haarlem, is Woensdag te Utrecht de jaarlijkscbe vergadering gehou den van het St. Bernulphusgilde. yereeniging tot bevordering der kerkelijke kunst. De voorzitter herinnerde in zijn openings woord o. a. aan de zeer. geslaagde gildenreis en prees het nog steeds belangrijke werk in het gildeboek; waarvoor hij den secretaris dank bracht. Medegedeeld werd dat ingekomen was een brief van pastoor De Groot, te Nijmegen, waarin vele bezwaren werden geuit tegen de uitspraak der jury in zake de bekroning van een on!werp-voorstel Canisius-gedenk- teeken. Goedgekeurd werd, dat het bestuur deze aangelegenheid nader zal onderzoeken. De heeren Leo Brom. te Utrecht en Thu- nissen. te 's Gravenhage. werden aangewezen ceel te nemen can de commissie, welke tot opdracht heeft te onderzoeken of het mo gelijk is een tentoonstelling van kerkelijke kunst te houden. Volgens het jaarverslag is het ledental achteruitgegaan. Pastoor G. C, A. Juten, te Willemstad en de heer Henri Sicking, te Breda, werden als bestuursleden herkozen In de plaats van prof. Klinkenberg, te Roermond, die ^tus- schentiids aftrad, werd gekozen de heer Frans Poels, rector, te Heerlen, Vervolgens zijn enkele referaten gehouden. Dr. E. J. Haslingsuis, te 's Gravenhage, sprak over de nieuwe en nieuwste opvattingen^ten aanzien van het z.g.n. rationeel-constructieve beginsel der Gotische bouwkunst en pastoor L. J. Boogmans. te Haarlem, over het jongste decreet betreffende den vorm der misgewa den. De heer H. J. W. Thunissen. bouwkun dig ingenieur; te 's Gravenhage, bracht eeni ge gedachten over moderne bouwkunst, toe gelicht door lichtbeelden, naar voren. De N. E. C. vergaderde gisteren na den oefenwedstrijd te Haarlem, Het onder- staande elftal werd gekozen voor den wed- strijd tegen de Belgen. Quax A, D. O. Denis Van Kol H. B. S. Ajax Sandberg Hassing Krom H.V.V. P.S.V. R.C.H, Gielens Ruysch Pijl Tap Sigmond Hercules D. F. C. Feijoord A. D. O. H. F, C, De gevoelens waarmede dit team wordt ontvangen, zulten waarschijnlijk wel zeer gemengd zijn Voor ons, en zeer zeker voor een ieder die den wedstrijd te Dusseldorf heeft bij gewoond, is het gewoonweg een raadsel, dat men Hassink wederom een plaats heeft gegeven, In heel de misère periode met onze tegenwoordige mid-halts, is de bezetting der spilplaats door Hassnk verreweg het grootste fiasco gebleken en terwijl men bijv, een speler als Bul oogenblikkelijk verving, stelt men den P. S. V.'er voor de tweede maal op, ondanks het feit, dat men er bijna van overtuigd kan zijn, dat de strop even'groot zal worden. Het moet den N, E. C.-leden in Dussel dorf toch wel zijn opgevallen, dat Hassing een kwartier voor de rust reeds finaal was uitgespeeld. Bovendien kan deze spil een snel tempo reeds vanaf den aanvang moei lijk volgen, hetgeen zijn spoedige vermoeid heid voldoende verklaart. In de Zuidelijke 2e klasse, waar het spelpeil nog heel wat lager staat dan i» de Westelijke 2de, mag Hassing dan al een speler van bijzondere klasse zijn, voor de bezetting der spilplaats in ons nationale team beschikt hij over geen enkele eigen schap, welke hem er voor geschikt maak'- Waarom Krom niet midhalf gezet en bijv. Nus, die gisteren aan de Spahjaardslaan zoo goed voldeed, op den Haarlemmer z'n plaats? De voorhoede bevat slechts één nieuwen speler, doch niettemin heelt onzé aanvais- linie een heele wijzigng ondergaan. Pijl midvoor en Ruysch met Tap van plaats verwisseld. Van Pijl verwachten wij in elk gevaj iets meer dan van Kuchlm, die om. voorai voor een wedstrijd tegen de fanatiek spelende Belgen, niet the right man on th£ right place schijnt. Zeker is PijT als mid voor ook geen geweldenaar meer, doch deze vervanging zal in elk geval wel een verbetering blijken, ook al is ze met zoo heel groot. De vleugel Sigmondlap is er één, waar op wij al eerder hebben aangedrongen. Deze twee naast elkaar kunnen een prach tige vleugel vormen. We zeggen kunen. want hel zou al bijzonder jammer zijn, wan neer de te zelfzuchtige Tap een vleugel speler als Sigmond ook maar het minst verwaarloosde. Doet hij dit niet. dan zal dr. Swartenbroecks bij zijn wederoptreden voor heete vuren komen te staan. Van den vleugel GielensRuysch ver wachten we heel wat minder heil. Wanneer Ruysch naast Sigmond speelt, wordt zijn werken door den. II. F. C.-er zeer verge makkelijkt, Van Gielens kan de D. F. C.-er niet op zooveel steun rekenen. Erger schijnt het ons nog, dat Gielens zelf een speler naast zich moet hebben, die de ballen behoorlijk vrij weet te maken. Aan Ruysch, die maar al te dikwijls als 4de half fungeert, heeft Gielens waacschijnüjk niet den minsten steun en van ebt stand punt bezien, schijnt ons de omzetting var. TapRuysch een loterijtje. Een versterkte linkerwtng met een rechtervleugel, waarvan niet al te veel iS te verwachten. Spelen de Belgen zooals laatst in Ant werpen, dan wacht den onzen, een zwaren strijd. Ook de Belgische ploeg is gisteren samen gesteld Ze luidt als volgt: Caudron Anderlecht Swartenbroecks De Mol Daring C, B. Union S. G Ditzler v. Halme P. Braine Standard Luit C. S. Brugois Beerschot Gillis Adams R. Btaine Thijs Diddens Stand.Luit Anderl. Beersch. Beersch. Malin. Zoowaar hebben de Belgen voor dr. Swaertenbroecks wederom een plaats moe ten inruimen. Zij, die op 2 Mei naar het Stadion gaan, zullen er zich slechts over verheugen. Tcch schijnt ons de vervanging van v, Ccelle meer aan diens zwakte ie wijten, dan aan de opvallende capaciteiten van den sympatbieken dr. Swaertenbroecks, die toch al geruimen tijd cp zijn retour is. i In de middenlinie is Ditzler een débutant j over wiens capaciteiten wij niet kunnen j oordeelen j De voorhoede is precies dezelfde als die j welke de Belgen op 14 Maart jJ. tegen ons in het veld bracht. OEFENWEDSTRIJD AAN DE SPAN- i SPANJAARDSLAAN. DE ZOOVEELSTE. De aardigheid raakt er af. Bij het publiek dat in lang niet zoo groots getale aanwezig was als bij de vorige oefenwedstrijden en bij de spelers ook blijkbaar. Het was tenminste een zouteloos partijtje, het aankijken nauwe lijks waard. Het aantal ontdekkingen voor de heeren Hirschman en HuizingaBruins, die van dc N. E. C. aanwezig waren, moet wederom niet bijster groot zijn geweest. Het is trouwens wel opvallend, dat we aan de Spanjaardslaan steeds worden teleurge steld betreffende de capaciteiten van spelers die tevoren bijzonder zijn aangeprezen. Ditmaal was Nagels, van Enschedé, weer sterk favoriet, doch evenals zijn voorgangers op wie het publiek zijn aandacht concen treerde, bleef ook de Enschedcër een heel eind beneden zijn kunnen. We dienen hierbij echter in aanmerking te nemen, dat Nagels gedurende het eerste kwartier door zijn medespelers bijna geheel werd genegeerd en waar bovendien de Ko ning, van R. C. H. al heel slecht voldeed, speelde de Enschede-rechtsbuiten onder omstandigheden, welke er nu juist niet toe medewerkten om zijn capaciteiten tot 100 pCt. te doen, uitkomen. Na de rust speelde hij bij het zwart-witte elftal op de rechtsbuitenplaats, maar ook gedurende die periode deed Nagels geen bijzonder opvallende dingen. Duidelijk was het merkbaar, dat deze spe ler zich in het vreemde millieu moeilijk kon aanpassen, iets wat voor een speler van bij zondere klasse toch wel gewenscht is Aan den anderen kant speelde de Alcma- riaan Elfrink weer een beste partij'voetbal. De voorzetten van deze rechtsbuiten zijn a! en het aantal was gisteren al brujndcr groot. Bovendien beschikt de niet zoo jeug dige Alkmaarsche speler over ruim voldoen de snelheid, terwijl liij een'goede macht over een bal demonstreert. Gaarne zouden wij hem op de plaats van Gielens eens in ons nationale team in actie zien. De tweede outsider die gisteren naar voren kwam, is de Voorwaarts (Utrecht) speler Nus. Dtze links-half heeft gedurende 1 *4 uur werk verricht, waarop zoo goed als niets viel aan te merken. Zijn afnemen, opstellen en plaatsen is af en wij zijn er van overtuigd dal de N. E. C. dezen jongen Utrechtenaar wel bijzonder in het oog zou houden. De rest geloofde het wel. Niemand spande zich ook maar een moment in en niet één speler liet verder iets bijzonders zien. Zoo kwam het dat dc ontmoeting nog lang niet in de schaduw kon staan van een middelma tige le klasse wedstrijd. Elftal A verscheen in rood-wit. De B-mcn- schen in wit-zwart. Scheidserchter was de heer Webcr. Tijdens de eerste helft gaf v. d. Eb elftal B. de leiding, na minder attief optreden van de rood-witte verdediging en waarbij ook Balt niet geheel vrij uit ging.. De zwart-witten bleven sterker doch voor het doel was het mis. Geruimen tijd na den aanvang der 2e heift maakte Wentink met een hard hoog schot gelijk. 11. Hoewel de zwart-witten over het algemeen domineerden maakte A. een tweede doelpunt, toen v. d. Berge een Imo gen ba! wegstompte .en het leder voor Hel- derman's voeten kwam, die v. d. Berge geen gelegenheid gaf zich te herstellen, doch in eens inzette. Een fraai doelpunt. De zwart-witten bleven sterker, doch ver andering in den,stand kwam er niet. En nu basta. Anders krijgen we teveel van het goede. De elftallen waren: Elftal A: Balt (U.V.V.. Horsten. v. Daalen (Vitesse) (Haarlem.) Dik. de Boer. v. Houten (Haarlem) (Z. F. C. (H.F.C.) Nagels, de Koning Wentink, Meilof. Helder man. (Enschedé) (R. C. H.) (Gooi) (Gooi) (Hilv.) v. d. Berg. v. d. Eb. Bak. Stolk. Elferink. (H.F.C.) (V.O.C.) (Exc.) (Exc.) (Alcmaria) Nus. Roem. Smeets. (Voorwaarts.) (A.S.C.) (H. B. S. v. Dlike. Koster. (Fnijenoord.) (Stormv.) Elftal B.: v.d. Berge (Exc.) FRANKRIJK ZWITSERLAND. Voor den a.s. Zondag te spelen wedstrijd FrankrijkZwitserland is het Zwitsersche elftal als volgt samengesteld: Doel: Pulver (Young Boys); achter: Hurzc- ler (Aarau) en Ramseyer (Bern); Oberhauser (Nordstern) Neuenschwander (Grasshoppers) en Fassler (Young Boys) Ehrenbolger (Nord stern) Brand (Bern) Pasello (Servette) Abegg- Ien (Grasshoppers) en Martenet (Lausanne Sports). A.ls reserves maken Pasche, Ewa- dinger, Schaorff en Honeggor de reis mee. V. U. C. HAARLEM. Voor Zondag a.s. is thans definitief vastge steld de wedstrijd V.U.C.Haarlem. De roodbroeken moeten dezen wedstrijd beslist winnen, willen zij het heel kleine kansje behouden. SPORTILLUSTRATIE „VOORAAN." Verschenen is een nieuw geïllustreerd 'sportblad onder bovenstaanden titel. Het nieuwe blad, onder redactie van den heer A. P. M. Moussault, is uitgevoerd in koper-diepdruk en ziet er goed uit. Het uitstekend verzorgde fotografisch gedeelte bevat verschillende interessante sportkieken. De Crescens Cie. labrikanten der nieuwe Olympia sigaretten, stelt haar rookers, door een speciale overeenkomst met de uitge vers, in staat het nieuv/e blad gratis te lezen. Een niet onaardig bedachte reclame, waarmede de Crescsns ongetwijfeld succes zal hebben. Programma Zondag 25 April 1926. k Aideeling A. Concordia3T. Y. B. B. 4, 1 uur. Victrix 3H. B. C. 4, 2 uur. D. S. S. 3V. V. F. I. 2 uur. Aideeling B. Santpoort 4Onze Gezellen 3, 1 uur. Opgave van de beste junioren geschied nog niet vlug, slechts 1 vereeniging heeft die opgave gedaan. Gelieve echter de namen van de Candida- ten, hun oorspronkelijke plaats in te vullen. De Competitieleider, P. P. SMIT. Atjehstraat 12, Schoten. Voor Zondag is vastgesteld de wedstrijd Concordia I—Victrix. up het terrein van Concorcia te Hillegom „TEYLINGEN"„R.C.IJ." 0—1. R.C.IJ. plaatst zich in dc Dcmie-Finale. Bovengenoemde wedstrijd werd Zondag voor de 2e Ronde v.d. Nieuwe Haarl. Crt.- beker gespeeld. Voor den wedstrijd werd liet eerste elftal van Teylingen gehuldigd met het door hun behaalde kampioenschap, en over handigde de R.CJJ. aanvoerder Teylingen een bloemstuk. Onder leiding van scheids rechter Tillemans die goed voldeed, wordt dan begonnen. Beide ploegen tellen een in valler, R.C.IJ. speelt tegen zon en wind in, hetgeen (hun echter niet beletten kan direct het spel in handen te nemen, en door toedoen van den linksbinnen na 3 min, te doelpunten 0—1. Dit spoedig succes prikkelt de T. men- schen. en zij stellen dan ook al het mogelijke in het werk den achterstand in te halen. Flink pakken zij aan, en zijn dan ook de meer derheid, vooral het doortastende spel van hun tnidvoor valt in deze periode op. Doelpunten blijven echter, dank rij het schitterend in vorm zijn van de IJmuidcr-doelman uit. Na dit overwicht volgt geruimen tijd een gelijk opgaande strijd, en naderen de R.C.IJ.'ers een paar maal gevaarlijk de Tcylingers „ves te". Spoedig hierna fluit de scheidsrechter „thee drinken". Na rust verwachten wij dat R.C.IJ. wel sterk in de meerderheid zal zijn, daar nu de wind en zon in hun voordeel was, doch T. denkt er anders over, en treedt direct over donderd op. Het is dan ook werkelijk aan het sublieme spel van de R.C.IJ.-keeper te dan ken, dat de stand ongewijzigd blijft. R.C.IJ. weet het niet verdef te brengen dan de T. backs, en wanneer de keeper er nog eens aan te pas moet komen gaat hem dit goed af. Tien minuten voor het einde had Teylingen bijna succes toen een ferm schot van den linksbin nen het R.C.IJ.-ner deed trillen, doch juist tevoren had scheidsrechter Tillemans voor off-side gefloten, zoodat dit doelpunt zeer terecht geannuleerd werd. Wanneer het eir.de daar is, hebben de IJm. jongens een zwaar bevochten overwinning behaald, doch kregen hierdoor wel iets meer dan hun toekwam. Ten slotte zij nog vermeld, dat de wedstrijd in zeer vriendschappelijke verhouding ge speeld wérd, en de Teylingen-menschen zich waardige gastheeren toonden. DE AUSTRALISCHE CRICKETTERS IN ENGELAND. Zondag zijn de Australische cricket spelers in Engeland gearriveerd. Duizenden waren op de been om het gezelschap te ver welkomen. Vooral in de buurt van het Vic toria station was de toeloop van belangstel lenden geweldig groot. De correspondent van de Tel. seint er over aan zijn blad. De wijze waarop zij evenwel ont vangen werden, laat geen twijfel over of heel Engeland in elk geval heel Londen is vol spanning en verwachten de dingen, die ge beuren gaan. Vijftienduizend menschen moe ten naar schatting bij dien ontvangst op het Victoria Station tegenwoordig zijn ge weest. Men stond boven op taxi's en luxe- auto's en de jongens klommen in hekken. Bereden politie moest er bij te pas komen om voor den grooten toerauto ruim baan te kunnen maken en op den weg naar hotel Cecial stond het juichende publiek langs de kanten geschaard. Het was alsof de koning na langen tijd afwezigheid zijn intocht deed. En wie over dezen ontvangst het meest verwonderd waren? Welde Australiërs zelf. In de ochtendbladen, die natuurlijk in geuren en kleuren alles vertellen, worden zij de meest verlegen menschen in Londen genoemd. Vanmorgen, toen zij voor het ontbijt be neden kwamen, was het eerste wat een hunner aan den keinner vroeg „Waar is de achter ingang In den loop van den morgen-hielden de Australiërs een receptie in het Australian House. Natuürlijk was Hobbs daarbij ook tegenwoordig, doch toen men om een „speech" van Jack riep, bleek hij plotseling verdwenen, waarop iemand snedig opmerkte „Dat is de eerste run van Jack in dit seizoen." Er heerschte voor het overige op deze receptie 'n echte „cricket"-stemming. Minis ter Amery, die eveneens tegenwoordig was, stelde nog voor om nu de Australische echtgenooten en verloofden der spelers niet mee naar Engeland Inogen komen de En- gelsche echtgenooten en verloofden tijdens het seizoen naar Australië te zenden, ten einde er van verzekerd te zijn, dat er onder gelijke omstandigheden wordt gespeeld.... Zulke redevoeringen teekenen de stemming, die er heerschte en bevestigt het vertrou wen, dat zooals Collins het ook zei de wedstrijden gespeeld zullen worden in „the proper spirit of cricket." Met de opening van het tenniseizoen valt vrijwel samen de opening van de competitie van den N. L. T. B. Later dan voorgaande jaren ia de eerste competitie-Zondag door den leider, den heer Hayte Veder, op 25 April vastgesteld. Daar het programma van iedere vereeniging het zestal wedstrijden, niet overtreft, kan het begin zeer ten gerieve van het heirleger van tennissers eenige weken verschoven worden. Al wordt dc competitie door de be tere spelers vooral als vooroefening voor de tournements beschouwd, de eerste weken van April hebben ditmaal een welkome gelegen heid geboden om tenminste niet geheel on voorbereid op de baan te verschijnen. In het Westen spelen in totaal 15 vcreeni gingen, verdeeld over drie afdeelingen. De beide ploegen van de Haarlemsche L. T. C. zijn ondergebracht in resp. de eerste en twee de afdcelingcn. Het I A team, waarvan wij de samenstel ling (mevr. Bijleveld, mej. v. Beugen Bik. Mr. Bijleveld de Jonge en van der Steur) reeds publiceerden, zal met Fcstine (Amster dam), D. D. V. I A (Amsterdam) en Het Spiegel I A (Bussum) een neele competitie spelen. Bij D. D. V. I A zien wij wederom de oude bekenden; mevr. Straub-Janssen, mevr. v. Gullek-Job, Eilers, Nielsen en Koopman. Vooral, de dames-dubbelspelen van ge noemde speelsters legen de Haarlemsche dames izen wij met belangstelling tegemoet. Het ongeslagen record van 1925 van mevr. Bijleveld en mej. van Beugen Bik zal waar schijnlijk niet ongemoeid blijven. Van de Festina-ploeg is weinig bekend. Leembruggen zal niet willen ontbreken, nu zijn vereeniging voor het eerste jaar over een eerste klasse banencoroplex beschikt en mochten ook de beer en mevr. Menders de Leon een plaats hebben in het team. dan verwachten wij een felle striid om het kampioenschap tusschen de beide Amster- damsche clubs. met verstopping of moeilijken en on- regelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Zij wer ken vlug en radicaal en veroorzaken niet |de minste kramp. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Het Spiegel beschikt over een eerste klas damesteam, t.w. mevr. Boot-Otten, mej. Demmink en mej. Brandsma. Daarbij verge leken zijn de heeren van Vliet, Buisman en Alois van geringer capaciteiten. Het I B team van de Haarlemsche speelt een halve competitie. eveneens van zes 1 wedstrijden met de vereenigiftgen D.D.V. I B. Smash (Amsterdam). Stadivo (Amster dam), Hilversum. Het Spiegel I B De Haarlemsche ploeg bestaat voorloopig uit mej. E. de Josselin de Jong. mei. C. Brauns, Mevr. Mac Neill, Mollerus, Mac Neill en Teixeira de Matthos Van de overige teams kunnen wij de sa menstelling vermeiden van: D. D V. I B: mevr. Slraub-Fideldv, mej. Jur- rema, Wybrandts, dr Ladenius. van Olst. Smash: mevr. Bierenbroodspot, mc\r. Dreyer, mt. Bierenbroodspot, Hartman. Hilversum.; mevr. Turnée, mevr Fabius, Gebrs. Roëll Het Spiegel I B: mevr Heslnield. mevr. Granpré Molière, mevr. Saalborn, Heslen- feld, Overwijn De Haarlemsche derde klassers H. T. C en H. T. V spelen met Beverwijk en d< Zaansche T. C. een heele competitie. DE JAARVERGADERING VAN „URSUS." In het gebouw „St. Bavo werd Dinsdag avond de jaarvergadering van „Ursus" ge houden. Om even acht uur opende de voorzitter, de vergadering met den Chr. groet, waarna de notulen werden voorgelezen en goedge keurd. Hierna werden eenige mededeelingen j gedaan over ingekomen stukken. I Vervolgens bracht de secretaris zijn jaar verslag uit, dat onder dankzegging werrf go i gekeurd, evenals het financieel over zie!, t van den penningmeester. Van de kascomtnissie was nog geen ver slag aanwezig, doch dit zou binnen eenige dagen op de oefenavonden bekend gemaakt worden. De nieuwe kascommissie werd benoemd en samengesteld uit de heeren: Jas. Duiven voorden, Fr. Lanfermeyer, T'n. Vreeswijk en de dames: C. Snellens en C. Klumper. Bij de verkiezing van een presidente vooi de dames-aideeling, werd mej. E. Lucas b$ acclamatie herkozen. De heeren-afdeeling benoemde tot pen ningmeester den heer J. v. d. Horst, die reeds tijdelijk deze functie had waargeno men, terwijl in de vacature-Wijsman, den heer A. Janse v -rd gekozen. Het werkprogram 1926 werd hierna be kend gemaak.. Getracht zal worden een tweetal uitvoeringen te geven. De open luchtuitvoering zal komen te vervallen en in plaats daarvan zullen alleen de onder linge atletiekwedstrijden gehouden worden, Verder bevat het programma nog de bonds- wedstrijden^ door D. O. S. uit Gouda te organiseeren. Een uitnoodiging tot deelname aan het 25ste jaarfeest van den Turnkring „Antverpa" te Antwerpen, zal ernstig over wogen''worden. Bij dc hierna gehouden rondvraag, werd door Pater Esser een korte toespraak ger houden, waarin deze deverbodsbepalingen van het Doorl. Episcopaat besprak. Ook door de leden werd nog van de rondv raag gebruik gemaakt, voor verschillende zomerplannen. Om elf uur werd deze zeer geanimeerd# vergadering met den Chr. groet gesloten. WANDEL-WEDSTRIJD. Zondag a.s. zullen de athleten Koopman en Wesseling een wandeltocht maken van pf.m. 25 K.M. op het traject HaarlemVel- sen. De weg gaat over Overveen, Bloemen- daal, enz. De start beeft plaats bij het koffiehuis j van den heer Moreman, Vijfhoek. Controleurs zullen de snelwandelaars bfc» geleiden. Groepenwedstrijden „Ons Genoegen". Vrijdag vangen de groepenwedstrijden van „Ons Genoegen" aan. Gespeeld wordt in 3 klassen. Het aantal deelnemers is zeer groot, meer dan 30 personen. De eerste klasse :s heel goed bezet, deelnemers zijn o. m.: P. G. van Engelen. Th. A. Kok, H. Rump en nog meerdere bekende R.-K. Damspelers. Ge speeld wordt in het clubgebouw van „Ons Genoegen", aan den Zijlsingcl, ingang Broit- werskade. Vr.: Ik ben aangeslagen Gem. Schoten Pers. bel. 44; Huurwaarde 20.50. Meu bilair 1.50. 10 pet. Leeningsfonds; 20 pot. Provincie; 70 pet. Gemeente. Ik verwoon 7 per week. Is deze aanslag juist? Antw.: Ja, die aanslag is juist. PURMEREND, 21 April. „Afslagvereeri. ging Beemster, Purmerend en Omstreken Witlof 0.340.37 p. k-g.; Bloemkool 1224 p. 100 st. Spinazie f 0.090.22 per 5 k.g.; Sla 1.208.10 p. 100 krop; Radijs 2.103 p. 100 bos. Raapstelen 1.90— 2.20; Rabarber 6.4013 per 100 bos. Prei 1.80—14 per 100 bos. BEVERWIJK, 21 April. R.K Coöp. Tuin- dersvereeniging „Kennemerland". Asperges 4097 cL, Raapstelen 35 ct.. Radijs 4— 6 ct., Rabarber 1025 ct. per bos; Meloe nen 7—9 ct. per stuk; Prei 1115 ct. per bos; Aardappelen 46 ct. per K.G. Spina zie f 0.401.45 per kist; Postelein kl. 1.8Ó2. MEDEMBLIK, 20 April. Ansjovis. Aantal booten 83 Hoogste 255 K.G.; laagste 14 K.G.: prijs 0.450.46 per K.G. Aanvoer 6349 K.G. WADDINGSVEEN, 22 April. Gistermiddag is hier dc 24-jarige M. K. te water geraakt en verdronken. EXLOO (Drente), 22 ApriL Op 15 Mei a.a zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer A. Vriend, thans burgemeester dezer gemeente, als ambtenaar in dienst der gemeente Odoorn is getreden. HOEK v. HOLLAND. 22 April. Het Ame- rikaansche s. s. West-Eloara is heden mor. gen binnen gekomen te H. v H. met de be manning aan boord van den Franschen schoener „Mfc". Deze schoener is in den Atlantischen Oceaan in zinkenden toestand verlaten. De schoener mat 398 ton.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 5