SPORT EN WEDSTRIJDEN. R. K. F. H. B. C. niet naar Deventer. Nieuwe Haarl. Crt.-beker. „The Yellow Black Boys". R. K. Sportvereeniging R. K. V. V. „Door Samenspel Sterk". R. K. V. „Zwaluwen". H. V. B. Hillegom I—H. F. C. IV 3—3 BOLTON WANDERERS WINT DE CUP ZWEMMEN. De algemeene vergadering van den Haarl. Zwembond. GYMNASTIEK. Gymnasiiekvereeniging Bato. Gymnastiekver. „Pax". DAMMEN. Jaarvergadering Nederland- scheH Dambond. Een partij met levende stukken. Ledental van den Nederl. Dambond. Clubkampioenscbap van Nederland. Hoofdredactie ,„Het Damspel". HONDENSPORT. V. D. H. Winner Tentoonstelling te Amsterdam op 24 en 25 April Bekroningen Haarlem en O. HOCKEY. LAWNTENNIS. DUIVENSPORT. Ver. van postduivenliefhebbers „De Luchtpost" te Haarlem. „De Ooievaar". ATHLETIEK. R. K. A. V. Holland. PAARDENSPORT. He!: nationaal kampioenschap voor dienstpaarden. WIELRIJDEN. H. S. C.Excelsior. BILJARTEN. Voetbal in het Buitenland. FrankrijkZwitserland 10. GEMENGD NIEUWS. Boos weer in Zuid-Limburg. Uitslagen. Overgang. B. E.M.M.Limvio 31 L-1 leep G. V.V.Z.—Voiendam 5—0 Wilskracht 2Alw. Forward 11 Donde-dag kreeg H. B. C. een telegram van Volharding dat de wedstrijd Volhar dingH. B. C. niet doorging. Zaterdag volgde een schrijven dat Volhar ding nog niet wenschte te spelen, daar zij eerst in eene vergadering wilde beslissen of zij wel aan die kampioenswedstrijden zou den deelnemen. Deze houding van Volhar ding is alleszins vreemd. Reeds eenige we ken geleden was vrijwel beslist dat ook Volharding kampioen van hare afdeeling zou zijn. Kan dit dan al niet vroeger beslist geweest zijn? Het bestuur van H. B. C. meent terecht dat aan die houding een heel vreemd luchtje zit. Ook het vorige jaar ging het niet vlot. Ook toen werd uitgesteld. In het H. B. C.- kamp is men de meening toegedaan dat Vol harding het liefst de vermoedelijk zwaarste wedstrijd het laatst thuis wil spelen. Om op de een of andere wijze de zaak te forcee- ren? Onbegrijpelijk is wel dat het R. K. F.-be- stuur zulk een zaakje steunt, temeer daar het weer een verloren Zondag is, en het nu nog verder in Juni wördt eer H. B. C. uitge speeld raakt, daar nu nog minstens 4 wed strijden voor het kampioenschap en vermoe delijk 2 voor den N. H. Courant-beker ge speeld moeten worden, en H. B. C. Zondag a.s. ook niet uit kan komen, daar 2 der beste spelers tegen het Duitsche elftal moeten spelen. Programma voor Zondag 2 Mei. D. E. M. IYictrix I, 2)4 uur. R. C. IJ. ILisse I, 2)4 uur. Uitstel wordt in geen geval verleend, lenzij een bondswedstrijd moet worden gespeeld. Zie hiervoor de courant van Woensdag a.s. Fornruliers inzenden bij den D H. V. B. Namens de Bekercommissie H. J. van TOL Jr., Secr. Secr. H. v. Turnhout, Emmaplein 38.. Uitslagen van Zondag: Beverwijk IT. Y. B. B. I: 32. Beverwijk III—T. Y. B. B. III: 1—1. In de „Wijk" heeft het eerste elftal in een .ard gen wedstrijd het onderspi moeten ieiven. De „kampmenen", wat een trotsche titel, ■enden het niet verder brengen dan een gelijk spel. Uitslagen van 25 -Alpril 1926. Geel Wit 2D. S. S. 2 (vriendsch.) 24 D. S. S. 2—ALLIANCE 2. Beide pariijen speelden met 9 man. Voor rust wist D. S. S. een 20 voorsprong te -ehalen. Na rust, als Geel Wit den wind in den rug heeft, wegen de partijen beter tegen elkaar op en weten beide elftallen 2 maal te doelpunten. Als scheidsrechter v. Meizen, die uitste kend leidde, einde blaast, heelt D. S. S. dezen wedstrijd, die in de beste verstand houding gespeeld werd, met 42 gewonnen. Het tweede elftal wist in een goed ge speelden wedstrijd de Alliance-reserves met 20 te slaan, waardoor zij nu definitief de tweede plaats bezet. VOETBALVEREENIGING „DAMLATEN". Donderdag hield bovengenoemde vereeni- ging hare bestuursvergadering, waar o.in. wefd besloten'. vlet Hemelvaartsdag gecombineerd met Pax óp toer te gaan. Aanschaffen athletie-kmateriaal om te oefenen op het ,,Pax"-terrein, aanvangende 16 Mei a.s. Te oefenen onder leiding van een trainer. Vermoedelijk zijn wij 2 Mei aan de beurt om te spelen in Halfweg om den beker Ge vraagd zal worden, met het oog op den lan- den-'j-dstrijtl, om een week uitstel. Secretaris: J. C. Kruyver Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. Officieel Nieuws. Woensdag as, vergadering der elftal-com missie te S uur. Vrijdag a.s. bestuursverga dering te 8 uur. Beide vergaderingen worden gehouden in de St. Jozef-Gezellen Ver. Uitslagen van Zondag 25 April: R.K.V.Z. 2B.S.M. 1 1—1. V.ctrix 2R.K.V.Z. 3 54. R.K.V.Z. 5Beverwijk 4 04. Het tweede elftal heeft m een zéér zwa- ren strijd één puntje van de Bennebroekers weten te veroverep. Het spel stond op vrij goed peil en in de laatste m.nuten wist Zwaluwen uit een corner de gelijkmaker te scoren. Zwaluwen 3 speelde een interessante wedstrijd tegen de Victrix-reserve's. Reeds spoedig na het beg n neemt R. K. V. Z. door middel van Joosten de leid ng, terwijl vijf minuten voor rust Victr.x gelijk weet te maken. Na de rust wegen de partijen we der tegen elkaar op. Niettegenstaande dat; weet V ctrix deels door den Zwaluwen-kee- .per den stand op te voeren tot 41. Met een schitterend schot we at Fictoor den achterstand te verkle nen. Spoedig hierna echter vergroot Balm de voorsprong. Wegens verregaande, brutaliteit tegenover den sche dsrechter was deze genoodzaakt den Victrix-speler W. Kobur van het veld te verwijderen., R.K.V.Z. verandert dan haar opsteling, wat 'n geduchte verbetering bleek, want binnen 5 mnuten scoren P. Beelen en P. Goes elk een prachtgoal. 54. De zwart jes blijven sterk in de meerderheid doch kunnen bet doel niet meer vinden en met onveramferden stand breekt het einde aan, waarmee Victrix wel meer kreeg dan ze verdiende. Zwaluwen 5 speelde een heel goeden oefenwedstrijd tegen Beverwijk. Hoewel zij met 40 werden geklopt, pleit dit niet voor slecht 'spel, want over het algemeen genomen kunnen zij op een goeden en aange- namen wedstrijd terugzien, D.S.S. II—ALLIANCE II 3—2. In een zeer geanimeerden wedstrijd heb ben onze reserves hun tiende overwinning behaald- Als de scheidsrechter laat aftrappen, Wijkt spozdig, dat beide partijen flink tegen elkaar opwegen D.S.S. is iets in de meerder heid. Uit een voorzet van rechts weet onze mid- voor op fraaie wijze D.S.S. de leiding te geven. Wanneer door een Alliance-man hands wordt gemaakt, scoort van der Meer uit een penalty onhoudbaar (20). Dat wordt Alliance te bar en nog voor rust doelpunt zij. Na rust is D.S.S. wederom het meest aanvallend waaruit zij door hun goed samen spel den stand op 31 brengen. Hierna is de beurt aan Alliance welke met een onhoubaar schot den wedstrijd met 32 in het voordeel van D.S.S. doet beëindigen. Het is H. F. C. die de leiding neemt. Hil legom trapt ai en is dadelijk in den aanval. Spoedig is het gelijk en even daarna neemt de thuisclub de leiding. Nog vóór rust Maakt H. F. C. gelijk. Na de thee wordt weer goed aangepakt en golft het spel vlug op en neer. Het is Hillegom, die de leiding neemt. 32. H. F. C. trapt niet ontmoedigd af en is dadeliik iets sterker en ongeveer 10 min. vóór tijd weet J. Baasbank voor H. F. C. gelijk té maken. Van nu af aan wordt vurig gespeeld om de leiding, doch zonder resultaat. Onder belangstelling van ongeveer 100.000 toeschouwers is Bolton er Zaterdag in ge slaagd Manchester City een 1—0 nederlaag toe te brengen. Over het verloop van den strijd seint de corr. van de Tel. aan zijn blad Nadat de spelers aan den koning waren voorgesteld, werd 4 min. vóór den vastge- stelden tijd afgetrapt. De Wanderers, dié de toss hadden gewonnen en daardoor het voor deel van den wind hadden, waren het eerst in den aanval. Reeds na eenige minuten miste hun voorhoede een kans, zooals er zich gedu rende den verderen wedstrijd nog maar wei nig voordeden Een vrije schop werd door Vizard voor het doel geplaatst, waar Jack den bal opving, doch er niet dadelijk volledige controle over kon krijgen, waardoor hij niet kon schieten. Hij had anders nog slechts den doelverdediger tegenover zich gehad. Twintig minuten lang bleven de Wanderers in het offensief. Het spel was vol kansen, doch daarvan werd niet geprofiteerd. Nadien was het vooral aan de middeniime van Manchester C. te danken, dat het aspect van den strijd veranderde. Pringle onder schepte menigen aanval van den linkervleu gel en zette zijn eigen voorhoede aan het werk en zoodra daarop eenigen tijd het open spel werd toegepast, bleek de City in zijn element. Vooral Hicks op de links-buitenplaats kreeg gelegenheid om zijn talenten te toonen en menige voorzet van zijn voet bracht het Bol ton-doel in gevaar, dat Pym evenwel steeds te zijnen gunste wist op te lossen. Het begm van de tweede helft bracht wei nig verandering het bleef een heel „gewone" partij voetbal zonder de minste emotie en met veel gemiste kansen. Door grootere snelheid wist Manchester C. langzamerhand in den aanval te komen, doch onder deze omstan digheden kwamen eerst recht de goede kwa liteiten van de Wanderers-halfbackline naar voren. Nadat Pym al vallend nog eens een scherp schot had weggestompt en daarmede een fraai „save" had verricht, kwam ten slotte het beslissend moment van den strijd. Er waren toen 77 min. gespeeld. Buttler, de rechtsbuiten der V/anderers, bemachtigde den bal, dribbelde er mede naar voren tot bij de hoekvlag en zette vandaar den bai over naar Vizard, die Jack gelegenheid gaf,- buiten het bereik van Goodchild te scoren. Dat doelpunt deed wonderen. Plotseling scheen de ware cupfever in beide elftallen' te zijn gevaren eindelijk werd er gestreden in den waren zin des woords. Toen kwam de laatste kans voor Manches ter C. Angstige momenten ontstonden voor het heiligdom van Pym, dat evenwel on gerept bleef. Na afloop stroomde het publiek het veld op, nadat de koning de Cup en de medailles had uitgereikt. Jack moest de hulp der politie inroepen om de kleedkamers te kunnen be reiken. J.l. Zaterdagavond werd in een der zaal tjes van het Hotel Lion d'Or de jaarlijksche algemeene ledenvergadering van den Haar- lenischen Zwembond gehouden. Even over half negen werd deze vergadering geopend door den voorzitter, den heer B. J. Moole- naar, die de talrijke aanwezigen hartelijk welkom heette. De notulen der laatste algemeene verga dering konden, door een misverstand met den afgetreden secretaris, den heer Van Leersum, niet worden voorgelezen, daar hij ze de waarnemende secretaresse niet had doen geworden. Mej. M, van Ommeren, waarnemend se cretaresse van den Haarlemschen Zwem bond, bracht nu het jaarverslag uit; dit gaf een keurig en uitvoerig overzicht van het geen in het afgeloopen jaar den Haarl. Zwembond was verricht. Uit het applaus der vergadering bleek, dat haar verslag naar waarde werd geschat. Zeer terecht bracht de voorzitter mej. v. Ommeren dank voor de uitgebreidheid van dit derde jaarverslag en stelde voor dit verslag op den morgen te Utrecht te hou den vergadering van den Nederlandschen Zwembond, daar in het jaarboekje van de zen Bond over den Haarl. Zwembond geen woord gerept werd, dit voor te doen lezen. Aldus werd besloten. De diploma's voor de bepaalde kampioen schappen konden niet worden uitgereikt, daar deze nog niet klaar waren. Uit de uitgebrachte rekening en verant woording van den penningmeester, den heer Zwang, bleek, dat er een nadeelig saldo was van 20. Op voorstel van de kascommissie werd de heer Zwang door de algemeene verga dering gedechargeerd. De vereenigingen Zignea. H. V. G. B. en D. W. K. werden voor dit jaar in de kas commissie benoemd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heer Moolenaar tot voorzitter werd herkozen en ook de heeren G. J. P. Ver schoor en W. C. Spruienburg zullen weer zitting nemen in het bestuur. De polo-commissie voor dit seizoen werd als volgt samengesteld: B. J. Moolenaar, voorzitter, mej. M. van Ommeren, A. Boeré, A. H. de Bruyn en Zwang Bij de bespreking der agenda van den Nederlandschen Zwembond werd door H. V G. B. een tusschenvoorstel gedaan in zake het voorstel van de Amsterdamsche Zwem- club om de 1ste klasse uit te beiden. Voorts deelde de voorzitter mede, dat dt Haarlemsche' Zwembond de beschikking had gekregen óm 's Vrijdagsavonds van 89 uur in de zweminrichting aan de Hoütvaart voor het spelen van zijn competitie-wedstrijden. Verder zijn door het bestuur voor de ver eenigingen de volgende oefenuren aange vraagd: Woensdagavond 79 uur: De Waterrat ten, Houtvaart. Donderdagavond 78 uur: De Delft. Kleverlaan. Donderdagavond 7 8 uur: Haarl Reddingsbrigade, Kleverlaan. Donderdagavond 89 uur: Zignea. Klever laan. Donderdagavond 89 uur: H. V. G. B., Kleverlaan Daarna sloot de voorzitter om ongeveer half 12 deze geanimeerde vergadering. DE JAARL. ALGEM. VERGADERING. Gisteren had in hotel Jaarbeurs te Utrecht de jaarvergadering plaats van den Ned. Zwembond-. De heer W. E. Bredius, voorzitter der verceniging heette de aanwezigen welkom in het b .onder de afgevaardigden en pers. De notulen werden zonder aanmerking gear resteerd. Het jaarverslag van den secretaris wo onder eenige aanmerking goedge- ke;in Den samenstellers van de jaarver slagen van de waterpolocommissie, propa- ganda-commissie. voor het zwemonderwijs en springcommissie wordt dank gebracht. Hierover worden eenige discussies gevoerd. Dan komt punt 4 der agenda jaarverslag penningmeester esse. .Medegedeeld wordt dat dit jaar een batig saldo over is van 563.16 Dit verslag wordt onder dankzegging goed- gekeurd. Door dekascommissie wordt de penningmeesteresse gedechargeerd. Op de begrooui ;.g voor het jaar 19261927, waarin ongeveer 70 wordt overgehouden, worden eenige aanmerkingen gemaakt. komen stukken; Dank wordt gebracht door hot Olympisch comité voor de gelde lijke bijdragen .wélke de Ned. Zwembond heeft gebracht. Daarna brengt de voorzitter dank aan mr. Van Kappen, 2e voorzitter, welke de be stuursfunctie niet meer. aanneemt. Vanuit de vergadering wórdt voorgesteld den heer v. Kapen als cere-lid te benoemen, waarmede de vergadering accoord ging. Daarna wordt overgegaan tot punt 9 der agenda: ei ..iezing van len en 2en voor zitter. De heeren Bredius van IJselstein en Vis ser worden als bestuursleden gekozen, »rcor de waterpolo-commissie worden alle aftreder len herkozen welke' de benoeming aannemen. Dan komt het voornaamste punt aan de orde: Bespreking olympiade 1928. De voorzitter deelt mede, dat er éen com missie bestaat ter voorbereiding voor de olympiade, bestaande uit mej. Klapwijk, en de heeren B-end, Borsten, Minnes, Veldhof en Bredius. Deze commissie heeft onderhan deld met het olympisch comité, maar stuitte op iinanciëele bezwaren. Vooral het aan schellen van een buitenlandsch trainer en de tijd dat men dezen noodig heeft is wel de belangrijkste post. Door den Ned. Zwem bond moet 6000 worden afgedragen, een bedrag wat voor deze vereeniging te hoog is. anuit de vergadering werd de gedachte geuit, om den heer Piet Oóms als trainer aan te zoeken. Versch:.iende zweminrichtingen worden gratis beschikbaar gesteld. Aan de techni sche commissie wordt 't advies gegeven den heer Ooms ais trainer aan te zoeken. Aan bet Olympisch comité zal door den Ned. Zwembond de besprekingen, in deze vergadering gevoerd, worden overlegd om tot nadere overeenstemming te komen. Na nog eenige minder belangrijke punten werd de vergadering gesloten. Hoewel niet met een feestuitvoering, zoo als wij dat gaarne gehoopt hadden, heeft de Gymnastiek vereeniging Bato te Haarlem toch op feestelijke wijze haar 30 jarig jubi leum gevierd door het geven van een feest avond voor leden en genoodigden, waaron der vele vooraanstaande personen in de turnwereld en afgevaardigden van Zusterver- eenigingen. De feestavond vond plaats op Zaterdag avond in de beneden zalen van 't Gemeente lijk Concertgebouw. Zeer vele hadden dan ook van die vriendelijke uitnoodiging ge bruik gemaakt, zoodat toen de voorzitter de heer W. Versteeg, de feestavond opende, de zaal flink bezet was. In zijn openings woord heette hij in het bijzonder welkom de secretaris van het Gewest. Noord-Holland van het K. N. G. V., bestuurderen van den Kennemer Turnkring, afgevaardigden van zusterverenigingen en de pers. Verder bracht spreker dank aan alle die Bato in die dertig jaren gesteund hadden, maar vooral aan hen die de vereeniging in den moeilijken tijd welke nu gelukkig voorbij is hadden bij gestaan en trouw waren gebleven. De rij van sprekers welke Bato de gelukwenschen namens diverse corporaties kwamen aanbie den werd geopend door den heer L. ,J A. van Ekeren, namens het K. N. G. V. en het Gewest Noord-Holland. In zeer hartelijke woorden wees spreker op de plaats welke Bato steeds in het Verbond heeft ingenomen en bracht hulde aan hen die thans de ver eeniging bestuurde, met 'mannen zooals Ver steeg, van Doorn en Jansen, aldus spreker kan een vereeniging niet ten gronde gaan. Ook bracht hij de gelukwenschen over na mens T. V. IJ. te IJmuiden. Namens den K. T. K. sprak den heer J. Hop voorzitter, de vereeniging toe den wensch uitsprekend dat Bato onder leiding van haar bestuur en nieuwe leider, den heer Borkens, mogegroeie en bloeien. Vervol gens voerde nog het woord de heeren de Zwager namens Ursus, van Niesten namen Turnlust Beverwijk. Kring namens Concor dia en Jansen namens oud leden van Bato. Alle sprekers lieten hun gelukwenschen vergezeld gaan van éen bloemhulde. De heer Versteeg dankte voor de aan Bato gebrachte hulde en deed tevens mededeeling van eenige schriftelijk ingekomen gelukwenschen o.a. van het K. N. G. V. van den heer Warnier en den heer J. S. v. d. Boom, eere-lid van Bato. Onder leiding van den heer van Hoven werd thans een aardig programma afgewerkt, het welk zeer in den smaak viel, terwijl de ge zelligheid nog verhoogd werd door de mede werking van „The United Triends Bands," Op1 de gehouden bestuursvergadering werd de fietstocht naar Egmond a. Zee vastge steld V ij verwachten flinke opkomst. Ver trekuur wordt nader bepaald. De athletiekoefeningen, welke 2 Mei zou den aanvangen, zijn 14 dagen uitgesteld, zoo dat er begonnen wordt 16 Mei a.s, De Jaarvergadering van den Nederland schen Dambond wordt gehouden op 13 Mei a.s (Hemelvaartsdag) te 's-Gravenhage in hotel „Terminus" (tegenover Station Holl. Spoor). Op Hemelvaartsdag zal te Delfzijl ter ge legenheid van de Sportfeesten een partij worden gespeeld met levende stukken, tus- schen de bekende spelers R. Vonk en J. Scheer es Het bord zal' 7J4 Meter in het vierkant worden, ieder veld is 75 cM. De witte schijven worden voorgesteld door 20 meisjes in witte kleeren, de zwarte schij ven door 20 jongens in donkere kleedij. Tot den Nederlandschen Dambond zijn toagetreden de „Zwijndrechtsche Damclub" te Zwijndrecht en het „Rotterdamsch Dam- genootschap" te Rotterdam. De „Haarlemsche Damclub" (Kampioen der- Noordelijke Hoofdklasse) heeft zich op verzoek van het Bestuur van denNederland- schen Dambond bereid verklaard te Arnhem een wedstrijd te spelen tegemn de Damver- eeniging „W, Z. V. V." (Kampioen der Oos telijke afdeeling) om het Club kampioenschap van Nederland. Herm. de Jongh heeft met ingang van 1 Juni a.s. bedankt als Hoofredacteur van „Het Damspel", het orgaan van den Nederland schen Dambond. Waarschijnlijk zal hij wor den opgevolgd door A. K. W. Damme. H. Bayens, Santpoort, met ruwharige Fox terrier Boy Jonker, openkl. 4 G, Mej. A. A. Bierens de Haan, Haarlem, met ruwharige Fox terrier Bundle, in ieugd- kl. I G, Mevr. Boerlage, te Velsen, met Pekingees Putt So, karüpkl. I U., idem China Annie, openkl. 4 G. J van Bommel. Schoten, met Duitsche staande Petrus in nieuwelingskl. 1 U. A. Bruinsting, Haarlem, met Duitsche her der, teef Carola jeugdkl. goed. G, v. Buren, Bloemendaal, met Duitsche staande Thorka openkl. 3 U. W. L, Coten. Haarlem, met Greyhound Baby pupppkl. 1 U. J. Doornbosch. Haarlem, met Duitsche her der, teef Alwina vom Kleverpark 6e prijs G en speckalprijs. J. v. Eden, met Holl. Smoushond Koos in openkl. 1 Z. G. Deze nationale inzending trok zeer de aandacht. J. F. van Essen, Bentveld, met Barsoi Adna Inwanoff in kampkl. 2 U. in openkl. 1 U en National Fokkerski. 1 Mevr. A. S. Groen, Haarlem, met de Ier- sche setter Bucham in ieugdkl 2 Z. G. C, W. Heck. Zandvoort met Groenendaeler Donar openkl. 5 G. H. N. v. d. Heide, Haarlem, met gladharige Duitsche dwergpincher 3 G„ idem met Tera pupppkl. 3 G, met Griffon Bruxellois Poppe G„ met idem niesa in limitekl. 3 G. en met idem Pitsy puppykl. 2 G, A. O, Hinze. Haarlem, met Duitsche herder, reu Hetcel von Klarengruna Z. G. hoofdkl. G. Hofwegen met Duische herder Erlo von Kronambt Z. G, hoofdkl. W. Jansen, Zandvoort. met Duitsche staan de Thea lemitekl. 2 G. D. Johannes, Wijkeroog, met Groenendae ler Gerdina puppykl. 2 G, G, Josselin de Jong, Haarlem, met Grey- hond Rhanée openkl. G., met Lump in openkl. G. H. J. Clarion „Kennel Duinlust". vroeger Haarlem nu' te Hoorn, met dwergschnanzers in de zware concurrentie in kampioenski. 1 U., met Tops vom Dusselstein in nieuwe lingskl. met Abs vom Kleverhof 1 U, J. v. d. Meent, Bloemendaal, met Avic- deale terrier Jelles Huhen puppy 1 U. Een succes, wat nog zelden of ooit is meege maakt. W. Meester. Zandvoort, met Schotsche terrier Denll in nieuwelingskl. 1 G. en jeugd kl, 1 G. H. Oberink, Heemstede, met Heidewachter Dukie, kamp.prijs en 4 speciale prijzen, P. Preijer. Haarlem, met Duitsche herder, reu Dulo hoofdkl. Z. G. M. P. Prins, Limmen. met Duitsche herder Frea hoofdkl. Z. G. Prins Hofwegen, Limmen, met Duitsche herder Frieda hoofdkl, Z. G. H. Pijpers, Haarlem, met Duitsche staande Mijzer, openkl. 2 U. E. de Rek, Haarlem, met ruwharige Belgi sche herder, reu Dunkel openkl. Z. G. M. C. van Riet, Zandvoort met Duitsche herder Wotan. hoafdkl. G. W. v. Rooiien Visser. IJmuiden, met Duit sche herder Revirendum jeugdkl. G. H. J. J. Schijvenaar. Haarlem, met Duit sche staande Beatrice, in nieuwelingskl, 2 G, H. Slobbé, Haarlem, met Groenendealer Her.ny, in gebruikshondenklasse een beste hond. Mevr. M. S, v. d. Thol Zugeler, Aerden- hout, met ruwharige Fex Black, puppykl, G., met Beauty, openkl. 1 G. en National fok- kcrskl. 2 G., met Lady. puppykl. 2en prijs. Mevr, F. Vismeer de Waard. IJmuiden, met Blenheim spaniel Humphr, in kemp.kl. 1 U„ National fokkerski, 1 U„ idem jeugdkl., be haalde bovendien met haar fokproducten be langrijke onderscheidingen. P. v. d. Velde, Heemstede, met Duitsche staande Teil, openkl, 2 U. J. S. M. Vrijland, Overveen, met Duitsche staande Juliana, nieuvfelingskl, 2 Z. G. Mevr.Wolt van Lennep. Aerdenhout, met Samsjede, openkl, 2 G, Weemer, Zandvoort, met .New- Founlan- der Peter, openkl. 3 U„ in Nationale fok kerski. 3 U. G. J. Wielders, Schoten, met Duitsche her der Elfrich, hoofdkl. Z. G„ met Azor, jeugd kl. 1 G, met Aida. ieugdkl. G, in koppelkl. Ie prijs en groepskl. 3en prijs. G. Wijkhuizen Jr., Heemstede, met ruw harige Fox Jonny, limitekl, 3 G, W. Zweerts de Jong, Bennebroek, met Duitsche staande Panther, openkl. E. V, WEST NEDERLAND-OOST NEDERLAND Arnhem 25 April 1926, Heden werd alhier de hockey-wedstrijd West NederlandOost Nederland gespeeld, Het weer werkte buitengewoon mee al was het voor de spelers wel eenigszins te warm. Het spel der Oostelijken is ons beslist mee gevallen, al kon het nog niet opwegen tegen dat der „Nestersche". Eerstgenoemden heb ben nog veel eenvoudiger spel, meer kinder lijker, Het handige gemanoeuvreer met stick en bal gaat het Oosteleijke team nog zeer moeilijk af. Wel kwam speciaal Blanke voort boven het spelpeil der anderen nit en speelden ook Mok en Drijver een zeer goede partij, toch was over alle linies West-Neder land de meerdere. Onder leiding der referee's Jhr. Quarles van Ufford en Evekink, stellen de volgende teams zich op: Oostelijk elftal: v. d. Lande, Jhr Hooft Graafland-Drijven, v. d, Wall Bake-Blankevoort- v. d. Nilligen, Momma, Mock, Roes, Ankersmit, IJsel de Schepper, Scheidsrechters: Evekink, Jhr. Quarels van Ufford; Visser 't Hooft, v. d. Veen, Jhr. v. d. Poll, Westerman, Mr. Ras, Mr. Geyl-v. d. Wall Bake-Düson, v. Beugen Bik-Pont, Hardebeck, Westelijk elftal: Onmiddellijk al gaat West-Nederland tot dén aanval over en wordt de Oostelijke 'achterhoede terdege aan den tand gevoelt, doch (om de beeldspraak te vervolgen) hun gebit blijkt gezond te zijn. Dit neemt evenwel niet weg, dat v, d. Lande eenige proef- schoten krijgt te keeren. Een enkele maal betreedt Oost-Nederland het vijandelijke terrein, doch de aanvallen worden te eenvou dig opgezet, dat een geroutineerde verdedi ging als die van West-Nederland de voor hoede niet in bedwang kan houden. En vrij spoedig zijn v. d. Poll c.s. dan ook weer in gevecht met Blankevoort en zijn mannetjes. Blankevoort voldoet als spil uitstekend. Op tactische wijze plaatst hij de ballen naar voren-of naar de kant-halfs, maar steeds zijn de watervlugge uitersten vanWest-Nederland er bij om den bal weer in dé richting van v. d. Lande te sturen. Totdat eindelijk N. Wester man op de hem bekende wijze absoluut onhoudbaar scoort. 10. Nog voor rust her haalt dezelfde speler het tooneeltje. 20. Het tweede gedeelte is een Volkomen ge lijke weerspiegeling van het eerste gedeelte. West-Nederland het meest in het offensief. Zoo nu en dan een „Oostersche" aanval, die het echter niet al te ver brengt. De beide wings van West-Nederland vormen een voort_ durend gevaar. De combinatie Westerman- Ras voldoet uitstekend. Het Oosten slaagt er dan in een tegenpunt te scoren, doch dit wordt terecht wegens off-side geanmuleerd. Wel jammer, want verdiend was het zeker wel voor het harde werken. Dan komt echter de internationale goalzetter v. d. Veen aan de beurt. Even binnen de slagcirkel scoort hij dan met een schitterend schot een juweel doelpunt. 30, Met dezen stand breekt het einde van dezen wedstrijd en daarmee het slot van het hockey-seizoen 1925/26 aan. DE COMPETITIE. De voor den eersten competitiedag vast gestelde wedstrijden hebben een vlot ver loop gehad. Weliswaar belette de wind vooral in de ochtenduren goed spel, maar tegen den middag verdween deze hinder paal gelukkig. In de eerste aldeeling wist Festina een kleine 43 overwinning op Haarlem I A te behalen. De uitslag was langen tijd dubieus, zoo zelfs, dat een 52 overwinning van Haar lem geen verwondering had behoeven te weljken. In het gemengd dubbelspel van den heer en mevr. Bijleveld tegen het echtpaar Mender de Leon stonden de Haarlemsche kansen bij 63, 4—7 uitstekend, terwijl van der Steur in zijn partij met Leenbrug- gen zelfs op winningstroke kwam. Leen- bruggen bleek niet in zijn besten vorm te zijn, zocht naar de vastheid en lengte van zijn slagen, die zijn spel zoo sterk maken. Steeds aanvallend kwam van der Steur op 63, 53 en 4015. Grootendeels, dank zij deveine, gingen de kansen verloren. Het bleek voor den einduitslag (34) een besbs- sende partij geweest te zijn. Het dames-enkelspel en dames-dubbel spel werd gemakkelijk gewonnen, daar Festina's tweede dame, mej. Schillemans, veel minder sterk was dan mevr, Mendes de Leon. Ook de tweede mixed leverde voor de Haarlemmers een winstpunt op. Haarlem I B. bracht het er minder goed van af. Op Eilers' Sportpark werd met een verzwakte ploeg met 70 van D. D. V. I B. verloren. Van de Haarlemsche dames ontbraken mej. de Josselin de Jóng en mej. Brauns op het appèl. Over alle liniën wa ren de Amsterdammers sterker. De enkel spelen gingen alle in twee sets verloren. In de dubbelspelen werd beter partij ge. geven. Teixeira en Mollerus zakten na een goed begin af en verloren in drie sets, ter wijl in de tweede mixed van mej. Hartogh Heys en van Riemsdijk zelfs de kans op een winstpunt groot was. Eenige winningstrokes werden gemist en ook deze partij werd in drie sets verloren. D. D V. I A sloeg Het Spiegel met 70. In afdeeling III wist Anglo Dutch I A met 52 van T. O. P. (Den Haag) te winnen, waarbii Castendijk's 46, 57 nederlaag tegen Sarkies vermelding verdient, Anglo Dutch I B sloeg Dordt, dat zonder Sigmond verscheen, met 52, De Haarlemsche derde klassers leden beiden de nederlaag. T, C, H. te Zaandam met 34, H. T, V. te Beverwijk. Ook voor de eerste klasse wedstrijden verwijzen we voor de gedetailleerden uit slagen naar het onderstaande, HAARLEM I A—FESTINA 3—4, Heeren-enkelspel, van der Steur verliest van Leembruggen, 63, 79, 16, de Jonge verliest van Koopman, 16, 36, He eren-dubbelspel: Mr. JBijleveld en de Jonge verliezen van Mr. Beets en Koop man, 68, 36. Dames-enkelspel; Mevr. Bijleveld slaat Mej. Schillemans, 63, 6—3. Dames-dubbelspel: Mevr. Bijleveld en mej. v. Beugen Bik slaan mej. Schillemans en mevr. Mendps de Leon, 60, 63, Gemengd dubbelspel: Mevr. Bijleveld en Mr. Bijleveld verliezen van Mevr. Mendes de Leon en dr. Mendes de Leon, 63, 46, 2—6. Mej. van Beugen Bik en van der Stenr slaan mej. Schillemans en Leembruggen, 7—5, 6—3. D. O. V. I B—HAARLEM I B 7—0. Heeren-enkelspel: Dr. W. Ladenius slaat Jhr. J. Mollerus, 63, 62, v. d. Hei-Jen slaat Jhr. B. v. Riemsdijk, 62, 60. Dames-enkelspel: Mevr. StraubFideldy, slaat Jkvr. v. Riemsdijk, 62, 61. Gemengd dubbelspel: Mevr, Straub-Fidel- dyen Dr, Ladenius slaan Jkvr. v. Riemsdijk en Jhr, Teixeira de Matthos, 46, 61, 6—3. Mej. Hartman en Wybrandts slaan mej. mej. Hartig Héys en Jhr. v. Riemsdijk, 62, 5—7, 8—6. Heeren-dubbelspel: Wybrandts en v. d. Heide slaan Jhr. Mollerus en Jhr, Teixeira de Matthos, 46, 6-r-3, 61. Dames-dubbelspel: Mej. Hartman en me vrouw StraubFidely slaan mej, Hartogh Heys en Jkvr. v. Riemsdijk, 63, 64. BEVERWIJK—H. T. V. 6—1, Heeren-enkelspel: D. de Kamper slaat J. Deegenaar, 61, 75, G. v, d. Ploeg slaat W. Oostwald, 61, 6—3. Dames-enkelspel: Mej, Renses slaat mej. Max, 60,, 60, Dames-dubbelspel: Mej. Renses en mej. Calcer slaan mej. Max en mej. v. Ommeren, 6—3, 6—1. Heeren-dubbelspel: v. d. Ploeg en Zwa ger, slaan Oostwald en de Kamper, 63, 6—3. Mej. Renses en Deegenaar, slaan mej. Paauw en de Kamper,' 119, 62. Mej. Calcer en Zwager slaan Mej. v. Om meren en Dekker 61, 46, 62, Zaandamsche L, T. V.T. C- H, 43, Bovengenoemde Vereeniging hield gisteren een oefen-vlucht vanaf Schiedam, afstand 53 K.M., waaraan door de leden werd deel genomen met 441 duiven, tevens werd een wedstrijd gehouden met 3 aangewezen dui ven. De prijzen werden als volgt behaald B. Hoogreef le 6e F.J. Lourenburg 2e 5e K. Wits 3e Joh, v.d. Pol 4e j 6e P.J. Verptitten 7e W. Smit 9e J.J.B. Kan 10e B.H. Gort lie P. Kobes 12e Adr. Heins 13e 17e P. Bannink 14e J. Hartel 15e G.J. Kors 16e Th. Mens 18e. De medaille uitgeloofd voor de 3 eerstge- toonde aangewezen duiven werd gewonnen door B. Hoogreef. De loslating vond plaats te 11 uur 8 m, waarop de eerste duif haar hok bereikte te 12 uur 48 m. welke door dei} he- vigen tegenwind slechts een snelheid bereikt van 526 Meters per min', laatste prijswinne. te 1 uur 20 min. Bovengenoemde vereeniging hield 25 Apri' een wedvlucht van Schiedam, afstand 5'. K. M.: le B. Roemers, 2e, 5e, 6e, 7é, 8e, 9e, 10c 11e, 12e,,19e A, H, Lestreide, 3e, 20e, H. A' Willemse, 4e, 13, 14e, 16e, 18e, 21e, H, Petter, 15e J. Keysper 17e H. J. v. d. Poli eerst getoonde 12,59.26, laatstgetoonö. 1.59.23. SNELWANDELEN. HaarlemVelzen en terug. Zondag precies half 11 waren de athleten Koopman en Wesseling aan de start van café Sportlust F. Moseman met een flinke tempo werd de wandelrit ondernomen met zeer sterken wind iri de heenreis. 25 K. M. was de afstand, werd door Wesseling gewonnen met een klein verschil wat hier volgt Wesseling 2 uur 29 min. en 5 sec., Koop man 2 uur 29 min., 45 sec., zoodat Wesse ling winnaar werd. Koopman heeft daaren tegen een mooien prestatie op een leeftijd van 50 jaar tegen een jongeren kracht van 21 jaar laten zien, dat hij ook nog loopen kon Alsnog kan ik de leden mededeelen, dat onze trainigsavonden zijn vastgesteld op Maandag en Donderdag van 6,309 uur, op het mooie terrein van het R. K.Lyseum aan den Zijlweg. Dus allen opgekomen, daar dus binnen enkele weken wedstrijden wachten. Ook zullen we spoedig de Zaterdagmiddag tot onze beschikking hebben, doc'h dit zal nader worden bekend gemaakt. Lt, v. d. Voort v. Zijp wint. De feesten der Kon, Mit. Sportvereeni ging zijn Zaterdag besloten met wedstrijden om het nationaal kampioenschap voor dienst paarden. Bij dit springconcours dat werd gehouden op de tereinen van „Duindal" was een groot aantal belangstellenden aanwezig. In het geheel moesten de deelnemers een twaalftal hindernissen nemen, max. hoogte 1,10 M. en max breedte 3 M., met een ver plichte sneldheid van 350 M. per min. Hierbij was het foutensysteem zooveel mogelijk in overeenstemming gebracht met de bepa lingen van de Olympiade 1928. De uitslag*van het springconcours luidde q, luit. v. d. Voort v. Zijp, 270 pnt,2. luit. jhr. De Marees van Swinderen, 210 pnt. 3 ritm. Brevet, 210 pnt.4. luit Hekker, 117 pnt.5. luit, v. d. Kroon, 90 pnt.6, luit Strootman, 81 pnt.7. luit Van Nynattea, 24 pnt. De einduitslag was 1. luit A. D. C. v. d. Voort v. Zijp, 3e reggt. huz., met „Silver- Pieze", 1058 pnt. 2. luit jhr. S. M. S. de Marees van Swin deren, le regt. huz., met „Schoorsteenveger" 916 pnt. 3. ritm. M. Brevet, le regt. huz., met „Marchesa", 872 pnt. 4. luit H. J. Strootman, le art. brig., met „Indianola," 830 pnt. 5. luit F. J. v. d. Kroon, 2e regt. huz., met „Kronprinz Wilhelm," 817 pnt. 6. luit. H. C. Hekker, cav. O. L., met „Ulpien", 792 pnt.7. luit, G, J. van Nynatten, k. rijd, art., met „Kakkerlak", 599 pnt. Zondag hield Excelsior haar derden wed strijd over een ronde afstand plm. 10 KM. Deelnemers waren: W, Sleutel, C de Nijs, J. v. Tol, P. Sassant, W, v. Dok, C, Wijers, G. Valleggia, F. de Nijs, G. Makke- lie, C. v. Veen, J. Westbroek en P. Eggink. Dadelijk na de start spurt Eggink weg, onmiddellijk gevolgd door C. de Nijs, doot den hinderlijken wind was aansluiting van den anderen rijders niet zoo gemakkelijk, zoodat eerstgenoemde renners hun voor sprong wisten te handhaven. In de eind spurt bleef Egging de Nijs voor, terwijl d® overigen renneers nog bij elkaar rijdende, het ook in' de eindspurt heslisten. De uit slag was le P. Eggink, 2. C. de Nijs, 3. W, Sleutel, 4. C. Wijers, 5. F. de Nijs. Valleggia en Westbroek hadden pech. Eindstand aantal behaalden punten is W. Sleutel 13, C. de Nijs 13, P. Eggink 10, C Wijers 8, G. Makkelie 7, F. de Nijs 7, J. v. Tol 1 en C. v. Veen, 1 punt. Een hierna gehouden beslissing-rit tus» schen Sleutel en C. de Nijs, bracht na vinnigen strijd de overwinning aan C. de Nijs, een beslissingsrit tusschen F. de Nijs en_ Makkelie was voor Makkelie. handstand alzoo: le prijs, C. de Nijs, 13 punten, 2e prijs, W. Sleutel, 13 punten, 3e prijs P, Eggink, 10 punten, 4e prijs, C. Weijers 8 punten, 5e prijs, G, Makkelie 7 punten en 6e prijs, F. de Nijs, 7 punten. SCHOTEN'S BEKERTOURNOÜï. De bekerwedstrijden in café v. Trijfc Soendaplein, hebben tot op heden een uit stekend verloop gehad. In alle wedstrijden bijna was de strijd spannend, zoodat er steeds met animo gespeeld werd en de talrijke aan wezigen volgden met aandacht de verschillen de partijen. Vooral gisteren, toen de finale in de A. Klasse gespeeld werd, was het lokaal van den heer v. Trigt bijna te klein. De uit slagen van de laatstgespeelde wedstrijden zijm Klasse B. VriendenkringJac. Maris 270 237 car. Vriendenkring wint dus den beker. Klasse C. D.V.S.—D.E.S. 264—300 car. D.E.S. wint dus den beker. Klasse A. Jac. Maris D.E.S. 416473 car. D.E.S. wint dus den beker. De finale in Klasse D., tusschen Vrienden kring en D.O.S., vindt hedenavond plaats. Aanvang 7 uur. Woensdag a.s. worden de fraaie bekers aan de winnende 4 tallen uitge reikt, terwijl de heeren J. Metz en de Foel- jaeger dan een partij van 250 Cadre spelen ter opluisterihg. De te Parijs gespeelde voetbalwedstrijd FrankrijkZwitserland is in een 10 over winning voor de Franschen geëindigd. Het Fransche doelpunt werd reeds in de eerste helft gescoord. Zondagmidag circa 5 uur woedde boven Zuid-Limburg -een vrij hevig onweer, ge paard gaande met zeer zwaren hagelslag, die veel schade aan de bloesems der vrucht» boomen en aan de ionée veldgewassen heeft veroorzaakt, 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 10