VAN N.V. B. Bekerwedstrijden Tweede Blad Maandag 26 April 1926 Derde ronde. E. D. O.Neptunus 31. H. F. H. B. S. 0—2. Roetje Sypesteyn nog eens in actie. Sypesteyn, die vroeger met veei succes liet H. F. C.-doel verdedigde, verving in den wedstrijd H. F. C.- H. B. S. v. d. Meulen. Doelman Thijssen van Stormvogels in actie bij StormvogelsBe Quick. ApeldoornR. C. H. 14. HAARL. VOETBALBOND. Haarlemsche Voetbal-Elftal Haagsche Voetbal-Elftal Hillegom IIIHillinen III 0-3. Een aardige kiek van den rugbywedstrijd tusschen Haarlem en Leiden, welke Zaterdagmiddag op het H. F. C.-terrein werd gespeeld. Het Haarlemsche V. B.-elftal dat gisteren tegen het elftal van den Haagschen Voetbalbond een smadelijke 72 nederlaag leed. .Overzicht van het Stormvogelsveld tijdens den wedstrijd tegen Be Quick verloren. welke de IJrmiidenaren met 2- ScheveningenT. H. B. 41. RUGBY. H(aarl.) R(ugby) C(Iub) versus Leidsche Stud. Rugby Club 116. De Haarlemsche Jachtclub heeft gisteren het seizoen geopend. Een .welgeslaagde foto van eenige 1(5JV13 klassen. Neptunus heeft eer gunstige indruk cha- fergelaten. Ongveer 10 minuten voor tijd was de stand nog gelijk. Voor rust was E. D. O. met de wind mee ver in de meer derheid, maar beging de fout om te ver op te dringen, de backs stonden vrijwel op de helft van het veld zoodat doelpunten door een opeenhooping voor het doei ui terst moeilijk was. Na rust speelde Nep tunus beter, meermalen werd een goed open spel gegeven waar het te peuterige spel van de Haarlemmers tegen afstak. Tot 10 minuten voor tijd was een gelijk spel volkomen verdiend, toen kwam het keerpunt en moest de zeer goed spelende keeper nog tweemaal visschen. Ook noe men wij nog als beste deel van het elftal de linkervleugel welke dikwijls goed werk te zien gaf. Over het geheel genomen was dan men zou vermoeden, gezien de be scheiden plaats op de ranglijst. Als de scheiden plaats op de ranglijst. Als den heer Romein de volgende elftallen zich doet opstellen blijkt het, dat Nentunus twee en E. D. O. één invaller heeft. Neptunus. Dekker, Van Dma, Timmerman. om de score op te voeren. Tegen wind hadden we de verwachting dat E. D. O. door den bal laag te houden haar spel be ter zou ontplooien, dit werd echter een te leurstelling, Het leek er veel op dat Nep tunus de stand gelijk zou houden, er werd meermalen een goed open spel gegeven en de E. D. O.-achterhoede moest alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Tot 7 maal voor tijd was een gelijk spel volkomen verdiend, toen kreeg E. D. O. een serie kansen waar zij er twee van benutten. Een voorzet van Tanis plaatste Perucel naar Steffens welke de stand op 21 bracht. Eenige kansen werden gemist tot 1 minuut voor tijd Tanis een door Perucel geplaatste baf hard in doel schoot, waarmee het einde kwam en Neptunus op een eervolle wijze den bekerdood stierf. Er is tamelijk veel publiek aanwezig als om goed twee uur de scheidsrechter de v lgen&e elftallen het veld laat betreden: H. B. S.: Zijlstra Denis Vermetlen v. Kesteren Schafer Graafland de Vries Küchlin Smeets v. d. Berg Lash Visscher, Meijer, Hallensleben, f. Aart Le Nobele, v. Breda, v. Raamsdonk, Schmidt. C. v. d. Hurk, Perucel, Steffens, Tanis. Swart, J. Perucal, Dinkla, S. v. <3., Laan, Boeré, Kuil, Meenhorst. E. D. O. wint den toss en Neptunus moet fegen den sterken wind in aftrappen. De aanval wordt afgeslagen, dan valt E. D, O. aan. Deze aanval wordt met medewerking van den wind ten koste van een corner afgeslagen, deze door v. d Hurk voorgezet wordt door Perucel ingekopt in de veilige handen van den keeper welke een uitste kende doelverdcdiger bleek te zijn. Enkele aanvallen van Neptunus en dan neemt Edo het spel in handen, zelfs Dinkla schiet op doel. Een voofzet van Swart wordt on schadelijk gemaakt evenals een voorzet van Tanis welke Perucel door hard tegen een back aan te schieten niet onfortuinlijk voor Neptunus om hals brengtt Dan bemachtigt Perucel den bal in het midden van het ter rein, passeert eenige spelers en geeft E.D.O. met een prachtschot de leiding. Een oogen- leek het of het nu een kwestie werd met hoeveel zal E. D. O. winnen, maar de kra nige Rotterdammers dachten er anders over en gaven geen kamp. Als v. Raamsdonk met een goeden pas Kuil passeert verknoeit Schmidt door onbesuisd spel deze kans. Na een serie Edo-aanvallen, afgewisseld door eenige doorbraken van Neptunus, weet v. Raamsdonk de bal langs Kuil te plaatsen en Schmidt gaat op Meenhorst af, die niet uitloopt. Meenhorst krijgt dan geen kans en het is gelijk. Met dezé stand komt de rust. Na de hervatting krijgt Nep tunus de wind mee en doet al haar best v. d. Berg Daniels Miezel v. Eeck Reijdcn Eijsvogel v. Houten Engel Koning Weber R. Sijpesteyn H F. C. De Haarlemmers telle., vier invallers en hebben hun oud-doelverdediger in de plaats van v. d. Meulen, De Hagenaars tellen één invalxer. H. F. C. wint den toss en laat H. B. S. tegen wind in spelen.' Dit neemt toch niet weg dat de Hagenaars direct in den aanval zijn en de H, E. C.-achterhoede krijgt dan ui) werk. Sypesteyn in het Haarlem- sche doel schijnt het niet verleerd te zijn, want onophoudelijk redt hij schitterend. De wijze waarop fnij een schot van Küchlin uit zijn loei hield op een met- -• afstand was meesterlijk. De H. F. C.-aanval probeert het van tijd tot tijd ook eens, maar veel verder dan het bekende backstel brengen zij het niet. Reydon geeft een paar maal flinke voorzetten maar of Denis of Denis of Zijlstra zijn de Haarlemmers steeds te vlug en de bal verhuist steeds weer naar de H, F. C. helft. Eens krijgt Daniels een pracht gelegenheid om voor H. F .C. te doelpunten, maar hij schiet de bal juist naast. De Haag- sche voor hoede zit niet stil en Lash vooral is zijn bewakers steeds te vlug af en zet .steeds fraai voor, maar hoe Küchlin en Smeets ook schieten steeds is er een Haar lemmer die de bal van richting doet ver anderen. Bij een scimmage voor het Haag- sche doel, denken wij Miezerus met een hard schot te zien doelpunten, maar juist op het laatste oogenblik trapte Denis het leder nog uit het doel. Verschillende corners op bei der doelen genomen, hebben geen resultaat daar de bal steeds verwerkt wordt. Sype steyn redt eens vier maal achter elkaar op schitterende wijze. Even voor rust krijgt Smeets een pracht kans om Sypesteyn te passeeren, maar op het nippertje trapt Eys- vogel de bal nog voor zijn voeten weg. Rust treedt in zonder dat een der partijen een doelpunt gemaakt heeft. Na rust treedt H. B, S. weer direct aanvallend op en wordt de H. F. C. achterhoede dan ook weer ge ducht aan den tand gevoeld. Verschillende harde schoten van Smeets en v. d. Berg weet Sypesteyn onschadelijk te maken. De Haarlemmers hebben niet over pech te kla gen als Schafer een keihard tegen de bo- venpaal schiet. De druk wordt echter te groot en het duurt dan ook niet lang meer oi Schafer doelpunt met een keihard schot op verren afstand gelost voor de Hagenaars. Als H. F. C. wederom afgetrapt heeft wring Miezerus zich handig door de H. B. S. ach terhoede en geeft vlak voor doel over aan van Eeck, maar deze schiet meters naast. Reydon schijnt geblesseerd te zijn, want veel meer dan mee- en in den weg loopen doet hij niet Een moment ontstaat er hevig heen en weer getrap voor het Haagsche doel maar Denis maakt er tenslotte een einde aan door het leder ver het veld in te trap pen, v. d. Berg krijgt de bal te pakken, pas seert Weber en snelt op Sypesteyn toe en doelpunt tenslotte met een flink schot voor de Hagenaars. De spanning is nu geheel weg. Wel worden op beider doelen nog eenige corners genomen, maar zonder re sultaat en als tenslotte het einde aange kondigd wordt, hebben de Hagenaars ver diend gewonnen. Het geheel was een gemoe delijke wedstrijd, waarbij de Hagenaars mee- rendeels de sterkeren waren. Keeper Sype steyn heeft zich geducht geweerd en indien hij niet in zoo'n schitterende conditie was geweest hadden de Haarlemmers een flinke nederlaag te boeken gehad. De scheidsrechter leidde correct en tot een ieders genoegen. R. C. H. heeft gisteren te Apeldoorn te gen de tweede klasse vereeniging van dien naam een stevige overwinning geboekt en zich daardoor in de vierde ronde van den N. V. B. beker-wedstrijden geplaatst. Begunstigd door ideaal voetbalweer is op het prachtig gelegen terrein van deze club door R. C. H. een aantrekkelijke partij voetbal gespeeld, waartegen de weliswaar enthousiaste doch technisch onvoldoende spelende Apeldoorners het ten slotte moes ten afleggen. Onder leiding van scheids rechter Born stellen zich te ruim twee uur de volgende elftallen op: APELDOORN: Loois' J. J, Drost, Meijer, Nikkels, v. Schaich, A. Drost, Wein, H. Kres, Klein, C. Kres, v. d. Kamp. R. C. H.: Brugman, Ruys, Hante, de Koning, Nac'nte- geiler, Krom, Nieuwenhuis, de Boer, H. Kuyt. J. Kuyt, Kos. Apeldoorn heeft den toss gewonnen en laat R. C. H. aftrappen met het geringe v. indvoordeel. Aanvankelijk is het weder- zijdsch een beetje terreinverkennen, doch a! spoedig komt R. C. H. in de meerderheid. Het Apeldoorn doel onder gaat dan eenige druk van de R. C. H.-v.odrwaartsen en nau welijks is vijf minuten gespeeld of Ruys scoort uit een doelworsteling no. 1. Apel doorn doet dan een snelle tegenfcnva', waaruit een corner ontstaat, doch dan is R. C. H. weer aan het woord. Hanze zendt o.m. een paar flinke schoten in, die de kee per weet te stoppen. Nieuwenhuis schie' ook eenmaal goed in ,doch van Loois geeft ook nu niet thuis. Dan (nnet plotseling Hanze uitvallen we gens een lichte blessure en komt J. H Scheen het elftal completeeren. Deze gaat rechtsbuiten, Nachtegeller midvoor spelen Het spel werdt grootendeels op de Apel- doorn-helft gespeeld behoudens enkele snelle doorbraken van Apeldoorn-zijde uit een waarvan de linksbinnen een geweidig hard schot inzendt. De heele Apeldoorn aanhang juicht, doch Kol duikt bijtijds op en werpt zich boven op den bal, daarmede een zeker schijnend doelpunt voorkomende. In de R. C. H. voorhoede wordt nu en dan wat lang gewacht met afgeven, vooral de Koning maakte zich. daaraan schuldig, zoo dat ook daar doelpunten uitblijven en ten slotte met 10 voor R. C. H. gedraaid wordt. De tweede helft begint met een serie aan vallen van de gastheeren. De R. C. H. ach terhoede, waarin J. Kuyt weer volkomen op dreef was, wist echter steeds het ge vaar te keeren en in laatste instantie was het ook Kos die alle pogingen tot doelpun ten verijdelde. De R. C. H.-voorhoede doet het noga! kalm aan, zoodat Apeldoorn nog steeds aan vallend kan optreden. De druk wordt nog al hevig, eenige corners zijn daarvan het resultaat en ten slotte gelukt het den mid voor om met een hard schot te doelpunten. H. Kuyt veranderde den bal van richting, anders had Kos dit doelpunt wellicht voor komen. Apeldoorn blijft nog even aanvallend en dan komt R. C. H. weer wat los, de Koning scoort eerst in buitenspelpositie, waarna Nachtegeller met een goed gericht schot R. C. H. de leiding hergeeft, 21. Uitslagen van Zondag. 1 B. Haarlem Vet.—E. D. O. 3 3—2 HillegomH. F. C. 4 3—3 R. C. H. 4Zanvoort 2 34 2 B. Haarlem 5Kennemers 2 21 3 C. T-H. B. 4—Aurora 3 1—5 Prov. Comp. 3de kl. Groep I. Hillegom 2Bloemendaal 3 terrein E.D.O. 3—2. Greep C. Bloemendaal 4 V.S.V. 3, terr. V.O.G. 34 Laatste Maats 2 D. Hillinen 3Hillegom, terr. Bennebroek 03 Op het schitterend gelegen H. F. C.-ter rein had gisteren ten aanschouwe van zee- veel publiek en onder de voortreffelijke lei ding van' den heer Th. v. d. Horst, de wed strijd plaats tusschen de vertegenwoordigen de elftallen van den Haarlemschen voetbal bond en den Haagschen voetbalbond. Het Haarlemsche elftal kwam als volgt uit: Saeys, Wempe, Buisink, de Boer, J. Luycke, Molenaar, Hoepermans, Geurts, v. Pel, de Klerk, Lamp. elftallen"voor dTilde "maaJ in "t'veïï' met De Haagsche Voetbalbond stelde daar dezen beslissenden wedstrijd. Direct nader het volgendeelftal tegenover: I aftrap ontspant zich een aardige strijd met een bal goed door de Klerk naar Lamp ge plaatst, wordt door deze hard ingeschoten. De Haagsche keeper stopt wel het schot, maar kan niet wegwerken, zoodat de inloo- pende van Pel de tweede en eveneens de laatste goal voor Haarlem scoort. Ofschoon het spel hierna gelijk opgaat, kan Haarlem geen doelpunt meer maken, terwijl den Haag nog 3 maai Saeys passeert. Vooral de keeper van het Haarlemsch elftal heeft hieraan schuld, terwijl ook de beide backs niet vrijuit gaan. Het einde brengt een 72 overwin ning voor den Haag, hetgeen meer is dan de krachtsverhouding in het veld was. Ver diend was de overwinning echter ten volle. Van den Haag blonken de linksbinnen, links back en rechts-half uit. De Haarlemsche voorhoede speelde beneden haar kracht, doordat Geurts en de Klerk niet dat pres teerden. hetgeen wij van hen verwachtten. Saeys bleek een misstelling in het Haar lemsch elftal, terwijl de backs ook niet vol deden. De Haag heeft evenwel zijn over winning tedanken aan het falen van eenige Haarlemmers, zoodat het Haarlemsch elftal als geheel toch nog tevreden kan zijn. Voor de belangrijke bekerwedstrijden is het elftal natuurlijk gewijzigd. Wempe wordt zeer te recht vervangen door Bakker, terwijl Saeys niet herkozen is. In zijn plaats is nog nie mand benoemd, maar ik twijfel niet, of de elftalcommissie zal Hoeben hier aanwijzen. Om 10 uur blaast de scheidsrechter de Blom, Groen, v. d. Zaag, v. Harten, Wolf, Jonker, Breitner, Romondt, v. Eek, Peters, Stam De eerste aanval wordt geleid door den Hillinen iets in de meerderheid, het duurt dan ook niet lang of Hillinen weet deze meerderheid door een goed doelpunt uit te drukken. Hillinen nit ontmeodigt speelt verder. ter- Vlak daarna volgt weer een algemeene aan val van R. C. H. en besluit Nachtegeller deze met een hard schot, dat ook doel treftj 31, Apeldoorn lijkt dan dermate ontmoedigd dat er thans van strijd bijna geen sprake is. De keeper verricht echter uitstekend werk en stopt nog meerdere schoten. Uit een pass van Nachtegeller scoort Ruys dan vlok voor het einde No. 4 voor R. C. H. Wel wordt nog afgetrapt, doch dan fluit dc scheidsrechter, die aan dezen wedstrijd 'en niet al te moeilijken taak had, het eind signaal en heeit R. C. H. verdiend gewon nen, T.H.B. heeft 1 invaller voor Fennis. Scheveningen is compleet. Scheidsrechter :s den heer Gersing, bijgestaan door 2 neu trale grens-echters. Kors wind den toss en speelt eerst met wind mee. Dc eerste aanvallen zijn voor T.H.B., doch het spel gaat daarna gelijk op. Na 20 min. bij een T.H.B.-aanval scoort Velfmeijer met een hard schot. Sch. komt nu geweldig opzetten, en na 38 min, maken zij gelijk. De rust tresdt in met 11. Met den wind in den rug zijn de Schevenin- gers onophoudelijk in de meerderheid. Bij de Boys is de geheele achterhoede op v. d. Berg en v. Loon na de kluts kwijt. V. d. Berg maakt diverse aanvallen onschadelijk, doch hij kan niet verhinderen, dat de rechts buiten met een prachtschot Sch. de leiding geeft. Sporadisch doen de Boys eenige uit vallen, welke door de achterhoede van Sch. gemakkelijk worden afgeslagen. Dan geeft tot ieders verbazing de scheidsrechter I penalty tegen T.H.B., doch Sch. benut I natuurlijk de kans en het is 31. Door de eenigste fout van v. d. Berg maken zij er 41 van. Met dezen stand kwam het einde. Er was zeer veel publiek. De Boy's speelden een slechten wedstrijd, met uitzondering voor v. Loon en v. d. Berg, die zijn doel op schitterende wijze verdedigd heeft. Sche veningen speelde uitstekend en verdiende 'e overwinning volkomen. Het 2e elftal ging voor de 3e ronde N.V.B eker voor bet le naar Leerdam om de 2t klasser L.S.V. te bekampen en verloor met 70. Lang geen slecht figuur voor het 2e, dat nog 4 invallers uit het 3e had. Haagman, daarna neemt Haariem den aanval eeni6e schot*n ^lost tehebben. komt p 1 "j tt i j 1-Hillinen weer in den aanval tot de rust in- over. Evenwel ,s de haagsche verded.oxng £f gedoe,punl wofdfc In de tweede helft hetzelfde spel aifvoor rust, als na een kwartier spelens Hillinen haar voorsprong weet te vergroolen, 20. Spoedig vi#lgt er een strafschop voor Hil linen welke omgezet wordt in een doel punt. Hillegom zet dan alles er op. om een tegenpunt te maken maar vrouwe Fortnuna was met aanwezig. Tegen 't einde krijgt Hillegom een vrije trap te nemen die tegen de paal geschoten werd. waarna de scheidsrechter einde fluit. Hillinen heeft een verdiende overwinning behaald en tevens kampioen van 3 H. De Haarlemsche Rugby Club heeft revan che genomen voor de destijds tegen de stu denten geleden groote nederlaag. Zaterdagmiddag werd de strijd gestreden op het H. F. C.-tcrrein. Al dadelijk na het begin treedt H. R. C. onstuimig op en weet al spoedig een try te bewerken, welke e"ch- ter niet in een goal wordt omgezet, zoodat dus sléchts drie punten worden verkregen Bij een kort hierop wederom bewerkte try onditie, zoodat de Haarlemsche ^oen f; Haarlemmers beter en wordt goal gemaakt, zoodat zij met 80 leiden. Kort in goede aanvallen op niets uilloopen. Daarna gaat het spel gelijk op. De linkervleugel van den Haag doet heel goed werk, maar ook de andere spelers zijn voor hun taak berekend. Dc eerste goal komt voor den Haag, waar mee de Haarlemsche verdediging een bal niet voldoende wegwerkt, doelpunt de bin- nenlinks van den Haag met een onhoudbaar schot. Kort daarna geeft Geurts een bal goed door en van Pel weet met een onhoud baar schot de gelijkmaker le scoren. Wan neer ieder denkt, dat de rust met 11 in gaat, bemachtigt de uiterstlinks van den Haag den bal, loopt naar binnen en scoort evenwel via den keeper. Deze had zich bij dit doelpunt geheel verkeerd opgesteld. Na de rust wegen beide partijen tegen elkaar op. Toch weet den Haag het eerst te doelpunten; een ingeschoten bal laat Saeys uit z'n handen vallen en de toestormende Hagenaar scoort. Dadelijk hierna maakt den Haag wederom een goal, nu onhoudbaar. 41. Haarlem geeft <den moed niet op en rust forceeren de studenten een try zonder resultaat. Rust gaat in alzoo met 83 voor H, R. C. In de tweede helft wegen partijen goed tegen elkaar op. Vermakelijk blijven de scrimmages. Af en toe wordt er aan beide zijden werkelijk goed spel vertoont, 't Eerst vergroot H. R. C. den stand tot 113, door dat een bry bewerkt werd. De studenten pakken nu nog eens extra aan en succes blijft niet uit. Kort voor tijd wordt de ach terstand verkleint tot 11—6. Zooals reeds verschillende malen bij wed strijden gebleken is, blijkt de animo voor de toeschouwers nog niet groot. Er waren al thans weinig belangstellenden. Concurren tie voor voetbal behoeft nog niet gevreesd te worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 5