SCHIETEN. CRICKET. Rood en Wit bestaat 45 jaar. Stichtsche C. C.R. en W. KUNST EN KENNIS. Examen Kerklatijn. GEMENGD NIEUWS. De gemalin van den ex-keizer, op reis. AMSTERDAMSCH NIEUWS. 1 Mei-viering LANDBOUW EN VISSCHERIJ LANDBOUW EN VISSCHERIJ Bestrijding van bastaardrupsen in kruisbessenstruiken. Een order van 10.000 hennen BINNENLANDSCH NIEUWS. De nieuwe gezant te Weenen Uit de Communistische partij. SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL Haarl. VeteranenHillegom I 2—2. Korfbal-uitslagen. KORFBAL. Seriewedstrijden I. K. V. t Korfbalvereeniging S.A.M.O.S. Korfbal HollandBelgië. ATHLETIEK. GYMNASTIEK. Haarl. R.-K. Gymn. Vereen. „Ursus". DUIVENSPORT. LAWNTENNIS. T. C. H.Beverwijk 43. Huisvestng onder kuikens. UIT ONZE OOST. Ter eere van het huwelijk van den Gouverneur-Generaal. dins van Berkhout 85.1; 25. P. W. Lippits 84. i; 26. J. J. A. Lidner 84; 27. B. H. We- zenaar 83.2; 28. J. Bos Az. 80,2; 29. E. H. Wortman 80.2; 30.H. P. M. Lohman 77.1; 31 J. Erens 76.3; 32, B. G. Dorhout Mees 76; 33. J. F. Baas 75 Knielende houding 1. W. J. J. Faasse 98; 2. J. W. Mulder 96; 3. J. van Keulen 96; 4. J. W. F. Fransoo 95.3; 5. J. A. Rijkens 94.3. Als bijzonderheid mag wel vermeld worden dat de zesde ploeg nog een korps- prijs heeft weten te bemachtigen. De hoo- gere ploegen maakten een goed figuur, al leen ploeg IV was minder gelukkig. Deze oude vereeniging viert midden Juni haar 45-jarig bestaan met een match Rood en Wit IRood en Wit-vcteranen, gevolgd door een diner. Voor alle overige leden worden persoon lijke matches in batten en bowlen georgani seerd. Een aardig programma is dus in elkaar ge zet! Evenals verleden jaar opende R. en W. gisteren het cricket-seizoen in Nederland met een friendly-game tegen een versterkt en daardoor zeer sterk Stichtche C. C.- team. De overwinning der Haarlemmers geeft moéd voor do toekomst en is een goede prestatie. Het veld te Bilthoven bevond zich in uitstekenden toestand, terwijl de wind niet hinderlijk was op dit beschutte veld. R. en W. wint den toss en opent het bat ten met van Eeghen en Wackwitz, op het bowlen van Koeleman en van Booven, welke laatste spoedig door van Spengler werd ver vangen. De runs komen langzaam en voor namelijk op van Spengler. In den beginne had Koeleman nogal succes, want op 20 had hij reeds een drietal Haarlemsche wickets veroverd. Van Eeghen en Kruseman brengen echter veel verbetering. Door voorzichtig- spel voeren zij den tand tot 85 op, waarna geluncht wordt. Na de hervatting werd van Eeghen direct voor een kalme 39 gecleand door Koeleman. Met een paar keurige vie ren naar de leg-side brengt Kruseman de honderd op het scoringbord. Op 104 brengt een prachtige catch van Piet Feith een eind aan zijn innings (36). De stand tusschen de Jong en Posthuma Sr. i de moeite van ver melden nog waard. Zij zetten een stand van ruim 30 runs op en we zien den veteraan een formidabele zes slaan. Even later ech ter wordt hij gevangen. Op 157 luit- de Haarlemsche innings. Van de bowlers was Koeleman de beste, wat zijn cijfers (4-44) wel aanduiden. Het begin der Stichtsche innings is niet fraai. Van Booven speelt een bal in zijn wicket en P. Feith wordt direct het slacht offer van Wackwitz, die met wind tegen bowlde en daardoor een groote „Swerve" produceerde. Schill en Dé Kessler voeren door brutaal batten den stand „op tot 88, waarna Posthuma's bowlen de scheiding brengt. Op 102 wordt Schill mooi door Da vidson op point gevangen. Dan krijgt „C. J. P." plotseling zijn oude off-break te pakken, waarvan een viertal Stichtenaren de dupe worden. Op 111 is het afgeloopen en heeft R. en W. met 46 runs gewonnen. Posthuma Sr.; 5—20! De Haarlemmers kunnen met genoegen op deze match terug zien. Batten en fielden was bevredigend, terwijl Posthuma Sr. zijn ouden vorm bleek te hebben teruggevonden. Veel succes in de competitie Rood en Wit ters! De Commissie, belast met het afnemen van het Examen Kerklatijn, bericht, dat het vol gende examen zal worden afgenomen te Am sterdam op 22 Mei 1926. Aanmelding vóór den 15den Mei a.s. bij den Secretaris der Commissie, Van Woustraat 119, Amsterdam. Dé gemalin van den gewezen Duitschen Keizer is Zaterdagmorgen van uit Doorn naar Duitschland vertrokken, met een van haar kinderen voor een bezoek aan het slot „Sabor" te Greitz. Vermoedelijk zal de reis weken duren. Als elk jaar werd ook nu voor de 36c maal de betooging gehouden van den Am- sterdamschen Bestuurdersbond" en de Fede ratie Amsterdam der S. D. A. P. De eischen, waarvoor thans geageerd wordt zijn; vóór ontwapening, voor de democratie in het be drijf, voor handhaving en verdere doorvoe ring van den 8-urendag en voor ratificatie van het verdrag van Washington,, 's Morgens maakten de A. J. C.-ers op verschillende pleinen muziek en voerden spelen uit. Op het Coöperatie-plein woeien vele vlaggen, roode, groene en witte, welke ook over de P. L. Takstraat waren gespan nen. Het massieve huizenblok van de „Dageraad" was met guirlandes versierd en te midden van vele belangstellenden, voer den meisjes en jongens in een grooten kring op de zankvlakte spelen uit. Voor de klein tjes werd een poppenkast vertoond. Tegen het middaguur trokken vele duizen den mcetinggangers naar het IJsclub-terrein voor de demonstratie, welke om 3 uur aan ving. V kippen naar bet uiterlijk: te oordceien ge zond, toch kunnen er zoogenaamde smel stofdragers onder voorkomen die de kuiker kunnen besmetten Jonge dieren zijn ovc. het algemeen zeer gevoelig voor allerl ziektekiemen. Komen ze dus in aanrakir met de uitwerpselen der bovengenoemd smetstofdragers, dan kan ziekte niet uitbli ven. Om al deze ellende te ontgaan, is ee apart hokje voo de grootere kuikens noo: zakelijk. Dit hokje kan zeer eenvoudig zij daar het maar tijdelijk dienst behoeft u doen, n.l. tot de kuikens volwassen zijn. Ais men maar zorgt voor voldoende ruimte lucht en licht en beschutting tegen het gure weer is de zaak in orde. 's-Avonds kruipen de kuikens, die geen verwarming meer krijgen, gaarne op eer hoop en daardoor kan licht verbroeding ontstaan. Om dit te ontgaan is het noodig den kuikens 'reeds spoedig gelegenheid te geven boven den grond te overnachten. In een verblijf voor oudere kuikens behooren dus zitstokken en een mestplank. Op een leeftijd van 6 a 7 weken moeten de dieren op zitstokken kunnen overnachten. De over tollige warmte kan dan voor en achter ont wijken en voor verbroeiing en bevuiling is geen vrees. Aan de zitstokken voor kuikens moeten bijzondere eischen worden gesteld. Het borstbeen dezer diertjes is nog zeer week en zou door ondoelmatige zitstokken gemak kelijk kunnen vergroeien. Deze vergroeiing van het borstbeen werkt weer ongunstig op de ontwikkeling der inwendige organen. De zitstokken in het kuikenhok moeten daarom flink breed genomen worden, wel 710 c.m. Op zulke zitstokken kan het geheele borst been rusten en voor vergroeiing bestaat geen gevaar. Om de kuikens aan zitstokken te wennen is het aan te raden eenige avon den achter elkaar de sterkste kuikens op de zitstokken te plaatsen, de andere volgen dan wel. Al heel spoedig weten ze zelf de zitplaatsen ffe vinden en men is van vee; gevaren bevrijd. Nog dienen wij ?r op- te wijzen, dat 'l zeer nuttig en voordeelig is de haantjes zoe gauw mogelijk van de kippen te scheiden Die bazige haantjes pikken het beste voed sel weg en ze zijn spoedig zeer lastig voor dc jonge hennen. Dit laatste geldt vooral vooi do lichtere rassen. Voor den groei der jonge hennen is het daarom zeer aan te raden de hanen zoo gauw mogelijk apart te zetten. Men kan de hennen dan wat langer het dure opfokvoer geven, terwijl de hanen met een goedkooper voer kunnen worden groot gebracht. De aandacht van tuinders en particulieren die kruisbessen teelen, wordt er op gevestigd, dat de bessenbladwespen haar eitjes reeds aan de overzijde der blaadjes gelegd heb ben en dat op enkele plaatsen reeds de jonge larfjes daaruit verschenen zijn. Daar deze larfjes in korten tijd de bladeren kunne; opeten is het noodig ze overal, waar ze op treden, te bestrijden. Dir kan geschiede; door bespuiting van de struiken met 1/1'1 oplossing van Parijschgroen (dus op 10' liter water 1 ons Parijschgroen) Schweinfüi ther of Uraniagroen waarbij dan, om ver branding van. het blad te voorkomen, eei hoeveelheid kalk wordt gevoegd (1 Kg. op 100 L. vloeistof is voldoende). Daar Parijschgroen echter nadeelig ka; zijn voor de bijen als het verspoten word tijdens den bloei der kruisbessenstruiker wordt ten ernstigste aangeraden met dez omstandigheid rekening te houden en d bespuiting dus uit te voeren, nadat de kruis bessenstruiken zijn uitgebloeid. De levenswijze en de bestrijding van cF bessenbladwesp is beschreven in vlugschrif no. 17 van den Plantenziektenkundigei. Dienst. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Piantenziektenkundiger Dienst te Wageningen en door de op ver schillende plaatsen werkzame ambtenaren van dien Dienst. Herstel van den Watersnood. Naar de „Tel." verneemt, werd het te Eist (O.B.) gevestigde „Pluimveebedrijf op Schoonderlogt" door den Aartsdiocesane Boeren- en Tuindersbond (A.B.T.B.) en den Noofd-Brabantschen Chr. Boerenbond (N.C.B.) belast met een groot deel van het herstel van den hoenderstapel, voorzoover die gedurende den watersnood in Januari van dit jaar is verdronken. Al het pluimvee, dat door den doorbraak bij Pannerden in de dorpen Pannerden, Her wen en Aerdt verongelukte, zal door het Pluimveebedrijf worden vervangen, terwijl ook een groot deel van het Land van Maas en Waal door hem van nieuw pluimvee wordt voorzien. Beide genoemde vereenigingen, die zich thans bezighouden met schaderegelingen tot leniging van den nood, drongen aan het Pluimveebedrijf op 10.000 hennen van acht weken oud te leveren; een opdracht die vet in de duizenden loopt. Voor zoover onze in lichtingen gaan, is dit de grootste order van jonge hennen, die in Nederland ooit is ge plaatst. Van bevoegde zijde wordt bevestigd, dai jhr. mr. O. F. A. M. van Nispen te Sevenaer, gezant bij het Vaticaan, eerlang benoemd zal worden tot gezant te Weenen. Op het a.s. congres van de Communis, tische Partij Holland, dat, zooals wij reeds mededeelden deze maand te Amsterdam zal 'worden gehouden, zal, naar „De Tribune'" meldt, ook behandeld worden het voorstel tot onmiddellijke vervallen-verklaring van het lidmaatschap dier paptij van de heeren Wijnkooo, Van Ravesteijn en Van Burink. Direct ontwikkelt-zich een vinnigen strijd, •faarlem Veteranen is wel iets gevaarlijker, maar Hillegom'i achterhoede is actief en retourneert alles. Na ongeveer 10 minuten spelen geeft de rechtsbuiten van Hillegom met een prachtichot op doel den keeper het nakijken. Haarlem, niet ontmoedigd, speelt rustig verder en doet menigen gevaarlijken aanvaL Vooral v. Tetterode is aalvlug en uit een van zijn rennen schiet hij schitterend in en na een half uur spelen is de stand 11. Nu ontspant weer een spannende strijd, maar roor de rust wordt niet meer gescoord. Na sen rust van 10 minuten wordt weer begon nen en beide elftallen geven zich geheel, soo werd het een aantrekkelijke partij, waarin beide partijen om beurten in gevaar verkeerden. Eindelijk neemt Hillegom de leiding van de linksbuiten, die keihard in schiet.. Haarlem geeft niet gewonnen en een kwartier voor 't einde komt het succes, waarna het einde komt. Kampioenschap van Nederland. Jubbega: W.K.Excelsior 23 Kampioenschap Oost. Ie klasse, Deventer: E.K.C.A.Naas 21 Oostelijke le klasse. A Zutfen: RapiditasNoviomagum 64 B Enschede: D.O.S.A.K.C. 44 Noordelijke le klasse. Assen: KineaS.S.S. 25 Promotie degradatie competitie. N Amsterdam: De GooiersK.V.K.V. 73 Westelijke 2e klasse. I Dordrecht :T.O.V. IIDe Spartaan 26 Dordrecht: Deetos III-Rozenburg II 22 Dordrecht: QuickOdo 22 Noordelijke 2e klasse. Leek: Una—M.K.C. 3—3 Om den Hollandbeker. Leiden: Noordelijk XII-talZuidel. XII-tal 1—6 Een zeldzaam koribaltonrnooi. 42 twaalf tallen in het veld. Gisteren hadden op het sportterrein Hout- rust in Den Haag, de seriewedstrijden plaats van de gymnasiasten korfbalvereeniging. Niet minder dan 42 twaaltaflen namen aan deze wedstrijden deel. Slechts 1 twaalf tal, n.l. D.K.C. was verhinderd om te komen, waarvoor het 2e twaalftal dier vereeniging inviel. Gespeeld werd op 6 terreinen; A.L.O., G.K.V., H.O.C., Houtrust, H.S.V. en Nefala. In de eereafdeeling kwamen uit A.L.O., H.B.S., Ons Eibernest, Vitesse (H. I), H.S.V. en D.K.C. De regeling was uitstekend. De uitslagen luiden: Eereafdeeling. A. H.S.V. I—A.L.O. I0—1 B. Vitesse (H.) IH.B.S. I02 C. D.K.C. I—Ons Eib. 10—5 Winnaarsronde. A.L.O—H.B.S3—0 H.B.S.Ons Eib12 Ons Eib.A.L.O10 Verliesronde. H.S.V.Vitesse (H.) 3—0 Vitesse (H.)D.K.C41 D.K.C—H.S.V2—1 le prijs: Ons Eibernest; 2e prijs A.L.O.; 3e prijs D.K.C. Afdeeling I. A. Rood—Wit I—Fluks II 0—0 B. Vitesse (L.) II—H.K.V. II 1—0 C. Fluks IIIAchilles I 15 D. die Haghe 2D.K.C. 220 E. NausikaaG.K.V. 112 F. H.S.V. 2—Ons Eib. 20—0 K.V.R. 1, vrijgeloot. 2e ronde: G. Fluks 2—K.V.R. 1 0—0 H. Vitesse (L.) 2 Achilles 1 00 J. die Haghe 1—G.K.V. 1 1—1 Winnaar F. vrijgeloot. 3e ronde. K. Fluks 2-Vitesse (L.) 200 L. die.Haghe 1H.S.V. 2 01 Fluks 2—H.S.V. 2 0—1 Vitesse (L.) 2die Haaghe I 01 le prijs H.S.V. 2; 2e prijs Fluks 2; 2e prijs die Haghe I. Afdeeling II. A. Achilles 2O.D.I. 2 31 B. Ons Eib. 3—K.U.R. 2 1—1 C. A.L.O. 2—G.K.U. 2 1—1 D. O.D.I.die Haghe 1 30 E. Ambakor 1Vitesse (H.) 2 01 2e ronde. Aihilles 2K.U.R. 2 11 G. K.K.V. 2—O.D.I. 10—1 Winnaar E. vrijgeloot. 3e ronde. K.V.R. 2Vitesse 2 -00 Vitesse 2O.D.I22 O.D.I. 1K.V.R. 2 0—1 le prijs K.V.R. 2; 2e prijs Vitesse 2; 3e prijs O.D.I. 1. Afdeeling III. A. Olympia 2H.K.V. 4 40 B. Phoenix 1Ons Eib. 5 20 C. Dtino 1O.D.I. 3 10 D. Achilles 3Rood-Wit 2 00 E. G.K.V. 2Ons Eib. 4 1-1 F. Gr. Willem II 2Achilles 4 30 Gr H.B.S. 3—S.I.L. 1 1—1 2e ronde. H. Olympia 2Phoenix 1 11 Duni 1Achilles 3 10 K. Ons Eib. 4— Gr. Willem II 2 1—0 3e ronde. L. Olympia 2H.B.S. 3 00 M. Duno 1Ons Eib 3 02 Olympia 2Ons Eib. 421 H.B'.S. 3Duni 1 01 le prijs Olympia 2; 2e prijs Ons Ebernest 4; 3e prijs Duno 1. Lustrum-viering. De Utrechtsche Korfbalvereeniging S.A. M.O.S. hield ter gelegenheid van haar eerste lustrum serie-wedstrijden. De uitslagen waren: R.A.P. 2Samos 3 10 T.O.V. 2Fraternitas 03 R.A.P. 2—T.O.V 2 0—1 Samos 3Fraternitas 20 FraternitasR.A.P. 2 11 Samos 2T.O.V. 2 00 Eerste prijs: Samos 3; 2e pr. Freternitas; 3e pr. R.A.P. 2. 'Afdeeling X; Bilthoven—Olympia 32 OlympiaLuto 03 LutoBilthoven 13 Afdeeling B: Samos IAmersfoort I 10 Eerste klasse A: R.A.P. I—R.O.U5—0 R.A.P. I—T.O.V. I 0—0 R.O.U.—T.O.V1—0 Eerste klas B: Actief 1—Samos 2 00 Samos 2Actief 1 00 De samenstelling van het twaalftal van den Ned. Korfbalbond luidt als volgt: Aan val heeren: van Bemmel (Fluks), van Nieu- wenhuyzen sen (Vitesse); dames: Visscher (H. S. V.), Vijfwinkel (O. S. C. R.). Midden heeren: Bakker, Gerding (D. D. V.); dames: de Jode (K. V. O.), Voorden- berg (Deetos). Verdediging heeren: Eggink (Westerkwar tier), E. de Ruyter (D. E. V.). Dames: A. Klokke (Excelsior), Mevr. Saarberg-Abeling (Nausakaa), Reserven: de lieer Mazure (Velox) en mej, A. Cohen (Excelsor). Aanvoerder: Drs. Gerding. DE SELECTIE-WEDSTRIJDEN OP 9 MEI A.S. Was vorige jaren de belangstelling in het vóór-seizoen hoofdzakelijk gericht op de z.g. dual- en trial-meets, sinds daar geble ken is, dat enkele athletiekvereenigingen met „hoofd en schouders" boven de andere uitsteken en strijd en spanning daarbij ten eenen male ontbreken, zoekt men die thans in de „stedenontmoetingen", zooals 1926 die kennen zal tusschen Amsterdam en Haarlem, Amsterdam en Utrecht, den Haag en Rotterdam. Propagandistisch zijn ze van groote waarde, niet zoozeer om de ontmoe ting zelf als wel de keuze-, de selectie wedstrijd, die er aan vooraf gaat. Daar toch krijgen de jongere athleten uit de kleinere vereenigingen de gelegenheid naar voren te komen, terwijl daarnaast sport- menschen met aanleg voor een of ander onderdeel der athletiek, die zich nog niet bij een specifiek athletiekvereeniging aan sloten, zcoals er ook te Haarlem nog zoo velen rondloopen, op den voorgrond kun nen treden. Juist op die selectiewedstrijden bestaat dus de mogelijkheid toekomstige „sterren" te ontdekken, wat met het oog op 1928 zoo noodzakelijk is. Op Zondag 9 Mei nu zullen op het Sport veld van het Kenriemer Lyceum naast Stoop's Bad te Overveen dergelijke selectie wedstrijden plaats vinden. Levert de H. A. V Haarlem het hoofd-contingent deelne mers, zeer toe te juichen is het, dat ook de Haarlemsche Politie Sportvereeniging, de R. K. Vereeniging Excelsior, Ursus en Holland afgevaardigden zullen zenden. Per soonlijk schreven in A. J. Kop, de bekende Bloemendaal-hockey-international en en kele lange afstandsloopers. Jammer is het, dat Gejers v. d. Meulen ziek ligt, Henk Engel door studieredenen en Arie v, Bee- kutn door familie-omstandigheden verhin derd is. Interessant zal de strijd zijn, waaraan niet minder dan 4 Olympiade Haarlemmers, n.l. Ad. Paulen, Jaap Boot, Rinus v. d. Berge en Frits Lamp, bovendien 3 internationals, n.l. Arie Kaan, Piet v. d. Klinkenberg en Arie Klaasse (Gerrit Eysker is door studie verhinderd) en 2 „buitenlanders" n.l. Ja- Verhagen en Antoon v. Welsenes deelne men. Na dezen selectie-wedstrijd wordt de vertegenwoordigende ploeg samengesteld, welke op 30 Mei a.s. om den „v. Ellinck- huyzen-beker" met Amsterdam op den Sin- telbaan zal strijden. Het programma bestaat uit A. Loopen 100, 400, 800, 1500 en 5000 M., 110 M. Hor den; B. Werpen: Speer, Kogel, Discus; C. 1 Springen: Ver- en Hoog met aanloop, Hink- stap en Polshoog; bovendien estafette 4 X 100 M. en 800, 400, 200, 100 M.; deelneming per nummer 3, per estafette 2 ploegen. De estafette dwars door den Haag op 15 Mei a.s. De H. A. V. Haarlem schrijft voor het eerst in. Voor de 3e maal vindt op 15 Mei a.s. de zoo populair geworden „estafette dwars door den Haag" plaats, in 1924 en 1925 ge wonnen door het Haagsche V. en L. De totale afstand bedraagt 7500 M., te loopen door 10 athleten, n.l. achtereenvolgens 1100 M„ 500 M„ 400 M., 600 M„ 900 M., 1400 M„ 1600 M., 400 M. en 200 M. Zooals hieruit volgt zijn 't bijna alle midden-afstanden. Aan loopers hiervoor had „Haarlem" steeds ge brek, Ad. Paulen echter meent, dat het materieel wel aanwezig is. Het Haarlem- bestuur wil deze loopers gelegenheid geven naar voren te komen en schreef daarom in. De keuze geschiedt na de selectie-wedstrij den a.s. Zondag. De wedstrijden van den N. H. A. B. op Zondag 16 Mei te Edam. De Noordhollander opent haar seizoen op Zondag 16 Mei te Edam. Het programma luidt: Heeren: Kampioenschap N. H. A. B,, Speerwerpen, Polsstok-verspringen, Touw trekken. Heeren: Open nummers: 100 M., 3000 M„ Hoogspringen met aanloop, Polsstokhoog springen, Kogelstooten, 3 X 1000 M. en 4 X 100 M. estafette. Dames-kampioenschap N. H. A. B. Speer werpen. Dames-open nummers: 80 M., Bal- werpen, Verspringen met aanloop, 4 X 80 M. estafette. Gemengd (2 dames, 2 heeren) 4 X 100 M. estafette. Inschrijvingen 0.30 per nummer, 1 per ploeg) vóór 6 Mei 1926.bij C. Kools Gedempte Gracht 62A, Zaandam. KENNEMER TURNKRING. Na verkregen machtiging van het Bonds- bestuur heeft het bestuur van den K. T. K. als proéflid van den Kring toegelaten de Gymnastiek- en Athletiekvereeniging Olym pia'te IJmuiden. Deze machtiging was noo dig, daar Olympia reeds verleden jaar een korte tijd buitengewoon lid van het K, N. G. V. is geweest en dus al eenigszins met het turnbedrijf van den Kring op de hoog te kon wezen, daar echter dit lidmaat schap van zoo'n korte duur was, heeft het Bondsbestuur toch toestemming verleend, echter den proeftijd gesteld tot 1 Januari 1927. Een aanwinst voor den K. T. K. van 70 leden en 100 adspiranten. Het vertrek van den fietstocht van den Kring op den Hemelvaartsdag is bepaald op half 8 op de Groote Markt. Reeds nu hebben zich hiervoor opgegeven Concor dia en Bato, Haarlem. G. V. S. te Santpoort, Gratia te Velseroord, Olympia te IJmui den en Turnlust te Beverwijk. B. G. V. te Bloemendaal en T. V. IJ. te IJmuiden had- reeds een clubtocht georganiseerd en gaan dsu met den Kringtocht deze keer niet mee. Voor de onderlinge gymnasiikwedstrijden door den Kring te houden, bestaat even eens groote belangstelling. G. EN S. V. „CONCORDIA", De onderlinge wisselprijswedstrijden in gymnastiek, welke met het oog op de groo te voorbereiding van de feestuitvoeringen niet dezen winter gehouden konden wor den. zijn en in volle gang. Zaterdagavond had in Amsterdam een bespreking plaats tusschen de sub-commis sie voor athletiek van het Geewt Noord- Holland en afgevaardigde van bestuur en athletiek-commfssfe van Concordia In ver band met de athletiek-wedstrijden welke Concordia ter gelegenheid van haar 40-ja- rig jubileum dezen zomer wenscht te hou den. Indien het niet mogelijk zou zijn de kampioenswedstrijden van het Vèrbond in Haarlem te doen houden, zal echter hoogst waarschijnlijk de gewestelijke Kampioens wedstrijden hier gehouden worden. Om reeds op alles voorbereid te zijn, heeft de sub-commissie in overleg met Concordia reeds een voorloopig programma vastge steld.. Seer. W. de Zwager, Vooruitgangstr. 79. De onderlinge gymnastiek-wedstrijden zijn weer achter den rug en mogen wel geslaagd genoemd worden. Er is tenminste met heel veel animo gewerkt. Over de uitslagen het volgende bij de damesafdeeling, kwamen evenals het vorige jaar, twee deelneemsters met een gelijk aantal punten uit den strijd. Ook in de daarna gehouden herkamp gelukte het geen van beiden een voorsprong te be halen. Daarna moest het harde lot beslissen wie den lauwertak voor dit jaar mee mocht nemen. De volledige uitslag js le afdeeling Dames 1. D. Paauw, 34 punten2. M. Kruijver, 34 punten (na loting met No. 1)3. A. Montauban, 33% punt, 4. E. Neuzeling, 30% punt. 2e afdeeling Dames 1. A, Schouten, 31 punten 2. M, v. d. Veldt, 30% punt; 3. D. v. d. Eem en M. Blesgraaf ieder met 30 punten'. Vrijdag had de strijd om den wisselprijs plaats bij de Heerenafdeeiing. De jury bestaan de uit de H.H. Versteeg, C. Smal, S. Hooy en H. van Rijn, heeft geen gemakkelijke taak gehad. Vooral in de lagere afdeelingen heeft het aan spanning niet ontbroken, wat wel blijkt uit de uitslag. In de le afdeeling werd de wisselprijs met niet minder dan 10 punten voorsprong in de wacht gesleept. Bij de Heeren was de uitslag le afdeeling Heeren 1. Ant, Verheem, 117 punten; 2. N. de Zwager, 107 punten 3. Jac. Duivenvoorde 105 punten en 4. Ant. Janse, 103 punten. 2e afdeeling Heeren 1. G. A. Comaita, 85 punt2. Fr. Lanfermeijer, 83 punt; 3. M. Elligens, 82% punt; 4. Th. Knape, 72 punten. 3e afdeeling Heeren1. J. Hoogeslag, 76% punt; 2. G. Lammers, 75 punten; 3. L. Bergman, 74% punt; 4. A. Smits, 66 punten. Woensdagsavonds is er van 79 uur ge legenheid om te oefenen op het Gem. Speel terrein achter de Kathedraal, dus niet zooals andere jaren aan de Kleverlaan. Een aan sporing om van deze avonden goed gebruik te maken is misschien niet overbodig. Wordt er al flink propaganda gemaakt voor onze aspirantafdeelingen Kom aan, allen eens aan het werk Het aantal leden moet minstens verdubbelen. Dat is heel goed mogelijk als iedereen maar helpt. Tenslotte wordt spoedig de oefenstof verwacht voor de Bondswedstrijden welke in Gouda gehouden zullen worden. Er is dus nog genoeg te doen. VEREENIGING VAN POSTDUIVEN- LIEFHEBBERS „DE LUCHTGIDS" TE HAARLEM. Bovengenoemde Vereeniging hield giste ren hare eerste wedvlucht in dit seizoen met oude duiven vanaf Roosendaal, afstand 95 K.M., waaraan door de leden werd deel genomen met 331 duiven. De prijzen werden als volgt behaald M. Burger le, 45e J. J. B. Kan 2e, 32e, 40e, 50e Jan Lasschuit 3e, 41e, 46e, 51e, 54e, 62e Joh. v. d. Pol 4e, 19e, 27e, 33e, 39e, 48e P. Kobes 5e, 60e, G. J. Kors 6e, 61e, 64e, 67e B. H. Gort 7e, 25e, 42e J. Harmsen 8e, 35e, 43e, R. N. Heiloo 9e, lie Ed. v. Bree 10e, 59e A. Joh. Kloek 12e, 29e, 31e P. Kruyer 13e, 47e, 65e Joh. Hartel 14e, 24e L. v. Bragt 15e, 20e, 44e, 55e, 66eH. J. Philippo 16eTh. Mens 17e, 58e J. W. Radsma 18e, 34e, 52e Jac. Samson 21e, 22e, 23e H. de Lugt 26e W. Smit 28e H. Kokkelkore 30e, 36e P. Bannink 37e, 57e H. Oldemark 38e, K. Wits 48e Th. Cornet 52e P. Brakel 56e 63e. Losgelaten te 9 uur 35 min., bereikte de eerste duif haar hok te 11 uur 42 min., met een snelheid van 738 Meters per min. laatste prijswinner te 12 uur 29 min. OM DEN DAVIS CUP. Van de wedstrijden om de eerste ronde van den Davis Cup zijn er reeds een tweetal gespeeld, nJ. RoemeniëItalië en Portugal Zuid-Afrika. De HollandBelgië is de derde en laatste van de wedstrijden in de eerste ronde, welke vóór 4 Mei gespeeld moeten worden, welke maatregel de A. L. T. B. noopte tot het verzoeken om uitstel in ver band met den gisteren gespeelden Holland— België wedstrijd. De Italianen zijn met de Morpurzo en Ser- venti naar Boekarest getogen en hebben zon der eenig verliespunt Mishu en de zijnen kunnen slaan. De Morpurgo sloeg de gril lige Mishu, tennis-artist bij uitnemendheid, een speler met een groot' aantal effect servi ces, waarvan hij het monopolie bezit. In drie sets was het pleit beslecht. Ook Serventi, die in de voorgaande week in een exhibition nog door Helen Wills met 63 geslagen was, wist zijn partijen te winnen. De winnaar van HollandBelgië komt in de tweede ronde tegen Italië. De Italianen, die de terrein-keuze hebben, lieten hun keuze vallen op Rome, dat als nieuw tennis- centrum een belangrijke plaats in het Ita- liaansche tennis begint in te nemen. Moch ten onze spelers den wedstrijd tegen dë Belgenj en de kans hierop is vrij groot, win nen, dan zal de verste reis, ooit door de on zen voor een Davis Cup-wedstrijd onderno men, gemaakt moeten worden. In ieder ge val is het Hollandsche team verzwakt door het ontbreken van Dieiner Kool, die in geen geval de reis zal meemaken. De wedstrijd Italië versus Holland of België moet vóór 18 Mei gespeeld worden. Inmiddels hebben de Oostenrijkers zich te ruggetrokken, zoodat de winnaar van Portu galZuid-Afrika reeds van de derde ronde gekwalificeerd is. Het terugtrekken van Oostenrijk houdt verband met den jaarlijk- schen wedstrijd OostenrijkDuitschland, welke samenviel met den Davis Cup. Speel- datum 15, 16 en 17 Mei. Het is de tweede papieren uitslag in de Europeesche zóne, daar ook Hongarije zich terugtrok in den wedstrijd tegen Argentinië, welke te Bar celona gespeeld zou worden. Van de overige ploegen is o.a. bekend de Deensche, welke te Kopenhagen tegen de Franschen speelt. Petersen, Ulrich, de ook in ons land bekende voetbalscheidsrechter, en Hendriksen, zullen tegen Lacoste, Barotra en Brugnon geen schijn van kans krijgen, De Zweedsche ploeg wordt samengesteld uit Wallenberg, Maluittrön, Thoren en An dersen. Vooral Wallenberg, die verleden jaar te Noordwijk speelde voor den Davis Cucl schijnt dit seizoen al zeer io*A op slag te zijn. De Scandinaafsche kampioen op overdekte baan, de Deen Axel Petersen, een uitmuntend overdekte baan speler, wist hij in drie straight sets te overwinnen, aldus zijn veelbelovend spel van verleden jaar te Ber lijn en in de Davis Cup matches bevestigend. De Engelschen spelen te Harrogate tegen Polen met een ploeg gekozen uit Turnbull, Enngsley, Crole Rees en Wheatley. Waarom „England's hope", Austin, niet in de ploeg opgenomen wordt, is iedereen een raadsel, niet het minst aan de meest bevoegde Engel- sche tenniscrititcus V/allis Meyers, die het besluit van den Engeéschen Bond om Austin als pas ingeschreven Cambridge student, als „freshman" te passeeren scherp critiseert. De Iersche ploeg wordt gekozen uit Camp bell, die eenige jaren' in den HollandEnge- landwedstrijd uitkwam, Scroope, Meidon en Mc. Guire. De wedstrijd PortugalZuid Afrika is in middels beslist. Spence en Lezard zullen in het dubbelspel de schaal ten hunnen gunste doen overslaan, want Lezard's spel, hetwelk wij in den AmsterdamCambridge-wedstrij- den, eenige malen zagen, was wat de styl be treft, nogal zwakjes. Aldus komt Zuid-Afrika in de derde ronde, DE COMPETITIE. De tweede competitiedag heeft van de heide teams van de H. L. T, C. een gunstig verloop gehad. Op de ploegen van het Spie gel werd resp. een 7-0 en 52 overwinning behaald. D. D. V. I A en Festina zullen in den strijd om het' kampioenschap rekening dienen te houden met het Haarlem I A, Daar de Jonge verhinderd was, speelde van de Poll het tweede enkelspel, alsmede het dubbelspel met Bijleveld. Het enkelspel van van der Steur tegen Buisman werd gemakkelijk gewonnen, daar de wind laatstgenoemde belette zijn beste spel te spelen, Van de Poll had in Alois een taai tegenstander. De eerste set werd gemak kelijk door van de Poll gewonnen, daar zijn tegenstander geen raad wist met de kapsla- gen, maar toen hij er eenmaal vat op kreeg, was de topsprintslag van Alofs met het oog op den wind, die af en toe een orkaan geleek, een nuttige slag. Niet dan na spannenden strijd won Van de Poll in drie sets. Mevr. Bijleveld was tegen Mevr. Alofs zeer goed op dreef. Prachtige backhandslagen kwamen van haar racket en de zwakkere forehand wist zij uitstekend te maskeeren. Steeds koos zij de goede momenten uit om op te loopen en meestal scoorde zij dan door smash of volley en het duel, hetwelk Mevr, Alofs vanaf de baseline streed. De beide gemengddubbelspelen kwamen in twee sets aan Haarlem. Mej. van Beugen Bik had met haar riskant netspel veel succes en vormde met haar partner van der Steur een goede combinatie. Ook het echtpaar Bijle veld was ditmaal beter op dreef. Tegen Mej. Brandsma en Buisman hadden zij volop gele genheid hun brillant spel te ontplooien, het resultaat was 62, 62, Minder sterk dan in vorige wedstrijden was het dames dubbel spel van Mevr. Bijleveld en Mej. van Beugen Bik tegen Mevr. Alofs en Mej. Brandsma. Vooral het retourneeren was dan het te groote aantal missers een zwak punt, Mevr. Alofs dreef en volleerde uitstekend en had verreweg het grootste aandeel in het spel van haar zijde, maar' moest het tegen het tacti sche spel van Mevr. Bijleveld, die haar stel selmatig ontweek, afleggen. Het I B team wist met een nuttige 52 overwinning op Het Spiegel I B te behalen, en aldus den achterstand door de groote ne derlaag van de vorige week te verkleinen. Het tweede enkelspel van Teixeira de Matthos en de mixed van Mej. de Josselin de team wel eens voor verrassingen kan zorgen. Jong en Mac Neill gingen verloren. Jhr. van Riemsdijk sloeg Mej. L. Brandsma met 64, 75, toonde zich hierdoor een eer ste klasse fahig speelster. Haar drives zijn niet hard, maar scherp en zuiver geplaatst. De gesneden slagen van Mej. Brandsma waren een kolfje naar haar hand. HAARLEM I A—HET SPIEGEL I A. 7-0. v. d. SteurBuisman 60, 63 Jhr. van de PollAlofs 61, 57, 86. Mevr. BijleveldMevr. Alofs 6-3, 6—3, Mej. H, BrandsmaBuisman 62, 62. Mej. v. Beugen Bikv, d. Steur sl, Mevr Alofs—Alofs 6'l, 63. Mevr. BijleveldMej. v. Beugen Bik, sl. Mej. H. BrandsmaMevr. Alofs 26, 62, 7—5. Mr, BijleveldJhr. v, d. Poll, sl. Alofs Buisman 63, 36, 6—2. HAARLEM I B—HET SPIEGEL I B. 5—2. Jhr. Mollerus sl., v. d. Wajl Bake, 63, 6-8, 7—5. Jhr. Teixeira de Matthos verliest van Mr. Roelofsz 6—2, 3—6, 5—7. Jkvr. v. Riemsdijk sl. Mej. L. Brandsma, 64, 75. Mej. E. de Josselin de JongMac Neill verliezen van Mej. L, BrandsmaMr. Roe- lofz 4—6, 6—2, 2—6. Mej. E. v. Nes v. Meerkerk en Jhr. Teixara de Matthos sl. Mevr, Granpré Molièrevan de Wall Bake, 62, 64. Mac Neill—Jhr. Teixeira de Matthos sl. Mr, Roelofszvan de Wall Bake 64, 62. Mej. de Josselin de Jong en Mej. van Nes van Meerkerk sl. Mej. L. Brandsma en Me vrouw Granpré Molière 63, 61. H. T. V.—ZAANDAMSCHE T. C. 3—4, De Kamper sl. Rodenburg 83, 64. Oostwald sl. van der Stadt, 62, 57, 63. Mej. Max verliest van Mej. van Dijk 16, 2,6. Mej. Max en Mej. van Ommeren verliezen van Mej. van Dijk en Mej. Tibout, 3—6, 36. Oostwald en Dekker sl. van der Stadt en Lalleman 75, 61, Mej. van Ommeren en Dekker verliezen van Mej. van Dijk en Lalleman 46, 26. Mej. de Paauw en de Kamper verliezen van Mej. Ebmeyer en Rodenburg, 810, 26, Heeren enkelspe: D. Göllner, H. G, J. v. d Ploeg 6—1, 6—4. Idem: F. H. Reuvekamp Gille, H, C. Zwa ger 61, 63. Damesenkelspel: Mej. G, Reyenga verl, van Mej, E. Reuses, 6—8, 6—4, 2—6. Heerendubbel: D. Göllner en F. H, Reuve kamp Gille, H, D. Bus en G. J. v. d. Ploeg, 86, 61, Dames dubbelspel: Mej, G. Reyenga en Mej. J. Rietveld verl. van Mej. N. van Cal- car en Mej. E. Reuses, 4—6, 6—8. G?.menëd dubbelspel: Mej. B. Verdel en W. Tuin, Mej. N. van Calcar en C. Zwager, 6—4, 5—7, 6—4, Idem. Mej. J. Rietveld en D. Gëllner verl. van Mej. E. Reuses en G. J. v. d. Ploeg, 2—6 26„ „Generaal Jouhcrt", Overveen. De uitslag varf deelnemers aan de Natio nale Competitiewedstrijden op buks. staan de houding, is als volgt; gemiddeld aantal punten per serie van 5 schoten. 1. J. W, J. Fransoo 96.3; 2. A. F. Bos 95.3; 3. J. A. J. Beeren 95.1; 4. C. Elder- mans 94.3; 5. J. W. Mulder 94.3; 6. W J. J. Faase 94,2; 7. G, P. Brouwer 94.8. Han Bos 93.2; 9. E. M. van Konijnenburg 93; 10. J; A. Rijkens 91; 11. P. Zonneveld 91; 12. A. A. Bredius 90.1; 13. J. van Keulen 90; 14. J. M. Voskuyl 89.3; 15. Paul A. M. Roo- zen 89.1; 16. A. Bijvoet 89; 17. H. P. M. van Wayenburg 88.3; 18. J. Kohier 87.3; 19. Th. J. M. van Velsen 87.2; 20. E. Th. van Hon- schooten 87.2; 21 P. F. Dorhout Mees 22. M. Thierry de Bye Dolleman 86.1; 23, J. P. van Gasteren 85.3; M Jhr. J. P. Te- Wanneer de kuikens 6 a 7 weken oud zijn, kunnen ze de warmte van kloek of kunstmoeder missen .Ze zijn dan al aardig in de veeren gekomen en kunnen zich zelf wel helpen. Het kloekenhokje of de kunst moeder wordt weldra voor dc snel groeien de kuikens te klein en zorgt men niet op tijd voor een betere en ruimere slaapgele genheid dan bevuilen ze elkaar. Dit is nog niet het ergste: In die kleine bedompte ruimten ontwikkelt zich 's-nachtc door de dicht op elkaar dringende dieren een groote warmte. De kuikens verbroeien, de veeren verliezen haar glans en de jonge dieren zien er vuil en smoezelig uit, Komen de kuikens 's morgens uit die warme bedompte ruimten, dan kan kouvatten niet uitblijven. Allerlei ziekelijke verschijnselen kunnen er het ge volg van zijn, Om dit te voorkomen moe ten de kuikens do kleine ruimte van kloe- kenhok of kunstmoeder op tijd verlaten en naar een meer geschikt verblijf worden overgebracht. Zeer verkeerd is het de kui kens op dien leeftijd bij de groote kippen te laten loopen. De ionge dieren krijgen dan niet wat hun toekomt daar de oudere met de beste hapjes gaan schuiven. Daarbij komt nog dat de volwassen kippen voor het ionge goedje gevaar opleveren. Al zu'n de Blijvende dankbaarheid verschuldigd Een comité uit den handel en de burgerij van Batavia bood, naar Aneta meldt, den landvoogd een oud-Hollandsche klok en ta felzilver als huwelijksgeschenk aan. De pre sident van de Javasche bank, Mr. Trip, heeft daarbij het woord gevoerd en er aan herinner^, dat aan Mr. Fock het geluk te beurt was gevallen van een moeilijke taak 's lands financiën in evenwicht te brengen. Spreker wenschte den landvoogd en zijn echtgenoote een lange reeks jaren van voor spoed en geluk toe en besloot met de op merking, dat men den gouverneur-gene raal blijvende dankbaarheid verschuldigd Is Heb bet oitstekendste aan te Jseden dal Iemand wenschen kan. hoe zal de wereld bet weten, indien gij niet adverteert JOHN. P. ROCKEFELLER. (pPjOAWA ipJOjtfJ

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 10