"YALRT" LOTTGERING i Het Gemeentelijk Concert gebouw- Verkeersongevallen Iet vastredit-ta^lef fan gas. De huur van het Rijk loopt 31 Mei af. De invoer van planten en bloembollen in Amerika. Te waakzaam. Het eerste concert in den Hout. Programma Het ontbreken van het aankomst stempel op poststukken. De vermindering van post bestellingen. De actie in het Brandstoffenbedrijf. Subsidies Kamer van Koophandel, blaar weet: Jaarvergadering van „Herwonnen Levenskracht". Nieuws van de Postzegelbeurs. Vereeniging tegen het mishan delen van dieren. Het jubileum van de Firma A. Vernout. Kamer van Koophandel. De voordracht van prof. Steger. Een goed geschoren gezicht dwingt respect af en helpt U in het leven vooruit te homen. V eiligheidsscheermes Duitschland als toeristenland. De 1-Mei betooging. 25 jaar koorzanger. Gesubsidieerde handelsscholen. HAARL. KEGELBOND. Personalia. Onderlinge Brandwaarborg- Vereeniging voor de gemeente Haarlem. OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. VOOR STÜOFVEN EN VERVEN Gr. HewtstraatSa - Telefoon 10771 35.25 35.25 12.083/4 66.65 66.65 65.35 65.20 54.25 53.45 84.10 48.13 2.49 2.483/4 10 9.99 7:4Ö 7.40 35.— 30.— Goed afgeloopen. BLOC-NOTES. BURGERLIJKE STAND. De demonstratiewagen van het P. E. N. Gevonden dieren en voorwerpen. Het groote arbeidsconflict in Engeland. LAATSTE NIEUWS. Verduistering door een ambtenaar. Het ongeval bij de Ned. Dok Mij. EEN ENGELSCHE REGEERINGSVERKLARING. Intrekking van de instructies tot algemeene werkstaking geëischt. Inbraak te Utrecht. Prins Victor Napoleon, f Het arbeidersconflict in Engeland. fit-. FINANCIËN. Serie 34653 n. 22 fr. 2.000. Serie 162 n. 16 fr. 1.000, Serie 4977 n. 15 fr. 1.000. Serie 53168 n. II fr. 1.000. Betaalbaar met 750 francs zijn S. 8848 n. 20 S. 11382 n. 15 S. 13841 n. S. 13841 n. 18 S, 16216 n. 18 S. 23186 n. 21 S. 26037 n. 14 S. 29041 n. 25 S. 31600 n. U S. 31600 n. 18 S. 31723 n. 9 S. 34653 n. 10 S. 38289 n. 3 S. 38289 n. 16 S. 51911 n. 3 S. 54716 n. 3 S. 53168 n, 12 S. 56130 n. 8 S. 56130 n. U S. 58376 n. 1 5 Met uitzondering van bovenstaande num mers zijn de 41 volgende series per 15 Apri- 1927 betaalbaar met 290 frs. 162 4441 4977 5520 8848 9974 11382 12392 13841 14130 15507 16216 17058 22563 23186 23189 26037 27714 29041 31600 31723 33157 33753 34653 28389 39114 40893 41365 45164 47469 48061 49548 49566 51911 53168 54716 66961 56130 56199 58363 59376 De overeenkomst met het Rijk, waarbij een gedeelte van het gemeentelijk concertge bouw in huur aan het Rijk is afgestaan, loopt 31 Mei af. Daar geen pogingen door het Rijk zijn aangewend om de huur te verlengen, komen de localiteiten, waarin nu de afdeeling controle van de Posterijen en Telegrafie zijn ondergebracht, ter beschikking van de ge meente Haarlem. De dienst der postzegel-controle wordt ondergebracht in een deel der fabriek van de firma Enschedé, aan de Damstraat. Zoo als bekend is de iirma Enschedé belast met de vervaardiging der postzegels. Het is de bedoeling de afdeeling Postzegel controle meer te centraliseeren, waardoor grooter bezuiniging mogelijk is. Op heden is dat bedrijf zeer verspreid. Niet alleen zit een gedeelte er van in de fa briek der firma Enschedé en aan de Dam straat, maar behalve dat liggen er papierpak huizen aan de Damstraat en Baljuwslaan en is de tabakscontrole ondergebracht in het oude postkantoor aan de Zijlstraat, dat naai bekend is. jn eigendom behoort aan de Haar- lemsche Bankverèeniging. De bedoeling is voor de afdeeling controle een gebouw te vinden of te bouwen, waarin alle onderdeelen worden saamgebracht en dat gelegen is in de nabijheid der fabriek var. de firma Enschedé. In het gemeentelijk concertgebouw komen nu vrij een zaal en twee kleinere kamers. De benedenzaal is al sinds geruimen tijd door 't Rijk ontruimd Zijn wij wel ingelicht dan zal in de vrijko mende lokalen een dienst van de gemeente lijke administratie worden gehuisvest. Men sprak van de afdeeling controle der belastingen, die nu in het Pand is gehuisvest, cf van de afdeeling Bevolking, die nu aan de Raaks woont. Een beslissing hieromtrent is echter nog niet genomen. 'Aan het Dep, van Binnenl. Zaken en Landbouw vond hedenmiddag onder leiding- van den Minister Mr. Kan een bespreking plaats van deskundigen en belanghebben den bij den Plantenhandel en Bloembollen- cutuur en wel naar aanleiding van de maatregelen van Amerika met betrekking tot den invoer van planten en bloembollen. Donderdagmiddag omstreeks kwart voor 4 werd in de Anegang de 8-jarige Jacobus v. d. Pol. wonende Koolsteeg 19 zwart, door een hond, die op een fiets paste, in beide beenen gebeten Het jongetje werd binnen gebracht bij een in de Anegang wonend lid der Roode Kruis Transport Colonne e" al daar verbonden. Later werd het kind naar de ouderliike woning gebracht en moest zich onder behandeling van den huisarts stellen. Niettegenstaande den hevigen Noorden wind, is gistermiddag toch het eerste Mei concert door de Haarlemsche Orkestver- eeniging onder leiding van den heer W. Knikker in den Hout doorgegaan. Hoewel de muziek zoo goed als van de lessenaars afwoei. Een mooi programma had zeer veel menschen -verleid een bezoek aan het con cert en de zoo mooie Hout te brengen. Elk uitgevoerd nummer kreeg een hartelijk ap plaus. - Voor de Orgelbespeling in de Grooic of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 4 Mei 1926, des namiddags van 23 uur, door den Heer George Robert. 1. Toccata- et Fuga, d.kl.t. J. S. Bach 2. Tweede Sonate. F. Mendelssohn Bartholdy Grave Adagio Allegro maestoso e vivace Fuga 3. Andantino César Franck 4. Lamentation A. Guilmant 5. Marche sur un theme de Haendel A. Guilmant, Bij de Kamer van Koophandel is inge komen een schrijven van den Minister van Waterstaat in antwoord op het aan Z. Exc. gezonden schrijven betreffende het ontbre ken van het stempel van aankomst op poststukken. De Minister deelt daarin mede, dat hij geen aanleiding vindt, om tot wederinvoe ring van die stempeling over te gaan, om dat het achterwege laten dier stempeling de belangen zoowel van het publiek als van den dienst der Posterijen dient, daar het een tijdig uitgaan van jde bestelingen bevordert en een aanzienlijke besparing van arbeid wordt verkregen. Het Bureau der Kamer stelt voor, het stuk in zijn handen te stellen. Het Bureau der Kamer van Koophandel stek voor, aan den directeur van het Post kantoor te berichten, dat de Kamer zich kan vereenigen met diens voorstel, cm na de vermindering der postbestellingen tot 3, het tijdstip der tweede bestelling op kwart over 2 a half 3 te bepalen, daar dan ook in die bestelling ook nog Duitsche post kan opgenomen worden.' In den stand van deze actie bij de fa. Kraay is ftog geen verandering gekomen. Er wordt nog steeds gestaakt bij de los sing van het schip, bestemd voor den heer Kraay. De werknemers, bijgestaan door hen, dié wel aan het werk zijn, hebben Zaterdag middag de verschillende kleine patroons, die de lossing thans volvoeren naar huis begeleid. De werkgevers werden evenwel in een auto, waarachter was de motorpo litie. naar hun woning vervoerd en zoo doende konden alleen fietsers aan den tocht deelnemen, wat ook weer deed zien, dat er een conflict was. Naar mén ons van werknemerszijde me dedeelt, is er thans volop werk aan den wal in het brandstoffenbedrijf en kunnen •reeds verschillenden van hen, die bij dit" conflic! betrokken zijn, ander werk ver krijgen. wat voor hen van belang is, als heden door het bestuur de boycot wordt uitgesproken. Het Bureau der Kamer van Koophandel stelt voor,, aan de Alg. Ned Ver. voor Vreemdelingenverkeer over 1926, evenals over 1925, een subsidie van 100 te ver- leenen en aan de Nation-le Vtr. voor Handelsonderwijs te Amsterdam over 1926 wederom een subsidie van 25. Een rol Beschuit van Franken behoort op ieders disch. Omdat Beschuit van Franken zoo waarlijk prima is. begint ze te gebruiken en houdt dit voortaan vol. Beschuit van Franken wordt steeds verkocht per rol Men verzoekt ons mede te deelen, dat de jaarvergadering van de vereeniging R. K. Tuberculosebestrijding „Herwonnen Levens kracht" gehouden zal worden a.s. Vrijdag 7 Mei, des avonds 8 uur in het Gebouw ,,St. Bavo", De convocaties ziillen een dezer dagen aan de comité-leden toegezonden worden. In verband met deze buitengewone vergadering vertrouwt het bestuur, dat alle comité-leden aanwezig zullen zijn. Met ingang van Dinsdag 4 Mei zal de post zegelbeurs voor een ieder kosteloos toegan kelijk worden gesteld. Zooals bekend, wordt deze beurs gehouden in gebouw „St. Bavo", Smedestraat, ook des Zaterdagsmiddags. Het is zeer aanbevelenswaardig deze beurs te bezoeken, daar de voordeelen voor menig verzamelaar van groote waarde kunnen zijn. Men blijft steeds van het nieuwste op de hoogte en men kan er zijn doubletten ruilen of verkoopen. Ook vormen zich clubjes, welke de Philatelic onder gezeliigen kout be spreken. Bovendien mag men beschikken over iemand, die tot de vaste bezoekers der beurs behoort, en met het grootste genoegen inlichtingen geeft over verschillende soor ten van druk, tandingen,enz. Ook zij, die nog tot de beginnende verza melaars behooren, kunnen op deze beurs hun kennis van postzegels kosteloos vergroote». Voorts kunnen wij mededeelen, dat op 10 en 11 Mei a.s. de derde postzegelveiling wordt gehouden, die de beide eerste veilin gen ver zal overtreffen, daar er t bijzondere stukken verkocht zullen worden; bijna alle pondwaarden van Engeland bijv. zijn verte genwoordigd, alsook het 5 pondzegel van ge noemd land. Dat de Nederlandsche stukken van goede kwaliteit zijn, zal wel op deze vei ling blijken. Ook Kaap de Goede Hoop en Transvaal spelen een groote rol. Op den eersten avond gaat alleen Holland en Koloniën; restanten, boekjes, enz., terwijl cp den tweeden avond de overige landen on der den hamer komen. 1 Een goed bewerkte catalogus staat den liefhebbers gratis ten dienste. Hun, die zich van een catalogus willen ver zekeren, raden wij aan, morgenavond ter beurze er een te komen halen. Wij ontvingen den catalogus van d derde oostzegelveiling der Haarlemsche Postzegel- beurs, waarin o.a. mooie stukken van Neder land en Koloniën en Transvaal. De veiling wordt gehouden in Huize ..Dreefzicht", den Hout, op Maandag 10 en Dinsdag 11 Mei, 's avonds 7 uur precies. Kijkdagen Vrijdag 7 Mei, 710 uur en Za terdag 8 Mei 2—10 uur in gebouw St. Bavo, en Maandag 10 Mei, 26 uur, in Huize „Dreefzicht". Aan het jaarverslag 1925 van do vereeni ging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en Omstreken, afdeeling der Ncd. Vereeniging "tot Bescherming van dieren ont- leenen wij het volgende: Het bestuur onderging verandering door het overlijden van den heer F. K. van Maas en het bedanken van den heer J. Westen dorp en van den voorzitter Jhr. Mr. A. v. d. Goes van Naters Jhr. In de plaais van laatstgenoemde werd als voorzitter gekozen Jhr. Mr. W. v. d. Goes dc Nater. Het ledenaantal bedroeg op 31 December 1925 een totaal van 626. In de Asphysciatie- inrichting der vereeniging aan Ripperdapark werden gedurende 1925 pijnloos gedood 1558 dieren. Over 1924 bedroeg dit aantal 2196. Omtrent het jubileum van de firma Ver- nut valt nog mede te deelen, ck't Zaterdag en Zondag, op welken laatsten dag de offi- cieele receptie plaats had, velen de jubilee- rende firma kwamen gelukwenschen. Ook getuigde een groot aaiital bloemstukken, vooral van leveranciers van sympathie jegens de jubilaresse. VOORSTEL-HOOIJ TOT HET VOEREN VAN ACTIE TOT BELASTINGVER LAGING EN VERLAGING VAN TARIEVEN. De heer Hh. Hooij. lid der Kamer van Koophandel, stelt voor: a. dcor een commisie ad hoe een inten sieve actie te doen voorbereiden in zake verlaging van gemeentelijke- en provinciale belastingen, zoomede van de tarieven vas gas, water en electrische stroom; b. deze actie zelfstandig te voeren, voor zoover zij betreft gemeentelijke belastingen en -tarieven, terwijl voor de provinciale be lastingen en -tarieven contact gezocht moet dorden met de ande'e in Noord-Holland gevesigde Kamers van Koophandel Het Bureau der Kamer van Koophandel stelt voor dit voorstel in zijn handen te stellen om prae-advies. Op den Zeeweg. Zondagmorgen had de wielrenner K. uit Wijkeroog het ongeluk hij het fietsen op den Zeeweg door het breken van de voorvork van zijn rijwiel zoodanig te vallen, dat hij be wusteloos bleef liggen. Hij had zich ernstig aan het hoofd verwond. Dr. Veen was spoe dig ter plaatse en verleende de eerste hulp, waarna de wielrenner per auto naar het St Elisabeths-Gasthuis te Haarlem werd overge. bracht. In aansluiting aan onze mededêeling in het vorige nummer der courant kunnen wij nog berichten, dat onmiddellijk na de pauze in prof. Steger's voordracht een klein koo' van uitgelezen mannenstemmen van het paterskoor (Groenmarkt) eenige liturgische liederen ten gehoore zal brengen. De overal met zooveel succes gehoude- voordracht wordt dus te Haarlem gegeven a.s. Dondérdagavond te 8 uur in de groote zaal van St. Bavo, Smedestraat. Toegang vrij voor alle Katholieken. U kunt werkelijk niet Uw best doen, zoolang U er niet op z'n voordeeligst uitziet. Scheer U daarom dagelijks met een Valet. Importeurs Fa. B. MEiNDERSMft - DEK HAA0. Donderdagavond a.s. om kwart over 8 zal in de schouwburg aan den .Jansweg een voordracht met filmvoorstelling gegeven worden over bovengenoemd onderwerp. Deze avond wordt geonganiseerd door de Rcichszentrale für Deutsche Verkehrswer- bung, in samenwerking met het Reisbureau Lindeman. Zaterdag had dc 1 Mei-betooging hier ter stede plaats, welke zonder incidenten ver liep. Zondag 9 Mei a.s. zal de heer J. Uiten- daal alhier, den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar toetrad als lid van het zang koor „Cantemus Domino", der Kathedrale kerk „St. Bavo", aan de Leidschevaart, Het zal den jubilaris dien dag zeker niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. De plechtige Hoogmis zal fer intentie van den jubilaris worden opgedragen. Eenigen tijd geleden heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een schrijven aan de Kamer van Koophan del gericht, omtrent inkrimping of ophef fing van gesubsidieerde handelsscholen. De Onderwijscommissie in de Kamer stelt thans voor een schrijven aan den Minister geen aanleiding geven den Minister te ad- de haar verstrekte gegevens en cijfers haar geen aanleiding geven d enMinister le ad- viseeren tot opheffing of inkrimping van een of meer der bewuste scholen over te gaan. Over de kwaliteit van het Onderwijs kan de" Commissie op dit oogenblik nog geen oordeel Uitspreken. Wel hoopt zij zich om trent de doelmatigheid hiervan spoedig een meening te kunnen vormen. De Haarlemsche Kegelbond houdt op Maandag 10 Mei a.s, des aVonds 8,15 een grooten feestavond, waarbij de officieele prijsuitreiking van het clubkampioenschap vrije baan en paren-wedstrijd zal plaats hebben. Tot geneesheer-directeur van „Zonne straal,' het nieuwe ziekenhuis voor arbeids- therapie van tuberculose te Hilversum, is be noemd dr. J. L. van Lier, te Bloemendaal. Naar verluidt is door den directeur bij het gasbedrijf een vastrechttarief voor gas uitge werkt en bij B, en W. ingediend. Dit tarief maei berusten op een klassensysteem, zoo dat; wie weinig gas gebruikt een hooger tarief betaalt en wie meer gas gebruikt minder betaalt. Er schijnen vier klassen te zijn. Be halve het vast recht zouden de kleinste ge bruikers dan nog 6 cent per M3. betalen. Zaterdagmorgen is te IJmuiden binnenge komen 't stoomharingvisschersvaartuig „Bur gemeester Ferf M A 3",, dat Donderdag uit den Waterweg ter haringvangst was vertrok ken. De schipper rapporteerde, dat Zaterdag morgen heel vroeg de 18-jarige jongste ma troos, C. Visser genaamd, die bezig was bet vischtuig in zee te brengen, overboord is geslagen. Onmiddellijk liet men het schip bijdraaien, maar van den drenkeling was he laas geen spoor meer te ontdekken De reis werd toen onderbroken, om 't droeve nieuws aan te geven. De jongen was afkomstig van Marken, Het lijk is nog niet gevonden. 3 MEI CCKslL LATERE KOÈR8 KOERS BERLIJN PARIJS BRUSSEL WEENEN i LONDEN STOCKHOLM KOPENHAGEN OSLO BAZEL NEW-YORK ROME PRAAG WARSCHAU 59.25 8.16 8.34 59.23 8.16 8.15 241e STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 3 MeL 4e klasse Ie lijst. Hooge prijzen. 3760 ƒ2000. 3626 1000. 13462 ƒ400. 13758 16439 200. 12087/ie GR Zaterdag had onder leiding van den onde - voorzitter, den heer J. v. d. Ban, de jaarver gadering plaats van de Onderlinge Brahd"- waarborg Vereeniging voor de gemeente Haarlem... Uit het jaarverslag aangeboden door den secretaris, den heer L. A. C. Krab bendam, bleek, dat het verzekerde kapitaal op 31 December 1925 f 11.092.005 bedroeg. Het aantal deelhebbers bedroeg 1923. De balans sloot met een winstcijfer van f 2590. 8314» waardoor het fonds der vereeniging steeg tot f 17485.0214De rekening aangebo den door den penningmeester, den heer P. Risselada, werd nagezien en goedgekeurd door de heeren B. Bouman, J. F, v. Emmerik, J. v. Herwerden Joh. S. Holster en J. Vink. Als lid van het Bestuur werd gekozen de heer J. W. Stoutjesdijk. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur speelde de 3 jarige H. B. wonende Kampervest 15, op de Dreef. Hij wilde met zijn autoped de tram rails over toen een tramwagen naderde. Het knaapje kwam plotseling van achter een boom, zoodat de bestuurder het te laat zag. Ofschoon hij krachtig remde, kon hij een aanrijding niet voorkomen. Het kind kwam in aanraking met den baanschuiver en be- Jkwam eenige onbeteekenende wondjes aan het gezicht. In de woning van mevr. de wed. Dr. A. Ham werd de eerste hulp verleend door dr. Menalda v. Schouwenburg geassis teerd door leden van snelverband en Roode Kruis Transp. Colonne. Per ziekenauto werd het knaapje naar zijn woning vervoerd. Bssto Onze dagelijksche omgeving. Een vriend van me vindt ondanks zijn drukke bezigheden elk jaar tijdens den schoonmaak nog tijd om bet inwendige van zijn woning van onder tot boven geheel an ders te arrangeeren. Hij verzekert mij, dat hij de energie, welke hij ontplooit in het leven, zonder ooit de geringste vermoeidheid te ondervinden, voor 't grootste gedeelte heeft te danken aan die jaarlijksche transformaties. De omgeving, waaraan wij gewoon geraakt zijn, zegt hij, zegt ons niets meer, oefent geen invloed meer op onzen geest, of, als zij nog invloed heeft, is het een verkeerde. Een sfeer van eentonigheid kleeft de omgeving aan, waarin nooit iets wordt veranderd. Wanneer daarentegen de meubelen, de boekenkast een andere plaats krijgen, komen die gebruiksvoorwerpen onmiddellijk in een ander licht, alles schijnt frisscher, mooier, prettiger. Het werk wordt met meer opge wektheid verricht. Hetzelfde effect heeft het verwisselen van kleeren. Een mensch voelt zich heel anders, wanneer hij 's avonds dineert in een ander costuum dan dat, waarin hij den ganschen dag heeft gewerkt. De uitwerking van een verkleeding is velen bekend, Wie heeft zich niet verbaasd over de grimassen en dwaas heden van een man in het pakje van Pierrot of clown Uit dien hoofde is het te verklaren, dat wij reeds eene verandering in onze gewoon ten bespeuren, wanneer wij onze schrijftafel in een anderen hoek van de kamer zetten, of een fauteuil ter reparatie naar den be hanger sturen. Wij bezitten zooveel, dat we niet zien, niet kennen, enkel en alleen, omdat het nooit van plaats verandert. Leven in een omgeving, waarmee we geheel vereenzelvigd zijn, be- teekent eenvoudig leven in de duisternis. Op die manier worden wij blind, zonder het gezicht te verliezen. Verandering in het milieu waarin wij leven, is altijd het beste heilmid del gebleken voor zenuwlijden, hoe ook de naam mag geweest zijn ter aanduiding van deze ziekte in tijden, die achter ons liggen. Geboren: 29 April: d. van M. W. F. Van LunenburgMensink, 30 April: d. van A. H, VeldkampHoogerbeets. d. van J. M. DroogTerstal. 2 Mei: z. van M. J. Mpllema—Coumans. z. van J. de Kwant— Buijs. z. van M, C. UmansSmit. 3 Mei; d. van W. J, M. de GraafRoosen. Overleden: 30 April: C. v. Blankensteijn, 78' j„ Hazepaterslaan. L. Jonckbloedt v Deursen, 47 j,, Kamperlaan, Het Kleinbedrijf der Kamer van Koop handel stelt voor, aan het bestuur der Zandvoortsche Handelsvereeniging te vra gen, om. indien op verdere behandeling der zaak betreffende den demonstratiewagen van het P. E. N. prijs wordt gesteld, uit voerig gedocumenteerde stukken over te leggen. H. Hiddinga, v. Zeggelenstraat 4, broche C. de Veer, Burgwal lOOrood, bril J. Fern" hout, Kleine Houtstraat 47, hoes voor banden K. Steenkist, Heerensingel 49 zw., dames ceintuur B. Lust, Damaststraat 46, dubbel tjeshouder A. Beilschmidt, Saracenenstraat 5, kunstgebit N.W. Eken, Nauw Geldeloo- zepad 15, dwergpincher H. Piepers, Bloe- mertstraat 6, keeshond N. Bouwman, Wal- deck-Pyrmontstraat 39, grijze handschoen H. Rietberg, Damstraat 20.. gr, witte poes Fauna Politiebureau, Smedestraat, zw.witte poes Fauna A. Haze voet, Santpoorterstraat 35, grijze kindermantelH. Dyt, Cornelis- steeg 13, portemonnaie m.i. Brugwachter, Catharynebrug, hondenpenningL. Hop pers, Cel. Oudegracht 40, kinderportemön naie M, Koning, Groote Houtstraat 95, da- mesportemonnaie m.i. I. Brandt, Atns'erd. vaart 66, kinderportemönnaie J.J, Nyssen, Botermarkt 1, pantalonC. Silvis, Gen. Joubertstraat 23zw., plankL. Giesbers, Saenredamstr. 9rood, pakje met schort enz. H. Wallekers, Mr. Lottenlaan 25, rijwielbel. merk W.K. Petrie, Kleine Houtstraat 4, ro zenkrans in étuiP. de Vos, Rollandstraat 14, idem R. Mulder, Leidschevaart 94, rijwiel- bel.merk J. de Vries, Jansstraat 56, rozen krans in étuiJ. Baars, N. Geldeloozepad 34 sportschoen W. Eldering, Ruychaverstraat 1 ard,, voetbalschoenen Vissers, Da Cos- tastraat 30, linker schoentje Politiebureal, Smedestraat, Lips' sleutel F. Stoel, Sophia- straat 24rd., zakmes. C. Steffens, Lange Vlamingstraat 16, hee renhandschoen H. Westerman, Zomervaart 3 C., gele herder, Fauna B. Brouwer, Anto- niestraat 51 d., hoepel met haak v. Capelie, Schoterweg 112, gr. witte poes, Fauna De Ree, Groote Houtstraat 144 X, grijze poes, Fauna Politiebureau, Smedestraat. rittenkaart J. Lasonis, Leidscheplein 52 Z.,- knipmes G, Regel, Rollandstraat 58, kin derportemönnaie Cornet, van Loosiraa. 14, portemonnaie m. i. F. Walekers, Kamper vest 29, vulpotlood J. A. de Gelder, Pla- deilastraat 34, portret (kind) P. v. d. Pol, Leidschevaart 28 d., hondenpenning Eddy King, Laan van Rozenburg 26, Heemstede, vulpotlood H. Bakkenhoven, VroOmstraat 10, rijwielbel. merk S. C. v.MHouten, Zo- merkade 1 C., i^lem W. Ratsma Kamper singel 8 rd., idem C. Nachtegaal, Spijker manslaan 19, idem P. Beugeling, Leleistraat 30, idem C. Homan, Kerkhofstraat lb, sigarettendoos met postzegels Politiebureau Smedestraat, schoen Kaart, Zomerstraat 32, damestasch m. i. J. Koops, Róllandstraat 89, balC. Mole naar, Antoniestraat 58, handwagen E. P. Meyer, Hooimarkt 9, bast. herder, Fauna L' Guyt, Jansstraat 56 rd., zw. bruine hond J. Schipper, L. Begynestraat 3, grijze dames handschoen Politiebureau, Smedestraat, idem C. de Rek, v. Osf adestraat 12, koeken pan A. Tames, Zuid Polderstraat 118, R. K. kerkboekje J. Bouwen, Gasthuisstraat 15, gr. wittè poes Fauna.; C. Kossen, Valken straat 11, grijze poes Fauna K. Kortekaas, Raamgracht 19a, lapje goed Politiebureau, Smedestraat, kinderportemönnaie m.i. B. Ryne, Duvenvoordestr. 85, portemonnaie m. i, J. Freriks, Roosveldstraat 35, rozenkrans in étui Borggreve, Leidschevaart 96, pak sigaretten J. v. Woerkom, Vrouwehek- straat 12, gummi-schoen J, v. d. Vaart, Ro- zenprieelstraat 27, vulpenhouder J. Silvis, Oudeweg 2, motorrijwielzadelcdek. EEN MANIFEST AAN DE ROTTERDAMSCHE HAVENARBEIDERS. ROT TERDAM, 3 Mei. Het bestuur van den Cent. Bond van Transportarbeiders heeft in verband met het in Engeland uit gebroken arbeidsconflict in de mijnen, he denmorgen een manifest gericht tot de Rot- terdamsche havenarbeiders In dit manifest wordt een beroep gedaan op de Rotterdam- sche havenarbeiders voor het geval getracht zal wdrden steenkolen van het vasteland via Rotterdam naar Engeland te vervoeren, geen steenkolen bestemd voor Engeland, te laden. Verder wordt den arbeiders verzocht, geen schepen te bunkeren, van welke verwacht kan worden dat zij, indien in Engeland geen conflict zou zijn uitgebroken, in Engeland zich van bunkerkolen zouden hebben voor zien. Weegns het te laat ontvangen van de koer sen heden geen beursbericht. LEIDEN,3 Mei. Te Leiden is gearresteerd de 32-jarige A. F. S., ambtenaar le klasse ten kantore van den gemeente-ontvanger. Hij wordt verdacht van verduistering van een bedrag van circa 2400 ten nadeele van de gemeente Leiden, S. heeft zich deze gelden toegeëigend door oplichting en valsche boe king. AMSTERDAM, 3 Mei. In verband met het door ons vermelde bericht in zake het ongeval bij de Nederlandsche Dok Mij. deelt de directie dier maatschappij ons nog mede: Zaterdagnacht is in haar dok No. 2, waar in het stoomschip „Jason" stond, een in- spectiedeksel van de drainage, onder den dokvloer losgeraakt, waardoor het water in het dok kon binnenstroomen. Aan schip en lading is hoegenaamd geen schade berok kend. Het stoomschip „Jason" is heden morgen vroeg weer naar zee vertrokken. De schade aan den dokvloer door verande ring te brengen in het drainagesysteem, zal zoo spoedig mogelijk worden hersteld. LONDEN, 3 Mei. Officieel wordt mede gedeeld: De regeering heeft Pugh, den voor zitter van den raad van het Vakverbond, medegedeeld, dat de regeering gelooft, dat geen oplossing van de moeilijkheden in de steenkoolindustrie, die voor alle betrokke nen zoowel uitvoerbaar als eervol is, kan worden verkregen, behalve dan door een oprechte aanvaarding van het rapp.ort der steenkoclcommissie. Indien dc mijnwerkers of het Vakverbondscomité namens hen. be reid waren, duidelijk -te zeggen, dat zij het regeeringsvoorst.cl aanvaardden tot onver wijlde reorganisatie van de. industrie met een tijdelijke regeling van de loonen, zou dc regeering bereid zijn, de onderhandelin gen te hervatten en de subsidie voor den duur van veertien dagen te verlengen. Sedert de besprekingen tusschen de re geering en het Vakverbcndscomité is ter kennis van dc regeering gekpmen, niet alleen, da't speciale instructies zijn verzon den onder gezag van de executieve van de vakvereenigingen, ter conferentie vertegen woordigd, waarbij den leden van verschei dene der rneest-vitale industrieën en diensten wordt gevraagd, tegen Dinsdag een algemeene staking af te kondigen, doch ook dat reeds vijandelijke dad^n hebben plaats gehad, c. a. ernstige belemmering van de persvrijheid. (Dit beeft klaarblijkelijk betrekking op de staking bij de „Daily Mail"). Een derge lijk optreden sluit een uitdaging in" zich van de constitutioneele rechten en vrij heid van 't volk. De regeering moet daar om, alvorens zij de onderhandelingen kan voortzetten, van het Vakverbondscomité zoowel een afkeuring van de reeds bedre ven daden als een onverwijlde en- onvoor waardelijke intrekking van de instructies tot een algemeene staking eischen. UTRECHT, 3 Mei. Ifa den nacht van Vrij dag op Zaterdag is ingebroken in een per ceel van de firma Bakker in de Lange Jan straat, waar 40 uit de kassa we'd gesto len. De dieven hebben via de dakgoot het perceel verlaten, om daarna bij de firma Lorjé in dezelfde straat in te breken, Daar werd ongeveer 400 ontvreemd. BRUSSEL, 3 Mei. Prins Victor Napoleon is heden morgen om 6 uur in den ouderdom van 64 jaar overleden. LONDEN, 3 Mei Ondanks het ultimatum van de Regeering is het stakingsparool tot hedenmorgen 4 uur nog niet beroepen. In dien op 't laatste oogenblik geen overeen stemming wordt bereikt, zal de grootste sta kingsbeweging welke ooit in Engeland is ge voerd, Dinsdagmorgen ingaan Er bestaat- nog een zeer kleine hoop, dat alsnog een con flict vermeden kan worden. Zondag is de Ministerraad 2 maal bijeen geweest. Ook de arbeidersvertegenwoordi gers kwamen permanent bijeen. Om 9 uur 's-avonds vereenigde Baldwin alle betrok ken toonaangevende leiders tot plenaire zit ting. Hieraan namen deel alle ministers en de presidenten en secretarissen der vakver eenigingen, De langdurige debatten waren vruchteloos. De Regeering - publiceerde later het vólgende ultimatum: De Regeering houdt overeenstemming voor onmogelijk als niet, zoowel de mijn-eigenaren als de mijnwerkers het kolenrapport accepteeren en beide zich niet bereid verklaren, de mijn-industrie te willen reorganiseeren, waarbij tegelijk met de voorloopige handhaving der 'oonen, den arbeidstijd verlengd wordt Als het kolen rapport aanvaard wordt als onderbande'ing-- basis, zal de regeering de subsidies aan de mün-industrie prolongeeren, De regeering spreekt haar berveemding uit over het pro- clameeren der staking. Zonder nerroeping 3843 7908 9287 100. Priiz a van 48 74 129 142 170 223 262 293 438 498 540 558 •584 611 618 756 779 788 795 885 902 931 950 1012 1056 1083 1119 1174 1175 1189 1208 1220 1272 1293 1329 1445 1458 1533 1665 1681 1685 1733 1747 1789 1867 1904 1909 2018 2056 2082 2108 2134 2191 2224 2249 2291 2309 2315 2349 2410 2414 2491 2521 2643 2672 2722 2786 2792 2840 2862 2891 3038 3045 3057 3068 3089 3173 3231 3302 3357 3373 337S 3459 3493 3521 3533 3585 3616 3630 3634 3S86 3688 3734 3828 3866 3871 3968 3983 4010 4051 4118 4142 4143 4177 4191 4206 4257 4462 4549 4737 4775 4785 4822 4884 4916 4922 5007 5035 5047 5124 5163 5169 5191 5205 5270 528,S 5455 5456 5494 5538 5549 5571 5593 5596 5610 5733 5818 5876 5940 5954 6008 6024 6135 6154 6203 6219 6345 6356 6460 6466 6532 6566 6602 6636 6701 6773 6776 6824 7167 7231 7264 7271 7274 7343 7423 7430 7464 7474 7479 7549 7642 7644 7721 7745 7784 7798 7813 7816 7841 7845 7860 7892 7922 7937 7944 7985 8021 8029 8067 8074 8077 8206' 8390 8457 8469 8475 8510 8517 S530 8538 8598 8650 8685 S703 8765 8774 8785 8795 8806 8820 8831 8889 8891 8904 8996 9022 9045 9119 9121 9129 9169 9268 9307 9355 9373 9389 9432 9487 9515 9525 9541 9608 9631 9682 9761 9824 9851 9939 9967 9993 10051 10129 10138 10183 10223 10233 10253 10327 10453 10468 10471 10641 10694 10696 10733 10866 10931 10978 11044 11061 11149 11202 11292 11303 11306 11338 11360 11371 11377 11482 11502 11513 11523 11535 11547 11549 11753 11834 11875 11922 11923 11944 12082 12190 12323 12331 12361 12364 12397 12398 12463 12466 12492 12509 12784 12904 13050 13105 13130 13325 1344S 13507 .13522 13555 13570 13648 13703 13727 13752 13760 13773 13786 13842 13882 13974 14019 14020 14036 14059 14089 14107 14163 14175 14221 14255 14289 14299 14312 14340 14415 14421 14551 14565 14646 14724 1475-3 14768 14829 14866 14871 14876 14877 14932 14944 15049 15109 15115 15238 15246 15258 15432 15438 15472 15479 15495 15525 15541 15559 15683 15689 15708 15722 15728 15761 15781 15782 15796 15801 15808 15826 15863 15891 15927 1597S 16000 16040 16048 16066 16091 16117 16142 16190 16195 16284 16288 16352 16409 16475 16481 16497 16538 16558 16597 16617 16665 166S1 16720 16733 16773 16789 16885 16891 16930 16957 16965 16993 16995 17026 17078 17113 17184 17336 17355 17386 17395 17424 17471 17543 17588 17593 17628 17633 17645 17723 17727 17742 17782 17790 17818 17859 17903 17906 17943 18407 18034 18085 18142 18145 18260 18305 1S429 18445 18449 18486 18501 18518 1S536 18658 18702 18718 18779 18807 19025 19041 19052 19139 19170 19189 19230 19244 19259 19295 19456 19678 19740 19758 19781 19936 19953 19980 19992 19996 20009 20019 20034 20296 20434 20487 20492 20518 20560 20601 20633 20669 20670 20685 20708 20782 20834 20928 20965 20979 van het stakingsparool kan. de regeering aan de verdere onderhandelingen niet deelne men, Het tramverkeer wordt reeds heden stilgelegd. De spoorwegarbeiders zullen bij niet herroeping der stakingsorder, morgen in staking gaan. Vanaf Dinsdag zal dan eveneens in geheel Engeland geen enkel dagblad verschijnen. De regeering heeft 200.0C0 vrachtauto's gemobiliseerd om de levensmiddelenvoorziening in stand te hou den. De kranten zullen door radio vervangen worden. Ramsay Macdonald zal morgen het arbeidersconflict in het Lagerhuis ter sprake brengen. UITLOTINGEN. BELGISCHE CONGO 188?: (229e trekking 20 April). Serie 58376 n. 5 fr. 100.000. LEENING DER VERWOESTE GEBIEDEN. 5 t. h. 1923. Trekking van 20 April Reeks 317082 n. 4 wint 100.000 fr. Reeks 215102 n. 2 wint 100.000 fr. Reeks 139660 n. 4 wint 50.000 fr. Reeks 199357 n. 2 wint 50.000 fr. Reeks 368348 n. 4 wint 50.000 fr. Reeksen 234354 n. 2, 390780 n. 3, 358975 n. 2, 13430 n. 1, 343026 n. 4, 389397 n. 1, 308626 n. 3, 101924 n. 1, 40215 n. 2, 71165 n. 3, 88784 n. 3, 81561 n. 4, 124945 n. 4, 221253 n. 2, 364815 n. 5, winnen 10.000 fr, De andere nummers der uitgekomen reek sen zijn uitkeerbaar tegen 550 fr. De vijf eerste winnende loten werden ver kocht te Verviers, Luik, Brussel, Brussel en Kortrijk. Credit Foncier Egyptien 1886, Trekking van 15 April. No. 274433 betaalbaar met frs. 100.0Ö0. De volgende nummers met frs. 1000 9272 60820 103556 104231 112443 121796 138844 159739 184286 190711 2CS051 213256 222574 2.55876 281411 3085Q5 318963 334207 340701 344645 345580 367412 373002 385491 392729. Credit Foncïer Egyptien 1903. Trekking van 15 April. No. 489986 is betaalbaar met frs. 100.000. De volgende nummers met frs. ÏCCO 407269 415082 444579 44874 459172 516554 537855 542196 575522 577833 585856 593633 600024 606851 608588 666075 668240 686858 729472 733997 741363 742450 753383 779743 798715. Credit Foncier Egyptien 1911. Trekking van 15 April. No. 283356 is betaalbaar met frs. 100.000 No. 277394 is betaalbaar met frs. 5.000. De volgende nummers zijn betaalbaar met frs. 1000 14461 20C64 31364 42437 69702 79457 88011 94400 104423 1C6215 154958 167738 214422 230776 235750 244401 264177 298826 299807 359251 360555 366865 369376 3991£54,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2