BÜITEMLAMD5CHE PfiSÜ «f P DOOR.it SPECTATOR^,'* VOETBAL-UITSLAGEN Be QuickStormvogels 12. EnschedéM. V. V. 42. Derde beslissingswedstrijd QuickZ. A. C. 01. Z. A. C, gehuldigd. R. K. F. Volharding H. B. C. 1—1. D. H. V. B. R.-K. Voetbalver. „V.V.F". R. K. V. V. „Onze Gezellen". R.-K. V. V. „D. S. S." R. K. V. V. Concordia. R. K. V. „Zwaluwen". OM DEN N. H. CRT.-BEKER. Demi-finale om den Nieuwe Haarl. Courant-beker. Lisse IR. C. ÏJ. I 2-1. D. E. M. I—Victrix I 3—2. Vriendschappelijk. De KennemersHaarlemsch Toerei ftal 42. ATHLETIEK. R. K. Athletiekveresn. Excelsior. Over de populariteit van het Engelsche cricket. 70.000 voor uit breiding van een terrèiu-Accomodatie. De ontvangst van de Australi sche cricketters.'Een programma van 39 wedstrijden. Het Belgische cricket. De reis van het Hanseaten-eiïtal naar Amerika gaat waar schijnlijk toch door. De Fransche voetballers op het goede pad. Woolwich Arsenal naar Oostenrijk. INTERNATIONAAL. Holland"—België 15 OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP. Be QuickStormvogels 12 EnschedéM. V. V42 HET WESTEN. Promotiecompetitie, 3e klasse. FortunaTransvalia 41 3e klasse B. DelfiaSchiedam 3—2 3e klasse C. 't NoordenU. D. 143 Promotiecompetitie 4e klasse. O. N. A—O. S. S4-0 Promotiecompetitie Res. 2e klasse. Unitas IIHermes D. V. S. II 02 Kampioenscompetitie Res, 3e klas. V. U. C. II—Gouda II 2-5 HET OOSTEN. Ie klasse. Beslissingswedstrijd laatste plaats. QuickZ. A. C01 N. V. B. BEKERWEDSTRIJDEN. 4de ronde. f). F. C.Overmaas 32 VeloxValkenswaard 23 VitesseVelocitas 31 HeraclesFriesland 10—1 LongaTonegido 20 N. A. C.Ensch. •Boys 22 AchillesXerxes uitgesteld BUITEN DE COMPETITIE. (Jnion IH. C. I31 HilversumG. V. A. V42 Union IIWychen 35 MiddelburgStavast 31 Zeemacht (Gorcum)Landmacht (Gorcum) 35 KampongU. V. V-24 FeyenoordE. V. V44 W. V. V.Forward 41 HoogezandMeppel 34 Q. S. C— K. V. C0 SchoonhovenFluks 2—0) Rober et Vel.Doto 32 EendrachtA. V. B. Xl-tal6—2 Arnh. Bolys IIWageningep II 44 OllandaWarnsveld 13 N. A. C. IILeonidas 32 D. E. C—D. H. C0-8 OM DEN MONOPOLI HEIDSIECK-BEKER V. S. C.Cpartaan 11 V. S. C. wint bij loting. B. V. V.Hercules 30 EindhovenR. K. T. V. V31 V. S. C—B. V V3—1 VOETBAL IN BELGIË. Ter gelegenheid der HollandBelgië ont moeting te Amsterdam, werden slechts een drietal eerste klas wedstrijden gehouden. De resultaten zijn: Racing GentAntwerp F. C1—1 TilleurVerviers 31 La GantoiseRacing Mccehelen, werd niet gespeeld. Met dezelfde cijfers als de Groningers in IJmuidcn wonnen, klopten de Stormvogels .Be Quick op eigen terrein, ondanks het feit dat het elftal, door bet niet medespelen van Struys en Thyssen danig verzwakt was. De invallers waren evenwel van de goede soort, speciaal de linksback v. d. Velde speelde een uitstekenden wedstrijd. In de middenlinie was Haak een zeer goede kracht. Be Quick viel tegen, vooral daar zij met hetzelfde elftal van dc vorige week uit kwam. Rodcrmond alleen speelde in zijn besten vttm, maar Groen en de Haas wa ren stukken minder. Stormvogels won ver diend De Heer v. d. Dungen leidde zeer goed. De elftallen waren: Be Quick: Rambonet. Rodcrmond, Legger, Sissingh, v. Linge, Dorenboscb, luider, Reeder, de Haas, Groen, Hemmes Stormvogels: Boekelaar, Houtkamp, Blinkhoff, Visser, Oldenburg, Bakker, Haak, Veuger, v. d. Velde, Koster, Terhorst. Be Quick begint goed, door den toss te winnen. Het begin is sensationeel. Nauwe lijks is afgetrapt, of de Haas krijgt wegens hands een penalty te nemen Hij schiet hard in, maar Terhorst redt op zekere manier en werkt weg. Dan trekken de Stormvogels er tusschen uit en forceeren oogenblikkelijk een corner. Rambonet springt hoog op en stompt het leder weg. De Stormvogels ko men evenwel terug en wanneer Oldenburg fraai voorzet, maakt Legger hands in het beruchte gebied. Houtkamp maakt geen fout en Stormvogels leidt, ondanks den tegenwind. (01). Dit doelpunt geeft den Stormvogels moed Onstuimig valt de voorhoede aan, steeds opgestuwd door Haak, die op zijn nieuwe plaats uitstekend voldoet De Be Quick- veidediging staat soms raar te schutteren, uitgezonderd Rodermond, waardoor Storm vogels menigen corner krijgt te nemen. Na een dezer ontstaat een - gevaarlijke doel- worstelirig, maar tenslotte'zegeviert de Gro- ningsche verdediging. Nu begint de Be Quick-aanval zich ook te roeren. Een mooien voorzet van Groen kopt Bulder net tegen den lat, waarna de bal achter vliegt. Nauwelijks is het gejuich van het publiek verstomd, of het juicht weer, maar nu nog harder, denkend, dat Terhorst gepasseerd is. Het blijkt echter, dat het leder juist is overgegaan. Gelukkig voor de incomplete achterhoe de, die zich nochtans goed weert, brengt de voorhoede steeds opluchting. Vooral de lin- kerwing is actief. Een voorzet van Boeke laar slaat Rambonet weg, waarna Visser net naast kopt. Bij een volgenden aanval wordt een hard schot van Houtkamp gestopt door. Blinkhoff, die niet uit de voeten kon komen. Luide aangemoedigd door het publiek komt Be Quick opzetten. Hemmes krijgt den bal nog al eens vrij, maar Koster en v d. Velde staan hun mannetje, zoodat cr weinig schoten op Te-horst gericht wor den. Toch denken we de Haas te zien sco ren, als hij de geheele verdediging is ge passeerd. Alleen voor Terhorst schiet hij echter hoog over. Van den uittrap af nemen de Stormvogels Jen bal mee, Blinkhoff geeft Oldenburg een a-achtigen center. Deze lost een zeer hard ,chot, hetwelk Rambonet werkelijk schitte rend stopt. In de laatste minuten komt Be Quick in acie. Het binnentrio ondervindt geducht hinder van Haak Dan zal Bulder hat probeeren; als hij het leder vrij krijgt volgt een hard schot, maar ook dit schot witst Terhorst af. Rust 01. Na de thee zitten de Stormvogels direct voor Rambonet. Boekelaar geeft zuivere voorzetten, maar Visser is niet bijster op schot, zoodat een tweetal kansen verloren tjaan. Oldenburg wil het dan zelf probeeren. Hij passeert op handige wijze Dorenbosch en Legger en geeft dan een keihard schot, dat rakeiings ver buiten bereik van Rambonnet langs den paal vliegt. Dit gelukje moedigt Be Quick aan. Hem mes ontsnapt aan zijn bewaking, een scher pe voo-zet volgt, Terhorst grijpt iets te laat in en Reeder scoort (111. We verwachten nu het ergste voor Stormvogels, Blinkhoff maakte echter direct aan alle onzekerheid een einde, door na samenspel met Hout kamp Rambonnet ten tweede male te pas- seeren (12). Van beide kanten wordt er nu hard aan gepakt. Bij Stormvogels moet het in hoofd zaak van links komen, waar Boekelaar pro fiteert van de lange centers van Houtkamp. Visser is echter steeds iets te langzaam. In dc Be Quick-voorhoede vlot het niet als in.IJmuiden. Groen is geen schaduw van de vorige week. Maar ook Bulder is niet de gevaar lijke van de vorige week, daar v. d. Velde een buitengewoon goede partij speelt en het goed met Bakker kan vinden. Bovendien zergt de voorhoede, dat de verdediging steeds weer op adem kan komen. Houtkamp lost een zeer hard schot, dat langs het beele doel rolt, zonder te worden aangeraakt Tegen het einde gaat Stormvogels verde digen. Be Quick doet wanhopige pogingen, gelijk te maken. Buider schiet tot tweemaal toe hard in, doch Terhorst redt vallend. Als de bal is wegewerkt, neemt Oldenburg de zen mee. Hij geeft over aan Houtkamp, die zuiver in den hoek schiet, waarna Rambon net schitterend redt. Pas is weggewerkt, of de heer v. d. Dungen, die best leidde, kon digt het einde aan. Enschedé heeft haar zegetocht voortgezet door M.\ ,V, met 42 te slaan. Wel zijn deze cijfers voor Enscheré Geflatteerd want zoo wel voor als na de rust kwam er hij- En schedé ccn periode van inzinking. Juist toer dc Stand 22 was, geleek het dat zij het onderspit moesten delven. Den geheelen wedstrijd door was het En- schedesche elftal niet zoo zeker als tegen Feijenoord. Bij beide partijen waren dc backs in goe den vorm. M.V.V. was iets gehandicapt, doordat doel- verdediger Van Haaren wegens een blessure niet kon meespelen. Invaller hiervoor waf Wilhelmus die hoewel soms iets onzeker, zich behoorlijk van zijn taak kweet. Uit gezonderd Van Wijngaarden viel de midden- linie van M.V.V. het minst op. Van de beide vleugelspelers beviel ons Ronda het beste. De Wit heeft zich goed van zijn taak ge kweten. terwijl van de achterhoede Nagels in bijzondcren vorm was. Van de middenlinie was Veltkamp Sr. weer de harde werker. Dc invaller Veltkamp Jr. beschikt over de noodige vlugheid en ausdauer. De rech tervleugel. NagelsFröhlich was goed. vooral de eerste gaf prachtige staaltjes van vlug heid en baltechniek. De linkervleugel De Boer en Goethen zijn thans over het geheel iets te langzaam, waar aan soms ook de centervoor Wevers labo reert. Dank zij echter hun open spel, konder zij de M. V, V.-achterhóede dikwijls ver schalken. Ten aanschouwe van 11 h 12.000 menscher verschijnen beide elftallen in het veld. Nauwelijks is het spel drie minuten oud oi Nagels zet over naar De Boer. die on houdbaar'scoort. 1—0. - x -..i-.srasa - .- Met'Enschedé iéts in de meerderheid, vol ger. dan de wederzijdsche aanvallen.- Het laatste, kwartier beginnen de Enschedéërs iets te verflauwen, zoodat uit een corner Ronda- met een kopbal 11 maakt.'J2ven voor rust krijgt Wevers dén bal van De Boer en maakt er 21 van waarmede'; rust ngaat. Na rust maakt Felix onmiddellijk -gelijk 22 Geweldige spanning. De Enscfiëdéërs herstellen zich echter spoedig. Nagels brengt uit een voorzet den stand op 32. waarna De Boer er 42 van maakt I M.V.V. komt geweldig opzetten, maar zon der succes, zoodat einde komt met 42 voor Enschedé, („Maandagmorgen'11 Bovengenoemde wedstrijd vond heden piaas op het prachtige AGOVV-terrein te Apeldoorn. In een zeer spannenden strijd is het dan eindelijk een van beide ver eenigingen gelukt als winnende uit de kamp te treden, In de tweede verlenging wist' Z.A.C. uit een voorzet van links door Van Born te doelpunten. Wij willen er echter direct bijvoegen, dat de uitslag evengoed andersom had kunnen zijn. Nimmer hebben wij in Apeldoorn zoo'n geweldige belang stelling voor een voetbalwèdstijd gezien. Ongeveer 10.000 bezoekers woonden den kamp bij. Vanuit Zwolle waren twee groote extra-treinen ingelegd en uit Nijmegen een, om van het aantal motorrijtuigen niet te spreken. De bezoekers hebben wel een spannenden kamp bijgewoond, doch het spelpeil viel erg tegen. Wij gelooven dan ook, dat Quick tegen den kampioensploeg Robur een zwaren strijd zal hebben. Quick was voor dezen wedstrijd versterkt reet ds drie veteranen en oud-Internationals Felix, Vn Heijden, dr. Kuiper, Maas, den Hartog. Ook speelde Tonnp Stolz weer' mede. Vooral de veteraan Von Heijden kan op een schitterenden wedstrijd terugzien. Zijn spel stak een klasse boven dat van de anderen uit. Zijn spel is wel niet zoo vlug meer, dcch het tactische maakt dit meer als goed. Ook Hannesen kan op een goeden wedstrijd terugzien. Bij Z.A.C. von den wij de spil Derboven de beste. Kan viel niet op, doch deze genoot een speciale bewaking. Op enkele uitzonderingen na, heeft Quick den geheelen wedstrijd weer. even als in de voorgaande weer een verdedigd spel gespeeld. Er werd slechts met vier voorhoede- spejers gespeeld. Het wil ons toch voor komen als Quick wat meer op de vleugels gespeeld had en wat meer op het Z.A.C.- doel had gezeten een of meer doelpunten waren gevallen. Vooral ook omdat Waaver ons erg zenuwachtig leek en hij de ballen lang niet klemvast had. Z.A.C. heeft gewonnen door van het be gin tot het einde te ploeteren. Het spel van Quick was veel kaluiCT en tactischer en daardoor veel aantrekkelijker. Indien deze vereeniging le klasser wil blijven moet zij ons inziens haar spelmethode die zij in de coir.p. speelt laten varen en veel meer op den bal zitten, daar hare concurrenten Robur en Tubantie beide van het begin tot het einde op den bal zitten. Scheidsrechter De Wolff leidde goed de zware taak. Direct na binnenkomst van den trein te Zwolle heelt de Z. A. C.-ontvangcommiss'e een stoet geformeerd. Voorafgegaan door het muziekkorps „Voorwaarts' trokken dj spelers van het eerste elftal door de stao naar het Odeon, gevolgd door duizenden wënschen. Het .enthousiasme in de stad was ontzettend. Maandagmorgen De uitslagen van gisteren zijn; VolhardingH. B, C. 1 1 Promotie Competitie Zuid. HeesKolping 20 Eerste klas. SittardWeert 30 T. A. C.Noviomagum 40 MuloGennep 2—2 Overgang. VooruitFortitudo niet doorgegaan Tweede klas. Weert IIMierlo Hout 00 Constatia II—Venlo 10 UtrechtenarenForti II j. 50 Wilskracht II—R. K. W. S. V. 6-0 Derde klas, Kimbria II—R. K, O. N. S. II 2-1 De eerste kampienswedstrijd is door H.B.C. gelijk gespeeld. Met goeden moed vertrokken de Heemstedenaren naar Deventer, maar het is hun niet gelukt twee puntjes mee naar huis te nemen. De vrij hevige wind, die van goal tot goal stond en weinig controle op den bal vermocht, vras een van de voornaamte oor zaken; daarbij kwam, dat de meeste spelers niet in vorm waren, zooals wij dit deri laat- -£ten« tijd van hen. hebben medegemaakt. Om 2.2Ö fluit scheidsrechter Starren, dié .zeer verdienstelijk geleid heelt, beide elftallen binnen de lijnen. H. B. C. zoowel als Vol harding zijn voltallig. Nadat bloemen waren aangeboden, wint Volharding den toss en laat Mooren tegen den vrij sterken wind in aftrappen. Dc eerste oogenblikken spelen beide elftallen bepaald slecht, zenuwen spelen de jheeren parten en mooi spel wordt niet te zien gegeven. De voorhoede van Volharding komt er gaande weg beter in en vercheiden gevaarlijke scho ten gaan naast of over. Het enkele schot, dat goed geplaatst is weet Nells van H. B. C. op te vangen. Ook H. B. C. komt er wat beter in, maar de spelers zitten er niet \oldoende op In dc achterhoede kan Nelis en van Deur- sen worden genoemd die verscheiden aan vallen onschadelijk maakten. Leo van der Vlugt deed in de half linie goed werk en in de voorhoede viel alleen van Kordelaar op. De uitvallen van H. B. C. wórden soms ge vaarlijk, een paar harde schoten van Juffer mans en van Kordelaar hadden geen succes doordat paal en lat redding bracht. Met blanco stand gaat de rust in. De spelers van beide partijen blijken vermoeid te zijn, de igroote reis welke de Heemsteders achter den rug hadden was hier blijkbaar niet vreemd aan. Na rust wegen beide partijen ongeveer te- gén elkaar op. De voorhoede van Volharding is echter beter, het samenspel is af en de uitvallen gevaarlijk, zoodat de verdediging van H. B. C. alle .zeilen moet bijzetten om doelpunten te voorkomen. Na ongeveer 20 minuten te hebben ge speeld een snelle goed gccombineerden aan val van H. B. C. Een hard schot op doel wordt door den keeper van Volharding te ruggestompt, de bal raakt echter een achter- speler, springt terug en voordat de keeper den bal voor de tweede maal kan bereiken 'ligt deze in het net. Bij beide partijen valt er wat opleving te bespeuren H. B. C. doet alles om nog een doelpunt te bekomen, ter wijl Volharding om den gelijkmaker strijdt. Eindelijk heeft Volharding hiermede succes en wel door een misverstand van Leo v. d. Vlugt. Deze toch wil den bal op een van de H. B. C.-ers terug spelen doch een Volhar ding-speler weet het leder te bemachtigen en voor Nelis kan ingrijpen ligt de bal in het doel Ofschoon H. B, C. er alles opzet het winnende punt te maken mocht het niet gelukken en met 11 eindigt de eerste kam pioenswedstrijd. (Onderafd, van het S. F, L,) V. V. F, IIALLIANCE IV. 1—2. Dank zij de bereidwiligheid van. het Allian- cebestuur kan deze wedstrijd aan den Zijl- weg gespeeld worden. Twee „negentallen" kwamen in het veld, uit welke omstandigheid duidelijk bleek, dat niet alléén V. V. F. aan sportieve bloedar moede lijdende is. Da officieel aangewezen scheidsrechter had zich hoogstwaarschijnlijk door het zonneweer laten verlokken, wes halve hij het niet noodig oordeelde te ver schijnen. V. V. F. had inmiddels kans gezien een keeper tusschen de palen te poten, die, door zijn optreden al te duidelijk toonde, dal: hij de hem opgedragen bezigheid nog niet ai te vaak bij de hand had gehad. In den beginne gaf V, V. F. goed werk te zien. Het enthousiaste samenspel deed dan ook geenszins onder voor dit der geallieer den. Even werd de domper op hun pittig spel gezel door een onverwacht schot, dat den onthutsten V. V. F.-keeper te machtig was. 0-1. Kort hierop werd een penalty aan V. V, F. toegestaan. Dezelve gaf aanleiding tot riienig luide uiting, die (als men ze ge looven mag?) bieróp neerkwam, dat V. V F. over vele goede schutters beschikt, dié het allen kunnen klaarspelen, 'n penalty -om te zetten in een doelpunt, mits de gelegenheid maar geboden wordt. Soortgelijke uiting in even lioogen toonaard werd ook verno men bij Alliance, toen zij evenmin als V. V. F., van den haar toegestanen strafschop wist te profiteeren. Vermelden we nog, dat èn V. V. F. en Al liance ieder "nog een dankbaar goaltje zette. Toen tijd geblazen werd, had Alliance, in een preltigen wedstrijd, een overwinning binnen gehaald. Den scheidsrechter werd het, in den loop van den middag duidelijk, dat arbiter spelen en het ieder naar den zin maken, heel lastig te combineeren valt. B. O. Vis. Seer.: J. J. Loerakker, Schotervoetpad 4. Schoten. UITSLAGEN. Santpoort IIIOnze Gezellen I 02 Liminen IIOnze Gezellen II 02 Santpoort IIIOnze Gezellen II uitgesteld. Het eerste elftal speelde op het Liinmen- terrein tegen Santpoort III, Voor rust had O. G, den zeer sterken wind mee, zoodat zij geregeld het Santpoortdoel bestoken. Door goed verdedigen van Santpoort weet O. G. maar een keer te doelpunten, zoodat rust inSaat met 10. Floewel O. G. nu tegen den straffen wind in moet spelen blijven zij door mooi kort- spel in..de meerderheid. Na eenigen tijd spelen krijgt de mid-voor. een pracht; kans, doch een der Santpoortspelers slaat den bal weg. De toegestane strafschop wordt echter in een doelpunt omgezet. 02. Op het laatst komt Santpoort nog even sterk opzetten doch zij wgten niet té doelpunten, zoódat einde komt met-een verdiende overwinning van O, G. Het tweede speelde een vriendschappe lijke ontmoeting tegen de reserves van Lim- men. Door mooi werk van den O.G.-keeper, kan Limmen met wind mee geen doelpunt maken, zoodat rust ingaat met blanken stand. Na rust is het tweede van O. G. over wegend sterker, wat zij in twee doelpunten uitdrukken. De wedstrijd Santpoort III—Onze Gezel len III werd uitgesteld. Secretariaat: Am. A, H, A, Zoon, Saenredamstraat 21. D.S.S. II—Victrix JI 4—3. Victrix stelt zich geheel volledig op, ter wijl onze reserves slechts met 9 man, waar onder 4 invallers, den strijd aanvaarden. Al spoedig weet Victrix door een hard schot via den paal de leiding te nemen, waarna D.S.S. even na aftrap den gelijkma ker scoort. Aan beide partijen wordt wegens hands penalty toegekend, welke echter niet benut wojrden. D.S.S. is het meest aanvallend, doch zij moeten zich met half-time slechts met een gelijk spel tevreden stellen. 2—2. Vooral na rust spelen de onzen enthou siast, dat het werkelijk een lust is onze „trio-voorhoede" aan het werk te zien. Het gelukt hen dan ook kort voor het einde den stand op 4—2 te brengen. Dit wordt de blauw-zwarten te bar, even komen zij flink opzetten en verkleinen den achterstand op 43, waarna scheidsrechter Spolders, die zeer correct leidde, spoedig einde blaast. CONCORDIA III—T. Y. B. B. IV, 2—1. Op Zondag 2 Mei had deze wedstrijd plaats op het terrein van „Concordia", wel ke door hen gewonnen werd. Beide elf tallen stellen zich op onder eiding van den heer P. Coop. -Hei spel ging fluks op en neer, doch wordt er voor rust geen doel punt gemaakt. Na de fust zette „Concor dia" zich op. Onmiddellijk maakte onze „Vossie" met een onhoudbaar schot het eerste doelpunt. Dit werd gevolgd door een prachtig schot van de „Géel Zwartjes doch even voor het einde van den wedstrijd kreeg „Concordia" bet winnende cloclpünt, 21. Hoewel T. Y. B, B. met een ge combineerd elftal van 2, 3 en 4 kwamen, hebben dc Concordianen daartegenover zich kranig gehouden. J. P. C. V. Secretaris J. C. Kruyver Jr. Tweede Zuidpoldcrstraat 16. OFFICIEEL NIEUWS. Woensdag a.s, bestuursvergadering te acht uur in de Si. Jozefs Gezellen Vereeniging. Deze weck geen elftalcommissie. Zaterdagmiddag trainen te iwee uur. Programma voor Zondag 9 Mei. D. E, M. I—H. B. C. I, 2)4 uur, L. Piro- vano, De finale wordt gespeeld op Hemel vaartsdag 13 Mei op nader te bepalen terrein. Uitstel wordt in geen enkel geval meer verleend. Lisse plaatste zich door haar overwinning, op R. C. IJ, in. de finale die dus zal gaan tusschen Lis.se en den win naar. Van bpyéngeflbenldehw§pstrijd Naméns de Bekercommissie: H. J, VAN TOL,'Secretaris... Een vinnige en eerlijke strijd van het begin tot einde. Wat de N. H. Crt. schreef over dezen komenden wedstrijd is bewaarheid. R. C. IJ. is den bekerdood gestorven. Over den wedsrlijd het vlgende. Scheidsrechter van Tol laat tossen. Lisse raad goed en om 2,40 uur trapt R. C. IJ tegen den sterken wind in af. Al heel spoedig weet Lisse den aan val over te nemen en gelukt het hun ecnige mooie doorbraken te forceeren, maar de hevige wind doet le veel afbreuk aan het spel. R. C. IJ. komt fanatiek opzetten en gaat tot den aanval over, maar de Lisser- achterhoede houdt stand. Na 25 minuten spelens forceert,, „kleine Jan" een mooie doorbraak plaatst naar v. d. Vlugt, welke onhoudbaar inzendt, 10. Na den aftrap, neemt Lisse al heel spoedig den bal over en blijven gedurig voor het gastendocl zwe ven. v. d. Vlugt lost een heihard schot, wat keeper fot corner moet verwerken, die niets oplevert, cvenzoo lost onze stoere midhalf een keihard schot, welke wederom 'veilig in keepers handen belandt. Na eenig middenspel is het rusten. Na de th.ee gaat Lisse. tegen wind regel- rèchtl op doel af. waar de bal tot corner wordt verwerkt, welke goed genomen, door den keeper op schitterende wijze wordt verwerkt. R. C. IJ. wil profiteeren van den wind en tracht het Lisser-doel le doorbo ren, m§ar het achtertiro laat het zoover niet komen. R. C. IJ. forceert een corner welke onschadelijk wordt gemaakt. We noemen nog eenige fraaie doorbraken der Lisser voorhoede welke afgeweerd worden, een fraaie voorzet der linkswing gaat- rake lings langs de hovenlat. R. C. IJ. forceert een doorbraak, waarbij de linksbinneh zijn club met een fraai schot dén gelijkmaker bezorgt. Lisse niet ontmóedigfl, gaat we derom het gastendoel verkennen, maar vin den keeper de Waard buitengewoon in zijn optreden. Vermelding verdient in deze pe riode een keihard schot van v. d, Vlugt, waarbij dc doelpaal redding brengt. Aan den anderen kant denken we R, C. IJ. te zien scoren, als deze aanval in de laatste instantie de buitenspelregel overtreedt. Er is nog 4 minuten te spelen, wat bij Lisse den moed er nog injaagt en met succes, van Rooijen krijgt den bal toegespeeld en geeft met een keihard schot zijn club de leiding. Waarna einde komt met een verdiende overwinning voor Lisse. Met deze overwin ning heeft Lisse zich in de finale weten te plaatsen en mogen we de eindstrijd1 ver wachten tusschen Lisse IH. B. C. I. „THIJRRIJ". Goede leiding, maar slecht voetbalweer kenmerkte dezen wedstrijd. Even over half drie wordt er getosst, welke Victrix wint zoodat D, E. M, tegen den storm aftrapt. Begrijpelijkerwijs is er van goed spel geen sprake, want de storm welke van doel tot doel gaat, lapt elke controe over den bal aan haar laars. Victrix is dan ook steeds de aanvallende partij, ofschoon de sporadi sche uitvallen van D. E. M. door het te veel opdringen van Vivtrix' achterhoede zeer gevaarlijk zijn. Ongeveer is er 10 min. gespeeld, als Victrix met een onhoudbaar schot de leiding neemt. Vele schoten gaan, geholpen door den wind, over en naast het doel en voorzetten belanden ver achterde goalpalen. Het is steeds een strijd tusschen de achterhoede van D. E. M. en de aan vallers van Victrix. Eerstgenoemde weert zich kranig en keeper Pels .verricht keurig 'werk. Ongeveer^ 10 min.' voor de rust breekt D. E. M. "door cn de stand is gelijk. Victrix spant zich geweldig in om den stand te wijzigen, want begrijpen doen zij het alleen, dat met den wind tegen, niet veel doelpunten gemaakt zullen worden, dus maar schieten. Pels cn zijn kornuiten geven geen thuis en mef rust is de stand 11. De tweede helft is gelijk, aan de eerste, met dit verschil dat nu steeds D. E. M. de aanvallende partij is en de aangeboden kansen benut door den stand op 3—1 te brengen. De achterhoede van D E. M. be gaat ten slotte dc zelfde fout als Victrix voor dc rust, nameijk te veel opdringen en maken op het middenveld. Ook dit wordt hun noodlottig, want een doorbraak van Victrix en de stand is 3)2. Ja, wij dachten zelfs nog, dat Victrix gelijk zou maken, maar de tijd verstrijkt en wanneer het ein de daar is komt D. E. M. in de demi-fina le voor den Beker. De Kennemers verschijnen met eane com binatie, terwijl het Toerelftal meest ,,Schotcn"-spelers over slechts 9 man beschikt.Desalniettemin is het een aantrek kelijke strijd geweest, waarin het vertoon de spel, ondanks denwind, op hoog.-.pcij stond. In de - eerste helft heeft do Kennemers 'hét voordeel van den wind. Het spel gaat over en weer, met wisselende! kansen. Na 20 minuten geeft Schmitz de thuisclub de leiding, doch na «nkele oogenblikken weet de linksbinnen der gasten de partijen op gelijken voet te brengen Zelfs weet dc Toerclub, door toedoen van Dona, de lei ding te veroveren, waarna Naberman ge lijk maakt. Rust 22. In de tweede helft zijn de uitvallen der Toerclub veelvuldiger. De Kennemers vergrooten door Stevens den voorsprong tot 2—3. Na het missen eener strafschop scoort Naberman voor 't laatst. Wel valt de Toerclub heftig aan, doch tot doelpunten brengen ze 't niet. Einde 24. Aangesl. b.d. N.A.U. en N. H.-A. B. Opgericht 17 Juni 1920. Secretariaat: Zomervaarl {14 a. Dinsdag 4 Mei, des avonds 6.30 uur zal bovengenoemde club haar training in de athletiek aanvangen, zoowel voor senioren als voor junioren. De leiding berust nog steeds bij den heer Wulfhorst, onder wiens leiding de blauw-witten gedurende de win teravonden de indoortraining lessen gevolgd hebben. Voortaan zal dus iederen Dinsdag avond geoefend worden op het Lyceumterrein aan den Zijlweg. Overbodig te vermelden, dat dit terrein veel beter geschikt is daniret ter rein wat het vorige iaar a.cbrnikt werd Nu de Bolton Wanderers uit een der groot- rte Engelsche sport-evenementen, de Cup- Enal, als winnares te voorschijn trad, is 't tegelijkertijd met de voetbal-belangstelling voor dit seizoen gebeurd. Alle aandacht gaat zich thans op de cricketsport concen- treeren, want er wacht Old England aan staanden zomer een aantal bijzondere wed strijden. Natuurlijk weet gij reeds, dat cric ket aan de overkant minstens even populair is als voetbal. Behalve de groote centra's heeft ook bijkans elk dorp zijn cricket- grounds, om nog niet te spreken van de hoogere en lagere scholen en pensionaten. Het spel is populair onder alle lagen van her volk en gij behoeft niet verwonderd te staan om een geestelijke en de eenvoudige boeren zoon op de mat vereenigd te vinden, samen strijdende voor de eer van hun team. Ook als kijkspel trekt cricket groote belangstel ling en voor de competitie zult ge regelmatig 10 tot 20.000 toeschouwers aantreffen. Bij zeer interessante ontmoetingen natuurlijk nog veel meer. Zelfs verwacht men bij de groote test-matches, welke in Juni, Juli en Augustus gehouden worden 40.000 tot 50.000 menschen. De groote amateurs- vereewging M.C.C., op wier ground de tweede strijd tusschen de Australische- en Engelsche cricketters zal gaan. heeft voor deze speciale gelegenheid hare geheele ac commodatie laten herzien en uitbreiden, betgeen deze club niet minder dan op 70.000 kwam te staan. Intusschen heeft men de medewerking van het publiek in Engeland we) noodig, omdat de meeste vereenigingen daar prof-clubs zijn er er dus wekelijks de noodige salarissen moeten worden uitbetaald. Het inkomen der cricket spelers is natuurlijk ook variabel, doch ge middeld genieten deze heeren een salaris van circa f 50.Gedurende de winter maanden zoeken de meeste spelers een arbeidskring en zag ik laatst, dat de bekende Leicestershire-man, Berry taxi rijdt. Daar entegen voert Engeland's beroemdste cric ketter, Hobbs, in Fleetstreet te Londen een zaak in sport-ingrediënten. Zoo ziet men, dat de heeren niet uitsluitend van de sport leven kunnen en in wintertime zich met het een en ander bezig houden. Bovendien wordt er ten hunne bate vaak een benefit-match georganiseerd. Een dergelijke ontmoeting vond ook gepasseerden zomer plaats, welke netto f 60.000.opbracht, hetgeen al zoo een aardig spaarduitje voor de cracks is. Heel Engeland heeft op het oogenblik den mond vol over de naderende wedstrij den tegen de Australiërs. Op feestelijke wijze zijn de gasten ontvangen. De Engelsche regeering deed zich eveneens vertegen woordigen en sprak over de samenhoorig- heid tusschen het moederland en de domini ons De Football Association noodigde de cricketters uit bij de Cup-fanal, welk aan bod de heeren natuurlijk met graagte accep teerden. Thans heeft het elftal plus de re serves tijd in overvloed om te accjimati- seerén en zich successievelijk in te spélen. Natuurlijk worden' de eastén voortdurend door tal van pers-menschen om zoo te zeggen op den voet gevolgd en elke bijzonderheid, die met speciale head-lines in de kranten worden aangekondigd, verslindt het pu bliek met groote gretigheid. Ook de radio staat geheel in dienst van dit buitengewoon gebeuren. En mijn gelukkige lezers, die ook zulk 'n apparaat bezitten, kunnen zich over tuigen, dat regelmatig tusschen het Londen- news het doen en laten van de Australiërs wordt geannonceerd. Thans dient de vraag, wat het Engelsche team in de volgende maanden presteeren zal. Verleden jaar, toen de Engelschen de verre reis naar Australië gemaakt hebben, konden zij geenszins van een succesvollen toer spreken. Want van de vijf ontmoetingen, waaruit het tournament bestaat, boekten zij slechts één overwinning, terwijl zij in de vier overige wedstrijden deeer aan de gastheeren moesten laten. Begrijpelijk was zulks een geduchte teleurstelling voor de Britten, maar niettemin bleken zij voldoende sportmen om te erkennen, dat hoewel de aanval zeker niet minder doodend was, de Australiërs in het scoren superieur waren, Thans zint men op wraak, eerlijke wraak en verlangt men vurig naar het oogenblik, dat men ten aanschouwe van eigen landgenooten kan toonen, dat de vijandelijke aanval niet onweerstaanbaar is. Dc vijf wedstrijden vinden op de volgende data's plaats 12 Juni te Nottingham Engeland versus Australië (Eerste test-match). 26 Juni te Lord's idem (Tweede test match). 10 Juli te Leeds idem (Derde test-match). 24 Juli te Manchester idem (Vierde test-match). 14 Augustus op de Ovalidem (Vijfde test-match). Natuurlijk vormen deze vijf wedstrijden de» hoofdschotel van de wedstrijden-reeks-, maar bovendien staan er nog 34 matches dp. het programma tegen tal van clubelftallen en combinaties in het Britsche Rijk, aleer de Australiërs naar hun lieve vaderland terugkeeren. Het eerste optreden is intus schen geen succes geworden, want gepas seerden Donderdag zat het elftal voor--179 runs in het paviljoen. Minor Counties, die: moeten wij de voorspellingen tenminstege looven als eerste slachtoffer fütigeeren jzüm, had aan het einde van dén eersten dag reeds 115 runs gescoord, vóór het vèrlies vkn .4 wickets Vrijdag zette rnen de innings vdorfe: waarvan de cijfers nog niet in ons bezit Zijn. Fraai is het debuut dus allerminst,, echter moet men aan dit eerste treffen niet te veel waarde hechten. Tenslotte hebben wij nog te onzer be schikking de namen der Australische 'spe lers en bijzonderheden over hun spel etc., doch op het moment achten wij dit nog onder geschikt wellicht vinden wij later nog wel gelegenheid, hierop eens uitvoeriger terug- te komen. Want alvorens het voetbal van deze week de revue te laten passeeren, dienen wij eerst nog iets over het Belgische cricket te zeggen. De „King of sport" is in het Belgen- land nog weinig populair. Behalve de Brus- selsche Cricket Club, heeft men in de Ant werp British Sports Club en de Yperen Cricket club. Uit dit geringe aantal blijkt wel, dat daar het spel lang nog niet zoo po pulair is als in ons land, terwijl bovendien die vereenigingen nog meerendeels uit En gelschen bestaan. De Brusselsche Cricket Club, welke haar veld te Laeken heeft, staat onder het presidium van den Britschen ambassadeur, terwijl de bekende voorzitter van den Koninklijke Belgischen Voetbal bond graaf Joseph d'Oultreinont, vice- voorzitter is. De accomodate was verleden jaar nog erg primitief, niettemin heeft men er een achttal allergenoeglijkste wedstrijden gespeeld, onderanderen tegen het Engelsche Rijn-leger, de Standard A. C. uit Parijs, eenige elftallen uit de Noord-Fransche competitie, de cricket-club „Haarlem" en V.V-V uit Amsterdam. Ook de a.s. zomer maanden wil men eenige ontmoetingen ar- rangeeren en ligt 't in de bedoeling Engelsche cricketters naar het continent te doen ko men. Behalve dan eenige wedstrijden te Brussel, wil men tot het welslagen van dit plannetje ook contact zoeken met Fransche cricketters, benevens V.V.V.-en „Haarlem.'- 't Kan een goedkoop uitstapje worden, zeggen de Brusselaren. Vooral door den lagen fraricen-koers kan men in België en Frankrijk zeer voordeelig uitgaan en is 't zeker goed- kooper dan dat men zijn vacantie in Enge land doorbrengt 7i 0ók de Deensche cricketters komen een "bezoek aan ons land brengen, na eerst in Engeland te zijn geweest. Tenslotte kunnen wij nog melden, dat ook de Free Foresters de Noordzee zullen oversteken en schijnt er op Y en 8 Augustus een wedstrijd tegen deze .Engelschen aan de Stftniaardslaau eereveld .tfczijn, Een buitenkansje alzoo voor de Haarlem- sche cricket-liefhebbers In mijn laatste feuilleton mocht ik van de stijgende animo gewagen, welke voor reizen naar de Vereenigde Staten aan den dag wor- gelegd. Behalve Hakoah, dat intusschen in New-York haar eerste succes wist te boeken, stellen ook het Praag -che Sparta en de Ween- sche Vienna alle pogingen in het werk om Hakoah's voorbeeld na te volgen. Doch ook de Duitschers hebben hun plannen nog niet opgegeven en schijnt liet uitstel geen afstel te zullen worden. De vereeniging A.B.T.S. uit Bremen, van wie het oorspronkelijk initiatief voor dezen toer is uitgegaan en alleen door Hambürgsche assistentie onder naam van „Hanseaten-elftal" reizen zou, geeft, thans in haar vereënigings-orgaan een volledig relaas van de onderhandelingen. Na eerst een opsomming van al de moeilijk heden te hebben vermeldt, zegt het blad verder. Het in Amerika zoo populaire base ball heeft een spaak in het wiel gestoken en blijken de velden waarop de wedstrijden zouden plaats|vinden, niet meer beschikbaar. Wel waren nog eenige kleine sportparken disponibel, doch om op die gronden de reis te laten doorgaan bracht te veel risico met zich. ©aarop kwamen de Amerikanen met het voorstel de overtocht tot Augustus uit te stellen, welk plan is geaccepteerd. Alle be scheiden en overeenkomsten blijven alzoo van kracht, zoodaf van een verschuiving alleen gesproken kan worden. Of 't prettig is, is vraag twee, omdat alles voor de afreis in April in gereedheid was gebracht. Terwijl thans, de mogelijkheid niet denkbeeldig is, dat wanneer de Duitsche Voetbalbond zijn medewerking niet toezegt, men met de com petities in conflict komt. Intusschen kan het jAmerikaansche tegenbezoek, dat tegelijk- tijdig geconditioneerd, is, niet eerder dan voorjaar 1927 tegemoet gezien. De Fransche voetballers zijn natuurlijk in hun knollentuin, nu hun nationale ploeg er in is geslaagd om ook Zwitserland aan hun zege-wagen te binden. Werkelijk is er een verbetering in het Fransche spelpeil waar te nemen. Na eerst België te hebben geklopt, moet een dag of veertien terug Portugal ér aan geloovën, terwijl thans Zwit serland het kind van 'd.e rekening werd. Men .weet, dat de Fransche leiders, al. langen tijd doènde waren om tot een verbetering te geraken en veronderstellen wij, dat. het veel vuldig contact met buitenlandschè elftallen hier zeer veel toe zal hebben bijgedragen, Handen vol geld heeft mén hieraan gespen deerd en schijnt men nu de vruchten van dien gestadigen arbeid te" gaan plukken. De ontmoeting tegen de Helvetianen vond ove rigens onder, voor voetbal al zeer onge schikte omstandigheden plaats, want net stortregende gedurende den geheeleu wed strijd. De regen vermocht echter niét het Fransche enthousiasme te blusschert cn was men meestentijds in het offensdief. De be kende centre-forward, Nicolas, scoorde in de eerste, helft, hetgeen het eenigste doel punt van den wedstrijd bleek. Dank zij krachtig optreden der Fransche achterhoe de in de tweede helft, vermochten de Zwit sers niet de gelijkmakende goal te maken. Natuurlijk heeft deze zege groote vreugde teweeg gebracht. De Fransche Voetbalbond schijnt anders nogal goed bij kas te zitten, want zoo pas heeft dit lichaam Frs. 10.000 aan de Fransche Regeering geschonken, ter bestrijding van de Staatsschuld. Wel een zeer humane gestie Zoo iets kan men voor het Oostenrijksche voetbal intusschen niet verwachten, want de algemeene toestand is erg treurig. Door- loopend worden er nog,, aangezien de com petitie fen einde is, beker-wedstrijden en friendly-games gespeeld, om de positie zoo drage'i'k mogelijk te maken Hoe aantrekke lijk het menue ook wordt voorgezet, niets baat er om de belangstelling weer te doen. toenemen. Bevreemding wekt 't daarom, dat de Amateure uit Weenen en een tweetal vereenig ngen uit Budapest en Praag onder handelingen durven aan te knoopen om de bekende Engelsche prof-club, Woolwich Ar senal te doen overkomen De Londenaren hebben niet minder dan 2000, voor deze overeenkomst bedongen, welk bedrag vijf wedstrijden moeten opleveren, alïoo 400, circa f 4800 netto per wedstrijd. Dat men vooruitstrevend is, a la bonheUr, maar een dergelijk experiment brengt toch wel wat al te veel risico met zich Haarlem, 1—51926.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6