DE VOETBALWEDSTRIJD NEDERLAND-BELGIE. - ZEILEN OP DE ZUIDERZEE. - DE R.K. UTR. STUDENTEN. GEM. NIEUWS. Die alles in de schaduw stelt. sp>' laifiiiBiBsiniDiiiM Het wachtwoord was: „Alles in de schaduw stellen". Men heeft een dochter of men heeft er geen! Durand nu, bezat er eene, en een fameuze! Deze zou Zaterdag trou wen. Maar men gaat toch niet op alles uitzui nigen? Sedert dat de dag van het huwelijk bepaald was, probeerde, op 't atelier, iedereen in de gunst te komen van Durand. Natuurlijk, om een uitnoodiging te krij gen. Maar toen men ver nam dat de bruidspartij „allen in de schaduw zou stellen", steeg de ont roering ten top. Durand in zijn sou terrain, werd het doel wit, de attractie, de groote man van de fa briek; men maakte hem zijn lijm warm, kocht voor hem tabak, legde zijn insturmenten klaar, borstelde zijn overjas af; de meesterknechts, de kastenmakers, de bank werkers, de stokers, de inpakkers, de- loopjon gens van de bureaux; iedereen putte zich uit in 't verzinnen van voorwendsels om de werkplaats van Durand voorbij te gaan of er zich stil te houden.... Dus vader Durand, je dochter gaat trouwen en 't zal een bruiloft zijn waarbij elke andere in de schaduw wordt ge steld? Je hebt gelijk Durand, bij zulke gele genheden moet men niet kijken op een kleinig heid!.... En dan ging men hon gerig, langzaam voorbij. Als hij me toch maar uitnoodigt voor de bruiloft.... Neen!.... als ik er toch maar zijn kan!.... 4 Een bureau dat er streng uitziet. Zwarte meubelen, groen behang. Een heer met witte ha ten dc patroon van de fabriek leunt met de ellebogen op zijn les senaar. Voor hem, een bejaarde werkman, die bcm zijn zaak uitlegt Om kort-te gaan, vader Durand, ie Ver langt een som op afbe taling van uw maand geld?.... Ja, mijnheer. Ik weiger het je niet, integendeel; maar ik hoop dat ge geen dwaasheden zult doen met die bruiloft; waar is dat nu goed voor om in één maand je maandgeld van 't kwartaal op te tten? Alleen maar, ant woordde Durand, terwijl hij zijn pet in de vin gers deed ronddraaien, wat noodig is moet ge beuren, ik zal zoo onge veer 700 francs noodig hebben En daar de patroon een plotselinge beweging maakte, daalde Durand in bijzonderheden af; er waren vijf en twintig genoodigden, minder kon niet; zoodoende had hij zes rijtuigen noodig, elk van 20 francs, totaal 120 francs. Hij had geen ge- kleedde jas, zelfs geen hoogen hoed, dat was samen wel 100 francs.... Hetzelfde voor zijn vrouw; voeg daarbij de verschillende onkosten en het dejeuner van 10 francs het couvert bij Gillet en dat alles samen steeg wel tot 700 fr. En je rekent er de plechtigheid in de kerk niet bij? In de kerk? Ik heb een „kostelooze" aange vraagd. Dus voor jouw, de voornaamste van de bruiloft, is het een smulpartij? Gelukkig, viel Du rand hem in de rede, ,dat de peettante 't toilet van mijn dochter betaal; anders zouden we heele- maal onder nul komen! De patroon wordt boos. Onder nul? Maar daar geraken ze onder en voor langen tijd!.... Zou het niet meer dan dwaas zijn om als men 3.50 fr. per dag verdient, voor een bruiloft van 700 francd uit te geven! ....Eerstens wat had Durand een gekleedde jas noodig, die hem be spottelijk zou staan, ter wijl die uitgave voor hem te veel was? Waarom niet werkman blijven? Zou hij zich daar bij toeval over schamen? Hij, de pa troon schaamde zich daar heelemaal niet over; hij hield van Du rand zooals hij hem ken de. Als nette arbeider, zooals hij den soldaat graag zag in uniform en den priester in toog; de oude Durand, hij zag er wat knap uit in zijn werkmanspak; wat zou hij er belachelijk uitzien als „mijnheer" met een hoogen hoed en hand schoenen van een bijna vraagd nummer. ....Dat hij nu alle werklui van de fabriek op de bruiloft wilde noodi- gen, ja dat moest hij zelf nu maar weten! Maar waarvoor was 't nu noo dig, een diner aan te richten van vijf in twintig personen en dan nog wel bij Gillet? Daardoor zou hij ongetwij feld jalouzie en ondankbaarheid kwee ken en iedereen zeker ontevreden ma ken En waarom rijtuigen van 20 DE KONINKLIJKE ROEI- EN ZEILVEREENIGING hield Zondag haar openingstocht op de Zuiderzee. Links: Z. K. H. Prins Hendrik, die tegenwoordig was, door Volendammers begroet. Rechts: Alleen de zes-meter jachten zeilden uit, tengevolge van den hevigen wind. De „Brasemermeer bij het ronden van de boei voor' Pampus. BE QUICKSTORMVOGELS. 12. Een formidabele sprong van een der Groningers naar den bal. DE R.-K. UTRECHTSCHE STUDENTENVEREENIGING „VERITAS" vierde Vrijdag in het Jaarbeurs-restaurant haar 37ste lustrum, met een welgeslaagd soiree. nooit ge- francs, hij Durand, die gedurende den loop van 't jaar nog geen voertuig zou durven nemen van 30 sous? Om kort te zijn, hij zou zeker ter brui loft, komen als 't een echte arbeidersbrui loft zou wezen, van een werkman die de grootheid van zijn plaats in de maatschappij begrijpt, die trouwt zooals men dit vroeger deed in de corporaties, eenvoudig, vroolijk, zonder te blozen Over 'n staat die de schoon ste is van allen, omdat het die staat is dien de Christus op aarde heeft gekozen als den Zijnen. Durand ging van zijn patroon weg, woe dend. Men heeft nu eenmaal een dochter, of men heeft er geen een, enz. enz. (Vier uur in den morgen). Twee genoodig den van Durand zijn hun weg kwijt in de Champs-Elysees. Ik bezweer rechts. En ik zeg je dat het links is.... Ik zal toch wel weten wat ik zeg. (2e groep). Men zal de soep gieten op 't geroos terd brood!!! En om ze te eten!.... Voorzichtig!.... een politieagent!.... (3e groep). Heer en dame. Eigenlijk toch was de bruiloft van Du rand niet zoo „om alles in de schaduw te stellen": de jurk van de dochter zat slecht in elkaar, 't was dan ook maar goedkoope wollen stof.... En het dinersnorkende namen.... De „Consommé a le Deligrfac" was niet half zoo lekker als gewone prei soep, en ik kreeg er maar twee kleine le pels van.... 'de „Poularde de chevalière" was niets meer dan een magere soepkip.... eSz (Het rijtuig van 't bruidspaar).... Heb je twee sous om aan den koet sier te geven (Hij, zijn zakken doorzoekend): Ja, dat is nog alles wat ik heb..., maar morgen?.... Dan zullen we bij vader gaan eten! (Het rijtuig van vader Durand): Enfin, ik heb geen rooien duit meer. Maar, ten minste, iedereen zal zeker wel voldaan zijn. Pierre l'Ermite, NEDERLANDBELGIË. 15. Boven links: het Nederlandsche elftal; van links naar rechts: Hassinlt, Ruisch, Sandberg, Sigmond, Tap, Krom, Van Kol, Denis, Pijl, Gielens en Quax. Boven rechts: De toss. Onder links: Hoe Quax weer eens miste! Onder rechts: Ruisch strijdend tegen een overmacht van Belgische spelers.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 8