RADIO-NIEUWS. RENAULT Ü1 PE SP A ARNEBA NK De plaatjes in een rol beschuit van Franken gaan verdwijnen. Want aanstonds zal in elke rol iets aardigers verschijnen. Dan zal elk kind aan z'n mama Beschuit van *Franken vragen. En dezen wensch zal oo£ mama zich zeker niet beklagen. N.V. Melkinrichting „Landbouw". R. K. Tooneelver. „Amicitia". Kamertjes te kort. Gemeentezaken. De stand van de gewassen. Overste M. L. Moggenstorm. t Onderwijs aan zieke en zwakke kinderen. De ontduiking van accijns op gedistilleerd. Bij J. H. de Bois. N. Z. H. T. M. Jubileum. Het XXVIIIste Internationaal Eucharistisch Congres. Jubileum J. A. Lips. VAN ONZEN RECHTBANK. De inbraak bij de A. P. C. De behandeling voor het Hof gechorst tot 27 Mei. Krachtsport. Emmabloem-coHecte 1926. BURGERLIJKE STAND. Adviseursvergadering. UIT DEN OMTREK. HALFWEG. BLOEMENDAAL. SCHOTEN. MIDDEL I t mmenlöklewen. m kHo pakken vanaf 25%epkpyghaaphjdenclrr>rj7*f Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. HEEMSTEDE. INGEZONDEN. Werk- en opslagplaatsen afgebrand. Geen intrekking der staking order De levensverzekeringrmaat- schappijen verhoogen hun premies. De Poolsche Kabinetscrisis m de Spaarnwouderstraat 3234, wordt 11 Mei a.s. de nieuwe - melkfabriek van de N.V. „Landbouw" geopend. De N.V. is een combinatie van 70 mclk- handelaren en heeft tot doel, behalve het fabriceeren van alle melkproducten, bij melkschaarschte zoo goed mogelijk in de behoefte te voorzien en bij overvloed van melk, de overtollige melk voor gezamenlijke rekening te verwerken. In 1918 opgericht, is de fabriek na eenigc jaren uitgebreid en verbeterd, terwijl nu de perceeleir geheel zijn verbouw en het be drijf volledig is gemoderniseerd. Dc fabriek is voorzien van de meest moderne machines en voldoet inhaar nieuwe inrichting aan de alle eischen der hygiëne. De N.V. stelt zich dan ook voor met haar nieuwe fabriek de volksgezond heid in hooge mate te dienen. 11 Mei a.s. zal de nieuwe inrichting in tegenwoordgiheid van autoriteiten en ge- neesheeren officieel worden geopend. Zondag a.s., des avonds 8 uur, geeft de R. K. Tooneelvereeniging ..Amicitia", een uitvoering in het gebouw „St. Bavo". Tot deze uitvoering hebben vrijen toegang de leden van de R. K. Graf. Bond, afd. Haar lem. Kaarten zijn voor hen verkrijgbaar Zaterdagavond a.s., van 79 uur, in het gebouw „St. Bavo." Opgevoerd zal worden „De Burgemeester vaan Heideheuvel," blijspel in 3 bedrijven, naar het Fransch door Stept, van Cuyk. Een Jazz-band orkest zorgt voor het muzi kale gedeelte. Het belooft voor de leden van den R. K. Graf Bond een gezelligen feestavond te 'orden. Een tiental exporteurs, die een kamertje hadden op de Beurs te Haarlem, hebben door het laten verloopen van den termijn van het inzenden van hun bereidverklaring het kamertje weer te willen inhuren, hun aanspraak d%arop vérloren en zijn nu zon der kamertje, schrijft „Kweekersblad." Naar wij vernemen, zal getracht worden nog eenige kamertjes bij te bouwen,- doch de ruimte in de zaal laat het niet toe. Men moet dus op hét podium of in de andere zaal terecht komen. B en W. vragen machtiging tot het huren van een stroook grond, behoorende bij het Hofje van Oorschot, tegen een jaarlijkschen huurprijs van 150, ten einde een uitgang van de binnenplaats der Middelbare School -voor Meisjes met 5-jarigen cursus, naar de Krocht te verkrijgen Tevens vragen zij credieten tot een totaal bedrag van 3.410 aan voor het aanbren gen van verbeteringen in die school. De stand der gewassen laat niets te wenschen over. Door-de heele streek staan de gewassen er best voor. Het jonge goed van byacinthen is- al ilink aan den groei, cvenzoo de tulpen-onderinden, mldt het „Kweekersblad-" Er is nog geen warm weer geweest, du» zijn de bollen nog niet beproefd op hun wortelgestel. Na een paar warme dagen kan men meer van den tc verwachten oogst voorspellen. Te Bloemendaal is op 83-jarigen leeftijd overleden, luitenant-kolonel titulair M. L. Moggenstorm. De teraardebestelling zal plaats yinden, Zaterdag 8 Mei a.s. op de Nieuwe Begraaf plaats te Bloemendaal. Verschenen is het 9de Jaarverslag van de Ccmmisie ter Voorziening in het Onder wijs aan Zieke en Zwakke Kinderen tc Haarlem en Omstreken over 1925. Het werk omvatte meer dan één der vorige jaren, 28 kinderen ontvingen les [vorig jaar 23) en daarvan 11 gedurende het geheele jaar. Van de kinderen, die de hulp der com missie noodig hadden, waren er drie te oud geworden voor het werk, vijf bezoeken nu weer geregeld de school en zijn goed op de hoogte van hun klas gebleven. Op een enkel geval na werkten de ouders naar hun ver mogen mee in het welslagen van het onder wijs; van 14 Ouders ontving de commissie geregeld opk geldelijken steun, terwijl van enkele anderen bijdragen voor een volgend jaar werden toegezegd. Het bestuur bleef hetzelfde, de commissie veranderde door 't uittreden van Dr. J. F. F. Sterck. Zijn plaats werd ingenomen door zijn opvolger als inspecteur van het lager onderwijs: den heer G. H. Weusiink, ter wijl de commissie werd uitgebreid met de beeren J, A. 4-, Doyer en C. H. Kuenen. Het tekort over 1925 bedraagt 807.57. .laar wij vernemen, zal de zaak tegen den heer die door de Haarlemsche Rechtbank veroordeeld was tot f 300.000 boete, wegens ontuiking van accijns op ge destilleerd in hooger beroep voor het Ge rechtshof te Amsterdam behandeld worden op 19 October 1926 In den kunsthandel J H. de Bois wordt gedurende Mei en Juni een expositie gehou- dan van werken uit de eigen verzameling Hierbij nog niet geexposeerde werken door Tcorop van Koniüienburg. Thom Prikker Verder zijn tentoongesteld weaken van v Gogh, Redon, Mellery en andere moderne meesters. Tevens worden tentoongesteld- kleedjes en doeken uit Tunis en Algiers eenige antieke Bedouïnen-kleedies. In de grephische afdeeling eenige nieuwe werken door Is. Oosomer, waarbii diens geëtst por tret van Felix Timmmermans. Gedurende de maand April 1926 is op de lijn LeidenHeemstede ontvangen 23076 ff 31725). Oo de stadslünen (Heemstede, Bloemendaal Overveen inbegrepen) f 7306? 92737). Op de lijn Amsterdam—Zandvoort (AmsterdamSloterdijk inbegrepen) f 138301 141428). De bedragen tusschen haakjes geplaatst, geven-aan, wat er in April 1925 ontvangen is. Donderdag, den 6den Mei was het voor mejuffrouw M. Hobbelink wel een bijzon dere feestdag. Vijf en twintig iaar was net geleden, dat zij bij de familie Stachelhausen, thans wonende te Overveen, in betrekking kwam. Altijd reeds vol trouw en toewijding, heeit zij de laatste 8 jaar de geheele huishouding bestuurd en het laatste iaar vooral met op offering van alle persoonlijke genoegens ge heel opgaande in de zorgen voor den heer St. Het Hoofdbestuur van de afd. Haari m en O. van de Ned. Vereen, van Huisvrouwen, vond daarin dan ook wel voldoende redenen om. niettegenstaande de Heer St. vanzeii geen lid der Vereeniging kon zijn, de gouden medaille met oorkonde uit te reiken. Van de afdeeling Haarlem ontving mej Hobbelink een kleine bloemenhulde. De voordracht van prof. Steger, De propagandavergadering voor het 28ste Internationaal Congres, gisteravond door de K. S. A. in de groote zaal 4an „St Bavo", is een mooie, en interessante avond gewor den- van stichting en leering. Onder de aanwezigen in de goed bezette zaal werden O. ro. opgemerkt dc leden van Gedeputeerde Staten, de heeren Hendrix en Bcmans en de inspecteur van het L. 0„ de hter Weustink, rector Vlaar enz. De heer J. de Loöel opende de bijeenkomst met een kernachtig speechje waarin hij het doel van de vergadering uiteenzette het mee leven der Haarlemmers met het Internatio nale Eucharistische feest, dat dezen zomer in Chicago zal worden gevierd, ter vermeer deren en versterken. Spr. deelde mede dat Z. D. H. Mgr. Callier door een vergadering van het Doorluchtig Episcopaal te Utrecht verhinderd was de bijeenkomst met zijn aan wezigheid te vereeren, dat de Hoog Eerw. Heer Deken bericht van verhindering had gezonden, dat Mgr. Möllman op het laatste oogenblik had doen weten dat hij tot zijn groote spijt niet aanwezig kon zijn en dat tenslotte Mej. Peters verhinderd was door een heugelijk familiefeesthaar zuster vier de haar tachtigsten verjaardag. Daarna nam Prof. Steger het woord. De hoogleeraar, aan wien de Congressis ten van 1924 nog de herinnering bewaren der bezielende redevoeringen toen door hem uitgesproken o.a. in de Engelsche Sectie vergadering, bracht allereerst den dank van het Propagandacomité over aan de K. S. A., die in contact met de Nieuwe Haarl. Courant, dezen avond had voorbereid en georganiseerd. Nadat spreker had uiteengezet hoe hij bij een spreekbeurt gedurende het Eucharis tisch Congres in Amsterdam op de gedachte gekomen was bij een volgende gelegenheid, indien het hem vergund was, zijn Katholieke landgenooten op te wekken tot deelneming aan een Internationaal Eucharistisch Congres, gaf hij in een geestdriftig en helder betoog de redenen, die ons dringen dezen zomer op te gaan naar Chicago, waar voor den 28sten keer de volkeren zullen bijeenkomen, om den God van Liefde in Zijn Hoogheilig Altaar geheim te eeren en aanbidden. De mensch, de schepping van Gods al macht en liefde, bestaat uit ziel en lichaam, en moet als zoodanig als zijn eerste en voor naamste plicht erkennen, zijn Heer te dienen, niet met zijn zie! alleen, maar met ziel en li chaam. Vandaar de uiterlijke Gods-dienst, die de uitbeelding der innerlijke vereering en aanbidding moet zijn, en die in de Kerk zoo schoon en harmonisch in haar heerlijke li turgie tot uiting komt.Zoo goed dus de mensct^ niet volstaan mag met den inwendigen gods dienst, zoo moet hij dien ook niet beleven als individu. De Kerk is niet de vereeniging van enkelingen, die elk voor zich haar geboden onderhoudt en zijn God dient, maar de een heid, die haar leden in massa de waarheid leert en haar Goddelijken Stichter dient en verheèrlijkt. Het huisgezin, dat zijn volmaaktheid be reikt in het gezamenlijk gebed voor- en na tafel en het bidden van den rozenkrans in de huiskamer, is het onderdeel en het begin tevens, van de volks-familie, de staat, zoo als deze was in de scheppings-gedachte. één in geloof en dienst van den Eeuwige. De Christelijke godsdienst is internatio naal, hij wil alle volkeren, vereenigen in Christus, hun Zaligmaker. Vindt die Katholi citeit, die algemeenheid niet haar schoonste uiting in het Intern. Euch. Congres, waar vertegenwoordigers van alle volkeren sa- rftenkomen, om eerherstel te geven aan den Christus Eucharisticus Zeker, het H. Mis offer daar door den Kardinaal-legaat in het reusachtige Stadion opgedragen en hier in de eigen parochiekerk is hetzelfde, maar als de Pr.us wenscht, dat iedere twee jaar de Katholieken der geheele wereld samenkomen ter eere van het H. Sacrament, laten wij dan aan 'dien wensch gehoor geven en zooveel wij kunnen deelnemen aan die bijeenkomst. Juist in het internationale karakter ligt de be- teekenis der Eucharistische wereld-congres sen, die door niets te vervangen zijn. Liever daar dertigduizend in gebed vereenigd, dan dertig millicen over de wereld verspreid, die individueel Christus in Zijn H. Altaargeheim aanbidden. De volkeren hebben als volk gezondigd, door Gcds wetten te negeeren. Hebben zij in het Euch. Congres niet de schoonste gele genheid om ook als volk een zoenoffer te brengen en eerherstel te geven aan Christus Koning Pius XI heeft gezegd dat het hoofddoel van zijn Pontificaat zou zijn de hereeniging der Ocstersche en Westersche kerken. In het Oosten leven 150 miilioen Katholieken, die dezelfde Sacramenten, dezelfde Heiligen, dezelfde leer hebben als wij, maar niet met ons den Paus gehoorzamen als aan den opvolger van Petrus. Op het Eucharistisch Congres komt Oost en West bijeen, om in verscheidenheid van li turgie de eenheid van het geloof tot uiting te brengen. Zoo ergens, dan kunnen wij daar elkaar leeren waardceren, om in de ééne aan bidding en verheerlijking de algebeele een heid terug te vinden Jaren reeds komen de diplomaten uit alle landen bijeen om steen voor steen het gebouw van den Volkerenbond op te trekken zoo lang het cement van Rome echter ontbreekt, zal het gebouw wankel blijven en op zand ge bouwd blijken. Als ooit de volkerenvrede tot stand komt, dan moet zij geboren worden uit de Katholieke overtuiging en de leer der naas tenliefde en volkerengemeenschap die ner gens zoo groctsch en heerlijk gemanifesteerd wordt, als jui t op het Intern. Euch. Congres. Ten slotte deelde prof. Steger rr.ede, dat na her Amsterdamsche Congres door het Permanent Comité voortaan op alle Euch. Congressen een Nederlandsche sectie wordt georganiseerd, terwijl de gedachtenwisselim op de verschillende propagandavergaderingen hebben geleid tot het voorstel, dat elke paro chie een of twwee afgevaardigden naar Chi cago zal zenden Na de pauze vertelde prof. Stegêr in een vlotte en prettige causerie over de Neder landsche reis en de wonderen die de reizigers in het land der mogelijke onmogelijkheden zullen zien. De deelnemers uit Nederland zullen de zeereis maken met een boot der Holland-Amenka-lijn. De Congressisten die de reis meer als een pelgrimage willen be schouwen en niet van de groote comfort en weelde, die de moderne zeëkasteelen bieden, willen gebruik maken, kunnen reizen in de z.g. toerist klasse, die tusschen de tweede en de derde klasse staat. Aan de hand van een keurcollectie lichtbeelden, gaf de causeur dan een beeld van Amerikaansche steden bouw, natuurschoon en techniek, hetgeen voor alles het kenmerk draagt grootsch, kolossaal en duur. Bij de intrede in Amerika demonstreert dat zich dadelijk in het kolossale Vrijheidsbeeld, dat 90 M. hoog is en in de toorts, die als vuurtoren diens' doet, twaalf menschen kan herbergen. De causeur vertelde van de groote gebouwen in Amerika (o.a. het gebouw der „Chicago Tribune", 54 verdiepingen hoog,) de reusachtige stations (in New-York Ver trekken 200 treinen per uur,) de Niagara- watervallen, de Fordfabrieken, het Witte Huis in Washington enz. Bij de portretten van Z. D. H. Mgr. H. v. d. Wetering, onder wiens veilige hoede de Nederlanders de pelgrimage zullen maken, van»Z. H. Paus Pius XI, van Mgr. Heylen, die dit jaar een kwart eeuw voorzitter van het Permament Comité zal zijn en van Pater v. Dijk O.S.A. van Amsterdam, de secretaris van de Nederlandsche sectie, ging telkens een spontaan en blij handgeklap op. Prof. Steger gaf in het kort een overzicht van de Katholieke Kerk in Amerika. Er zijn dertien kerkprovincies, met dus evenveel Aartsbischoppen, w.o. 3 kardinalen, 85 bisschoppen, een Rutheenseh bisschop en de Pauselijke Nuntius in Washington, samen wel honderd bisschoppen. Vaii de 2 miilioen inwoners van Chicago, die uit alle mogelijke nationaliteiten def we reld bestaat, is 1 miilioen Katholiek. Kar dinaal Mundelein, de gastheer van het Con gres, resideert er, de Kathedraal is toegewijd aan den Zoeten Naam. Onder de lichtbeelden was ook de projectie van de Congresplaat, die prof Steger hier voor de eerste maal vertoonde. De plaat wordt gedomineerd door een monstrans met het Allerheiligste, waaronder symbolisch de vol keren der aarde zijn voorgesteld, die het H. Sacrament komen aanbidden. Aan de vier hoeken zijn de kenteekenen der vier H. Evan geliën. Een keurkorpsje van het Paterskoor voerde onder leiding van den heer Frans Pielage eenige gewijde gezangen uit. Met een hartelijk dankwoord sloot de heer de Lobel dezen goed geslaagden avond. In aansluiting op ons bericht in het num mer van gisteren, betreffende het Jubileum van den heer A. J. Lips, kunnen wij nog roededeelen dat aan Mevr. Lips ten kantore der firma Bevnes, een prachtig bouqet ro zen werd aangeboden. Ook de heeren J. B. Bomans en J. J- Brinkman, kwamen gistermiddag den Jubila ris harteliik gelukwcnschen, met aanbieding van een fraaie bloemenmand. Van het oud- bestuur v. d. Technischen Bond mocht de ju bilaris eveneens een fraai bloemstuk in ont vangst nerteh. Verder kwamen in den lopp van den dag vele Propagandisten en Ps- -ochiëleiders den jubilaris complimenteeren Verder werden rfbg schriftelijke felicita ties ontvangen. EEN WAARSCHUWEND VOORBEELD. Heden stond voor den Politierechter de 29-jarige J. J. S., monteur te Haarlem. Volgens de dagvaarding werd hij beschul digd, dat hij in het tijdvak van omstreeks 31 October tot 19 December 1925 te Haarlem, met het oogmerk om zich wederrechtelijk toe te eigenen, den heer C. v. d Winde, se cretaris-penningmeester van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond, afdeeling Haarlem, heeft bewogen tot wekelijksche afgifte van geld tot een gezamenlijk bedrag van 117, door zich als lid van den bond listig en valsch voor, te doen als steunbehoevend werklooze ovet dat tijdperk, zich als zoo danig te .melden en tc laten inschrijven bij de Arbeidsbeurs. Hij heeft dagelijks het aan meldingsformulier bij werkloosheid getee- kend en ontving des Zaterdags ten onrechte de uitkeering. Bek'aagdc bekende volledig. De heer C v. d. W., als getuige gehoord, verklaarde, dat ondanks de nauwgezette controle, dergelijke oplichtingen meer ge pleegd worden. Getuige meent dat door langdurige werk loosheid de steuntrekkers moreel achteruit gaan- De gelden in de werkloozenkas 'worden voor ce helft bijgedragen c oor Rijk en ge meente, vor dc po-tc-c t'-Jft door de Ie"ei-, van den Bond, zoodat ook de leden door den diefstal zijn getroffen. Dit maakt het ten laste gelegde tot een ernstig feit, daar de kas door de vele werkloozen reeds groote uitgaven heeft. De Officier tichty het ienlastc gelegde door dc bekentenis van beklaagde en de verklaringen der getuigen wettig en over tuigend bewezen. Het betreft hier een ern stig feit. Beklaagde heeft niet toegegeven aan de misdadige opwelling van een oogen blik, maar gedurende geruimen tijd dagel' kc het bedrog volgehouden en aldus geld ver duisterd van zijn eigen vrkycrceniging. Daarom zijn te-men aanwezig om bekl. een flinke straf op te leggen en eischt de Offi cier gevangenisstraf van 3 maanden." De verdediger, mr. G, v. Dam, achtte den diefstal, vooral wegens dc sociale beteéke- nis, een ernstig feit. Hij was echter van oordeel dat bekl. van rechtsvervolging ont slagen moei wo'den, omdat een werklooze, als hij minder verdient, het aanvullend be drag van den Werkloozensteun ontvangt. Indien het verzoek om ontslag van rechts vervolging niet wordt aangenomen, ver zoekt pleiter om uiterste clementie. Bekl heeft in' omstandigheden geleefd, die hem moreel hebben achteruit geb acht; hij heeft bovendien 30b schuld, die liii mei zijn weekloon niet kan afbetalen. Een. lange straf zal den socialen omstandigheden in •ijn huisgezin zeer veel schade doen. De Officier weert den aanval op de dag vaarding af, ook de politierechter is van meening dat ontslag van rechtsvervolging niet verleend kan wo den. Getuige v. d. W. verklaarde bovendien, 'at hij, als S. -s Zaterdags steun kwam ha len, steeds vroeg of hij de afgeloopen week verdiend had, S. antwoordde altijd ont kennend. De politierechter, overwegende dat hier en voorbeeld gesteld moest worden ver- -ordeelde beklaagde tot 2 maanden gevan genisstraf. F. J v. V. te Haarlem stond terecht voor hetzelfde feit. Hij had op bovengenoemde wijze den Algemeenen Christelijken Bouwarbeidersbond opgelicht voor 35. In 1924 had hij op dezelfde manier de ge meente voor J 63 benadeeld. De official eischte 2 maanden gevangeniss*'"' WIELREIYl sEVAART WEG TELEFOON De verdediger, Mr. Bijvoet, kon zich met den eisch van den Officier vereenigen, in dien hier niet bijzondere omstandigheden aanwezig waren. Vanai zijn geboorte zijn de levensomstandigheden den beklaagde zeer ongunstig geweest. Hij is zeer nerveus, is vaak ziek, lijdt zelfs somtijds aan lichte verstandsverbijstering. Zijn huisgezin heëft vaak van ziekte te lijden, zijn echtgenoote is reeds driemaal Geopereerd. Beklaagde drinkt nooit en heeft het ge stolen bedrag ook niet uitgegeven. Op een desbetreffende vraag van den verdediger, heeft Dr. T. Tervoren, huisarts van be klaagde, Geantwoord, dat hij voor het mis drijf nooit eenige psychische afwijking bij hem heeft geconstateerd; dat echter zijn ge drag na het misdrijf waarschijnlijk maakt, dat de cel hem psychisch ten onder zal brengen, zoodat voor de uitspraak van ge vangenisstraf een psychiatrisch onderzoek gewen scht is. De Politierechter veroordeelde hem op deze gronden tot een boete van 80, subs. 40 dagen hechtenis. Uitspraken var. Donderdag 6 Mei 1.926. H. J. v. H., los iverkman, wonende te Amsterdam, overtreding Speelkaartenwet. f 100 boete subs. 10 dagen hecht. o.v. J. V., sigarenfabrikant en winkelier, wo nende te Assendclft, overtreding Tabaks wet. 100 boete sübs. 1 dag hecht, en 50 subs. 1 dag hecht. o.v. E, v. R„ sigarenfabrikant, wonende te Be verwijk. vrijgesproken. r 1 W, J. P. de V., tabakshandelaar, wonende te Velseroord, overtreding Tabakswet, 100 boete subs. 1 dag hecht. o.v. A, S. H., sigarenkoopman wonende ,te Amsterdam, overtreding Tabakswet, 100 -boete subs. 1 dag hecht. o.v. P. N., sigarenwinkelier, wonende te Wor- merveer. overtreding Tabakswet, 100 subs. 5 dagen hecht o.v. C. de H., sigarenfabrikant, wonende te Zaandam, overtreding Tabakswet, f 100 boe te subs. 5 dagen hecht, o.v, P. J. C., sigarenmaker, wonende te Haar lem. overtreding Tabakswet, 50 boete subs 1 dag hecht. o.v. H, C., caféhouder, wonende te Haarlem, overtreding Tabakswet, 100 boete subs, 1 dag hecht. o.v. N. V., winkelier, wonende te Volendam, gem. Edam, vrijgesproken J. P. P., sigarenwinkelier, wonende te Beverwijk, overtreding tabakswet, 100 boete, subs. 5 dagen hecht, o.v. W, L. de R., bankwerker, wonende te Haarlem, overtreding tabakswet, 50 boete subs. 1 dag hech. o.v. H. J. L., kruidenier, wonende te Haarlem mermeer, overtreding tabakswet, 50 boete subs. 1 dag hecht. o.v. D, J, v. V., sigarenwinkelier, wonende te Haarlem, overtreding tabakswet, twee geld boeten ieder van 100, subs, 2 maal 2 dagen hechtenis, o.v. J. M. P., winkelier, wonende te Haarlem, overtreding tabakswet, drie geldboeten ieder van 100, subs, drie hechtenisstra.'fen van een dag. A. C. R„ sigarenfabrikant, wonende te Schoten, overtreding tabakswet, 100 boete subs één dag hechtenis o,v. P. M., reiziger, wonende te Aalsmeer, overtreding tabakswet, twee geldboeten ieder van 100 subs, twee hechtenisstraf- fen van 1 dag. - L. P., commissionair in ruwe tabak, wo nende te Zandvoort, overtreding tabakswet, 50 boete subs een dag hechtenis o.v. De zaak tegen C. A. K. en J. K., wien ten laste werden gelegd in vereeniging den diefstal met braak te hebben gepleegd op het terrein van de Phoenix bij de A. P. C. t,è Haa-lem, kwam voor het Hof te Amster dam heden opnieuw voor., J. K. was weer niet verschenen. C. K. werd weer aan een nauwgezet ver hoor onderworpen, doch bleef bij zijn ont kenning. Ook het verhoor van inspecteur Swart wierp geen nieuw licht op de zaak. Ten slotte besliste het Hof, dat het on- de~zoek niet volledig was geweest en schorste dientengevolge de verdere behan deling der zaak tot 27 Mei a.s. Alsdan zullen nog 14 getuigen worden gehoord. Aan inspecteur Swart werd intusschen opge'dragen een "nader onderzoek in te stellen naar de wijze waa op de brandkast weggenomen was en naar de herkomst van dc revolver, welke op bekl gevonden was. De Amsterdamsche Krachtsportvereeni- ging D. O. K. schrijft wedstrijden uit, in worstelen en gewichtheffen, om de groote ceintuur, te houden in haar clubgebouw Wagenstraat 2a, te Amsterdam. De wed strijden welke Woensdag 5 Mei zijn be gonnen, zullen Zondag 9 Mei a.s. worden voortgezet. De navolgende leden van de Haarl. Krachtsportvereen. „Haarlem" zul len Zondag 9 Mei deelnemen. De wereld recordhouder H, M. de Wolf, le afd. ve dergewicht gewichth'-ffen. De Nederlandsche recordhouder A. G. Sceffei, le afd, mid den a gewichtheffen en J D-eijer, welke zijn prestaties in eiken wedstrijd steeds weet op te voeren, le afd midden a. gewicht heffen, De 9000 overschreden* Na den bloemendag zijn nog enkele gif ten ingekomen, o.a, 1 van iemand, die niet thuis was op den bloemendag, (mo gelijk zijn er nog meerderen, die niet thuis waren op 28 April en een gift wilden schenken. Het adres is: Consultatie-Bureau, Ged Oude Gracht 41) en een gift groot 1615 van een paar jongelui, die in luin- wijk nog wat hadden nagecollecteerd om de opbrengst te verhoogen. Het totaal be drag is nu gestegen tot 9067.47, bijna 600 meer dan verleden jaar, terwijl Zandvoort, waar verleden jaar ruim 300 werd opgehaald, dit jaar werd gemist en er reeds zooveel was gecollecteerd voor den watersnood. Een schitterend bewijs van den weldadig heidszin der inwoners van Haarlem en Omstreken. Geboren; 5 Mei: d. van P. H. Rube— Pieters. 6 Mei: d. van A. P. Boekhoud Grauw. z. van E Schoone—de Cus ter, 7 Mei: d, van A. BlankwaterJan sen. z. van M. A. M. Mulder—v, d. Zijde Overleden: 6 Mei. C. Geesink, 30 j-, KL Houtstraat. P. A. Geenevasen, 40 Oranjeboomstraat, 5Nederland 1919 102 102 geb. 6% Nederlano 1923 103 103 geb. 4 A Nederl 1917 997/i6 997/,8 N.-l 1921 A.. 101®/» 10 i3/8 N.-l. 1923 D.. 10313/,B 10313/16 Holl. Lloyd 4li/3 Oude Vaart 461 /2 dito Gem Eigend 377/8 Mij, „Nederland". 168 Scheepvaart-Unie 1743 ii 174 Rotterd Lloyd 147 s/8 Paketvaart 199 199 Oude Boot 84 84 b. Hol! Stoomboot 56 H. V A 658 655 b .iava Cultuur 346 348 Jurgens gew 167l/4 I68i/a Koloniale Bank 1981/4 199 'ndische Bank 1611/3 161 Cert. Handel Mij.. 146 146 1461/4 146 91 Geconsolideerde 182 3891 /2 1221/4 Marine comm 91/16 Vorstenlanden 1731/a 173 Actions id. 160.50 160 Comp. Merc. Arg 3 4 Poerwoderjo 1081/2 3791/2 380 436 435i/? 4211/a A'dam Rubber 3401/a 3401/a 355 357 168 171 W?i Sumatra 280 Dordtsche Petr. 372 Southern Rails lll3/4 1091/2 1491/a 149 941/2 'Jv abash 403/4 407/g Comm. Maxwel 51/4 In gebouw St. Bavo. alhier, zal Maandag 10 Mei gehouden worden: om half 11 uur de vergadering der Algemeene- en om 12 uur die van alle Geestelijke Adviseurs der Ka tholieke Socialevereenigingen, Aanbesteding badhuis. Vanwege hét Witte Kruis werd. in hotel Cornelissen aan besteed het bouwen van een badhuis in de Schoolstraat alhier. Ingeschreven werd door: N.V. Rolland vïh Van Deursen te Haar lem voor f 25990 L. H. van Essen te Half weg voor f 23300; Brinktna en Co., Pur- merend voor f 25800; Nolet en Co., Amster dam voor f 25581; J. van der Fange, Half weg voor f 23338; Stiphout, Haarlem voor f 25512; Gebr. de Graaff, Halfweg voor f 22661; N.V. Sariemijn en Co., Amster dam voor f 28150; S. Kuit, Amsterdam voor f 27.500; Firma Eskles, Amsterdam voor f 28500: Firma Tromp, Overveen voor f 23862. De gunning is aangehouden. Polder-Opzichter. Tot opzichter van den Grooten IJpolder is benoemd de heer M Kion, alhier. Mestheepen. Door de gemeente-politie is tegen v. P. te Haarlem proces-verbaal opgemaakt wegensc het hebben van een me°sthcop aan den Rijksstraatweg zonder vergunning van B. en W. Kinderkoor „Kindervreugd". Met me dewerking van Mevr, Hélène Ludoph-Gcv- sen, sopraan. den heer Dick Mesman, violist en Mej. Amiie Kahlma, begeleiding; zal het Kinderkoor „Kindervreugd" een concert geven op Zaterdag 8 Mei a.s, 's avonds 8 uur in „Zomerlust". Na de pauze zal een Zang spel in 3 bedrijven worden opgevoerd ge titeld: „De schoone Slaapster". Buig, Stand. Geboren: C. E. Grcote- goedPrins, 2 zoons; M. J. Th. Brans Van de Well, zoon. Overleden; Ch, Derksen, 85 jaar; ri, v,. Schluton, 77 jaar'; M. L. Moggenstorm, 83 jaar. Gevonden dieren en voorwerpen. Terug te bekomen bij Tiggelaar, Spaan- schevaart 111, een diabolo G.J. Steenkist, Middenweg 80, een rijwielbelas tingrr.erk J. Scellaart, Paul Krugerstraat 5, een abon nementskaart op de Amsterdamsche gemeen tetram A. de Leeuw, Hulststraat 7, een beurs met inhoud J. v.d. Nouwland, Paul Kruger straat 74, een rijwielbelastingrr.erk C. Hirs, lste Hoogerwoerddwarsstraat 32, een cape W. Huijgens, Spaarnhovenstraat 17, een hon denbelastingpenning H.C. Akkerman, Mid denweg 78, een haarstrik met speld P. Con sent, Preangerstraat 15, een postdtiif Mathot Rijksstraatweg 89D, een eend P. Burgers, Reitzstraat 97, een pakje, inhoudende eenig linnengoedB. Jansen, Hudscnstraat 30, een rozenkrans Aan het Bureau van Politie een werkplaatspenning No. 861, en een por- temonnaie met inhoud. Autobusverkeer te Schoten. Inge volge het Raadsbesluit van 17 Augustus 1925 zijn in de gemeente Schoten voor de auto bussen vaste stopplaatsen vastgesteld. Op andere dan de met een bord aangeduide plaatsen mag geen standplaats meer worden ingenomen tot het in- en uitlaten van rei zigers. Deze regeling gaat in, zoodra de Rijks straatweg voor het verkeer wordt opengesteld. Stopplaatsen Autobussen. Richting Velsen 1. Cronjéstraat vóór perceel 58 2. Crcnjéstraat vóór perceel 108 3. Juliana- park vóór perceel 68 4. Rijksstraatweg vóór Raadhuis 5. Rijksstraatweg vóór perceel 78 6. Rijksstraatweg hoek Borskistraat. Richting Haarlem 7. Rijksstraatweg vóór perceel 179 8. Rijksstraatweg vóór w FGri of ^5 7 MEI C.C.KÏ» 1 L. KOERh LATERE KOERS BERLIJN 1 59.30 59.25 PARIJS 1 7.90 7.84 BRUSSEL 7.80 7.70 WEENEN 35.20 35.20 LONDEN f 1 12 09 12081316 STOCKHOLM 66.70 66.65 KOPENHAGEN 65.10 65.05 OSLO 1 53.80 53.60 BAZEL 48.25 48.16 NEW-YORK 2.49 2.497/8 ROME 10.— 9.99 PRAAG 7.45 ,7.38 WARSCHAU 1 30.— 30.— hoek Spaarnhovenweg 9. Rijksstraatweg vóór perceel 55 10. Soendaplein. Beide richtingen 1. Rijksstraatweg vóór perceel 451 2. Rijksstraatweg vóór O.L. school A. Eerste Schotensche Nachtveiligheids dienst, In deze gemeente is eerste Schoten sche Nachtveiligheidsdienst „E. S. N." op gericht. Burgerlijke Stand. In de week van 25 April tot 1 Mei. Geboren J. Wehnes- Groeneveld, z. M.J Sanberg-Janssen, d. J.J.H, Smits-Severij se, d.J.B. Postma Godefrooij, z.S. Loerakker-Vrijlijk, z. W.H. v.d. Mey-Turkenburg, z. Ondertrouwd A.M. Engeman en M. Hout buizen J.H. Ruigrok en C.M. Witkemper J.J. Caron en G.A.F Regouin C. Dekker en J. Baan. Getrouwd D. Baarda met E. MeurerP. Cramer en J.C. van 't Hof J.W. Verdonk en W.A. Aarts W. Jansen en C. Blankwater. Overleden A. van Wienen wed. P. Leu ven, 86 j. M. van Opzeeland wed. A. Schou ten, 83 j. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week hebben zich alhier 1 geval van rood vonk en 2 gevallen van diphtheritis voor» gedaan. R.-K. KIESVEREENIGING. Hedenavond 8 uur houdt de R.-K, Kies- vereeniging eene ledenvergadering in de bovenzaal van den heer Van Trigt, Soenda plein.O. m. bevat de agenda: Bespreking ont- werp-reglement van de R.-K. Staatspartij. Statuten. De „Staatscourant bevat do statuten van de Exploitatie Mij. „Blies" alhier. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. s HET INT. EUCH. CONGRES TE CHICAGO. Zeer geachte Heer Hoofd-Redacteur, Met buitengewone belangstelling hebben voorzeker de aanwezigen waar bleven vele intellectueelen d.w.z. hoogere zoowel als middenstanders gisterenavond in St. Bavo de Lezing van Prof. Steger aangehoord en ik zou durven beweren met nog meer aan dacht de talrijke schitterende opnamen van de reis naar het Euch. Congres te Chicago aanschouwd. Om zooals de zeer geachte spreker zoo herhaaldelijk zeide met onze Afgevaar digden er heen te gaan, zal evenwel helaas voor zeker 99 een utopie blijven Zou het nu niet mogelijk zijn, dat in iedere Parochie van ons Dekenaat, ja in het ge heele Bisdom, zich een kleine Commissie vormde, die met bekwamen spoed daar de tijd zeer dringt voor het reserveeren van plaatsen op de boot e.a* trachtte het bedrag f 300 a f 1000.— bijeen te brengen, opdat iedere plaats of nog beter Parochie tenminste een afgevaardigde naar Chicago zoude zen* den Met dank voor plaatsing. Haarlem, 7 Mei 1926. N. R- ENSCHEDE, 7 Mei. Vannacht zijn te Glanerbrug de groote werk- en opslag plaatsen van Holman aan den Veerweg, waarin zich veel hout en 4000 ledikanten bevonden, totaal afgebrand. LONDEN, 7 Mei. De algemeene Raad van het Vakverbond heeft heden en procla matie uitgegeven, waarin medegedeeld wordt, dat hij weigert de stakingsorder on- voorwaardelijk in te trekken. LONDEN, 7 Mei. De verzekerings maatschappijen verhoogen de premies ten gevolge van de staking, AJle levensmidde lenwinkels moeten TA shilling per 100 p. st. betalen, In verband met de staking is de reis van de Britsche Atlantische vloot voorloopig uitgesteld. WARSCHAU, 7 Mei. Na Witoscb heeft ook Chacinski te middernacht den President der Republiek meegedeeld, dat hu de opdracht tot vorming van een kabinet niet kan aanvaarden

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2