Sport en Wedstrijden. E NIEUWE HAARL. COURANT Vierde Blad Zaterdag 15 Mei 1926 R. K. F. R.-K. V. V. H. B. C. D. H. V. B. R.-K. V. V. „Beverwijk". R. K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys". R. K. A. V. „Holland". R.K.V.V. „The Zandvoort Boys" R. K. V. „Zwaluwen". N.V.B. N. V. B.-overzicht. F eijenoordStormvogels. R. C. H.Ünitas. ÉSM Uit den bekerwedstrijd H. B. C.Lisse. Een der vele spannende momenten voor het Lisser doel. HAARL. VOETBALBONp. WATERPOLO. Drukwerk !s het zaad voor Uw orders ATHLETIEK. Estafette dwars door Den Haag CRICKET. Programma voor Zondag. V. V. V. II—R. C. H. LAWNTENNIS. Nederl. Lawntennisbond. Programma voor Zondag. LAWN-TENNIS. GEMENGD NIEUWS. De naweeën van den watersnood. VERKEER EN POSTERIJEN. Verkeer met Engeland over Hoek van Holland. HET CRICKET-SEIZOEN BEGONNEN. :C® SSp r Er zijn sportmenschen, die beweren, dat in de cricket-sport geen leven genoeg zit. In Engeland treft men er zoo ook aan: Een geestige teekenaar heeft het ze in Pearson's Weekly even duidelijk gemaakt Programma voor Zondag. Kamioenschap R. K. F. H. B. C.—P. V. C. Overgang. B. Wilskracht—R. K. A. V. OVERZICHT. We kunnen ditmaal kort zijn. Door van P. V. C. te winnen, krijgt H. B. C. een prachtige kans om het Noorden straks in Sittard te verdedigen. Voor zoover wij kunnen nagaan zijn de H. B. C.'ers met de beste voornemens be zield. De wil om te winnen is er en wij kunnen in gegeven omstandigheden moeilijk anders dan een Heemsteedsche overwinning voorspellen. Het zij zoo Het veteranen-elftal dat Zondagmiddag om 1 uur op het H. B. C.-terrein aan den Heerenweg tegen H. B. C. II speelt, ziet er als volgt uit: H. Neeskens, B, v. d. Klashorst, J. Neeskens, Jo Vester, G. Rooijakkers, Nic. Leuven, C. Hooreman, J. Hooreman, Toon Leuven, Theo Leuven, A. Leuven. Uitslagen van de op Hemelvaartsdag gespeelde wedstrijden. Beverwijk 4Beverwijk 5 42 Beverwijk 1Santpoort 1 21 Beverwijk 3Beverwijk 3a 03 De Meer 2Beverwijk 2 02 'n Zeer kleine overwinning van Bever wijk I. Geen wonder! want er werd laks en daardoor slecht gespeeld. Gaat de animo er af om te blijven spelen, 1ste? 't Bestuur doet alle mogelijke moeite om 'n wedstrijd te krijgen en jullie schijnen er niet veel meer om te geven, althans 't %pelen geeft dezen indruk. Graag of niet, hoor 1ste elftal leden. 't Tweede verrichte goed werk door van De Meer 2 te winnen in Limmen. 't Is den drie-aatjes gelukt ook hun tweeden wedstrijd te winnen en nog wel van Beverwijk 3. Prettig gespeeld hè! Zondag 16 Mei: Alw. Forward *1Beverwijk I. Vitesse IBeverwijk 3. Victrix IIIBeverwijk 5. Victrix 2Beverwijk 4, te Limmen. Secretariaat: Emmaplein 38. Hedenavond van 78 uur contributie-be talen in het gebouw St. Bavo, Smedestraat. Dinsdagavond 8% uur bestuursvergade ring ten huize van den heer Huybens, Spaarnwouderstraat 54. Donderdagavond 8 uur Jaarlijkscbe Alge- meene Ledenvergadering in het gebouw St. Bavo, Smedestraat. Aller opkomst is drin gend gewensc'ht in verband met de belang rijkheid der agenda. Juniorleden hebben geen toegang. Voor morgen staat er slechte één wed strijd op het programma. Het eerste elftal is uitgenoodigd om e® huldigingswedstrijd te komen spelen tegen-G. V. 0. 1 in Krom menie. De Krommenieërs zijn Kampioen hunner afdeeling geworden en worden nu morgen officieel „in de blommetjes gezet. Het bestuur van G. V. O. heeft voor dezen wedstrijd een lauwerkrans beschikbaar ge steld terwijl een muziekkorps de feestvreug de zal verhoogen. Het belooft dus een gezellige dag te worden! „HENK Seer. J. D. Ronde, Vooruitgangstraat 79, Haarlem. Oefent Maandag- en Donderdagavond Sportterrein R.K Lyceum, Zaterdags van 2% tof 4 uur Gemeentelijk Sportterrein aan de Leidschevaart. Bij de gehouden demonstratie op Donder dag (Hemelvaartsdag) ter opluistering Fina le „N.H. Crt."-beker is het gelukt 2 club records te verbeteren, n.l. de 800-400-200- 100 M. estafette en discuswerpen. De tijd van 4 min. 6 3/5 sec., waarmee „Holland" verleden jaar het Diocesaan Kampioenschap verwierf, werd gebracht op 4 min. 2 sec. De lichte storm en den toestand der baan, deed veel afbreuk aan de gemaakte presta tie, die onder meer normale omstandighe den zeer zeker onder de 4 min. ware ge bleven. Was verleden jaar het discuswerpen één van de zwakke punten de indoor-training vooral heeft hierin veel verbetering gebracht. Bij het oefenen, wordt thans door eenigen constant 26 a 27 M. gegooid, reeds éénmaal mochten we een worp van 28 M. noteeren. Vooral onze Hongaarsche vriend Julius Halvax, zal, wanneer hij den draai goed on der den knie krijgt, dit seizoen zeker de 30 M. passeeren. Op het Sportpark bleven de deelnemers door den hevigen wind, eenigszitis onder hun kunnen; toch gelukte het N. de Zwager het record met ruim 4 M. te verbeteren en te brengen op 25,82 M. Komaan Bart, Juul, Karei, op naar de 30 M. Zondag a.s. wordt vóór de Kampioens wedstrijd H.B.C.P.V.C. op het H.B.C.- terrein, achter het verenigingsgebouw te Heemstede, door ons een athletiek-demon- stratie gegeven, Verwerkt zullen worden de nummers 80 M. hardloopen, discus- en speerwerpen. Aanvang om half twee. Allen kunnen deel nemen, de propageering der athletiek bij voetballers zal èn voetballers èn ons ten goede komen. Secretariaat: N. W. Castieo, Prinsenhofstraat 4. Zandvoort Programma Zondag 16 Mei 1926. T. Z. B. I—SANTPOORT D, 2.30 uur. Morgen krijgt het eerste bezoek van de Noordelijken en ik hoop dat de T. Z. B.'ers aan de overwinning denken, die zij voor 14 dagen in Santpoort behaald hebben. Dat Zondag fl. verloren is van O. V V. is heusch niet erg, als er morgen dan maar gewonnen wordt Het spel dat verleden week gegeven werd, stond op een laag peil Alles ging even saai en laks. Maar. als morgen dex zaak eens verstandig overlegd wordt, nou den ben ik er heusch niet bang voor jon gens Denkt er aan de volhouder wint. Allen veel succes. N. C. Secretaris: J. C, Kruijver Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. PROGRAMMA ZONDAG 16 MEI, ïitesse ÜI—R.K.V.Z. 3 half twee Zwaluwen III trekt morgen naar Castri- cum om aldaar voor de nederlaagwedstrij den te kampen tegen Vitesse III. Doef allen je uiterste best, om de beide puntjes mee naar de Spaarnestad te kunnen voeren en voor een goede kans te maken op de daarboven gestelden prijs. Daar geen enkele andere wedstrijd, voor onze vereeniging is vastgesteld, verwacht ik verschillende supporters. Vertrek per trein ri per fiets om half twaai precies ingang Stationsplein. JOOP. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Kampioenschap van Nederland. FeijenoordStormvogels. EnschedéBe Quick. AFD. L le klasse. R. C. H.Unitas. Promotie 3e klasse, Q. S. C—D. W. S. D. O. S.Baarn. Res. le klasse. Spartaan 2Ajax 2. Promotie res. 2e klasse. V. V. A. 2—Alc. Victrix 2. Promotie res, 3e klasse. A. F. C. 2—W. F. C. 2. A. F. C. 3No. laatst res, 2e kl. B. AFD. II. Promotie 2e ld. Haarlem—C. V. V. Promotie 4e klasse. CeleritasT. H. B. AFD. IV. Promotie, P. S. V—De Valk. G. V. A. V—Sneek. Eindelijk is de laatste le klasse-wedstrijd in afd. I, die tusschen R. C. H. en Unitas vastgesteld. De blauw-zwarten zullen met den a.s. 2en klasser (wel niet zeer veel moeite hebben. Nu de strijd om het' landkampioenschap wordt uitgevochten door Enschedé en M. V. V. is de voor Zondag vastgestelde wedstrijd EeijenoordStormvogels van heel weinig belang. Misschien dat de IJmuideriaren evenals na de nederlaag thuis tegen Be Quick ook nu revanche zullen nemen? Maar verder is het resultaat niet van eenig belang. Enschede speelt thuis tegen Be Quick. De thuisclub zal er wel voor zorgen onge schonden uit den strijd te komen. De wedstrijd HaarlemC. V. V. zal niet nalaten groote belangstelling te trekken. De toestand is thans zoo dat Haarlem door van C.V.V. te winnen, zij 'n beslissingswedstrijd op neutraal terrein moet spelen tegen V. U C. De nog aanhangige protesten laten wij nu maar buiten beschouwing. C. V. V. zelf heeft geen kans meer. De roodbroeken zullen wel zoo verstan dig zijn om vanaf het eerste oogenblik flink aan te pakken. Zooals b.v. tegen V. U. C. in Den Haag. Indien dit inderdaad geschiedt schijnt ons de uitslag niet twijfelachtig. Een gelijk spel beteekent reeds onherroepelijk degradatie naar de 2de klasse en hoewel C. V. V. misschien een klein tikje minder enthousiast zal spelen dan wanneer het le klasseschap nog op het spel stond, cadeau geven zullen de Rotterdammers ongetwij feld niets. Dus aanpakken is de boodschap. Voor de 4de klassers T. H. B. is weder om een promotiewedstrijd vastgesteld. De returnmatch tegen Celeritas. Uit de 2 ge speelde wedstrijden behaalden de T. H. B.- ers tot op heden slechts 1 puntje. Er promoveeren in deze afdeeling S van de 4 Maar zorgt er voor niet de 4de te zijn T.H.B.-ers. Zondag moet er, om te^e- binnen, gewonnen worden. Twee jaar geleden waren bovengenoemde clubs aangewezen de eer van het Westen in de kampioenscompetitie hoog te houden. Ze deden dat met veel succes: Feyenoord werd kampioen van Nederland en Storm vogels eindigde als no. 2. Ook dit seizoen werden deze clubs weer de vertegenwoordigers van het Westen en weer trachtten ze de eer van hun district hoog te houden. Het is echter bij „trach ten" gebleven. Geen van beide elftallen maakt momenteel maar een „schijntje kans" En terecht. Wie ze Zondag tegenover elkaar in het' veld heeft gezien en ook getuige is geweest van de ontmoetingen van 2 jaar terug, zal moeten erkennen, dat haar spel er niet op is vooruitgegaan. Morgen ontmoeten ze elkaar voor de tweede maal. Veel krachtsverschil is er niet, zoodat, mits Boekelaar en Blinkhoff mee spelen, wat nog niet zeker is, een gelijk spel waarschijnlijk is. Het elftal is als volgt samengesteld: Thijssen, Koster, v. d. Velde, Struys, Haak, Bakker, Oldenburg, Blinkhoff, Houtkamp, v. d. Velde Boekelaar. Unitas komt morgen zijn laatste wedstrijd spelen tegen R. C. H, Waar de Gorkummers dit seizoen al heel slecht geboerd hebben, zelfs niet éénmaal gewonnen hebben, zal het ook ditmaal wel op een nederlaag uit- loopen. R. C. H. komt vrijwel volledig uit. DE KWESTIE MET HELDER. UITGESLOTEN VAN PROMOTIE. In de Sportkroniek lezen wij het onder staande bericht Eenigen tijd geleden berichtten wij, dat de Helder-speler Horneman op de beroeps spelerslijst geplaatst was, wegens overtre ding der amateursbepalingen. Hij had n.l. op geregelde tijden geld van zijn vereeniging ter leen gekregen. Thans is ook de vereeniging Helder ge straft. Zij is n.l. verder uitgesloten van pro motiecompetitie, waarin zij als 3e klasse kam pioen reeds een'paar wedstrijden gespeeld had. Daar het reeds vrijwel vaststond, dat Helder promoveeren zou, is de straf dus wel zwaar, doch.... welverdiend tevens. Er moét in dergelijke gevallen een voorbeeld ge- seld worden. De aan den Helder-speler Reitsma opge legde straf deze is voorloopig uitgesloten van deelneming aan wedstrijden staat buiten deze zaak. Deze heeft n.l. indertijd, toen hij nog lid van Alcmaria was, als oefen- meester van Helder-spelers gefungeerd, en daarvoor geld ontvangen. Intusschen schijnt er daar in Noord-Holland wel „something rotten" te zijn 1 HAARLEM—C. V. V. Het roodbroeken-elftal voor morgen luidt als volgt: N. N., Houtkooper, Van Daalen, Dik, Tekelenburg, Torringa, Bieshaar, Brakel, Huisman, Dankelman, Onkenhout OVERZICHT. Door een fraaie 30 overwinning op het elftal van den Noord. Holl. V. B. wist ons vertegenwoordigend elftal zich in den eindstrijd te plaatsen tegen den Amster- damschen V. B. die een groote (82) over winning behaalde op het elftal van den Leid- schen Voetbalbond. A.s. Zondag staat ons elftal voor een zeer zwaren taak. Het A.V.B.- elftal speelde te Bergen een sublieme partij. Wel moet in aanmerking genomen worden, dat de tegenstanders zwak waren, maar niet temin was te zien, dat het A.V.B. XI-tal over alle linies goed verzorgd was. Ons elftal speelde goed, maarkan beter. Op het mooie, groote Helder terrein zullen onze mannen dat dan ook moeten toonen. De zelfde raad van def vorige week wil ik geven: Speel op de wings De wil is aanwezjg, de geest in de ploeg is goed dus er kan ge wonnen worden. Weet wel, dat het een heele eer is van het Amsterdamsche elftal op dit oogenblik te winnen. Welnu spelen en allen hard werken, zal de uitslag ons niet teleur stellen. In 1 B is een groote wijziging gekomen. Er werden Donderdag 2 wedstrijden ge speeld, maar beide warefl van het aller grootste belang. Doordat Zandvoort 2 gelijk speelde met E.D.O. 3 zijn de kustbewoners buiten degradatie-gevaar. Ook de Haarlem veteranen brachten zich in veilige haven. Dit ging evenwel ten koste van Bennebroek. De veteranen haalden het kunststukje uit met 32 van de kampioens-kandidaat te winnen. Wel mocht ik in mijn vorig overzicht schrij ven in het gezicht van den haven enZ\ Haar lem 3 behoeft zijn laatste 2 wedstrijden maar te winnen om kampioen te zijn. Naar ik hoor, heeft Bennebroek een onderzoek aan gevraagd naar aanleiding van den gestaakten wedstrijd E.D.O 3Bennebroek. Volgens Bennebroek zou hier niet recht gehandeld zijn. Mocht het Bestuur van den H.V.B. Bennebroek in het gelijk stellen, dan is de kans voor de Zuidelijken nog niet geheel verkeken. Kennemers 2 won met 30 van Aurora 2, zoodat dit elftal met Stormveld zal promo veeren naar de eerste klas. „VOETBALLER." DE WATERPOLO-COMPETITIE. De indeeling der waterpolo-competities van den Ned. Zwembond is naar „De Zwem- kroniek" meldt, als volgt Eerste klasse heeren. Afd. A: A.Z., D.J.K., Dolfijn en Het Y Afd. B: L.Z.C., Maas, G.Z.C. en U.Z.C. Reserve eerste klasse heeren: Afd. A: A.Z. II, D.J.K. II en Dolfijn II; Afd. B.: Het Y II, U.Z.C. II en G.Z.C. II. Tweede klasse heeren. Afd. A: H.Z. P.Z., R.Z.C., S.V.H. en H.P.C.; Afd. B: Triton, A.Z. P.C., Neptunus en H.V.G.B.; Afd. C: A.Z.C., Z.B. Z.V., Weusthag en B.Z.Z. Reserve tweede klasse heeren. Afd. A: A.Z. P.C. II, Het Y III, Neptunus II en Nereus II; Afd. B: H.Z. P.C. II, L.Z.C. II, Maas II en S.V.H. II; Afd. C: A.Z.C. II, B.Z.Z. II en Weusthag II. Derde klasse heeren. Afd. A: D.Z.C., S.Z.C. en Juliana; Afd. B: N.Z.C. (Nijmegen, Vahalis (Tiel) en Merwede (Dordr.); Afd. C: De Zijl (Leiden), De Delft (Haarlem) en Nereus; Afd. D: Robben (Baarn), De Vest (Naarden) en A. Z. P.C. III; Afd. E: D.J.K. (Zutphen), Neptunus (Zutphen), de Aa en H.Z.C. (Hengelo). Reserve derde klasse heeren. Afd. A: A.Z. III, H.V.G.B. II, Neptunus III, Nereus III en Dolfijn III; Afd. B: R.Z.C. II, S.Z.C. II en D.Z.C. II. Eerste klasse dames: R.D.Z., H.D.Z., A.D.Z., H.Z. P.C. en Het Y. Reserve eerste klasse dames: A.D.Z. II, H.D.Z. II en R.D.Z. II. Tweede klasse dames S.Z.C., S.V.H., 'O.D.Z., H.P.C. en Zignea. A A. B.—U. P. A. B. Op de Sintelbaan te Amsterdam is op Hemelvaartsdag deze ontmoeting gehouden. De Amsterdammers toonden zich de mees te No.'s superieur. De uitslagen zijn: 10 Meter: 1. Bergield, 11.9 sec.; 2, Hoek man, 12 sec.; 3. Bührman; 4. Scheffer. A. A. B. 7 pnt.; U. P. A. B. 3 pnt. 400 Meter: 1. Vaal, 54,8 sec.; 2. Weber, 53.3 sec.; 3. Van Kampen; 4. Wiedijk, A. A. B. 7 pnt.; U. P. A. B. 3 pnt. 800 Meter: Bolten, 2 min. 9.1 sec.; 2. We ber; 3. Kuilenburg; 4. Van Lint. A. A. B. 7 pnt.; U. P. A. B. 3 pnt. 5000 Meter: 1. Coossen, 17 min. 35.4 sec.; 2. Oostermeyer, 17 min. 40.4 sec.: 3, Kui lenburg; 4. Kraay. A. A. B. 7 pnt.; U. P. A. B. 3 pnt. 110 M. hordenloop: 1. Dabrock, 18.9 sec.; 2. Selman, 20.6 sec.; 3. Togteloo; 4, Dekker. A. A. B. 7 pnt.; U. P. A. B. 3 pnt. Polshoog: 1. Kooyman, 2.80 M.; 2. Haits- ma, 2.80 M. A. A. B. 7 pnt; U. P. A. B. pnt. Hoogspringen met aanloop: 1. Bührman, 1.70 M.; 2 Faassen, 1.70 M.; 3. Korver, 1.65 M.; 4. Van de Kuyp, 1.65 M. A. A. B. 3 pnt.; U. P. A. B. 7 pnt. Verspringen met aanloop: 1. Blankers, 6.63 M.; 2. Bührman, 5.82 M.; 3. Ras; 4. Meyer. A. A. B, 6 pnt.; U. P. A. B. 4 pnt. Speerwerpen*. 1. Schild, 47.90 M.; 2. Hui- zinga, 44.40 M.; 3. Knol, 43.15 M.; 4. Van Lochem, 37.50 M. A. A. B. 6 pnt.; U. P. A. B. 4 pnt. Kogelstooten: 1. Selman, 11.20 M.; 2. Ras, 10.70 M.; 3. Franken; 4. Huizinga. A. A. B. 7 pnt.; U. P. A. B. 3 pnt. Discuswerpen: 1. Selman, 37.70 M.; 2. Postma, 34.90 M.; 3 Franken; 4. Scheffer. A. A. B. 7 pnt.; U. P. A. B. 3 pnt. Touwtrekken (midden-gewicht: 1. U. P. A. B. 6 pnt.; 2 A. A. B. 4 pnt. I Idem (zwaar-gewicht): 1. A. A. B. pnt.; 2. U. P. A. B„ 4pnt. Estafette 4 X 100 M.: 1. A. A. B. (De Vos—Dabrock—Hoekman en Bergfeld), 46.1 sec.; 2. U. P. A. B.. 47.9 sec. A. A. B. 6 pnt.; U. P. A. B. 4 pnt. Estafette 800—400—200 en 100 M.: 1. A. A. B. (Bolten—Moonen—Hoekman en Berg feld'!, 3 min. 47.9 sec.; 2. U. P. A. B. A. A. B. 6 pnt.; U. P. A. B. 4 pnt. Totaal-uitslag: 1. A. A. B 93 pnt.; 2. b. P. A. B. 54 pnt. De Haarlem-ploeg. De Haarlemploeg, die heden (Zaterdag)- avond om 7 uur deel neemt aan bovenge noemd evenement is als volgt samengesteld: 1100JM. N.N., 500 M. J. Reyenga, 400 M. G. Rinkel, 600 M. J. Henneman, 900 M. A. Paulen, captain, 1400 M. K. Schenk, 1600 M. A. Klaasse, 400 M. A. v. Welsenes, 400 M. R. v. d. Berge, 200 M. F. Lamp reserve E. Sweerts totale lengte 7500 M. te loopen door 10 man. le klasse. AjaxV. O. C, Rood en WitH. C, C. H. C. C. II—V. R. A. 2e klasse. AlbionHaarlem II. V. R. A. II—A. C. C. Een volledig eerste klas orogramma werd tot op heden niet afgewerkt. Zoowel Zon dag als Donderdag j.l. zijn eenige wedstrij den gespeeld, waaruit we zoo eenigszins kunnen afleiden, wat de diverse clubs in 't thans begonnen seizoen zullen presteeren. Rood en Wit is heel goed begonnen met een overwinning op Hilversum, die klonk als een klok. doch struikelde nog in de zelfde week tegen Haarlem op een wijze, die aan duidelijkheid overlaat. Dacht men in den wedstrijd tegen Haar lem aan de Spanjaardslaan aanvankelijk, dat Rood en Wit het niet zoo hooge Haarlem totaal gemakkelijk zou kunnen passeeren, de Haarlemsche aanval, bestaande uit Maas en Smeink. dacht er heel anders over en het sterke batting-team van Rood en Wit zat voor een schamele 29 runs weer in de tribune. En dat terwijl toch reeds eenige wedstrijden door het elftal werden ge speeld. Wat Haarlem betreft, gelooven wij dat dit elftal hoewel niet tegen H.C.C. opgewss- sen zeker een der sterkste in de eerste klasse zal blijken. Over Rood en Wit dur ven we ons nog niet recht uit te laten. De spelers hadden Donderdag zonder uitzonde ring een off-day. Ook het tweede elftal van de Spaniaards- laanclub verloor met sprekende cijfers. V. V.V. 2 was hier de tegenpartij. Evenals het eerste wist Rood en Wit II de innings nederlaag te ontgaan. R.C.H. heeft na de nederlaag tegen de Haarlem-reserves direct daarop voor een drie-puntenoverwinning georgO. waarvan V.V.V. 3 het slachtoffer werd. Een kranige prestatie. Koot, en Wit k-ügt Zonf een uiit;.. k gelegenheid om haar aanhangers te bewij zen, dat men de nederlaag tegen Haarlem niet al te zwaar moet aanslaan. De groote Haagsche komt aan de Spanjaardslaan op bezoek. Een Haarlemsche overwinning zou ons de debacle van eergisteren geheel doen vergeten. Of dit gelukken zal? H.C.C. .heeft de competitie reeds ingezet met een in ningsoverwinning op V.V.V. en het heeft er den schijn van dat de Hagenaars ook dit- mral met kop en schouder boven de meeste» tegenstanders zullen uitsteken. Natuurlijk zal Rood en Wit geen poging ongedaan laten, om het er zoo goed mo gelijk af te brengen. Maar op een overwin ning durven wij toch niet hopen. Haarlem is vrij. Het eerste klassepro gramma mermeldt nog de wedstrijden Ajax V.O.C. en H.C.C. II—V.R.A. Beide ont moetingen kunnen zeer spannend zijn. Wij gelooven niet. dat er veel krachtsverschil bestaat. In verband met den voetbalwedstrijd van R.C.H. tegen Unitas gaat de ontmoeting V.V.V. 2—R.C.H. niet door. Haarlem 2 speelt in Zaandam tegen Albion. Op het slechte Zaandamsche veld zullen de Haar- icm-reserves ie"e„ net ou^e Aiuicn een har den dobber hebben. In ons overzicht van heden is vermeld, dat de (wedstrijd R. C. H.V. V. V. 2 is uitge steld Thans vernemen wij echter, dat deze ont moeting is omgezet De wedstrijd wordt wel gespeeld, doch in Amsterdam. W| wenschen de R. C. H.ers veel succes. Eerste klasse: afd. 1 Rotterdam: Anglo Dutch lb—TOP I; Dordrecht: Dordt I Anglo Dutch la; afd. 2 Haarlem: Haarlem laDDV la; Amsterdam: Festina I—Het Spiegel la; afd. 3 Amsterdam: Het Spiegel lbDDV lb; afd. 4 Arnhem: Arnhem I Enschede I, Wageningen: Wageningen I Daisy I; afd. 5 Tilburg: PhilharmonieDen Bosch t Breda: BredaTongo Tweede klasse: afd. I Rotterdam: Baan XIVSchiedam I, Den Haag: Oranje TC Game I; afd. 2 Den Haag: Tuinstadwijk Houtrust I—Anglo Dutch II, Rotterdam: NuovaDordt II; afd. 3 Gouda: TIOD I Clubhuis Te Werve I, Rotterdam. Wigwam ISHOT; afd. 4 Rijswijk: RijswijkLeiden I, Den Haag: TOP IITIOP; afd. 5 Den Haag: WALS I—Rott. TC, Walsdorp—Sid'O; afd. 6 Den Haag: Onder Ons ITOP III, Leiden: Leiden IReady; afd. 7 Schiedam: Schiedam II—Tuinstadwijk Houtrust II, Roterdam: OdeaWALS II; afd. 8 Rotter dam: Blauw Wit I—SHOT, den Haag: ACE I—Waalsdorp II; afd. 9 Amsterdam: DDV Ha—Groen Wit I, Hilversum: Hilversum II Festina II; afd.10 Amsterdam: DDV lib Stadivo n, Zeist: Domi IAlt a I; afd. 11 Amsterdam: Groen Wit IIGooische TC II,Smash Ila—Utrecht; afd. 12 Bussum: Het Spiegel IIPrinses Juliana I, Amsterdam: SegiodAdvantage; afd. 13 Amsterdam: TOR ISmash lib, Koog Zaandijk: Koog Zaandijk IUnited TC L 3e klasse afd. 10 Hussum: Gooische i-lC I IHilverum ÜI; Hilverum: Gooiland— Domi II; afd. 11 Haarlem: HTV—TCH; Zaandam: Zaandamsche TVBeverwijk; afd. 12 Hoorn: JulianaKoog Zaandijk II; Enkhuizen: Enkhuizen—LTV Zaandam; afd. 13 Amsterdam: United TC IIPr. Juliana III, KAT ISwift I; afd. 14 Amsterdam: KEK—Good Luck, Swift H—Bomzo, Rally —DOS. ITALIË—HOLLAND. Om den Davis Cup. De loting voor de wedstrijden in de Euro- peesche zóne van den Davis Cup competitie heeft Holland in de tweede ronde tegen Italië gebracht. Voor de tweede maal in de vier jaren, waarin Holland ingeschreven heeft voor den Davis Cup, wordt er niet in ons land gespeeld. Voor de tweede maal een „uitwedstrijd" van de negen in totaal ge speelde wedstrijden.... De veine van onze spelers in Davis Cup wedstrijden, welke verleden jaar stérk tot uiting kwam, heeft zich in den wedstrijd tegen de Belgen wederom doen gelden. Stonden Diemer Kool en van Lennep tegen Washer en Francois in het beslissende dub belspel niet 4—5 in de final set, op welk moment van Lennep plotseling zijn ouden vorm hervond en door eenige zeer gelukkige slagen de partij besliste. Wij zouden gespro- niets te wenschen ken hebben van een débacle tegen de Belgen, van een waardig pendant van den voetbal wedstrijd in het Stadion. Woensdag zijn Jhr. v. Lennep, Timmer en C. Bryan, die de Hollandsche ploeg vormen, naar Rome vertrokken. De belangstelling voor tennis in de Italiaansche hoofdstad is in den laatsten tijd sterk toegenomen. Bij het onlangs gehouden internationale tour nament, waaraan behalve de sterke Italianen Mile Lenglen en Brugnon deelnamen, was o.a. senator Mussolini aanwezig. De belang stelling van hooger hand heeft de Italiaansche Bond doen besluiten tenniscentra als Milaan, voorts Bordigherz en San Remo aan de Italiaansche Rivièra, te passeeren en de keuze op Rome te laten vallen. Voor de tweede maal ontmoeten' Italië en Holland elkaar voor den Davis Cup. In Juni 1923 werden de Morputgo, Colombo en Baldi in een wintersche koude met 50 ge slagen. Zal de Hollandsche ploeg zonder Mr. Diemer Kool ditmaal een 5—0 nederlaag lijden in een tropische hitte, welke in korten tijd het tempo uit het spel der onzen haalt, die den nauwelijks herstelden Timmer nood zaken zal tot opgeven Met van Lennep en Timmer voor de enkelspelen, Timmer en Bryan in het dub belspelen hebben de onzen weinig kans. De beide partijen te de Morpurgo worden zoo goed als zeker verloren, terwijl de onzen tegen Serventi een kans hebben, hetgeen dus ce nederlaag niet uitsluit. Het dubbelspel tegen de Morpurgo en Baldi, dezelfde combinatie, die in 1923 in drie achtereenvolgende sets van Diemer Kool en van Lennep verloor geeft weinig hoop, vooral nu Timmer niet in topvorm is. Vrijdagavond zijn de Hollandsche spelers aangekomen, de Zaterdagmiddag wordt be steed voor eenige oefening en Zondagmiddag wordt begonnen met twee enkelspelen. De Competitie. De beslissing in den strijd om het kampi oenschap in de tweede afdeeling van de Eerste klasse wordt eenige weken uitgesteld, omdat de wedstrijd HaarlemD.D.V. I A niet doorgaat, wegens deelname van de D.D. V.-spelers aan de Amsterdamsche kampioen schappen. De stand luidt momenteel gesp. gew. verl. D.D.V. IA 21 15 6 Haarlem IA 21 13 8 Festina Het Spiegel JA 21 21 In de derde afdeeling ontmoeten Haarlem 1B en Smash (Amsterdam) elkaar op de H.L.T.C.-banen aan de Spanjaardslaan. In Mevr. Dreyer, Mr. Bierenbroodspot en Kuinders heeft Smash eenige eerste klasse krachten, die in staat zullen blijken den Haarlem I B-ploeg, bestaande uit Jhvr. van Riemsdijk, Mej. de Josselin de Jong, Jhr. Mollerus, Jhr. Terxeira de Matthos en Jhr. van Riemsdijk, een kleine nederlaag toe te brengen. Ruim vier maanden is het geleden, dat Limburg, Noord-Brabant en een gedeelte van Gelderland kennis hebben gemaakt, met den noodtoestand, veroorzaakt door den wa tersnood Januari 1926. Op verschillende plaatsen werden commissie gevormd tot le niging van den eersten nood, taxateurs werden benoemd, om de aangerichte schade op te nemen en ter kennis te brengen van het cen- traal-comité te Amsterdam, dat de uit te kee- ren vergoeding individueel zou bepalen. Mocht in enkele plaatsen de uitkeering der vergoeding reeds hebben plaats gehad, andere plaatsen wachten nog steeds op de dingen die komen zullen, zoo o.a. ook de inwoners van Blerick, welke door de waterramp zwaar be zocht werden. Het ergste is echter, dat ook op heden de waterramp zich nog danig doei gevoelen, vooral bij de winkeliers. Er is haast geen winkelier in het door het Maaswater overstroomde gedeelte te vinden, die ook na den watersnood, tot zelfs op heden toe, ge vrijwaard is geworden voor bederf van ver schillende artikelen. Winkeliers die handel drijven in tabak, sigaren en sigaretten, komen meermalen tot de ontdekking, dat goederen, betrekkelijk pas ingekocht, door de vochtig heid van het huis, waar het water misschien een meter of meer gestaan heeft, totaal be dorven zijn eerst worden de goederen voch tig, terwijl bij opdroging blijkt, dat zij na dat procédé, wegens mufheid niet meer zijn te verkoopen. Hetzelfde geval doet zich voor bij kruideniersartikelen. Zelfs manufacturen zijn niet gevrijwaard, de verschillende stof fen, welke niet zoo hoog geplaatst zijn, be schimmelen. Zoo ziet men dus, dat ook maan den na den watersnood het leed nog niet ge leden is. Doch niet alleen de winkeliers, doch ook de particulieren ondervinden de stroppen. Di rect na de catastrofe hadden verschillende be woners van de huizen het behang van de mu ren verwijderd, om op die wijze de muren spoec.ger te doen drogen. Velen dachten, dat deze muren, na een droogtijd van drie maanden voldoende opgedroogd zouden zijn om weer het behang te kunnen aanbrengen, doch bespeuren een veertien dagen of drie weken na het behangen beschitnmeling. An deren komen tot de ontdekking, dat verzak kingen van gangvloeren en huisvloeren nu eerst plaats hebben. De gevolgen van den watersnood doen zich dan ook nog duchtig gevoelen. (Msb.) Wegens het niet varen van de boot Hoek van Holland v.v. in den nacht van Zondag op Maandag zullen met ingang van Zondag 16 Mei tot nader order worden opgeheven: des Zondags: Trein 160 Amsterdam (C.S.) (vertr. 9.60 nam.)Hoek van Holland; trein 160 Schiedam (vertr. 10.25 nam.)Rotterdam (D.P.), trein 172 Rotterdam (D.P.), (vertr. 10.11 nam.)Schiedam. Trein D 2 Utrecht C.S. (vertr. 10.44 nam.) Hoek van Holland zal naar Rotterdam (D.P.) in plaats van naar Hoek van Hol land loopen (Rotterdam (D.P.) aank. 10.55 nam.). Des Maandags: trein 1 Hoek van Holland (vertr. 7.06 v.mjRotterdam D.P.; trein 161 Hoek van Holland (vertr. 6.36 v.m.)Am sterdam (C.S.), trein 161 Schiedam (vertr. 6.59 v.m.)Rotterdam (DiP.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 13