■RENAULT DAAN H0UTK00PER Backin 'de katholieke SteCeidackc Souocmt LOTTGERING burgerlTjke' standT~ VOOR BE "PINKSTERDAGEN BeKleerenmaken denman Verkeersongevallen Een extra uitkeering aan't personeel der N.Z.H.T.M. EEN INTERESSANTE: LOUDSPEAKER Melker-Cake Bakpoeder DE SPAARNEBANK Wm sToorEN en#H g 20 Mei Een drenken automobilist. Snelwandelen. Faillissementen. Concert in den Kout. BILJARTEN. Proeramma pon waaT~,"Tw!n". DrOehker's 101 Va l457/8 - 51 s Ja, aar HET DRUKWERK iaakt de zaak Het hek voor het huis van mr. Enschedé in de Zijlstraat. Blijft de verkeers-obstacle? Botsing tusschen 2 auto's Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 110.000 ABONNE'S 440.000 LEZERS VRAAGT TARIEVEN AAN BIJ "WERFKRACHT" Is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTI EN. VRAAGT PROEFEXEMPLAAR llllllfh VOOR jjjjjjjj VOOR STOOTTEN EN VERVEN Gr. Houtstraat 5a - Telefoon 10771 De avontuurlijke zeiltocht. Maximum snelheid. Rectificatie. De reis van „Polyhymnia" en „Zanglust" naar Brussel. GEMEENTERAAD. Veiling van Schilderijen. Menschen en hygiëne. Hinderwet. HEEMSTEDE. De z.g. krotwoningen tegenover het raadhuis. BLOEMENDAAL. LAATSTE NIEUWS. Piano- en Orgelhandel, J. J. DE VOGEL, BRONSTEE i O CM 6 P.K 4-WIELRE!WW£M SPECIAAL AANBEVOLEN EEN LEiDSCHEVA ART WEG TELEFOON 4596 Sociëteit „Si. Bavo" Esperanto 8 uur Jonge Vrouwenbond 8 uur Geel- Zwart 8 uur Bestuur Spoor- en l'ram S uur Vioolonderwijs 7 uur Metaalbewerkers 8 uur. St. Jozefsgezallengebouw Jansstraat 59 Jaarfeest R. K. V. Z. 8 uur. Groote- of St. Eavokerk Orgel-concert half 8half 9. Kringzalen Jansstraat 49 Lezing 9 uur. Raadhuis Bloemendaal Gemeenteraad 2 uur. Raadhuis Heemstede - Gemeenteraad 8 uur. Gisteravond te half 12 werd van de Krocht trn het bureau van politie een man gebracht Se in staat van dronkenschap een auto bestuurde. Hij had even te voren in de Groote Houtstraat met dezelfde auto gere den, zonder licht en zeer snel, terwijl hij toen niet had gestept op de' vordering van een agent van politie. Ook daarvoor zal prcccs-verbaal worden opgemaakt. Zondagmorgen had een revanche-wed strijd plaats tusschen de heeren Wesseling en Koopmans. Eerstgenoemde vertrok na loting, om 10 uur van het café van den heer Moseman. Koopman vertrok 15 minu ten later. Niettegenstaande den sterken wind wer den goede prestaties geleverd. Wesseling legde den afstand HaarlemAmsterdam af in 3 uur 58 minuten, Koopman in 4 uur 5 minuten. Als leider fungeerde de heer P. de Jong, wiens taak door het talrijke publiek, geen gemakkelijke was. De verdere controle berustte bij de heeren v. d. Burg en Bar- mentsloo. Bij aankomst werden de beide athleten hartelijk toegejuicht, terwijl de heeren Mo seman hun de medailles overreikte, die uit geloofd waren door de heeren Moseman en Steynen. 18 Mei 1926 werden in staat van faillisse ment verklaard: J. Möhringer, timmerman en aannemer te Haarlem, Lange Margarethastaat 6; curato ren Mr. J. H, J. Simons te Haarlem en H. Bak ker te Haarlem procuratiehouder Klevcrpark- weg 218. H. H. Rijkenberg, bakker te Haarlem, Em- maplein 34; curator Mr. T. A. M. A. van LöSen Selts, alhier. M. Masereeuw en J. S. Goedhart, aanne mers te Velsen, no. 1 Verlengde Willems- kerkweg no. 4; no. 2 Stationsweg 97; cura tor Jhr. Mr L. U. Rengers Hora Siccama te Haarlem. Th. D. van Leijenhorst, expediteur te Haarlem, Valkstraat 9; curator Mr. L. All Cohen te Haarlem. P. H. Visser en N. J. Aris, aannemers te Santpoort, Hagelingeweg 138 en 140; curator Mr. A. WHellema te IJmuiden. Geëindigd zijn de faillissementen, door het verbindend worden der uitdeelingslijst van; de N. VBouw- en Handelmaatschappij „Argus gevestigd te Amsterdam, indertijd kan.oor houdende te Schoten; curator Mr. F. J. D. Theyse alhier. C. H. Koster, koopman in huishoudelijke artikelen te Haarlem; curator Mr. J. H. J. Simons, alhier. SERENADE. Gisteravond werd naar aanleiding van het 50-jarig huwelijk van het echtpaar L. P. J.r Burggraeve-Springers, wonende Tulpen straat 48 rood door de Haarl. Politie Muziek vereniging, onder leiding van den heer R. van f Hoff een serenade gebracht aan de woning van het bruidspaar. Aan de Bak kerstraat aangetreden werd vandaar met een pittigen marsch naar bovenstaand adres gemarcheerd, omstuwd door een grooten drom nieuwsgierigen. Daar werd een zeer moei. programma uitgevoerd o.a. het tradi tioneels „Lang zullen zij leven." In de pauze werden de muzikanten onthaalt op sigaren en ververs-hingen. Een aardig effect maakte een 8-tai 'tamboers waarvoor een tamboer- rnaitre die mooie marschen sloegen. Na afloop werd het korps op het punt van af gaan ontbonden. De straat was in vlaggen- tco;. Eemge dagen geleden was aan het echt paar namens de buren door de dames War merdam en Voorderhake een enveloppe met inhoud aangeboden. Van vele vrienden en familie cntvir.gen zij verschillende geschen ken en bloemstukken. In huiselijken kring werd het feest verder voortgezet. De politie zorgde voor een ordelijk verloop onder de vele opgekomenem Het programma voor hei concert in den H-o-ut op DnJerdag 20 Mei, onder directie van Willem Kn:kker luidt als volgt: 1 Marcbe Militaire. Fr. Schubert. 2 Fransösische Lustspiel, ouverture, Keler Bela. 3. „Sirenenzauber", walzer. E. Waldteufet. 4 Fantasie de 'lopera „Carmen", G. Bizet II 5 Marche de !a Princesse Polichinelle, G. Auvray. i Ouverture Zampa", F. Herold. 7. Scenes pitioresques. J. Massenet. 1 Suite de i'tpera ,Faust", Ch Gounod. Diebenbeker wedstrijden. De door verschillende omstandigheden eenigen tijd uitgestelde demi-finale om den Zilveren Diebenbeker wordt hedenavond ge speeld in café Dieben, Groote Houtstraat. Oc viertallen var. B. C. Rembrandt er H. F. E. IJ. ontmoeten elkaar. Aanvang TA uur. van de orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 20 Mei 1926. 's avonds van 1 A—SA uur, door den heer George Robert. I. Praeludium et Fuga C. gr. t.. J. S. Bach. 2. Bencdictus, Max Rrger. 3. Tranur-tsmu- sik, a. die l eicr. b. Zum Segen. c. Hoch- zcitsmarsch, S. de Lange 4. Fuge as-moil. Joh. Brahms. 5. Improvisation. S. Karg- Fleri. 6 Variationen iiber ein Therra von Baillard (he harmonious blacksmith), Han- del-Karg-Elert.. Door de politie te Bloemendaal is aan- gehcu-'en de Duitsche dienstbode K., uit Danlzig wie het gelukt was met een val- sche pas over de grenzen des lands te ko- men. Zij is hedenmorgen weder op transport gesteld, om over de grenzen te worden geleid. o«Otp naar Octkers Recept gebakken net een voor direct gebruik gereed Gtstpoeder. Backin vervangt de gist. Met Backin rijst het deeg onder het bakken Benoodigdheden 500 gram meel f 0.18 250 gr. boter f 0.60, ofmarg. ,0.35 200 gram suiker... 0.10 eieren0.24 1 pakje Backin...0.07*/$ 1 citroen0.05 1 9 liter melk0.02 1 theelepel zout Bereiding: f 10ll'> Men roert de boter tot room, voegt hicraari suiker cri eieren toe en ten slotte roert men het zout en de bloem, waardoor men eerst de Backin vermengd heeft, er door, onder toevoeging van een weinig melk. Ten slotte 'mengt men de geraspte citroen* schil en het sap van den citroen er door en doet dit mengse^ in een met boter inge* smeerden vorm en wordt dit bij een matige hitte uur in den oven gebakken. Men lette vooral op Bkckin van Dr. Oetker, en dat op elk pakie als Eenige Importeurs E. Ostermann Co., A'dam, vermeld zijn. Waar niet verkrijgbaar wende men zich direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook een gratissreceptenboekje toezenden. 5Nederland 1919 I021/8 1021/s 6% Nederlanc 1923 1031/ie '031/ie TA Nederl. 1917 993/4 993/4 7% N.-l. 1921 A.. '011/2 N.-I. 1923 D.. 1041/i6 104l/16 HoIL Lloyd 40 1 Oude Vaart 47 dito Gera Eigend 37 1 Mij. „Nederland".. 171 171 Scheepvaart-Unie 174 Rotterd. Lloyd 1411/4 142 P Paketvaart 201 200 Jude Boot 863/4 861/2 Hol!. Stoomboot 56 H. V. A 665 66312 Java Cultuur 350i/2 350 Jurgens gew 1581/, 157b Koloniale Bank 1993 4 1981/, Indische Bank 1623// l62l/4 Cert. Handel Mij... 145 3/4 145l/2 Phoenix 941/.2 Geconsolideerde 182 400 4001/2- U. S. Steel 120i/4 120 Marine comm 8 5/8 83/4 Vorstenlanden 1701/4 169 Actions id 161 160 Comp. Merc. Arg 313 r 116 4 Poerwoderjo 107 379 383 425 425 396 401 A'dam Rubber 3331/4 3361 /2 Serbadjadi 3471/2 349 158 160 W?i Sumatra 271 Dordtsche Petr. 374 Southern Rails 11l3/a 108 Union '-187/r 149 Anaconda 933/, Wabash 393/, 391/2 Comm. Maxwel In een vorige raadszitting is door een der leden gewezen op den onveiligen toestand, die voor het voetgangersverkeer wordt ver oorzaak door de stoep met hek en daarvoor staanden boom vóór perceel nr. 27 aldaar (het huis van mr. H. J. D. D. Enschedé). In verband daarmede is door B. en W. een schrijven gericht aan mr. Enschedé, om het hex op te ruimen. Het slot van dien brief luidde als volgt: Wij brengen dit ter uwer kennis, in het vertrouwen dat dit beroep niet te vergeefsch is geweest, daarbij gesterkt door de evaring, dat, waar het een algemeen belang gold, de leden van uw geslacht, zich bewust van den •nmgen band, die hen sinds onheugelijke tijden aan hun vaderstad verbond, zich steeds hebben beijverd het welzijn van Haarlem te bevorderen, waar hun dat moge lijk was. Mr. Enschedé heeft daarop het volgende antwoord gezonden: He doet mij innig leed U de gevraagde toestemming niet te kunnen verleenen. De bana, die inderdaad sinds ruim twee eeuwen tusschen mijn geslacht en de stad Haarlem bestaan heeft en waarop U terecht een beroep doet, zou voor mij ongetwijfeld aanleiding zijn, Uw verzoek guntig te be- oordeelen, ware het niet dat het Haarlem- sche Gemeentebestuur in eene aangele genheid, die mij zeer ter harte gaat, mijne firma ernstig heeft gedupeerd. De onderhandeling, dcor Uw College met mijne iirma gevoerd over den tuin der voor malige Sociëteit Vereeniging, naar ik mag veronderstellen door beide partijen met de beste bedoelingen gevoerd, hebben een dusdanig verloop gehad, dat ik in twijfel verkeer over de gezindheid van Uw college tegenover mijne firma. Het is mij bekend, dat Uw college aller minst onze moreele aanspraken op de uit voering der getroffen overeenkomst wii ont kennen. Evenwel heeft het mij getroffen, dat Uw College van bare inzichten ten deze op zichte nimmer in het openbaar en met na druk heeft doen blijken. Ik acht het oogenblik aangebroken en de gelegenheid gevonden, U blijk te geven van teleurstelling, door Uwe houding bij mijne firma gewekt. Bovendien heb ik mij indertijd verbonden, stoep en omgeving niet prijs te geven, tenzij ik daartoe door ont eigening zou worden gedwongen. Tevens zij U gewezen op de stoep der Sociëteit Trou moet Blijcken, in de Groote Houtstraat. Nu U niet hebt getalmd in het openbaar een beroep te doen op mijne medewerking is het mijn ernstige wensch, dat U terzelf der plaats uiting geve aan mijn verweer, op dat hierdoor verder misverstand worde voorkomen. Naar wij ter gemeente-secretarie verna men zouden omtrent deze kwestie tusschen het gemeentebestuur en de firma Enschedé, in de raadszitting van hedenmiddag nadere mededeelingen worden gedaan. Weshalve wij ons van nadere mededeelingen onthouden. Alleen herinneren wij aan ons bericht van enkele dagen geleden, dat no. 31 Mei het Rijk de gemeentelijke Concertzaal zou ont ruimen en intrek zou nemen in lokalen van de firma Ertschedé. Ook herinneren wij er aan, dat wij indertijd mededeelde, dat door de firma Enschedé verzocht was een ge deelte van den tuin der gemeentelijke Con certzaal te mogen bebouwen ter uitbreiding van het gebouwencomplex der firma Enschedé en ter betere huisvesting van de postzegelcontróle. Tegen deze bebouwing van dezen tuin zijn indertijd bezwaren ge rezen, vooral omdat slechts een gang van twee meter breedte zou overblijven en daardoor de gelegenheid voor buitencon certen of verpoozing buiten, tijdens de pauze zou ontnomen worden. Voor de rest zullen wij de nadere mededeeling in de raadszitting maar afwachten. Hedenmorgen 7 uur, zakte een vracht auto met steenen geladen met de achter wielen in het gulle zand van het onbe strate gedeelte van de Gierstraat en zétte hiermede meteen alle verkeer stop, voor een klein halfuurtje. Een aantal werklieden hebben de auto met hefboomen gelicht en er weer uitge haald. De tram had vertraging. Gistermiddag, omstreeks 6 uur, reden op het kruispunt van Potgietcrweg en Mollaan, te Bloemendaal twee auto's tegen elkaar, waardoor beide auto's zwaar beschadigd vt'crden. De „Renault" van den heer Roo- zen, uit Overven. werd van voren geheel ingedrukt, zoodat deze door den heer Lim- bach uit Santpoort moest weggesleept wor den. De „Auburn" van jhr. Boreel v. Hoge- knden, uit Velsen, hoewel ook zeer geha vend. kon echter op eigen kracht haar weg vervolgen. Persoonlijke ongelukken kwamen riet voor. Aanrijding. Op 29 Maart 1926 reed J. S te Schoten met een auto, komende uit de richting Sant- poert, op den hoek PreangerstraatHodson- straat te Schoten, waar hij 'n voor hem rij denden agent van politie per rijwiel en een 19 MCI LtKalc KOERS LATERE KOERS BERLIJN t 59.15 59.18 PARIJS 6 95 7.09 BRUSSEL 7.— 7.20 WEENEN 35 35.15 LONDEN 12.091/2 12.095 le STOCKHOLM 66.70 66.50 KOPENHAGEN 65 40 65 25 OSLO 54.20 54.05 BAZEL .ii, 48.10 48.06 NEW-YORK 2.481/2 2.485 g 9.40 8.52 PRAAG 7.40 7,36 WARSCHAU 28 met paard bespannen wagen, wilde passee- ren. Uit de tegenovergestelde richting na derde echter een motorrijder, zoo-dat de weg links voor S. piet vrij was. Het gevolg was, dat de agent door S. werd omver gere den en diens liets gedeeltelijk vernield. De ambtenaar eischte 75 boete subs. 15 dagen. Uitspraak 20 subs. 5 dagen, bene vens 10 schadevergoeding aan den agent van politie. ADVERTEEREN IN DE KATH, ILLUSTRATIE IS GOUD WAARD! INSTrrUUT VOOR COMMERCIEELS PROPAGANDA MAURITSKADE 39. 'S-GRAVENHAGE lf ETDlIIflIl 'iülllüill lijf %iiIItglini[J!SliilllB,:!'l:li||l!lt!!liitiliiil!llilt!)t!llliliIlJllil!li.'iiliiiiiJi!|[[|l!||ii|i|j|i|itiiii|!i;||jiuij[jii!iu| Ohdertrouwd: 19 Mei. J. M. v. d. Woeat en C. C. Verbruggen. I. J. T. M. v. Solt en G. J. A. Boonekamp. H. F, v. Bode graven en B. v. Honschoten, A. W. A. v. Breukelen en J. A. Borst! J. E. Blank- v.ater en J. C. Hoed. - P. Pan en A. Wei- dring. H. Horeman en E. W. v. Santen. Getrouwd: 19 Mei. J. Koenis en A. Pronk. G. Nix en M. G. Giesberts. J. B. Bak ker-en C. M. Bank. G. Lode en E. J. M. v. Haiem. J. Vroom en H. Gort. -W. M. Creemers en M. J, Hoes. J. Willemse en T. J. Oppe. L, J. Nells en C. M. Ver bruggen. J. W. Ran en R. C. M. Lehmann. C. H. Th. Bleijswijk en M. A. van Reij- sen. J. H. Burghout en M. J. C. Snoei. J. Hooft en. A. M. v. d. Pol. J. A. M. Neelissen en J. M. A. v. d. Vaart. Geboren: 18 Mei. d. van Th. M, Leis Boerboom. z. van C. M. Heneweer Kobs. 19 Mei. d. van J. H. Brouwer Wensing. Overleden: 17 Mei. J. M. Ox, 75 j., L. Heerenstraat. 18 Mei. G. Boogaard Deutekom, 56 j. Romolenstraat. P., 5 j., z. van N. Klerk, Z. B. Spaarne. N. Koo- men, 27 j., Kamperlaan. Gistermiddag werd een conferentie ge houden tusschen directie en personeel der N. Z. H .T. M., waarbij de directie mede deelde, dat wegens de gunstige bedrijfsre sultaten van 1925 besloten was aan het personeel een 'extra uitkeering te verstrek ken,en varieerende van 15 tot 80. Ook aan het los personeel zal een extra uitkee ring worden verstrekt. Wij komen op een en ander nader terug. In verband met het bericht omtrent de avontuurlijke zeiltocht door den heer Hin, van Stettin naar Haarlem, valt nog mede te deelen. dat de boot met 3 personen bemand was. Behalve den reeds genoemden heer J- Hin en een schinpr. bevond zich nog in het jacht dc heer Baljon. Door de politie te Halfweg is een achttal orocessen-verbaal ppgemaakt wegens te hard rijden in de kom van Halfweg. De snel heid varieerde tusschen 40 en 51 K.M., ter wijl de maximum snelheid slechts 15 K.M. bedraagt. In ons bericht over de vestiging van een nieuwe Zuster-Congregatie in Indië, zijn abussievelijk vermeld de Zusters van Ber gen op Zoom; de betrokken Zusters behoo- ren evenwel tot de Congregatie van „Cha- ritas" te Roozendaal (N.-B.) Thans is verschenen het algemeen plan van de reis van „Polyhymnia" en „Zanglust" raar Brussel op 23. 24 en 25 Mei a.s„ waar van wii reeds de bijzonderheden mededeel den. Hedenmiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den burge meester. Afwezig de heeren Peper en De Zeeuw. Eervol ontslag. Aan F. J. Donker wordt met ingang van 1 September a.s, eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare lagere school 17, onder dankbetuiging voor de langdurige diensten, in deze functie bewezen. (Applaus) Hierna gaat de raad in geheime zitting. Na heropening komt aan de orde het voor stel tot aangaan eener geldleening van 2.500.000 tegen TA Het voorstel wordt aangenomen. Op de veiling van schilderijen uit particu liere verzamelingen, in het Brongebouw fen overstaan van notaris A. v. d. Bosch, werden heden enkele belangri;ke werken verkocht. De hoogste prijs werd tot dusver betaaM voor „Bij Oosterbeek" van Th. de Bock, oor 2130. Verder Winter bij Dordt, van Louis Opol voor 975, De laatste pandjes, van Virginlë Bourdon, Consistoriekamer, oor 410, en Orgelsoelendc monnik, voor f 400, beide van Joh. Bosboom, De eenzame •uiter, voor 1430 en De vluchteling, voor 2009, heide van M Bauer, Baby's ontbijt, van B, Elommers, voor 1175, en Boerderij van P, Gabriël voor 300, Men klaagt in dezen tijd van doorgevoerde ambtenarij, vaak over veradministraseering, over de onbeperkte heerschappij van St. Bureaucratius. Gezondheidsdienst Huur- com-missie, Bouw- en Woningtoezicht en an dere gemeentelijke instellingen kunnen het een burger als bewoner van een huis soms zeer lastig met al hun voorschriften en be palingen maken. Niettemin, deze lichamen zijn ingesteld voor het hygiënische en sociale belang van den burger.Waarom deze dan ook verwacht, dat zij ziin belangen ten volle zullen be hartigen. Dat dit evenwel om welke re den dan ook soms iets te wenschen over laat, ondervinden nu weer de bewoners van de Romolenstraat en omgeving. Een abonné, die in deze straat woont, schrijft ons dat hij met de overige bewoners der straat, per manent verkeert in een ondragelijke atmos- pheer. De verschrikkelijke lucht komt van een mesthoop, die aan het Bullenholjé bij den waterkant ligt. De bewoners der om liggende huizen zijn genoodzaakt steeds hun deuren en ramen angstvallig gesloten te hou den. Anders is het ook in huis niet uit te houden. De geplaagde buurtbewoners hebben reeds voor eenigen tiid een adres gericht aan den gemeenteraad. Evenwel zonder resultaat. In tegendeel. de toestand verergert met den dag. De mesthoop is vergroot met een berg oude pulp, terwijl nu en dan iemand, die niet door de Gemeentereinitfing werd gehol pen, den mesthoop gebruikt als stortplaats voor de vuilnisvaten e. d. Alles te samen een onsmakelijke en on verkwikkelijke historie. Zoolang het echter bleef bij een onaangename prikkeling der reukorganen, die mischien den eetlust deed vergaan, zou het euvel, hoewel er alle re den tot klagen is. niet van ernstigen aard zijn. Er is echter iets anders: de mesthoop bedreigt de gezondheid der omwonenden. Deze berg van in staat van ontbinding ver- keerende afvalstoffen is langzamerhand een kweekplaats en broeinest van allerlei vlie gen, kevers, muggen en andere Insecten g- worden. Geen deur of raam kan er ge opend worden, of dez bestjes komen bin nen, en ziin niet alleen een plaag voor den mensch, maar zetten zich ook overal op neer: op de suikerpot en melkkan, op le vensmiddelen in de kast en op tafel. Het gevaar van besmetting is aldus verre van denkbeeldig. Vooral als binenkort de war me dagen komen en de zon den heelen dag op den stinkensen berg brandt. De klacht van onzen abonné is dan ook alleszins gerechtvaardigd. En verbetering in dezen ergerlijken toestand is dringend noodig. B. en W. van Haarlem, doen te weten, dat bij hunne beschikking van heden aan J, H. Gottmer Jr., vergunning is verleend tot oprichting van een drukkerij waarbij 6 electromotoren zullen worden gebezigd met een gezamenlijk vermogen van 13 P.K. voor het aandrijven van velschillende werktui gen in het perceel aan de Meester Cornelis- straat No. 2, kad. sectie G. no 2345 en 1931. AFNEMEN EXAMENS. Het schriftelijk gedeelte van het in 1926 af te nemen examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in artikel 77, b, van de Wet tot regeling van het lager onder wijs van 17 Augustus 1878 Staatsblad no. 127 Zal op Dinsdag 6 Juli a.s. plaats hebben. De mondelinge examens zullen op Dinsdag 20 Juli d.a.v. aanvangen. Een der commissiën, met het afnemen de zer examens belast, zal zitting houden te Haarlem, voor de inspectiën Alkmaar, Haarlem, Helder, Hilversum, Hoorn, Zaan dam en de gemeente Amsterdam, voorzooveel betreft De voorzitter dier commissie is K. Brants, hoofdinspecteur van het lager onderwijs in de vierde hoofdinspectie te Haarlem. Tegenover het Raadhuis staan verschei dene krotwoningen. Deze zijn onlangs ver kocht geworden. Jammer genoeg houdtt deze verkoop niet in de afbraak der huisjes. Het verdwijnen er van is wel rfoodig. Er zal nu weer gebouwd worden in de Indische buurt en als de woningbouw daar gereed is, kan mogelijk wel tot ontruiming en afbraak de;- hierboven bedoelde huisjes overgegaan warden. Mogelijk kan het gemeentebestuur deze zaak wel bevorderen. Planten kweeken door de jeugd. Om de kinderen, die Zaterdag j.l. niet in de gele genheid waren, om plantenstekken af te halen .alsnog daartoe in staat te stellen, is besloten, 's middags tusschen 1 en 2 uur nog plantjes beschikbaar te stellen, hetzij op Wildhoef, hetzij op Duinlust. BRAND TE BUSSUM. BUSSUM, 19 Mei. In den afgeloopen nacht is te Bussum het woon- en winkel huis van den heer v. Draanen aan den Driestweg geheel afgebrand. De bewoners konden de huisdeur niet meer bereiken en vluchtten naar het dak. Door hun hulpgeroep werden de buren gewekt. Allen werden behouden op den be- ganen grond gebracht. De brand is vermoe delijk ontstaan door het fel branden vah de kachel in de huiskamer. Verzekering dekt de schade. HERVATTING VAN DE DUITSCH— PQOLSCHE ONDERHANDELINGEN. BERLIJN, 19 Mei. De DuitschPoolsche economische onderhandelingen worden mor gen te Berlijn hervat. KONING ALFONSO VAN SPANJE 40 JAAR. MADÉID, 19 Mei. Koning Altonso vierde gisteren zijn 40stcn geboortedag en ver leende amnestie aan de politieke gevange nen. Hij bevestigde de noodzakelijkheid van het Directoire. 441e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 19 Mei. 5e Klasse 3e Lijst. Hooge Prijzen: 2230 4940 6499 11308 16171 17535 ƒ1000. 6446 8399 9328 ƒ400. 957 1798 16236 16810 200. 1826 2579 13867 16535 18915 19759 100. Prijzen van 70: 58 125 227 349 452 531 56o 596 677 770 <823 969 1043 1117 1263 1301 1316 1336 1364 1510 1845 1877 2008 2148 2312 2605 2620 2628 2773 2900 3034 3059 3130 3272 3537 3776 3777 3782 3833 4474 4664 4S44 4939 5308 5314 5541 5691 5930 6029 6150 6225 6697 7141 7512 7572 7634 7665 7735 7974 7988 8002 8006 8255 8373 8392 8409 8425 <8451 8951 9032 9042 9088 9338 9543 9632 9880 9891 9932 9964 10175 10378 10569 10698 10987 11223 11239 11354 11488 11544 11563 11621 11777 11792 11869 12145 12209 12349 12374 12388 12584 12687 12940 12947 13023 13166 13251 13268 13299 13347 13917 13934 '14155 14164 14270 14602 14606 14723 14960 15056 15097 15335 15371 15505 15793 15829 15971 16086' 16203 16799 16849 16980 16998 17011 17058 17154 17227 17384 17460 17608 17611' 17938 18016 18086 18146 18291 1S297 18499 18510 18649 18828 18847 18927 19227 19291 19412 19703 19767 19787 20051 20183 20279 ■>0388 20517 20569 20585 20603 20649 20780 NIÉTEN: 2S 33 85 89 97 105 132 143 230 243 334 357 403 457 472 486 506 529 644 662 671 764 810 828 845 862 900 927 944 1006 1009 1046 1178 1232 1234 1304 1306 1415 1421 1437 1447 1476 1525 1675 1737 1858 1870 1898 198Ï 1990 2007 2023 2024 2057 2066 2104 2142 2222 2238 2272 2273 2333 2337 234.3 2375 2390 256S 2703 2727 280S 2821 2851 2S74 2911 2935 3006 3105 3139 3163 3167 3211 3214 3225 3309 3321 3381 3424 3485 3487 3489 Spj». 3574 3696 3746 3807 3823 3862 5885 3928 3958 4008 4012 4019 4025 4080 4093 4106 4131 4138 4179 4! 84 4217 4309 4332 4381 4385 4399 4446 4533 459,3 4655 4658 4701 4750 4802 4800 4859 4866 4875 4908 4991 5034 506.: 5137 5242 5256 5377 5386 5431 5506 5530 5532 5540 5555 5607 5629 565"» 5670 5703 5900 5907 5972 5975 6013 6033 6037 6059 6190 6226 6275 6283 6292 6308 6321 6358 6379 6380 6409 6422 6451 6474 6514 6525 6571 6666 6676 6719 6801 6903 6908 6923 699f 7010 7036 7045 7168 7268 7284 7293 7303 7320 7349 7367 7415 7497 7504 7507 7508 7532 7611 7739 7760 7822 7907 7994 8015 8035 8042 8060 8078 8142 8147 8158 8179 8201 8244 8267 8276 8314 8359 8404 8472 8662 8817 8851 8870 8914 8945 8952 8967 8981 8988 9029 9062 9080 909S 91 OS 9203 9,76 9377 9493 9503 9523 9583 9626 9644 9646 9655 9693 971*6 9754 9852 9921 9941 9936 9990 10007 10036 10181 10313 10351 10352 10485 10512 10588 10640 10667 10677 10697 10719 10829 ■10854 10860 10955 11036 11037 11079 11164 11170 11246 11311 11334 11386 11471 11499 11531 11559 11577 11579 11652 11665 11759 11774 11827 11832 11882 11914 11965 11996 12008 12030 12075 12076 12109 12148 12160 12176 12191 12257 12321 12355 12363 12461 12468 1249= 12563 12565 1260 j 12690 12793 12801 12850 12863 12892 12897 12923 12990 13115 13171 13181 13193 13226 13231 13234 13243 13245 13413 13422 13455 13496 13534 13558 13571 13667 13772 13843 13872 13877 13910 13981 140,38 14066 14081 14118 14292 14318 14332 14368 14573 14634 14703 14715 14733 14816 14849 14892 14934 14985 15031 15079 15099 15123 15154 15195 15307 15368 15384 15393 15439 15456 15544 15605 15688 15705 15775 15779 15791 15890 15908 15983 16002 16078 16109 16150 16197 16208 16212 16241 16267 16285 16295 16305 16318 16418 16498 16541 16563 16572 16577 16584 16599 16671 16679 16150 16780 16840 16841 16378 16883 16950 1696S 17107 17135 17148 17161 17314 17392 17515 17516 17551 17556 47682 17658 17697 17759 17817 17838 17881 17934 17970 18188 1 SI 91 18228 18267 18314 18338 18356 18381 18414 18439 18476 18549 18575 18606 18613 18632 1S655 1S681 18942 18953 18970 18984 19036 19129 19153 19190 19193 19198 19205 19213 19236 19296 19321 19508 19532 19582 19588 19606 19622 19696 19737 19764 19768 19783 19790 19803 19893 19942 19945 19987 19989 20047 20061 20080 20136 20160 20163 20241. 20252 20293 20304 20315 20318 20354 2046! 20512 20567 20607 20718 20871 20934 21000 5e Klasse e Lijst 15559 m.z. 15569. GEEN DIRECTRICE MAAR EEN DIRECTEUR. AMSTERDAM, 19 Mei. Aan mej. E. C. Knappert is tegen 1 September a.s. op haar verzoek ontslag verleend als directrice van de school voor Maatschappelijk Werk al hier. In haar plaats is met ingang van den zelfden datum tot directeur der school be noemd: Mr. J. A. Moltzer. Naar ons verder wordt gemeld, houdt d? benoeming van een directeur verband met plannen tot uitbreiding der school, die bij het bestuur aanhangig zijn. Het ligt in 't voornemen, naast de oplei ding van jonge vrouwen, welke 3 jaar duurt, kortere cursussen te organiseeren voor al lerlei soort maatschappelijke werken. HANDELSVERDRAG TUSSCHEN ZWEDEN EN DUITSCHLAND. STOCKHOLM, 19 Mei. De Zweedsche rc- geering heeft in den Rijksdag een wet inge diend voor goedkeuring van 't handelsver drag tusschen Zweden en Duitschland, dat te Berlijn op 14 Mei is gettekend. De minister van Handel 'zegt in het Kabinetsprotocol, dat het nieuwe verdrag een groot voordeel voor de Zweedsche industrie zal betee ken en. Het beteekent vrijstelling van de douane rechten voor plaveisel-steenen en ten ver mindering van de Duitsche heffingen op cel lulose, pakpapier en verschillende soorten ijzer- en staalwaren, hetgeen ten goede zal komen aan den Duitschen invoer uit Zwe den, Tevens zullen de pas-visa worden afge schaft. STICHTING EENER NIEUWE LINKSCHE COALITIE IN POLEN. WARSCHAU, 19 Mei. De Joodscht arbei derspartij en de Volkspartij Piast willen een nieuwe linksche coalitie slichten om te gen de huidige rechtsche coalitie een tegen wicht te vormen. LEIBSCHEPLEIN 50 TEL. 12436. Stemmen per keer en per abonnenmenf Reparation billijk. Orgels schoonmaken vanaf f 6. MODELMELK - KARNEMELK - YOGHURT LOSSE MELK - GEPASTEURISEERDE MELK ROOMBOTER - ROOM n.v. Modelboerderij BkONSTEE HEEMSTEDE -TELEFOON 280SS HET BESTE VAN HET BESTE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2